Keresés

Részletes keresés

Szuszka08 Creative Commons License 2007.06.27 0 0 74825

Sziasztok !

 

A segítségeteket kérném. Főleg Tapolcára járók !!!!!!!!!

 

Mivel táppénzen vagyok már jó ideje, de "kis" gond akadt a táppénzem miatt a háziorvosnál.Mivel Én a lombikra hivatkozva írattam ki magam,mivel elég stresszes a munkám stb. és ha minden igaz a jövőhéten lesz a beülti.csak akadt egy kis féllreértés,és kiírtak a tudtom nélkül a táppénzről.:( és most az a helyzet,hogy nincs 2 hétről táppénzes papírom,és azt javasolták,hogy kérjek igazolást a Töröktől.

Szerintetek ad?? Szokott ilyet írní ? Valakinek írt már?

Légyszi írja meg aki tud ilyenről,mert nagyon ideges vagyok,hogy most mi lesz a 2 hetemmel,amire nincs táppénzem,és a beültetés előtt,ez az idegeskedés nagyon rosszkor jön.,....

Köszönöm előre is ha vki tud vmi infot adni.

 

pusszantás mindenkinek !

 

Szuszka

meri70 Creative Commons License 2007.06.27 0 0 74824

Sziaszok,

 

Nem tudom, hogy jó helyre irok-e,  kérlek segitsetek segiteni.

Beültetésem után megmaradt gyógyszereket szeretném elajándékozni.

Szavatossága még jó mindnek.

- Clotrimazol AL 100 4 db

- Ultragestan 3 egész doboz és 4 megkezdett levél

- Progesteron Streuli 25 mg kb 40 ampulla (ezt svájcból hozattuk)

 

Budapesti vagyok, egyben szeretném az egészet odaadni, ha érdekel valakit kérlek irjon a marianna.bardoczi@yahoo.co.uk cimre.

kinga71 Creative Commons License 2007.06.26 0 0 74823
gaspi, tudtam, hogy be kell néznem:) Nagyon sok örömet trentoéknak :))
Előzmény: gaspoltshofen (74821)
Lucilla Creative Commons License 2007.06.26 0 0 74822
Hatalmas gratula Trentonak és kicsi fiának!:-)
Előzmény: gaspoltshofen (74821)
gaspoltshofen Creative Commons License 2007.06.26 0 0 74821

Sziasztok,

 

talán még páran emlékeztek Trento-ra, fagyibabás sokadik beültetésből lett terhes Tapolcán. Tegnap 19.20 perckor megszületett a kisfia, aki nem is olyan pici, 3300 g és 50cm:)

 

Gaspi

Törölt nick Creative Commons License 2007.06.26 0 0 74820
Ja, nyh vastagitasra: mehpempo, vorosbor :)
Előzmény: Törölt nick (74819)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.26 0 0 74819
Szia!

Fagyisnal kell spontan tuszoeres, azt figyeli a doki a ciklus 11-ik napjatol, aztan repeszto szuri, es az embriok koranak megfelelo napon (pl. ha harom naposak, akkor a tuszorepedes utani 3-ik napon) ultetik vissza oket. Drukkolok!
Előzmény: bebukus (74817)
gaspoltshofen Creative Commons License 2007.06.26 0 0 74818

Gratulálok a kisbabához, és hogy sikerült megtalálnod az életed értelmét:)

 

Gaspi

Előzmény: bettszax (74811)
bebukus Creative Commons License 2007.06.25 0 0 74817

Sziasztok!!

Megcsinálják ebben a ciklusomban a fagyibabák  visszaültetését!!!(Sikerült ma elérnem a dokimat!!!)Itt mitől függ a visszaültetés napja???Csak a méhnyálkahártya vastagságot nézik???Mit lehet tenni,hogy minél vastagabb legyen,és mi a jó vastagság???

ekatlan Creative Commons License 2007.06.25 0 0 74816
szia betterke: én is emlékszem rád! örülök, hogy már babázol. sok boldogságot!
Előzmény: bettszax (74811)
tami32 Creative Commons License 2007.06.25 0 0 74815

Én akkoriban még nem ismertem ezt az oldalt ettől függetlenül

GRATULÁLOK NEKTEK!!!

