Keresés

Részletes keresés

Ringwood Creative Commons License 2012.07.17 0 0 1130

Azért lássuk be, hogy ezeknek a tévéknek a "tudásukhoz" képest elég alacsony áruk van, ergo ki van spórolva az anyag belőlük. Van egy elektroműszerész barátom,javításból tengeti életét. Nem tudja már hová rakni a rengeteg ilyen és hasonló javításra váró tévéket és bizony az esetek nagy többségében vagy nem lehet, vagy nem éri meg a javítás. 

Ugye én is spórolni akarok és külső HDD-ről 3d tartalmakat nézegetni. Persze,lehet de elég döcögősen megy a dolog. Hol a rippelés hol ez hol az a baj. Tessék kérem vásárolni egy 3d BR lejátszót és minden probléma megoldva. Informatikára meg ott a PC.

Hozzáteszem, nyilván található a piacon smart 3d televízió -pl. Loewe- amivel aztán semmi gond sincs és nincs agyalás és utólagos fejfájás. Persze itt a matek a baj, a belépő széria 1 milla körül kezdődik.

Tehát a Samu árkategóriától nem szabad csodát várni. Ne értsetek félre nem fikázom a Samut, én is azt vettem és meg is vagyok vele elégedve. Megértettem, hogy ennyi pénzért ennyit tud.

Előzmény: Törölt nick (1129)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.17 0 0 1129

A Firefox nekem akár 1GB-ot is feleszik windows alatt, nem hinném, hogy a TV-kbe ennyi RAM-ot fenntartanának az applikációk számára.

 

A másik meg az, hogy a linuxos flash lejátszás nyögvenyelős, zabálja a prociidőt, sokkal rosszabbul sikerült mint a windowos változat. Kombinálva ezt azzal, hogy gyengébbek a TV-s procik, már meg is van miért olyan pocsék a helyzet e téren (nem csupán a TV-k, a media playerek is szenvednek ettől). 

Előzmény: nicko (1124)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.17 0 0 1128

Hát...akkor a notit rá kéne kötni a TV-re, és egy rádiuós egérrel meg billentyűzettel navigálni.

 

Szerintem ez a "smart" izé komolytalan.

Előzmény: nerazzurro (1122)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.17 0 0 1127

Köszi a meghívást, ha majd arrafelé tekergek betoppanok hozzátok:-)

 

Én is jártam már hasonlóképpen, de valszeg ott az mkv file volt a hibás. A Dune le tudta játszani -és hiba nélkül- de beletekerni azt nem lehetett. A megodás az volt, hogy én is újracsomagolta a filet az mkvmerge progival.

Előzmény: Ringwood (1119)
nicko Creative Commons License 2012.07.17 0 0 1126

a FHD 3D logó-s átverés is

 

ezévi 6500-as modelltől már nem.

Előzmény: Ringwood (1125)
Ringwood Creative Commons License 2012.07.17 0 0 1125

Egyetértek! Bár engem nem feszít annyira a dolog, én a 3d miatt vettem. Nyilván lehetne jobb, illetve a FHD 3D logó-s átverés is bosszantó de alapvetően nekem bejön és nem érzékelem a különbséget. (HD pro FHD) Az appokat nem is használjuk max a gyerekek a játékokat, bár azok is elég gagyik.

Előzmény: nicko (1124)
nicko Creative Commons License 2012.07.17 0 0 1124

ez az egész netes, smartos történet meg a 3D a gyártók pr-a. lehet vele hülyíteni a népet..miközben a beépített böngésző kb. a 2000-es évek színvonalát hozza a celeron proci meg a betárcsázós nettel. amibe már két magos proci van ott ez már jobb de megis kérik az árát.

kérdem én az emberek mivel neteztek eddig? a tv vásárlása után sem fog ez változni..a smart jó dolog lenne benne, ha fejlesztenék is. Van az MTVA apps..gyerek korom kedvenc filmjeit tudom nézni rajta baromi jó...de könyörgöm ma a 3D HD világábán (van 3D explorer is) ilyen elfuserált ótvaros szar mínőségben töltik fel még a fekete fehér filmeket is???

 

igen az EH vagy ES vagyi 2012-es modellekre még nincs sammygo.

