Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

BaloghP márc. 14. © 49496

a túrázók nem kapnak olyan frissítést, és más a szintidő is.

Előzmény: ubalika76 (49495)
ubalika76 márc. 14. © 49495

Azt jól érzékelem, hogy 5:30-as rajt 7500Ft-ért, a 6:00 1300Ft-ért abszolválható a MB-en? 6200-ért elég drágának tűnik a kőkútpuszta-vasútállomás résztáv. Ja, és 1300-ért bekerülhet az eredményed egy 1987 óta létező listába. Ha ezt 7500-ért nem adják, akkor az azért elég szar.

megalkuvó márc. 14. © 49494

Bocsi, de már elküldtem a Kaptárkősöknek. Majd jövőre!

Előzmény: Athosbá (49492)
Athosbá márc. 14. © 49493

Elindult a Baradla Underground Trail verseny nevezése:
http://nomadsportalapitvany.hu/index.php/nevezes

Athosbá márc. 14. © 49492

Szia!

Van bizony! Pl: Nomád Terepfutó Suli.

Támogassátok adótok 1%-ával a Nomád Sport Alapítványt

Kedves sportbarátok! Aki még nem nyilatkozott az adója 1%-ról, annak felajánlását szívesen veszi a Nomád Sport Alapítvány és a keretein belül működő Terepfutó Suli. Az így befolyó pénzeket, a gyerekek felszerelésére, utazásainak finanszírozására és a versenyeken[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Előzmény: megalkuvó (49481)
-biga- márc. 14. © 49491

9:00-kor van Kékestetőn pontzárás.

A hétvégén pontosan felkerülnek a szintidők.

A verseny 10 órás szintideje nem változott.

Előzmény: Babosi Gyorgy (49489)
-sanci- márc. 14. © 49490

igen van, 2:30 :)

Előzmény: Babosi Gyorgy (49489)
Babosi Gyorgy márc. 14. © 49489

Első olvasás után nem találom, hogy Kékestetőnél van rész szintidő?

Előzmény: -biga- (49488)
-biga- márc. 11. © 49488

Nem lesz váltó.

Előzmény: zoncsi (49487)
zoncsi márc. 11. © 49487

Hurrá! Célverseny! :)

Most akkor nem lesz váltó, ha jól gondolom és látom, ugye?

Előzmény: -biga- (49486)
-biga- márc. 9. © 49486
megalkuvó márc. 7. © 49485

A tied volt az egyetlen komoly, és egyben nyerő ajánlat. Köszi mindenkinek a hozzászólást!

Előzmény: BaloghP (49483)
Bikk Pubi márc. 6. © 49484

Maga csak támogasson achilles- és érregenerációs alapítványokat! Egyelőre.

BaloghP márc. 6. © 49483

ha nem csak kizárólag terepfutásra szánod, sok minden mással is foglalkozunk,terep takarítások, tanösvény létesítés, és persze trail-t is szervezünk :)

allez zserzseli! márc. 5. © 49482

esetleg a hiúzos? :)))

megalkuvó márc. 5. © 49481

Van terepfutós alapítvány, ahová az SZJA 1%-át lehet utalni? Én utalnám, sok kicsi sokra megy.

bor_kedvelő márc. 5. © 49480

meg is nyerte, ezt kihagytam :-)

video: http://vimeo.com/70342580

Előzmény: bor_kedvelő (49479)
bor_kedvelő márc. 5. © 49479

Wermescher Ildikó volt tavaly a maratonon, nagyon dicsérte, és elképesztően nehéz azt írta...

Előzmény: asciimo (49478)
asciimo márc. 5. Creative Commons License 49478

http://www.pitztal.com/de/events/trailmaniak

95 km / 7000 szint

Iden rendezik masodjara.

Tavaly 50 indulobol 11 beerkezo.

Magyar indulo meg nem volt. Hatha valakinek nem eleg a Zugspitz trail :)

cs70 márc. 4. © 49477

Én is voltam futni, 25 percet. Azt hiszem, hogy van honnan építkezni. 

