Keresés

Részletes keresés

bolero84 Creative Commons License 2008.04.10 0 0 336
Helló szafe2! A törpe mellett döntöttem,mert hirtelen több felajánlást is kaptam kotlósokbol.Így be tudom tenni őket kotlós alá...mennyit lehet egyébként alá tenni...mennyire számítsak elsőre egy tojótol?
Minden jót!:)
Előzmény: szafe2 (330)
bolero84 Creative Commons License 2008.04.10 0 0 335
Nagyon örültem...most nem azért mondom,de a mongol lett volna a következő madár,amit szívesen látnék itt...nagyon tetszenek...köszönöm mégegyszer!!!
Előzmény: mepisz (334)
mepisz Creative Commons License 2008.04.10 0 0 334

Bolero 84 !

---------------

Tegnap Vidéken voltunk, de hamarabb hazaértünk, így előbb tudtuk postázni

a csapdát. Tavasszal a tojás a menő, de ne az elküldött tojásokat tedd bele.......

Nem kell semmivel álcáznod, kerítésmellé, házfal mellé, tedd, ahol gondolod

bejár a dúvad, gondoltam a tojásoknak fogsz örülni, sok szerencsét hozzá.

Előzmény: bolero84 (333)
bolero84 Creative Commons License 2008.04.10 0 0 333

Helló Mindenkinek! Helló mepisz!Meg van minden ÉPSÉGBEN :D ! A meglepetés tojásoknak nagyon örülök ...már lesznek törpe kotlósok is...Nagyon vigyázok majd rájuk:)   !  A csapda nagyon király!!! Majd mindjárt ki is teszem ...valami körbe kaparta a tyúkólat....

Milyen csalit tegyek bele?  Le kell takarni-álcázni-?

A tojásokat megláttuk szüleimmel és rögtön be lettünk sózva! A kolegám rögtön telefonált az ő szüleinek és onnan lesz a törpe!

Köszönök mindent!

JA! Nagyon meglepődtem,hogy már ma megjött:D!!!

Előzmény: mepisz (306)
mepisz Creative Commons License 2008.04.10 0 0 332

Szafe 2!

-----------

Nálam a Tragopánok, Mikádó, Király, Eliott tojnak, a fehér kaukázusiak most

kezdtek el, a mongoloknak már régen van tojása, a Fülesek közül a kék nagyon

kaparja fészket, a többi még nem indult el. A Récék közül a Mandarin már elkot-

lott 7 db tojáson, a Nílusi lúd már egy hete üli a 8 db tojást, a többi most kezdett

tojogatni.A fogjok csak május közepétől.

Előzmény: szafe2 (331)
szafe2 Creative Commons License 2008.04.10 0 0 331

udv

 

nem, meg nem tojnak (2 tojom van, de meg egyik sem tojik) de szerintem meg ilyenkor nem is tojik senkinek itthon. aprilis vegere varom az elsoket, mint ahogy a feherbobitast is. a feherret meg majus eleje-kozepere szerintem. a kek az aminek mar lassan tojnia kene.

 

egyenlore a nyerges tojogat, mar van 7db tojasa a tyuknak, 5-on meg mar ul egy kotlos lassan egy hete.

 

miert, neked mar tojnak?

Előzmény: mepisz (329)
szafe2 Creative Commons License 2008.04.10 0 0 330

hat igazabol magadnak kell eldonteni, hogy hogy akarod keltetni, ha neked leul es elkotlik akkor szerencsed van. nagy valoszinuseggel ki is kelti a csibeket, fel is neveli.

 

viszont, akkor lehet a kotlas idejere kulon kell rakni a kakast (meg minden egyebet ami vele egy legterben van), amugy meg kotlossal sokkal gyorsabban es konyebben lehet facant nevelni (szerintem) az anyamadar altal nevelt madarak nekem mindig vadak es lasabban novekedok voltak. (ezert is nem nagyon nevelnek anyamadarral)

 

 

Előzmény: bolero84 (327)
mepisz Creative Commons License 2008.04.10 0 0 329

Safe 2 !!!!

--------------

Tojnak - e már a Barna Füleseid !!!!!!

Előzmény: szafe2 (320)
Adam18 Creative Commons License 2008.04.10 0 0 328

Helló!

