Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

allez zserzseli! 2014.03.02 17:27:28 © 49451

Bükki Hard '14

harmadszor voltam, az egyik legkedvesebb versenyem, ha nem a kedvencem, mégpedig a kedvenc hazai terepemen.

idén először éreztem hard-nak, az előző két évben elkényeztetett az aktuális formám, pedig a körülmények sokkal zorábbak voltak.

most szinte idilli viszonyok között vágtunk neki. nekem kicsit meleg is volt, keveset ittam, hamar jöttek is a görcsök. rögtön egy 40 perc után rossz fele mentünk áronnal és bélával, kb. 3-4 percet tehettünk bele.

utána loholni kellett, hogy visszakapaszkodjunk a helyünkre, ez elég sokat kivett. 

amúgy is ipari magasságokban volt a pulzusom, a lábaim fáradtak, mostanában kevés az alvás, sok a más..

örkőig még ok volt, szalajka völgyig áronnal és a bringás sráccal megtoltuk. az aszfalton már éreztem, hogy nem mozognak jól a lábaim, lendület nyista, csak két oszlopot pakolgatok magam alatt. istállós kőre még felértem áronra, el is tudtam volna menni, de balga módon azt gondoltam, majd a fennsíkon ellépek. ehhez képest pár száz méter után aláfordult a bokám, összeszaladt a könny a szememben, annyira fájt. ez pár hete van, minden futáson kifordul, nem tudom miért, kezdő terepes koromban volt ilyen gondom. aztán még kifordult vagy ötször, így a lefeléket csak óvatoskodtam, tipegtem. ez elég bosszantó volt, de nem akartam kockáztatni..

közben erősödtek a görcsök, próbáltam mg-t lejmolni, de csak egy gélt sikerült kunyerálni, köszönet érte utólag is. az aszfalton csak topogtam, kb. annyi lendületem volt, mint egy befékezett tehervagonnak. a síháznál aztán az arcomba gyömöszöltem a rögtönzött gyógyszertárat és vártam a hatást, mint a messiást. ódorvárig valahogy le is óvatoskodtam, útközben azért estem még egy bazárit a félig letaposott vadkerítésben. az esésnél begörcsölt a lábam, csak vergődtem ott egy darabig, mint gregor samsa. ódorvárra fel már úgy éreztem, mintha  5000 szintet mentem volna, még túrázók is lihegtem a hátamban. az utolsó pontnál tudtam, hogy vár még rám a fekete leves, a török út finoman szólva sem a kedvencem. az utolsó kilin Mr. All-Check is beért, úgy ment el, mintha szembe jött volna. végül 7 perccel mentem rosszabbat, mint tavaly, de könnyebb körülmények között, viszont sokkal nehezebb érzésekkel. a nagyok dolgába sosem tudtam beleszólni, de most már a fiatalok és a kampányfutók is kibüntetnek. :) halvány reménysugár, hogy bélának még nálam is rosszabb napja volt, így a bükkikin vác továbbra is rosszabbul áll. :)

köszönet a szervezőknek, pontőröknek mindenért, de főként az őszinte vendéglátásért és jókedvért! örömmel láttam, hogy a verseny fejlődik, a 35-ös táv szerintem nagyon jó döntés volt, nekem is ott lett volna a helyem inkább. a rajt-cél helyszín továbbra is a legszebb ilyen központ, a leves finom, a tombolán még nyertem is :).

Hajrá Bükkiki!

Sánta Kutya (SK) 2014.03.02 11:05:42 Creative Commons License 49450
zoncsi 2014.03.02 09:38:30 © 49449

Ildikó nagyon szépet ment!! 4. hely egy ilyen nagyon komoly, nagy neveket felvonultató versenyen (mint az övé is :)! Ez úton is szívből gratulálok neki!!

A többiekről mi hír? Próbáltam követni Ebolát és Lacit az online-os oldalon, de nekem nagyon pocsékul működött. Azaz szinte egyáltlalán nem.

No meg Seb hová tűnt az elbolyból?

tv1k 2014.03.01 14:35:48 Creative Commons License 49448
http://online.trackingsport.com/live/pagcontrol.jsp?loc=es&o=163
Előzmény: zoncsi (49446)
Ainariel 2014.03.01 14:30:36 © 49447
Előzmény: zoncsi (49446)
zoncsi 2014.03.01 09:19:18 © 49446

Nincsenek hírek? Senki nincs Transzban? Vagyis igen, biztosan van: Wermescher Ildi, Czékli Laci, ... Valahol lehet olvasni a verseny állásáról? Közvetítésről már nem is álmodozom...

