Keresés

Részletes keresés

tejesember82 Creative Commons License 2009.04.03 0 0 1511

Hello,

 

Pontosan ezt szerettem volna megtudni!

Igazán köszönöm...

namox Creative Commons License 2009.04.03 0 0 1510

Nem tudom, hogy jól értem e, de ha Treviso reptérről Velencébe akarsz busszal és vonattal eljutni, akkor így is lehet menni, szerintem tök egyszerű:

Ha leszálltál a repülőről, és bementél a váróba, jobbra kell menni, vannak jegypénztárak (bódék), az ACTT feliratot kell keresni, és ott tudsz venni 1 euróért buszjegyet (írd fel egy lapra, hogy Treviso busz 6, fogják érteni, ha megmutatod). Ha ez megvan, ki kell menni a reptérről, ott állnak buszok de az nem az ami neked kell,  hanem tovább kell menni egy kicsit, és jobbra az úttest mellett megtalálod a 6-os busz megállóját. Nem kell átmenni a zebrán, az a busz a másik irányba megy. A buszon a jegyet egy sárga kütyün le kell csipogtatni. Kb.4 megálló a Stazione FS-ig, ott jobbra van a pályaudvar, de balra kell átmenni az úttesten, le az aluljáróba, és úgy eljutsz a jegypénztárakhoz. Van jegyautomata, ami könnyen kezelhető, nulla nyelvtudással is (én se tudok, csak magyarul), 2.35 euró a Santa Luciaig a jegy 2. osztályra. A lényeg, hogy az automatán van egy kis lyuk, oda be kell dugni a jegyet, hogy rányomja a dátumot, mert így érvényesíted. Kb.35 perc az út Velencébe.  

Van közvetlen buszjárat (ATVO (asszem)), a reptrérről Velencébe, de 1 úrta 6 euró a jegy, a retúr pedig 10 euró, de nem kell átszállni.

 

Jó utat!

Előzmény: tejesember82 (1509)
tejesember82 Creative Commons License 2009.04.03 0 0 1509

Sziasztok.

 

Repülővel megyek júniusban Trevisoba és mennék tovább Velence Mestréről, vagy St.Lucia-ról vonattal!

Sajnos az olasz nyelvtudásom nem az igazi! Szóval úgy is mondhatnánk, hogy semmilyen! Ezért nem tudom az olasz menetrendeket értelmezni!

Tudnátok nekem segíteni, hogy milyen busz van a Treviso reptér és Treviso vasútállomás között és hogy mennyi a jegy meg ilyesmi?

 

Előre is köszi

András

Málnaszőr Creative Commons License 2009.04.02 0 0 1508

You've got mail.

 

 

... és baratnod is      ;-)   

 

 

Előzmény: Latya (K.L.) (1505)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2009.04.02 0 0 1507
Na és volt acqua alta? :)
Előzmény: Zsuzsi1986 (1506)
Zsuzsi1986 Creative Commons License 2009.04.02 0 0 1506
Sziasztok!
Ma jöttünk haza Velencéből. SZUPER VOLT! Velence jobb,mint gondoltam! :)
Annyira hangulatos...
Wizzair géppel mentünk, odafelé volt egy 15 perces csúszás,aggódtunk,hogy mi lesz így a transzfer busszal, de nem volt gond. Megvárt minket,szóval nem a következő busszal mentünk. A busz oda-vissza 10 euro.
Sok gondolkodás után vettünk 24 órás vaporetto bérletet,MEGÉRTE! Tényleg gyalog is simán be lehet járni Velencét, de ha már át akarsz menni legalább egy szigetre,akkor megéri megvenni,szerintem. Hála nektek :) , elmentünk Buranoba is! Ezt a helyet senki ne hagyja ki!!Iszonyú hangulatos,nekünk nagyon tetszett!Előtte voltunk Muranoba is,háááát felejthető! Ma még gyorsan átmentünk Lidoba is, a tengerpart miatt. Szerintem Lido is nagyon jó hely, így utólag sajnálom,hogy nem volt rá több időnk.
Az árak? Durván drága MINDEN! Mondjuk mi vizet a Billában tudtunk venni 17 centért is. Kétszer ettünk vendéglőben. Első este ettünk két (hatalamas) pizzát, az 18 euro volt. De lehet olcsóbban is pizzat enni. Láttam valahol 5,5 euroért. Második este ettem egy adag spagettit, 7 eruro, a párom lasagnet és valamilyen töltött tésztát, és rendeltünk egy tiramisut. Ez volt 29 euro.
Ma ettünk egy-egy szelet pizzat 5 euroért. Hát,ilyen árak vannak.
Velencét mindenkinek ajánlom,fantasztikus hely!!

Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.04.02 0 0 1505

hahó Málnaszőr!

