Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004.01.08 0 0 5726
A ket unnep kozott mi is kekturazassal mulattuk az idot. Putnok Josvafo szakaszon kellemes vakaciozos tempoban . Elso nap Putnokrol indultunk ahova kozel 4 30 oras vonatozas utan erkeztunk Az (idoben) hosszabbik utat valasztottuk Az Eger Putnok szakasz tenyleg gyonyoru es raadasul rengeteg kilometert is jelent a Bzmot mozgalomhoz. Delre ertunk Putnokra. Elso napra tekintettel a korai sotetre es arra, hogy a busz 15 36kor indult tovabb csak Kelemerig mentunk.(kb 11km). Innen elbuszoztunk Aggtelekre ahol a barlang labanal levo turistahazban kaptunk szallast. Minden zarva volt a kozelben de a Cseppko hotelben teljesen elerheto aron tudtunk vacsorazni. Aggtelek gyonyoru! Minden feher volt a hotol es reggel az ablakunkbol csodas latvany tarult a szemunk ele. Pont a sziklafalra es az elotte levo nagy terre lattunk, a fenyok csucsa meg piroslott a hajnalpirtol. Masnap reggel nyolckor indultunk elotte meg beszereztuk a barlangnal a pecsetet. Jo volt ropogos hoban gyalogolni. Emberekkel alig alig talalkoztunk (eltekintve a kocsmaktol ahova betertunk melegedni) A Kelemeri osmohos tenyleg csodaszep. Miutan minden csontkemenyre volt fagyva elmereszkettunk egesz a szeleig. Az a befagyott lapos vilag annyira meseszeru volt, hogy azt vartam mikor lep elo Hanyi Istok vagy egy lapi liderc. Megneztuk Gomorszolloson a neprajzi muzeumot es fotokiallitast valamint a helyi templomot , beszelgettunk a harangozo presbiter bacsival , tanui lehettunk egy aranyos kutya meregzsak hazorzove alakulasanak majd visszavaltozasanak amikor a muzeumkulcsot kertuk el. Annyi bizonyos hogy a valyog jol tartja a hideget es benn a muzeumban kicsivel hidegebb volt mint kivul pedig kinn is ropkodtek a minuszok. Innen mar igen hamar Kelemeren voltunk aholis a Tompa muzeum helyett egybol a meleg kocsmaba tertunk be. A szokott 15 36os busszal mentunk vissza. A buszrol annyit tudni kell (a kovetkezo 3 ora mulva jott) hogy egyik nap 5 a masik nap majdnem 10 perccel elobb jott! A buszvezeto kedvesen megkerdezte: Ugye hideg van odakinn? Mondtuk: igen. - Akkor jo ugye, hogy ilyen hamar itt voltam! :)) Na igen, de ha idoben ott vagyunk es lekessuk nem orultunk volna!
Harmadik nap Aggtelekrol atmentunk Josvafore. Ahol lehetett a K hrsz uton mentunk, ami igazan szep plane a behavazott uton. Josvafon elmentunk a Barlangturara. Mar sokszor voltam de mindig racsodalkozom milyen gyonyoru! A tura utan lesetaltunk a faluba a to mellett. A kocsmabol hatalmas notaszo csendult ki Szerencsere tul fustos volt a hely Pavi hangszalagjanak kulonben ha o is razendit biztos ott ragadunk es nem megyunk el a Pesti busszal:)))) Igy viszont elertuk es kozel ot oras buszozas utan, fel magyarorszagon keresztulutazva, az OKT sokszoros erintesevel hazaerkeztunk.
asciimo Creative Commons License 2004.01.08 0 0 5725
Ha mar ugyis pörög a topik egy kis ismertetö/reklam a sajat egyesuletem haza tajarol:

Öreg Bakony Bakancsosa

Jelvényszerzö turamozgalom

A tura nyilt, teljesitese nincs idöhöz kötve. Az igazolofüzet ara 650 Ft, mely tartalmazza a teljesitesert jaro FÉM jelveny arat is. Az igazolofüzetben rövid ismertetes, erdekesseg es terkepvazlat talalhato.