A rézről tudam, hogy ritka, de a Bronzról nem. Azt hittem, hogy az közönséges. Mi felénk max. csak mutatóban vannak. Bár Gödöllő az nincs is olyan messzi tőlünk. :D Az is beleszámít? :) Üdv.

Előzmény: bolero84 (326)
bolero84 Creative Commons License 2008.04.10 0 0 327

Tegnap már tojt a fácánkám...elég gyors volt,de utánna meg takargatta a tojást,meg rendezgette a fészket:) .Törpe alá tegyem be,vagy inkább várjak amíg ő elkotlik?

A sajt készítés-házi-után marado savót szerintetek baj,ha itatom a madarakkal-10liter vízbe teszek 1dl.5%-os almaecetet,meg 1,5dl ilyen savófélét-...a galambok,récék,ludak,fácánok és a nyulak is ezt kapják. A galambok meg a pulykák most egy kicsit több vizet isznak meg. A többi ugyan annyit. Az ürülékükön nem láttam változást-inkább annyi,hogy volt egy hasmenős galamb és annak most elmult (?).Azért kérdem,mert csak egy hete kapják...meg akartam már kérdezni a felvilágosultabb társakat :)

Előzmény: szafe2 (320)
bolero84 Creative Commons License 2008.04.10 0 0 326
Szerintem ,lehet,hogy keverték a ketőt,a jobb súlygyarapodás érdekében....már a bronzzal "feljavítani" probálták a parlagit és így lehetnek ilyen egyedek...mert  ugye a kárpátmedecncében mind a három fajta előfordul...a parlagibol inkább a fehér volt a gyakori..a réz viszont ,ma már ritka ...a legtisztább formában-génbankokon kívül-Erdélyben,Vajdaságban,Délalföldi tanyákon fordulnak elő...igazábol mindegyik ritka...Felétek vannak ilye régi fajták?
Előzmény: Adam18 (325)
Adam18 Creative Commons License 2008.04.10 0 0 325

Helló!

Na az jó, csak kár, hogy nem látszik a szép csíkos szárnytolla! :) A pulyka fajtákat ismerem, amiatt ne aggódj, csak mondtam, hogy van a Bronz pulykának egy elmosódott szárnyú változata, vagy az is parlagi? :) Üdv. 

Előzmény: bolero84 (324)
bolero84 Creative Commons License 2008.04.09 0 0 324

Csíkos ám! Olyan ,mint a farkuk,csak lekellet vágni az evezőket,mert igen könnyen átröppentek a szomszédba...mondjuk így is helyből felugranak több mint egy métert...

A két tojó is ugyan olyan fajta,mint a kakasok...ugyan is van a magyar parlagi ami egyöntetű fekete,vagy világosbarna,esetleg tarka,fehér.Akkor van a rézpulyka-bosnyákpulyka-ami vörös,fehér szárnyvégekkel. Na meg a bronzpulyka,amit kb.150 éve hoztak az országba,fajtatiszta tenyésztésre...meghonosodott és ugyan úgy néz ki,mint az eredeti ,csak nálunk nem nől meg egészen akkorára,mint az eredeti hazájában-észak-amerika-(ilyen a két tolyóm,meg a kakasok,a barna tojóm meg parlagi...

Előzmény: Adam18 (323)
Adam18 Creative Commons License 2008.04.09 0 0 323

Helló!

Szépek a pulykáid! A kakasoknak csíkos az evező tolluk a szárnyukon? Mert így a képeken nem jól látszik a szárnytolluk. Mert nekem az igazi -csíkos evezőtollú- Bronz pulykák tetszenek a legjobban! :D Vannak olyanok is aminek elmosódott színű a szárny tolla. Azok is szépek, csak akkor nekem az nem tetszik bennük. De a tieid azok gyönyörűek! Üdv.

Előzmény: bolero84 (322)
bolero84 Creative Commons License 2008.04.09 0 0 322
Helló Adam! A fekete tyúk elült,de csak az egyik alá tettünk tojást...egy héten belül lesz a barnátol annyi,hogy a maradékot beteszem a másik alá...a két bácskatopolyai -vajdaság-bronz bak és egy barna parlagi tojó van a képeken :Élőben szebbek ...-A három tojó 15 kg,egy kakas pedig 10kg...-Nagyon szelídek a tyúkok...
Előzmény: Adam18 (318)
bolero84 Creative Commons License 2008.04.09 0 0 321

Köszönöm az infot. Megnyugodtam,hogy nem tojik minden napon. A tojásokat minden nap meg forditom...-"hogy ne üljön le a sárgája"-.Szóval 2 hét mulva ,amennyi össze jön beteszem egy törpetyúk kotlós alá...