Előzmény: nerazzurro (1122)
Ringwood Creative Commons License 2012.07.17 0 0 1123

Hali! Töltsd le az AllShare-t a PC-re és menj végig a varázslón. Elég öszvér- de megoldás. Nálam WIFI van így elég könnyen ment. Gyakorlatilag kapcsolódik a két gép egymáshoz és persze kommunikálnak is.

Vezetékes netnél nem tudom mi van. Olvass vissza, sok infót találsz a témában.

Előzmény: nerazzurro (1122)
nerazzurro Creative Commons License 2012.07.17 0 0 1122

Még egy kis magyarázat mielőtt kukacoskodó, kákán is csomót keresőnek tűnök:

 

nem elsősorban azért vettem ezt a szép és okos (?) TV-t, mert jó a kép/hang (ezért is), hanem azáért, hogy a csak neten hozzáférhető szórakoztató/"komoly" tartalmakat ne a monitor/laptop mögött görnyedve kelljen nézni. Nos, úgy tűnik, ez a része nem jött be.

Előzmény: nerazzurro (1121)
nerazzurro Creative Commons License 2012.07.17 0 0 1121

Egy Samsung UE40ES6100-am van, azt hiszem, ezen nem megy a sammygo.

 

A TV gyönyörű, TV-nézésre kiválóan alkalmas (...), de Smart-nak nevezni enyhe túlzás.

 

Érthetetlen, hogy a Samsung és azon belül a magyarországi Samsung (?) miért szűkíti a tartalomkínálatot az amerikai emészthetetlenül gagyi és a magyar szinte semmi részére.

 

Sebaj, ott a böngésző, majd találunk magunknak. Igen ám, de a tartalmak egy részét (nekem kb. kétharmadát) a lebutított lejátszó nem játssza le. Más részüket lejátssza ugyan, de némelyiknél itt is pár perc után feladja és "restartol".

 

Van remény arra, hogy ez az ostoba tartalompolitika és a rendszer életképessége pozitív irányba változzon és későbbi firmware-ekkel javuljon a helyzet mindkét szinten (tartalomengedélyezés/lejátszó alkalmassága)????

 

Előre is köszi a választ.

Ringwood Creative Commons License 2012.07.16 0 0 1120

Egész pontosan így néz ki a sáv:

 

Decoding H264 stream (track1) Profile hihg@5.1 Resolution:1920-1080p Frame rate: 23,976

 

Ebből a felbontást (ami ugye feleződik lejátszáskor) és a frame rate-t értem. A többit nem.

Viszont a codec néha H265 vagy H263 ez gondolom nem lehet probléma.

Ringwood Creative Commons License 2012.07.16 0 0 1119

Hali! Nagyon köszönöm a sok segítséget! Megoldódott a probléma. Kicsit irónikus a helyzet -már így utólag - mert számos nagy kört futottunk és a megoldás pedig az orrunk előtt volt. A tsMuxer gyönyörűen kijavítja a hibás fájlokat kb. 15 perc/db . Én ugyan nem tudom, hogy mi ez de az infó sávban a @ mögött 5.1 van a le nem játszható fájloknál és csak át kell muxolni 4.1 -be. :-))

Minden esetre nagyon sokat tanultam a hozzászólásaitokból tehát nem volt felesleges billentyűzet koptatás. Nicko javasolta a Muxer-t, őt már meghívtam egy sörre vagy  bármire. Szerintem gyertek el ketten és hozzátok doky586 is. :-)

www.annavendeglo.hu Nem viccelek!

 

Előzmény: Törölt nick (1099)
Ringwood Creative Commons License 2012.07.16 0 0 1118

Bizony, kukac után 5.1 , minden le nem játszott esetben. Én nem tudom, hogy mi a különbség de végre működik. Komolyan nagyon örülök, hogy nem a tv-nek van baja.

Előzmény: nicko (1117)
nicko Creative Commons License 2012.07.16 0 0 1117

:)

majd ha egyszer arra járok :)

 

valszeg nem 4.1-be volt, hanem 5.1

track infonál a @ után mi volt az eredeti mkv fájlnál írva?

