Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

allez zserzseli! ápr. 15. Creative Commons License 49710

bocs az előzőm erre ment..

Előzmény: BlackTriple (49675)
allez zserzseli! ápr. 15. Creative Commons License 49709

hali,

régen volt itt pár nagyon jó edző, amíg nem váltak maguk is termékekké a szociális médiákban. most valahol a messzi oceán túli északon elemzik az adataikat épp:). de, ha erre járnak biztos segítenek..

addig én is osztom az észt kicsit. 

a lényeg szerintem, hogy először eldöntsd mit akarsz elérni (távban, időben, szintben, helyezésben), illetve mennyi időd van rá. ha ez a kettő megvan lehet tervezni a heti/havi futásokat, akár ciklusokban -3 hetes makró pl. - , vagy csak úgy.

ha a félmaraton(ok) a cél, akkor olyan nagy todományt nem kanyarítanék hozzá.

nagyjából annyi edzés, mint aszfalton (ehhez találsz rengeteg edzéstervet a neten), de specifikusan. azaz én pl. úgy tenném össze, hogy legyen egy hosszabb terep (15-20-25 km) eleinte inkább lassabb, km gyűjtögető stílusban. legyen egy specifikus hegyi (dombos) terep, benne kisebb feladatokkal (emelkedők megfutása, fartlek), kb 10-15 km. legyen egy teljesen regenerálós 10-es akár aszfalton, illetve legyen egy specifikus intervall munka aszfalton. itt félmaratonhoz 2-3X2000-3000 métert javasolnék. itt persze tudni kellene mikor van célverseny, ha van, ahhoz kellene igazítani mindent.. ha nincs, akkor lehetne ezrekkel kezdeni, aztán növelni.

persze, ha van idő és elszántság, akarat, stb., akkor ezeke az orrvérzésig fokozhatók.

cipő: félmartoni tervekhez szerintem tökéletes egy utcai edzőcipő itthon. sárban persze jobb egy igazi terepcsuka, de technika is king. szóval ezzel lehet jól gyokorolni. ld még németh csabi a mont blanc-on nájkiban.

futópad: no way. ha tényleg szereted az erdőt, ezt a kérdést nem is értem :)

nade a lényeg. mindez teljesen ámátőr, remélem jönnek az okosok és ledöngölnek a sárga földig.

szóval jackass: biztos, ami biztos: don't try this at home.

ja és hajrá, és üdv nálunk. itt az erdőben otthon leszel!

larzen ápr. 15. Creative Commons License 49708

Egy - fél kettő. :)

Hattól délig gondoltam a futást, jövő héten nekem sárvári 24h.

Előzmény: -athosz- (49702)
allez zserzseli! ápr. 15. Creative Commons License 49707

áááá tiszta kabátlopási ügy :)))

nnics semmi bajom a versennyel, sőt!

értjük egymást szerintem no worry.. :)

Előzmény: bor_kedvelő (49695)
allez zserzseli! ápr. 15. Creative Commons License 49706

azért még nem tudsz csak úgy elfújni :)

Előzmény: Lúdtalp (49697)
zso70 ápr. 15. Creative Commons License 49705

Az idei Mátrabérc filmet Tóth Gábor készítette

Előzmény: barefootBushman (49703)
barefootBushman ápr. 15. Creative Commons License 49704

Nem szívesen osztom az észt, mert nekem sincs sok. Az aszfaltról "leszokókat" még ma is támogatandó annyit mindenképp elárulok, hogy hasonló cipőben járhatsz, mint én (csak én a bükki 20-30-akról magashegységi tizenötökre szokom át épp) ezért támogatlak egy tanáccsal: fuss közökkel! -vagyis hagyj időt, (egy-egy napot) magadnak, főleg fárasztó munkanap után, teljes szünettel regenerálódni. Így az ízületeid (boka, térdszalagok is)jobban hozzáidomulnak majd türelemmel az egyenetlenségekhez. Cipő? Mindenkinél felmerül és sokan ilyen-olyan márkahívőkké válnak, de súly, ó- vs. x-láb és főleg lábfejalak kérdése is, milyen lesz jó. Spuri és nyúlcipőbolt, nameg a multinavigátoros úr a kompetensek -úgytudom, leginkább- a tanácsadásban minálunk. De a többiek cáfolnak..?

