Keresés

Részletes keresés

Szuszka08 Creative Commons License 2007.06.13 0 0 74743

hát igen.vhogy így.......... a mai világban úgy látszik ez az érdek.

 

elég szomorú ez a helyzet.sztem még örülhetünk ,hogy egyáltalán ennyit támogatnak. és örülhetünk,hogy tudjuk anyagilag vállalni.

Nézzük a pozitív oldalát,lányok !

 

mert gondoljatok arra,hogy nagyon sokan vannak,akik ezt nem tudják anyagilag felvállalni.

 

Előzmény: k.a.r. (74742)
k.a.r. Creative Commons License 2007.06.13 0 0 74742
Ez totál igaz!

olyan mintha az élveszületéseket nem támogatnák!tényleg nem értem miért nem érdekük a siker, ha a "gyártáshoz" bocsánat a csúnya kifejezésért hozzájárulnak...Akkor ezek szerint nekik az a jó, ha minél többször van erre szükségünk?

üdv: réka
Előzmény: szili74 (74738)
szili74 Creative Commons License 2007.06.13 0 0 74741

Szia!
Az én beültetéses papíromon csak azt írja, hogy az embrio ttranszfert követő 2 héten dől el, hogy megtapadnak-e, és ezen 2 hétben "javasolt kímélő életmód".
Bár most már a házidoki is azt mondja, hogy jobb, ha nem megyek még dolgozni.
A törvényt pontosan nem tudom, szerencsére még nem volt rá szükségem...
szili
Előzmény: Szuszka08 (74740)
Szuszka08 Creative Commons License 2007.06.13 0 0 74740

Sziasztok !

 

Hát ezen most nagyon meglepődtem.mármint a táppénzen! Akkor legalább a háziorvosommal szerencsém van,mert engem kiírt szerencsére.

meg a leszíváskor is kiírt,meg mondjuk rajta is volt a papíron.

miért a beültetéses papíron nincs rajta,hogy táppénz javasolt ??

 

egyébként  Én azt olvastam,hogy a lombikosoknak a védelem,hogy nem lehet elküldeni Őket,az csak a kezelés időtartamára vonatkozik,ha nem áll éppen kezelés alatt az illető,akkor nem. Vhol ezt írták.

audrey_75 Creative Commons License 2007.06.13 0 0 74739

Teljesen igazad van!

Nagyon sok múlik a háziorvosodon, hogy ő mit tud kigurítani, hogy elküld-e TP-re, vagy sem? A beutalót ha kértem volna, simán megírja, de szerencsére volt ismerős a kórházban, és így ott megírták (már ahol a vérvétel és az EKG-t kellett csináltatni).

 

Előzmény: szili74 (74738)
szili74 Creative Commons License 2007.06.13 0 0 74738
Sziasztok!
Ezt a táppénzes dolgot én sem értem. A leszíváskor kapott orvosi értesítésen szerepel, hogy javasolt betegállományba vétele. A dokim erre azt mondta, hogy amíg nem igazolt a terhesség, addig nem tud felvenni ilyen jogcímen táppénzre, mert a TB nem finanszírozza. Érdekes, a leszívást igen...
Kezdek azon gondolkodni, hogy a TB-nek nagyon nem érdeke, hogy sikerüljön a lombik...
Bocs, ha egy kicsit negítav voltam..
Előzmény: k.a.r. (74737)
k.a.r. Creative Commons License 2007.06.13 0 0 74737
Szia!

Amúgy pont ezt mondtam én is házidokinak de nem akart sőt még a vérvételi meg ekg-s beutalókat sem akarta megírni, hanem a kezembe nyomott egy törvényt, hogy őt majd megbüntetik meg bla-bla.
Azért remélem hogy most már megérti, hogy nem akarok majd még egy sikertelen beültetést!
Meg nem akarok úgy járni, hogy egyik nap dolgozok, másik nap vonatozok a kaáliba pestre és ez így megy két hétig, ez így nagyon nem jó.
Meg amúgy tényleg nem értem miért is nem jár alapjában véve a táppénz?