DonRazzino márc. 4. © 49476

:-) 

Előzmény: allez zserzseli! (49473)
ubalika76 márc. 3. © 49475

Síbakancsban szalagszakadással is vígan szalad akárki! Azért jó ha van sícucca/bringája a futóembernek, mert télen/nyáron, mikor oda a boka, lehet tolni másfajta anyagot.

Hótalp, és gyere Atátrába, most jók a kuloárok!

Előzmény: allez zserzseli! (49451)
atros márc. 3. © 49474

A Bükk rettenetesen sokat kivett most belőlem, ennyire még soha nem éreztem magam kimerültnek. A másnapi most tényleg "csak" túra volt (az Olasszal és a többiekkel :D).

Előzmény: allez zserzseli! (49473)
allez zserzseli! márc. 3. © 49473

:) szééép! jó, hogy jöttél! kicsit csalódást okoztál volna, ha másnap nem "vezeted" le ezt a kis kocogást :)) legközelebb az olasznak is ott a helye! :)

Előzmény: atros (49472)
atros márc. 3. © 49472

Bükki Kilátások Hard

Nem csak a neve volt Hard, hanem a verseny is. Talán az egyik legnehezebb versenyem volt eddig. Nem a táv vagy a szint miatt, bár azok se lebecsülendőek, hiszen 65 km-hez 2500m szint tartozik. De nem tudtam a fenekemen maradni a héten és rápihenni a versenyre :) A bajok már múlt héten elkezdődtek. Megjelent Stravan egy 15 órás challange (Cycling Tips February Fifteen - http://www.strava.com/challenges/cyclingtips-february-fifteen-2014). Nem szoktak érdekelni ezek a kihívások, de ez most megtetszett és úgy gondoltam könnyen meg lesz. A munkába járás miatt 9-10 órát gond nélkül összeszedek/200km-el párosítva, de a fennmaradó pár órát alábecsültem. Nagyon nehezen jött össze, de végül szombat estére meg lett ez is. Nem is ez okozott igazából gondot. Inkább az, hogy péntek este még elmentem túrázni. Az megérne egy külön beszámolót, de legyen elég, hogy majdnem végig lámpa nélkül sikerült abszolválni a 12 km-es távot. Kicsit későn értem haza, és nem túl korán kerültem az ágyba. Másnap 3-4 óra alvás után indultam a megbeszélt találkozópontra reggel.