Előzmény: BlackTriple (49680)
barefootBushman ápr. 15. Creative Commons License 49703

Ha Te csináltad azt az összefoglaló kisfilmet, azért nagy köszönet jár Norbert!Üdv hazulról

Előzmény: norb29 (49676)
-athosz- ápr. 15. Creative Commons License 49702

Hánykor szoktatok ebédelni?

Előzmény: larzen (49700)
BlackTriple ápr. 15. Creative Commons License 49701

De jó, hogy írtad :) Én most megnéztem a 30km-est :) hátha rátudom venni a feleségem .) Bár rögtön az eszembe jutott egy kérdés. Tavaly kezdtünk el túrázgatni és eddig a 25 km volt a legtöbb. Dömös-Dobogokő stb. útvonalon. Elindulhatunk a 30km-en? Illetve ilyenkor melyik cipőt részesítsem előnyben túra vagy terepfutó cipőt. Bár ha nem akarok futni, akkor ez a kérdés okafogyott. De tegyük fel szeretnék futni is pár kilométert, akkor melyik cipő? 

Előzmény: larzen (49700)
larzen ápr. 15. Creative Commons License 49700

Szombaton megyek a Gerecse 50re, hat órás rajttal, ebédre hazaéréssel. Jönne valaki?

CSERMANEK ápr. 15. Creative Commons License 49699

Nem lett meg a 120%:-) De ez tényleg nem gond.

Cs.

Előzmény: Elm (49696)
pudingman ápr. 15. Creative Commons License 49698

Eladó egy Polar S1 Foot Pod. Erika kb. ötször használta, azóta csak ott áll a fiókban. Zergénél harmincezer ft-ba kerül, nálunk csak 15ezerbe:) 

Lúdtalp ápr. 15. Creative Commons License 49697

ez nem a Zen, simán kiégtél: hamu vagy :)

Előzmény: allez zserzseli! (49664)
Elm ápr. 15. Creative Commons License 49696

Én ezt így még nem értem, most 100%, vagyis nem, vagy  meglett a 120%? :o)

Előzmény: CSERMANEK (49690)
bor_kedvelő ápr. 15. Creative Commons License 49695

szóval vmi személyes bajod van a versennyel...akkor írd azt :-)

én direkt jeleztem, nem személy szerint neked ment a komment

Előzmény: allez zserzseli! (49693)
CSERMANEK ápr. 15. Creative Commons License 49694

Nagy gratula zoncsi! Jó futás, szuper beszámoló!

Cs

Előzmény: zoncsi (49682)
allez zserzseli! ápr. 14. Creative Commons License 49693

Na orulok, hogy egy kicsit provokaltam, fel is pezsdult tole a topik.. :).

tamogatas...oooo...igen..

ha kell megyek segitonek, terjesztem az iget, tisztelem a szervezoket, orulok, ha szerveznek, legtobbszor megyek is. A MB ez alol kivetel, bar a trailen is voltam mar haromszor. de ez az en dontesem, nem akarom senkire raeroltetni..ezert is irtam igy.

azert remelem nem kell legkozelebb a csotanyroppantos poloban is futni, hogy jo hazafiak legyunk! :))

(bocs, ezt nem tudtam kihagyni :))

Előzmény: bor_kedvelő (49667)
allez zserzseli! ápr. 14. Creative Commons License 49692

Kerek volt nagyon

Előzmény: allez zserzseli! (49691)
allez zserzseli! ápr. 14. Creative Commons License 49691

Hejj, ez de jo lett! Marmint a futas es a beszamolo is! :) nagyon jo allapotban ertel be, latszott rajtad, hogy ez most kerek vokt nagxob. Sok ilyen futast meg!

