Keresés

Részletes keresés

namox Creative Commons License 2009.03.26 0 0 1470
Scarica i segnali

Sirena iniziale (173.88 KB).

Segnale +110 cm (1.27 MB).

Segnale +120 cm (1.42 MB).

Segnale +130 cm (1.72 MB).

Segnale +140 cm (1.78 MB).

 

Én már végighallgattam, és őszintén remélem, hogy egyik reggel se fogok valamelyik hangra ébredni.

Ryke Creative Commons License 2009.03.26 0 0 1469
http://www.comune.venezia.it/flex/cm/pages/ServeBLOB.php/L/IT/IDPagina/13333

sziréna animáció :D
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2009.03.26 0 0 1468
Latya hozzászólásait nézzétek, pontosan megadta, hol lehet gumicsizmát venni.
Előzmény: namox (1467)
namox Creative Commons License 2009.03.26 0 0 1467

http://www.comune.venezia.it/flex/cm/pages/ServeBLOB.php/L/EN/IDPagina/1748

 

A vízállást itt megtudod nézni. Aqua alta a magas vízállás neve, vagyis dagály, szabadon fordítva, nagyon dagály.

Velence a tengerszint felett 1 méterre van, csak, hogy tudd mihez viszonyítani a táblázatot, de ha nem érted, leírom, hogy mit kell nézni szerintem.

Én most szombaton megyek, és kedden jövök remélem, hogy nem kell gumicsizma, azért kukászsákot viszek, és esőkabátot is,  tuti ami biztos :)

 

Előzmény: Zsuzsi1986 (1464)
Degecen lakom Creative Commons License 2009.03.26 0 0 1466

koszonjuk a WC tudositast.  :-}

 

papier volt ?

Előzmény: Törölt nick (1465)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.26 0 0 1465
Sziasztok!

Na, most jó időre kifújt nekem Velencéből, sőt az utazgatásból is attól tartok.

Hétfőn jöttem haza, magas víznek nyoma sem volt.
A Hotel Caprera remek hely, bátran merem ajánlani, semmivel sem rosszabb, mint a Salieri, hacsak nem annyival, hogy a kilátás az utcára van és nem csatornára...
Ár 55 euro volt, ami szerintem nem egy katasztrófa, fürdőben bidé is volt és erkély is, szobában szintén. Kicsit nagyobb a szoba és a fürdő is, mint a Salieriben.
A staff is rendben volt.
A szállót nem nehéz megtalálni, csak a vasútállomás előtt elhaladva a hídnál balra kell tartani és talán a harmadik kis sikátorban van, ahol a sarkon táblán @ jelet láttok... Ha benéztek már egyértelmű lesz a nagy piros tábla miatt...

Voltunk Burano-n és Muranon is. Buranon van fizetős WC, nem nehéz megtalálni.. (Murano-n nem kerestünk).

Emberek jóval többen voltak, mint januárban. Az idő szép volt....

Mindenkinek kellemes utat Velencébe!

Minden jót!
Zsuzsi1986 Creative Commons License 2009.03.26 0 0 1464
Sziasztok!
Mit jelent,hogy Velencébe magas a víz?
Az utcákon konkrétan áll a víz? Mert láttam ilyen képeket.
Esetleg tudja valaki,hogy hol lehet olcsó gumicsizmát venni? :D
Kedden megyünk és még soha nem voltunk, szeretnénk egész nap mászkálni, és rossz lenne beázott cipőben! Ilyentájt gondolom akkor az esőkabátot is ajánljátok.
Köszönöm a válaszokat!
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2009.03.25 0 0 1463
Nem vagyok tudós a témában, de nem hiszem. Az ábra alapján nappal legfeljebb dél körül várható némi emelkedés, de nem valószínű, hogy eléri a kritikus szintet.
Előzmény: namox (1462)
namox Creative Commons License 2009.03.25 0 0 1462
Remélem! Azt látom, hogy ingadozik a vízállás, de bármikor megemelkedhet, nappal is. Vagy nem?
Előzmény: Zebrina Pendula Heritage (1461)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2009.03.25 0 0 1461
Semmi. Ha megnézed, éjfélkor tetőzik, na sag schon, majd nem kóricáltok éjnek éjszakáján olyan helyen, ahol nagy a víz. Mire felébredtek, már nyoma sem lesz.
Előzmény: namox (1459)
Ryke Creative Commons License 2009.03.25 0 0 1460
:O

nem semmi, 15k HUF alatti áron lehet júniusra szobát foglalni LIdón, a La Meridiana Hotel Venice-ben...

ha azt nézem, hogy 4 évvel ezelőtt egy BP melletti szállodában nekünk már 20k HUF fölötti szobaárak voltak, akkor ez nem mondható drágának... sőt :O

persze, máshol foglalva ki lehet fizetni több, mint a dupláját is ugyanarra a szobára...

