Keresés

Részletes keresés

makkoslaszlo Creative Commons License 2012.08.14 0 0 7071

Képviselő testületi ülés lesz 2012. augusztus 16-án, csütörtökön 18 órától

 

Napirendi pontok:

 

1. Iskola, óvoda ügyek

Előadó: Vágó Sándor polgármester

 

2. Az augusztus 20-i ünnepség szervezési kérdései

Előadó: polgármester

 

3. Az anyakönyvi események engedélyezéséről szóló rendelet elfogadása

Előadó: polgármester, aljegyző

 

4. Egyebek

 

Mindenkit szeretettel vár az Önkormányzat.

jakabbarna Creative Commons License 2012.08.13 0 0 7070

Kedves nutika79!

 

A meghívón található telefonszámon el tud érni és én elviszem a meghívót, hogy az Erdődombon lakók is hivatalosan jelentkezni tudjanak. Amennyiben ez nem jó akkor az email cimére küldök egy meghívót és egy jelentkezési lapot, amelyet kinyomtatva és visszajutattva meg kapjuk a részvevők várható számát. Ettől függetlenül bárki jön szívesen látjuk!

 

Előzmény: nutika79 (7066)
xibig Creative Commons License 2012.08.13 0 0 7069

Kedves Anna!

 

Sajnos el kell keserítenem. Nem fog semmi változni a parlagfűfronton! / Bárcsak ne lenne igazam!/

9 évvel ezelőtt, alig volt parlagfű a faluban. Sajnos az építkezések sokszorozták meg a növény  mennyiségét. Annak idején mi is próbálkoztunk az önkormányzatnál, de semmi hatás nem volt. Azt mondták, hogy sok teleknek nem ismerik a  tulajdonosát, s nem tudnak ellene eljárni. Egyébként is nincs pénz a levelezésre. 

Parlagfű elleni egyesülettel is is felvettük a kapcsolatot, de sajnos nekik sem sikerült hathatós intézkedést tenni.

Azt gondolom, hogy a képviselőtestület tagjai esetleg részt vállalhatnának ebben a munkában. / Talán, ha lenne érintett közöttük, biztosan megmozdulna valami!/  A területüket végigjárva akár szóban, akár írásban figyelmeztethetnék a  lakosokat, bizonyos határidőt adva. Határidő lejárta után már az önkormányzat járhatna el.

Néhány éve volt olyan kezdeményezés, hogy a postaládára egy "Parlagfűmentes ház" matricát ragasztottak. Sajnos nem tudni, hogy kik és mikor nézték meg a házat és döntöttek a dicséretről.

 

Előzmény: kedvesanna (7068)
kedvesanna Creative Commons License 2012.08.12 0 0 7068

Tisztelt Allergiás Sorstársaim!

Nagyon fontos lenne a parlagfűvel foglalkozni. A Rádi útról érkezve már parlagfű ültetvények vannak. (Sajnos a faluban is sok az üres, rendezetlen terület).  Tudom, hogy ez minden évben így van. Nem tudni, hogy kinek lenne a kötelessége írtani a rendkívül agresszív gyomot. Jó lenne, ha már végre a Hivatal észre venné és megbüntetné a tulajdonosokat! Sajnos én is allergiás vagyok erre a gyomra sok sok társammal együtt.

Jeleztem az Önkormányzat felé ezt a problémát. Bízom benne, hogy reagálnak rá!

ui:

Én szívesen megalakítanám a Vácdukai Parlagfűre Allergiások Egyesületét!

 

 

jakabbarna Creative Commons License 2012.08.09 0 0 7067

Abszolult!

Minden szåndekunk az, hogy a falu bårmelyik reszerøl erkezzenek.

 

Előzmény: nutika79 (7066)
nutika79 Creative Commons License 2012.08.08 0 0 7066

"A szomszed meg tudja mondni. Ez a 4-ik alkalom."

Én úgy tudtam, a szüreti mulatságot nem ugyanazok szervezték az elmúlt alkalmakkor, mint most. Tavaly meg nem is volt. Melyik szomszédomra gondol?

 

Az augusztus 25-i utcabál továbbra is érdekelne - esetleg nyitottak lennének egy erdődombi különítmény látogatására, vagy szigorúan zártkörű az esemény?

Előzmény: jakabbarna (7065)
jakabbarna Creative Commons License 2012.08.08 0 0 7065

A szomszed meg tudja mondni. Ez a 4-ik alkalom. Sajnos nincs ekeyzet a gepen ahonnan irok.

A bubos banka a mi udvarunkon volt.

