Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.08 0 0 10847

SZiasztok ! Eladó kitűnő állapotú 1957-es FAHR D66-os traktorom  papirjaival,gépkönyvével(1976-os forgalmival és rendszámmal),522 db készült belőle!Tel: 06707035215

tom sawyer Creative Commons License 2012.07.08 0 0 10846

Ööööö ezek adagolóelemek:-). Tipust passzolom de ha Gamma akkor akár Csepel is lehet.

Előzmény: B-csabi (10845)
B-csabi Creative Commons License 2012.07.08 0 0 10845

Gyerekek tegnap hoztak porlasztó csucsokat hozzám kérdésem valaki felismeri estleg milyen motorba valók? esetleg Mia is van benne? cserélhető is:-)

dutrancs Creative Commons License 2012.07.06 0 0 10844

Jó a szemed.......

Előzmény: endrebá (10841)
dutrancs Creative Commons License 2012.07.06 0 0 10843

Szervusztok!

Köszönöm újfent a jókívánságokat.Olvasva titeket Hál Istennek olyan sok profi veterán traktoros szerepel hozzászólásaiban,-nem kevés sikerrel-.hogy énnekem már nincs is más tisztem csak,hogy egyetértően bólogassak és meghajoljak tudásotok-tapasztalataitok felett.Az udvarban van javítás alatt egy 5611-es Zetor meg egy 67-es gömbölyű orrú 50-es MTZ, de már egy öreg Porsche tulaja is szeretné hozni a traktorját. Mondom a kedves feleségemnek,hogy szóni kellene nekik,hogy hozzák el a gépet ,szétszedem aztán meglátom mi lesz tovább.Képzeljétek mit mondott ,mit bókolt nekem az oldalbordám?

-Apukám úgy látom már szétszerelésbe nagy vagy!!

Ehhez mit szóltok?( Arról nem is beszélve,hogy Bocsinka meg egy másik barátja hoztak tegnap este egy négyhengeres meg két hathengeres Csepel adagolót egy kis gyógyításra)!

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.06 0 0 10842

Boldog szülinapot Mester!!!!! Jó egészséget, vagy még 100-évig, olvassuk irásait tanácsait a neten!!

Előzmény: dutrancs (10839)
endrebá Creative Commons License 2012.07.06 0 0 10841

...sssszentsége... milyen vidám társulatból maradtam ki már megint....

 

:-))))

 

Ez itten közelebbről a Zéxerdoboz tulajdonosa, ugye?

Előzmény: dutrancs (10839)
Nagybali Creative Commons License 2012.07.06 0 0 10840

Kedves Mester!

 

Kívánunk neked nagyon sok boldog születésnapot, és jó egézséget.

Remélem még sokáig diskurálhatunk veled a gépekről.

Nagy tisztelőid.

Balázs és Nagybali

 

Előzmény: dutrancs (10831)
dutrancs Creative Commons License 2012.07.05 0 0 10839

Endrebá!! Egy kis utó zönge. Nem rég köszöntek el barátaim.

dutrancs Creative Commons License 2012.07.05 0 0 10838

Minden egyes kedves barátom hozzászólását szívből köszönöm! Nagyon kedvesek vagytok,igazán meg sem érdemlem talán!

mérnökferi Creative Commons License 2012.07.05 0 0 10837

Isten éltessen erőben, egészségben sokáig!!!

 

Hogy bírsz két akkora tortával, de szívesen besegítenék  :-)

Előzmény: dutrancs (10831)
gyonis74 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 10836

Üdv! Vagy itt!                                                                                                                                        http://www.szaknevsoronline.hu/tevekenyseg/veterán+autókhoz Sok sikert!

Előzmény: kisspetya11 (10829)
endrebá Creative Commons License 2012.07.05 0 0 10835

Jó egészséget és tartós békességet kívánok a következő ötvenkilenc évre...

 

is.

 

:-)))

Előzmény: dutrancs (10831)
B-csabi Creative Commons License 2012.07.05 0 0 10834

Remélem még sokáig:-))))

Előzmény: dutrancs (10831)
kis59 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 10833

Sok boldogságot és sok traktorozást!

Előzmény: dutrancs (10831)
64estuja Creative Commons License 2012.07.05 0 0 10832

Isten éltessen.....!!!

Előzmény: dutrancs (10831)
dutrancs Creative Commons License 2012.07.05 0 0 10831

Kedves barátaim!  Fájó szívvel konstatálom,hopgy múlnak a " gyermek évek"Idézném a közismert szlogent: Szegények vagyunk de jól élünk!-talán még egy kicsit!

B-csabi Creative Commons License 2012.07.04 0 0 10830

Hengerfej tömitést Budapesten 1061  6 kerűlet Jókai tér 3 alatt csinálnak hozzá de kell a mintának a régi telefonszámuk 20 9615 074 Oszolik József,Postázást is válalják.......

