Keresés

Részletes keresés

boxerkutya Creative Commons License 2016.05.27 0 0 38879

Megint saját példámat hozom fel . Plazmaferézis után javulnom kellet volna, ha igaz lenne az autoimmun folyamat,de a fordítottja történt romlottam, mert ellenanyagaimtól szabadítottak meg .

Előzmény: Nitttta (38877)
boxerkutya Creative Commons License 2016.05.27 0 0 38878

Olyan elképzelhető lenne ,hogy azokat a sejteket amelyekbe borreliák vannak megbújva megtámadják az antitestek,de a tünetmentes lyme-osoknál miért nem támadja meg, pedig ott is vannak nyugvó borreliák ? 

Előzmény: Nitttta (38877)
Nitttta Creative Commons License 2016.05.27 0 0 38877

Ez az autoimmun egyébként azért furcsa, mert ez hogyan múlhat el antibiotikum hatására? Talán az lehet a kiindulási alap, hogy a kórokozó jelenlétében az immunrendszer a saját szervezetünk ellen fordul, de amikor már nincs jelen a kórokozó, okafogyottá válik ez a mechanizmus, és leáll az autoimmun folyamat. Viszont ekkor már maradhatnak vissza maradandó károsodások. Ebben így van ráció, inkább az a része ködös, hogy hogyan különböztessük meg a kettő, és hogy mi volt előbb, a tyúk vagy a tojás?

Előzmény: boxerkutya (38876)
boxerkutya Creative Commons License 2016.05.27 0 1 38876

Én nem értek mindenben egyet, sem Esztóval, sem Bózsikkal. Értenek a betegséghez ,de mindent még ők sem látnak tisztán. Én akkor döbbentem rá, hogy az autoimmun betegség valójában a lyme,amikor a betegségem kezdetén teljesen ugyanazokat tüneteket tapasztaltam magamon, mint ahogy azt a Sclerosis multiplex esetében írták. Az antibiotikum hatásossága bizonyította is a feltevésemet. Ha 1-2 hónapot még várok a kezelésekkel, akkor már nem álltam volna fel a tolószékből. 

Előzmény: Nitttta (38873)
Chleona Creative Commons License 2016.05.27 0 0 38875

Köszönöm! :)

boxerkutya Creative Commons License 2016.05.27 0 1 38874

Nem feltétlenül van mindig eltérés. Magas lehet lymphocyta% ,Neutrophil%, fehérvérsejt szám,húgysav,alacsony a vas.

Előzmény: Chleona (38871)
Nitttta Creative Commons License 2016.05.27 0 1 38873

Igen. Amiket leírtam, egyébként Esztó előadásán hangzott el.

Előzmény: Chleona (38872)
Chleona Creative Commons License 2016.05.27 0 0 38872

Ja látom már a CRP-t ugye?

Előzmény: Chleona (38871)
Chleona Creative Commons License 2016.05.27 0 0 38871

Köszönöm!

Ma délután lesz meg a vérvételem eredménye (teljes vérkép és vizelet), melyik értékeket kell néznem rajta?

Előzmény: Nitttta (38869)
boxerkutya Creative Commons License 2016.05.27 0 1 38870

Sajnos ilyenek mind .Nem értenek hozzá. Minden szava butaság.

Előzmény: Chleona (38868)
Nitttta Creative Commons License 2016.05.27 0 2 38869

RF, AntiCCP - reumás betegek specifikus ellenanyaga. A vérben általában gyulladásos jel található, CRP magas, míg lyme-ban nem. RA és lyme megkülönböztetése: RA esetében kóros labor, lyme-nál nem. Gyanús, ha RA kezelésre nem reagál a beteg. S kizárt az RA, ha nincs diagnosztikai kritérium. Ekkor szokták mondani a betegre, hogy szeronegatív RA beteg. Vérvételt érdemes tehát végeztetni, van-e gyulladásos jel.

Előzmény: Chleona (38868)
Chleona Creative Commons License 2016.05.27 0 0 38868

Sziasztok!

Voltam a héten reumatológián vizsgálaton. Gondoltam amíg eljutok Esztó doktornőhöz elmegyek egy-két kivizsgálásra.

Magánrendelőben voltam, úgyhogy volt idő rám, megdolgozott a doktornő a pénzéért. Mondtam neki, hogy a jobb vállam a kritikus pont (ott volt a csípésem), elmeséltem neki a tüneteimet, mi fáj, mióta fáj.

