Keresés

Részletes keresés

W.L. Creative Commons License 2016.12.02 0 0 3001

Errol van szo, kimondottan ajanlom:

 

https://bookline.hu/product/home.action?_v=Kaplar_Balazs_Peking_Panorama_&id=2102677237&type=10

 

Reszletesebb az altalam latott egyeb, angol nyelvu utikonyveknel is, es egy csomo erdekes extra van benne, magyar vonatkozasu infok is.

Előzmény: Zs... (3000)
Zs... Creative Commons License 2016.12.02 0 0 3000

Koszi a gyors valaszt, szamitottam rad ;o) Bar igy az ujabb indonez ut megint tolodna egy evet... :o(

Utikonyv temaban NatGeo buzi vagyok, de utana fogok nezni ennek is, gondolom azert reszletesebb. Koszi a tippet!

Előzmény: W.L. (2999)
W.L. Creative Commons License 2016.12.02 0 1 2999

Egyaltalan nem sok, akar ugy is ki lehetne tolteni, hogy vegig a varosban vagytok es onnan csak egynapos kirandulasokat tesztek. Ajanlom beszerezni KB Peking utikonyvet a Panorama sorozatabol, eleg jol leirja a lehetosegeket. A hosszabb, mashol megszallos kirandulasok kozul elsosorban Datongot es kornyeket ajanlanam.

Előzmény: Zs... (2998)
Zs... Creative Commons License 2016.12.02 -1 1 2998

Gyors kerdes: Pekingben es kornyeken mit lehet csinalni 8 napig? Erdemes oda ennyire menni? Vagy sok, esetleg keves? Termeszetesen utana fogok olvasni mindennek, csak hirtelen jott az otlet, meg a vonzo repjegy, ezert a hirtelen kerdes is.

Koszi elore is

TR FX Creative Commons License 2016.11.29 0 0 2997

Sziasztok, mivel magam is kérdeztem a fórumon vagy 3x (de lehet kicsit többször is biztos ami biztos) hogy mik a tapasztalatok a 72hrs TWOV-al, így megosztanám a sajátomat.

Egy Thaiföldi nyaralás előtt iktattunk be egy rövid megállót Pekingben vízum mentesen és örömmel jelentem, hogy semiféle nehézséget nem tapasztaltunk Budapesten a check-inkor. Talán pár perccel többet fogalkoztak velünk, mint a vízummal utazókkal, de nagyon gyorsan lezajlott az egész, nem kellett senkit győzködni arról, hogy márpedig nekünk nem kell vízum, szimplán csak kérték a harmadik országba szóló repjegyet. (Qatar-al repültünk egyébbként.)

 

Pekingben nehezen találtuk meg, hogy melyik sorba is kell állni, mert a relevánsnak tűnő (és mint később kiderült a megfelelő) bódéban éppen nem volt senki. Végig álltuk a rendes sort az útlevél ellenőrzésnél, akkor kiabált a bácsi valakinek, hogy jöjjön egy ember a vízum mentes trabzitosokat intézni. Amúgy alig páran voltunk, akik így akartak belépni.

A sárga entry form mellett még ki kellett tölteni egy fehér űrlapot is. Mondjuk a "name" mezőt leszámítva minden egyébb kérdés kínaiul volt rajta, úgyhogy nekünk végülis az egyik határőr írta be amit bekellett.  Utánna már csak meglehős alapossággal ellenőrizték, hogy tényleg én vagyok e az útlevél képemen (nem tegnap készült) és már bent is voltam Kínában.

 

kpop Creative Commons License 2016.11.28 0 0 2996

mindenkinek köszönöm a tájékoztatást

W.L. Creative Commons License 2016.11.28 0 0 2995

Az biztos, hogy osszessegeben Kina mar nem igazan olcso orszag.

Sot, szerintem a nagy tavolsagokbol adodo utazasi koltsegeknek es a regio legmagasabb belepojegyeinek koszonhetoen mar nem olcsobb, sot osszessegeben dragabb is lehet a valaha nala joval fejlettebb es dragabb Tajvannal es Del-Koreanal is.

Japan meg mindig dragabb, de ott meg tok stabilak az arak, eveken at alig valtoznak.

Itt lennt DK-Azsiaban is szepen kusznak az arak felfele, en meg Thaifold arait talalom viszonylag stabilaknak.