 

Gumigyürüt azt meg  meg kell egyet mérni és keresni,de szerintem ha Perkins motor akkor a nagyobb gépforgalmazók mint az Axiál,Dorker,ikr stb szerintem bármelyiknél meg tudják rendelni,és szerintem a hengerfejtömitést is..

Előzmény: kisspetya11 (10829)
kisspetya11 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 10829

Sziasztok

 

Látom itt veterán gépekkel foglalkoztok. Érdeklődni szeretnék hogy nem e tudtok segíteni nekünk egy Epple Mobile 2S parcella kombájnunk van perkins motorral és nem tudom hol lehetne hozzá szerezni hengerfejtömítést meg hüvely gumigyűrűt. Ha valaki tud valami okosságot nagyon szépen megköszönném.

 

mérnökferi Creative Commons License 2012.07.03 0 0 10828

Kedves Sándor, tom sawyer és mindenki!


Veterán gép ismeretek és szabadidő híján ritkán szólok. Ráadásul most se a topic témájához kapcsolódóan, de nagy az örömöm, és mivel "magányos harcos" vagyok, nincs kivel megosztanom, ezért elmesélem mindenkinek!

Akit zavar, kérem lépje át!

Elnézést, hogy csak most köszönöm meg a múzeumlátogatási ötleteket, de most jutottam magyar billentyűzethez. A Sinsheim-i múzeum honlapjára rákerestem, úgy vagyok vele, mint székely ember a zsiráf láttán: "márpedig ilyen állat nincs is!" Ez fantasztikus lehet, ezt mindenképpen szeretném majd megnézni! Most nem volt rá módom, mert ezt a kirándulást programostul, a kislányomtól kaptam születésnapi ajándékként, és már nem fért bele az időbe, meg a családommal is akartam lenni, őket meg sajnos nem érdeklik a gépek! Mindenki nem lehet olyan szerencsés, mint Sándor a kisfiával, de azért én se panaszkodok! Az én kisfiam 5-ös feletti átlagot produkál az egyetemen. Amúgy a kislányom célzott rá, hogy jövőre is lesz szülinapom, és akkor talán Auto és Technik múzeum, de egyedül nekem  :-)

 

Ajánlom másnak is a kirándulásunk programját, nagyon aktív pihenés volt, nagyon jól éreztem magam:

-Nagy gyalogtúra a Luisenburg-i sziklalabirintusban és környékén.

-Csodálatos hajóút a Königssee-en és túra a környékén.

-Követtük Hitler elvtárs lábnyomát Nürnbergtől, Dachau-n át a Sasfészekig.

A nürnbergi felvonulási terén ráadásul valami nagy hétvégi bulira/versenyre készültek, akkor még csak épültek a standok, mi magyar leleménnyel bejutottunk. Így testközelbe lehettem F1-es versenyautókkal, túraautókkal és egyéb szuper járgányokkal.

Dachau kapcsán azért az is elgondolkodtatott, hogy még a munkatábor börtöncelláiban (tehát nem a barakkokban, hanem a külön fenyítésüket töltő szegény emberek celláiban) is angol WC és radiátor volt. Szerintem tömeggyilkos eszmetársa (Sztálin elvtárs) gulagjaiban ilyen "luxusberendezések" még a fegyőröknek se jutottak! Megrázó volt Magyarországról elhurcoltak emlékeivel találkozni! Szörnyű, hogy az izmusok mire képesek!

-Hajóztunk a Chiemsee-n, kikötöttünk Fraueninsel és Herreninsel szigeteken. Megnéztük a sokak által őrültnek tartott II.Ludwig Herrenchiemsee-i kastélyát (a másik kettőt már korábban láttuk) és múzeumát. Meg kellett állapítanom, hogy ez a Ludwig semmivel se volt őrültebb mint én, csak kicsit nagyobbak voltak a lehetőségei mint nekem :-)  Ő is sokat akart, de nem bírta a ….pénztárcája, sok mindenbe belekezdett, de nem tudta befejezni, csak nehogy én is úgy végezzem mint ő!

-Fürödtünk az Ingolstadt-i tóban, nekem hideg volt. Megnéztem egy nagy, használt traktorkereskedést. Kevés üzemórás nagy traktorokat olcsón lehet venni! Ki nem hagytam volna ismételten az Audi múzeumot (főleg mióta rájöttem az ingyenes látogatás módjára). Na, itt van veterán jármű bőven!

-Münchenben megnéztük az olimpiai létesítményeket, felmentünk az olimpiai toronyba, rövid látogatás a városközpontban. A városban éppen aznap reggel volt valami őrült fotózás (a neten megtalálható), rengeteg teljesen meztelen ember testfestékkel lefestve. Sajnos én már csak felöltözve láttam őket, pedig voltak köztük olyan csajok, akiket bizony meztelenül is megnéztem volna!!!

-Végére hagytam talán legnagyobb (ha lehet egyáltalán rangsorolni) élményem a BMW múzeumot. Ha valaki elmegy, nyugodtan nézelődhet egész nap az öt órás jeggyel is!