CSERMANEK ápr. 14. Creative Commons License 49690

Óóó... Nagyon köszönöm! Tényleg. Most, hogy ezt így leírtad máris jobban értem a lényeget, amit eddig valahogy képtelem voltam felfogni:-)

A kérdés egyébiránt el is dőlt, már válaszoltak is kedvesen, amit meg is köszöntem. Így aztán 100%-os az elégedettségem a szervezéssel kapcsolatban.

Ne kötődjünk fiatalok, örüljünk a szuper eredményeknek/élményeknek.

Béke és boldogság mindenkinek.

Cs.

Előzmény: Rss_75 (49673)
zso70 ápr. 14. Creative Commons License 49689

szerintem a csodaturmix segített, amit rajt előtt benyomtál!

BlackTriple ápr. 14. Creative Commons License 49688

van rá emberem :)

Előzmény: macmelon (49685)
bmalag ápr. 14. Creative Commons License 49687

igen. de pl. spinninggel könnyebb:)

Előzmény: macmelon (49685)
mtb ápr. 14. Creative Commons License 49686

Gratulálok, ez igen szép menet volt! Tényleg lehetett valami a levegőben (vagy az izóban:), annyi jó eredmény született. Én beértem aznap a nagyhegyesi félmaratonnal, legalább nem kellett korán kelni...:)

macmelon ápr. 14. Creative Commons License 49685

A futópaddal az a gond, hogy nagyon zavaró és nehéz futásnál eleve - de a terepen aztán meg pláne - cipelni.

(Elnézést :)

bmalag ápr. 14. Creative Commons License 49684

sztem a semminél jobb a pad. hétközben van az a sötét, jeges este, közbiztonság, tanyasi kutyahad stb. hogy inkább a padot válasszam 30-40 percre. 

Előzmény: BlackTriple (49681)
Skeletron ápr. 14. Creative Commons License 49683

Ha megteheted hogy futópad helyett terepen futsz akkor mindenképp terep. Nem mondanám hogy szart se ér a pad, de a terepen azt mondják "nincs két egyforma lépés", szóval más terhelésnek teszi ki az izmokat, amit szokni kell a sérülés elkerülése végett. Ráadásul sokkal szebb is mint a négy fal között:)

Edzéselméletben én is sokat átemeltem a bringáról, mikro-makro ciklusok, laktátküszöb, ezek a futásnál is ugyanúgy "működnek".

Ja, és emelkedőn (és amikor úgy érzed) gyalogolni ér.

Még egy web ajánlat: http://powerhiker.freeweb.hu/

És még a terv készítésről: http://powerhiker.freeweb.hu/hadd.htm

Előzmény: BlackTriple (49681)
zoncsi ápr. 14. Creative Commons License 49682

Itt az enyém: (hosszú lett, mint a verseny :)

>>Egy kis ember nagy napja<<

A Mátrabérc név mai divatos szóval egy brand. Jól cseng. Hívószó a hasonszőrűek számára, mint én. Így aztán én nem is haboztam sokat, mikor hírét vettem, hogy szerencsére idén is megrendezésre kerül - fél 6-os kezdés ide, túrával azonos napra szervezés oda - jelentkeztem. Nekem ez célverseny, egyféle megmérettetés, amin eddig 2 alkalommal vettem részt 2 emlékezetes élménnyel gazdagodva, 2 különböző, bár valamelyest hasonló célidővel.
Először 2010-ben indultam, 9:17-tel értem célba. Zöldfülűként megtréfáltak a Koncsúrok, a 9 óráért szaladtam, de aztán nem bírtam kimászni a Diós-patakból vagy 10 percig, mert azt hittem, elájulok.
Aztán 2012-ben a hosszabb távon 9:07. Akkor a Muzsla felfelé vezető oldala állta el az utamat egy jobb eredmény elől.
Tavaly sérülés, idén viszont ezt szerencsésen elkerültem. A VTM ultra távja amolyan erőpróba volt, és ijesztően rosszul sikerült. Vagy az előző napokban kapott enkefalitisz védőoltás, vagy a meleg, vagy az előző este elfogyasztott túl sok sör okozta, de már 20 km-re kész voltam, mint a Várkert Bazár. A pulzusommal küzdöttem, rosszul voltam, nem volt erő bennem, csak kóvályogtam a pályán. 6:15-tel húztam be, de leginkább csak jellempróbának volt jó.
Aztán történt még egy örömteli esemény az életemben, 1 év távházasság után nőm végre talált állást Pesten és ideköltözött. Ennek a magánjellegű hírnek azért van szerepe e sorok közt, mert azóta minden áldott nap 1 órával korábban kelek, és ezt kihasználva tudtam párszor reggel is edzeni, ami eddig nem volt jellemző. Nem is nagyon szokott reggel működni a keringésem rendesen. Szóval mire nem jó még egy ilyen változás?! Most erre is tudtam kicsit edzeni. :)

