Keresés

Részletes keresés

FPNumiz Creative Commons License 2013.07.14 0 0 26186

Nekem az a véleményem, hogy egyszerűen másik érmét küldött az eladó, de nem biztos hogy direkt.

És nem úgy fényképezték hogy 3-asnak tűnjön, az bizony 3-as!

Előzmény: sezs (26181)
FPNumiz Creative Commons License 2013.07.14 0 0 26185

Nem akarlak elkeseríteni de olyan pici a jelenség, hogy ezért nem nagyon adnak névértéknél több pénzt érte. 

Tudod minél látványosabb egy hibajegy annál jobban kelendő!

És ez mostanában nagyon így van, régebben persze más volt...

Előzmény: korker (26180)
W_B Creative Commons License 2013.07.14 0 0 26184

Egyetértek, szerintem is jó ötlet lenne !!

Előzmény: pg54 (26183)
pg54 Creative Commons License 2013.07.14 0 0 26183

A hamispénzek.hu-hoz hasonlóan lehet kenne egy gyűjtemény a csalók trükkjeinek felsorolására is, arra, hogy lehet felismerni egy öntött érmét, vagy milyen hirdetéseknél kezdjünk gyanakodni.

 

Nagyon nagy ötlet! Minden tisztességes gyűjtőnek, kereskedőnek érdeke lenne. Remélem, lesz a profi szakértők közt, aki felkarolja!

Előzmény: kisautós váltógomb (26172)
suncipoci Creative Commons License 2013.07.14 0 0 26182

Helloooooo! :-)

 

Ha az 1938-as 1 pengőre gondolsz, akkor az gépbeállítás, tesztnyomtatás lehetett, amit persze meg kellett volna semmisíteni...

 

A mostani bankjegyeinknél van olyan eset, hogy azonos sorszámmal (pl. 00000011) kerülnek ki minták, de más-más a betűjelük (pl. CA, CB, CC). Ebben számomra az az igazán furcsa, amikor azonos betűjellel és azonos sorszámmal kerülnek elő minta és nem minta darabok. (pl. CA 00000010)

Ebben az esetben ugye két teljesen azonos bankjegyről van szó, amelyeket csak a minta felirat különböztet meg egymástól!!!

 

Üdv!

Előzmény: F. István (26179)
sezs Creative Commons License 2013.07.14 0 0 26181

Tisztességtelen magatartáshoz egy friss példa, amit sajna besz..tam:

 

 

A leírásban 1873 szerepel, s az érmét is úgy fényképezték, hogy 3-asnak tűnjön. Tévedésről szó sem lehet. Megérkezett a cucc a 450 eladással rendelkező, 100 %-os eladótól, s meglepetésemre az érme 1879-es. Egy 79-es érme árát adtam érte, de nyilván nem veszem meg, ha nem hármasnak hirdeti. Szóljanak, akik a képek alapján nem 3-ast látnak a számban, mert akkor megvizsgáltatom a szemem :)

korker Creative Commons License 2013.07.14 0 0 26180

Elnézést a kései reagálásért.Igen,tudok és csatolom is őket.Sajnos nem a legjobb minőségűek,de látható miről van szó.

 

A középső képen talán jobban kivehető a különbség egy "átlagos" 2000 Ft-oshoz képest.

 

Üdvözlettel:

korker

Előzmény: FPNumiz (26076)
F. István Creative Commons License 2013.07.14 0 0 26179

Szia!

Egy kérdésem lenne: Hogyan lehet 4 db azonos sorszámú nyomtatás (a 00000-s sorozatszámokat kivéve persze), mégha az minta is.

 

(Rég beszéltünk! :) Van vagy 10 éve is! Mi van véled? Üdv, anonimus)

Előzmény: suncipoci (26177)
FPNumiz Creative Commons License 2013.07.14 0 0 26178

Ez valóban érdekes csalássorozat volt.

 

A legelőszőr ez volt feltűnő:

https://www.facebook.com/ForintPortal/posts/531250140246184

 

Aztán a többi:

 

https://www.facebook.com/ForintPortal/posts/532168510154347

 

Végülis a végén eladott pár számítástechnikai alkatrészt és gondolom ők tiltatták le, mert inaktív!

suncipoci Creative Commons License 2013.07.14 0 0 26177

Akkor kezdjük a sort, hol érdemes elkezdeni gyanakodni...