-----

köszi az oldaltippet!
Előzmény: Málnaszőr (1458)
namox Creative Commons License 2009.03.25 0 0 1459

http://www.comune.venezia.it/flex/cm/pages/ServeBLOB.php/L/EN/IDPagina/1748

 

Ajánlom ezt nézegetni indulás előtt. Most én is kezdek aggódni, mert emelkedett a víz szintje, és nem tudom, hogy mi vár rám szombaton amikor odaérünk.

Málnaszőr Creative Commons License 2009.03.25 0 0 1458

Kapkodni ???

 

Ugggyan má'.    Késő egyáltalán nincs, nyugalom. Szálláshely annyi van arra, mint égen a csillag, április nem egy zsúfolt időszak ott.

 

Nem írtad, hogy milyen szálláskategóriában gondolkodsz, de felteszem, hogy ez alkalomból nem az ár a döntő kritérium. 

 

 

Amennyiben nem konkrétan a szigeten van a szállás, milyen a közlekedés ?

 

Mestréből nagyon jó a tömegközlekedés,  de Lido szigetéről is 10-15 perc alatt Velencében vagytok.

 

Millió honlapon keresztül tudsz azonnal választani és foglalni.

 

Én spec ezt szeretem, mert itt összesítve hozza fel az adott szállásra a többi netes foglalási oldal ajánlatát és pillanat alatt összehasonlíthatóak az árak:  

 

Katt, majd írd be, hogy Venice és a dátumot. Kész.
Előzmény: Fefe77 (1450)
namox Creative Commons License 2009.03.25 0 0 1457
Előzmény: Fefe77 (1450)
szeretekutazgatni Creative Commons License 2009.03.25 0 0 1456
a kép lemaradt,most:
Előzmény: szeretekutazgatni (1455)
szeretekutazgatni Creative Commons License 2009.03.25 0 0 1455
Hotel Ambasciata volt a hotel.
A környék is kellemes volt.
A szoba ablakából ezt láttuk.
Csendes ,civilizált környék.
Közlekedés szempontjából kíváló!
Előzmény: Fefe77 (1450)
szeretekutazgatni Creative Commons License 2009.03.25 0 0 1454
Én négy nappal az utazásunk előtt (akkor döntöttem el,hogy megyünk) foglaltam szállást.
Szintén szülinapi meglepetés volt.
Mi Mestre-ben laktunk és nagyon elégedettek voltunk.Az állomástól 250 méterre volt a szálloda.Tíz percenként mentek a vonatok és a menetidő is kb tíz perc volt.
A Velence pályaudvar elől indulnak a vaporettók.
Mi autóval mentünk,letettük a kocsit a szállodában és négy napig nem autóztunk.
A szálloda tiszta,rendes volt.
Előzmény: Fefe77 (1450)
cassano71 Creative Commons License 2009.03.25 0 0 1453

Nem egyszerű olcsó szállást találni, de talán érdemes próbálkozni a Lidón. A barátomék most jöttek vissza Velencéből egy hete és ebben a szállodában aludtak:

http://www.hotels-venice.com/villaparco.html

 

Nem volt vele semmi gondjuk elmondásuk szerint, ez az olcsó szállások közé tartozik sajnos velencei viszonylatban, most megnéztem 70 euro egy kétágyas akkor mikor ti mentek. Van egy másik, a Reiter, szintén a Lidón, bár arról eléggé megoszlanak a  vélemények hogy milyen:

http://www.hotelreiter.com/

 

A Lidóról a közlekedés egyszerű a főszigetre, vaporettóra szálltok és kész. Vegyetek mindenképpen háromnapos bérletet vaporettóra mert egyenként venni a jegyeket horror drága. A szállást el kell dönteni, lehet a főszigeten érdemes nektek, mégiscsak születésnapi ajándék:-) és 100 euro/éjszaka ott is lesz egyszerű de normális szállás, de ki lehet fogni akár kevesebbért is ott is. Jó lenne tudni mennyit szántok rá és mik az igények mert ettől függ ez a szállás dolog alapvetően.