6:40 körül érkeztünk Felsőtárkányba a BNPI Látogatóközpontba, ami helyet adott a versenynek. Gyors nevezés után átöltöztem, de nem volt melegem. Csoportosan átmentünk az a bizonyos tó túl oldalára és felsorakoztunk a rajtvonalhoz. A start után hosszú aszfalt szakasz következett. Majd elkezdtünk szépen emelkedni. Itt éreztem, hogy nincs minden rendben, pedig nagyon figyeltem az elején, hogy ne rohanjak senki után és tartsam a magam tempóját. Most ez is sok volt. Gyorsan bemelegedtem és elkezdett dőlni rólam a víz. A pulzusom érzésre az egekbe szállt és a levegő utánpótlással is komoly gondjaim voltak. Már így az első emelkedőkön, ez nem volt jó jel. Úgy éreztem magam már az első 5 km-en, mint ahogy az utolsó 5-ön szokás. Pólóra váltottam és az így kapott hűtés kicsit rendbe tett, de nem tudtam úgy haladni, ahogy akartam. A legkisebb emelkedőt se próbáltam megfutni, inkább csak tempós gyaloglással "vonszoltam" magamat előre. Szóval az eleje nagyon rosszul esett az egész versenynek, nem élveztem és nem is láttam értelmét, hogy én most itt vagyok.  El is döntöttem, hogy innen nem érdekel tovább a verseny, szépen lazán végig megyek, megpróbálom kiélvezni, (az időjárás és a táj adott erre bőven alkalmat) remélve, hogy meg lesz világosban és nem kell használni a kölcsön lámpát (azért külön köszönet Liának). Az első kajaponton két percet töltöttem és kiélveztem a szolgáltatást teljes egészében. Amikor megérkezett egy nagyobb csapat én is elindultam. A lefelé nagyon jól ment, bár egy ideig bizonytalan voltam, hogy jó irányba indultam-e el, hiszen folyamatosan jöttek velünk szembe a Classic táv indulói, de a jelzések és az itiner összhangja gyorsan megnyugtatott. Lent Szilvásváradon az etetőponton megint ott ragadtam. Pihentem és majszoltam, ami éppen megtetszett (mindent). Itt kerek 5 percet sikerült eltölteni. Közben jöttek a további versenyzők, akik rohantak is tovább. Végül én is könnyes búcsút vettem az asztaltól és megpróbáltam a lemerevedett lábaimat újra mozgásra bírni. Irány Szalajka-völgy. Hosszú aszfalt következett, ami nagyon nem tetszett, de maga a völgy csodálatos volt. Itt futott el mellettem Csanya. Egy ideig néztem a hátát, s próbáltam felfutni rá, de itt nem voltam rá képes. Azt tudtam, hogy a versennyel már nincs értelme foglalkozni, de azt is tudtam, hogy a következő szakaszra lesz külön eredménylista. Nem voltam túl jól, de a versenyszellem azért mindig ott van az emberben. Szóval Szalajka-völgy Istállós-kő szakasz következik. Kérem kapcsolják be a biztonsági öveket, felszálláshoz felkészülni, hányózacskókat készenlétbe helyezni, és rajt. A következő 2 kilométeren csak felfelé nézz, másfelé nem is lesz lehetőséged, kivéve ha a talajt kívánod bámulni :) Magamban csak "Halál" szakaszak becéztem. Futni rajta szinte lehetetlen. Pár méter van, csak ahol enyhül az emelkedő, de a vádlik ott is tiltakoztak, keményebbek, mint a gránit. Már látni a végét, még egy kis "futás" majd végre fent a csúcson. Kb egy percig tart, míg úgy érzem, megint van elég levegőm, hogy el tudjak indulni a lejtőn, azt is szép komótosan :) Visszaérve a kis hurokról újra Őr-kő-háznál vagyok. Újabb 5 percig nassolgatok az asztalról. Nem akarok sietni, ez most jól esik. Ha jól emlékszek, akkor itt a ponton (vagy valahol utána, nem vagyok benne biztos) ér utol egy  4 fős társaság. Jól esik a tempójuk, beállok mögéjük. Sokat segít. Tarkőre a sziklaperemre nem jön fel a térkép szerint az útvonal, de vétek lenne kihagyni ezt a kilátást. Mindenki fel is megy. Tarkőn én megállok fotózkodni, így mindenki elszalad. Én is elindulok lefelé és egy csomó bokrok közt bolyongó futót találok :) Gyorsan visszakiabálom őket a helyes útvonalra, és szaggatunk lefelé. Innen Veres Gáborral próbálom tartani a lépést. Gyorsabban halad, mint nekem kényelmes lenne, de jól esik, hogy végre megint tudok haladni, így nem szakadok le. Nagymező síháznál újabb kihagyhatatlan frissítő. Újabb 5 perc megy a levesbe. Apropó leves. Itt az is volt. Nagyon eltalálták. Pont kellemesen langyos volt, bár a pohárból kicsit nehezen fogyasztható a tészta és zöldség darabok. Újra neki indulok, újra egyedül. Az aszfalt nem esik jól, de a távolból látok 2 kicsi pontot. Ott szalad a tempóm :) Érzem hogy egyedül hamarosan újra elhagynám magam, így próbálom utolérni őket. Néha fel-fel bukkan a távolban a két ember, és bár érzem, hogy egyre közelebb kerülök hozzájuk az emelkedőkön újra, és újra eltávolodnak. Keskeny bércen már szinte karnyújtásnyira vannak, de végül csak a Pazsag ep-n sikerül őket utolérni. Itt Újra beállok Gábor mögé és próbálom tartani a tempót. Kicsit még mindig gyors, de tartom, mert most nem akarok egyedül maradni, kipukkadnék mint egy lufi. Jön egy újabb halál. Odor-vár. Én nem vártam. Tudtam, hogy meredek emelkedő lesz, de arra nem emlékeztem, hogy ez ilyen hosszú. Lehajtott fejjel csak néztem az előttem haladó sarkakat és nem néztem fel. Csak 1x vagy 2x,de mindig csak azt tudtam konstatálni, hogy még mindig nem látom a végét. Végre dózer útra ki, majd forráshoz le, hogy újra visszatérjünk a dózerre. Aztán már csak egy kis kegyelemdöfés fel a szilákhoz. Persze, hogy a legtávolabbi pontra rakták a bolyát :) Kezdek éhes lenni. Várom a következő pontot, egy kis csoki és banán lebeg a szemem előtt. Számomra nagyon lassan érkezik el a frissitő, de végre ott vagyunk. Most fél perc alatt elintézem, a kajálást meg viszek magammal egy gumicukrot is. Hiába. Pár percig szopogatom, de nem sikerül megrágni, így a turista úton leli halálát a gumi béka. Újabb agyzsibbasztó szakasz következik a Hármas határig. Fel, fel és még mindig fel. Nem vészesen, de ahhoz elég hogy demoralizálja az embert az utolsó pár km-en. A s+ nél lévő bolya előtt még belecsúszok a pocsolyába és esés közbe beletenyerelek a mellettem lévő tüskés bokorban. Kis vérveszteség, kis fürdés így a végén még belefér. Végre elérjük az utolsó bolyát és innen már tényleg csak lefelé vezet az út. Visszaérkezve a Látogatóközpontba elfutunk a cél mellett, hogy egy tó kör után beérjünk. A lefelé szakaszon végig az utolsó kis tó körön járt az agyam. Az még megfutható, reggel nem tűnt túl nagynak az a tavacska. A végén egy "jóleső sprinttel" jó lenne befejezni a távot. A tavacskát megkerülni kb 350m. Nem igazán ment :) De az utolsó méteren kipréseltem magamból minden erőt. Számomra ez most egy rettenetes versenynek indult. Viszont onnan, hogy eldöntöttem, hogy nem érdekel az eredmény, csak megyek, ahogy jól esik, onnan élveztem, most ez volt a lényeg. 7:48:25 lett. Számomra most ez egy szuper időeredmény. Emellett a Bükk csodálatos volt. Hol jégdara foltokkal, hol hóvirág mezőkkel, meg persze káprázatos kilátásokkal s remek, vendégmarasztaló frissítőpontokkal :)

