Keresés

Részletes keresés

webmot1 Creative Commons License 2012.08.27 0 0 4823

Szerintem kérdéses milyen szinten fogadják el a Te magyar rokkantsági papírjaidat,taalán ebben más tud segíteni.Nem értem a kérdésedet a kinti lakcímről.

Előzmény: lehike (4822)
lehike Creative Commons License 2012.08.27 0 0 4822

Üdv Mindenkinek!

 

Érdekelődni szeretnék, hogy tud-e valaki arról, hogyan lehet rokkant nyugdíjasként ausztriában dolgozni?

Itthon 54%-os rokkant vagyok, 8 órában dolgozom. Enyhe izomsorvadásom van. Nehezet nem tudok emelni, de minden egyéb más munkát gond nélkül tudok  el tudok végezni. Itthon abszolut meg vannak velem elégedve, többszőr kaptam pozitív visszajelzést, dehát ugye apénz az sajnos kevés. Az érdekelne, hogy kint mennyire befogadóak a megváltozott munkaképességüekkel? Kapnak-e utánam valamiféle támogatást, esetleg így könnyebben felvesznek? Tervbe van véve, hogy kintre költözünk a párommal, tehát kinti lakcímem is lenne. Ha van valakinek ezzel kacsolatban tapasztalata, infója kérem ossza meg velem.

 

Köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.27 0 0 4821

Nem vagyok túl hisztis a helyesírásra, sőt, ha gyorsan gépelek nekem is rendszeresen kimaradnak karakterek, de az oldal visszaolvasása komoly fizikai fájdalmat okozott... :( Azt gondolom, ez már egy vádirat a magyar oktatási rendszer ellen... Feltételezve persze, hogy az elkövető bármilyen szinten részt vett a magyar oktatási rendszerben... :(

webmot1 Creative Commons License 2012.08.27 0 0 4820

Ha beszél németül az első nap a bérben is megegyeznek...

Előzmény: hohman (4818)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.26 0 0 4819

Magyarán elment rabszolgának:-)

Nagyon király, föleg hogy beszél németül...

Bár megemlíteném, hogy a római korban még a rabszolgák is kaptak fizetést...

Előzmény: hohman (4818)
hohman Creative Commons License 2012.08.26 0 0 4818
A hihetetlen hogy nem kap fizetést  a munkáért  csak teljes ellátást szerinte! Ezért volt ez a kérdés,mert nekem ez gyanús nőből  vagyok :D:D Köszönöm valaszod! A németet meg beszéli akinek elkerülte volna a figyelmét!
Előzmény: Törölt nick (4817)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.26 0 0 4817

Minden létezik. Én is dolgoztam egy hotelben, ahol szállás és teljes ellátás járt ( a szabadnapokra is), meg ugye fizetés a kV szerint. 

Ilyet komolyan meg kell kérdezni? Mi hihetetlen ebben?

Előzmény: hohman (4810)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.26 0 0 4816
hohman Creative Commons License 2012.08.26 0 0 4815

Nem,nem a német megy csak más problémák lehetnek de ,ez már legyen az ő baja!

Előzmény: webmot1 (4812)
New Man75 Creative Commons License 2012.08.26 0 0 4814

Bocsánat, most láttam, hogy ez nem a megfelelő fórum a kérdéseimhez.

Átmásoltam a másikba, és mégegyszer elnézést mindenkitől.

Üdv,

Zoli

Előzmény: New Man75 (4813)
New Man75 Creative Commons License 2012.08.26 0 0 4813

Sziasztok!

Az itthoni helyzet miatt arra a döntésre jutottunk, hogy ha nyugodt életet szeretnénk, és mindezt tisztességes munkából, akkor arra csak külföldön van lehetőség. Viszont nem szeretnénk nagyon messze menni, ezért első körben Ausztriára gondoltunk.

Persze tudom, hogy ott sincs kolbászból a kerítés, és ott is dolgozni kell, sőt, valószínűleg még többet mint egy helybelinek, hiszen mi bevándorlók leszünk. De ettől függetlenül egy svájci frankos lakáshitellel a hátunkon, és egy csoportos létszámleépítéssel a hátunk mögött (aminek hála június óta nincs munkám) úgy döntöttünk, hogy megpróbáljuk kint.

Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem, ha tudnátok benne segíteni, akár úgy is, hogy megadtok olyan web elérhetőségeket, ahol ezeknek utána lehet nézni. (Az AMS Honlapot, EU Vonalat, és az AK portal-t már ismerem)

Tehát a kérdéseim:

- Nézegettük az albérleteket, és mindegyiknél fel van tüntetve mindennek a nettó ára és az ahhoz tartozó ÁFA is. Ez azért van, mert az áfát valahogy vissza tudjuk igényelni, vagy csak simán kötelező így feltüntetni az árakat? Esetleg van valami adó kedvezmény a bérletre?

- Minden hirdetésben fel van tüntetve valamiféle jutalék ("Provision", gondolom a közvetítői jutalék). Ezt is a bérlőnek kell kifizetni?

- A közlekedéssel kapcsolatban mi az olcsóbb? A tömegközlekedés, vagy ha az ember autót tart fenn (nem valami luxus autóra gondolok, csak egy sima egyszerű "futkosóra")?

- Természetesen tudom, hogy nyelvtudás nélkül semmi esélyünk. De mivel a végkielégítésemből csak annyira tellt, hogy szerezzek egy új szakmát, amivel jobb eséllyel találhatok munkát, és képezzünk egy kis tartalékot a kiutazáshoz, ezért saját erőből tanuljuk a nyelvet. Az alapszabályokat megtanultuk egy kezdő tanfolyamon, és azt próbáljuk önerőből fejleszteni, illetve próbálunk minél több szót megtanulni. Elég lehet ez a kezdéshez (nem tökéletes nyelvtan, de rengeteg szóval képesek leszünk megértetni magunkat), vagy szükséges a tökéletes nyelvtudás?

- Mivel rengeteg rémhírt hallani, ezért esetleg tudtok-e olyan megbízható állás közvetítőt, akik tényleg tudnak segíteni az első munkahely megtalálásában, vagy talán még a szállás megszerzésében is?

Előre is köszönöm a válaszokat, és elnézést a zavarásért.

Mindenkinek szép napot,

Zoli

webmot1 Creative Commons License 2012.08.26 0 0 4812

Vagy nem tud németül és bólogatott minden kérdésre.Pl arra is:elvállalja ezt a munkát koszt és kvártélyért?:) 

Előzmény: flash.gordon (4811)
flash.gordon Creative Commons License 2012.08.25 0 0 4811

Tehát a válasz: Igen létezik de akkor átvertek és feketén dolgozol

 

 

Előzmény: hohman (4810)
hohman Creative Commons License 2012.08.25 0 0 4810

Létezik hogy szállásért és kajáért dolgozol az osztráknak ez volt a kérdés de  nézz egy kicsit vissza a válaszokra  is mert te egy jó forrumozó vagy és okos válaszod várom:D:D

 

Előzmény: Törölt nick (4809)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.25 0 0 4809

De mi a kérdés? Mert nem értem....

Előzmény: hohman (4808)
hohman Creative Commons License 2012.08.25 0 0 4808

Buta kérdésre okos választ :D:D

 

Előzmény: Törölt nick (4806)
hohman Creative Commons License 2012.08.25 0 0 4807

Na már azt hittem nem is vagy:D:D 

 

Előzmény: Törölt nick (4806)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.25 0 0 4806

Mi a kérdés?

Előzmény: hohman (4804)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.25 0 0 4805

Ez Google fordítóval van?

Előzmény: hohman (4803)
hohman Creative Commons License 2012.08.25 0 0 4804

Igen a fizetésért cserében kap szállást és étkezést mondja ő, azért kérdeztem hogy létezik ilyen vagy egy naiv hülyéneknéz!

