Keresés

Részletes keresés

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.12.13 0 0 5519
Ja és a Budai-hegységben van valami muflonjelzés, de mindig elfelejtem, melyik teljesítménytúráhou festették fel.
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.12.13 0 0 5518
KVTE!
Most nézegettem a CD-n, hogy a honlapodon vannak különleges jelzések, mint Somlói Borút.

Van még egy-két ötletem:
fekete denevér -- az abaligeti tanösvény jelzése
ferde sávjelzés -- a Bükki Nemzeti Park területén a tanösvények jelölése (pl. Szarvaskő váránál, vagy a Bánya-hegyről a Három-kő felé indulva látunk ilyeneket)
függőleges sávjelzés -- román szokás, így írják a fára a sávokat, de Cserépfalu környékén is láttam egy-két példányt.
(Lehet, hogy 1919-ben jártak erre a megszálló erők, és orvul jelzéseket festettek? :-))))

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.12.13 0 0 5516
Én segítségnek venném. :-) Csomagold úgy, hogy látod, még nem volt ideje végigböngészni a térképet, és ezért hagyta üresen azokat a rovatokat.
Előzmény: Múzsla (5515)
Múzsla Creative Commons License 2003.12.13 0 0 5515
Igen én is észrevettem. Gondolkodom rajta, hogy elküldöm neki a nyári adatainkat, de nem szeretném ha okoskodásnak tűnne.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (5512)
Múzsla Creative Commons License 2003.12.13 0 0 5514
80 nap alatt a Föld(közi-tenger) körül

Én meg csak annyit olvastam (nem pletykalapban, de ettől még lehet az)erről a feladásról, hogy nem volt megfelelő az öltözékük ill. előtte keveset tekertek együtt.
Kerékpáros múltamból tudom, hogy mindekttő borzasztóan fontos, főleg egy ilyen kaliberű túrán. A tél vége, tavasz eleje igen nagy megpróbáltatást jelent a bringán ülőnek, hisz előfordulhat 20-25 fokos hőmérsékletingadozás is fél napon belül. A menetszél meg aztán rátesz erre egy lapáttal. Csak viszonyításképpen mondom, hogy 40km/h-nál a testet 10 fokkal hidegebb levegő éri, mint álló helyzetben.
Egy-egy tekerésre még jó a "normál" öltözék, de egy ekkora úton már kevés.
Gyalogtúrán talán nem jön ki annyira az ha a túrázók nem sokat mentek még együtt, de bringatúrán nagyon számít.

Mindenesetre nagyon sajnáltam, hogy feladták. Pedig nagyon jó kezdeményezésnek tartottam. Talán majd egyszer (esetleg a Ti túrátokon ismét felbuzdulva) újra belevágnak.

Előzmény: Joeyline (5510)
Váci Creative Commons License 2003.12.12 0 0 5513
Ha nem is sok-száz métert, de azért lehet függőlegesen is haladni pl. Erdőspusztán (Debrecen mellett, Hármas-hegy és környéke...)
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (5512)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.12.12 0 0 5512
Nézegettem Szarvas Matyi oldalát, látom, elszámolta az AK-t 0 m szintemelkedés bttó főösszeggel. Mit szóltok hozzá? :-)
Előzmény: Múzsla (5496)
Joeyline Creative Commons License 2003.12.12 0 0 5511
Soxeretettel várunk :)
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (5507)
Joeyline Creative Commons License 2003.12.12 0 0 5510
Az igazságot nem szabad elhallgatni.

Nos, Gyuri (mint ötletgazda és főszervező) valamint egy másik szaktársunk, Hárshegyi Elek voltak azok, akik nekivágtak a 100 naposra tervezett 22000 km-es útnak.
A pontos okokat nem tudom, és úgy érzem, nem is tisztem firtatni, hogy végülis miért kellett megszakítaniuk az utat. Asszem az egyik ok az volt, hogy nem érkezett meg időben a szponzori pénz, menet közben kapták volna, de én ezzel akkor sem foglalkoztam, és most sem kívánok vele foglalkozni. Ha időben megérkezik a megszerzett 16 millió, akkor asszem meg tudták volna csinálni...

Gyuri nagyon örült, hogy Őt kértem fel társamnak erre az útra, egyből beleszerelmesedett az ötletbe. Mondjuk akkor (idén nyár) már javában szervezte mostani útját, a Közel-Keletit.
Én is örültem, hogy elfogadta a felkérést, igazság szerint szükségem van a kapcsolataira.