Másnap még levezettük a hétvégét a Holló-kőtől Vörös-kőig - Pilisi szakasszal. Az Apát-kúti völgy most sem okozott csalódást.

allez zserzseli! márc. 3. © 49471

közösségi futást a veszprém környéki dózerekre!! utána biokertészet kóstoló!!!

Előzmény: -athosz- (49462)
mtb márc. 3. © 49470
Köszönöm, remélem te is hamarosan visszanyered a régi formádat!
Előzmény: allez zserzseli! (49468)
allez zserzseli! márc. 3. © 49469

a sörözésért még számolunk!! meg a két tombolajándékért. 

Előzmény: norb29 (49463)
allez zserzseli! márc. 3. © 49468

szép menet! figyeltelek az elején és a végén is láttalak, nagyon zen voltál :), nem látszott erőlködés rajtad. hajrá!

Előzmény: mtb (49467)
mtb márc. 3. © 49467

Bükki Hard 65

Nagy várakozással néztem elébe az idei Hard-nak. Mivel az előző két évben még igencsak havas-jeges körülmények között futhattunk, most a pályaviszonyok ideálisnak ígérkeztek. A tavalyi csúnya útvonaltévesztés sem hagyott nyugodni, azt mindenképpen ki kellett javítani (Iván barátommal nemes egyszerűséggel kihagytuk az istállóskői hurkot, 47 km-re rövidítve a pályát). Azonban az idei részvételem majdnem veszélybe került. Két hete ugyanis hirtelen elhatározással beiktattam egy előre nem tervezett túrát, a Barcika 50-et a naptáramba. Sajnos erre a téli körülmények között biztosan szép túrára később csak a sár, a köd, és a (valószínűleg) ott szerzett megfázás miatt fogok emlékezni. Másnap már úsztam a náthában és a torokfájásban, és tudtam, hogy nekem min. 2 hét kell egy ilyennek a kiheveréséhez. A Hard előtt 2 nappal futottam egy laza 10 km-t, de még nem éreztem magam valami erősnek. Mindenesetre ekkor már tudtam, hogy úgyis ott leszek a rajtban...