Előzmény: flash.gordon (4799)
hohman Creative Commons License 2012.08.25 0 0 4803

Köszönöm  válaszod te nagyon jól sejted hogy a kérdésemben mire is szerettem volna választ kapni ,hát annyira nem buta a Magyar főleg ha még nőbőlvan,de itt valóban az a sejtésem hogy engem átvernek de rendesen és nem a munka adó hanem a hozzám tartozó.indián nyelvet nem beszél de németet igen:D:D nem tegnap ment már ki Münchenből ment átt Ausztriába mert otsem akartak fizetni és valóba nekem ez már gyanus.Kiméljetek meg  a durva válaszaitokkal :D:D 

Előzmény: flash.gordon (4801)
webmot1 Creative Commons License 2012.08.25 0 0 4802
Talán ő is egy olyan versenyző,aki nyelvtudás nélkül érkezett és rábólintott egy ingyen munkára. Utólag már siránkozhat az ember,de egyre több ilyen lesz. Egyszerűen nem értem. Magyarországon indián nyelvtudással hol alkalmaznának?
flash.gordon Creative Commons License 2012.08.24 0 0 4801

Szerintem kár lebutázni. Bár kétségtelen, hogy a kérdés mögött leheletnyi naivitás sejlik. :-) De legalább megkérdezte és ez azt jelenti, hogy érzi: valami nincs rendjén. A következő lépés az lesz, hogy megpróbál rajta változtatni.

Előzmény: gartfi (4800)
gartfi Creative Commons License 2012.08.24 0 0 4800

XXI.-ik század, új fogalom: szakmai cseléd.

Már nem csak főz, mos, takarit, pelenkáz hanem villanyt szerel, tv-t javit, autót mos és bevásárol.

Mindezt koszt és lakhatás fejében.

?

Bexarás...

Tényleg ennyire buta a magyar?

Mert akkor megérdemli a sorsát...

Lassan megint aktuális lesz az Indul a bakterház.

 

 

 

Előzmény: hohman (4797)
flash.gordon Creative Commons License 2012.08.24 0 0 4799

Mit jelent, hogy "fizetésért cserébe"? Nem kapsz lovét csak kaját meg szállást? Vagy pedig még te fizetsz, hogy gyakorolhattál?

Előzmény: hohman (4797)
flash.gordon Creative Commons License 2012.08.24 0 0 4798

Szia

 

Hogyne létezne keress rá a googliban. A kulcsszó legyen mondjuk: Schwarzarbeit.

Előzmény: hohman (4797)
hohman Creative Commons License 2012.08.24 0 0 4797

Sziasztok!  kérdés létezik az osztrákoknál olyan hogy nem jelentbe 07.21.óta fizetésért cserébe szállás és háromszori étkezés jár! Munka egy nem nevezem meg szálloda karbantartási munkakör.  

Kereva-5 Creative Commons License 2012.08.23 0 0 4796

Köszi, így már tökéletes!

Előzmény: Warnika (4795)
Warnika Creative Commons License 2012.08.23 0 0 4795

itt megtalálod a linket középen az oldalon: http://www.search-this.net/WU-Ungarn/

Előzmény: Kereva-5 (4788)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.23 0 0 4794

Ó, amikor három hónapos volt mi is vittük mindenhova, Prága hosszú hétvége, Verona, hegycsúcsok, stb. De most 19 hónaposan nagy akarata van már és hangos, ha nem az van ami neki is jó. Aludni is nappal max 1x ha alszik.

Viszont kisebb, akár 2-3km-es túrákat is már megtesz saját lábon, igaz kell neki hozzá kilométrenként egy óra, mert mindig talál egy érdekes kavicsot vagy virágot ami miatt kitéröt kell tenni :-)

 

Ne aggódj, itt Tirolba senki sem nézett volna rád rossz szemmel, hogy hegyre viszed a gyereket, itt ez mindenkinek természetes.  Az alm-ok környékei úgy néznek ki mint valami ovi-bölcsi udvar:-)

Mi is megkérdeztük a dokit a hegyekröl, de hangosan kiröhögött minket és csóválta a fejét, hogy milyen ostobák ezek a pusztai magyarok:-)

Előzmény: Törölt nick (4793)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!