Keresés

Részletes keresés

Szilla34 Creative Commons License 2007.06.15 0 0 74765
Sziasztok! Benéztem ide is...látom, talpmasszázs a téma. Mi is elkezdtünk járni Budaörsre. Az első kezelés nekem nagyon jó volt, bár több ponton kifejezetten fájdalmas volt. A második óta viszont a jobb lábam dagad, fáj, mintha valami be lenne durranva belülről...kicsit ijesztő. És a nyakamon is lett egy folt, amin száraz a bőr...remélem, nem lesz rosszabb a helyzet, mint volt. K.A.R, a levelet már sokszor elkezdtem, de nem jutok a végére :-( Mindenesetre 25-én lesz a 2. konzultációm a Kaáliban, addigra az általuk végzett nőgyógyászati vizsgálaton kívül mindenem meglesz, gondolom, kiderül, merre is van az előre. Sajna párom spermaképe eléggé sz@r, úgyhogy nem tudom, lesz-e inszem, vagy nálunk azt a részt átugorjuk. Majd próbálom a kérdéseket összeírni, mert ha ott vagyok, úgysem jut eszembe semmi sem lányos zavaromban
k.a.r. Creative Commons License 2007.06.14 0 0 74764

szia!

 

remélem ha összefutunk a kaáliban, akkor már csupa jó híreket tudunk majd mesélni...

úgy érzed nem nagyon használ a talpmasszázs?

az étrendet én is átalakítottam, bár nem látszik rajtam, hogy próbálok egészségesen élni, na de majd a hullahopp karikázás, hát kemény meló, jól megizzaszt az tuti!

 

üdv,

k.a.r.

Előzmény: tami32 (74763)
tami32 Creative Commons License 2007.06.14 0 0 74763

Mi tavaly jártunk kineziológushoz, aki stresszoldást csinált, meg többféle oldást. utána kerestük a kaálit, nov.-ben voltunk konzutáción, márc.-ban beült.-sikertelenül.

Talpmasszázsra kb. havonta járok. Az étkezésünket már kb 2 éve terelem az egészséges(ebb) életmód felé.

lehet még találkozunk is a kaáliban.

Előzmény: k.a.r. (74762)
k.a.r. Creative Commons License 2007.06.14 0 0 74762

Szia!

 

a pestibe járok Szmatona dokihoz!Nekem októberben lesz a következő.

Azt ugyan nem mondta a dokibá hogy a köztes időben mit csináljak de érzem magamom, hogy nagyon kell valamit tennem. Ezért mentem el a természetgyógyhoz, aki elmondta, hogy szerinte miért nem sikerült, és hogy amig nem változtatok vagy teszek meg mindent, valószínűleg nem is fog megtapadni (a veséim és a májam tropán vannak). Egyszerű dolgokon kell változtatni, és amit mindenkinek javasol az a hullahopp karikázás, lehetőleg fa hullahopp karika (mert hogy az nehezebb a műanyagnál), mert ettől jó lesz a kismedencében és a petefészkekben a vérkeringés, és az oxigénellátás, napi 10 perc.

Először méregtelenítést csinál, ez azt jelenti, hogy a vesét és a májat megtisztítja, elmondta, hogy melyek azok a hatóanyagok egy gyógyteában amit nagyon kell kerülni, mert szerinte az felér egy vetéléssel...

A méregtelenítős teák mellé kellenek a vitaminok (folsav, béta karotin, c-vitamin, meg még egy amit még nem tudtam beszerezni). És hetente egyszer masszírozás, kínai masszázs, talp és majd fogyasztó meg nyirokmasszázs is...ezeket felváltva csinálja.

Én tudom, hogy nem mindenki hisz ebben, de most úgy érzem ezzel tudok tenni valamit a siker érdekében!Olyan valakitől kaptam a telefonszámát a termgyógynak, aki maga is lombikra járt, de sok nő jár hozzá ezzel a problémával.

 

Egy hónap múlva már biztos lehet érezni a hatását is, ha tényleg jó a dolog...

 

üdv,

k.a.r.