14 igazolohelyet kell felkeresni:

1. Zirc, arboretum
2. Bakonybél, Erdök háza
3. Köris-hegy
4. Szépalmapuszta, arboretum
5. Zoltay-forrás
6. Király-kut
7. Pénz-lik-barlang
8. Törkö-lik-barlang
9. Szekrényes-kö
10. Oltár-kö
11. Odvas-kö-barlang
12. Likas-kö-barlang
13. Pápaláto-kö
14. Bejáro-barlang

Az igazolofüzet megrendelhetö:

Ösvenytaposo Barati Tarsasag
Petro Zoltan
1476 Budapest, Pf. 140
06/30/3193378

Az igazolofuzet megvasarolhato az MTSZ kozpontjaban is! (Bp. 1065 Bajcsy 31)

Múzsla Creative Commons License 2004.01.08 0 0 5723
Engem érdekel a TKM lista!
Mail-ben el tudod küldeni?

Köszi

Előzmény: felazso (5721)
HEV Creative Commons License 2004.01.07 0 0 5722
A Fejér megyei Természetbarát Szövetség éves programjában van ez az érdekes programakánló:

2. Közép-Dunántúli Piros Túra - Várpalota 04.03. Közép-Dunántúli
Természetbarát Régió

felazso Creative Commons License 2004.01.07 0 0 5721
Nem tudok sem igazoló füzetről (túramozgalom-e?) és olyan térképről sem, amin rajta lenne az általam Kialföldi Pirosnak nevezett útvonal.

Viszont, ha már szóbakerült: BÉKÉS megyéről van olyan térkép, amin a túristautak is rajta vannak. Ez pedig Szarvas András szabadidő térkép sorozatának első, "Békés megye" darabja. Tervezték Gy-M-S megyét is. Nem tudom, megjelent-e már és esetleg azon is rajta vannak a túristautak?

A TKM bélyegzős és füzetes (sorszámos) listám még megvan (valahol). Ha kell valakinek, előkotrom, amig el nem készül végre az új weblapom.

Üdv:

Felazso

Előzmény: (budai-)H.G. (5668)
Güsziológus Creative Commons License 2004.01.07 0 0 5719
Most már aztán irgum-burgum:o)))

http://www.c3.hu/~kvte/ak/ak.htm

Előzmény: Törölt nick (5717)
Güsziológus Creative Commons License 2004.01.07 0 0 5718
Részlet a leírásból.

Arany János, "A hamis tanú" című verséből idézet:
"Állj elő, vén Márkus! vedd le a süveged,
...
Hogy az a darab föld, amelyen most állasz
Nem tarcsai birtok,- ladányi határ az."

"...Márkus a cipőjébe ladányi földet tett és így esküdött fel a tarcsai földön, hogy ő a ladányi földön áll."

Érdekes történet.
Körösladány és Köröstarcsa volt a két vitatkozó település.

Előzmény: kvte (5716)
kvte Creative Commons License 2004.01.07 0 0 5716
A 13. oldaltól a 31. oldalig "Az Alföldi Kék-túra Békés megyei szakaszának útvonala és bélyegzőhelyei."
Még mindig nem olvastam el, de részletesnek tűnik.

Sajnos ez csak egy összeollózott leírás a látnivalókról és a településekről. Érdekes, de nem magát a túraútvonalat írja le (itt fordulj balra, stb.).

Güszi, Örömmel olvasom, hogy újra belekezdtél a megyei szakaszba. Tavasztól tervezem, hogy a hiányzó részek bejárásán túl egy-két zegzugos foltot is részletesen felderítek majd. Ilyen a Zsadány-Geszt közti erdőségben vezető jól járható utak rendszere, ahol többféle útvonalvariáció közül szeretném a leglátványosabb részeket kideríteni. Van még egy kapcsolódó tervünk az egyesülettel is, de most még korai.

Előzmény: Güsziológus (5712)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2004.01.07 0 0 5715
:o((
Előzmény: Güsziológus (5697)
Múzsla Creative Commons License 2004.01.07 0 0 5714
Fentieken túlmenően van egy könyvecske, "Békés megyei túrák kalauza". 2000-ben adták ki. Körös túra jelvénye, Kéktúra jelvénye és a Mályvád túra jelvénye.
A 13. oldaltól a 31. oldalig "Az Alföldi Kék-túra Békés megyei szakaszának útvonala és bélyegzőhelyei."
Még mindig nem olvastam el, de részletesnek tűnik. Távolság is van és nevesítve van a bélyegzőhely.

Hopp, ez jogos! Ez nekem is megvan, de az útvonalleírást kvte és a Te leírásodból ismertem csak. Nem tudom, hogy ez az ismertető mennyire helytálló.

Pontok:
Egy többlet van, ez a "Malomzugi Gátörház".

