Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

nomena Creative Commons License 2003.08.17 0 0 21
Valaki meg tudja mondani, hogy ki lehet-e kapcsolni a jobb első légzsákot (gyerekülés miatt)?
nomena Creative Commons License 2003.08.10 0 0 20
Ezüst. Piros talán lett volna rövidebb időre, de az ki lett zárva.
Előzmény: Type-R (19)
Type-R Creative Commons License 2003.08.10 0 0 19
jó lesz neki asszem:)
nálunk azért nem CVT-s lesz, mert anyám néha úgy tolja hogy kész élvezet mellette ülni:) mondjuk azért még van mint tanítanom neki, de egész jól csinálja:)

milyen színűt rendeltetek??

Előzmény: nomena (18)
nomena Creative Commons License 2003.08.10 0 0 18
Kicsit megnyugtattál. A túraautó verseny stíluson jót mosolygott az asszony. Nem jellemző rá. (Bár régebben egyszer felhívott, hogy az easy váltós Twingóval legyorsult egy S40-est. :) )
Előzmény: Type-R (17)
Type-R Creative Commons License 2003.08.10 0 0 17
ezek szerint azzal vetted.
szóval nem azt mondom hogy szar.
csak elveszti a honda azt amitől nagyban honda. a manuális váltó élvezetét:(
működésre pofonegyszerű cucc, csak nyomod a pedált oszt ennyi.
inkább azt mondom hogy megkell szokni.
erős gyorsitáskor azt veszed észre hogy felmegy a fordulatszám és csak utána lódul meg, késéssel, mig az áttétel beáll.
én ezt nem tudtam megszokni mert semennyire sem illik a vezetési stílusomhoz.
de ha asszonynak lesz akkor még lehet hogy élvezni is fogja, kétlem hogy túraautó verseny stílusban szokott döngetni:)))
Előzmény: nomena (16)
nomena Creative Commons License 2003.08.10 0 0 16
:(
Előzmény: Type-R (15)
Type-R Creative Commons License 2003.08.10 0 0 15
szerintem nem.
HR-Vben vezettem már, hát nem kéne.
remélem manuált vettél.
Előzmény: nomena (14)
nomena Creative Commons License 2003.08.10 0 0 14
Még egy dolog érdekel. Milyen a CVT váltó? Kellően kiforrott már ez a technológia?
Type-R Creative Commons License 2003.08.10 0 0 13
gratula:)

polo, clio, fiesta még a közelébe sem jöhet a jazz-nek ezt csak a sok hülye marketinges próbája meg az emberek agyába tömni.
az meg hogy térkinálatban valahol is megtudják fogni, non-sense.
majd meglátod, soha többet nem fogsz európai autót venni.

Előzmény: nomena (12)
nomena Creative Commons License 2003.08.10 0 0 12
Köszi az észrevételeket. Eddig inkább európai kocsikat használtam, bízom benne, hogy lesz annyival jobb a Jazz, amennyivel drágább. Persze csak a kis kategóriával (Polo, Clio, Fiesta, ...) összehasonlítva drágább, helykínálatban a következő kategória ellen tud versenyezni.
Egyébként megrendeltük, így a továbbiakban csak a jó véleményeket olvasom. :)))
Nálunk is második autó lesz, és be kell férni két gyereknek a cucaikkal, babakocsival, ... együtt. Emellett a páromnak tudni kell vele parkolni. Szóval tényleg azt várom tőle, amit a prospektusokban ígér: kívül kicsi, belül óriási. :)
Type-R Creative Commons License 2003.08.10 0 0 11
ne aggódj, nincs is konkurense.....
egy kategória társ nincs aki meg tudná fogni...
csak az árcédula van, amiben verik, de másban nem.
Előzmény: nomena (10)
nomena Creative Commons License 2003.08.10 0 0 10
Mi szerepelt konkurensként? (Ha ez az a cikk, amire gondolok, akkor a Yaris és az Ignis?)
Előzmény: Juris (9)
Juris Creative Commons License 2003.08.10 0 0 9
Idézet az "Autó K2ttő" havilap 2002. júliusi számában "Árverseny" címmel közölt cikkből: "A drága, nagyon jól felszerelt Honda Jazz fenntartása értékvesztés nélkül jóval költségesebb a konkurensekénél."
HONDADOC Creative Commons License 2003.08.10 0 0 8
Szevasz Nomena!

Nekünk/nekem van már egy kevés -közel 10000 km- tapasztalatunk egy 1.4 i ES Jazz-el. Épp most jöttünk meg Münchenből és nem a Streammel mentünk, hanem a Jazz-el (két 14-15 éves kamasszal)!!! Ja és onnan röpültünk kéthetes szabira, úgyhogy csomag is volt bőven...
Szal nagyon finom kis gép, alul-középen erős-nyomatékos, helykínálata és variálhatósága egyedülálló, minősége a szokásos kiváló ... Halk, végseb. óra szerint (erősen benzinminőség-függő!!) 170-190 km/h. Gyorsulása elegendő, a 4 személyt és a csomagokat + a klímát azért már rendesen megérzi együtt.
Kényelme jó (197 cm vagyok), csomitartó eggyel (2-vel?) nagyobb kategória, a hátsó ülésen mögöttem is kényelmesen elfér egy átlagos méretű felnőtt!!! A gyári zene jó benne nagyon (ha valakinek kell van egy eladó kompletten, mert én a régi VDO MS navis rádiómat tettem bele!:)
Fogyasztás 5,3-7,4-ig stílus és sebesség függvényében. A maximumot hosszas autópálya 130 és 190 között és város kombinációjakor hozta.

