Keresés

Részletes keresés

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.12.11 0 0 5467
Nagyon szép ötlet!
Előzmény: Joeyline (5439)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.12.11 0 0 5466
Borsod szép útjain: http://www.nexus.hu/petrozs/gyalog/borsodszeputjain.htm

Egyébként http://www.nexus.hu/petrozs/ és azon belül túramozgalmak, akit BAZ megye érdekel.

Előzmény: Múzsla (5435)
Váci Creative Commons License 2003.12.11 0 0 5465
Bocsánat, hogy közbevágok, már délután ezzel akartam kezdeni, csak úgy belefeledkeztem a KDP-be meg az Ormánsági kékbe... szóval: én is kérnék egy CD-t, a költségeket természetesen vállalom.
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.12.11 0 0 5464
Hát ezt jól megrendezted, bedobni és eltűnni! Klasszul hangzik, de ebben az időpontban esélytelen csatlakozni. Milyen infrastruktúra, mennyi cipelés lesz benne?
Előzmény: Joeyline (5463)
Joeyline Creative Commons License 2003.12.11 0 0 5463
Látom, van most téma bőven, de lassan indulnom kell a ToJáS rendezői megbeszélésre, és ezt a hozzászólást mindenképp ma akartam írni :)

D_laci, akivel egy ideje kapcsolatban vagyok már, kérdezte is múlt héten, hogy mikor írom már be, mondtam, hogy még várok egy kicsit :)

Na szóval: Tudom, a legtöbbeknek némi meglepetést okozok (vegyétek akár a Mikulás ajándékának :), néhányaknak nem, mert innen vagy onnan mégis tudnak róla, de akkor most hivatalosan is bejelentem:
Jövő tavasszal egy társammal 80 nap alatt végig akarjuk járni a NAGY KÉK KÖRT, egyben, végig gyalog, elsőkként ebben a formában! Az indulás a mai naptól számított 80 nap múlva, február 29-én vasárnap reggel lesz Budapestről, Hűvösvölgyből, melyre minden topiktársat szerettel várunk!

Részletek később, most indulnom kell.

burnie Creative Commons License 2003.12.11 0 0 5462
A Pest Megyei Piros-at pár éve végigjártam. Akkor még csak a régi igazolófüzet létezett. Abban is az volt, hogy több mint 300 km, de az én mérésem szerint 260 km volt csak. Igaz a régi füzet szerint még a (leendő) Ferihegy 2 területén is kalandozott a jel.
Váci Creative Commons License 2003.12.11 0 0 5461
OFF

Sajnos ősz lett, mire teljesen elkészültünk, ezért még csak egy hétvégén voltak vendégeink, épp' hogy megnyitották a vendégkönyvet...

Előzmény: nagypapi (5460)
nagypapi Creative Commons License 2003.12.11 0 0 5460
OFF
Hallod, tavaly jó forgalmas lehetett, a bulvársajtó miatt...
Előzmény: Váci (5459)
Váci Creative Commons License 2003.12.11 0 0 5459
Ormánsági KÉK.

Villányból indul, végig megy a Villányi hegységen, majd lemegy a Drávához, bizonyos Majláth-pusztához. Majd tovább megy Sellyére, onnan pedig északra fordul, Szigetvár felé.

És ha sikerül "jól lobbyznom", Sellye után lesz egy kitérő nyugatra, Tótújfaluba, ahol kitűnő pecsételő hely lehetne a Vendégházunk.

Előzmény: Múzsla (5424)
Joeyline Creative Commons License 2003.12.11 0 0 5458
Ez így van, én is itt természetesen Zirctől értettem a folyamatosat...
Várpalotáról van összeköttetés Fehétvárcsurgóra?

A Tihany máshogy került a képbe, azt mint az Urbán Jani bácsi által elképzelt Országos Piros kiindulópontját említettem.

Előzmény: Váci (5456)
Váci Creative Commons License 2003.12.11 0 0 5457
"Vajon felmerült már az Észak-dunántúli Piros teve is? :)"

Teve??? Észak-Dunántúlon??? Ráadásul PIROS??? :-)

Előzmény: Zete (5433)
Váci Creative Commons License 2003.12.11 0 0 5456
NEM, NEM, NEM!

(Már bocsánat...)

Közép-Dunántúli piros: (igaz, fejből...)

Szár-Oroszlány-Mór-Balinka-Fehérvárcsurgó-Burok-völgy-Várpalota-Alsópere-Eplény-Hárskút, majd indul a "kunkor" az óra járásával egyirányban, szinte végig az egykori kisvasút nyomvonalán (Móricháza, stb.), majd a Cuha-völgyön át vissza Zircig. Innen - a mai nap információi szerint - nem kunkorodik tovább Pénzesgyőr felé. Nos: mindehhez Tihany kicsit nehezen köthető - szerintem.

