Keresés

Részletes keresés

Fefe77 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 1526
Természetesen nem haragszom, csak remélni tudom, hogy azért nem lesz olyan nagy probléma a hellyel.

Megmondom őszintén, hogy vegyesek voltak a vélemények is, amiket a booking.com oldalán átnéztem, de az előzetesen kiválasztott három helyből még mindig ez kapta a legmagasabb értékelést, így végül emellett döntöttem.

A többit majd a jövő dönti el.
Málnaszőr Creative Commons License 2009.04.04 0 0 1524

Amikor Velencében voltunk ott mentünk el a Regit előtt a szállásunk felé, ami egy saroknyira van.  Előtte én is nézegettem a neten a Regitet is, mert az alacsony árkategóriába tartozik.

 

Mindig figyelni szoktam külföldön azokra a szállodákra, amiket felvettem előtte a short listre, hogy visszaigazolást kapjak magam számára a döntésemről, megérzéseimről, úgyhogy mikor megláttam jól meg is néztem magamnak.

 

A pályaudvartól 2 perc, és ahogy alább írták a velencei busz szinte a ház előtt áll meg, a treviso reptéri busz (ATVO) megállójától 100 méter. 

 

Megnéztem a linkeden látható képeket.  Az én egyéni véleményem (ami nem kell, hogy máséval is egyezzen)  az, hogy a szálloda által feltett válogatott képek 2 klasszissal jobbat sugallnak a valóságos képnél.

 

Szobákat ugyan nem néztem meg, de a külső környezetét én így láttam:

 

- tipikus pályaudvar környéki miliő, felfordulás, rendezetlen környék

- forgalmas főút elején fekszik

- a közvetlenül szomszédos részeken útépítés folyik

- az oldalfala okkal nincs lefényképezve, a vasút felől közeledve elég lehangoló képet mutat az épület. ( a bejárati front oldal viszonylag korrekt)    

 

Utólagos értékelésem az volt, hogy jó volt a megérzésem, amikor nem ezt a helyet választottam.  Relatív olcsó ugyan, de ennyiért , vagy alig pár euróval többért jobbat lehet találni. (sőt akár kevesebbért is)

 

Remélem nem  haragszol meg, hogy amikor már döntöttél rossz véleményt adok.  

 

 

Előzmény: Fefe77 (1519)
Fefe77 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 1523
Köszönöm, remélem, hogy nem fogtam mellé.

Lidora mi is beakarunk menni, de én úgy gondoltam, hogy veszünk Velence kártyát, hiszen ezzel a múzeumokban is egyszerűbb bejutni, és nekünk Rómában nagyon bevált.

A sült kappant megfogom kóstolni.
Előzmény: denes (1521)
Fefe77 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 1522
Nagyon szépen köszönöm, természetesen igényt tarok a beszámolódra, tanácsaidra.

Egyébként jó utat nektek, és kellemes időtöltést.

Mi 11-én indulunk, a repülőjegyet már januárban foglaltam, azzal nem volt gond, de szállással sok időt elvesztegettem.
Előzmény: szekeres.robert (1520)
szekeres.robert Creative Commons License 2009.04.04 0 0 1520
Hasonlóképp megyünk, és még pár nappal azelőtt megjövünk, mielőtt indulnál (ha még mindig áll, hogy ápr. 11-én indultok. ) Mi már ma du. indulunk, Treviso-n keresztül megyünk (Wizz-air), és a "Hotel Regit"-hez nagyon közel lesz a szállásunk.

Szívesen beszámolok majd a környékről, ha érdekel. Mi a reptérről busszal megyünk a Mestre vasútállomáshoz, onnét gyalog, pár perc séta.
Előzmény: Fefe77 (1519)
Fefe77 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 1519
Szép napot !

Sikerült lefoglalni a szállást. Végeredményben Mestre mellett döntöttem, a szállás pedig:

http://www.booking.com/hotel/it/regit.html

Repülővel Trevisoba érkezünk meg, innen kell eljutnunk a szállásig.
Ahogy nézem a transzfer járatnak van egy megállója a Piazza 27 Ottobrenál. Innen már nincs mesze a szállásunk, de a térképen mintha vasútvonalat is látnék a szállásunk közelében, így talán vonattal jobban megközelíthető lenne.

Ezt majd még kiokoskodom…

Köszönöm a sok segítséget.