Ha az olcsóság alapvető követelmény körül kell nézni Mestrében, ott is vannak olcsóbb szállások. Oda a közlekedés busszal, vonattal ideális, vonat kb. 10 perc alatt ott van, 20 percenként járnak.

Én három éve Padovában aludtam egy 40 eurós szálláson, az is ezen a vonalon van, de oda 40 perc a vonat, 5 euro volt egy jegy oda-vissza akkor Padovába, Mestrébe lehet kb. 1 euro vagy 1.50:-). Nekem nagyon bejött Padova is, jó hely, meg onnan elérhető több más érdekes város is még, de nektek ezt nem javaslom igazán, abból amit írtál születésnapi ajándék, meglepetés stb. nektek szerintem a főszigeten lenne ideális igazából a szállás, kérdés belefér-e a költségvetésbe.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Fefe77 (1450)
namox Creative Commons License 2009.03.25 0 0 1452

Szombaton megyek Velencébe, a szállásunk Lido szigeten lesz a Villa Albertina-ban, ami képek alapján jónak tűnik, de majd szerdán beszámolok róla, addig nézd meg a magyar honlapjukat, www.villalbertina.com

 

Előzmény: Fefe77 (1450)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1451
www.venere.com

Szerintem lesz szállás.
Előzmény: Fefe77 (1450)
Fefe77 Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1450
Sziasztok fórumozók !

Óriási problémával fordulok hozzátok, problémában kérem a segítségeteket.

Április 11-én utazunk Velence városába, párom 30 születésnapa alkalmából, neki szántam ezt a meglepetést. Sajnos azonban egyéb elfoglaltságom miatt a repülőjegyek lefoglalását követően a szállást nem tudtam időben lefoglalni, így a kinézett helyek beteltek.

Jelenleg pedig itt állok /pontosabban ülök/ és nem tudom, hogy merre kapkodjak.

Hol érdemes szétnéznem ? Mit tanácsoltok ? Mire kell ilyen késői foglalás esetén figyelnem ?

Amennyiben nem konkrétan a szigeten van a szállás, milyen a közlekedés ?

Segítségeteket előre is köszönöm.
FLaci Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1449
Ehh, elszúrtam. Szóval: Supermercato Coop
Előzmény: FLaci (1448)
FLaci Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1448
Itt van az új híd: Ponte della Costituzione. Még a mûholdas képen sincs rajta de a helyét már bejelölték. Szupermarket meg itt van: Ponte della Costituzione.
Előzmény: namox (1447)
namox Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1447

Köszi. Ha jól tudom a Piazzale Roman szupermarket, lehet, hogy oda benézünk kaja ügyben, úh. onnan fogunk vaporettózni. A hidat meg kereshettem, ha nem volt rajta a térképeket :).

 

Előzmény: FLaci (1445)
Micimalacka Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1446
izé, nem 50, hanem 51-es
Előzmény: Micimalacka (1442)
FLaci Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1445
Nem kell átmenni a Canale Grande túlpartjára, közvetlenül a vasútállomás elõtt is van vaporettó megálló. Itt megáll az 51-es és az 52-es; ez a két járat Velencét megkerülve megy a Lidóra (arra nem emlékszem melyik megy meyik irányba). Illetve jó az 1-es (és szezonban a 2-es is) amik a Canale Grande-n keresztül mennek a Lidóra.

Viszont ha mégis a Piazzale Rómára akartok menni, akkor jobbra fordulva rövidebb, az új hídon keresztül. (Ez a híd pár éves, régebbi térképeken nincs rajta.)
Előzmény: namox (1440)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1444
Jahh, bocs Micimalackának igaza van. Ha hidazol, egy megállót sétálsz.
Előzmény: Micimalacka (1442)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1443
Előzmény: namox (1440)
Micimalacka Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1442
Kijössz a pu.-ról, és előtte van megálló, kicsit balra, előtte. 1-es és 50-es is megáll (Ferrovia megálló), megnézed melyik megy Lido irányába, ás arra szállsz.
Előzmény: namox (1440)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1441
Már 2 híd van.
Előzmény: namox (1440)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!