Keresés

Részletes keresés

Mumino Creative Commons License 2016.05.27 0 0 38864

Nekem határérték felett volt a reumafaktorom a kezelések elején. Nem emlékszem pontosan, de 12 volt talán a határ abban a laborban és nekem 16 volt. Most 4.

Előzmény: tőzike1 (38832)
Marobert1 Creative Commons License 2016.05.27 0 6 38863

Jól vagyok köszönöm! Tünet nincs. Sport van helyette. 10 kiló mínusz most..

Előzmény: boxerkutya (38858)
tőzike1 Creative Commons License 2016.05.27 0 0 38861

Én reménykedem! Hétfő óta szedem az antibiotikumokat, és február óta most elmondhatom, hogy érzem ugyan, hogy vannak ízületeim, de nem őrült fájdalommal!  Egyébként akkor jött elő ez az erős fájdalom, mikor februárban elkaptam egy bacit, náthás voltam, ezután egy hasmenéses vírust, és még az Édesapám is meghalt.  Lehet ez már sok volt az immunrendszeremnek, és az idegrendszeremnek is.

 

Előzmény: Nitttta (38859)
Nitttta Creative Commons License 2016.05.27 0 0 38860

Nálam egy bizonyos szintig javult a helyzet, vannak tünetek, amik úgy tűnik, hogy végképp elmúltak. De valahogy egy ponton megállt a javulás. Lehet, hogy tovább már nem javítható az állapot, akár amiatt, amit írsz, hogy maradandó károsodások vannak :(

Előzmény: boxerkutya (38856)
Nitttta Creative Commons License 2016.05.27 0 0 38859

Bizonyos esetekben igen, javulhat. Sosem volt magas a reumafaktorom. Velem az történt, hogy huszonegykét évesen egyszercsak a semmiből pokoli izületi fájdalmak jöttek, amik még aludni sem hagytak. De az nem olyan volt, mint most. Akkor mondták ki az RA-t mindenféle szerológiai megalapozást nélkülözve, és kaptam a nemszteroid gyulladáscsökkentőket. Ma már azt mondom, hogy valószínűleg már lyme-os voltam. Erre akkor még senki sem gondolt. Az lett a sztori vége, hogy a gyógyszerek alig hatottak, az arcom is zsibbadni kezdett egy idő után, amivel neurológiára küldtek és antidepresszánst kaptam. Nagyon sokára, hónapokkal később valahogy aztán elmúltak a tüneteim, és jónéhány békés év jött tünetek nélkül. Újra beteg lényegében csak akkor lettem, amikor kb 2-3 éve lett egy növekvő és viszkető foltom. Az után pár hónappal jöttek az izomrángások és minden tünet viharos gyorsasággal, a történet többi részét meg már tudjátok. Most két alfajom van, ebből én minimum 2 csípésre következtetek.

Előzmény: tőzike1 (38853)
boxerkutya Creative Commons License 2016.05.27 0 0 38858

Te hogy vagy , apró tüneteid sincsenek ?

Előzmény: Marobert1 (38857)
Marobert1 Creative Commons License 2016.05.27 0 0 38857

Már rég nem küldtél nekem baszogató maileket. Azt hittem már feldobtad a talpadat... Azért örülök,hogy még élsz kicsi Little! :)

Előzmény: jajjmááátekiste (38840)
boxerkutya Creative Commons License 2016.05.27 0 0 38856

A lyme -ot nem ismerik fel az orvosok ,de valamit diagnosztizálniuk kell , ezért adnak egy nevet a betegségnek . Ismeretlen eredetű autoimmun szindróma és annak több száz variánsa. Ha egy lyme-ot félrediagnosztizálnak, akkor ezreket ugyanúgy félre fognak diagnosztizálni. Autoimmun betegség nincs, van helyette kezelhető lyme és olyan lyme, ami már AB kezelések hatására sem javul , illetve pusztul akkor is a borrelia, csak ekkor ez már javulásban nem mutatkozik meg,mert idegrendszert maradandó károsodás érte. Ennek egyetlen oka van, a kései felismerés és kezelés.

Előzmény: klarix (38855)
klarix Creative Commons License 2016.05.27 0 0 38855

Nagyon igazad lehet az autoimmun betegségek 'területén' - valószínűleg nem létezik - ugyanolyan kitaláció, vagyis olyasmi amire nem kaptak még választ és ráfogták az autoimmun kifejezést. Rossz helyen keresték. Érdekes módon a 2 éve megállapított Hasimoto-m 'magától' (kezelés nélkül) meggyógyult (vagyis nem kaptam rá hormon kezelést), CSAK a lymot kezeltem. Míg a lanyom (10 éve) kezelik  és maradt a Hasimoto , sőt egy időben rendesen romlott kezelés ide-oda De persze ezt 1 orvos sem ismeri el, sem a 'lyme-os sem pedig a hormonos (nem tudok rá jobb kifejezést, tekintve, hogy agyba-főbe adja a hormonokat).