 

( visszaolvaslak)

Előzmény: bettszax (74811)
=***= Creative Commons License 2007.06.24 0 0 74814
Hogyne emlékeznék!!! :-)))
Gratulálok!!! Legyen nagyon sok örömöd a kislányodban!!!
Előzmény: bettszax (74811)
Elvira70 Creative Commons License 2007.06.24 0 0 74813
Köszi Lucilla, próbálom majd hívni a központot. Ha esetleg nem járok sikerrel, akkor jelezni fogom és ha újra itthon leszel, elkérem a tel.számot.
Előzmény: Lucilla (74799)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.24 0 0 74812
Én emlékszem és nagyon örülök! Gratulálok a kislányodhoz!
Előzmény: bettszax (74811)
bettszax Creative Commons License 2007.06.24 0 0 74811
Sziasztok!

BETTERKE VAGYOK

2005 nyarán írtam a fórumba,aztán egy lombikból lett méhen kívüli terhesség és egy életmentő műtét után más irányt vett az életem.
Azt a rengeteg jó szót,biztatást és kedves szót,amit az itteni lányoktól azokban a hetekben kaptam,nem fogom elfelejteni soha és mindig hálás leszek érte.
Azóta megfordult körülöttem a világ, május 1-én megszületett a kislányunk,Laura,aki nyílt örökbefogadással került hozzánk, és a legcsodálatosabb kisbaba.

Nem tudom,hogy van-e aki emlékszik rám, de minden kedves ismerős és ismeretlen topiclakónak szeretnék örömet és babásodást kívánni és azt hogy váljanak valóra az álmaitok!!!

Puszi mindenkinek:Betterke
zita73 Creative Commons License 2007.06.24 0 0 74810

sziasztok!

Új vagyok a fórumon, most kezdtem a Kaáliba (bp-i) járni, dr. Kovács Péter az orvosom. Jár még hozzá valaki? Két hét múlva lesz egy méhtükrőzéses vizsgálatom,ha vkinek volt ilyen és írna róla infókat megköszöném.

ekatlan Creative Commons License 2007.06.24 0 0 74809

rohan az idő :))))

én meg holnapra vagyok kiírva :))

Előzmény: gaspoltshofen (74808)
gaspoltshofen Creative Commons License 2007.06.24 0 0 74808

A vérzés nem feltétlenül jelenti, hogy gond van a terhességgel, akkor legyek ebben is példa, igaz nem közvetlenül a beültetés után, de az 5. héttől a 11. hétig hetente véreztem 1-2 napot, és most már túl vagyunk a félidőn.

 

Gaspi

Előzmény: bebukus (74807)
bebukus Creative Commons License 2007.06.24 0 0 74807

Sziasztok!!

Próbáltam felhivni a dokimat,de hát vasárnap van...most már kibirom holnapig.Türelmem van bőven!!!Na,azért nem annyira...:-)

 

Gaspi!!

A petefészkeimmel nincs semmi gond,normális számú tüszőt tudtak leszivni,semmi hiperstimu.Akkor jobb is ,hogy megcsinálják ebben a hónapban,(legalábbis remélem!)mert csak megy az idő....Felkészülök minden eshetőségre,még arra is hogy nem élik túl a felolvasztást!!!De azért bizom,és nem fogom feladni,nem olyan fából faragtak!!!Csak hát...de ezt nem kell részleteznem!

Lucilla!!

Ez a legrosszabb,hogy még stresszelhetek amig ki nem derül valójában mi újság.Én eddig úgy gondoltam ha valaki vérzik miközben terhes,ott nincs minden rendben.És sajnos a Te példád is azt mutatja,hogy jól gondolom.Úristen,de pesszimista vagyok!!!:-)

Próbálom hivni a dokim,talám még van esély,hogy ma beszéljek vele!!

Köszi nektek!!

gaspoltshofen Creative Commons License 2007.06.24 0 0 74806

Sajnálom, de azért beszélj a dokiddal, mert még egy pici remény van.

 

Nekem a harmadik lombiknál volt olyan, hogy a 6. napon elkezdtem kicsit barnázni, aztán egyre erősebben, mire menni kellett az intézetbe már elég rendesen jött, de a doki még akkor is azt mondta, mire én már teljesen feladtam, hogy mivel vastag volt a nyálkahártyám, hogy ugyan nem nagy a valószínűsége, de lehet mégis terhesség, a vérvétel ad biztos eredményt, akkor viszont emelnem kellett volna az Utro adagon, sajnos nem sikerült ugyan. Ettől függetlenül fel a fejjel, mert nekem a legközelebbi sikerült, és nincs a lombikok között összefüggés, mindegyik teljesen más.