 

Adott ez az aukció:

http://gyujtemeny.vatera.hu/erme_penz_papirpenz/magyar_penzerme_magyar_koztarsasag_1990_tol/1998_200_forint_pp_gyonyuru_1765835717.html

Valóban gyönyörű, de lopottak a fotók, amelyek egy előre elkészített kék háttérbe lettek beillesztve.

Az eredeti fotók forrása:

http://galeriasavaria.hu/termekek/reszletek/penz-erme/281346/

 

Mi a gyanús az aukcióban?

A vaterás tételnél az előlapi és a hátlapi fotón is teljesen azonos árnyékot vet az érme. Ilyen gyakorlatilag nincs.

Mindenféle háttér előtt szerepelnek a termékek, a fotók minősége is nagyon vegyes.

A csalássorozat kezdetekor 3 pozitívja volt (csak vásárlásból), mégis elzárkódott a személyes átvételtől.

Az eladó tételek helye néha a 15. kerület, néha a 23. kerület, olykor pedig Miskolc.

A tételek végén rengeteg fotó magazin van, vagyis nagyon szeret fotózni, ergo jártas a photoshopban. (Vélhetően ez az egyetlen olyan termékcsoport, ami valóban a tulajdonában van.)

 

Mindezeknek ez az eredménye... :-(

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=6192388

 

Üdv!

Előzmény: kisautós váltógomb (26172)
FPNumiz Creative Commons License 2013.07.14 0 0 26176

Annyit még hozzátennék azok védelmében, akik nem értenek hozzá és van a birtokukban ez meg az, hogy tudakozódni kell, mielőtt pénzé teszi az ember a régi érméit. Itt az internet, nagyon sokat meg lehet tudni róla, akár egy aukció elkelési listáját nézve is stb stb...

Előzmény: loculpotrivit (26174)
FPNumiz Creative Commons License 2013.07.14 0 0 26175

Előzmény: loculpotrivit (26174)
loculpotrivit Creative Commons License 2013.07.14 0 0 26174

Nagyon sok igazság van az előző napokban leírtakban.

 

Nekem személy szerint a tisztességtelen magatartással van a problémám, ha valaki hamisat árul, baromságokkal hülyíti az embereket, vagy kezdőket akar átverni mindenféle limitált szériás aranyozott kutyasz_r_al.

 

A numizmatikához speciális tudás szükséges, mint a foglalkozások legtöbbjéhez. Ebből lesz a pénz. Ha belegondoltok, az autószerelőnél, a a fogorvosnál vagy bárhol máshol megfizeted azt, hogy ért az adott szakághoz valaki. Ennek a tudásnak a megszerzése idő és pénz, aminek valahol meg kell türülnie, én nem sajnálom tőlük.

 

Hogy vannak olyanok, akik nem akarják, hogy a kereskedők vásároljanak, mert felverik az árakat... Ne vásároljanak a gyűjtők sem, és akkor tényleg olcsó lesz majd minden. Egész egyszerűen a kereskedői magatartás lényegéből adódóan (profitot termelnek) nem mehet el olyan messzire egy kereskedő sem, mint a gyűjtő, aki saját magának veszi az érmét. Az, hogy valaki nem engedhet meg magának bizonyos érméket, már más kérdés. Nekem is fájt a szívem a darabanth aukción lévő 10 dukátos erdélyi érmékért, de Istenem, nincs pénzem rá.

FPNumiz Creative Commons License 2013.07.14 0 0 26173

Egyébként tényleg unalmas már. A helyzet az, hogy egy bolt a tudásából él, és profitot kell generálnia pont úgy ahogy az élet minden területén levő cégnek is akik 60-70%-os ha nem több árréssel dolgoznak.

Manapság magánban fel lehet tenni a vaterára és esetenként gyűjtői árat lehet kapni a dolgokért, ezt most meg lehet tenni, régen ez nehéz volt, régen a boltokra volt hagyatkozva a kisember a dolgaival. De vajon mit takar a tisztesség határain belül?

 

Szerintem a mai embernek minden eszköze megvan hozzá, hogy utánajárjon annak ami a birtokában van, lásd internet és sok egyéb hely, ennek tudatában valóban 2 emberen múlik a dolog.