Egyébként azt is tudom már, hogy közös vállalkozásunk után mi lesz a következő Expedíciója :)

Előzmény: nagypapi (5505)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.12.12 0 0 5509
Hopp, most én olvastam lineárisan, ahogy te szoktál. :-)))
Előzmény: Joeyline (5503)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.12.12 0 0 5508
Helyesbítés: Phileas Fogg. Verne sosem írta ezt le, hogy Willí Fogg, az valami rajzfilmfigura. Ne essünk a kommersz bűvkörébe, ha klasszikusokról van szó. :-)

Szerintem sürgősen szükségetek van egy honlapra! Egyrészt a reklám miatt, hogy mindenkinek meg tudjátok mutatni azt, amit már tudni lehet, és lehessen látni a haladást, másrészt hogy a támogatóitokat legyen hova belinkelni, mert ez nekik sem mindegy!

Előzmény: Joeyline (5497)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.12.12 0 0 5507
Nagyon klassz terv! Igyekszem majd valahol csatlakozni egy darabon.
Előzmény: Joeyline (5484)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.12.12 0 0 5506
Csatlakozom! A magam részéről netizen vagyok és nem netsoviniszta. :-)
Előzmény: Zete (5481)
nagypapi Creative Commons License 2003.12.12 0 0 5505
Ugye azok nem Ti voltatok, akik a Földközi-tengert akarták körbebicajozni, jónéhány hónappal ezelőtt? Ők is 80 napra terveztek. A rajtnál volt nagy nyüzsi, ertéelklubfókusz és hasonlóak, aztán a skacok Triesztig bírták. :-))

Ez a bulvársajtó elég szánalmas; az ELTÉről néhányan tavaly elmentek az Antarktiszra, előtte - gondolom marketing megfontolásból, a média óhajára, a bp-i műjégpályán verték fel a sátrat, és aludtak, hogy akklimatizálódjanak. Ebből lett meg a pénzük.

Váci Creative Commons License 2003.12.12 0 0 5504
Örömmel venném, ha a lapotokon megjelenhetne a vendégházunk linkje. is.
Előzmény: Joeyline (5503)
Joeyline Creative Commons License 2003.12.12 0 0 5503
Hi-hi :)
Ő futva, cucc nélkül majdnem kétszer annyit megy naponta, mint mi gyalog, cuccal.

Majd felteszem a napi bontást valamikor, de az Expedíció honlapján rajt lesz majd amúgy.
Társam birtokolja a www.80nap.hu domain-nevet. Jelenleg még üres, de ha minden jól megy, többek között tartalmazni fog egy interaktív térképet is, amin mindig pittyegni fog egy jel, hogy épp hol járunk (GPS).

Szavadon foglak ezzel a sponyol énekkel!!! :))

Előzmény: Törölt nick (5502)
Joeyline Creative Commons License 2003.12.12 0 0 5501
Igen, mi 6-án szombaton fogunk ott áthaladni, a napi végcél az Ágasvári th.

Egyébként Matyi végig előttünk lesz, nem találkozunk Vele, mert azelőtt nap hagyja el Budapestet, amikor mi indulunk.

Előzmény: Múzsla (5499)
Joeyline Creative Commons License 2003.12.12 0 0 5500
Hát igen...
Engem is nagyon meglepett a hozzáállásuk.
Előzmény: Váci (5498)
Múzsla Creative Commons License 2003.12.12 0 0 5499
Akkor úgy néz ki, hogy két "kék-körös" csapatot is meglátogathatok majd márciusban, Mátraverebélyben. :)))
Előzmény: Joeyline (5497)
Váci Creative Commons License 2003.12.12 0 0 5498
Félreértettél.

Nem Téged nem értettelek, hanem a "Hivatalt".

Előzmény: Joeyline (5495)
Joeyline Creative Commons License 2003.12.12 0 0 5497
Természetesen.
De hogy Budai-H.G. szavaival éljek, amit a 3x50-en mondott: A 80 napban van a poén!

És igen! Én épp azért akarom 80 nap alatt legyalogolni ezt, mert a Verne regényben is Willy Fogg is 80 alatt járta körbe a Földet...

Előzmény: Múzsla (5496)
Múzsla Creative Commons License 2003.12.12 0 0 5496
Hoppá!
Úgy látom más is készül!
http://www.c3.hu/~kvte/futas/index.htm
Erről tudtatok?
Előzmény: Joeyline (5495)
Joeyline Creative Commons License 2003.12.12 0 0 5495
Pedig elég egyértelmű.

Szerettem volna, ha országos szervezet égisze alatt csinálnánk az Expedíciót, erre egyértelműen a Kék Túrák gazdája, az MTSZ lett volna a legjobb, de Vencelék elzárkóztak, mondván, hogy az Ő szemükben ez nem nagyobb dolog, mint több év alatt apró szakaszokban végigjárni az egészet...
Szerencsére a ZMTSZ vezetése egészen másképp látja ezt a dolgot!