Fagyi baba a petefészkeid állapotától fog függeni, hogy visszakapod e már a kövtkező ciklusban, akkor nem szokták azonnal visszarakni, ha előtte nagyon sok tüsző volt, és hiperstimura utaló jelek. Túlélés, ez is változó, erre sincs aranyszabály embere és embriója válogatja, nekem volt, hogy 3-ból 3 élte túl, de volt olyan is, hogy 4-ből kettő, és sajnos hallottunk rosszabb arányokat is. Bízzál bennük, egyébként utánna meg van minden esély a terhességre, nagyon sok lány lett már itt terhes fagyibabából. Pl. Hb, Trento, .....

 

Fel a fejjel, és nem feladni!!!!

 

Gaspi

 

 

Előzmény: bebukus (74804)
Lucilla Creative Commons License 2007.06.23 0 0 74805
Nézd, szerintem mindenképpen beszéljél az orvosoddal. Én a januári lombikomnál a 6. naptól véreztem, először kevéssé, később jobban, masszívan görcsöltem is, mégis terhes voltam. Szóval - bár nem tudom, hogy a vérzés mennyire erős - talán nincs még minden veszve. Annak idején persze én is temettem minden reményt, mégis pozitív lett a teszt. (Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy a baba a 7. héten elment, de ennek nem valószínű, hogy volt köze a korai vérzéshez). A vérzés lehet a beágyazódás miatt is.
Előzmény: bebukus (74804)
bebukus Creative Commons License 2007.06.23 0 0 74804

Szia!!!

Sajnos nem sikerült,ma este megjött...rendesen!Teljesen le vagyok döbbenve,beültetés utáni 4-dik nap???!!!!Mindenre fel voltam készülve,de erre nem...:-(((Már egész jól vagyok,jobban viselem mint gondoltam!Van 3 fagyibabám,ez is esély,csak nem tudom mikor ültetik vissza???Már a mostani ciklusban???Van esély a fagyasztottakkal???Volt már igy valaki,hogy beültetés után ilyen hamar kiderült a negativ eredmény??Mi lehet az oka?????Válaszokat előre is köszönöm!!!:-((((((((

Előzmény: gaspoltshofen (74794)
Eraaa Creative Commons License 2007.06.23 0 0 74803
Igen, tényleg különböző méretűek voltak, a 2.-nál 4 nagyobb, 4 kisebb. Az 1-nél a méretekre már nem emlékszem, akkor nem nagyon tudtam, mire kell figyelnem, mi mit jelent. Akkor még nem olvastam a fórumokat.
Előzmény: Törölt nick (74802)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.23 0 0 74802
Igen, a kaáliban többnyire csak a akkor néznek hormonszintet, ha valakinek nagyon sok tüszője érik (túlstimu) vagy valami miatt különleges esetnek számít . Nem lehet, hogy nálad nagyon eltérő volt a tüszök mérete? A leszívás idejét úgy tudom a legnagyobb tüszők méretéből határozzák meg. Ha elérték a megfelelő méretet akkor gondolom muszáj repeszteni, ilyenkor viszont reped mind, és hát lehet h lesznek éretlenek is. Az első lombikodnál mi volt a helyzet?
Egyébként valakinek sok tüszőből kevés embriója lesz van akinek meg mind megtermékenyül, mindenkinek tök más a szervezete ha itt visszaolvasol mindennel fogsz találkozni.
Előzmény: Eraaa (74801)
Eraaa Creative Commons License 2007.06.23 0 0 74801

Sziasztok!

A lombik stimuláció alatti hormonszint méréssel kapcsolatban szeretnék érdeklődni, nálatok hogyan történik? Hány naponta van?

A  bp.-i Kaálliba járok, nem Krizsához, és csak UH szokott lenni peteérés alatt. Ebben az intézetben mindenkinél így van vagy ez orvos függő?

A 2. lombikom májusban volt, 8-at szívtak le, de csak 2 termékenyült meg és az az érzésem, hogy a petesejtek nem megfelelő érettsége miatt volt. Lehet, hogy több hormont kellett volna kapnom, de ezt leginkább a hormonszintből tudta volna az orvos megállapítani, nem? Egyébként gondokodott rajta félidőben, hogy adjon, ne adjon, aztán nem adott. 

