Keresés

Részletes keresés

Lacivill Creative Commons License 2012.08.09 0 0 61738

Biztos kell neked a gáz?? Mekkora házat is kell befüteni? Hány kilowattra van szükség?

Előzmény: szulejmanszultan (61736)
Zöldövezeti Creative Commons License 2012.08.09 0 0 61737

 Csak ennyi ?

Előzmény: szulejmanszultan (61736)
szulejmanszultan Creative Commons License 2012.08.09 0 0 61736

Ma voltam a Fiumei úton és megkérdeztem mennyibe kerül egy bekötés telekhatárig. Jelen pillanatban körülbelül 500 000 Ft+ÁFA mindennel együtt. Vasárnap tárgyalok az egyik gáz szakival a részletekről. Mondana valaki hozzővetőleges összeget, hogy egy falon kívüli csővezeték szerelés mennyibe kerül? (Két sarkon kell átvezetni) Mennyire kell számítanom méteréért? Minden infó számít, teljesen tapasztalatlan vagyok a témában, most szedegetem össze az infókat!

(A kérdésre természetesen mindenki másnak is szól, aki hozzá kíván szólni)

Előzmény: morgen66 (61734)
PetiCsokvaomány Creative Commons License 2012.08.08 0 0 61735

Végülis nem lessz olyan komoly baja ( és is törtem már meg, nem vagyok rá büszke) de azért ha belegondolsz az a cső már sérült és helyt kéne állnia 20 év múlva is. A keresztmettszetcsökkenésbe igazad van!!!

Előzmény: C20NE (61722)
morgen66 Creative Commons License 2012.08.08 0 0 61734

Szia!

Írtam az előzöekben ,hogy kérdezd meg a Főgázt és konzultlj egy gáztervezővel.

Ha mindeféleképpen gázt akarsz  a gáztervezőt úgysem tudod kikerülni.

 

 

Előzmény: szulejmanszultan (61733)
szulejmanszultan Creative Commons License 2012.08.08 0 0 61733

Akkor  "magyarázkodással" kezdem. :) Természetesen nem megengedő értelemben írtam, hogy mástól is jöhet válasz a kérdésre, hanem mások irányában buzdító, kérő értelemben. Remélem Rajtad kívül senki sem értette félre! Szóval jöhetnek a válaszok, ne tartsátok magatokat vissza! :)

 

Kispesten van ez a telek (írtam a 61661-ben), közel a CBA Remiz áruházhoz. 

Mondjuk már az is segítene valamit, ha tudnám, mennyibe kerül most egy FŐGÁZ-os bekötés telekhatárig. Mindennel együtt.

Előzmény: Zöldövezeti (61732)
Zöldövezeti Creative Commons License 2012.08.08 0 0 61732

 Helló ! Jó hogy megengeded a többieknek , hogy hozzászóljanak.  !!

 Hát többet azonkívül amit a ..705 -ben írtam,  nem tudok. Fogalmam sincs hol van ez a projekt ! Kispest ? Lőrinc vagy valami pestkörnyéki település.

Fizetni mindenüt kell valamennyit .

Előzmény: szulejmanszultan (61724)
KalásziM Creative Commons License 2012.08.08 0 0 61731

 Mint már írták : gázszerelő, aki hozza a megfelelő fúvókát.

 De korábban amikor még a pb. volt az álatlános, akkor arra állították be a készüléket, majd ahogy terjedt a földgáz ( jó 25 éve ) már földgázra állították be a tűzhelyeket és mellékeltek hozzá  pb. gázra való fúvókákat is. majd bizonyos kereskedők ezt egyszerűen kivették a csomagból - modván majd a beüzemelő belerakja.

 No de ki akar   egy Kuncsorba melleti tanyán beüzemelőt hívni jó pénzért ?

