Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.12.23 0 0 5613
Most mennek felfelé a feliratozott fotók.
Linket lásd lejjebb.
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.23 0 0 5612
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.23 0 0 5611
Jó ég! Mi ez a 3 pont? Valami botrányosat tapasztaltál?
Tegnap nem voltam itthon, de amint időm lesz, majd írok valamiket hozzájuk.
Előzmény: kvte (5602)
asciimo Creative Commons License 2003.12.23 0 0 5610
akkor ezert volt tiszta a SztGyörgy hegyi belyegzo!!! Es akkor most hol van a Szigligeti belyegzo? szabadban? Mondjuk a vegen annyira siettunk egy buszhoz, hogy belyegezni sem volt idonk...

dec22-en, tegnap jartunk ott,
Joeyline,Visztula,ujfiu plusz jomagam.

Keszthelytol mentunk Badacsonytordemicig. Jo tempoban vegig, keves pihenovel, de megis sotetben ertunk Tordemicre. Es az, hogy Joeyline elerte a buszt Zalaegerszegre, kb. 1 percen mulott..

Amugy rengeteg ceges belyegzot kaptunk, Igazi kekturabelyegzot csak Valluson, meg SztGyorgyhegyen nyomtunk a fuzetbe.

Előzmény: Güsziológus (5603)
csacsana Creative Commons License 2003.12.23 0 0 5609
Sziasztok,
a decemmberi hajtás miatt csak most jutottam ismét topikközelbe.
Hogy lehet a mikulás cd-hez jutni a XI. kerületben ?

Cs

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (5268)
Váci Creative Commons License 2003.12.22 0 0 5608
Mennyiről mennyire nőtt abszolút értékben és százalékban, illetve mennyi idő alatt? Valamint van erről hivatalos vagy legalább is annak tekinthető adat?
Előzmény: (budai-)H.G. (5607)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2003.12.22 0 0 5607
Úgy látom, hogy a természetjárók (legalábbis a teljesítménytúrázók) száma ugrásszerűen nőtt.
Előzmény: Váci (5606)
Váci Creative Commons License 2003.12.22 0 0 5606
Nem rossz az ötlet, csak szerintem előbb azt kellene elérni, hogy az emberek ugyanakkora aránya járja a hegyeket, mint a szlovákiában élők a Tátrát...
Előzmény: (budai-)H.G. (5605)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2003.12.22 0 0 5605
Egyszer tényleg össze kéne hozni egy konferenciát. Bár lehet, hogy az lenne a jó megoldás, hogy a mintát a szlovákoktól átvéve mi is beszámoznánk az utakat (emellett persze a jól bevált színjelzés megmaradna). Így a vonatszámozáshoz hasonlóan itt is lehetne tudni az út számából, hogy az éppen egy adott főútvonal-e, vagy összekötő jelzés, utalhatna a turistajelzés színére és alakjára, a tájegységre, amelyben vezet. Sőt, még nehézségi besorolásra is lehetőség nyílna és így szvsz egyszerűbbé válna a jelzett túraútvonalak országos szintű nyilvántartása!
Előzmény: Joeyline (5589)
vulpes Creative Commons License 2003.12.22 0 0 5604
A hétvégi Gödöllöi Kék topictúrán általam készített képek is felkerültek online helyükre, link a szokásos módon az adataimnál.
Güsziológus Creative Commons License 2003.12.22 0 0 5603
OKT (2), Badacsonytördemic vá. – Tapolca

Nem írok beszámolót, de egy-két említésre méltónak gondolt történést megörökítenék.
Még mindig sok az aszfalt :o(
A ködös idő miatt kihalt volt a település (Szigliget) és hallgatagon szomorkodott a hegy. A nyeregben és a bazaltorgonák környékén hó és jég. Kisebb technikai bravúrral, leginkább négykézláb, sikerült leereszkednem a turistaházhoz.

Három mozgalom is „útba esik jövet-menet”.
Bz-motorvonattal…
VÁRAK (Szigligeten kettő és Tapolca)
TEMPLOMROMOK (Szigligeten az Avasi templomrom)

Bumliztam Csajág – Tapolca között, majd vissza két megállót a „nagyvonattal”. Fél 11-kor indultam.

Alaposan körbejártam a templomromot és a szemközti étteremben bélyegeztem. A kávé 200 pénz volt. Kicsit húzós, de meleg volt a helységben. Jól esett stabilan ülni.

Megtaláltam a házat, melyben a vár pénztárosa lakik. A bélyegzőt a bódéban hagyta, de volt nála „VÁR ALAPÍTVÁNY” bélyegző. Igen tetszetős a lenyomat.
Beírom majd a fórumba is, de a címet nem teszem közzé, elvégre magánlakás.
Ha valaki nem idényben túrázik és hozzám hasonlóan precíz, akkor írjon, a válaszban leírom a pontos helyet, címet.

Megvan még a fémbélyegző a turistaháznál.
Szépen megtisztogattam. o:)

Nagy élmény volt Tapolcán a vár. Jártam már arrafelé, de valahogy mindig kimaradt a hangulatos kis tér, az iskolával és az iskolamúzeummal, mely sajnos, zárva volt. Meglehetősen jó állapotban vannak a falmaradványok.

A nagy attrakció most is a tó volt, mely a hidegre való tekintettel gőzölgött. Felejthetetlen élményben volt részem.
Bemenetem a puccos hotelbe és láss csodát, nem néztek ki. 500 pénz volt felszolgálással együtt a fél unicum. Később kiderült, hogy csak 4 cent volt, de hoztak egy pohár szódavizet is. És kedvesek voltak. Még bélyegeztek is a váras lapomra.
Még egy kis bóklászásra is volt idő a Fő utca egyik házának udvarában („kijárat” van a tóhoz), majd irány haza.

kvte Creative Commons License 2003.12.22 0 0 5602
Hát igen, egy-két kép tényleg magyarázatra vár...

kvte

Előzmény: Törölt nick (5600)
Joeyline Creative Commons License 2003.12.21 0 0 5601
Van rá igény! :))
Előzmény: Törölt nick (5600)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.21 0 0 5600
Halihó!