Előzmény: Joeyline (5451)
Joeyline Creative Commons License 2003.12.11 0 0 5455
Nem tudtam az egyezményről, de szerintem is racionálisabb a Szántód-Tihany kapcsolat.

Alföldi körbezárás???
Apajpuszta - Szekszárd talán?

Na ez a legújabb a mai napban.
Hogy mik vannak! :)

HEV!
Te hallottál már a Tihany - Füzér Országos Piros tervezetről?
Épp arról filóztunk pár hozzászólással lejjebb, hogy szántódi kompozással a DDP is része lehetne ennek.

Előzmény: HEV (5453)
HEV Creative Commons License 2003.12.11 0 0 5454
A komplett DDP statisztika:

2000-ben 2 fő
2001-ben 5 fő
2002-ben 2 fő
2003-ban 2 fő

Összesen 11 fő

Ugye nem baj ha neveket nem irok.

Előzmény: Güsziológus (5445)
HEV Creative Commons License 2003.12.11 0 0 5453
A DDP és az Eszak-Dunántuli Piros összekötése már el van döntve a két érintett megye, Somogy és Veszprém Természetbarát Szövetségeinek illetékesei intézik, az összekötés Tihany és Szántód között lesz. Valószinüleg komplett igazoló füzet csak akkor lesz ha az alföldön keresztül be lehet zárni a kört , addig maradnak a résztávok füzetei és jelványei /?/.

Előzmény: Joeyline (5447)
Joeyline Creative Commons License 2003.12.11 0 0 5452
Eh, FehérVÁRcsurgó..

A fehérvér más, azt senkinek se kívánom. Leukémia néven közismeret.

Előzmény: Joeyline (5451)
Joeyline Creative Commons License 2003.12.11 0 0 5451
Na, akkor már "csak" Várpalota és Fehérvércsurgó között kell kialakítani egy összeköttetést, és kész is lesz Szárig, a Vértes túlvégéig a folyamatos piros jelzés!
Előzmény: Levcso (5449)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.12.11 0 0 5450
http://www.fsz.bme.hu/mtsz/cimekb.htm#bp13ker
Az Angyalföld turistűja kitűzőt lehet elnyerni vele.
Előzmény: Múzsla (5429)
Levcso Creative Commons License 2003.12.11 0 0 5449
"A Közép-dunántúli Piros Zirc és Várpalota között húzódik jelenleg."
ami így is van a tavalyi tájolós Kelet-Bakony térkép szerint!
Előzmény: Joeyline (5448)
Joeyline Creative Commons License 2003.12.11 0 0 5448
Igazad van!

A Bakony (észak) térképem szerint még Veszprém (és a Balaton-felvidék) felől jön a Piros Papodra, Papod - Eplény P+, és Papodtól megy az általad leírt útvonalon Zircig (pontosabban Pénzesgyőrig még, de ez már azóta Z). Ezért gondoltam, hogy Zirc és Eplény között hiányzik a folytatás (Eplénytől keletre megvan a P)!

Viszont!
A Bakony (dél) térképem szerint már cserélt a Papod - Veszprém szakasz P+ -re, így nyilván a Papod - Eplény a P!

Összegzés:
A Közép-dunántúli Piros Zirc és Várpalota között húzódik jelenleg.

Előzmény: Levcso (5444)
Joeyline Creative Commons License 2003.12.11 0 0 5447
Helytálló, amit mondasz Paloznakkal kapcsolatban, akkor már csak onnan kéne egy rövid lekötés Alsóörsre.
Hátránya ennek a megoldásnak a "DDP vége Szántód - KDP kezdete Tihany"-hoz képest, hogy a hajó rövidebb időszakban (talán májustól augusztusig) és naponta jóval kevesebbszer jár, mint a szántód-tihanyi autókomp!

A Pest megyei Piros nincs beletervezve az Országos Pirosba, az útvonal a hegyeken át vezetne, magába foglalva az eddig nem említett Börzsönyi Pirosat is! A többi tájegységben kisebb pirosak vannak, ezeket kéne összekötni.

Összehozzak egy topiktalit a Jani bácsival?
Én már egyszer láttam a kéziratos tervezetet anno!

Előzmény: Zete (5442)
Güsziológus Creative Commons License 2003.12.11 0 0 5446
Elnézést, feledékeny vagyok.
Már meg is találtam:
http://www.bakony.info/tura
Előzmény: Güsziológus (5445)
Güsziológus Creative Commons License 2003.12.11 0 0 5445
Kár, hogy HEV nincs "jelen", biztos beírná, hogy van, vagy 10 DDP-t teljesítő, több, mint 5 év alatt:o(

Amíg itt volt, beírta, hogy készül a Siófok - Szántód közötti útonal, hogy össze lehessen kötni a két piros túrát. Sokan nem jelentkeztek festeni, legalábbis nyilvánosan nem. Én sem, de én nem vagyok türelmetlen.