Ilyen előzményekkel értünk pénteken este Sirokra Ildikómmal és 3 utasunkkal. Ildikó új kollégája és egy barátja, akik a tt-re mentek, illetve a Gyebnár "Kicsi" Évi barátnőjeként hozzánk csatlakozott Tóth Évi, akiben különösen kellemes úti- és futótársat ismerhettünk meg.
Közös szállásra mentünk, talán Sirok utolsó szabad szobáját sikerült 1 héttel ezelőtt megcsípni, a Vár Panzióban a 8 ágyast (4 db emeletes). Kicsi Évivel, Pécsi Petivel osztoztunk rajta. Sok alvásra nem számítottam, de a keveset megtámogatandó bevettem 1 sört a feledhető vacsorára. Az asztaltársaságunk kellemes volt, Zserzseli, Szaszáék, Szabó Ági, megbeszéltük a tf társadalom apró-cseprő ügyeit. :)
Éjjel nem aludtam túl jól, szerintem összesen vagy 3 órát szunyálhattam, a többit meg félálomban agyalással töltöttem el. Érdekes módon nem a verseny zsongott a fejemben, hanem egy ostoba munkahelyi meló. A csapat a 4:15-ös megbeszélt idő előtt már 4-kor felébredt. Kis falatozás, készülődés, kávézás, és indulhattunk a rajtba.

Még sötét volt, mire odaértünk és vártam, hogy mikor fog kivilágosodni, mert eszembe se jutott, hogy esetleg fejlámpa kelleni fog. 10 perccel a rajt előtt még mindig sötét volt, de csodák csodájára (vagy a szervezők ügyes kalkulációját dicsérve) a rajtra megvirradt annyira, hogy már látni lehessen az erdőben is. A várakozástól eltérően nem volt nagyon hideg, így könnyebb öltözéket választottam, 1 hosszúujjú és rá egy póló. A hátizsák amúgy is pluszban melegített.
Gyors búcsú Ildikótól, aki a kocsit átvitte eztán a célba, majd busszal felment a Muzsla túrát megfutni. Ő most rövid távra készül, egy hosszabb verseny nem illett bele a felkészülésébe.
Kellemes meglepetésemre nem az aszfalton kezdtünk, hanem rögtön nekimentünk az erdőnek. Csabi vezette fel a csapatot, és néha úgy éreztem, direkt a legnagyobb susnyáson keresztül. Tőle ez kitelik. :) Nem hajtottam magam túl, a taktika világos volt, épp bőrrel felérni Kékesre, hogy aztán a Muzslára se csak szédelegve totyogjak fel. Futás, gyaloglás, mikor melyik tűnt célszerűnek. Hogy, hogy nem a 8-as szoba egyszer csak összeverődött egy bolyba, ott volt a két Évi és Peti is. Megcsodáltuk a napfelkeltét, ami a felhőréteg és a horizont között kikandikáló vöröslő nappal egyszerűen csodálatos volt. A reggeli kávé meg a tea áldásos hatására párszor félre kellett állnom, de aztán valahogy Oroszlánvár előtt elléptem a csapattól. Igaz, én nem frissítettem, mert volt bőven a tasakban izó.
Meg kell említenem még, hogy elkezdtek beérni bennünket a tt-n indulók, elsőnek egy idősebb fickó, aki úgy ment el mellettünk felfelé szökellve, hogy a menetszele is majd elvitt. 1szál rövidgatya, 1 trikó, 1 kis kézikulacs, valami nagyon minimál csuka, de mint a szélvész! Mindenki csak meresztgette a szemét, hogy ez meg mi volt?! :) Aztán jött Ispi majd UBalika.