Elm 2014.02.28 14:21:51 © 49445

Látod, már ezért megérte. :o)

Előzmény: ganki_ (49443)
Sánta Kutya (SK) 2014.02.28 14:19:12 Creative Commons License 49444

Nem hiszem! Nincs nagy eső, és a Vértes nem egy könnyen sarasodó hegység! Emlékszem, amikor hosszú esőzés után a Börzsönybe tervezett túránkat átraktuk a Vértesbe, és teljesen járható volt.

Előzmény: lovapete (49442)
ganki_ 2014.02.28 14:03:33 © 49443

Nem állítom, hogy tudom a megfejtést, de ... Nagyon jó! :)

Előzmény: Elm (49441)
lovapete 2014.02.28 13:12:30 © 49442

Vertes holnap nagyon saros lenne? 

Mor->Gant->Csakvar 25km

Elm 2014.02.28 10:05:20 © 49441

Az enyhe uborkaszezonra - legalabbis itt a topikban - tekintettel, bedobnék egy kissé OFF feladatot. Futások közötti regenerációs időszakra ajánlott, egyben az Alzheimer ellen is hatásos. A feladat nem saját találmány, egy régi, valószínűleg többek által ismert logiai feladat átalakítása terepfutós verzióra. Nem könnyű, de legalább nehéz.
Íme :

A terepfutas.hu csapata új riportert vett fel a céghez. Emberünk régi motoros a terepfutásban, csak kicsit szétszórt. Annyira, hogy első feladata, a Vértes Terepmaraton befutóival készített interjújának jegyzetei, khmm, elkallódtak. Igazándiból egy mindenfutás egyetem előadás utáni bulin betintázott, és összehányta, de ez nem lényeges. A hajnali nyugovóra térés után nem sokkal már csengetett is a Főnök, hogy elvinné a kész anyagot, de a tivornya nyomai még nem múltak el teljesen hősünk homloka mögül. Az alábbi monológot rögzítette a kazettás magnó :

„Ööööö… a riportok, ja, igen, persze, megcsináltam… izé, van egy kis gond, szóval, hogy is mondjam, megvan persze, persze, izé… hogy hol? Ja, nos, hát errefele van a gond, szóval megírtam, persze, csak hát… öööö… szóval képzeld, az történt, hogy jöttem haza a RUNtottából, és betértünk még egy sörre egy haverhoz, na, és, szóval, ott… ööö… leöntődött, na. Igen, leöntődött, és? De nem érdekes, emlékszem én majdnem mindre, egy perc és kész is az egész... Csak ne fájna úgy a fejem, mint a múltkor, amikor Te főzted a tarhonyát… No mindegy, szóval, hogy is volt? Ha jól rémlik, az első öt beérkezővel beszéltem, aztán elmentünk inn… izé, el kellett mennem más ügyben… Tehát az biztos, hogy Balázs lett az első. Utána… már nem is tudom melyikük ért be, de valami régi Sigma óra volt a kezén. Hát, a többiekre se nagyon emlékszem igazából, de szar ez a macskajaj, szóval a Garminos csóka közvetlenül a Timexes előtt futott be. Aztán… helyezések… fene se emlékszik, várj, de, a bronzot Asicsben szerezte meg valamelyikőjük. Aztán később miket is meséltek… jézusom, azóta nem rúgtam be így, hogy kisorsoltak az UTMB-re… no mindegy. Aztán… hmmm… amelyikük azt mondta, hogy a Lavaredo a kedvenc versenye, na, azelőtt és utána ért be a Salomonban futó meg a Powerbaros arc, de hogy melyik előtte, és melyik utána, arra a  franc se emlékszik… jaj, nincs egy Quarelined? Biztos?... Kár…  Na, a  Polar órás meg azt mondta valamikor, hogy a Terep100 a kedvenc versenye, erre konkrétan emlékszem, a Mátrabérc mániás meg mit is mondott, ja, igen, hogy mindig Nike csukában tolja. A Piros85-ről áradozó meg valami olyat prüntyögött, hogy GU gélekkel nyomja mindig a versenyeit… Jaj, valaki biztos Ginát rakott a Kofolámba, azt álmodtam, hogy olipapa stand up-ozik a Comedy Centralon, teljesen átizzadt pizsában ébredtem, brrrrr… Nu, a viccről jut eszembe, a mezítlábas arc villogott a csilivili Garmin órájával. Mi? Ja, nyilván, úgy értettem, nem, nem mezítláb volt, persze, hanem… igen, az a  minimál volt rajta, igen, valamilyen inov8 cipő, de hát az már majdnem mezítláb van, nem? De. Volt még valaki, aki az Lavaredo-ról mesélt, mint favoritja, meg egyiküket a Powerbar tömte a zseléivel a versenyen, de nem tudom melyikük ki volt, csak az rémlik, mintha közöttük nem érkezett volna senki a célba. Ja, és erről az is beugrik, hogy viszont az Ethicsportos cuccokat toló, meg az akinek a Terep100 a kedvence szintén szinte együtt értek be a célba… nekem meg asszem most egy intravénás Sponser-re lenne szükségem inkább… tényleg, egyikük azzal frissített a versenyen, ha jól rémlik… Hogy pontosan mire emlékszem még? Hát, Vágó úr, a pontos időn kívül szinte semmire… jól van, jól van, kik is voltak a célbaérők ? Ja, igen, tényleg, a Laci, igazad van, igen, emlékszem már rá, ő áradozott a célban a Nutrend zseléiről… micsoda? Ja, igen, tényleg a csótányroppantó cipős csávó, tudom… tényleg? Jó, persze, az a Hoka, tudom. Az volt a Tomi? Most, hogy mondod, tényleg... de akkor ki volt a Csabi? A fenébe, mindjárt felrobban a fejem, jól van na, gondolkozom… igen… ööö, nem, nem az, tudom már, Csabán volt az a király Suunto óra, én is olyat szeretnék majd a cikk árából… hogy mit? Ja, úgy érted hogy nem valószínű? De miért? Jó, persze, nem kell káromkodni meg idegeskedni… Ki van még? Megvolt mindenki, nem? Téééényleg, jól van már, emlékszem mindenre, mondtam már, igen, a Mikire is. Hogyne emlékeznék, neki is a Dobogókői Hegyi Futás a kedvence, mint nekem. Imádom a Pilist… jól van, jól van, koncentrálok. Szóval… ööö… ennyi, azt hiszem. Most már tényleg jöhet egy hideg fürdő… most miért mondod… 5 percig a víz alatt? Annyit nem bírok… ja, értem, persze. De most minek túráztatod magad, mindent tudsz amit kell, nem?”