üdv:k.a.r.
Előzmény: audrey_75 (74736)
audrey_75 Creative Commons License 2007.06.13 0 0 74736

Szia K.a.r!

 

Nekem rendes volt a háziorvosom, mert igaz ugyan, hogy nem vagy jogosult a táppénzre (de kérdem én: miért is nem???), de nekem valamilyen nőgyógyászati kódot mégis kitalált (ha jól tudom, a veszélyeztetett terhességet), és azzal már simán fel tudott venni TP-re, a hormonkezelés első napjától!

Egyébként ha jól tudom, ha nem mész el TP-re, akkor a beülti után a távolléti díjadat köteles a munkáltatód fizetni neked úgy, hogy otthon vagy, a kezelésekre meg kutya kötelessége elengedni (mintha már a terhesgondozóba járnál). (de ezt nézd meg a lombikbaba honlapján, nem akarnék hülyeséget mondani). Ha ebbe sem mennek bele, marad a fizetés nélküli szabi kérése.

Amúgy az én melóhelyemen is tök rendes volt a főnökasszony, a családjában van lombikos iker, így tudta, hogy mivel jár. Annyi volt csak a kérése, hogy pár hónappal előre tudja, mikor szándékozom kezdeni, hogy a helyettesítésemet időben meg tudja oldani.

 

Üdv: Audrey

Előzmény: k.a.r. (74735)
k.a.r. Creative Commons License 2007.06.13 0 0 74735
Sziasztok!

Én is nagyon sokat hiányoztam a lombikozás miatt, de én előre megegyeztem a főnökömmel, hogy ez lesz..nem volt oda az örömtől, de van négy gyereke és most jön az ötödik, tehát megértő, ráadásul mondta a kaálidokim, hogy ha kötözködik a főnök, akkor vegyem elő a megfelelő jogszabályokat stb...Nekem olyannyira szerencsém van a főnökömmel, hogy most amikor a cég elköltözik az ország másik végére még így is rábeszélt, hogy menjek vele. És esetleg ha valaki keres mostanában munkát geodézia és térinformatika területén nálunk lesz egy-két hely....
viszont sajnos egyáltalán nem tudtam táppénzre menni, mert azon a kis településen ahol élek a házidoki azt mondta nem vagyok jogosult, oldjam meg ahogy tudom. Ezért el is fogyott már az egész évi szabadságom és ha októberben lesz a második lombik fogalmam sincs, hogyan fogok otthon maradni, mert azért plussz szabikat azért nem ad a főnök...
Hogy lehet elérni, hogy felvegyenek táppénzre?És csak a beültetés után szoktatok, vagy már előtte, vagyis a hormonkezelések alatt is?

üdv: k.a.r.
Előzmény: mezsuka (74732)
brenduska Creative Commons License 2007.06.12 0 0 74734
Szia mezsuka!Olvastalak benneteket ,és sajnálom hogy így jártatok.De sajnos ilyenek a munkáltatok ha nem lehet rád 100% -ig számítani akkor nem kellesz.Egyik ismerősöm is igy járt,van a mag óra alapítvány aki tudna nektek segíteni.Nézétek meg a lombikbébi.lap.hu -n a jogosultság-nál A próbaperek a munkáltató ellen.Ha nem titok a kezelés más előtt ,érdemes lenne fel venned az alapítvánnyal a kacsolatot.Szerintem egy próbát megér.Bocsi ha hosszúra sikeredett.Szorítok ,és sok sikert minden sors társnak. Sziasztok! Brenduska
Előzmény: mezsuka (74732)
Szuszka08 Creative Commons License 2007.06.12 0 0 74733

Szia Mezsuka !