 

 

Előzmény: tami32 (74761)
tami32 Creative Commons License 2007.06.14 0 0 74761

Nekem semmit nem adott a köztes időre.

Te is pestre jársz? Kihez?

Szept.-ben lesz a köv, és előtte júli-ban meg aug-ban 8-14 nap között 1x uh, aztán a szuri hegyek meg ami jön.

 

Előzmény: k.a.r. (74756)
Szuszka08 Creative Commons License 2007.06.14 0 0 74760

Szia !

 

köszönöm szépen az infokat !!!

 

Üdv.

 

Szuszka

Előzmény: kaesze (74759)
kaesze Creative Commons License 2007.06.14 0 0 74759

Szia!

 

Az előbbiekhez: nincs kezem ügyében a zárójelentés, de ha jól emlékszem 2 hét táppénzt javasol, de utána úgyis vissza kell menni a Törökhöz az eredményért (sikerült-e a beültetés vagy nem) és akkor kiderülnek a továbbiak.

Előzmény: Szuszka08 (74751)
kaesze Creative Commons License 2007.06.14 0 0 74758

Szia Szuszka08!

 

Én is a Török dokihoz járok Tapolcára. 3 - sikertelen - lombikon vagyok túl. A beültetés után zárójelentést kapsz, amin az is szerepel, hogy javasolt a táppénzes állományba vétel. Nekem személy szerint soha nem problémázott a háziorvos ezen, pedig nem könnyű eset, csak vinnem kellet a zárójrelentést illetve a kapott igazolást. Telefonon lebeszéltem az asszisztenssel és a párom ment be a papírért. Igaz az előfordult, hogy a megbeszélés ellenére is jócskán megvárakoztatták, de volt, hogy inszem után is táppénzen voltam. Én mondjuk viszonylag szerencsés vagyok, mert a munkahalyemen is rendesek, pefig nem egyszerű megoldani a helyettesítést. Az az igazság, hogy inkább én szoktam aggódni, hogy a többieknek ne okozzon a hiányzásom problémát. Ebben az évben mondjuk könnyebben megoldottam a dolgot, mert - kényszerűségből - csak fél állásban dolgoztam. Szeptembertől nem lesz ilyen egyszerű. Én decemberben megyek csak a következő lombikra, addig szünet.

 

Többen írtátok a méregtelenítést két lombik között. Mit értetek rajta? Köszi az infót előre is!

Előzmény: Szuszka08 (74751)
Szuszka08 Creative Commons License 2007.06.14 0 0 74757

Szia Gaspi !

 

Nagyon köszönöm !

 

Szia,

Szuszka

Előzmény: gaspoltshofen (74755)
k.a.r. Creative Commons License 2007.06.14 0 0 74756
Sziasztok!

Tökre értem Tami32 amit írtál meg igazad is van, ha nem fog működni megint a táppénz átmegyek egy másik dokihoz!
Az asszisztensben reménykedek mert ő tényleg rendes nőcike.

Azt szeretném kérdezni, hogy két lombik között csinálnak még valamit a kaáliban?mármint a fogamzásgátlós-hormonos kezelés előtt?


üdv,
k.a.r.
Előzmény: tami32 (74754)
gaspoltshofen Creative Commons License 2007.06.14 0 0 74755

Szia,

 

gyorsan elővettem az egyik ilyen papíromat, hasonló, mint a leszíváskori, ráírják még a beültetés dátumát, ill. mennyi darab milyen embrió került transferálásra, utánna a szöveg:

A beavatkozás ambultanter történ és szövödménymentesen zajlott le. Az embrió transzfert követő 2 héten dől el a felhelyezett embriók megtapadása. Ezen 2 héten javasolt a kímélő életmód, Utrogestan caps. 2x3 hüvelybe helyezve.

 

Aztán jön a hiperstimus szöveg.

 

Engem ez alapján mindig táppénzre vettek, sőt előre meg volt beszélve a házidokim asszisztensével (amikor az altatáshoz az EKG-t csinálta), hogy amelyik naptól táppénzre szeretnék menni csörögjek oda, aztán később valamikor bevittük a papírt.