Helyesbítenék, kettő plusz pont van. Eperjes és a Malomzugi Gátőrház.
Az elsőnél nem volt gond a bélyegzéssel, de a másodikat csak fényképpel tudtam igazolni.

Előzmény: Güsziológus (5712)
Güsziológus Creative Commons License 2004.01.07 0 0 5713
BAZ

Van részletes túraleírás a neten, KVTE honlapjáról elérhető.
Sátoraljaújhely - HÍD

Előzmény: Törölt nick (5711)
Güsziológus Creative Commons License 2004.01.07 0 0 5712
Majdnem.

Vesézzük egy kicsit Békés megyét.
Van egy A5-ös félbehajtott kartonlap. Az első oldalon:
Az Alföldi Kék-túra
Békés Megyei Szakaszának
Igazolólapja
(nem tudom középre szerkeszteni, sorry!)

A szöveg alatt a jelvény, színesben!

Következő oldal:
Pontok:
Egy többlet van, ez a "Malomzugi Gátörház".
Összesen 16 "lyuk" van.
A harmadik oldalon van az igazolás (túratárs/nő azonosító adatai, dátum, jelvény sorszáma, aláírás).
Az utolsó oldal üres.

Belefűztem (tűvel, cérnával) egy üres A/5-ös pótlapot. Ezen bélyegzek, ha a "lyuk" már nem üres. Itt könyvelem az időpontot is (honnan, hova, mikor).

Fentieken túlmenően van egy könyvecske, "Békés megyei túrák kalauza". 2000-ben adták ki. Körös túra jelvénye, Kéktúra jelvénye és a Mályvád túra jelvénye.
A 13. oldaltól a 31. oldalig "Az Alföldi Kék-túra Békés megyei szakaszának útvonala és bélyegzőhelyei."
Még mindig nem olvastam el, de részletesnek tűnik. Távolság is van és nevesítve van a bélyegzőhely. Már túl voltam a szakaszokon, mikor a könyvecskét megkaptam.
Van térkép is az útvonalról.

Fentieken túlmenően van KVTE honlapja, térképpel, beszámolókkal.

Én is firkáltam, egyet, s mást.

Békés megye, forever.

Előzmény: Törölt nick (5711)
Palagyi Creative Commons License 2004.01.07 0 0 5710
Sziasztok! Karácsony elött és a két ünnep között is voltunk kékezni. Előbb a Jásd és Bakonykuti szakaszt teljesítettük. Kisgyónnál nem sikerült bélyegeznünk, mert a kulcsosházban sem voltak, meg a büfé is zárva volt. Bár fényképet készítettünk, de azt nem értjük, miért nem teszik ki a bélyegzőt úgy, mint Csőszpusztán, ha már szinte soha nincsenek ott télen. A két ünnep között meg a Bakonykuti Bodajk szakaszt jártuk be. Mindkettő nagyon szép volt. A bélyegzők rendben voltak az előzőn kívül.Legközelebb Budapestre fogunk menni.
Múzsla Creative Commons License 2004.01.07 0 0 5708
Nyugi!
Én arra az anyagra gondoltam, amit igazolólapként szolgál.
Az egy nagyon jó dolog, hogy a KVTE révén vannak térképek és leírások, de azt külön kell megszerezni.
Elnézést, ha ezzel félre érthető voltam.

Egyébként Békés-megyében az AK teljesítésére a legjobb, ha megkérnek Téged az idegenvezetésre.
(Ez nem fényesítés akart lenni.)

Előzmény: kvte (5707)
kvte Creative Commons License 2004.01.07 0 0 5707
Békés
(...)
Leírás, térkép nincs.

Naaaa!

kvte

Előzmény: Múzsla (5706)
Múzsla Creative Commons License 2004.01.07 0 0 5706
Bár nem engem kérdeztél meg, de az AK a múlt évem egyik legnagyobb eseménye volt.

A megyei füzetek:

Bács-Kiskun
Szöveges útvonalleírást tartalmaz, térképvázlatokkal együtt. A bélyegzéseknek is külön hely van.
Tűzzománc jelvény.

Csongrád
A4-es formátumú, színes térképvázlat. Szöveges leírás nincs, de a kék túra történet benne van. A bélyegzéseknek is külön hely.
Tűzzománc jelvény.

Békés
Csak egy összehajtott kicsi igazolólap a bélyegzési pontokkal. Van egy-két plusz pont az AK-hoz képest. Leírás, térkép nincs.
Tűzzománc jelvény.