Össze tudod rakni ennyiből, hogy ki hányadik lett, milyen cuccokat hord, és milyen versenyeket favorizál?

macmelon 2014.02.27 23:48:53 © 49440

Szőr?

Előzmény: zoncsi (49430)
CSERMANEK 2014.02.27 17:59:12 © 49439

Köszi a segítséget. Zsákos frodó lesz...

Babosi Gyorgy 2014.02.27 08:21:20 © 49438

Én is ilyen dzsuvára gyanakszom, ami idővel ronthatja a mérést. Mivel az EKG-t készítő orvosok/asszisztensek 70%-a a gélen spórol és helyette benedvesített gézlapot használ, volt már olyan, hogy át kellett tervezni a bemeneti érzékenységét a készüléknek. A másik, amikor EKG gél helyett ultrahang gélt használnak. Na, mindegy! Készüljünk a BükkiKire! Aki jó tempót nyom a Hardon, annak az a jutalma, hogy megelőzhet engem a Classicon. :)))

Előzmény: tv1k (49431)
norb29 2014.02.26 23:59:54 © 49437

ja tényleg én ismerem ezt, de nem mentem le :-)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (49436)
Sánta Kutya (SK) 2014.02.26 23:33:42 Creative Commons License 49436

Egészen közel az Ódorvárhoz van egy bő vizű névtelen forrás, de nem hiszem, hogy oda futó nagyon lemenne. (Amikor felértél a kocsiútra, a térképen Zsilibes-lápa névvel jelölt rész Zs betűje felé rögtön lemegy a KL jelzés egy elég futhatatlan és nem is veszélytelen lejáróval, ott.) Addig viszont tényleg nem nagyon, és az is olyan helyen van, hogy csak szomjhalál esetén mennék le oda inni. A térkép nem is jelöli ott, hogy kövesd a jelzést.

Előzmény: CSERMANEK (49432)
norb29 2014.02.26 23:12:17 © 49435

én úgy emlékszem kulaccsal voltam. egy daravig eleg volt. aztán az ódorvár oldalában már a havat ettem akkor még volt.  azon a részen elféry volna még egy pont. kis vízzel.

olipapa 2014.02.26 22:28:22 © 49434

pánt témához mint öreg róka a kérdésben: vannak akiknek alig akar működni bármilyen pántot, órát is használ. Mindegyik  össze-vissza mér. Aztán vannak akiknek szinte mindig jól mér, ha ezt hordja, ha azt, mindegy. Szerencsémre én az utóbbi csoportba tartozom.  Morfológiai alapja is lehet a sorozatos mérési kudarcnak.

olipapa 2014.02.26 22:22:36 © 49433

Vízvétel pluszban nincs úgy emlékszem, indulj 7-8dl-el és ne fél literessel, akkor ok. A frissítőpontok fullosak egyébként.

CSERMANEK 2014.02.26 21:54:15 © 49432

Sziasztok,

A Bükkiki Hard kulacsos vagy zsákos? Ahogy neztem eleg lenne kulacs is, de az utolso harnadban van egy hosszu resztav hol problema lehet fel liter folyadekkal. Vannal vizveteli helyek? Mik a tapasztalatok?