Vajon egy 10e ft-os gyűjtői áras tételnél ha 1e ft-ot ad a kereskedő az minek minősül? Mennyit kellene adni?

Te mennyit adnál érte ha te lennél a kereskedő? Persze bele kell gondolj mindenbe, cégfenttartás stb.

Illetve azt azért jó ha tudjuk, hogy nem minden kereskedőnek fenékig tejfel, hiszen a vatera nekik nem nagyon jött jól.

Manapság már semmi sem olyan mint régen...

Előzmény: Érembazár (26171)
kisautós váltógomb Creative Commons License 2013.07.14 0 0 26172

Pont erre utaltam. Én is igen unalmasnak tartom már ezt. Mindennek annyi az ára amennyiért egy üzlet adott pillanatban létrejön. Ha egy kereskedő aztán "felháborító" 34%-os, vagy 50% vagy akármennyi fedezettel (és nem profittal, mint itt sokan képzelik) kiteszi aztán a boltjába, az a kerekedő kockázata. vagy az ő haszna, ha tudja, hogy jobban is el tudja adni. És közel sem keres rajta annyit.

 

És abból is elegem van, hogy vannak akik szerint vannak az igazi gyűjtők, meg a nepperek. A kettőt az különbözteti meg, hogy az éppen felosztó szerint ki micsoda. Én még olyan gyűjtővel nem találkoztam, aki nem adna-venne, és persze mindenki nyereséggel próbál eladni. És ha valaki nagy nyereséggel ad el, attól még nem nepper lesz, csak okosabb, ügyesebb, vagy szerencsésebb, vagy eltökéltebb mint azok akik kevesebbért árulnak.

 

Nem ezzel kéne foglalkozni, konkrétan irigykedni, hanem azzal, hogy van egy halom csaló, aki tömegével árulja a hamisítványokat, azzal a hogy felteszi a kezét, nem tudom, eredeti-e, meg hogy hagyatékban találtam, lehet van benne ezüst is, és hasonló ocsmány trükkök. Meg sok kínai fantázia szar. Meg a horogkeresztes bélyegzések, a sarló kalapács ellenegyek, meg általában a felülbélyegzések ipar-szerű hamisítása. Citta di Fiume, persze, már annyi van belőle, hogyha ennyi lett volna akkoriban, az hiperinflációt okozott volna. És az még valami létező dolog hamisítása, de a sok kreálmány bármilyen régi vagy annak kinéző bélyegzővel szinte bármire.

 

A hamispénzek.hu-hoz hasonlóan lehet kenne egy gyűjtemény a csalók trükkjeinek felsorolására is, arra, hogy lehet felismerni egy öntött érmét, vagy milyen hirdetéseknél kezdjünk gyanakodni.

Előzmény: Érembazár (26171)
Érembazár Creative Commons License 2013.07.14 0 0 26171

Csak már kicsit unalmas ez a kereskedő meg gyűjtő nyöszörgés, egy adás-vételhez 2 ember kell , egy aki eladja meg egy másik aki megveszi. ha az eladónak megéri és a vevőnek is akkor azt üzletnek hívják és teljesen mindegy mekkora haszon kulccsal dolgozik valaki. Persze van olyan kereskedő aki gerinctelenül átver bárkit,de szerintem azért a tisztesség határain belül próbál a többség lenni ?!

Előzmény: kisautós váltógomb (26170)
kisautós váltógomb Creative Commons License 2013.07.13 0 0 26170

A kérdőjel a mondatom végén azt híven jelzi, minek szántam.

Előzmény: Érembazár (26169)
Érembazár Creative Commons License 2013.07.13 0 0 26169

Remélem ezt csak viccnek szántad ?!

Előzmény: kisautós váltógomb (26168)
kisautós váltógomb Creative Commons License 2013.07.13 0 0 26168

Én nem nagyon értem ezt a vitát. Be kéne vezetni a numizmatikában a hatósági árak rendszerét, és mint a föld esetében akik "igazi" gyűjtőnek minősülnek nekik még elsőbbségük is lenne?

silvercoins Creative Commons License 2013.07.13 0 0 26167

Az 1935-ös 2 pengőssel kapcsolatos írásokat köszönöm.