Hajdú-Bihar
Részletes útvonalleírás, térképvázlatok. Nagyon sok jellegpont is szerepel az igazolásban. Ezek nagy részét igen nehéz volt felismerni. A bélyegzéseknek is külön hely van.
Tűzzománc jelvény.

Szabolcs-Szatmár-Bereg
Részeletes útvonalleírás, térképvázlat. Itt is vannak jellegpontok. A bélyegzéseknek is külön hely van. Vannak szakaszhatárok is a dupla bélyegzésnek.
Normál kitűző.

Előzmény: Törölt nick (5704)
Güsziológus Creative Commons License 2004.01.07 0 0 5705
Nem vagy könnyű eset:o))))))

Az igazság az, hogy amikor csak lehet, rendezem a dokumentumokat, de egy lépéssel mindig le vagyok maradva.
Mire összeszedtem a címeket, Te már közzé is tettél egy listát. Hasonló lett volna az enyém is, de pl. Hajdú-Biharban én más úton indultam el.

Még a múlt évben történt, hogy megtaláltam a dossziét, melynek az a neve: "AK Igazoló Füzetek". Kivettem belőle a Békés megyeit. (A beszámolók azóta elkészültek a két szakaszról, olvashatók.)

Most, hogy "felszólítottál", újra elővettem.
Íme a szomorú eredmény:
Két füzet van Csongrádban (minden apró részletre én sem emlékezhetek, elnézést).
Az egyik a "nagy", fekvő, ez az igazoló füzet. Van benne színes térképvázlat.
Van egy másik is (külön pénz), melynek az a címe, hogy "Az Alföldi Kék-túra útvonala mentén... (Csongrád megyei szakasz)"

Borzasztóan röstellem, de valóban szétszórt vagyok.
Nagyon szeretnék mindenkinek segíteni, hasznos összefoglalókkal, de az idő véges és vannak prioritások.

Vannak technikai korlátok is.
Lassan már új szekrényt kell igényelni, bár a régi "papucsok" tartalmának selejtezésével eleddig sikerült a hivatalos dossziékat tartalmazó szekrényben helyet találni a dokumentumoknak.
A másik probléma a digitális tárolás és megjeleníthetőség.
Vannak összefoglaló táblázatok, de amire szükség van, olyan általában nincs.

Ne csüggedj tehát, rám számíthatsz, bár az óvatos olvasás jó ötlet:o)

És ha már itt tartunk. Békés megyében is külön van füzetecske és "Békés megyei túrák kalauza".

Közreműködéseddel tehát kezd alakulni az AK-GYIK. Feltételezem, hogy beszerezted a Topic CD-t.

Így kezdődött, legalábbis számomra:

#2214
2002-11-15 11:01:39

Ma már sokat tudunk, de az előzmények alapján úgy néz ki, még nem eleget.
Ne csüggedj!

A homok megvár!
:o))))))

Előzmény: Törölt nick (5704)
Jesper Olsen Creative Commons License 2004.01.07 0 0 5703
az SK féle CD-t tőlem eddig hárman kérték, meg is kapták mindhárman, mivel én ajándekba kaptam igy az első igénylő is ajándekba kapta tőlem a masik kettő posta + 1 db cd arért.

Mennyibe kerül igy? Én is szeretném megkapni.

Előzmény: HEV (5663)
HEV Creative Commons License 2004.01.07 0 0 5702
TKME ügyben itt van minden ami fontos:

http://tkme.freeweb.hu/

alpesi Creative Commons License 2004.01.06 0 0 5701
"Amúgy szvsz túrázáshoz érdemes beszerezni TKM igazolólapot is, meglepően sok helyen lehet bele pecsétet gyűjteni, ráadásul jónéhányhoz alig kell letérni a turistaútról (arról nem beszélve, hogy sok esetben más jelvényszerző túrák állomásai is)."
És akkor még nem is beszéltünk a látnivalókról!
Előzmény: nagypapi (5695)
nagypapi Creative Commons License 2004.01.06 0 0 5700
Ezzel az egyenbélyegzővel gyakorlatilag az egész Mozgalom érvényét veszti. Kb. olyan, mintha az OKT mentén mindenütt csak egy "Kék-túra MTSZ" bélyegzőlenyomat lenne.
:-((
Előzmény: Güsziológus (5697)
Güsziológus Creative Commons License 2004.01.06 0 0 5699
A „ló” másik oldala, ellenkező irányból (AK, Túrkeve - Ecsegfalva)
(Előrehozott „A puszta télen” túra.)