 

Előzmény: nutika79 (7064)
nutika79 Creative Commons License 2012.08.08 0 0 7064

Ezt a felhívást mi is megkaptuk. Sokat dobott volna az ügyön, ha van rajta rendes aláírás, szerepel, hogy mégis ki-kik szervezik, és nem csak annyi van rajta, hogy "Szervezők".

A búbos bankák nagyon helyesek, én a faluban még nem láttam ilyet. Itt készült?

Előzmény: jakabbarna (7047)
nutika79 Creative Commons License 2012.08.08 0 0 7063

Lehet esetleg máshonnan is átlátogatni a 25-i bulira, vagy szigorúan utcához kötött a részvétel?

falusi akárki Creative Commons License 2012.08.08 0 0 7062

Ma is füstölt valaki,amerre a polgármester minden nap biciklizik!!Úgy látszik senki nem veszi komolyan és nem tartanak semmitől!Most van tiltás ,vagy nincs?

Előzmény: Törölt nick (7058)
málnaszeder Creative Commons License 2012.08.07 0 0 7061

Időpont: 2012. augusztus 25-én délután 16 óra

Hely: Bacsahegyi és Ady E. utca kereszteződése

Nem lenne jobb valamelyik kereszt utca?

Előzmény: jakabbarna (7051)
falusi akárki Creative Commons License 2012.08.04 0 0 7060

Kedves Anna!Válasza kedves és kielégítő!Remélem a kis lurkók szülei is olvasták és igénybe veszik a lehetőséget. Más: a temetőnél már megint feltörtek és loptak egy autóból!! Nem lehetne csalit állítani?Állítólag gyerekek és biztosan egy felnőtt is volt velük a háttérben.

kedvesanna Creative Commons License 2012.08.04 0 0 7059

Kedves Hozzászóló!

 

Először is köszönöm a megtisztelő válaszát!

 

6 éve élünk a községben, a Széchenyi utcában. Tapasztalatomat mindenkelőtt a két gyermekem nevelése adta, illetve hosszú éveken át segítettem a keresztgyerekeim nevelésében, gondozásában. Baráti körömben is számtalanszor igénybe vették a szolgálatomat. Szociális munkát végzek, amit nagy elhivatottsággal lehet és tudok csinálni. A gyermekeim időközben felnőtté váltak, nekem viszont hiányoznak a "kicsik", ezért gondoltam, hogy szívesen vállalok gyermekfelügyeletet a faluban. 

 

Bizalommal forduljanak hozzám a Kedves Szülők!

 

Köszönettel:

Csonka Anna

kedvesanna@freemail.hu

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.03 0 0 7058

Ezúton is "gratulálok" minden egyes unintelligens embernek aki a keddet és/vagy pénteket még mindig égetésre használja. Vajon ilyenkor hol van a polgármester/aljegyző asszony, hogy a rendelet be nem tartása megfelelő módon legyen "honorálva"? (talán 1-2 büntetés híre hamar elterjedne és visszatartó erő lenne)

Rzola Creative Commons License 2012.08.03 0 0 7057

Kossuth 83-vagy 85 egy idős néninek szokott lenni egy kiadó szobája ,ha az megfelel.

Előzmény: Mobema (7056)
Mobema Creative Commons License 2012.08.03 0 0 7056

Üdv!

Nem tud valaki kiadó lakást, házat Vácdukán? Max 2 hónapra kellene építkezés idejére a munkásoknak.

Köszi

macilaci222 Creative Commons License 2012.08.02 0 0 7055

Nem tudja esetleg valaki, hogy kit fogtak el a rendőrök tegnap éjszaka a Hársfa soron?

falusi akárki Creative Commons License 2012.08.02 0 0 7054

Remélem olvassák az anyukák!Sok olyan lakost ismerek akinek távol vannak a rokonaik és probléma a gyermek elhelyezése:Ha kicsit bővebben írna magáról, biztosan könnyebb lenne a kapcsolatfelvétel és a bizalom! Üdvözlöm a kezdeményezést és hirdetem!További szép napot.

Előzmény: kedvesanna (7053)
kedvesanna Creative Commons License 2012.08.01 0 0 7053

Kedves Szülők!


Ajánlom figyelmükbe szolgálatomat!

Tudom, milyen gond a gyerekek felügyeletét megoldani. Szívesen segítek ebben, lakásán vagy akár saját otthonomba is, igény szerint vállalom gyermeke, gyermekei felügyeletét. Nagyon szeretem a gyerekeket, hamar megtalálom velük a közös hangot. Gyermekükkel eltöltött időt kreatív foglalkozásokkal,  játékokkal, kisebb kirándulással tudom színesíteni. 52 éves vagyok, nem dohányzom, munkabeosztásom lehetővé teszi, hogy hétközben  8-18 óra között felügyeljek gyermekére. Szeretettel várom jelentkezésüket.