Oroszlánvár (előtti nyereg) 1:36:45 - 87. hely

Innen már csak alkalmi útitársaim voltak, többnyire egyedül mentem, de én ezt nagyon szeretem így. Időnként pár baráti szó, aztán mindenki megy a maga útján a maga tempójában.
További tt-sek jöttek, beértek Zserzseliék. Itt egy kicsit megbokrosodtak a lovak, mert elkezdtem tapadni egy nem túl nagy sebességkülönbséggel előző futóra gyaloglással, és ment. De aztán éreztem, hogy ez a tempó nem nekem való és kicsit visszavettem. Ezt leszámítva nem jött semmiféle fal, semmi gyengülés, zavar a pulzusban, az erőben. Sőt, mivel pulzusmérő nem volt nálam, az annyira nem is tudott zavarni. :) Csak az órát nézegettem időnként és hessegettem el magamtól a gondolatokat, hogy mi lenne, ha 3 órán belül felérnék Kékesre? Álmodozás az élet megrontója. :) Aztán valahogy mégis meglett, pedig nem is akartam, csak szerettem volna. Feltűntek a házak és még bőven időben voltam. Aztán szurkolók kiabáltak, hogy "Hajrá Zoncsi!", így aztán belehúztam és életemben először meg volt Kékes 3 órán belül!

Kékes 2:57:15 78. hely

Az eddigi legjobbam valami 3:15 lehetett.
Igyekeztem viszonylag gyorsan frissíteni, és nekivágni a Galyatető felé vezető útnak. Közben a mobilomon elkezdtem keresni az élő közvetítést, kíváncsi voltam, hogy mennyire sikerül a rendezőknek ez az itthon forradalmi újítás. És működött, láttam magam a névsorban! Mivel barátaim között meghirdettem, hogy lehet majd nézni az ámokfutásomat szombaton, örültem, hogy tényleg megy a dolog.
Aztán Galya felé kis porszem került a gépezetbe, valószínűleg a gélek nem csak előrefelé hajtottak meg, így félre kellett vonulnom a sűrűbe, és átadnom magam egy alapos purgálásnak. És ha már ott álltam letolt nadrággal, nem végeztem félmunkát, le is cseréltem a félhosszút a rövidre, amit magammal cipeltem a zsákban. (Nem, nem azért kellett lecserélnem!! :) Pár embert így újra kellett előznöm, kérdeztem is Börcsök Andrist, hogy Petiék elmentek-e, de meglepetésemre nem előztek be a boxkiállás alatt se. (Pedig nem 2 mp volt a kerékcsere.)
Itt elvesztegettem némi időt, de még így is feljebb jöttem a listán.