Előzmény: boxerkutya (38849)
Madártejcsi Creative Commons License 2016.05.26 0 0 38854

2x15, az allicinből meg 2x2 kapszula. A Grapefruit csepp már kb két éves, a szavatossága biztos lejárt, szóval ez még kb gyengített adag. Nem akartam már kidobni. De ennyit ír a tájékoztató is. Most erősen diétázom, és ilyenkor az immunrendszer gyengébb, ezért jött elő a gomba. Egyébként már egész jól voltam. 

Előzmény: tőzike1 (38844)
tőzike1 Creative Commons License 2016.05.26 0 0 38853

Azt mondta Esztó drnő, hogy javulhat antibiotikumtól az autoimmun betegség?  Neked is magas volt a reuma faktorod gyerekkorodban?

 

Előzmény: Nitttta (38851)
Nitttta Creative Commons License 2016.05.26 0 0 38852

Nekem volt RA fiatalon (nem az volt szerintem, de arra kaptam a kezelést), és nemszteroid gyulladáscsökkentőket írtak (Feldene, Mydeton stb). Nagyon lassan használtak csak. Nem kell hogy szteroidot kapj feltétlenül, ha van is RA.

Előzmény: tőzike1 (38846)
Nitttta Creative Commons License 2016.05.26 0 0 38851

Esztó előadása volt a lyme és autoimmun betegségek kapcsolatáról. Igen, bennem is felmerül, hogy milyen autoimmun az, ami lyme kezelésre javul vagy el is múlik. Lehet, hogy a legtöbb (vagy akár az összes) autoimmun betegség mögött is akár fertőzések állnak?

Előzmény: boxerkutya (38849)
boxerkutya Creative Commons License 2016.05.26 0 0 38850

Hat a gyógyszer, reméljük folytatódik.

Előzmény: tőzike1 (38848)
boxerkutya Creative Commons License 2016.05.26 0 0 38849

Bizonyította -e már valaki az autoimmun betegség létezését ?Ha igen, hogyan ? Ha a krónikus lyme-ot autoimmunnak diagnosztizálják tömegesen,akkor bennem az vetődik fel, hogy egyáltalán létezik -e az autoimmun betegség. Ugyanazok a tünetei a két betegségnek ?Ez számomra nem hihető. 

Előzmény: Nitttta (38845)
tőzike1 Creative Commons License 2016.05.26 0 0 38848

Most hétfőn kezdtem, ma nem volt erős ízületi fájdalmam.  Érzem a térdem, bokám, csuklóm de nem erősen.

 

Előzmény: boxerkutya (38847)
boxerkutya Creative Commons License 2016.05.26 0 0 38847

Mióta szeded ,érzel -e változást ?

Előzmény: tőzike1 (38842)
tőzike1 Creative Commons License 2016.05.26 0 0 38846

Remélem javulni fog, mert nem szeretnék szteroidot szedni.

 

Előzmény: Nitttta (38845)
Nitttta Creative Commons License 2016.05.26 0 0 38845

Az előadáson volt róla szó, hogy általában az különbözteti meg a lyme-tól (többek közt), hogy RA negatív. Azonban mint autoimmun folyamatot, indukálhatja a lyme. Viszont még ekkor is igaz az, hogy a lyme kezelésre az autoimmun tünetek is javulnak vagy elmúlnak.

 

Így tehát a lyme kezelés a lényeges.

Előzmény: tőzike1 (38842)
tőzike1 Creative Commons License 2016.05.26 0 0 38844

Hány cseppet szoktál naponta inni?

 

Előzmény: Madártejcsi (38833)
pozo54 Creative Commons License 2016.05.26 0 0 38843

Okostojás te lyme-os vagy???Mert ha nem akkor te sem tudod mit keresel itt, csak ide fújt a tavaszi szél egy kicsit szarozni??Tényleg mit is akarsz??Azt, hogy páran elküldjenek oda ahonnan jöttél??!

Előzmény: jajjmááátekiste (38840)
tőzike1 Creative Commons License 2016.05.26 0 0 38842

Most Duomoxot, Fromilidet és Tinid.-t kezdtem el. Azt olvastam valahol, hogy a lyme betegeknek akinek ízületi fájdalmai vannak, nem emelkedik meg a reuma faktor értékük.

 

Előzmény: boxerkutya (38834)
klarix Creative Commons License 2016.05.26 0 0 38841

Húh - íjeszően okos vagy :) - na, de ezzel nem vagy =szerencsére) egyedül!!

Előzmény: jajjmááátekiste (38840)
jajjmááátekiste Creative Commons License 2016.05.26 -2 0 38840

Marhaságokkal ámítod magad és próbálkozol másokkal is. A RA-nek semmi köze a lymehoz, eltérő a kezelés is, vicces lenne, ha antibiotikummal kezelnék a RA-t. Az is furcsa, hogy itt az önmagukat lymeosnak tartó betegek, már az x. kezelésen :) vannak túl a tüneteik meg nem csökkennek évek óta, csak a pénzük.