Alaposan megvizsgált, tényleg lekiismeretes volt, és egy fiatal (30-35 éves) doktornő volt, szerintem nagyon képben volt a dolgokkal.

De... amikor elhangzott az autoimmun betegség szó, akkor már egy kicsit összeráncoltam a homlokom, hogy mi van?

Aztán mondta, hogy gond van a térd ízületeimmel is, meg a derekammal, mondom neki, hogy de azok nem fájnak.

Azt mondja akkor majd fog...

Lesz még majd röntgen, meg ultrahang, és gyógyulásként azt mondta, hogy másfél évig kell hetente járnom masszázsra, és akkor meggyógyulok. Amikor mondtam neki, hogy nem fura, hogy ennyi idősen, és ilyen hirtelen kialakult, azt mondta hogy nem, ez természetes ebben a korban...

A vizsgálat végén azért csak bedobtam a csípést, meg hogy nem-e lehet lyme, na erre határozottan kijelentette, hogy biztos hogy nem.

Hát ennyi.

Szép napot mindenkinek!

boxerkutya Creative Commons License 2016.05.27 0 1 38867

Ha nem értenek hozzá, nem ismerik fel, akkor honnan tudják nem okozhat emelkedést ? Így borul az egész elképzelt rendszerük, mint a fejére állított piramis amelynek az első köve rossz helyen áll. 

Előzmény: tőzike1 (38865)
Marobert1 Creative Commons License 2016.05.27 0 0 38866

Nekem mindig nagyon magas volt. Most nem.

Előzmény: tőzike1 (38865)
tőzike1 Creative Commons License 2016.05.27 0 0 38865

Én is reménykedem, hogy csak a lyme okozza az emelkedést bár azt írták a lyme kórra nem jellemző a reuma faktor emelkedése.

Előzmény: Mumino (38864)
Mumino Creative Commons License 2016.05.27 0 0 38864

Nekem határérték felett volt a reumafaktorom a kezelések elején. Nem emlékszem pontosan, de 12 volt talán a határ abban a laborban és nekem 16 volt. Most 4.

Előzmény: tőzike1 (38832)
Marobert1 Creative Commons License 2016.05.27 0 6 38863

Jól vagyok köszönöm! Tünet nincs. Sport van helyette. 10 kiló mínusz most..

Előzmény: boxerkutya (38858)
tőzike1 Creative Commons License 2016.05.27 0 0 38861

Én reménykedem! Hétfő óta szedem az antibiotikumokat, és február óta most elmondhatom, hogy érzem ugyan, hogy vannak ízületeim, de nem őrült fájdalommal!  Egyébként akkor jött elő ez az erős fájdalom, mikor februárban elkaptam egy bacit, náthás voltam, ezután egy hasmenéses vírust, és még az Édesapám is meghalt.  Lehet ez már sok volt az immunrendszeremnek, és az idegrendszeremnek is.

 

Előzmény: Nitttta (38859)
Nitttta Creative Commons License 2016.05.27 0 0 38860

Nálam egy bizonyos szintig javult a helyzet, vannak tünetek, amik úgy tűnik, hogy végképp elmúltak. De valahogy egy ponton megállt a javulás. Lehet, hogy tovább már nem javítható az állapot, akár amiatt, amit írsz, hogy maradandó károsodások vannak :(

Előzmény: boxerkutya (38856)
Nitttta Creative Commons License 2016.05.27 0 0 38859

Bizonyos esetekben igen, javulhat. Sosem volt magas a reumafaktorom. Velem az történt, hogy huszonegykét évesen egyszercsak a semmiből pokoli izületi fájdalmak jöttek, amik még aludni sem hagytak. De az nem olyan volt, mint most. Akkor mondták ki az RA-t mindenféle szerológiai megalapozást nélkülözve, és kaptam a nemszteroid gyulladáscsökkentőket. Ma már azt mondom, hogy valószínűleg már lyme-os voltam. Erre akkor még senki sem gondolt. Az lett a sztori vége, hogy a gyógyszerek alig hatottak, az arcom is zsibbadni kezdett egy idő után, amivel neurológiára küldtek és antidepresszánst kaptam. Nagyon sokára, hónapokkal később valahogy aztán elmúltak a tüneteim, és jónéhány békés év jött tünetek nélkül. Újra beteg lényegében csak akkor lettem, amikor kb 2-3 éve lett egy növekvő és viszkető foltom. Az után pár hónappal jöttek az izomrángások és minden tünet viharos gyorsasággal, a történet többi részét meg már tudjátok. Most két alfajom van, ebből én minimum 2 csípésre következtetek.