 

Sajnálom.Úgy látszik most ez egy divatos elküldési forma,mert engem is így küldtek el. :( most táppénzen.és a fagyis beültetésemre várok ami pár hét múlva lesz.remélem.

illetve helyesebben még nem küldtek el,mert mielőtt átadták volna a felmondási papírt,addigra elmentem gyorsan táppénzre :) úgyhogy még nem vagyok felmondva.

utánna meg jön a gyes :)

szóval ,de a lényeg,amiért írtam,hogy Én utánna érdeklődtem ügyvédektől hogy mennyire jogos egy ilyen felmondás,és hát,ugye csak akkor lehet átszervezésre hivatkozni,ha valóban megtörtént,vagyis munkakör összevonások történtek és a Te munkaköröd megszűnt stb. Én a helyedben megkeresnék egy ügyvédet,mert ha bepereled Őket,akkor akár még egy szép kis summa is ütheti a markodat.

Sokan félnek az ilyenektől,tudom,de a törvény a munkavállalókat védi !!!

és hát a legtöbb perben nem a munkáltató nyer !!

 

szóval egy cipőben járunk....

 

és mikor lesz a 3. beavatkozás ?

 

szorítok neked,hogy ne kelljen munkahelyet keresned , és mindketten élvezhetjük majd a gyes örömeit ha az égiek is úgy akarják. De miért ne akarnák ? :)

 

szia,

 

Szuszka

Előzmény: mezsuka (74732)
mezsuka Creative Commons License 2007.06.12 0 0 74732

sziasztok egy történet,

 

Középvezetőként dolgoztam egy ipari cégnél, de sajnos átszervezés indokkal elküldtek. Emögött egyértelmű volt, hogy a lombik próbálkozások voltak, mivel nem tudtak számítani a munkámra. Mindenkinek ajánlom, hogy legyen végig otthon táppénzen, ha meg lehet oldani. Nem tudom ki, hogy oldja meg hiszen 2 lombik között van hogy 2 hónapot kell várni. Ti hogy oldjátok meg tudtok javaslatot. Most munkahelyet keresek ill. még majd nekivágok a 3. próbálkozásnak passzív táppénz alatt, remélem sikerrel és egy időre megoldodik ezen kérdés is.

 

mezsuka

Törölt nick Creative Commons License 2007.06.12 0 0 74731
Majd írd meg mi történt, mi okozta stb.
Előzmény: puzzleball (74729)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.12 0 0 74730
Írok, írok, csak a Balcsin voltam 1 hétig.
Előzmény: =***= (74728)
puzzleball Creative Commons License 2007.06.10 0 0 74729
Kedves Milna! Köszönöm szépen a segitséget, máris megkeresem!
Előzmény: Törölt nick (74726)
=***= Creative Commons License 2007.06.10 0 0 74728
Ha lesz időd, írsz nekem egy e-mailt? Már várom!
Előzmény: Törölt nick (74727)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.10 0 0 74727
Szili 74 -nél volt, az 74590-es hsz környékén. Ő csak barnázott.
Az a lényeg a dokid mit mondott.
Előzmény: puzzleball (74725)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.10 0 0 74726
Szia, 1-2 hónapja írt valaki hasonlót de nem találom. Tapolcai volt és azt mondták neki, hogy előfordulhat vérzés.
Előzmény: puzzleball (74725)
puzzleball Creative Commons License 2007.06.10 0 0 74725
Kedves Mindenki!

Először irok ide, remélem, tudtok nekem segiteni. A stimuláció (Gonal-f és Suprefact) 11-ik napján elkezdtem vérezni - nagyon - és fogalmam sincs, mi lehet az oka. Az orvosom azt mondja, a hüvelykúp (Klion d 100) lehet a ludas, de én nem tudom, attól lehet-e tényleg ennyire vérezni. Most attól tartok, emiatt le kell majd állitani a stimulációt:-(

Valaki tapasztalt már hasonlót esetleg? És ha valakinek volt már leállitott stimulációja, annak mi volt az oka? Miért állitanak le egy stimut?