 

Másik kérdésem, hogy találkoztatok már olyan lánnyal, akinek vizsonylag sok petesejtből kevesebb, mint a fele lesz életképes?  Az 1.-nél egy nappal kevesebb hormonadaggal 13 petesejtet szívtak le, de akkor is "csak" 5 életképes preembrió lett.

 

Köszönöm előre is a válaszaitokat. Kitartást és sok türelmet kívánok mindenkinek, előbb-utóbb biztosan sikerül!!!

Előzmény: Lucilla (74799)
nyuszii0925 Creative Commons License 2007.06.23 0 0 74800

Sziasztok,

 

A hormonkészítményekkel kapcsolatban keresgéltem a neten, mikor megtaláltalak titeket. Úgy látom, sok érdekes, hasznos és bátorító információt lehet megtudni tőletek, ezért gondoltam, beszállok én is...

 

A férjemmel mi még csak a hormonkezelések elejénél járunk, az inszeminációra készülünk fel. A János kórházba járunk, egy ismerősünknek már született ott egy kisfia, és megint terhes a mama...

 

Jó látni, ahogy segítitek egymást tanácsokkal, tapasztalatokkal.

 

A szurik pirosodása, duzzadása, viszketése ellen én is használom a fenistilt és a kalciumot is. Izomba adandó injekcióknál a csomósodás ellen tudom ajánlani a phenylbutazon krémet, ami egy enyhe szteroidos krém zúzódásokra. Nekem nagyon sokat segít, nem lesz csomós illetve kék-zöld. Rögtön szúrás után kenem a szúrás környékét, és utána még néhány napig naponta 1x-2x.

 

Remélem, segítek nektek ezzel az infoval,

 

sziasztok, Nyuszi

Lucilla Creative Commons License 2007.06.22 0 0 74799
Szia,
én nemrégiben jártam Nemes doktornál, csak most külföldön vagyok, még két és fél hétig és nincs nálam az elérhetősége, de emlékeim szerint az OGyIK központi számán keresztül viszonylag gyorsan sikerült kapcsolatba lépnem vele. Ő amúgy a szabolcs utcai kórház immunológiáján, illetve a haemofília osztályon érhető el, végső esetben érdemes személyesen beszaladni a kórházba, délelőtt 8-tól délig mindennap benn vannak, időpontot nyilván lehet kapni. Az a gáz, hogy az április óta zajló átszervezések miatt senki sem tudja, hogy lesz majd, de az biztos, hogy ők nem szűnnek meg, csak hogy hol lesznek pontosan, ez még legutóbb (május vége) is eléggé kérdéses volt.

Amúgy ez a kivizsgálás nem kötelező protokoll, nekem a 3. vetélés után javasolta az orvosom, amit Krizsa is buzgón helyeselt. Amúgy üdv a Krizsa-klubban:-)
Előzmény: Elvira70 (74798)
Elvira70 Creative Commons License 2007.06.22 0 0 74798

Sziasztok! Ma debütáltunk a Kaáliban, Krizsa doktornál :-))) Köszönöm a kb. 2 hónappal ezelőtti segítséget mindenkinek, aki elmondta a véleményét az intézetekről, veletek sikerült a Krizsa doki mellett döntenünk, az első benyomásunk teljesen pozitív és megnyugtató.....

Most megint a segítségeteket kérem. Az előzetes vizsgálatok között szerepel az immunológiai feltérképezés, amihez a Szabolcs. u-i I. Belgyógyászatra, bizonyos Nemes dr-hoz kell mennünk. Gondolom, hogy aki a Krizsa dr. betege, azoknak ugyanez volt a protokoll. A megadott tel. számon nem siekrül az intézetet elérnünk persze Krizsa doki is mondta, hogy a jelenlegi egészségügyi helyzet miatt számítsunk rá, hogy nem lesz könnyű megtalálni őket és időpontot egyeztetni. Van valam infótok erről a Nemes dr-ról, esetleg valakinek mostanság siekrült vele kapcsolatba lépni? Ha igen, milyen elérhetőségen? Köszönöm előre, E.

 

sere Creative Commons License 2007.06.22 0 0 74797

O.K

A mailcímem publikus.

És jó lesz a vége.

Előzmény: gaspoltshofen (74796)
gaspoltshofen Creative Commons License 2007.06.22 0 0 74796

Szia,

 

inkább majd otthonról priviben, mert ez egy nagyon hosszú történet, de talán jó a vége.

 

Gaspi

Előzmény: sere (74795)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!