Elérhetőségem: kedvesanna@freemail.hu

 

 

hullahoppp Creative Commons License 2012.07.31 0 0 7052

Ezt eddig a polgármesteri hivatal szervezte, most miért kell kuncsorogni?

Ők már semmit nem csinálnak?

Látom ismét lesz SZEM. Ezek a fiuk komolyan gondolják a közösségi életet.

Előzmény: jakabbarna (7047)
jakabbarna Creative Commons License 2012.07.30 0 0 7051

 

 

 

 

Meghívó

 

 

 

 

A Szomszédok Egymásért Mozgalom megalakulásakor úgy döntött, hogy nyárutón minden évben utcai összejövetel keretében cseréljünk véleményt az elmúlt évben történtekről, mélyítsük szomszédi kapcsolatainkat, ismerjük meg az újonnan csatlakozók álláspontját, mutassuk meg egymásnak. szakács-, és cukrászművészeti remekműveinket.

 

Az úthibák, a falufejlesztés, a közösségi életet nehezítő körülmények, a megnövelt lakosságszámból adódó infrastrukturális problémák foglalkoztattak bennünket leginkább, de itt sok minden másról is szó kerül majd.

 

Kedves Szomszéd!

 

Szomszédot meghívni a jól bevált módon lehetséges. Négy darab meghívó készül, melyből egyet mindenki valamelyik szomszédjától kaphat meg, olyan formában, hogy az személyesen átnyújtja azzal a megjegyzéssel, adja tovább az ő szomszédjának, kérve továbbítását a következő szomszédnak. A meghívó hátoldalán mindenki jelzi a részvétel valószínűségét, és a szakács-, cukrászművészetbeli szereplésének módját.

 

 

Időpont: 2012. augusztus 25-én délután 16 óra

 

Hely: Bacsahegyi és Ady E. utca kereszteződése

 

A meghívó részvételt tartalmazó oldalának az elindítókhoz 2012. augusztus 22-ig kell visszaérkezni.

 

Reményeink szerint az értesítések sokkal messzebbre fognak eljutni, mint legutóbb és a Csokonai utca x Hársfasor x Kossuth út x Kővágó út által határolt területnek a Bacsahegyi utcától a faluközpont felé eső részéről is a fent vázolt értesítések alapján sokan vesznek részt a találkozón.

 

Bármilyen formában szerez valaki hírt az eseményről szeretettel várjuk.

 

 

 

Vácduka, 2012. július 27.

 

 

Szomszédok Egymásért Mozgalom

 

 

Elérhetőség: 06-705200404

jakabbarna Creative Commons License 2012.07.29 0 0 7050

A vihar két fág döntött a Vácduka Rádi út közötti bekötő útra. Nem lehet kocsival átmenni rajta.

 

 

 

 

bacsahegy Creative Commons License 2012.07.25 0 0 7049

Akkor nyomjuk, hogy most tényleg legyen elegendő jelentkező, hogy ne maradjon el a szüreti felvonulás.

Lehet, hogy a polgármester azért nem támogatja, mert nem ő szervezi, nem az egyház kebelében.

Szerintem a másik vallási közösség is jól nyomul.

Előzmény: fenyőgomba (7048)
fenyőgomba Creative Commons License 2012.07.24 0 0 7048

Ezt miért hallgatta el a polgármester? Nem tudtuk miért maradt el a felvonulás, pedig minden faluban volt.

 

Előzmény: jakabbarna (7047)
jakabbarna Creative Commons License 2012.07.23 0 0 7047

 

 

Ezek a búbosbankák szedegettek tőlem 5 méterre.

Előzmény: jakabbarna (7046)
jakabbarna Creative Commons License 2012.07.21 0 0 7046

Nem sikerült a képet csatolni.

jakabbarna Creative Commons License 2012.07.21 0 0 7045



xibig Creative Commons License 2012.07.19 0 0 7044

Szivárvány u. 6-ban lakik az említett szerelő. 06-30-2-216-987. Annak idején a postaládába dobott be egy hirdetőcédulát. Már többször volt nálunk, sőt úgy is hogy más után kellett javítani.

Előzmény: Mobema (7042)
falusi akárki Creative Commons License 2012.07.18 0 0 7043

Valahol a kossuth  utca 25.körül lakik.Horváth Zsolt a neve nagyon megbizható szakember! Ilyenkor este otthon vannak.

06702136868 a telefonja.nekem is dolgozott maximálisan elégedett vagyok vele.Üdv.

 

Előzmény: Mobema (7042)
Mobema Creative Commons License 2012.07.18 0 0 7042

Elkérhetném a vízvezetékszerelő elérhetőségét?

Nálam is csatornázás lenne.

Köszönöm

Előzmény: xibig (7031)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!