Keresés

Részletes keresés

bell50 Creative Commons License 2012.07.03 0 0 61315

Köszönöm, legalább tudom hogy néz ki a kütyü és kb. mennyibe kerül. Azért a bekötéshez keresek egy szakembert.

Előzmény: sjohn (61311)
akyy Creative Commons License 2012.07.03 0 0 61314

 

Sziasztok!

 

Korábban már érdeklődtem, de most lett időszerű a dolog.

Szóval szeretnék egy tágulási tartályt épiteni a vizhálózatba, családi házban, a vízütés ellen.

 

Konkrét mérésem szerint a hidegviz elzárásakor 5 Barról 7-7.5 Barra nő hirtelen a nyomás.

A melegvizen a bojler előtt van tágulási szelep, ott nincsen nyomásváltozás.

 

A kérdésem, hogy elég-e egy 1 liter alatti kis tartály vagy nagyobb szükséges?

pl ez:

http://www.epuletgepeszaruhaz.hu/index.php/tagulasi-tartalyok/ivovizes-zart-tagulasi-tartalyok/extravarem-lc-tagulasi-tartaly-ivovizre-0-16-l-1-2-km.html

 

A bekötésben pedig arra vagyok kiváncsi, be lehet-e kötni a bojler előtti nyomáscsökkentők elé a tartályt? Ez közvetlenül a kád felett van a bojlerrel együtt.

 

 

Köszi!

Zoltanuss Creative Commons License 2012.07.03 0 0 61313

  

"Szerintetek elég az a reteszelő, vagy szorítsunk ki egy új kombi vagy kondenzációs kazánt ?"

 

 

 Nézd amig működnek és ólcsón javíthatók, felesleges kiadásokba verni magatokat. Egy új kombikazán a hozzávalókkal  lesz talán egy millió is. Megjegyzem a majdani korszerűsítés már csak kondenzációs kazán lehet.

 A furanflexes bélelés amúgy se jó a mostmár majd mindenütt csak zártégésterű készülékekhez - oda más kell.

 Viszont az ablakcsere miatt a levegő utánpótlásra figyelj,  egy légbeejtő elmenne, meg egy CO érzékelő is.

 A hatásfokot meg egy jó szerelő csak betudja állítani.

Előzmény: bell50 (61310)
Zoltanuss Creative Commons License 2012.07.03 0 0 61312

 Jó tudni,  hogy mi minden van.

Köszönet neked a köz nevében !

 Azért a szőrös sziven  csak kiszúrta a következőt :

 

A vezetékeket csak a szabványban megengedett módon lehet toldani."

 

 

 Modjuk így helyesebb lett volna :

 

" A vezetékeket csak a szabványban megengedett módon  szabad toldani."

  Rengeteg vezetékem van amit nem szabványosan toldottam meg annó és mindet meg lehetett csinálni !

 Ma már nem csinálnám  !!

 

 A házam is tele van szabálytalan vezeték toldással (sajnos ) és pont ezért nem kötök biztosítást, mert  ha tűz lenne úgysem fizetnének.

 Azt a közel  száz kötést csak nem vizsgálom / vizsgáltatom át !!

 A jővőhétem akar megint megkeresni egy  b. ügynök a "jó ajánlattal". Kérdeztem : ki szövegezi meg a szerződést, erre ez alól kitért. Szegénynek megint csalódás lesz !!

 

Előzmény: sjohn (61311)
sjohn Creative Commons License 2012.07.03 0 0 61311

http://langor.hu/webshop/cikk_doc.php?xtipus=05608

 

A bekötéséhez sem kell mérnöknek lenni.

bell50 Creative Commons License 2012.07.03 0 0 61310

Kedves Hozzáértők !

 

A kéményseprő szólt - még jó hogy így 25 év után megtudtuk - hogy a vízátfolyós gázmelegítő és a kazán közé, valami reteszelőt kellene beépíteni, mert így veszélyes a dolog. A két FÉG kazán a fürdőszobában van, a kéményt pár éve kibéleltettük furonflexxel. A lakás 107 nm2-es,380 cm magas,  9 lapradiátoros. A fűtés korszerűsítés 1988-ban, vagy 92-ben történt, mi a lakást 96-ban vettük. Szóval már szinte semmi nem mai csirke. A kazánok tisztítva, javítva már voltak, de eddig pár ezer forintból megúsztuk a dolgot, látszólag minden jól működik, bár gondolom a hatásfokuk hagy már kívánnivalót maga után. Az ablakok, a fürdőszoba és a WC kivételével ki lettek cserélve műanyag nyílászáróra 3 éve.