Előzmény: Ringwood (1116)
Ringwood Creative Commons License 2012.07.16 0 0 1116

Ezt el sem hiszem! M.Ű.K.Ö.D.I.K.

Egy filmet muxingoltam és gond nélkül azonnal bedobta.

Vendégem vagy egy bármire! :-)  www.annavendeglo.hu

Előzmény: nicko (1113)
Ringwood Creative Commons License 2012.07.16 0 0 1115

Köszönöm, most éppen muxingolok. Ha ez sem segít, akkor feladom.

Előzmény: nicko (1113)
nicko Creative Commons License 2012.07.16 0 0 1114

pio cd-s autórádióm van, pio dvd írók semmivel nem volt gond. mínőséget képviselnek.

onkyo meg az erősítőiről híres elsősorban, hogy ehhez képest milyen egy BR lejátszó már más kérdés. nem tudom :)

 

De vannak durva dolgok pl. ennek a cikknek a végén a készülékek árai. :)

Előzmény: Ringwood (1106)
nicko Creative Commons License 2012.07.16 0 0 1113

szerintem reset factory segíteni fog, de ha nem akkor szervíz.

 

van egy progi a TsMuxer ezt használják az LG-sek de a samsung tulajok is szokták ha az mkv fájl valamiért nem jó.

bekell tallózni az mkv fájlt a change levelnél a 4.1 kell választani, megadni hova mentse a fájlt és Start muxing.

Próbáld ki hátha az mkv rossz a tévédnek.

Előzmény: Ringwood (1110)
nicko Creative Commons License 2012.07.16 0 0 1112

a 2011-es D6500 nem de az ezévi E6500 modell tud 3D-ben full HD-t. 6500 alatti modellek idén sem tudják mert nem kétmagos procikkal szerelik.

Előzmény: Doky586 (1107)
Ringwood Creative Commons License 2012.07.15 0 0 1111

Bocsánat az OFF-ért de egy kis ráadás:

http://www.loewe.tv/de/produkte/individual/3d-tv.html

Ezzel persze senkinek semmi gondja sem akad. Talán nem véletlen...

 

Ringwood Creative Commons License 2012.07.15 0 0 1110

Ok,megvolt. Fél óra áramszünet,a helyzet változatlan. .-(( Szerintem Ádám-Évánál kellene kezdeni. Honnan érdemes ill. lehet használható 3d file-t letölteni? (tudom illetlen kérdés, de mégis)

És ami még szemet szúrt, hogy amikor megnézem a részleteket akkor a "videocodec H 264" van általában feltüntetve. (mkv) Némely filmnél ez H263 vagy H265. Nem itt van a kutya elásva?? Hozzá nem értő lévén csak találgatok, ugyanakkor ez mit sem változtat azon, hogy egyszerű mezei felhasználó lévén sajna nem tudom a tv-t nézni. Vendéglátós vagyok nem proff. informatikus. Rendszeresen járok az IMAX moziba, mert ez a heppem. (bár a Prometheus óriási csalódás volt)

De, hogy veszek egy TV-t ami állítólag ezt is és azt is tudja....közben pedig dehogy is...azért bosszantó! Minden hozzászólást és segítséget nagyon köszönök! Ugyanakkor úgy tűnik, hogy elég rossz vásárt csináltam. OFF

Előzmény: Törölt nick (1099)
Ringwood Creative Commons License 2012.07.15 0 0 1109

Ez így van.Én is kapcsolgatom mindig serényen. Egyébként a legtöbb infót nicko linkjéből vettem. " Bővebben a Mélyvíz részben"

Szerintem szenzációs írás, minden samusnak alapmű!


Nálam eleinte a külső HDD-vel (allshare) semmi gond nem volt. Én csak csak külső vinyót használtam, gond nélkül.

Viszont bizonyos mkv tartalmakat nem volt hajlandó megjeleníteni illetve a napokban már azokat sem amelyeket korábban felismert.

Ezért most az ötletelés , hogy akkor mi lehet a gond. A legvalószínűbb egy media player (DUNE) és esetleg egy BR lejátszó.

 

Elméletileg és az ígéretek szerint HDD-ről símán megy a 3d Samuéknál.

