Keresés

Részletes keresés

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2015.05.05 0 0 83936

Nosztalgia. Regi Magyar buszok, villamosok, metrok - es hogy hany evig es mennyit futottak. Erdekes.

http://alfahir.hu/gondolt_mar_arra_mennyit_futott_egy_regi_ikarus_most_mindent_megtudhat

Zlot Creative Commons License 2015.05.05 0 0 83935

Nekunk sem (eddig). Par honapja Virgines vagyok, 100MB vonal, no limit, stb. Teljesen jol megy. Egyedul a feltoltesi sebesseg "hianyzik", a BT Infinity nagyobb feltoltest adott ... 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (83934)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2015.05.05 0 0 83934

Szerencsere nekunk nem igazan van gondunk a Virginnel. £22.5 havonta (es nem kell hozza telefonvezetek-berlet, egy ev alairasa meg mas marhasagok), 50MBit (es nem "up to" hanem tenyelg 50Mbit), korlatlan adatforgalom, tobb mint egy eve nem volt uzemzavar.

Előzmény: cam aro (83933)
cam aro Creative Commons License 2015.05.04 0 0 83933

ma mondtam le a virgint. 

azt mondja az ugyfeles, hogy havi 340Gb (:oo kamuzott szerintem ) adatforgalmat nem fog tudni az adsl. (sky ) 

...de persze van egy tok jo offerje. 

mondtam neki hogy nem baj.. majd akkor kimegyunk a parkba. maskor meg gondolkozzon elore. 

4 eve voltam ugyfeluk havi £38-48 kozt.. talan nem nekem kellene kozelharc aran kicsikarni nemi engedmenyt,

amig az uj belepok ezt orrba szajba megkapjak.

  

na lenyeg egy. 

abszolut net parti vagyok, de amikor mar raull az eletedre.. 

az nem jo. 

de varjal, nem hogy nem jo. hanem egyszeruen hatalmas pofaraeses amikor valamihez hozzaszoktal. .es azt ugy hirtelen mashol nem kapod meg.

gondolok itt par napos walesi kirandulasra. ahol nem hogy 4g nem volt.. de meg 2g sem.. :D

es lam. muxik az elet nelkule..sot.

tok jol muxik. :) ...beindulnak az elet funkciok. :)  

=============================

 

 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (83931)
seci Creative Commons License 2015.05.04 0 0 83932

1 cella kenyelmesen elvisz X telefont. Ha 1 cellaban 1 felhasznalo van akkor pepec. Ha <X detto. Nomarmost etessuk be a nepeket, es vegyen mind buzi okostelefont, aminel legalabb 4-5 alkalmazas allando jelleggel legalabb pingeli a halozatot (FB, email, twitter, instagram, GPS, terkep, akarmi) - igy aztan az X helyett kb 10X-nyit kell kiszolgalni.

-seci

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (83931)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2015.05.04 0 0 83931

Ez de durva... Varosunkban a sok helyen 3G sincs, nemhogy 4G. A High Streeten pedig sok helyen egyaltalan nincs mobil data (ertsd: mindharom okostelefononunk (felesegeme, enyem, ceges) kiirja, hogy "no mobile data network available"). Viszont a varosbol kierve, a nagy semmi kozepen, szinte mindenhol van 4G(!). Ceges telefonnal szorakoztam utobbi par biciklizesem soran, szinte barhol megalltam mezo-szanto-erdo szelen volt 4G, es nem csak nevleg, hanem tenyleg, pl. 16MB-os app kb 5mp alatt letoltodott. Meg olyan helyeken is talalok gyors 4G-t ahol aztan legvonalban 2km-es sugaru korben abszolute semmi telepules nincs, es azon tul is csak par hazbol allo tanyak, par tucat hazbol allo kis falvak. Hmmm....

aknot Creative Commons License 2015.05.04 0 0 83930

Ha jol tudom, Londonban nincs autotok, ugye? A gyerek attol lett erzekeny az autozasra mert ritkan ul autoban es nem szokott hozza a szervezete. Ha ez gond, akkor gyakran kisebb autoutakra vigyetek. Meg nem lattam olyan gyereket aki kenytelen volt naponta - hetente autozni es problemaja lett volna. az osszes olyan simerosunk gyereke hanyos autoban akik nem szoktak autozni.