Előzmény: kb. (2990)
kb. Creative Commons License 2016.11.28 0 0 2994

Úgy tűnik lassan nem csak olvasni, de írni is meg kéne tanulnom. :) Természetesen így értettem. 

Előzmény: W.L. (2992)
kb. Creative Commons License 2016.11.28 0 0 2993

Elnézést kérek mindkettőtöktől. 

Előzmény: W.L. (2991)
W.L. Creative Commons License 2016.11.28 0 0 2992

Ja, es gondolom ezt akartad "sarkosabban megfogalmazni": 

Kína már nem olyan olcsó mint pár éve volt.

Előzmény: kb. (2990)
W.L. Creative Commons License 2016.11.28 0 0 2991

Azt en irtam, nem wanbo! ;-)

O ugye pont Kantonban el, neki gondolom az a normalis, en meg inkabb Kina elduoittabb, szegenyebb reszein szoktam utazni, ahol azert nekem ugy tunt, meg joval alkacsonyabb az eletszinvonal.

De persze az biztos, hogy az egesz orszag rohamosan valtozik. Par eve meg azt mondtam, hogy csak a varosok fejlodnek, a videk meg olyan mint "regen", de mar ez sem igaz evek ota, mar a falvakat is elerte a "fejlodes".

Előzmény: kb. (2990)
kb. Creative Commons License 2016.11.28 0 0 2990

Nem csak Shanghaiban. Az elmúlt pár évben nagyon mennek felfelé a kínai fizetések is, nem csak az árak. Itt délen a gyárak már 3500-4000 RMB-t fizetnek a gyári betanított munkásoknak, nem csak a helyieknek, hanem akik az ország szegényebb, belső részeiről jönnek és nincs semmilyen képesítésük, ennél kevesebbért gyakorlatilag nincs jelentkező gyári munkára. Ezt vesd össze az otthoni bérekkel... Mára kimondható, hogy Kínában nem alacsonyabbak a bérek mint Magyarországon, sőt. Értelemszerűen megmaradt a nagyváros-vidék difi, de most jöttem vissza egy több hetes Sichuan, Qinghai útról, azt kell mondjam az ottani falvakban is rendesen mennek fel az árak.

Azért is írtam számokat, mert az olyan finomabb megfogalmazások mint amit most wanbo írt - "Kinaban is van egy jomodu reteg, es ennek mmegfeleloen azert nem minden es mindenhol olcso" - helyett érdemes sarkosabban fogalmazni és tudatosítani az utazókban, hogy Kína már olyan olcsó mint pár éve volt.

Előzmény: W.L. (2989)
W.L. Creative Commons License 2016.11.28 0 0 2989

Ejha, nem is gondltam volna, hogy a kinai atlagberek, meg ha Sanghajban is, ilyen magasak!

Előzmény: kb. (2987)
kb. Creative Commons License 2016.11.28 0 0 2988

Persze fogsz találni olyan forrást is, ami szerint ennél jóval magasabb az átlagbér Shanghaiban.

Előzmény: kb. (2987)
kb. Creative Commons License 2016.11.28 0 0 2987

650EUR az 4760 RMB - ahogy már a többiek is írták - simán ki lehet ennyi pénzből jönni (ahogy írtad, nem kell szállásra költened)- Ez kb. kétszerese a minimálbérnek, de az átlagbértől azért messze van, az most 6 ezer körül van Shanghaiban. Itt egy tájékoztató az árakról: https://www.numbeo.com/cost-of-living/in/Shanghai

Előzmény: kpop (2984)
W.L. Creative Commons License 2016.11.27 0 0 2986

Szerintem is siman kijohetsz annyibol, de ha elkezedesz koltekezni, siman el is verheted pl szorakozohelyeken stb, mert Kinaban is van egy jomodu reteg, es ennek mmegfeleloen azert nem minden es mindenhol olcso.

 

Oltasugyben szerintem latogass el ide:

 

http://www.oek.hu/oek.web?nid=209&pid=1

 

Nekem volt szerencsem egyszer Kinaban egy ejszakat korhazban toltenem, es eleg annyit mondani rola, hogy sokkal jobb a megelozest valasztani!

Előzmény: kpop (2984)
debramorgan Creative Commons License 2016.11.27 0 0 2985

Az oltás ügyében mindenki a maga vérmérséklete szerint járjon el.