 

Gaspi

Előzmény: Szuszka08 (74753)
tami32 Creative Commons License 2007.06.13 0 0 74754

K.A.R. az orvosi igazoláson voltak ezek a §-ok. A dátum meg a leszívástól a beült utáni 2. hétig szólt, hogy a kaáliban kezelés alatt állok. ( pl:03.19.-04.06.-ig) Ezen kívül kaptam még az "orvosi értesítés".-t, amin az volt hogy további gondozás céljából Önhöz ( házidoki) irányítjuk, és panasz(om) esetén mi a teendő.

Nem tudsz házidokit váltani? Akár a szomszéd faluból, városból? Nem kötelező a helyi doki! Sokakat ismerek akik 2 faluval odébbi dokihoz járnak! ( ezt jól megfogalmaztam, de érthető?)

 

 

 

Szuszka08 Creative Commons License 2007.06.13 0 0 74753

Szia Gaspi !

 

Köszönöm,hogy válaszoltál.a leszívást azt tudom,mivel az már megvolt. csak most felmerült bennem,hogy a beülti után adnak -e,de akkor jó. és arra írnak vmi konkrétat,hogy meddig javasolt a táppénz ?

 

köszi,

Szuszka

Előzmény: gaspoltshofen (74752)
gaspoltshofen Creative Commons License 2007.06.13 0 0 74752

Szia,

 

adnak a leszívás és a beültetés után is papírt, amivel kiír a dokid, nem kell kérni, autómatikusan a kezedbe nyomják, ami tulajdonképpen egy zárójelentés féle is.

 

Gaspi

Előzmény: Szuszka08 (74751)
Szuszka08 Creative Commons License 2007.06.13 0 0 74751

Sziasztok lányok !

 

Most olvasom itt,hogy vkit,még a beülti utánra se ír ki a doki....hát ilyet !

Én ezt nem értem.

 

Valaki aki tapolcára jár Törökhöz,tudna Nekem segíteni,hogy a beültetés után adnak valamilyen papírt,vagy azt külön kérni kell ?? -csak hogy tudjam mire számítsak.

 

Előre is köszönöm.

 

Szuszka

k.a.r. Creative Commons License 2007.06.13 0 0 74750

Szia tami32!

 

köszi az infokat, kikeresem a tv-ket amiket írtál és kinyomtatom és a házidoki orra alá dugom majd...(nálunk az asszisztense rendes, hátha ő majd rátudja beszélni, hogy segítsen!)

 

szép napot!

 

üdv,

k.a.r.

Előzmény: tami32 (74748)
tami32 Creative Commons License 2007.06.13 0 0 74749

ja!

Nálunk most nincs említésre méltó. köv. hóba megyünk uh-ra. ( beült. várhatóan szept.-ben)

Használom a törpe mikroszkópot, és beszéltem méhésszel méhpempő ügyben. remélem tud gyüjteni, ha nem akkor veszek bogyót.

tami32 Creative Commons License 2007.06.13 0 0 74748

Sziasztok lányok!

A begsiről előtte megkérdeztem a házi dokit, hogy felvesz-e a beült. utánra. Tudta miért kell, mert az asszisztense adott többször szurit is. Azt mondta, hogy vmi igazolást v mit kérjek és felvesz. Elmondtam a dokinőnek a kaáliba és kaptam is egy "orvosi igazolás ll." papírt. ( a MT 107.§. i. pontja, vmint az Ebt. 43-49. pontja alapján állította ki a dokinő)

Azt nem tudom milyen kóddal ( vmi nőgyógyászati)( a nagykönyvből nézte ki) de felvett a beültetés utáni 2 hétre. Előtte meg 1 hét szabin voltam még tavalyról. A munkáltató munkaügyise velem is rendes, még Ő ad tippeket, hogy mit csináljak.

Tami

puzzleball Creative Commons License 2007.06.13 0 0 74747
Szia Milna!