Előzmény: tőzike1 (38853)
boxerkutya Creative Commons License 2016.05.27 0 0 38858

Te hogy vagy , apró tüneteid sincsenek ?

Előzmény: Marobert1 (38857)
Marobert1 Creative Commons License 2016.05.27 0 0 38857

Már rég nem küldtél nekem baszogató maileket. Azt hittem már feldobtad a talpadat... Azért örülök,hogy még élsz kicsi Little! :)

Előzmény: jajjmááátekiste (38840)
boxerkutya Creative Commons License 2016.05.27 0 0 38856

A lyme -ot nem ismerik fel az orvosok ,de valamit diagnosztizálniuk kell , ezért adnak egy nevet a betegségnek . Ismeretlen eredetű autoimmun szindróma és annak több száz variánsa. Ha egy lyme-ot félrediagnosztizálnak, akkor ezreket ugyanúgy félre fognak diagnosztizálni. Autoimmun betegség nincs, van helyette kezelhető lyme és olyan lyme, ami már AB kezelések hatására sem javul , illetve pusztul akkor is a borrelia, csak ekkor ez már javulásban nem mutatkozik meg,mert idegrendszert maradandó károsodás érte. Ennek egyetlen oka van, a kései felismerés és kezelés.

Előzmény: klarix (38855)
klarix Creative Commons License 2016.05.27 0 0 38855

Nagyon igazad lehet az autoimmun betegségek 'területén' - valószínűleg nem létezik - ugyanolyan kitaláció, vagyis olyasmi amire nem kaptak még választ és ráfogták az autoimmun kifejezést. Rossz helyen keresték. Érdekes módon a 2 éve megállapított Hasimoto-m 'magától' (kezelés nélkül) meggyógyult (vagyis nem kaptam rá hormon kezelést), CSAK a lymot kezeltem. Míg a lanyom (10 éve) kezelik  és maradt a Hasimoto , sőt egy időben rendesen romlott kezelés ide-oda De persze ezt 1 orvos sem ismeri el, sem a 'lyme-os sem pedig a hormonos (nem tudok rá jobb kifejezést, tekintve, hogy agyba-főbe adja a hormonokat).

Előzmény: boxerkutya (38849)
Madártejcsi Creative Commons License 2016.05.26 0 0 38854

2x15, az allicinből meg 2x2 kapszula. A Grapefruit csepp már kb két éves, a szavatossága biztos lejárt, szóval ez még kb gyengített adag. Nem akartam már kidobni. De ennyit ír a tájékoztató is. Most erősen diétázom, és ilyenkor az immunrendszer gyengébb, ezért jött elő a gomba. Egyébként már egész jól voltam. 

Előzmény: tőzike1 (38844)
tőzike1 Creative Commons License 2016.05.26 0 0 38853

Azt mondta Esztó drnő, hogy javulhat antibiotikumtól az autoimmun betegség?  Neked is magas volt a reuma faktorod gyerekkorodban?

 

Előzmény: Nitttta (38851)
Nitttta Creative Commons License 2016.05.26 0 0 38852

Nekem volt RA fiatalon (nem az volt szerintem, de arra kaptam a kezelést), és nemszteroid gyulladáscsökkentőket írtak (Feldene, Mydeton stb). Nagyon lassan használtak csak. Nem kell hogy szteroidot kapj feltétlenül, ha van is RA.

Előzmény: tőzike1 (38846)
Nitttta Creative Commons License 2016.05.26 0 0 38851

Esztó előadása volt a lyme és autoimmun betegségek kapcsolatáról. Igen, bennem is felmerül, hogy milyen autoimmun az, ami lyme kezelésre javul vagy el is múlik. Lehet, hogy a legtöbb (vagy akár az összes) autoimmun betegség mögött is akár fertőzések állnak?

Előzmény: boxerkutya (38849)
boxerkutya Creative Commons License 2016.05.26 0 0 38850

Hat a gyógyszer, reméljük folytatódik.

Előzmény: tőzike1 (38848)
boxerkutya Creative Commons License 2016.05.26 0 0 38849

Bizonyította -e már valaki az autoimmun betegség létezését ?Ha igen, hogyan ? Ha a krónikus lyme-ot autoimmunnak diagnosztizálják tömegesen,akkor bennem az vetődik fel, hogy egyáltalán létezik -e az autoimmun betegség. Ugyanazok a tünetei a két betegségnek ?Ez számomra nem hihető. 

Előzmény: Nitttta (38845)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!