 

Küld már el emailban a szállásinfót. köszi

Előzmény: Málnaszőr (1498)
Ryke Creative Commons License 2009.04.02 0 0 1504
valóban, a szállodai bároknál már csak a szobai minibár nagyobb lopás...
Előzmény: Zebrina Pendula Heritage (1503)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2009.04.02 0 0 1503
Mindez, amit felsorolsz, csillagászati áron, ezt azért tegyük hozzá. Már ahol van, mert nem mindenhol van például feltöltött hűtőszekrény. Nekünk sem volt most a Panadában.
A kávé+tea+vízforralóval meg eddig csak Írországban találkoztam.
Előzmény: freyya (1500)
bbmagdi Creative Commons License 2009.04.02 0 0 1502
Én úgy értelmeztem, hogy 90 €/éj volt a lakás, ez így fejenként nekik 45 €/fő/éj-re jött ki.
Előzmény: Latya (K.L.) (1501)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.04.02 0 0 1501
45€/mi ? szoba, fő,nap ?
Előzmény: srac1981 (1497)
freyya Creative Commons License 2009.04.02 0 0 1500
"pláne hogy ha szállodában lakunk is annyi, plusz ki kell mennem minden teára, kávéra, szendvicsre az utcára"

Életemben nem voltam még olyan szállodában, aminek ne lett volna étterme, kávézója, bárja. Miért kellene az utcára rohangálni? A legtöbb helyen még a szobádban is van egy innivalóval feltöltött hűtőszekrény és elektromos vízforraló, ha magad akarod a kávét/teát elkészíteni.
Előzmény: srac1981 (1497)
baratnod Creative Commons License 2009.04.01 0 0 1499
Az adatlapról tudsz küldeni e-mailt!
Előzmény: Málnaszőr (1498)
Málnaszőr Creative Commons License 2009.04.01 0 0 1498

Megköszönöm, ha elküldöd a címet, mert egy ismert, bevált szállás mégiscsak jobb.

 

Ahhoz kell egy emil, mert ingyen reklámot nem csapok nekik itt. Aki kéri annak elküldöm a "feltalálási helyet"

 

Előzmény: baratnod (1496)
srac1981 Creative Commons License 2009.04.01 0 0 1497

Szia.

Én is megnéztem, nem megy a honlap, nem tudom miért.

Mi 90€-ért kaptuk a lakást és nagyon meg vagyok elégedve vele, csak ajánlani tudom. 45 euro nem őrület összeg, pláne hogy ha szállodában lakunk is annyi, plusz ki kell mennem minden teára, kávéra, szendvicsre az utcára, ami ugyancsak pénz. Nem spórolni és nem is pénzt szórni akartunk, kényelmes költekezést terveztünk, így is lett. Pl, kávéztunk 2,5 euróért is a Szt Márk tér közelében, de otthon is ittunk finom tejes kávét (annak a ktg-e kb 0,5€ :) )

Üdv: Src.

Előzmény: bbmagdi (1489)
baratnod Creative Commons License 2009.03.31 0 0 1496

Köszönöm szépen a jó tanácsokat!

 

Nem örülnék neki, ha valóban zárolnák a számlámon az összeget, van annak addig ezer helye! :-))) Remélem olcsó szállás is lesz később is.

 

Megköszönöm, ha elküldöd a címet, mert egy ismert, bevált szállás mégiscsak jobb.

 

Folyamatosan olvasom a hozzászólásokat és gyüjtöm az információkat. Utikönyvem még nincs, azzal együtt biztos könnyebb lesz rendszerezni az ismereteket.

 

 

Előzmény: Málnaszőr (1484)
baratnod Creative Commons License 2009.03.31 0 0 1495
Köszönöm szépen a választ és a linket - remélem megbirkózunk vele! :)))
Előzmény: FLaci (1482)
evi05 Creative Commons License 2009.03.31 0 0 1494

köszönöm szépen. majd nyitott szemmel járunk...:)))

azért várom a Velencei cimeket is;)

Előzmény: Zebrina Pendula Heritage (1493)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2009.03.31 0 0 1493
Sajnos csak annyit tudok mondani, hogy az üzlet a Dóm és a történelmi városrész északi fala között van valahol Trevisóban, a térképen megjelölt területen. Én a szekrényajtó-gombokat a kirakatban fedeztem fel. A bácsi (tulaj, gondolom) alacsony, kövér és csak olaszul beszél, de így is eldicsekedett vele, hogy rokonságban van egy nagyon híres focistával (asszem Del Piero-t emlegette). Mi legalábbis így értettük. Egy élmény volt. :)

Előzmény: Zebrina Pendula Heritage (1492)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2009.03.31 0 0 1492
Egyelőre csak ezzel a képpel szolgálhatok, de még keresem, mert nagyjából tudom, merre van az üzlet.

Előzmény: evi05 (1491)
evi05 Creative Commons License 2009.03.31 0 0 1491

Húúúú, az is nagyon jó, mert Trevisóban lesz a szállásunk. ha esetleg tudod a címet, nagyon megköszönném...:)))

 

Előzmény: Zebrina Pendula Heritage (1490)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2009.03.31 0 0 1490
Én Trevisóban tudok egy aranyos kis üzletet egy még aranyosabb kövér bácsival. Mindenféle gombokat árul, én szekrényajtó gombokat vettem nála nagyon szépeket, de úgy emlékszem, nagy választéka volt egyebekből is.
Előzmény: evi05 (1486)
bbmagdi Creative Commons License 2009.03.31 0 0 1489

Szia!