 

Nem zárszóként, de a témába utolsó megszólalóként megpróbálom leegyszerűsítve összefoglalni a számomra legfontosabbat: az interneten érmével kereskedő boltost a „iparengedély” vagyis a tevékenység utáni adózás különbözteti meg a neppertől. És csak az adózás. Mert mindenki eredményt akar. (És a "nepperek" között is rengeteg hozzáértő, sőt garanciát vállaló személy van.) Így van?

 

Érdekességként (és mert szó volt róla) hozzáteszem, a Profi titulusú régi motoros vaterások közül egyedül Procopius beszél tisztességről is tisztességes kereskedésről. Ezzel egyáltalán nem feltételezem a többiek (és egyetlen más érmével kereskedő) inkorrektséget, pusztán tényként említem, hogy van, aki úrszabóról és becsületről beszél, miközben azért kirajzolódik, hogy a gyűjtemény gyarapításához szükséges anyagiak megszerzéséhez széles körben elfogadott az eladó/vevő tudatlanságára, hozzá nem értésére építés. Tisztelet a kivételnek.

 

A luther001 által hirdetett aukció licitálóinak listáját nézve olyan gyűjtőket is látok, akikről feltételezem, gyűjteményükbe szerették volna ezt a csemegét. Kábé három nick. Lehet, hogy csak kettő. A többi hivatásos vagy ismert nepper. A nullást és a nagyon alacsony üzleteseket nem számoltam. (Lista itt: http://www.vatera.hu/item/bid/list.php?id=1770631961)

 

Egyébként annak a hivatásos kereskedőnek az ajánlata tetszik, aki 22.222 Ft-ot is hajlandó lett volna adni.

Egy 35-ös, madonnás, aUNC-s 2 pengősért!

Ha megnyeri, ő vajon mennyiért adta volna a honlapján?

Ő is 199.000-ért? Vagy ő is csak 34%-kal emelt volna, mint az érmét 132.000-ért leütő?

Viking66 Creative Commons License 2013.07.13 0 0 26166

"Gyönyörű hasonlat. És ezért imádja mindenki az ügyvédeket. Lop, csal, félrevezet, kirabol."

 

Ha nem tudod bizonyítani az összes ügyvédre, ilyet ne írjál nyilvános fórumon!

Jó hírnévhez való jog...

Előzmény: Törölt nick (26165)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.12 0 0 26165

 

"Egy ügyes kereskedő olyan mint az ügyvéd , álltalában mindenről betudja bizonyitani , hogy nem ér csak aprópénzt a vitatott tétel , vagy ugyanaz tételnél elmagyarázza , hogy miért ér vagyont."

 

Gyönyörű hasonlat. És ezért imádja mindenki az ügyvédeket. Lop, csal, félrevezet, kirabol.

Előzmény: Pellei50 (26164)
Pellei50 Creative Commons License 2013.07.12 0 0 26164

Egyértelmü , hogy a numizmatikához sok pénz kell , amit egy gyűjtő kereskedéssel teremt elő leginkább , ha milliomos-ha nem az.

És ha ügyesen csinálja , akkor nyereséges , és a nyereség egy részével gyarapíthatja a gyüjteményt.

 

Egy ügyes kereskedő olyan mint az ügyvéd , álltalában mindenről betudja bizonyitani , hogy nem ér csak aprópénzt a vitatott tétel , vagy ugyanaz tételnél elmagyarázza , hogy miért ér vagyont.

Előzmény: sezs (26163)
sezs Creative Commons License 2013.07.12 0 0 26163

Elnézést, amiért beleszólok a nagyok dolgába. Néha kis fizetéskiegészítésként vásárolgatok a vaterán, s a határon túl tisztes haszonnal (általában 50 %) adom tovább a Habsburgok és a Monarchia érméit vagy egyebet, amit megéri. Mivel ott nagyobb a kereslet, mert ritkábbak ezek az érmék, a haszon biztos. Akkor én most érezzem rosszul magam, mert keresek rajtuk? Nyilván a vaterán megadom értük a legmagasabb árat. Én azt hiszem, hogy ezt nevezik talán kapitalizmusnak :), kereslet-kínálat határozza meg a piacot. Az már más tészta, hogy nagyon sokan nem tudják mit akarnak eladni, sőt a fáradságot sem veszik, hogy utánanézzenek. Ezért nem lehet a vevőt hibáztatni, aki - érthetően - minél olcsóbban akar vásárolni. Én mindig azt mondom, hogy ha az eladó és a vevő is elégedett, akkor mindegy, hogy "árában" megy-e el valami, vagy jóval az alatt.