Szép időre lehetett számítani, így nem öltöztem túl. Zsákban bő 1 liter folyadék, néhány gél, só és magnézium.  Úgy döntöttem, nem igazodok senkihez, megyek, ahogy jólesik. Nem volt időtervem sem, a 2012-es 8:34-től azért szerettem volna jobbat menni. Az Őrkő-háznál - ahol tavaly rossz irányba mentünk - már nem tudtam tévedni (bár jelzem, tavaly jobban ki volt jelölve ott a két irány, mégis elszúrtuk...). Egyelőre jól éreztem magam, de nemsokára kissé meglepett az a tempó, az, ahogy Pálos Zs. és Olcsák J. hirtelen megelőzött. Egy darabig azért tartottam velük a lépést, de Szilvásvárad előtt úgy döntöttem, nincs értelme tovább erőlködni. A következő frissítőnél  még beértem őket, és együtt haladtunk az istállóskői mászás kezdetéig (szerintem pihenhettek..:). A mászás közben az történt, aminek történnie kellett: mindenki otthagyott, ill. megelőzött, de ez így normális, a komolyabb emelkedők nem az erősségeim. 38 perc alatt értem fel a csúcsra, viszont nem éreztem magam túl fáradtnak. Aztán eszembe jutott, hogy még van hátra vagy 40 km, közel 1100 m szinttel. Lefelé természetesen elnéztem az utat, de szerencsére mögöttem volt Kozma Feri barátom, aki visszaterelt a helyes ösvényre. Nagymező felé Veres Gabival és Zádori Rolanddal haladtunk, de én folyó ügyeim miatt lemaradtam, és végül Czibók Ágival értünk a síházhoz. Gyors frissítés, és már haladtam is tovább, bár egy leves biztosan jólesett volna. Szembetalálkoztam Csanyával, sejtettem, hogy nem lehet sokkal mögöttem. Többnyire a versenyek második felében szokott utolérni, és otthagyni. Most ez nem következett be.

Gabival tettük meg a következő kilométereket. Pazsagnál Roland is beért bennünket. Még nem értünk le a Hór-völgybe, amikor két útitársam kicsit belehúzott, én pedig nem erőltettem azt, hogy mindenáron velük maradjak. Innentől egyedül tettem meg a hátralévő távolságot. Az ódorvári mászástól tartottam, joggal. Soha nem akart vége lenni, hosszabbnak tűnt, mint az Istállóskő.  Az pontot letudva megkezdtem az ereszkedést a Völgyfőházhoz. Gyors frissítés, aztán jöhetett a Török-út, amit a Tortúrán sem szoktam kedvelni. Itt szinte mindig egyedül maradok, nagy a kísértés a gyaloglásra az enyhe, de hosszú, monoton emelkedőn. Az erőm csak a Hármas határhoz érve tért vissza valamennyire: akkor már tudtam, hogy nem vagyok messze a céltól. Még egy feladatot is adtam magamnak: próbáljak 8 órán belül beérni... A lejtőn lefelé rendesen megnyomtam ugyan, de az a fránya tókör kifogott rajtam: 23 mp-el kicsúsztam a 8 órából. De semmi baj, kibírtam, nem voltak nagyon nehéz pillanataim. Viszont rendesen elfáradtam, ez tény, kár lenne tagadnom.

A szervezés tökéletes volt, bár néhol nekem hiányzott egy-egy szalag vagy nyíl (valahol meg úgy tűnt, túl van biztosítva). A frissítők kínálatáról és  személyzetéről csak jót mondhatok. Kár lett volna kihagyni ezt a versenyt egy "kis"nátha miatt...Köszönet érte Imaronak és segítőinek.

Gratulálok a győzteseknek és minden résztvevőnek.

http://connect.garmin.com/activity/454083527