Előzmény: boxerkutya (38838)
One of the millions Creative Commons License 2016.05.26 0 0 38839

Egy jó példa(Lyme Disease, The Stones Left Unturned “Why am I still sick?”): http://methylationsupport.com/dev/wp-content/uploads/2015/09/MontCo-Lyme-Lect.pdf

Előzmény: One of the millions (38836)
boxerkutya Creative Commons License 2016.05.26 0 3 38838

Ezt a betegséget az általad felsorolt tünetekkel együtt , lyme kórnak hívják. Ezeket te és az tudatlan orvos társaid nem akarják vagy nem tudják megérteni. Kár érte !

Előzmény: jajjmááátekiste (38837)
jajjmááátekiste Creative Commons License 2016.05.26 -1 0 38837

Sok reumatoid artritiszes beteg vérében jellegzetes antitestek találhatók, mint például a reumafaktor, mely a betegek 70%-ában jelen van. (Ez a faktor számos egyéb betegségben, így májgyulladásban és bizonyos fertőzésekben is előfordul; néhány emberben a betegség bármilyen tünete nélkül is kimutatható.)

 

Noha az autoimmun betegségek a vérben jellegzetes autoantitestek megjelenésével járnak, fontos azt is tudni, hogy önmagában egy-egy laboratóriumi érték (pl. az autoantitest kimutatása) önmagában még nem jelzi biztosan az autoimmun-betegség, jelen esetben a rheumatoid arthritis - fennállását. Ha a kérdéses beteg pl. reumafaktor (RF) pozitív, ettől még akár egészséges is lehet. Az immunológiai laboratóriumi tesztek döntő többségénél az eredmény csak a klinikai kép ismeretében értékelhető, így pl. a reumafaktor negativitása nem zárja ki a rheumatoid arthritis (RA) létét, pozitivitása pedig az esetleges RA mellett még egy tucat más - többnyire gyulladásos - betegséget is jelenthet. Az autoimmun-betegségek, így a rheumatoid arthritis felismerését ezért a laborértékeken túl úgynevezett diagnosztikus vagy klasszifikációs kritériumok segítik. A kórisme ma is gyakran az Amerikai Reumatológiai Kollégium kritériumain ("ACR criteria") alapul, amely az alábbiakat veszi figyelembe:

 

1. Ízületi merevség (reggel, több mint egy órán át)
2. Kezek érintettsége
3. Több mint 3 ízület érintett
4. Szimmetrikus ízületi gyulladás
5. Reumás csomók láthatók (az esetek 20-40%-ban)
6. A vérben úgynevezett "reumafaktor" észlelhető (megjegyzendő, hogy ez önmagában még nem vezet diagnózishoz, mert egyéb betegségek, egyes gyógyszerek is okozhatják a "reuma- faktor pozitivitást", arról nem is beszélve, hogy egészséges egyének mintegy 5%-nál is előfordulhat.
7. Jellegzetes jelek a röntgen-felvételen.

 

Az ízületi elváltozásokon kívül a rheumatoid arthritis szövődményeként kialakulhatnak ízületen kívüli (extraarticularis) tüntetek is. Ilyenek a bőr elváltozásai; márványozottsága, a kihegyesedő ujjbegyek, a pigmentációzavar, az idegrendszeri tünetek; a perifériás idegek degenerációja, a szem tünetei; a szemszárazság, hajszálérgyulladás a szemben. Ritkán a belső szervek is érintettek lehetnek, így például a szív - szívburok-gyulladás jelentkezik -, a tüdő (ritka, de jellegzetes csomók, mellhártyagyulladás megléte), illetve a vese, melynek degeneratív jellegű elváltozása az amiloidózis).

One of the millions Creative Commons License 2016.05.26 0 0 38836

"

I have to add that people who fall into this category do not have adequate Beta Glucan and glactoolisaccharides. So it is critical for ANYONE with these 3 homozygous to replace them. One of the best products out there is Klaire Labs Galactomune. People with this FUT2 status need these type of prebiotics for probiotics to stick to their gut. Did you know that almost everyone with ulcerative colitis and crohn's disease has this FUT2 setup? ~~Sterling Hill.

"

 

Előzmény: One of the millions (38835)
One of the millions Creative Commons License 2016.05.26 0 0 38835

FUT2(Fucosyltransferase 2):

 

https://www.facebook.com/mthfrsupport/posts/1315156085169292:0

 

"

Being a non-secretor, and realizing you are can be a real headache, but on the bright side it may be the missing puzzle of your chronic illness.

You see, if you were a non-secretor let's say 1000 years ago, then you were likely an adventurer who outlived most of his/her peers due to the added benefit of protection against norovirus. Your skin were silky smooth, and you aged well with barely noticeable or non-existent body odour. You have shorter bleeding time (clot faster) compared to non-secretors, and this enabled you to have a higher survival rate when you were facing a predator back in the old days. The advantages end here.

Sadly we live in a world that is COMPLETELY different to how it was centuries ago. Being in the 20% your lack of antigen support will make you less tolerant to all environmental stress and toxins. The tides have turned, and now it's your turn to conform the environment. May this give you answers to life-long questions! 

"

boxerkutya Creative Commons License 2016.05.26 0 0 38834

Nem . Szedjed a doxit ,tetralisalt vagy minot. Ízületi tünetre ezek a jók.

Előzmény: tőzike1 (38832)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!