Köszönöm szépen előre is, ha segitetek nekem!

Pb
k.a.r. Creative Commons License 2007.06.08 0 0 74724

Szép napot mindekinek!

 

Ma elmentem egy természetgyógyász-kineziológus pasihoz és szuper jó volt, érdekes dolgokat tud meg az ember lánya magáról...

Aki bízik az ilyen jellegű dolgokban próbálja ki.

Beszélt a méhpempőről, amiről tőletek már sokat olvastam!

 

Jó pihit mindenkinek!

 

k.a.r.

k.a.r. Creative Commons License 2007.06.06 0 0 74723

Szia dtamika!

 

A petefészekedre, hogy így elmegyeget mondott valamit a doki?Mert nekem is a jobb oldali rendszeresen fel van csúszva a "torkomba"..és a doki úgy szokta nyomogatni kívülről a hasamon keresztül lefelé, és furcsa mer mindig csak apró picikkel van tele és egyáltalán nem akar abban növekedni.

Én azt hittem, hogy azért csinál iyleneket a jobb petefészkem, mer a tavalyi vakbélműtétnél rondán nagyot megvágtak, már elnézést amit most fogok írni, de valami olyat műveltek velem,hogy a szeméremdombom és a jobboldali hasi résznél semmit nem érzek ha kézzel tapintom, úgy elvágták az idegeket...

11 cm-es vágás van rajta, amire a nőgyógyi bácsi azt mondta, hogy ezen már babát szoktak kivenni..

Teljesen együttérzek veled!

 

üdv: k.a.r.

Előzmény: dtamika (74721)
gaspoltshofen Creative Commons License 2007.06.06 0 0 74722

Zalai lányok:) a mailt mindjárt küldöm, az, hogy segített e, én annál materiálisabb vagyok, hogy azt mondjam bármire is, hogy attól sikerült a lombik, de nekem akkor, abban a szituációban nagyon sokat segített, hogy talpra tudtam állni, hogy újból neki tudtam futni, és bízni tudtam abban, hogy nekünk is sikerülhet. Nem kívánom senkinek, de sajnos nem én vagyok az egyetlen, hogy egy lombik (és nem az első) azt hiszed sikerült, és 8 hetes eü kaparással zárul, akkor ez engem és a férjemet is nagyon megviselt.

 

Szóval szerintem nincs mit veszíteni vele, nézzétek meg egyszer, aztán ha úgy érzitek nem jön be, akkor ne menjetek többször, egyáltalán nem rámenős, olyan lelki béke sugárzik belőle.

 

Mindenkinek szorítok, aki akció közben van.

 

Dtamika veled meg maximálisan együtt érzek, nem tudok semmi okosat írni, mert szeritnem ilyenkor nem is lehet:(

 

Gaspi

dtamika Creative Commons License 2007.06.06 0 0 74721

Sziasztok, egy újabb "sikertörténetről" számolhatok be:

- ma vagyok a stimu 12. napján, újfajta, elég ritkán alkalkmazott, ún.  GnRH Top protokoll szerint haladtunk, máig egész jól.

- tegnapelőtt 3 szépségése, 13 mm-es tüszőm volt, nagyon jó hormonszinttel (ez az én horror-magas FSH-mnál és egy petefészkemnél nagy szó...)

- mára a hormonszint nemhogy nem nőtt, hanem feleződött, a 3 tüszőből egy 18 mm-es lett, egy összezsugorodott,  egy  pedig eltűnt.

 

Ez így annyira kóros - és minden eddigi stimu közül a legrosszabb - , hogy ebben a formában nincs értelme folytatnunk a lombikozást.

A maradék tüszőt persze megpróbálja az orvos leszívni, de megint olyan helyen tanyázott le a petefészkem, hogy alig érhető el...

 

Hát mára - és alighanem egy időre - ennyi... Mindenkinek sok sikert, egészséges babákat kívánok.

kaesze Creative Commons License 2007.06.06 0 0 74720

Szia!