 

Amit nem kell, ne gyogyszerezzunk. Ha gond, autoztasd, ha nem nagy gond, majd kinovi (mire o akar autot vezetni).

Előzmény: Caitlin (83916)
Dorka 57 Creative Commons License 2015.05.04 0 0 83929

Mr. Murphy egyik törvénye :-)

Előzmény: cam aro (83927)
jwdo07 Creative Commons License 2015.05.04 0 0 83928

 

yellow :-)

 

Nalunk soha egyetlen gyerkoc sem kapott gyogyszert effele bajokra - sem. Mert masra sem szednek semmit. Csak ha mar az orvos(magya) ir fel valamit. Na jo, irtak fel nekik D-vitamint mert itt keves a napsutes de mast nem.

 

A kisebbik gyerkoc lett egyszer rosszul az autoban - itt ukban a sok korforgotol - de (lekopogom) azota nem volt gond. Az autoval/ban.

 

A kompon - na az mar mas teszta. Ezert is allunk at a csalagutra. A lanyok most mar nem birjak a hullamokat. Eleguk lett a nagy lavor hullamaibol.

 

Nekem mindegy, en a jeg(tabla) hatan is elelek az ocean kozepen(?).

 

:-D

Előzmény: cam aro (83926)
cam aro Creative Commons License 2015.05.04 0 0 83927

szerintem az a selfwalkinghooverpower akkumulatorol taplalkozik., :) 

es sejditem hogy aki ilyet a piacra lott. az tett bele nemi programozhato funkciot is . 

 

nalunk legalabbis biztos.. mert bar az ours dyson drotos.

az hetszentseg hogy akkor indul mikor pihennék. :{

:)

 ======================

Előzmény: Dorka 57 (83925)
cam aro Creative Commons License 2015.05.04 0 0 83926

Jimmy.

(don Fullig, Alvira folleg vár balra  ) 

 

csalodok benned fijjam.  

kiskoru bunelkovetoknek nem adunk gyoccert ilyesmire. /sem/ 

 

maradva tisztlettel. 

Fred batyo. 

---------------------------

 

p.s by cam. 

tenyleg pill kell mar mindenre ?  

):((

================================

 

Előzmény: jwdo07 (83923)
Dorka 57 Creative Commons License 2015.05.03 0 0 83925

Csak egy ötlet a porszívóhoz.....

 

Lehet időzíthető konnektort kapni.......

Előzmény: Caitlin (83916)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.03 0 0 83924
Előzmény: Caitlin (83916)
jwdo07 Creative Commons License 2015.05.03 0 0 83923
http://m.hazipatika.com/gyogyszerkereso/termek/daedalon_vegbelkup/394

Regen volt tablettaban is. A hatoanyag alapjan kerd az itteni gyogyszertarban.
Előzmény: Caitlin (83916)
Caitlin Creative Commons License 2015.05.03 0 0 83922

hehe. vw polo nem gyorsulasi versenyre valo. legalabbis a standard berelt nem. es gyerekkel amugy sem versenyzek :)

egebkent mindig ruhelltem a saroktol sarokig gyorsulast. gyorsulni (auto)palyan, egyenes szakason o. mi a poen a gyorsulas - kormany lefejeles komboban?

Előzmény: seci (83920)
seci Creative Commons License 2015.05.03 0 0 83921

Ja, Stonehenge most is kb 1 ora (legyen 1.5 full extrasan), utana irany Salisbury - ott el lehet siman tolteni a maradek 4-5 orat!