Előzmény: Gepesz35 (61726)
pajaci Creative Commons License 2012.08.08 0 0 61730
Előzmény: Gepesz35 (61726)
halaloszto Creative Commons License 2012.08.08 0 0 61729

nemtudom. ha talalsz hozza gyari hasznalati utasitast, abban benne lesz hogy melyik langhoz milyen luku fuvoka kell egyik meg masik gaz eseten. a fuvoka menete amivel rogzil kb mindenen egyforma, de azt meg is tudod merni. ha a doksiban csak az van, hogy melyik lang hany kW nevlegesen, abbol is kikeresheto a fuvoka merete.

 

vajk

Előzmény: Gepesz35 (61728)
Gepesz35 Creative Commons License 2012.08.08 0 0 61728

Értem!És itt a pontos neve is INDESIT KN 5400 wu/g.pontosan tudod mi kell hozzá?kérlek ird le vagy linkeld be.

Előzmény: halaloszto (61727)
halaloszto Creative Commons License 2012.08.08 0 0 61727

a) uj fuvokak

b) gazszerelo

 

mivel regi, ezert nem art egy altalanos atnezes sem.

 

Vajk

Előzmény: Gepesz35 (61726)
Gepesz35 Creative Commons License 2012.08.08 0 0 61726

Sziasztok!Egy kis segitséget szeretnék kérni gáztüzhely ügyben.A következő a tényállás hogyan lehet áttálitani egy régi gáztüzhelyt földgázrol palackosra,mik kellenek hozzá?

Wattocsak Creative Commons License 2012.08.08 0 0 61725

Az elmondottakon nehezen igazodom ki, de mintha a szomszéd telkén akarsz átvezetni egy vezetéket a te gázbekötésédre. Nincs előtted az utcán gáz? Ha van akkor arra kell kötnöd.

Előzmény: szulejmanszultan (61724)
szulejmanszultan Creative Commons License 2012.08.08 0 0 61724

(Neked írom a választ, de nem csak Tőled jöhet az infó)

 

Szóval, mennyi is az annyi (kb)? Konkrétabban van egy kb. 10-14 méteres földalatti vezeték a telken belül, kiállás a szomszéd ház falán, plusz a gázművek ugye bevezzete a telekhatárig. Én a kiállástól (a csonktól) köttetném rá a vezetékemet. Természetesen megfizetném ennek a közös szakasznak - a rám eső - kiépítési és egyéb (hálózatfejlesztés) költségeit, de mennyi kb. ezért egy reális ár? A szomszéd olyan tíz évvel ezelőtt vezette be a gázt magához. Milyen árakat vesznek figyelembe (akkori, vagy mostani) a megegyezésnél?

Előzmény: Zöldövezeti (61705)
Mr. Teddy Creative Commons License 2012.08.07 0 0 61723

Üdvözlet mindenkinek!

 

Mai nap elaludt a Junkers átfolyós vízmelegítőm őrlángja. Gondoltam semmi gond, a táplálócsövet kikapom, kifújom, és mindig megoldotta a problémát. Szétkaptam, kifújtam, amikor nyomva tartom a gyújtásnál a csapot szép az őrláng, de elalszik. Fogtam a zuhanyrózsát, letusoltam az egészet, mert igen poros volt. Hagytam száradni, összerakom, őrláng szépen megmarad, de most miután beindul elég nagy erővel, hangosan megy a bojler. Úgy, hogy a legkisebb fokozatra állítottam a csúszkát. Lehet ez még amiatt van, mert belül még vizes a kígyó, és a lángoktól elgőzölög a benne maradt víz?

Most lekapcsoltam, hagyom, had száradjon, később beindítom újra.

C20NE Creative Commons License 2012.08.07 0 0 61722

Szia!

 

A szerelő megtöri a csövet, ahogy írtad, majd nem dicsekszik vele, visszahajtja. Milyen baj történhet egy ötrlétegű csővel és milyen baj történhet egy háromrétegű padlófűtés csővel?