Most pedig hozzáfogok a fórum anyagának teljes átolvasásához. Nehogy valami hasznos információ elkerülje a figyelmem.
namox Creative Commons License 2009.04.03 0 0 1518
ja az "abbonamenti" a menetrend
Előzmény: tejesember82 (1514)
namox Creative Commons License 2009.04.03 0 0 1517

http://www.ferroviedellostato.it/

 

az előző nem jött össze, remélem innen átlehet menni a vonat menetrendjéhez, csak be kell írni, hogy honnan hova akarsz menni (treviso centrale-venezia santa lucia, időpont)

Előzmény: tejesember82 (1514)
namox Creative Commons License 2009.04.03 0 0 1516
Előzmény: tejesember82 (1514)
namox Creative Commons License 2009.04.03 0 0 1515
Előzmény: tejesember82 (1514)
tejesember82 Creative Commons License 2009.04.03 0 0 1514

Hello

 

Igazából csak áthaladok Velencén mert a végcél Caldonazzo, de eddig mindíg vonattal mentem és nem volt ezzel bajom, mert csak átszáltam a vasútállomáson és kész! Most először megyek repülővel és nem találtam menetrendet, hogy tudok eljutni a vasúthoz...

Mégegyszer köszi!

srac1981 Creative Commons License 2009.04.03 0 0 1513

Köszönöm, nem akartam én válaszolni!

 

Előzmény: Zebrina Pendula Heritage (1503)
namox Creative Commons License 2009.04.03 0 0 1512

Nagyon szívesen, ha kell még valami, csak kérdezz, ha tudok válaszolok, de majd írok egy rövid beszámolót, ugyanis kedden jöttem haza Velencéből.

Előzmény: tejesember82 (1511)
tejesember82 Creative Commons License 2009.04.03 0 0 1511

Hello,

 

Pontosan ezt szerettem volna megtudni!

Igazán köszönöm...

namox Creative Commons License 2009.04.03 0 0 1510

Nem tudom, hogy jól értem e, de ha Treviso reptérről Velencébe akarsz busszal és vonattal eljutni, akkor így is lehet menni, szerintem tök egyszerű:

Ha leszálltál a repülőről, és bementél a váróba, jobbra kell menni, vannak jegypénztárak (bódék), az ACTT feliratot kell keresni, és ott tudsz venni 1 euróért buszjegyet (írd fel egy lapra, hogy Treviso busz 6, fogják érteni, ha megmutatod). Ha ez megvan, ki kell menni a reptérről, ott állnak buszok de az nem az ami neked kell,  hanem tovább kell menni egy kicsit, és jobbra az úttest mellett megtalálod a 6-os busz megállóját. Nem kell átmenni a zebrán, az a busz a másik irányba megy. A buszon a jegyet egy sárga kütyün le kell csipogtatni. Kb.4 megálló a Stazione FS-ig, ott jobbra van a pályaudvar, de balra kell átmenni az úttesten, le az aluljáróba, és úgy eljutsz a jegypénztárakhoz. Van jegyautomata, ami könnyen kezelhető, nulla nyelvtudással is (én se tudok, csak magyarul), 2.35 euró a Santa Luciaig a jegy 2. osztályra. A lényeg, hogy az automatán van egy kis lyuk, oda be kell dugni a jegyet, hogy rányomja a dátumot, mert így érvényesíted. Kb.35 perc az út Velencébe.  

Van közvetlen buszjárat (ATVO (asszem)), a reptrérről Velencébe, de 1 úrta 6 euró a jegy, a retúr pedig 10 euró, de nem kell átszállni.

 

Jó utat!

Előzmény: tejesember82 (1509)
tejesember82 Creative Commons License 2009.04.03 0 0 1509

Sziasztok.

 

Repülővel megyek júniusban Trevisoba és mennék tovább Velence Mestréről, vagy St.Lucia-ról vonattal!

Sajnos az olasz nyelvtudásom nem az igazi! Szóval úgy is mondhatnánk, hogy semmilyen! Ezért nem tudom az olasz menetrendeket értelmezni!

Tudnátok nekem segíteni, hogy milyen busz van a Treviso reptér és Treviso vasútállomás között és hogy mennyi a jegy meg ilyesmi?

 

Előre is köszi

András

Málnaszőr Creative Commons License 2009.04.02 0 0 1508

You've got mail.

 

 

... és baratnod is      ;-)   

 

 

Előzmény: Latya (K.L.) (1505)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2009.04.02 0 0 1507
Na és volt acqua alta? :)
Előzmény: Zsuzsi1986 (1506)
Zsuzsi1986 Creative Commons License 2009.04.02 0 0 1506
Sziasztok!
Ma jöttünk haza Velencéből. SZUPER VOLT! Velence jobb,mint gondoltam! :)
Annyira hangulatos...
Wizzair géppel mentünk, odafelé volt egy 15 perces csúszás,aggódtunk,hogy mi lesz így a transzfer busszal, de nem volt gond. Megvárt minket,szóval nem a következő busszal mentünk. A busz oda-vissza 10 euro.
Sok gondolkodás után vettünk 24 órás vaporetto bérletet,MEGÉRTE! Tényleg gyalog is simán be lehet járni Velencét, de ha már át akarsz menni legalább egy szigetre,akkor megéri megvenni,szerintem. Hála nektek :) , elmentünk Buranoba is! Ezt a helyet senki ne hagyja ki!!Iszonyú hangulatos,nekünk nagyon tetszett!Előtte voltunk Muranoba is,háááát felejthető! Ma még gyorsan átmentünk Lidoba is, a tengerpart miatt. Szerintem Lido is nagyon jó hely, így utólag sajnálom,hogy nem volt rá több időnk.
Az árak? Durván drága MINDEN! Mondjuk mi vizet a Billában tudtunk venni 17 centért is. Kétszer ettünk vendéglőben. Első este ettünk két (hatalamas) pizzát, az 18 euro volt. De lehet olcsóbban is pizzat enni. Láttam valahol 5,5 euroért. Második este ettem egy adag spagettit, 7 eruro, a párom lasagnet és valamilyen töltött tésztát, és rendeltünk egy tiramisut. Ez volt 29 euro.
Ma ettünk egy-egy szelet pizzat 5 euroért. Hát,ilyen árak vannak.
Velencét mindenkinek ajánlom,fantasztikus hely!!

Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.04.02 0 0 1505

hahó Málnaszőr!

 

Küld már el emailban a szállásinfót. köszi

Előzmény: Málnaszőr (1498)
Ryke Creative Commons License 2009.04.02 0 0 1504
valóban, a szállodai bároknál már csak a szobai minibár nagyobb lopás...
Előzmény: Zebrina Pendula Heritage (1503)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2009.04.02 0 0 1503
Mindez, amit felsorolsz, csillagászati áron, ezt azért tegyük hozzá. Már ahol van, mert nem mindenhol van például feltöltött hűtőszekrény. Nekünk sem volt most a Panadában.
A kávé+tea+vízforralóval meg eddig csak Írországban találkoztam.
Előzmény: freyya (1500)
bbmagdi Creative Commons License 2009.04.02 0 0 1502
Én úgy értelmeztem, hogy 90 €/éj volt a lakás, ez így fejenként nekik 45 €/fő/éj-re jött ki.
Előzmény: Latya (K.L.) (1501)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.04.02 0 0 1501
45€/mi ? szoba, fő,nap ?
Előzmény: srac1981 (1497)
freyya Creative Commons License 2009.04.02 0 0 1500
"pláne hogy ha szállodában lakunk is annyi, plusz ki kell mennem minden teára, kávéra, szendvicsre az utcára"

Életemben nem voltam még olyan szállodában, aminek ne lett volna étterme, kávézója, bárja. Miért kellene az utcára rohangálni? A legtöbb helyen még a szobádban is van egy innivalóval feltöltött hűtőszekrény és elektromos vízforraló, ha magad akarod a kávét/teát elkészíteni.
Előzmény: srac1981 (1497)
baratnod Creative Commons License 2009.04.01 0 0 1499
Az adatlapról tudsz küldeni e-mailt!
Előzmény: Málnaszőr (1498)
Málnaszőr Creative Commons License 2009.04.01 0 0 1498

Megköszönöm, ha elküldöd a címet, mert egy ismert, bevált szállás mégiscsak jobb.

 

Ahhoz kell egy emil, mert ingyen reklámot nem csapok nekik itt. Aki kéri annak elküldöm a "feltalálási helyet"

 

Előzmény: baratnod (1496)
srac1981 Creative Commons License 2009.04.01 0 0 1497

Szia.

Én is megnéztem, nem megy a honlap, nem tudom miért.

Mi 90€-ért kaptuk a lakást és nagyon meg vagyok elégedve vele, csak ajánlani tudom. 45 euro nem őrület összeg, pláne hogy ha szállodában lakunk is annyi, plusz ki kell mennem minden teára, kávéra, szendvicsre az utcára, ami ugyancsak pénz. Nem spórolni és nem is pénzt szórni akartunk, kényelmes költekezést terveztünk, így is lett. Pl, kávéztunk 2,5 euróért is a Szt Márk tér közelében, de otthon is ittunk finom tejes kávét (annak a ktg-e kb 0,5€ :) )

Üdv: Src.

Előzmény: bbmagdi (1489)
baratnod Creative Commons License 2009.03.31 0 0 1496

Köszönöm szépen a jó tanácsokat!

 

Nem örülnék neki, ha valóban zárolnák a számlámon az összeget, van annak addig ezer helye! :-))) Remélem olcsó szállás is lesz később is.

 

Megköszönöm, ha elküldöd a címet, mert egy ismert, bevált szállás mégiscsak jobb.

 

Folyamatosan olvasom a hozzászólásokat és gyüjtöm az információkat. Utikönyvem még nincs, azzal együtt biztos könnyebb lesz rendszerezni az ismereteket.

 

 

Előzmény: Málnaszőr (1484)
baratnod Creative Commons License 2009.03.31 0 0 1495
Köszönöm szépen a választ és a linket - remélem megbirkózunk vele! :)))
Előzmény: FLaci (1482)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!