Avagy kozepkor-maniakusok menjenek meg el Old Sarumba (ez a ketto kozott van, szinten English Heritage site).

Esetleg Winchester, az is utba esik es szep kis varoska.

Avagy Salisbury-bol legurani delutani naplementer Durdle Doorhoz.
-seci

Előzmény: seci (83919)
seci Creative Commons License 2015.05.03 0 0 83920

Nem lehet, hogy a gyerek a "normalis" kozlekedesi eszkozok (busz, metro) gyorsulasahoz szokott hozza, ti meg nyomtatok a 150LE-s kocsit, mint egy autoversenyzo (aztan meg a feket, hogy megalljatok)???

En eletemben egyszer hanytam majdnem ossze magam autoban - Toyota nem-tom-mi-a-neve-sportkocsi, egy hallgatom nyomta neki, ahogy szokta a Brody S. utcaban, saroktol-sarokig gyorsulasi versenyt rendezve...

-seci

Előzmény: Caitlin (83916)
seci Creative Commons License 2015.05.03 0 0 83919

"hacsak, elnem keszult mar a tourist attack hellokitty pavilon"

Mar elkeszult, nincs mar parkolo a kovek mellett, busz visz oda a jo par kilometterre levo centrumbol - ahol vagy egy-ket egyeb dolog is (pl pre-historic telepules)

 

-seci

Előzmény: cam aro (83917)
cam aro Creative Commons License 2015.05.03 0 0 83918

meg egy ide. 

(kezdek sas lenni :) 

 

par napja/hete /honapja siman beleszaladt a RAM-om a 80%-ba. (pedig van boven ) ugy. hogy szinte csak az index futott.. plusz adblocker. plusz win background. 

ma, vegig a sky broadband-el..  60% fole meg nem ment..

ha vissza valtok virginre ( ugyanez kondiciokal) .... mert meg el.. megint futyul a gepem.. 

 

osszeeskuveselmeletemvan. 

======================== 

Előzmény: cam aro (83915)
cam aro Creative Commons License 2015.05.02 0 0 83917

stonehenge felora maradando nyomot fog bennetek hagyni.

ennyi ideig tart korbe setalni.. azt slusz felejtos is. (szvsz a googlin jobb ) 

(hacsak, elnem keszult mar a tourist attack hellokitty pavilon, de arrol nincs infom.  ) 

 

tipp szinten en onnan lefele vennem az  iranyt. 

old sarum nem nagy durr..(marmint de, de nem atrohanos turista celpont )  viszont salisbury chatedral meger ket miset. (ateista vagyok ) 

onnan tovabb egyenes ut visz new forestba.. ahol most epp valami kek bokrok tobzodnak tavaszi mamorukban az erdo kozepen.

csak itt eveket tudnek  bolyongani otod rendu utakon, de legyen gombolyu a story.  

milford on sea egy kopes mar new forestbol.. jo kis videki ferry feeling szemben az isle of wightel. 

 

car sicknessre nem tudok mit mondani. 

szerintem az pszihes. 

tehat apuci elore veszi a gyermeket, . .es engedi kormanyozni. 

komolyan gondolom. persze nem autopalyan. (new forest :)

 

Előzmény: Caitlin (83916)
Caitlin Creative Commons License 2015.05.02 0 0 83916

ha valaki tervez roboporszivot venni: megeri :) kaptunk egyet ajandekba. aldi, legolcsobb. elvarasom az volt, h ne csinaljon nagyobb koszt (nem hiszek a legolcsobba, de tudom... lo, meg fog...) ezzel szemben a kis dragat bezartam a haloszobaba 15 percig elszoszolt benn es tenleg kiporszivozott :) a nappali/konyha trukkosebb. meg nem olvastam el a manualt, de ha meg programozni is lehetne, h 30p utan kapcsoljon ki, akkor minden reggel itthagynam ketyegni es szottyogni es este nagyjabol tiszta lakasba ernenek haza. most mar csak egy felmosorobot kell, de arra megvan a terv.