 

( Tesztből kétszer áthajtottam teljesen egy ötrétegűt, majd a két végére kulcsos idom és adtam neki 10 bar nyomást. Semmi baja, pedig a külső réteg igencsak megnyomorodott, gondolom a belső is.  )

 

Nem inkább a keresztmetszetcsökkenés, illetve az elzáródás miatt ajánlják ilyenkor a cserét?

Előzmény: PetiCsokvaomány (61622)
common Creative Commons License 2012.08.06 0 0 61721

 

"Shit. Nem gondoltam, hogy kozvetlenul a panelra  van ragasztva a jarolap."

 

> Ezt nem értem.

 

hat semmi kulonos, csak azt hittem a panel es a csempe kozott meg van 1-2 ilyen-olyan reteg.

 

 

Előzmény: morgen66 (61720)
morgen66 Creative Commons License 2012.08.06 0 0 61720

"Shit. Nem gondoltam, hogy kozvetlenul a panelra  van ragasztva a jarolap."

 

Ezt nem értem.

 

A 110 csövet megbontani és beszerelni egy másik ágat,nem olcsó én még nem csináltam,

de hallottam hogy egy teleszkóp ágat 40-50 ezerért cserélnek.

 

Nemtom szétteriti e a bűzt , de mivel te a tizediken vagy és feletted nincs senki

így nemhiszem hogy a ventillátor lefelé fújná a levegőt.

 

Próbáld meg tőlük megkérdezni,egy telefont megér.

http://www.helios.hu/ujlap/elerhet%C5%91segek,4.html

Előzmény: common (61718)
morgen66 Creative Commons License 2012.08.06 0 0 61719

Akkor egyszerű a dolgod,veszel egy merülő érzékelőt,és bekötöd a kazánba a helyére.

Előzmény: bautest (61717)
common Creative Commons License 2012.08.06 0 0 61718

> A panelba bevésni nem tudod a zuhanykabin lefolyókát.

 

Shit. Nem gondoltam, hogy kozvetlenul a panelra  van ragasztva a jarolap.

 

> A fal hátamögött van a 110 pvc cső,azt meglehet bontani és alacsonyabra tenni a zuhany lefolyót,

> erre írtam hogy ezt meglehet csinálni de ez plusz költség.

 

Kb. mennyi ido / penzbe faj?

 

> Szögletesbe is belehet tenni a szellőzőt.

> Ha nem engedik akkor nem tudsz mit tenni.

 

Tenyleg igaz lehet, hogy szetteriti a buzt?

Előzmény: morgen66 (61708)
bautest Creative Commons License 2012.08.06 0 0 61717

Fel van készítve a kazán külső tárolóra, van benne váltószelep is és külön előremenője van a tárolóhoz.

Lehet külön venni a kazánomhoz egy ún. "merülő érzékelőt", amit ha jól gondolom csak be kell nyomni a tároló érzékelőt befogadó részébe és akkor egymás között lejátszák, hogy mikor kell HMV-t csinálni. (Attól picit tartottam volna, ha külön közbeiktatott vezérlés kellett volna hozzá, az meg túl egyszerű lett volna, ha hőmérsékletérzékelés nélkül szimplán a visszatérő hideg ág hőmérséklete alapján tudná a kazán, hogy kihűlt a HMV tároló)

Előzmény: halaloszto (61716)
halaloszto Creative Commons License 2012.08.06 0 0 61716

vannak olyan kazanok, amiket felkeszitettek a kulso tarolora. ekkor kb az 1-es eset, tehat a homero a kazanra van kotve, meg a valtoszelep is (vagy a szelep a kazanban van, es van kulon tarolohoz meno eloremeno csove). 

 

ha a kazanod nem ilyen, akkor kell egy termosztat (homerovel egybeepitett villanykapcsolo), meg egy valtoszelep, ami eldonti hogy a melegviz a tarolo csokigyojaba, vagy a radiatorokba megy. a valtoszelepen meg jo van van vegallaskapcsolo. ha lehul a tartaly, a termosztat bekapcsolja a valtoszelepet, az atiranyitja az eloremenot a csokigyoba. amikor keszen van a valtassal, akkor a vegallaskapcsolo inditja a kazant. egyszeruen paralell van kotve a rendes futesi szobatermosztattal. 