Azóta megnézett a doki, a vérzés csillapodott, illetve mára teljesen el is állt, hála istennek. A doki tippje a Klion d kúp, de azt is mondja, igazából nem tudja pontosan, mi állhat a vérzés hátterében. Mindenesetre szerencsére a stimut nem kellett leállitani, úgyhogy megy tovább a dolog. Beszámolok később, ha van további hir. Egyelőre nagyon megnyugodtam, főleg, mert a doki szerint az ilyen ismeretlen eredetű vérzés előfordulhat stimu alatt és nem feltétlenül végzetes a protokoll további lépéseire nézve. Azért is irtam be, hátha valaki mással is előfordul a dolog és akkor talán megnyugtathatja ez a bejegyzés.

Köszönöm még egyszer a segitsegedet!
Pb
Előzmény: Törölt nick (74731)
k.a.r. Creative Commons License 2007.06.13 0 0 74746
sziasztok!

én megkérdeztem a pasast akihez járok, termszetgyógyász és kineziológus..szóval a méhpempőről és azt mondta tényleg jó és segít a megtapadásban, de addig ne kezdjem el, amíg nem vagyok kiméregtelenítve.


üdv: k.a.r.
Előzmény: Szuszka08 (74745)
Szuszka08 Creative Commons License 2007.06.13 0 0 74745

Szia Brenduska !

Ez jó ötlet   a többieknek ! Próbáljátok meg,akiket nem írt ki !Remélem sikerül !

A méhpempőt tulképpen bármikor elkezdheted,főleg ha hosszabb ideig szeded.

napi 1-2 kapszulát ajánl. Én a vitacaps-ot szedtem,de eddig nem túl sok eredménnyel :(. de azért még reménykedem hátha jobblesz Tőle.Én már beszedtem 1 dobozzal,és most kezdtem a másodikat.

úgyhogy nyugodtan kezdd el sztem.

 

további szép napot mindenkinek

Szuszka

Előzmény: brenduska (74744)
brenduska Creative Commons License 2007.06.13 0 0 74744
Sziasztok csajok!Teljesen meg döbbenve olvastam ,hogy ilyen doki is van aki nem akar táppénzre venni ebbe a helyzetbe.Orvos válogatja,mivel engem egy szóra ki írt. Nem elég idegeskedni való van úgy egészébe.még akkor ezen is lehet.Akit nem ír ki az orvosa, azt javaslom menjen el egy nőgyogyászhoz és kérjen tőle olyan papírt amivel ki ír hat a körzeti.Ha másképp nem megy.Vagy ahová jártok intézetbe hátha ír a doki papírt.ÉN a punkciótól voltam táppénzen a tesztig vagy a vérvételig.Azt szeretném kérdezni hogy azt a méh pempőt vagy kapszulát mikor kell el kezdeni szedni?Milyen adagban?Ősszel kezdjük a lombikot újra ha minden rendbe lesz.Szeretném ki próbálni. Sziasztok!Brenduska
Előzmény: k.a.r. (74735)
Szuszka08 Creative Commons License 2007.06.13 0 0 74743

hát igen.vhogy így.......... a mai világban úgy látszik ez az érdek.

 

elég szomorú ez a helyzet.sztem még örülhetünk ,hogy egyáltalán ennyit támogatnak. és örülhetünk,hogy tudjuk anyagilag vállalni.

Nézzük a pozitív oldalát,lányok !

 

mert gondoljatok arra,hogy nagyon sokan vannak,akik ezt nem tudják anyagilag felvállalni.

 

Előzmény: k.a.r. (74742)
k.a.r. Creative Commons License 2007.06.13 0 0 74742
Ez totál igaz!

olyan mintha az élveszületéseket nem támogatnák!tényleg nem értem miért nem érdekük a siker, ha a "gyártáshoz" bocsánat a csúnya kifejezésért hozzájárulnak...Akkor ezek szerint nekik az a jó, ha minél többször van erre szükségünk?

üdv: réka
Előzmény: szili74 (74738)
szili74 Creative Commons License 2007.06.13 0 0 74741

Szia!
Az én beültetéses papíromon csak azt írja, hogy az embrio ttranszfert követő 2 héten dől el, hogy megtapadnak-e, és ezen 2 hétben "javasolt kímélő életmód".
Bár most már a házidoki is azt mondja, hogy jobb, ha nem megyek még dolgozni.
A törvényt pontosan nem tudom, szerencsére még nem volt rá szükségem...
szili
Előzmény: Szuszka08 (74740)
Szuszka08 Creative Commons License 2007.06.13 0 0 74740

Sziasztok !