Cs.

tv1k 2014.02.26 13:15:24 Creative Commons License 49431

"Amikor még új, jól nedvesítünk (a szürke szövet részt), aztán pedig nem?"

A sokszori használat közben valami elszaporodik a szövetben. Zsír, só, baktériumok vagy ezek keveréke. A technikai részletekhez nem értek, de azt olvastam hogy ezek befolyásolják a mérést. Szerintem orvosi műszereknél ezzel a dzsuva-faktorral nem számoltok.

Ha rosszul mér nincs vesztenivaló, be kell vágni a mosógépbe. Kíváncsi leszek zoncsi tapasztalataira.

Előzmény: Babosi Gyorgy (49429)
zoncsi 2014.02.26 12:19:03 © 49430

Gépben mosással még nem próbálkoztam, az volt az elképzelésem eddig, hogy az tilos. Pont, mert esetleg összetöri a szálakat az övben. Ezek szerint nem? Amúgy volt már, hogy mosószer nélkül körömkefével tisztítottam. No akkor most kipróbálom a mosógépes verziót. Sokat már úgysem veszíthetek rajta.

Amúgy kíváncsi vagyok, technikailag mi történik, mikor 220-as pulzust mutat. Akkor milyen jeleket vesz le tévesen a pulzusmérő?

Előzmény: tv1k (49426)
Babosi Gyorgy 2014.02.26 10:22:42 © 49429

Nem értem ezt a csecspántos dolgot. Amikor még új, jól nedvesítünk (a szürke szövet részt), aztán pedig nem?

Itt egy kép, amin két pulzusgörbém látszik. A piros a jó csecspánttal, a kék a töröttel: kép itt  

Mivel ezek az R-hullámot érzékelik az EKG-nkban, ami jó esetben egy nagymeredekségű kiugrás, hasonlót produkál egy törött szál is. Ebben az elvezetésben az R-hullám 1 mV a bőrfelszínen mérve, nyugalomban, ideális körülmények között, egészséges szívnél, ezért egészen jól elkülöníthető. Mozogva bezavarhat a T-hullám, de annak más a meredeksége, egy jó algoritmus ki tudja szűrni.

Előzmény: tv1k (49426)
lovapete 2014.02.25 16:55:16 © 49428

szerintem is itt hibazol, hogy nem nedvesited a textil reszt. Kis viz az arcodba, szajhoztartod, rafujod, kesz. gyerekjatek. ha a sikositas nem segit, akkor tenyleg lehet, hogy mashol van a problema, es esetleg szervizbe kell vinnned a szerszamodat, ahogy mas is irta ):

Előzmény: zoncsi (49420)
Bozótkutya 2014.02.25 14:52:52 © 49427

Szoktátok hiányolni a beszámolókat, íme itt van egy a Pilis LeFaGySz-ról. Tempóban inkább túra, de esküszöm, hogy futottunk is :) Nem is akárkivel, Fridmannal volt szerencsém együtt kocogni.

tv1k 2014.02.25 12:40:40 Creative Commons License 49426

Egyrészt lehet hogy nem jó helyen vizezed be az övet. Valami fórumban olvastam hogy sokan rosszul csinálják. Nem a jeladó mögött kell, hanem a jeladó mellett két oldalt kb. 7-7 centire. Ott van a textil rész, ami a bőrrel kapcsolatban van, könnyű megtalálni. Én is rosszul csináltam sokáig.

Mosd ki gépben, ruhák között kímélő mosással az övet a jeladó nélkül. Nekem pont ugyanaz volt a tünet mint amit leírsz Wearlink+-szal és mosás után megjavult. Azóta 10-20 használat után kimosom és azóta is jól működik. Nem én találtam ki: http://www.polar.com/us-en/support/WearLink_Transmitter_maintenance

Előzmény: zoncsi (49418)
Elm 2014.02.25 09:03:54 © 49425

Légy optimista : 1.5 év, és csak a pánt romlott el... :o)

Előzmény: zoncsi (49424)
zoncsi 2014.02.24 20:39:44 © 49424

Ó. :( Kösz! Az ember kicsit többet vár egy arany áron kínált készüléktől. 1,5 éves és dobhatom ki a pántot.

Előzmény: Babosi Gyorgy (49423)
Babosi Gyorgy 2014.02.24 20:27:02 © 49423

Én is így jártam, szálszakadás van a pántban. Venned kell egy újat, Zergénél tavaly hat rugó volt. Én szétszedtem, javíthatatlan.

Előzmény: zoncsi (49422)
zoncsi 2014.02.24 18:00:33 © 49422

Igen, közben leesett, hogy műanyagpántra gondoltatok, de nem, ez szövet pánt.

Előzmény: Pinyo (49421)