Galyatető 4:23:07 74. hely

Öko-Zsuzsa :) csippantása és Millers kifogástalan frissítése után úgy rugdostak ki a pontról, és gurultam tovább Ágasvár felé. A lábamban azért már rendesen éreztem a sok megmászott hegyet és megfutott meredek lejtőt, de futottam szépen a sajgó tagjaim ellenére. Innen persze rengeteg túrázót kellett kerülgetnem, de az általam már sok éve használt protokoll szerint mindig ment a "Légyszi!" vagy "Légyszi, balról jövök!" + "Köszi" és ment flottul az előzgetés. Talán egy kellemetlenebb élményem volt, de az se komoly. És olyanoktól, akik amúgy is bagózva mentek egy tt-n. No comment. De mindenki elengedett, sőt páran szurkoltak is.
Ágasvárt én is vártam (nem csak ő, értitek :-) itt ugyanis sokszor kapott már görcsöt a lábam a felfelé mászás közben. Elégedetten tapasztaltam, hogy nincs gond a görcsökkel. Lefelé leszökelltem, a csapnál kicsit megmostam a tarkómat, arcomat, és mentem tovább Keresztes felé. Eddig nem is nagyon gondolkoztam célidőn, illetve csak annyi volt a fejemben, hogy 9 órán belül minden percnek örülni fogok. Voltak persze merész álmaim, mint a 8:30 esetleg 8:15, de az már csak úgy, mint mikor az ember a lottó 5-ös megnyeréséről ábrándozik. A 3 órás Kékes sem predesztinált még vérmesebb reményekre. Emiatt aztán nagyon meglepődtem, mikor megjelentek Mátrakeresztes házai, és láttam, hogy ebből akár 6 órán belüli Keresztes is lehet. No jó, de abból mi következik? Nem emlékeztem a Muzslán való átkeveredés idejére, de gondoltam, hogy 2 óra alatt esetleg meg lehet csinálni. Úristen 8 óra???!! Az nem lehet, én olyat nem tudok! Közben elérem az ellenőrzőpontot, 5:57. Még egy kis időm is maradt frissíteni.

Mátrakeresztes 5:58:39 64. hely

Kérdezgetem az ott fotózgató Szaszát, hogy szerinte meglehet-e 2 óra alatt a cél. Mondja, hogy szerinte neki 1:40, 1:45 szokott lenni innen. Ez kicsit lelombozott, mert ez nekem minimum 2 óra, de esetleg meglehet. Korábban azt terveztem, hogy itt megiszom majd egy pohár sört, mert az nagyon jól kilazítja a görcseimet, de itt már ez eszembe se jutott. Maradt a többi csodaszer: 1 pohár kóla, 1 speed8 (koffeines cucc), még folyadék, némi rágcsa, és usgyi. No persze ezt az usgyit a helyén kell kezelni, mert most jött a Muzsla meghágása. Én oda többnyire rosszulléttel küzdve, szédelegve szoktam felmenni. Most viszont tempósan gyalogoltam. Máskor 5-10 ember is megelőzött míg elértem a csúcsot, most én előztem meg ugyanennyit. És ez jókedvűvé tett. Az meg elképedtté. Hogy a Muzslára jó érzéssel is fel lehet menni 42 km után? Nahát! Még felfelé menet utolért Szabó Juci, kaptam tőle fél órát, de kicsit se bántott, örültem, hogy találkoztunk. Pont egyszerre értünk a csúcsra. (Bocs, Csabi! :-) Óracsekkelés, 1 óra alatt értem föl. Ez volt 6 km. Hát mondom a 7 km-t lefelé már csak lenyomom 1 óra alatt! És meglesz a meg sem álmodott 8 óra!!
Lefelé Reicher Norbi suhant el mellettem nagy tempóval, de vele találkoztunk még 2x, mert bevárta Jucit, aki félreállt, meg aztán megint megelőztek. De csak azért, mert egyszer csak UBalika nagyfiát látom ücsörögni az út mellett, és kérdezi, hogy nem láttam-e az apját. Őt frissíteni jött ki, de még nem jött el itt. Hát utoljára még Oroszlánvár előtt láttam, amikor elhúzott mellettem kb. dupla sebességgel, mint én. Mondom neki, hogy már régen el kellett itt haladnia. Telefon elő, hívom Borit (anyuka, egy kórusban énekelünk), de Balázs veszi föl. Lesérült, már a célban. Megnyugvás, teló vissza, futás tovább -4-5 perc, de érzem, hogy ez nem kockáztatja a 8 órámat, no meg ez fontosabb is volt. Hívom életem párját, hogy érkezésemre 8 óra magasságában kelet felől számítson, nehogy ne lássa a megdicsőülésemet. Újabb meglepetés, azt mondja, még most kapaszkodik ki a Diós-patak partján. No mondom, akkor a célnál várjon meg, jövök. Aztán meglátom a falut, még mindig messze van, leereszkedem a kopár hegyoldalon, megpróbálom bokatörés nélkül átvészelni a vízmosást, leérek a patakhoz. 4 éve innen nem tudtam kikapaszkodni, mert elhagyott az erőm. Most simán felgyalogoltam. Igaz, vagy 10 métert még továbbsétáltam, hogy normalizálódjak, de aztán futás. Megláttam még magam előtt pár embert, gondoltam legyen még pár skalp az övemen, belehúztam, 4:45-tel "száguldottam" a földút lejtőjén. Óracsekk: ha nagyon meghajtanám, talán még a 7:45 is meglehetne, de az már nem érdekelt. Boldog voltam a várható célidőm miatt. Még "hátbavágtam" a sporikat az aszfaltos úton, mosolyogva köszöntem meg a tapsot és hajrázást a célegyenes előtti egyenes előtti egyenesben, 2 kanyar és befutottam az célba. Teli szájjal vigyorogtam, igyekeztem minden kérdezővel, gratulálóval megosztani az infót, hogy 1 és negyed órát javítottam, és nem akarok se összeesni, se a levegővétellel nincs bajom, szóval fenomenális vagyok! :) Aztán kerestem Ildikót, aki persze nem volt ott. De aztán hozott sört, így minden megbocsátatott. :)