Ha megtalálod az említett kineziológus elérhetőségét (telefon, ill. hol van helyileg), légy szíves írd meg e-mailben!

Köszi

Előzmény: gaspoltshofen (74717)
tsanyi Creative Commons License 2007.06.06 0 0 74719

Sziasztok!

Én már régen jártam ezen az oldalon, de az utolsó beírások engem is érdekelnének, ezért azt szeretném tudni, hogy Pesten tud-e valaki homeopata orvost ill. pszihológust?

Segítségeteket előre is köszi.

Mindenkinek sok sikert és pozitív gondolatokat.

pepsi1 Creative Commons License 2007.06.06 0 0 74718
Szivesen venném a telefonszámot bár nekem csak pénteken derül ki minden és nagyon bizom benne hogy pozitivan alakul a helyzet.Én is Zeg környéki vagyok.Segitett ez a terápia hogy érzed?
Előzmény: gaspoltshofen (74717)
gaspoltshofen Creative Commons License 2007.06.06 0 0 74717

Szia,

 

én is Tapolcára jártam, és Zalai vagyok, én a második lombikból elhalt terhességgel végződött lombik után gondoltam azt, hogy szükségem van külső segítségre, végül nem pszichológushoz mentem, hanem kineziológushoz, aki a természetgyógyászat lelki oldalával foglalkozik. Korábban én nem hittem ilyenekben, de az a 2-3 alkalom meggyőzött, itt nem a problémáidat, magánéletedet kell kiteregetni, meg kell fogalmazni egy problémát, és azt próbálja kideríteni, hogy az életedből milyen korábbi dolog hathat rá, utánna pedig megpróbálja feloldani. Tudom, hogy hihetetlen, de már az első alkalom után éreztem megkönnyebülést. Ha érdekel egy kedves kis hölgy az illető, egyébként vidéken védőnő (nekem az is szimpi volt, hogy szimpatikus nő, és a védőnőséggel az eü-höz, és a babákhoz is kapcsolata van), megpróbálom megkeresni a telefonszámát.

 

Mindnekinek minél előbbi sikert kívánok.

 

Gaspi

Előzmény: kaesze (74709)
k.a.r. Creative Commons License 2007.06.06 0 0 74716

Sziasztok!

 

Én egy természetgyógyász pasihoz megyek, de közben amiket írtál a homeo cuccokról elolvastam egy csomó mindent róluk és igen igazad mindenkinek személyre szabott, de legalább rátudok majd konkrét szerekre is kérdezni a pasastól (remélem). De a méregtelenítést azt azért elkezdem..

 

Hát hogy mit fogunk kezdeni?Most még nagyon rossz, de októberben lesz a következő addig összekéne szedni magam és le kéne engedni az úszógumimból, meg méregteleníteni.

Meg közben gyűjtöm innen a hasznos infókat, meg a pozitív élményeket.

 

Úgyhogy mindenki gyarapodjon pocaklakókkal!

 

üdv: k.a.r.

Előzmény: pepsi1 (74715)
pepsi1 Creative Commons License 2007.06.05 0 0 74715

Átérzem helyzetedet,és most mit fogtok lépni?Gondolom még elég friss az élmény.

Előzmény: k.a.r. (74712)
k.a.r. Creative Commons License 2007.06.05 0 0 74714

Szió!

 

elmeséltem az uramnak milyen klassz szerek kaphatóak a gyógyban, amelyek a nyugalmának megtartását segítik, azt mondta holnap megy és beszerzi!Ha meg nem talál esetleg, akkor néztem az interneten is, egy csomó webshopban lehet kapni és ha több mindent rendelek, akkor a szállítási díj is jó, úgyhogy előre is nagyon köszi az ötleteket!

 

mindenkinek szép további szép estét és napot!

 

nálunk most vihar jön, de csak kintről!

 

üdv: k.a.r.

Előzmény: Szuszka08 (74713)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!