 

Szerintetek elég az a reteszelő, vagy szorítsunk ki egy új kombi vagy kondenzációs kazánt ?

Egyáltalán hogy kezdjünk hozzá, és persze kb. mennyibe kerülhet egy ilyen átépítés, vagy egy ilyen reteszelő ? Egy ismerősöm azt mondta, hogy ez a reteszelő valami elektromos kütyü, melyhez villanyszerelő kell..

 

Tudna valaki hozzáértő pár sort írni nekem ?

 

Előre is köszönöm

 

Wattocsak Creative Commons License 2012.07.02 0 0 61309

Ha minden kör zárva? A fürdőbe ne tegyél termosztátot. Igy már nem lesz zárva minden, de ha mégis azt is kibírja. Ha nincs fürő rákötve akkor keress egy helyiséget amit nem zársz le. 

Előzmény: teszvesz (61305)
Wattocsak Creative Commons License 2012.07.02 0 0 61308

Ha keverő akkor kéne egy szelep az átkötő ágba.

Előzmény: PetiCsokvaomány (61303)
Elementes Creative Commons License 2012.07.02 0 0 61307

Sziasztok,

 

én mint laikus hallottam egy olyat, hogy a kondenzációs kombi gáz cirkó készülékek csak fal vagy padlófűtés esetén adják ki magukból a pluszt, vagyis sima radiátoros megoldásnál nem szükséges a kondenzációs kazán. Tényleg?

 

Kombi gázcirkó esetén szükség van nagyobb teljesítményűre? Vagyis 110nm, 11 radiátor stb ajánlottak 18kw-ost, de ha már melegvízelőállítás is kell akkor 24kw-os.

hAnd1 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 61306

Ez, amit mutatsz, jó a fűtőkörökre, de a nyomásmentes osztót a kolléga (szerintem) a kazánkörre értette. Azaz a kazánkörre is kell egy szivattyú (pl a kazánban), ez keringeti a primer vizet, a nyomásmentes osztóról ágaznának le a keverőkapcsolásos fűtőkörök, ahol pedig a szivattyúk a keverőszelep "túloldalán" vannak, a rajz szerint.

Például így: Cikk1, Cikk2

 

Előzmény: teszvesz (61304)
teszvesz Creative Commons License 2012.07.02 0 0 61305

Erre való az elektronikus szivattyú. Mindig annyit keringtet ami az adott pillanatban szükséges, és ha minden kör zárva van az sem okoz poblémát.

 

 egy Grundfos alpha2 25-40 ezt fogja nekem tudni? Azt olvastam az utmutatojaban, hogy mindig az aktualis helyzethez adaptalodik, de ez vajon arra az esetre is ervenyes ha minden kor zarva van?

Előzmény: Wattocsak (61290)
teszvesz Creative Commons License 2012.07.02 0 0 61304

 van e nyomáskülönbségmentes osztó-gyűjtője

 

 nincs meg semmilyen, most meg csak tajekozodom, a szereles augusztusban esedekes. De azert erdekelne hogy milyen is kell legyen az a nyomaskulonbsegmentes oszo-gyujto.

 

jelen pillanatban ez a darab van kinezve  (http://www.calor.ro/accesorii-incalzire-in-pardoseala/distribuitoare-icma-k023-pt-incalzire-in-pardoseala-9-circuite), meg is veszem hamarosan hacsak valaki rosszat nem mond rola (vagy jobbat nem tanacsol) .

Előzmény: PetiCsokvaomány (61303)
PetiCsokvaomány Creative Commons License 2012.07.01 0 0 61303

Tévedsz!!!

 

   Ez nem befecskendező kapcsolás, hanem keverő. Itt nincs szivattyú a háromjáratú előtt!!! Mert ezt csakis nyomásmentes osztóról szabad megvalósítani, amit ugye rövidrezárt osztóval tudsz elérni. Ezt persze hidróválltóval célszerű. Ha én hibáztam, akkor az csak annyi volt, hogy nem kérdeztem meg, hogy van e nyomáskülönbségmentes osztó-gyűjtője! 

 

   Am. meg sejtettem, hogy erre gondoltál, és sem vagyok a híve keverőszelepet osztószelepnek beépíteni. Igazából még akkor sem, ha a gyártója nem tíltja.