veszunk egy taviranyos autot es azt atepitjuk es a gyerek feladata lesz vele a felmosas :) mivel igy is az o feladata, szerintem az atepites hamar menni fog. 

mas.

gyereknek car sickness-re van vmi bogyo? es kialakulhat ez egyik naprol a masikra? eddig sose volt ilyen. par hete Mo-n wellnesselni indultunk, de hatvan kornyeken roka miatt visszafordultunk. ma rokakergetes nem volt, de meg londonbol sem jutottunk ki :( pedig sandwich volt a megcelzott allomas. holnap ujraprobalkozas, mert stonehenge van betervezve.

Arra a kornekre vonatkozo kiszallasos/megnezos otleteket is szivesen veszek ...

cam aro Creative Commons License 2015.05.02 0 0 83915

virgin 60 mbit/s helyett immar sky 20 mbit/s ketyeg.

(ha helytelen a mertekegyseg, , esetleg koblabhuvelykel is behelyettesitheto ) 

 

 

mint mondjak.. 

fenyevekel gyorsabb. (plusz 190 tv csati, minusz 10 font/h. )

azt lehet pofara eses lesz, mert uj sopru jol sopor..

de virgin akkor is monnyon le.  

cam aro Creative Commons License 2015.05.01 0 0 83914

volt valami bus/vidam pince buli annak idejen. (hagyomanyos falusi, ahol sirva vigad a magyar. :) 

teny hogy korul az a fomotivum amit leirsz.. 

de akkor,  ott,  a felhomalyban,  vegtelen szamu egyenletet birtam a nickemhez tarsitani.

....amibe most kozos oromunkre nem mennek bele.. :) 

 

====

megjottem kozepfolde szelerol. 

Bibury bubajos. .de ha felnonek a kis kacsak,.. max szep lesz. 

puzzlewood.. fantasztikus. bar pici, mint altalaban ekszerek

ha gyermekkorom indian csatait itt jatszhattam volna le.. 

..lehet meg mindig gyerek lennek.

 

ami viszont veletlen/nem tervezett celpont, es  dobbenet tetszett. az a clearwell-i iron mine. 

ebbol hianyzott az a tipikus angol hellokittymuanyagstyle.. 

ettol volt jo. 

===========

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (83890)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2015.05.01 0 0 83913

Hasznos lehet, uj: https://www.youtube.com/watch?v=zn2A8E2xo1I&feature=youtu.be

Hiring a vehicle: how to prove your driving record after the 8th June 2015 

DVLA video

aknot Creative Commons License 2015.05.01 0 0 83912

Ez engem is roppantul idegesít, viszont még sosem láttam, hogy elütöttek volna egyetlen gyalogost is ilyen helyzetben.

Előzmény: seci (83904)
aknot Creative Commons License 2015.05.01 0 0 83911

Na nem kellett sokáig várnom, hogy lássam, itt is vannak ilyen tahók.

Csak itt az 'agresszív' nem annyira agresszív (némi dudálásban éli ki agresszióját) és az 'okosabb enged' elvet vallja és így elkerüli a balesetet.

 

Helyzet a következő:

Mile End kereszteződésnél állok a piros lámpánál a Mile End Roadon. Kb 20 méterre a nagy kereszteződésen túl egy (piros) gyalogoslámpa (a Tube Station miatt) utána 10-20 méterre megszűnik a bal oldali sáv útépítés miatt.

Gyaloglámapánál áll egy Audi a jobb oldali sávban (mivel látja, hoyg a bal oldali hamarosan megszűnik).

Balról kikanyarodik egy fehér busz balra a Mile End Roadra és megáll az Audi mellett a gyaloglámpánál a bal oldali sávban.

Illetve nem egészen áll meg, lassan csurog, az orra már bőven benne van a biciklisták számára fenntartott négyszögben (így az orra a szabályoasn álló Audi orra előtt van.)