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.12 0 0 26162

Nekem meg múltkor egy figura ahol tudta húzta le a termékem, jó hogy ki nem mondta azt, hogy hamis csak hogy más ne licitáljon. Természetesen a végén ő vitte.

Előzmény: Pellei50 (26161)
Pellei50 Creative Commons License 2013.07.12 0 0 26161

Ez semmi , de a közelmúltban volt a vaterán egy eset , amikor az 1 forintról indított  kék 100 ezer pengősért egy profi kereskedő 500 forintot igért be villámban , a tudatlannak gondolt  eladónak.

Előzmény: silvercoins (26157)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.12 0 0 26160

Minden vásárlásban van kockázat, egy 100% buktához képest egyáltalán nem sok a 34% haszon. Főleg ha hivatalosan csinálja és leadózik belőle.

Előzmény: ferenc.pupp (26159)
ferenc.pupp Creative Commons License 2013.07.12 0 0 26159

Üdvözlök mindenkit.

Igen,előfordul ilyen,de a lehetősége bárkinek megvolt a vásárlásra.

Az  árrés---34 %---mihez képest-sok.

Én  ennél  durvábbaknak is tanuja voltam.

A hozzászólásban viszont kimondottan zavaró  a : korona  !!!

 

Egy kicsit több FIGYELMET  !!!

Előzmény: silvercoins (26157)
baby-lon Creative Commons License 2013.07.12 0 0 26158

Szia!

 

Nem tudom mennyire vagyok neked régi és tájékozott gyűjtő, de véleményem van, legfeljebb kihagyod, ha nem ítélsz elég relevánsnak.

 

Érdekes dolog ez... Szerintem az érme amúgy nem volt közel az aUNC-hoz, de ez egy másik történet.

 

Én nem tudom másként látni, minthogy bárki megvehette volna 132e forintért az érmét, de annyit csak egyvalaki ajánlott érte. Most pedig senkinek nem kell megvennie az érmét 199e forintért.

 

Piacgazdaságban ezt miért ne lehetne? Engem sokkal jobban zavarnak a mocskos dolgok, pl.: kartelezés, néphülyítés, tisztességtelen eladói magatartás.

 

Ez nem zavar, csinálja meg rajta a hasznát, ha meg tudja.

 

Üdv: baby-lon

Előzmény: silvercoins (26157)
silvercoins Creative Commons License 2013.07.12 0 0 26157

Üdvözlök Mindenkit! Egy ideje be-benézek ide, olvasom a hozzászólásokat. Főleg a tájékozott, régi gyűjtők írásait, válaszait szeretem.

 

Nemrég szó volt (újra szó volt) a kereskedői jutalékokról, arról, hogy túl olcsón veszik-e a kereskedők a cuccot. Nem tudom, még sosem próbáltam érmet felvásárlónak eladni. Olvastam nepperekről is. (Tekintélyes éremüzletben is fültanúja voltam a kereskedő neppereket szidó kirohanásának.)

 

Amiért megtöröm a csendet, az egy 1935-ös 2 koronás friss tulajdonosváltása.

Gondolom, sokan követték a Vaterán „luther001” aukcióját. A Madonnás 2 koronás aukciója július 7-én zárult. 132.000 Ft-ért ment az aUNC-s darab. (Villám ár 160.000 Ft volt.)

Vásárló: TothNumizmatika.

 

Alig telt el néhány nap és az érme máris feltűnt a vásárló oldalán.

Az ára: 199.000 Ft.

Mondjuk a fotókat egyszerűen átvette a vaterás eladótól, de bizonyára volt nagyon sok munka, amíg a vásárlást követően az érme a honlapra került, s ami indokolja a 34%-kos emelkedést.

 

A tapasztaltaktól azért mégis kérdezem, mi erről a vélemény? 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!