Jedlik Ányos, Kandó, Bláthy, Zipernowsky (hogy csak a szakmám nagyjai közül említsek néhányat) hazájának szülötteként szégyellem, hogy a múzeumok gépeinek tanulmányozása közben olyan érzésem támadt, hogy a világ mindent a németektől lopott!

Elnézését kérek, ha élménybeszámolóm valaki "lelki nyugalmát megzavarta", további jó fórumozást és gépmentést!

Üdv: Feri

Előzmény: Levays (10818)
kis59 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 10827

Vazz..., elnéztem a Solymári traktortalálkozót (azt hittem, hogy a következő hétvégén lesz), pedig a kicsi lányomnak is megígértem....

A nyáron lesz még valahol összeröffenés, Pestről nem túl messze?

tom sawyer Creative Commons License 2012.06.29 0 0 10826

Nem csodálom az elfogultságot. A mai szemmel nézve is különleges szerkezet. Bokorba főleg miattuk mentem (meg a többi izzófejes masina miatt). Modellben mindenképp szertnék egy gs-35-öt megépíteni a nem túl távoli jövőben. 

Előzmény: Levays (10823)
csepel74 Creative Commons License 2012.06.28 0 0 10825

Sziasztok.

 

Az elfogultsággal nem vagy egyedül,aki hallott már Hofherrt hupogni és "beleszeret" az nem tud tőle szabadulni.Az itteni reagálás alol felmentést kérek,mert telefonon beszéltünk utánna,ill. most szombaton lellén.

Előzmény: Levays (10823)
B-csabi Creative Commons License 2012.06.28 0 0 10824

Nem is vitatom amit írtál,szerencsére nem egy az izlésünk igy legalább szinesebb a paletta:-)

Előzmény: Levays (10822)
Levays Creative Commons License 2012.06.28 0 0 10823

Azt tartom jónak amikor elgondolkodtat, "nyomozásra" késztet egy ilyen gép. A legtöbb traktorgyártó országnak megvolt a maga izzófejese. Arra gondoljon mindenki, hogy APÁINK, ANYÁINK ezzel építették fel az országot. Sokan lehet most értetlenül néznek mit is írtam.... A Hofherr traktorokon nagyon sok női traktoros dolgozott. Örülök, hogy Neked tetszett! Nekem a Hofherr a kedvencem és ezért elfogult is vagyok a típussal kapcsolatosan...

Előzmény: tom sawyer (10821)
Levays Creative Commons License 2012.06.28 0 0 10822

Az irigység bizonyos mértékig természetes emberi tulajdonság (mindenkiben van) Örülök, hogy legalább a benzineseket kedveled.... A "huppancsok" a traktorgyártás csodái. Ez meg ráadásul világritkaság  (és ez nem túlzás)...

Előzmény: B-csabi (10820)
tom sawyer Creative Commons License 2012.06.28 0 0 10821

Jajj ne szívd mellre. Jómagam is megcsodáltam Bokorban, persze fényképek és videók is készültek róla. Sőt kutakodtam is az interneten a HSCS-történelmével (meglehetősen zavaros) és más gyártók izzófejes gépeivel kapcsolatban. Először azt hittem hogy magyar specialitás az idejétmúlt izzófejes gépek gyártása aztán rájöttem hogy mások is javában készítették még az ötvenes években (Lanz, Landini, Orsi, Ursus, stb.).

Előzmény: Levays (10819)
B-csabi Creative Commons License 2012.06.28 0 0 10820

Sajna kicsit irigyek vagyunk szerintem mindannyian:-)))  másrészt van aki inkább a benzines traktorjaidat szereti nem a huppancsokat! nekem a Farmall a favorit sorry.........

Előzmény: Levays (10819)
Levays Creative Commons License 2012.06.28 0 0 10819

Kicsit sértődött vagyok a 10766 hozzzászólás figyelmen kívül hagyása miatt... A névrokonom tett fel egy kisfilmet ami mindenki "figyelmét elkerülte" Sajnos senki nem reagált, pedig ez a gép megérdemli!  Magyarországon ez az egyetlen db ami ebből a Magyar gyártású traktorból megmaradt. Ezt sehol nem lehet megtalálni, sem megnézni csak egy helyen. Ilyenkor sajnálom, hogy feltette egy jószándékú műszaki indíttatású mérnökember. Nem érdemelte meg a "publikum" Eddig úgy gondoltam veterán traktor kedvelőkkel lehet itt beszélgetni.... Csalódás ez számomra! Ennél a gépnél öregebb, már kevés Magyar gyártású gép lehet...

Levays Creative Commons License 2012.06.28 0 0 10818

A Feri még nem reagált ezidáig... Segítséget kért, mi megtettük mostmár Neki kell jelentkeznie. Azt írta ha jól emlékszem, hogy a számítógép elérhető lesz számára... Sajnos én egyikben sem jártam még, de tervezem.

Előzmény: tom sawyer (10816)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!