Örülök, hogy jól sikerült az utazás!

 

Izabella régi honlapja már nem működik. Van esetleg valami friss honlapcíme? Esetleg az árakról lehet tudni valamit?

Előzmény: srac1981 (1485)
evi05 Creative Commons License 2009.03.31 0 0 1488

  Ahha, végre sikerült...:)  szóval ilyesmi gombokat keresnék...

 

evi05 Creative Commons License 2009.03.31 0 0 1487

 

már csak azt kéne tudnom, hogy a képet hogyan lehet feltölteni

Előzmény: evi05 (1486)
evi05 Creative Commons License 2009.03.31 0 0 1486

 

 

Sziasztok,

 

Szokatlan segítséget szeretnék kérni azoktól, akik Velencébe utaznak a közeljövőben.

pár éve jártunk először Velencében és akkor láttunk néhány üzlet kirakatában ilyen és hasonló ajtógombokat. Sajnos akkor nem vásároltunk és tavaly, amikor újra Velencéba jártunk sehol nem találtuk az üzleteket, csak ajtókon láttuk a gombokat. Május elején újra megyünk, egy napra. Szóval azt szeretném kérni az utazóktól, hogy ha láttok ilyen gombokat a séták alkalmával, akkor szeretném megtudni, hogy merre.

Előre is köszönöm!

Évi

srac1981 Creative Commons License 2009.03.31 0 0 1485

Sziasztok!

 

Immáron másodszor látogattunk Velencébe múlt héten kedd-szombat között.

WizzAir-el hálistennek semmi probléma nem volt. Időben indultunk, érkeztünk.

Izabellánál száltunk meg egy kis 35nm körüli lakásban ami Cannaregio-ban volt található a Rialto-tol 3-4 percre. Nagyon jól éreztük magunkat.

Voltunk a Szent György szigeten és a toronyban is fent, sétálgattunk a Biennale-n, a tengerparton. Szóval szuper volt.

 

Az idő? Hm. Volt amikor pulóverben is kicsit melegünk volt, volt amikor a szél miatt meg kabátban is fátunk. De még mindig nem voltunk minden felé. :(

Múzeumok, Padova, környék egy újabb út célja lesz. Pár év múlva :)

 

Málnaszőr Creative Commons License 2009.03.29 0 0 1484

1,  Szinte mindegy most, vagy akkor. Szállás annyi van, hogy mindig találsz, akkor is, ha fél nappal előtte foglalsz. ( kivéve a csúcsokat, mint pl. karnevál)   

 

Ha most foglalsz, akkor a kártyád, CVV kódod számát a rendszer megtartja, ami SZVSZ felesleges kockázat, ill. a foglaló összegét blokkolja a számládon szeptemberig.  Én nem foglalnék előbb, mint szeptember eleje.

 

2,  Mi is Mestre-ben laktunk, a közlekedés este is jó kb. 11-ig, de akkor már a busz 30-40 percenként indul. Érdemes előre a menetrendet belőni. Vonat is megy, ha az állomástól nem túl messze lax, a busz-vonat alternatíva együttesen kiváló. Este Mestre-ben, a városon belül már ritkás a busz közlekedés 9 után, ahogy egy vidéki kisvárosban illik.   Külvárosi szállást nem javaslok.

 

Mi az állomástól 5 percre laktunk egy új panzióban, ha érdekel megadom az e-mailjüket privátban.  Foglalót sem kérnek.  

 

 

3, ha visszaolvasol tényleg kimerítő infokat találsz.   

Előzmény: baratnod (1481)
Fefe77 Creative Commons License 2009.03.29 0 0 1483

Köszönöm a tanácsokat, linkeket.

Egyenlőre még nem sikerült szállást foglalnom, gondok voltak az utalással, így amit kinéztem arról ismét le is maradtam. :-)

A szobára 100 eurot szánok, éjjelenként, ebből következően főleg a szigeten belül keresek szállást.

Jövő hét közepére oldódik meg az utalásos problémám, így ha addig tudtok még ajánlani helyet, oldalt azt megköszönöm.

Közben pedig lapozom a már megadott oldalakat.

Köszönöm a segítséget.

Sziasztok


Előzmény: cassano71 (1453)
FLaci Creative Commons License 2009.03.29 0 0 1482
1. Igen. Olcsóbb úgysem lesz ahogy múlik az idõ...

2. Reggel 4-5-6 órától éjfélig / 1-ig járnak a buszok. Éjszakai járat csak 2 van, azok is elég ritkán járnak (félóránként / óránként).

Részletes menetrend itt (pdf formátumban):
http://www.hellovenezia.com/jspvenezia/htmlincludes/pdf/orario_terraferma.zip

3. Padova / Vicenza / Verona. De nem túl sok az az 1 hét Velencére + a többi szigetre sem...
Előzmény: baratnod (1481)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!