Cél 7:46:44 55. hely

Így, hogy látom, a legtöbb ember nagy PB-val abszolválta a versenyt, gyanítom, hogy a szervezők kevertek valamit az izóba, de sebaj, csak ki ne derüljön!
Amit a verseny egyik tanulságának fogok fel (és mondtam is Németh Csabinak, mert tudtam, hogy neki ez tetszeni fog :) : pulzusmérő nélkül mentem, mert a 2. öv is felmondta a szolgálatot, és ez nagyon jót tett a közérzetemnek. Nem bámultam állandóan a pulzusértékemet, hanem érzésből mentem. És szerintem párszor kilógtam felfelé a tartományomból, de mivel nem láttam, nem zavart. Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy mostantól lovak közé a gyeplővel, de ennyi tapasztalattal már megengedhetem magamnak az érzésből futást. Edzésen továbbra is fogok néha használni övet. Már ha beszerzek egyet a 2 rossz pótlására.
Két kezünket összetehetjük az ideális időjárás miatt, minden összejött, hogy amint a rajtban a szpíker mondotta is, csúcsokat döntögethessünk aznap. Nyilván melegben, latyakban ez nem jött volna így össze, de azért a lelkem simogatja most ez az eredmény. Ez a hátsó traktusból egy kis embernek a nagy napja volt!

És még egyszer köszönet a szervezőknek:
Szerintem nagyon remek versenyt hoztak össze! A rajt helyszíne jó választás, jó volt a frissítés, az élő közvetítés priceless! :) És kiemelkedő a befutócsomag. Ha valaki fanyalogna a nevezési díjon, felhívom a figyelmét, hogy a Mammut póló értéke szerintem lefedi a teljes díjat, de legalábbis jó részét. És még volt felcímkézett bor is emlékbe.
Rám jövőre is számíthattok!

BlackTriple ápr. 14. Creative Commons License 49681

igen én is csak arra gondoltam, hogy valami kis tanácsot összegyűjtök. pl.: hanyagoljam a futópadot, mert sz.rt se ér :-) Van pulzusmérőm, mivel bringázok is így fontos kiegészítőm. Viszont nekem az is fontos infó, hogy teremben inkább súlyzózzak, terepen meg fussak és ne futópadozzak :)

Előzmény: Skeletron (49679)