 

Hát ezen most nagyon meglepődtem.mármint a táppénzen! Akkor legalább a háziorvosommal szerencsém van,mert engem kiírt szerencsére.

meg a leszíváskor is kiírt,meg mondjuk rajta is volt a papíron.

miért a beültetéses papíron nincs rajta,hogy táppénz javasolt ??

 

egyébként  Én azt olvastam,hogy a lombikosoknak a védelem,hogy nem lehet elküldeni Őket,az csak a kezelés időtartamára vonatkozik,ha nem áll éppen kezelés alatt az illető,akkor nem. Vhol ezt írták.

audrey_75 Creative Commons License 2007.06.13 0 0 74739

Teljesen igazad van!

Nagyon sok múlik a háziorvosodon, hogy ő mit tud kigurítani, hogy elküld-e TP-re, vagy sem? A beutalót ha kértem volna, simán megírja, de szerencsére volt ismerős a kórházban, és így ott megírták (már ahol a vérvétel és az EKG-t kellett csináltatni).

 

Előzmény: szili74 (74738)
szili74 Creative Commons License 2007.06.13 0 0 74738
Sziasztok!
Ezt a táppénzes dolgot én sem értem. A leszíváskor kapott orvosi értesítésen szerepel, hogy javasolt betegállományba vétele. A dokim erre azt mondta, hogy amíg nem igazolt a terhesség, addig nem tud felvenni ilyen jogcímen táppénzre, mert a TB nem finanszírozza. Érdekes, a leszívást igen...
Kezdek azon gondolkodni, hogy a TB-nek nagyon nem érdeke, hogy sikerüljön a lombik...
Bocs, ha egy kicsit negítav voltam..
Előzmény: k.a.r. (74737)
k.a.r. Creative Commons License 2007.06.13 0 0 74737
Szia!

Amúgy pont ezt mondtam én is házidokinak de nem akart sőt még a vérvételi meg ekg-s beutalókat sem akarta megírni, hanem a kezembe nyomott egy törvényt, hogy őt majd megbüntetik meg bla-bla.
Azért remélem hogy most már megérti, hogy nem akarok majd még egy sikertelen beültetést!
Meg nem akarok úgy járni, hogy egyik nap dolgozok, másik nap vonatozok a kaáliba pestre és ez így megy két hétig, ez így nagyon nem jó.
Meg amúgy tényleg nem értem miért is nem jár alapjában véve a táppénz?


üdv:k.a.r.
Előzmény: audrey_75 (74736)
audrey_75 Creative Commons License 2007.06.13 0 0 74736

Szia K.a.r!

 

Nekem rendes volt a háziorvosom, mert igaz ugyan, hogy nem vagy jogosult a táppénzre (de kérdem én: miért is nem???), de nekem valamilyen nőgyógyászati kódot mégis kitalált (ha jól tudom, a veszélyeztetett terhességet), és azzal már simán fel tudott venni TP-re, a hormonkezelés első napjától!

Egyébként ha jól tudom, ha nem mész el TP-re, akkor a beülti után a távolléti díjadat köteles a munkáltatód fizetni neked úgy, hogy otthon vagy, a kezelésekre meg kutya kötelessége elengedni (mintha már a terhesgondozóba járnál). (de ezt nézd meg a lombikbaba honlapján, nem akarnék hülyeséget mondani). Ha ebbe sem mennek bele, marad a fizetés nélküli szabi kérése.

Amúgy az én melóhelyemen is tök rendes volt a főnökasszony, a családjában van lombikos iker, így tudta, hogy mivel jár. Annyi volt csak a kérése, hogy pár hónappal előre tudja, mikor szándékozom kezdeni, hogy a helyettesítésemet időben meg tudja oldani.

 

Üdv: Audrey

Előzmény: k.a.r. (74735)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!