Feltettem a fotókat a tegnapi Gödöllői Kék topik túráról. Igény esetén majd feliratozom őket, egyelőre lusta voltam hozzá. :c)

Előzmény: Optika (5598)
Vlaszij Creative Commons License 2003.12.21 0 0 5599
GRatula a teljestíőknek én sejnos nem mehettem..:()
Igaz jó dolgom volt meg minden:)
De remélem jó volt a túra:)
Előzmény: Optika (5598)
Optika Creative Commons License 2003.12.21 0 0 5598
Írjuk ide Gethe Lacinak, a Gödöllői kéktúra újabb topikos teljesítőinek névsorát:

Tehát 12.20-án:

Efemm, Hugi, Joeyline, Lienka, Lutak, Lükepék, Nagypapi, Speti, Talpaló, Vulpes, offtopik Gábor és Szuszi, Optika

Külön köszönet Gábornak, hogy túra után megihattuk a lakásában talált összes piát! :-)

Előzmény: nagypapi (5594)
speti2 Creative Commons License 2003.12.21 0 0 5597
Bizony nem csak te véled úgy hogy ez egy nagyon jó kis túra volt. A köd ellenére szép volt az erdő, a táj.
Örülök hogy megismertem jó néhány topiklakót, és hogy együtt túráztunk, beszélgettünk.
Előzmény: nagypapi (5594)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.12.21 0 0 5596
Az van ráírva, hogy baráti körben szabadon terjeszthető. :-) Én külön nem reklámoznám az indexen kívül, de ha kér valaki, nyugodtan adjál.
Előzmény: HEV (5592)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.12.21 0 0 5595
Még öt percet várnom is kellett arra a hülye vonatra, hogy elinduljon, amikor felszálltam!
Előzmény: Optika (5588)
nagypapi Creative Commons License 2003.12.20 0 0 5594
Mint jól elkéső "főrendező", köszönöm mindenkinek, aki eljött! Aki meg nem, az vessen magára, és irígykedjen, mert talán nem csak én vélem úgy, hogy egész jó kis túra kerekedett belőle.
Előzmény: Joeyline (5593)
Joeyline Creative Commons License 2003.12.20 0 0 5593
Tök jó volt a mai kis évadzáró topiktúra :)
Egyrészt már ezer éve nem voltam a Gödöllői-dombságban, és szerintem szép arcát mutatta, másrészt "vén túrázó" fejemmel végre megismertem egy-két topikost! :)

Mikulás CD-k továbbra is kaphatók még nálam, pl. a BÚÉK ttúrán, ahol szokás szerint pontőr leszek.

HEV Creative Commons License 2003.12.20 0 0 5592
lehet terjeszteni a Mikulas CD-t topicon kivul is?
pld. a TURA lista vidéki ovasóira gondoltam?
HEV Creative Commons License 2003.12.20 0 0 5591
A DDP észak - somogyi részének térképeit, ami a turistatérképekről lemaradt feltettem ide:

http://www.geocities.com/astrostamp/ddpterkep.htm

Szerintem sokkal jobban használható mint az igazoló füzetben lévő vázlat.

Kicsit nagyok ezért lassan jönnek be, de ha megvan akkor érdemes elmenteni, mert nyomtatásban nem mostanában fog megjelenni.

Joeyline Creative Commons License 2003.12.19 0 0 5590
Jövök természetesen.

8.20
Majd valahogy megtalállak a tömegben Benneteket (ha más nem, akkor a leszállásnál), mert szerintem senkit se ismerek az érkezők közül :))
De nem aggódom, 10 év alatt már sok első talim volt a teljesítménytúrákon is :)

Előzmény: nagypapi (5579)
Joeyline Creative Commons License 2003.12.19 0 0 5589
Ez részletkérdés, ennél sokkal fontosabb lenne a tájegységek közötti megfelelő összeköttetés kiépítése. Komolyan foglalkozok a gondolattal, hogy előkerítem Urbán Jani bácsit, és átnézve a kéziratos terveit, elindítsak egy összefogott hátteret a jelzés létrejöttéért!
Előzmény: Zete (5561)
Optika Creative Commons License 2003.12.19 0 0 5588
Irgummm-burgummm, itt írogat hülyeségeket, ahelyett, hogy csomagolna! :-))))
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (5586)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.19 0 0 5587
Hehe... Van egy netes ismerősöm Z.Gy. monogrammal, aki tisztára ilyeneket szokott írni mint te. :c))
Előzmény: Optika (5585)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.12.19 0 0 5586
Sose gondoltam rád úgy, mint akinek monogramja is van. O., és kész. :-))))
Előzmény: Optika (5585)
Optika Creative Commons License 2003.12.19 0 0 5585
Szívesen. Tőlem ajándékba kaptad, de az lenne a kérésem, hogy ha postázással kapcsolatban fordulnának hozzád a ritkán túrázó topiktársak, akkor segítsd őket is a CD-hez. Nekem nincs rá kapacitásom. Üdv. és Kellemes Karácsonyt.
Előzmény: HEV (5584)
HEV Creative Commons License 2003.12.19 0 0 5584
Köszönöm a Mikulás CD-t Z. Gy. monogramos turatársunknak, az árát rózsaszin csekken megkuldöm, vagy emailban adj egy szamlaszamot ugy sokkal kényelmesebb lenne.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!