Előzmény: Wattocsak (61293)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.01 0 0 61302

Üdv Mindenkinek,

 

Van nékem egy Vaillant VUW 180 típusú kombi cirkóm, pár napja egy olyat csinál, hogyha engem be a vizet a fűtés rendszerbe, akkor nagyon késve követi a nyomásmérő műszere. Tehát feltöltöm kb 2 bar nyomással, és vagy 10 percen keresztül csak 1 bar-t mutat, és szép lassan eléri ezt a nyomást. Illetve ha nincs nyomás a fűtésrendszerben, nagyon hülye hangot ad ki a cirkó, amikor melegvizet engedek a csapból, és hol begyújt, hol elalszik a láng, ki-be kapcsolgat. Mi romolhatott el benne? Fejér megyében, Beloianniszban lakok, jó lenne egy szaki, aki meg tudná ezt nekem nézni.

Köszi.

 

Teaway Creative Commons License 2012.07.01 0 0 61301

De a rádiófrekisnek is van egy vezetékes része, amit ugyanoda kötsz, mint ahol a mostani van; csak a kezelő/érzékelő részét hurcolászod. (pont, mint a vezetéknélküli telefonok)

Előzmény: oldember (61299)
gabrielke Creative Commons License 2012.07.01 0 0 61300

Abban a szobában ahol a termosztát lesz, a radiátorszelepet fixre kell állítani és ahhoz képest kell újrahangolni majd a többit.

 

Előzmény: oldember (61299)
oldember Creative Commons License 2012.07.01 0 0 61299

Valóban új helyen szeretném a termosztátot üzemeltetni.

Mégpedig az emeleten. (jelenleg a földszinten van) és nem igazán szertnék megint fúrni-faragni.

 

Igazság szerint inkább arra lennék kíváncsi, hogy ez a rádiófrekvenciás termosztát érvényesül e a radiátortermosztátok mellett!

Tehát, hogy az egyik nem "írja felül"  a másikat vagy csak egy nagy káosz lesz? 

Azért gondolom (nem tudom csak gondolom!) ezt, mert eddig egy egyszerű ki-be kapcsoló termosztát működött, de ezek a rádiófrekvenciás programozható kütyük már nem biztos, hogy "szeretik" , ha "más is beleszól" a dolgokba.

Előzmény: Teaway (61298)
Teaway Creative Commons License 2012.07.01 0 0 61298

Csak akkor, ha a mostaninak új hely kell, és nem tudsz/akarsz odakábelezni.

Előzmény: oldember (61297)
oldember Creative Commons License 2012.07.01 0 0 61297

Szép jó napot mindenkinek!

Mesterektől kérnék némi segítséget! 

Adott egy fűtési rendszer, ami 7db. termofejes radiátorszelepes lapradiátorral fűti a házat. Eddig egy egyszerű 2 vezetékes Honeywell ki-be kapcsoló szoba termosztát kapcsolta a kazánokat a nappaliból (gáz cirkó vagy vegyes)

Most azt tervezem, hogy a termosztátot lecserélném egy rádiófrekvenciás  hordozható  termosztátra!

Szakmai szemmel mi a véleményetek? Egyáltalán van értelme? 

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.01 0 0 61296

Köszi a javítást, sosem értettem ezeket az izéket :)

 

A 21 fok tévedésből volt, ugyanis az új lakásban megcserélték a nemtommit a strangban és a termosztát úgy érezte, hogy a nappalim a hálóm. A hálóban meleg volt, ezért mindig lejjebb állítottam a rendszert, viszont az a nappalit hűtötte.

Ez 3 hónap volt tavalyelőtt és a hideg ellenére olyan keveset fizettem. Most 23 volt a lakásban és az fogyasztott 200 kWh-t :) Én megfizetem, ha valóban jól működik, de azért 60m2re 60-70e/ hó durva, akárhonnan is nézzük. 

Nekem a 20 Ft/kWh korrektnek tűnne, annyiért hűsölnék is, de a 77 Ft-ot irreálisnak gondolom. Ha vennék hagyományos split klímát, ekkora pénzből jégcsaposra hűthetném a seggemet. 

Köszi a tájékoztatást, ezek szerint valami nem működik jól nálunk... 

Előzmény: Wattocsak (61295)
Wattocsak Creative Commons License 2012.07.01 0 0 61295

Azért a nyári 21 fok az nagyon durva és szerintem kicsit túlzás is. Persze ha ilyen hideget szeretnél ami megjegyzem egészségtelen is azért fizetni kell. 25-26 fokban is jól érzi magát az ember, ha kint nagy a kánikula.

A gázkazánnal előállított hőenergia a veszteségeket, karbantartást, javítást leszámítva kb 15 Ft/kWh, a hűtést 20 Ft/kWh körül lehet számolni a fenti feltételekkel. A többi már csak árképzés kérdése.