Mi mindent beadattunk még az első ázsiai utunk előtt (Hepatatitis, diftéria, gyermekbénulás, tífusz), ezek többsége élethosszig tartó védelmet biztosít, de van, amit 5-10 évente ismételni kell. Sokan azt mondják, felesleges beoltatni magad, szerintem nem az. Egyetlen egyszer nem voltunk még rosszul az utazásaink során, többnapos hasmenésekkel vagy lázzal sem kellett küzdenünk soha. Aki sokfelé jár (akár Európában is), annak a Hepatitisz és a tífusz elleni oltás egyébként is jól jöhet. Kínába a meningitisz (fertőző agyhártyagyulladás) elleni oltást ajánlják még különösen a diákoknak, akik sokat tartózkodnak másokkal egy légtérben. Kínában ugyanis az emberek - tisztelet a kivételnek, akivel mi 6 hét alatt nem találkoztunk :D -  nem teszik a kezüket a szájuk elé, amikor köhögnek, tüsszentenek. Szóval én biztos nem gondolkodnék, hogy oltassak-e vagy sem, de nem vagyunk egyformák.

Szerintem sok kínai örülne akkora összegnek, amekkora az ösztöndíjad lesz, nem hiszem, hogy aggódnod kellene a megélhetésed miatt...

Előzmény: kpop (2984)
kpop Creative Commons License 2016.11.27 0 0 2984

Szia! (

Remélem nem baj)

Az érdekel, hogy a 650 euro/hó ösztöndíjból ki tudok-e jönni úgy, hogy a koleszért nem kell fizetni.Azt is szeretném megtudni, hogy érdemes-e valamilyen oltást beadatni? Nagyon eltérő írásokat olvastam.Előre is köszönöm.

Előzmény: wanbo (2978)
W.L. Creative Commons License 2016.11.27 -1 0 2983

Meg annyit megjegyeznek, hogy ha nem kot valami kotelezoen Kantonba, akkor szerintem vetek 2 hetet ott dekkolni. A varos latnivaloira eleg kb 3 nap, kornyeken is lehet mondjuk 2-3 napot kirandulni, de ennel tobbet aligha er meg turistaknak. Maga az erosen tupnepesedett es iparosodott Guandong tartomany sem idegenforgalmi gyongyszem, ugyhogy 2 hettel en atugornek legalabb a szomszedos tartomanyok valamelyikebe. Hainan sziget strandjairol es tropusi termeszeterol nevezetes, Gunangxiban ott van Del-Kina legnepszerubb uticelja Guilin es Yangshuo kornyeke a festoi karszthegyekkel es Longsheng rizsteraszaival es nemzetisegi falvaival, Hunanban Wulingyuan festoi meszkooszlopai es Fenghuang ovarosa, Fujianban pedig Xiamen varosa es a Yongding koruli kulonkeges Hakka falvak kerek hazaikkal. Ha ezekbol akar csak 1-2 is beleferhet, akkor magara Kantonra szerintem eleg lehet 2 nap is, kornyeke pedig ejtheto.

Előzmény: Me30 (2981)
W.L. Creative Commons License 2016.11.27 0 0 2982

Hongkong, Makao es Tajvan vizumugyileg kulon orszagok.

Tibetbe utazashoz is kulon engedely kell. Van meg nehany katonai vagy egyeb okokbol lezart megye, de Kanton korul aligha tevedsz ilyenekbe.

Tehat a fenntiek kivetelevel barhova utazhatsz a vizumoddal, beleertve Zhuhait es Shenzhent is - bar szerintem utobbi nem igazan erdekes turistaknak.

Előzmény: Me30 (2981)
Me30 Creative Commons License 2016.11.26 0 0 2981

köszi. azt hizzem,hogy hasonlóan működik,mint itthon a bérletrendszer. :( 

1x belépésre szóló vízummal ugye bárhová utazhatok kínába? (Hong Kongba nem :( )

Shenzhen és a környező városokba ha elutazhatok?

Előzmény: kb. (2980)
kb. Creative Commons License 2016.11.26 0 0 2980

Miből gondolod, hogy van félhavi bérlet vagy egyáltalán bármilyen bérlet? A Yangchengtong közlekedési kártyát érdemes kiváltani, volt már erről szó itt is, de itt olvashatsz róla részletesebben: http://www.guangzhoutravelguide.com/transportation/yang-cheng-tong.html

Védőoltás nem kell - de erre a kérdésre egyedül az oltóközpontban tudnak szakszerű választ adni.