Még egyszer köszi mindenkinek!

Előzmény: szafe2 (320)
szafe2 Creative Commons License 2008.04.09 0 0 320
ha mar egyet feltortel es volt benne embriokezdemeny (a feher csomo) akkor mar jok a tojasok, mas kerdes hogy ki is fog e kelni. azert amig tarolod a tojasokat nem art naponta atforgatni oket, meg huvos paras helyre tenni (spajz, regi huto) mert amugy nem sok csibe lesz belolle 2 het utan... ja es a pirosarany kotlos alatt a 23. napra kel.
Előzmény: bolero84 (308)
szafe2 Creative Commons License 2008.04.09 0 0 319

nem tojik minden nap, altalaban 2 naponta tojik, de inkabb 2-3nap az altalanos, foleg ilyen valtozekony hideg-meleg idoszakban.

 

 

 

Előzmény: bolero84 (317)
Adam18 Creative Commons License 2008.04.08 0 0 318

Köszi! Már várom a te képeidet is! :) Sztem a pulyka tyúkok már nem tojnak többet, azért ültek el... :) Majd rakjál már fel képeket a kakasokról, meg akár a tyúkokról is! :D Kiváncsi lennék rájuk, főleg a kakasokra! :) Üdv.

 

Előzmény: bolero84 (316)
bolero84 Creative Commons License 2008.04.08 0 0 317
Helló mindenkinek! Ki tudja,hogy a fácánok(arany) tojnak e minden nap?...ma nem volt tojás:(
Bronzpulykákrol tudtok valamit? Van 3tojónk,meg a vajdaságbol 2 bakunk...tojnak a tyúkok,de ma kettő rajta maradt a fészken és lehet elültek,de még csak kb.10 tojást tojtak fejenként (?). Az egyik bakpulykát elcserélnénk (10kg,és gyönyörű erős példány mind kettő).Tyúkokat szeretnénk még.A két bak állandóan harcolna-és keményen küldik-.
bolero84 Creative Commons License 2008.04.08 0 0 316
Szépek nagyon...Majd,ha már kint lesznek a medencés röpdében a récék,akkor én is teszek fel képet ..minden igaz még a héten.
Előzmény: Adam18 (315)
Adam18 Creative Commons License 2008.04.08 0 0 315

Helló!

Köszi a kérdésed, megvagyok én is, csak így háttérből figyelem az eseményeket! :D Gondoltam, ha már ilyen jól elbeszélgettek, akkor hagylak titeket. :) Most úgyse volt hozzá szólni valóm... Addigis pár kép a madárkáimról(ők is jól vannak). Üdv.

Előzmény: bolero84 (314)
bolero84 Creative Commons License 2008.04.08 0 0 314

Helló Adam! Mi van veled? Nen szólsz bele az eseményekbe?  :)

Mi újság a madaraiddal?

Előzmény: Adam18 (295)
mepisz Creative Commons License 2008.04.08 0 0 313

Puzdi 01

-----------

Semmi baj , így is nagy a sorbanállás a tojásé !

Előzmény: Törölt nick (310)
mepisz Creative Commons License 2008.04.08 0 0 312

Wolf !

-----------

Megyek de nincs eladó madaram .

Előzmény: wolf_ (309)
bolero84 Creative Commons License 2008.04.08 0 0 311
Helló ! A te madaraid? Párjuk is van?
Előzmény: Törölt nick (310)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.08 0 0 310

üdv..

Sajnálom de nem tudok menni Monorra, igy ne haragudj de akkor a

tojás /tárgytalan/ majd máskor talán össze jön !

Bocsi helló !!

Előzmény: mepisz (268)
wolf_ Creative Commons License 2008.04.08 0 0 309
Mepisz!
jössz a monori börzére?
hozol valami eladni valót is?
bolero84 Creative Commons License 2008.04.07 0 0 308
Ok! Köszönöm...nemtörök össze többet :)
Előzmény: mepisz (306)
mepisz Creative Commons License 2008.04.07 0 0 307

Merci 55 !

-------------

nagyon lelasult a freemail levelezés, ha sikerül elővarázsolnom,röktön válaszolok.

Előzmény: Merci55 (302)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!