Előzmény: Váci (5493)
Joeyline Creative Commons License 2003.12.12 0 0 5494
Igen, természetesen hideg fejjel terveztük meg a dolgokat.

Tekintettel arra, hogy az OKT atlasz leírása (amire remélem, minél kevesebbszer lesz szükségünk, tekintve, hogy ismerem az utat) Írott-kő - Hollóháza irányú, így Dobogőkő és az Északi-középhegység felé indulunk. Az első felében meglesz így a neheze: az Északi-középhegység a szintek miatt fizikailag, az Alföld pszichikailag nehéz. Szekszárdtól OK, tájképileg is, és kevésbé szintes a Dunántúl.

Sátrazás kizárt, a fokozott terhelés mellett nem fér bele, hogy a cuccban sátrat is vigyünk, egy-egy kb. 1 kg-os hálózsák azért lesz nálunk.

Pihenőnap akkor lesz, amikor kevsebbet megyünk :)
Komolyra fordítva:
Ha pihenőnapok is lennének, még több lenne a napi átlag, hogy 80 nap alatt végezzünk.

Igen, a K100 meghatározó mindkettőnknél. Én már 8-szoros teljesítő vagyok, ráadásul zsinórban... 2005-ben a negyedszázados jubileumi rendezésnél szeretném begyűjteni a 10. teljesítésemet, és vele az ezért járó pólót. Gyuri is asszem 4-szeres teljesítő, olyan 6 indulásból...

Előzmény: Zete (5492)
Váci Creative Commons License 2003.12.12 0 0 5493
"Ja igen, mivel az MTSz elzárkózott, ezért..."

Ezt már megint nem értem...

Előzmény: Joeyline (5489)
Zete Creative Commons License 2003.12.12 0 0 5492
Pl. érdekelne, hogy Hűvösvölgyből merre indultok el? :)
De komolyan: ilyesmikre gondoltam: lesz-e depókocsitok, szállásotok, netán néha sátrazni is akartok, terveztek-e pihenőnapot, stb.

Remélem, a nagy elszántság mellett azért hideg fejjel tervezitek meg az út részleteit :)

"..a május 18-ai érkezés utáni hétvégén programom van. "
Noné! csaknem a K100 ennyire hangsúlyos nálad, hogy ehhez igazítod az egész vállalkozás idejét?

Előzmény: Joeyline (5490)
Joeyline Creative Commons License 2003.12.12 0 0 5491
Igen, az idő tényező...

Tisztában vagyok vele, hogy többen is alkalmasak lennének erre a Nagy Kék Körre, így, egyben, de nem mindenki teheti meg, hogy ennyi időt távol legyen otthonról, valószínűleg ezért nem előzött még meg senki minket.

Az én elképzelésem:
Most még úgy-ahogy fiatal vagyok, nem dolgozom, egyetemre járok, tehát én még MOST megtehetem, hogy ennyi időt rászánok erre, később, munkahely mellett valószínűleg már nem.
Nem először lesz, hogy halasztani fogok, amúgy is kreditrendszer van, meg különben sem eszik olyan forrón a kását :)

Milyen részletekre lennél még kíváncsi?

Előzmény: Zete (5482)
Joeyline Creative Commons License 2003.12.12 0 0 5490
Persze, hogy húzós, azért Expedíció! :)

Tényleg korai az indulás, de nincs variáció, a május 18-ai érkezés utáni hétvégén programom van.

32 km a napi átlag.

Köszi a szurkolást, ebbe bele kell merni vágni...
Elhatározás kérdése, és mi nagyon elszántak vagyunk.

Előzmény: nagypapi (5475)
Joeyline Creative Commons License 2003.12.12 0 0 5489
Köszi :)
Tényleg az!
De én szeretem a kihívásokat! :)

2-vel lentebb írtam, ifj. Zsiga György térképész hallgató, egyébként Ő budapesti.

Ja igen, mivel az MTSz elzárkózott, ezért a Zala Megyei Természetbarát Szövetség égisze alatt fogjuk csinálni, elnökünk, Kiss Laci nagyon lelkes az ötletért :)
A Zala megyei szakaszok külön kiemelten meg lesznek majd hirdetve nyílt túraként.

Előzmény: Múzsla (5471)
Joeyline Creative Commons License 2003.12.12 0 0 5488
Pontosan :)

Egyértelműen arra asszociálva találtam ki a 80 napot :)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (5469)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!