Egy kicsit netsoviniszták vagyunk, azt hiszem. A többség azért még nem a neten fellelhető információk alapján túrázik. Bízzuk a szervezőkre, hogy mikor indítják a mozgalmat!

Sajnos, mostanában, az év vége közeledtével nincs sok időm, ezért Felazso-nak sem tudok segíteni, pedig szándékomban áll.

Van egy lista a neten (ha lesz időm, megkeresem), melyben egy Veszprém megyei társunk összegyűjtötte az élő mozgalmakat.

Azóta rengeteg új van, és ez így természetes.

A "KÖR" után én kicsit más szemmel nézem a mozgalmakat. Nem a távolság leküzdése a legfontosabb. Sőt.

Zete!
Nem érdemes megvenni a Zempén-dél térképet. Egy útvonal van mindössze (ld. 2002-es Kossuth emléktúra, VadMalac ott volt). Az, úgy emlékszem P-.

Levcso Creative Commons License 2003.12.11 0 0 5444
Joey!

bocsi, valamit nem értek. miért van szükség a KDP-n Eplény-Zirc átkötésre????

Eplény után megy tovább piros csík a Papod felé, majd Hárskút, Középső-Hajag, a Hajszabarna és Pápavár között keresztezi az OKT-t, Királykapu, Vinye, Cuhavölgy, Zirc

mivel a Zirc-Pénzesgyőr már zöld sáv lett, ezért tényleg Zirc a vége, de Eplény után még van egy kis kunkor:)

Előzmény: Joeyline (5425)
nagypapi Creative Commons License 2003.12.11 0 0 5443
A zemplen.net honlapon nézd meg. Van egy 26 km-es piros túra, lehet, hogy az a Kossuth-túra?
Előzmény: Zete (5442)
Zete Creative Commons License 2003.12.11 0 0 5442
Na, ennek a Kossuth-túrának utána fogok nézni. Nincs ugyan még Zemplén-Dél térképem, de beszerzek egyet, hátha az újabb kiadásban van valami.

KDP: Szántódra ugyan nem megy a Piros, de Paloznakra igen - nyáron néztem át az idevágó térképeket. És ha jól tudom, van Siófok-Alsóörs hajójárat... Az lenne az igazi: DDP finis Siófokon, fel a hajóra, át a túlpartra, és hajrá, tovább!

Országos Piros:
OK, hogy van a dunántúli meg a Pest-megyei, de utána? Cserhát? Mátra? Vagy "alulról" közelítené a Bükköt? Utána még csak-csak: csereháti piros van, a zempléni is ismert. Mindenesetre, ha össze is jön egyszer, az már biztos "EU-túramozgalom" lesz :)

Előzmény: Joeyline (5439)
Joeyline Creative Commons License 2003.12.11 0 0 5441
Eh, igen :)

Mentségemre szóljon, hogy akkoriban aktív teljesítménytúrázó voltam (minden hétvégén tt), és ma már nem is tudom, hogy ilyen körülmények között miért is vásároltam össze annyi túramozgalmi lapot, a ttúrák miatt úgyse tudtam volna foglalkozni velük. De az utóbbi években dolgozom már le őket, mostani télre is többmindent tervezek.

Előzmény: Törölt nick (5438)
Joeyline Creative Commons License 2003.12.11 0 0 5440
Helyálló.
Biztos, hogy 60 km alatt van a táv.
Előzmény: Törölt nick (5437)
Joeyline Creative Commons License 2003.12.11 0 0 5439
A Kossuth asszem az, amit Múzsla írt, a szerencsi változat. Sajna nincs kéznél térkép, és nem is jártam még azon az útvonalon.

Tényleg lenne mit festegetni az Országos Piroshoz, de Magad is meglepődnél, hogy mennyi megvan már belőle, ha a Balatontól kezdve egymás mellé raknád Zempléni-hegység (észak)-ig a tájegységek turistatérképeit...

Értelemszerűen ennek része lenne már a KDP is az említett vértesi szakasszal együtt.

"Így közelebb került volna a DDP-hez is."

Beletetted a bogarat a fülembe...
Ha a DDP vége Siófok helyett Szántódra vinne, akkor egy kompozással a DDP-t is be lehetne kapcsolni az Országos Pirosba, lévén az eddigi tervezett kezdőpont Tihany!

Előzmény: Zete (5433)
Joeyline Creative Commons License 2003.12.11 0 0 5436
Pontosan!

Másik ismert elnevezése:
Angyalföld turistája

Na ez is egy már több éve elkezdett, de még mindig be nem fejezett túramozgalmam.
A '96-os Csepel 50 egyik ellenőrzőpontján Sztancsik Gyuritól vettem meg az igazolólapot.

Előzmény: Múzsla (5429)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!