A 2001. évi tempó nem tette lehetővé a túrkevei kitérőt, jóllehet ezen a településen még soha nem jártam. Meg aztán azóta Jász-Nagykun-Szolnok megye turistája is szeretnék lenni és a 10/100 mozgalomban is fel kell keresni a „pontot”. Bz-motorvonattal is lehet menni, igaz, kicsit körülményes. Volt tehát elég okom, hogy beiktassak egy túrát.
Kíváncsi voltam arra is, hogy vannak-e jelzések a másik gáton és hogy rövidebb-e, mint a „hivatalos” gáton (erős 4 kilométerrel rövidebb).

Igazi MIXTÚRA sikeredett és még hó is volt.

Kál-Kápolnáig mentem a Rákóczi expresszel. Innen 74 kilométer Kisújszállásig. Az utolsó kilométereken már havas volt a táj.
Kisújszálláson volt egy kis idő, irány a református templom. Az egyház szerint péntek volt, a gondnok tehát munkaidőben volt. Szép bélyegzőt kaptam a 10/100 füzetembe. Sőt a másikba is (hosszú!). Ami a lényeg, a templomot is megnéztem. Egyedi „darab”. Képeslapjuk nem volt, egy videót ajánlott 2.200-ért. Ennyire azért nem!
Megbámultam a városházát is, majd irány Túrkeve, busszal. Itt már komoly hó fogadott, de nem volt hideg.
Gyors bélyegzés egy kocsmában (kivétel erősítette a 2004-es szabályt), majd irány a gát. Jó két kilométer aszfalt. Mielőtt elfelejteném, Túrkevén van gyógyvizű strand is.

A híd túloldalán, az első nagy fán két tiszta jel. Hoppá.
Jeleket később is találtam, ez az oldal tehát az „igazi”. Na és rövidebb is. Meg aztán érdekesebb, hogy át kell menni a hídon.

Igazi téli tájban gyönyörködhettem. Ropogott a friss hó a lábam alatt.
Megoldódott még egy rejtély is. Az oszlopok, rajta a színes nyilak, a Nemzeti Park hivatalos útvonalait mutatják, kerékpárutak. A térképükön kék színű út is van. Az valóban a túloldali. És elfordul a gátnál, ha még valaki emlékszik arra, amit akkor írtam.

Végére hagytam a lényeget. MTSZ-es bélyegző van a Berettyó étteremben (kocsmában)!

Jegyzeteltem, szokásomhoz híven.
START 21,3
CÉL 37,6

A részleteket nem teszem közzé, meg aztán nincs most kedvem kalapálni. Esetleg, ha valakit érdekel, később.

Van jó száz méter a két gát között is, ennyivel is rövidebb az „igazi” oldal.

Sikerült tehát kettévágni a hosszú gáttúrát, a hátralévő 14 kilométer Túrkevével együtt (+2) majd valamikor nyáron.
Túrkeve a hó miatt most kimaradt, de ami késik, nem múlik.

Összességében 20 kilométeres túra sikeredett 4 óra alatt. A hó miatt kicsit megerőltetőbb volt, mint terveztem, de nagyon élveztem. A végén még örültem, hogy kihagytam a városnézést.