  - ha a kazan kondenzacios, meg a futes csak 40 fokos vizzel megy, akkor gond lehet hogy a futesi eloremenohofok nem eleg a melegvizcsinalashoz.

  - illene hetente egyszer megfozni a tartalyt, hogy ne koltozzon bele senki

  - kikapcsolas utan a kazan szokta meg keringetni a vizet, amig a belseje le nem hul. a fenti megoldas igy nyaron is fog tolni egy keves melegvizet a vegen a radiatorokba. ez ellen jo lenne, ha a valtoszelep csak kesleltetve valtana vissza. 

 

Vajk

Előzmény: bautest (61714)
morgen66 Creative Commons License 2012.08.06 0 0 61715

Majdnem de itt egy pár rajz ,ebből sikerül megérteni.

 

http://www.futesuzlethaz.hu/shop/kapcsolasi_rajzok/ariston_kapcsolasi_rajzok.pdf

Előzmény: bautest (61714)
bautest Creative Commons License 2012.08.06 0 0 61714

Segítsetek már, hogy megértsem: adott egy indirekt HMV tároló és egy fűtő kondenzációs kazán. Általában honnan fogja tudni a kazán, hogy HMV-t kell fűtenie?

  1. Van a tárolón egy hőmérséklet érzékelő, amit közvetlenül rákötünk a kazán egy bemenetére és kész, egymás között lejátszák a meccset.
  2. Van a tárolón egy hőmérséklet érzékelő, amit összekötünk egy értelmezni képes külső vezérlővel és a vezérlő küld szükség esetén jelet a kazán megfelelő bemenetére.
  3. A tároló és a kazán közötti meleg előremenő-hideg visszatérő különbségéből tudja a kazán, hogy hűl a tároló, után kell fűteni.

 

Ezek amolyan első körös tájékozódásom utáni tippjeim és gondolom a válasz függhet még a kazán típusától is, de próbáljunk egy általános esetet nézni, ahol mondjuk különböző típusú a kazán és a tároló.

petike23 Creative Commons License 2012.08.06 0 0 61713

Ezt nem ismerem sajnos.

Sanuier Duvalnál működik amit írtam, de szerintem ez is szétszedhető.

 

 

Előzmény: Tade15 (61711)
Tade15 Creative Commons License 2012.08.06 0 0 61712

Ja,a képet a Vateráról ollóztam mielőtt megszólnak.

Előzmény: Tade15 (61711)
Tade15 Creative Commons License 2012.08.06 0 0 61711

Köszi,megnézem.

Így néz ki amúgy:

Előzmény: petike23 (61710)
petike23 Creative Commons License 2012.08.06 0 0 61710

Szervusz,

 

ha a háromjáratú szelep tömbjéről leszedhető a váltószelep motorja, akkor szedd le, és a váltószelep tengelyét fogóval megfogva próbáld néhányszor óvatosan ki-be húzni.

Ha csak beragadt valami szutyok miatt, akko ez segíthet.

 

Üdv; Péter

Előzmény: Tade15 (61709)
Tade15 Creative Commons License 2012.08.05 0 0 61709

Üdv uraim.Van egy Junkers ZW20 KD23 tipusú cirkóm,és beragadt a váltószelep melegvíz állásban.Hiába nyitogatom a meleg vizet nem vált vissza,pedig ez máskor segített.Ütögettem is csavarhúzó nyelével finoman de semmi.Nincs valakinek véletlenül robbantott ábrája róla,hogy néz ki belülről?A szétszedéséhez le kell engedjem a fűtésből a vizet?Vagy esetleg valakinek ilyen eladó cirkója üzemképesen olcsón?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!