Legolcsóbban kb. 6-8 RMB-ért lehet enni az utcán, a gyorséttermek menűi 16-30 között mozognak.  

 

Előzmény: Me30 (2979)
Me30 Creative Commons License 2016.11.26 0 0 2979

Kantonba utazunk és ezzel kapcsolatban lenne 1-2 kérdésem.

2 hétre utazunk érdemes fél havi tömegközlekedésre bérletet venni? Mennyibe kerül egy metro jegy?(esetleg ha valaki tud bérlet árat akkor azt megköszönném)

Milyen árban vannak a "kaják"? Pl. étterem..utcai kaja... Érdemes valamilyen védőoltást beadatni?

wanbo Creative Commons License 2016.11.23 0 0 2978

Helló! Én Kantonban tanulok már egy ideje, Shanghaiban is jártam már többször. Shanghai az egyik legdrágább kínai város, viszont diákként (feltételezem az iskolában, kollégiumban lakva) mindenhol ki lehet jönni nagyon olcsón. Miden szolgáltatás olcsóbb az iskolák környékén (pl míg egy hajvágás 20-25 jüan nálunk a suli környékén, bent a városban elkérhetnek akár 40-60 jüant is, de lehet akár még drágább is, attól függ, hogy merre van a szalon, a belváros nyilván drágább, mint egy eldugott utca) Ugyanez igaz az ételekre, és nem is kell feltétlenül a menzán enni, de a kampuszon belül található éttermek is biztosan jó áron működnek: ugye elsősorban a diákokat szolgálják ki.

 

Összességében úgy fogalmaznék, hogy sok múlik azon, hogy mik az igényeid. Mivel tanulni mész, valószínűleg sok időt töltesz majd az iskolán belül, ahol elég jól lehet gazdálkodni a pénzzel. 

Előzmény: kpop (2976)
debramorgan Creative Commons License 2016.11.23 0 0 2977

Ha szűkíted, mire vagy pontosan kíváncsi, akkor biztosan tudnak segíteni. :D

Mivel mi csak keresztül haladtunk Kínán, más szemmel néztük, mint aki ott él. Általánosságban valamivel olcsóbb Kína, mint Magyarország, de nem számottevően, vagy csak néhány dologban. pl. fél literes kóla 3-6 yuan volt, egy tál egyszerű étel 15-20 yuan, egy metrójegy 1-5 yuan a távolságtól függően. A látványosságokhoz olcsók a belépők, neked még diák kedvezményed is lehet.

Előzmény: kpop (2976)
kpop Creative Commons License 2016.11.22 0 0 2976

Sanghaiba megyek tanulni februárban és júniusig maradok.Tud valaki árakról valami tájékoztatást adni? Köszönöm

 

kpop Creative Commons License 2016.11.22 0 0 2975

p

feketecsako Creative Commons License 2016.11.19 0 0 2974

Mindenkinek köszönöm a hasznos tanácsokat , indulás :) 

kb. Creative Commons License 2016.11.18 0 0 2973

Amióta a legtöbb platformon kivették Kínát a térképek közül a Nokia Here-ből, azóta a használható latinbetűs offline térkép (mert kínai van jópár) nagyjából egyedül a Maps.me, azt mindenképp töltsd le, a térképpel együtt. Gmail nem megy, írányítsd át a levelezésed egy outlook.com vagy yahoo.com-os címre, akkor legalább megkapod a leveleid vpn nélkül is.

Előzmény: feketecsako (2967)
kb. Creative Commons License 2016.11.18 0 0 2972

Kantonban, Huizhouban a városban nincsenek pénzváltok. Bankok természetesen vannak, de nyilván itt is hasonló nyitvatartási idővel így ha ott akarsz pénzt váltani, akkor csak az ebédidőd marad erre. Viszont még a terminálba kilépés előtt is fogsz tudni váltani a kantoni reptéren, mert ott van pénzváltó/bankfiók, azt javaslom.

Huizhou nem egy nagyváros, de azért van ott még Starbucks is. Az este 6 utáni városnézés persze erősen limitált, de a boltok, plázák, éttermek, stb. nyitva vannak.

Előzmény: feketecsako (2966)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!