Csak a pontosság kedvéért nem kW amit elhasználtál, hanem kWh. A kW az teljesítmény a kWh muka. 

Előzmény: Törölt nick (61294)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.01 0 0 61294

Kedves hozzáértők! 

Valaki segítene nekem? A hűtési rendszerünkkel van gondom, egy 56 lakásos társasházban lakom, ahol gázkazán által üzemeltetett plafon fűtés-hűtés működik. 

2 évvel ezelőtt még tökéletesen működött, havi 15e Ft-ért 21 fok volt a lakásban a legnagyobb melegben is.

Idén újra használni kezdtem, 1 hét 2 nap alatt elfogyasztott egy 60m2-es lakásban (amin egyébként redőny is van és használom is) több, mint 200 kW-ot. és miután megkérdeztem a közös képviselőt, hogy mégis mennyibe fog kerülni az üzemeltetés, azt mondta, hogy 77 Ft kW-onként, ami azért is döbbenet, mert a fűtés 11 Ft volt. 

Így az egy hét alatt elhűtöttem 16e Ft-ot, ami egy hónapban igazán durva lenne.

 

 

Igaz, ma bekapcsoltam ismét, mert nem akarok megsülni, de nehezen emésztem meg, hogy egy újépítésű lakásban egy olyan rendszer, ami máshol tökéletes és gazdaságos, az nálunk ennyire ráfaragós.

 

Hogyan lehet, hogy nálunk ilyen drága a hűtés???? 

Wattocsak Creative Commons License 2012.06.30 0 0 61293

Ez tetszik. :-) Ajánlsz valamit, de hogy mit azt nem tudod. Az egészben az a kellemetlen, ha megfogadják:-) 

 

Keverő szelepen az A és B ágon megy be a folyadék és az AB ágon jön ki.

Leválasztónál pont fordítva az AB ágon megy be a folyadék ami az A és B ágon kersztül távozik. Ez az a mód mai nem működik minden keverő szelepnél. 

Az ajánlott kapcsolásnál azért az nem árt tudni, hogy a szelep előtt előtt van egy szivattyú, mert másként a víz nem megy el oda.

Előzmény: PetiCsokvaomány (61292)
PetiCsokvaomány Creative Commons License 2012.06.30 0 0 61292

Mit jelent az, hogy leválasztó? Szerintem, ha én megkérdezem, biztosan ő is kérdezné.

Előzmény: Wattocsak (61291)
Wattocsak Creative Commons License 2012.06.29 0 0 61291

Arra azért vigyázz a keverő szelep itt leválasztó! Nem minden gyártó engedi meg, tehát csak óvatosan. Az átkötő szakasz méretezése meg annyi, hogy a gerinctől egy két mérettel kisebb átmérőjű.

Már elérhető áron vannak készen zóna szabályozások, mint azt itt leírták. Utólagos kiépítéshez és hűtéshez is használható vezeték nélküli mommunikációval is.

Előzmény: teszvesz (61278)
Wattocsak Creative Commons License 2012.06.29 0 0 61290

Erre való az elektronikus szivattyú. Mindig annyit keringtet ami az adott pillanatban szükséges, és ha minden kör zárva van az sem okoz poblémát.

Előzmény: PetiCsokvaomány (61287)
NRZ Creative Commons License 2012.06.29 0 0 61289

Van végálláskapcsolóval szerelt termomotor is, akkor nem kell.

http://futestechnika.danfoss.com/PCMPDF/VISAQ202_088R02471.pdf

Előzmény: PetiCsokvaomány (61288)
PetiCsokvaomány Creative Commons License 2012.06.29 0 0 61288

És mégvalami, ezeknek a termomotoroknak a nyitási idejük 3 perc. Tehát ha a szivattyú azzonnal indul, akkor az első három percbe csak kinylódni fog szerencsétlen, én beraknék valami késleltetést, 

 

és neharagudj, hogy kötöszkődök  Üdv

Előzmény: hAnd1 (61285)
PetiCsokvaomány Creative Commons License 2012.06.29 0 0 61287

Végülis szerintem csak az a baj vele, hogy ha mondjuk csak a legkisebb kör kéri a fűtést, és az összes többi nem, akkor is elindítja a szivattyút. Komfort szempontából jó, mert ahol hőigény van, akkor az ott meg is jelenik.

Előzmény: PetiCsokvaomány (61286)
PetiCsokvaomány Creative Commons License 2012.06.29 0 0 61286

Korrekt, bár én maradnék az álltalam javasolt megoldásnál, tény hogy ez komolyabb. A lényeg, hogy jól működjön!

Előzmény: hAnd1 (61285)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!