Lud Creative Commons License 2004.01.06 0 0 5698
Könyvvásárlásomhoz grátiszba most kaptam egy "9 megye 99 nevezetessége, jelvényszerző túra Nyugat-Magyarországon" füzetecskét (létezik Kelet is 10-100). A mozgalmat Pest Megyei Természetbarát Szövetség jegyzi, a füzet igényes, rövid ismertetők, fényképek.
Bocs ha már ismert dologra hívtam fel a figyelmet.
Güsziológus Creative Commons License 2004.01.06 0 0 5697
A gond az, hogy egyre több helyen új bélyegző van. Az új, "egyenbélyegzőn" csak a TKME felirat van, minek következtében egyértelmű azonosításra nem használható.
A régiek valóban számozottak voltak.
Előzmény: nagypapi (5695)
nagypapi Creative Commons License 2004.01.06 0 0 5695
Na, hamár a TKM mozgalom így szóbakerült (szerintem nem teljesen Off):
Kb. 15 éve igen lelkesen csináltam a mozgalmat, több igazolólap is betelt, kaptam a TKME-től kis matricákat, sőt, ingyenes múzeumi belépőket is :o
A bélyegző alatti 4 szám a múzeum azonosítója, ezért ajánlja pl. a RPDDK Atlasz a jáki templom TKM pecsétjét is igazolásnak. Úgy vettem észre, hogy az első 2 számjegy a megye-azonosító (pl. 01 Budapest, 05 B-A-Z, 18 Vas, hasonlóan a cégjegyzékszámok első két számjegyéhez), a többi az egyedi azonosító. Ezeket a számokat a TKM füzetek tartalmazzák, ezért ez a pecsét szerintem alkalmazható a települést tartalmazó felirat helyett.
Amúgy szvsz túrázáshoz érdemes beszerezni TKM igazolólapot is, meglepően sok helyen lehet bele pecsétet gyűjteni, ráadásul jónéhányhoz alig kell letérni a turistaútról (arról nem beszélve, hogy sok esetben más jelvényszerző túrák állomásai is).
Előzmény: Güsziológus (5692)
Zete Creative Commons License 2004.01.06 0 0 5694
Ezt a vásárolt buszjeggyel való igazolást már túlzottan erőltetettnek érzem. Gondoljatok bele: leadod a füzetet és az átnéző sporttárs mit lát? Indulásnál bélyegzett a túrázó, esetleg a következő ponton is, aztán ott a buszjegy, hogy ment pl. 1-5 km-t busszal. Utána pedig esetleg újra gyalogolt, hisz van újabb pecsét.
Ha egyáltalán nem megy a bélyegzés, és fényképezőgépünk sincs, akkor tán csak elhiszik, hogy mégis ott jártunk, főleg ha a "szomszédos" rubrikák igazolják ezt.
Ha meg ez nem elég, akkor a buszjegyezésbe is bele lehet kötni - ha valaki problémázni akar.
Zete Creative Commons License 2004.01.06 0 0 5693
"..Árt. Káros. "

Azért szögezzük le ismételten, hogy ez mennyiségfüggő! :)

Előzmény: Güsziológus (5690)
Güsziológus Creative Commons License 2004.01.06 0 0 5692
TKME

Tájak, Korok, Múzeumok Egyesület.

Eredendően TKM volt és minden bélyegzőnek egyedi azonosító száma volt. Felazso honlapján volt lista. Vannak szépek, vannak ócskák. Az újnak nincs egyedi azonosítója. Kár.
Egyre több TKME feliratú bélyegző van. Úgy látszik, gazdaságosabb az egyforma bélyegzőt gyártani, mint az egyedit.
Márciusban utána fogok nézni, majd megírom.

Előzmény: Törölt nick (5685)
Güsziológus Creative Commons License 2004.01.06 0 0 5691
Sajnos, nem.
Egyszerűen pongyolán fogalmaztam.

Íme az idézett mondat:
"A buszjegy egyúttal igazolása annak, hogy eljutottam Lispeszentadorjánig, de bizonyítja ugyanakkor, hogy busszal mentem. Ha ui. igazolásként váltok jegyet, akkor 9 forintos legolcsóbbat kérek. Ez teljes árú."

Azért bizonyítja, hogy busszal mentem, mert teljes árú. Ha ui. igazolásként kérek jegyet, akkor a 9 forintos legolcsóbbat kérem, ami ugyebár kedvezményes és nekem nincs kedvezményre jogom.
Kicsit furmányos a megfogalmazás, de ez a lényege.

Ha csalni akartam volna, akkor kértem volna egy 9 forintosat, igazolásként, és egy másikat, utazás céljából.
Bonyolult lélek vagyok, tudom, de mint a tegnapi példa is mutatja muszáj precíznek lenni.

Ui.:
Megtisztelő, hogy előkerested az eredeti szöveget!

Előzmény: Törölt nick (5684)
Güsziológus Creative Commons License 2004.01.06 0 0 5690
Zete!

A fogadkozás azt jelenti, amit írtam. Nem iszom alkoholt. 2003-ban ittam a túrák útán egy-két sört (néha közben is), hideg időben egy unikumot.
Ennek vége.

A Corvin, többek között azért sikerült, mert előtte teljes volt az absztinencia. Szükségem van az egészségemre és az erőnlétemre, ezért nem iszok alkoholt. Árt. Káros.

Ui.:
Azért szombaton lenyomtam egyet, de tényleg nagyon hideg volt a gáton. Készül a beszámoló.

Előzmény: Zete (5683)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!