Hát nálam ez döcögős. (legalább is mostanában)

Előzmény: Doky586 (1107)
Ringwood Creative Commons License 2012.07.15 0 0 1108

Ok,köszönöm! Most melóban vagyok de ahogy hazaérek nekifekszek. Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz az eredmény.

Húú de örülnék, ha csak ennyivel megúsznám! :-)  Persze a media player és a BluRay lejátszó elkerülhetetlen.

Mindenképpen megosztom, hogy a foglalkozás elérte-e a célját, hiszen más Samusoknak is hasznos lehet.

Előzmény: Törölt nick (1099)
Doky586 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 1107

"Nekem 6000-es Samsungom van, az "gyárilag" nem tud 3d-t fhd-ban. Amikor 3d megy azonnal átmegy hd-ba."

 

Ez a TV tud 3D-t. a 3betűs rné. A 3D az HD, így ne csodálkozz. a 3Dsbs az nem kapcsol át automatikusan, menüből mindig át kell váltani a megjelenítést.

Nálam a TV csak flash-ról játszik le külső filet (HDD-ről nem), így meg sem próbáltam.

 

ui: (rné = rövidítést nem értem)

Előzmény: Ringwood (1074)
Ringwood Creative Commons License 2012.07.15 0 0 1106

A Pioneer-ről sok jó dolog olvasható és ár-érték arányban is  megfelelő. Viszont még pio-t nem használtam soha. A hangtechnika nálam Onkyo és QAqustics. Őket már ismerem. Esetleg leírnád a véleményed erről:

http://www.hazi-mozi.hu/cikkshow.php?cid=2174

Pro és kontra. Igaz árban kicsit húzósabb, viszont az Onkyo lejátszó (nem blu ray) tényleg minden evő a maga kategóriájában.

Persze az igazi ez lenne:

http://www.hazi-mozi.hu/cikkshow.php?cid=2237

De erre most nincs fedezet...

 

4 éve nyüstölöm a hangrendszeremet (7.1)...soha semmi gondom nem volt vele. Ezért húznék az Onkyo-hoz. De mindenképpen érdekel a véleményed. Annál is inkább mert amatőr (sem) vagyok és bizony könnyen elveszek az adat-halmazokban.

Nagyon köszönöm! 

Előzmény: nicko (1100)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.15 0 0 1105

Én meg türelmesen várok egy a -felvételre is alkalmas- media playerhez csatlakoztatható DVB-C vevőre, de valahogy nem akar megjelenni. Tartok tőle, hogy a késlekedésnek nem műszaki okai vannak...

Előzmény: nicko (1102)
nicko Creative Commons License 2012.07.15 0 0 1104

nem egészen..a factory reset szervíz menűben indítva lenullázza atv-t olyan állapotba hozza mint amikor hazavvitted. Be kell utána újra állítani mindnet. ha ez nem javítja meg intézheted a garit.

Szervízesek általában ennyit szoktak tenni, ha ez sem javítja a dolgokat vakarják a fejüket...

Előzmény: Ringwood (1098)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.15 0 0 1103

Én eléggé szkeptikus vagyok mikor valahol a kábelháború kitör. Mivel tisztán digitális átvitelről van szó, ezért a minőségnek -adott határokon belül- nem szabadna számítania. Illetve csak akkor, ha már informácivesztést okoz a gyatrább minőségű kábel, no de azt meg ki lehet mérni.

Előzmény: nicko (1101)
nicko Creative Commons License 2012.07.15 0 0 1102

így van.

de már mindenféle bűvésztrükkel láthatóvá lehet tenni, konvertálni és a végeredmény egy DVD vagy BR lemezre írható formátum.

Csak én ezt hosszadalmasnak tartom..akkor inkább egy asztali DVD felvevő beépített HDD-vel.

Előzmény: Törölt nick (1096)
nicko Creative Commons License 2012.07.15 0 0 1101

1.4 HDMI kábelt (meg semmilyet se) nem szabad venni MM, Saturn és hasonló boltokban..amit linkeltem boltot én 7,5m hosszú kábelt vettek olyan 3,2K-ért. Saturnba asszam 2m adnak ennyiért.

Előzmény: Törölt nick (1095)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!