A lámpa zöldre vált és az Audis elindul, hogy megelőzze a buszt még a sávlezárás előtt.

A busz indexelés nélkül ráhúzza a kormányt az Audira és átmegy a jobb oldali sávba.

Az Audi persze satufék, majd hogy ijedségét, frusztrációját, nemtetszését kifejezze, rádudál a buszra.

Mikor már benne járnak az útszűkületben, a busz fékez és olyan lassan megy, hogy én is utolérem őket biciklivel, pedig vagy 50 m-rel mögülük indultam!

 

Ha rendőr lennék, ez lenne az a pont, ahol félreállítanám a buszt, elkérném a sofőr jogosítványát (igen , tudom, hogy sajnos itt nem kötelező magánál tartania) és az orra előtt darabokra törném.

Majd megkérném, hogy egy másik busszal folytassa útját. Egy pirossal.

 

 

Az már csak hab a törpén, hogy nem sokkal előtte nagy barátaim, a robogós pizzafutárok egyike majdnem feldöntött, amikor a jobbra kanyarodó sávban araszoltam lassan bele a kereszteződésbe, hogy elengedjem a szembe jövőket, amikor a jófej tapló csutkagázzal megelőzött jobbról, majd hirtelen balra bevágott elém, hogy egyenesen folytathassa útját, ugyanis a kanyarodósáv elfogyott előle és a kereszteződés közepén álló lámpával találta szemben magát!

Előzmény: aknot (83887)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2015.05.01 0 0 83910

http://totalcar.hu/magazin/bologatokutya/2015/04/30/ez_a_milliomos_kocka_zuzta_ossze_a_kinai_laferrarit/

Ebben nem is az a lenyeg, hogy lezuztak egy 300+ millio forintos autot, hanem hogy ki. Hihetetlen, hogy online jatekbol ugy meg lehet elni, hogy ilyen autora fussa. Utolso bekezdes a legerdekesebb, erdemes kovetni a linkeket. "Fen Weibo-profilja szerint korához képest igen jól áll a sportautó-gyűjteménye: rejtélyes sanghaji garázsában már áll egy McLaren P1, egy Koenigsegg Aegera R és egy G65 AMG, de állítólag magánrepülője és tengeralattjárója is van már. A sportautókhoz és a magamutogató luxushoz erősen vonzódó 27 éves srác igazi sztár a gamer szubkultúrában. Fen a Team King nevű csapat tulajdonosa, amely az egyik legnagyobb profi esport-csapat Kínában a Legaue of Legends nevű, valós idejű stratégiai, fantasy játékban (a játékról itt olvashatsz, itt pedig megnézeted, milyen ha játsszák). Az ilyen játékok nagy küzdelmeit jellemzően milliós online közönség előtt játsszák, innen a sok pénz. Ebből a világból lapátolja ki jelenleg ügyesen a maga milliót Fen, akinek üzleti vállalkozásai és egy kosárlabda-csapata is van. Szóval ez a srác kente falra a képen látható 963 lóerős Ferrarit kedden. Ha még mindig nem rühelled, itt egy kép a csajáról."

seci Creative Commons License 2015.04.30 0 0 83909

Jo, a biciklis arra vonatkozik, hogy a jarda meg van osztva gyalogos+bringa modon.

Persze, itt sem mehet - elvben. Mas kerdes, hogy megy, mivel gyalogos ugy sincs...

-seci

Előzmény: KawaBazsy (83908)
KawaBazsy Creative Commons License 2015.04.30 0 0 83908

Itthon a gyalogosnak van elsőbbsége a járda meghosszabbított vonalában a kanyarodó autóssal szemben, a biciklis nem mehet a járdán 12 év felett.

Előzmény: seci (83904)
seci Creative Commons License 2015.04.30 0 0 83907

 

-seci

Előzmény: Dorka 57 (83902)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!