Negatívumok:
Kissé pattogós futómű (az újabb évjáratnál állítólag kissé átdolgozták?), 4-5000 között a motor kissé elerőtlenedik, utána 6000-ig ismét jobb kicsivel. Fékjét rendesen kell nyomni. A 3. hátsó felső féklámpa sokat kitakar a hátsó ablakból, nehezíti a hátralátást. Kissé indirekt elektromos kormányszervó. Terhelésváltáskor érezni a magasabb építést pl. egy EK4-hez képest.
Egyébként szerintem a kategória messze legjobb gépe!!!!
A szabin egyébként 2 hétig egy új Megane 1.9 turbódízelhez 'volt szerencsém'... Szidni nem akarom, úgyhogy inkább hallgatok :))
Az 1500-4000-ig nyomatékos motorján és a fényre sötétedő tükrein és sötétre felkapcsoló tompítottján kívül nem sok jót tudok róla mondani...:)
Ja igen: nem romlott el:) Új volt, 1100 km-el vettem át és olyan kb. 900-1000-et tettünk bele.
A hely a Jazzben SOKKAL nagyobb, úgy az utastérben, mint a csomagtartóban..és 1000x finomabb mindenben!
Üdv:
HD

Type-R Creative Commons License 2003.08.10 0 0 7
anyám teljesen megvan vadulva rá, honda vörösben, számára semmi más nem jöhet szóba (honda family rulz:)

egyébként ideális városi autó, legalábbis neki mindenképpen, mert óriási csomagtér, bármit bárhogyan bele lehet tömni, nem kell neki elpörgetni, nyomatékban verhetetlen, kevés kapcsolgatás és kicsi fogyasztás. ezenkívül jó minőségü hifi van benne, meg nem is ülneeurópai roncsba.

a kérdés egyedül az a 3.7 milla:(((
én is elfogadnám amúgy, még ha nincs is rajta VTi jelzés. komolyan.

akinek van rá pénze, annak hajrá, nem bánja meg.

Kergyu Creative Commons License 2003.08.10 0 0 6
Nagyon jó kis autó!
Igaz, hogy 1,4-ese gyengébb, mint a Civicben, de nyomatékosabb! Érzésre sokkal jobban mozgattja a Jazzt ez a moci, mint a Civicet a 90Le 1,4!
Ha ez számít neked valamit a Magyarországi Hunda Klub elnöke ilyen autót vett 2. autónak és nem Civicet!!
nomena Creative Commons License 2003.08.09 0 0 5
Valószínűleg nem ugyanaz a célközönsége az Accordnak és a Jazznek. És persze nem is a Suzuki Swift és Daewoo Matiz között hezitálók veszik meg a Jazzt, ahogy az egyik internetes újságíró feltételezte. :)
Előzmény: Juris (4)
Juris Creative Commons License 2003.08.09 0 0 4
Olaszország tele van velük, márpedig ha olasz honban ennyire veszik, akkor nem lehet rossz kocsi, bár én az Accordomat nem cserélném le egy Jazzra
Type-R Creative Commons License 2003.08.08 0 0 3
répa kata ennyit tud.
nulla.
ahogy a műsor is.
Előzmény: Licó (0)
Tom1939 Creative Commons License 2003.08.07 0 0 2
Nagyon korrekt kis járgyánynak tűnik, de minden hondához hasonlóan horror a casco-ja... Alapban simán havi 20 rugó Bp-i embernek. Magas önrésszel sacc 14 rugóra le lehet vinni, de az is sok. Nagy szívfájdalomam még, hogy a 110 lóerős 1.5 vti motorral csak japánban és ausztráliában stb. árulják európában nem. Gyűjtögettem a pénzt új járgányra és ha a cascoja nem lenne ilyen horror komoly esélyes lenne év végén a ford focus/ toyota corolla/ mazda 3(?) triumvirátus ellen. Pedig ezek eggyel nagyobb kategóriák! Bár a mazdának is sok a cascoja általában...
nomena Creative Commons License 2003.08.07 0 0 1
Ne is említsd azt a műsort. :( Katasztrofális volt. A csajt nem lehetett érteni (nem volt rajta mikrofon), az operatőr meg vszleg először tartott a kezében kamerát. Ennél azért jobb kocsinak néz ki a Jazz, mint ami ebből látszott.
Előzmény: Licó (0)
Licó Creative Commons License 2003.08.06 0 0 0
Ma láttam RTLen autós műsört, abban volt róla valami. Egyébként az a műsör totál kész van, egy nagy nulla, de nem akarok túlzottan OFF topic lenni így az elején :o)
Előzmény: nomena (-)
nomena Creative Commons License 2003.08.06 0 0 topiknyitó
Meglepve láttam, hogy erről a kisautóról nincs topic. Van valakinek konkrét tapasztalata róla? Hogy megy, mennyire kényelmes, megbízható stb.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!