Keresés

Részletes keresés

ROl2429186417846783568561 Creative Commons License 2015.08.14 0 0 818

Sziasztok!

 

Lenne egy olyan gondom, hogy 10 év után először elővettem a Naumann 8014/43-as varrógépünket és a motorja forrósodik és egyre gyengébben és lassabban var, még nagyon vékony anyagot is. A gépet kitakarítottam, megolajoztam, a tű és tengelyek szépen, könnyen mennek, forognak, az ékszíj új, nem feszül, a motort szétszedtem, kitisztítottam, szénkeféi félig megvannak, stb. De rövid varrás után (mondjuk 2 perc) felforrósodik és legyengül. Tudtok segíteni, hogy mi gondja lehet és hogyan lehet orvosolni?

Előre is hálásan köszönöm.

 

Nézzétek el nekem, ebben a melegben nagyon nem volt 5 percnél több türelmem keresni és az alatt ebben a khmm... indexes fórumban nem találtam kérdésemre választ.

Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2015.08.14 0 0 817

Üdv mindenkinek. A "Garázslakóból" ez lettem.
Ha az a tű lapos combú, akkor annak jónak kell lennie. Viszont ha szakít, javítani kell.
Az Unionon nincs kapcsoló, egyenként le kell ellenőrizni: zsinórt, taposót, motort.

Előzmény: suti51 (816)
suti51 Creative Commons License 2015.08.13 0 0 816

Nagyon  elszomorodtam . van 1 Singer gépem,6-7 éves. Igazából nem varrtam vele, mert szakítja a szálat. Most kiderült, ami készletben volt tű itthon elfogyott, ami maradt (vagy 3 dobozzal) nem jó bele, túl vastag a felső mérete. Örököltem egy Union  gépet, hát az meg sem moccan,-elektromos pedállal van ellátva.. keresem, nincs -e rajta kapcsoló esetleg (mint  a Singeren) de nem találtam..

 

Maszatomi05 Creative Commons License 2015.08.01 0 0 815

Kedves Garázslakó!

 

Írtam Neked e-mailt az adatlapodon megadott hotmail-es címedre.

Garázslakó Creative Commons License 2015.07.18 0 0 814

Persze.
Már csak egy email cím kéne...

Előzmény: Törölt nick (813)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.17 0 0 813

Kedves Garázslakó!

Eltudnád-e küldeni nekem ezeket a képeket email-ben?

Előzmény: Garázslakó (610)
Tuzson Gál Beatrix Creative Commons License 2015.07.17 0 0 812

Üdvözlöm Mindenkit!

Keresek Textima ipari varrógéphez kis fiókot,ha valaki tud segiteni kérem irjon..Köszönettel:Beatrix

Talinn Creative Commons License 2015.07.15 0 0 811

Kedves Imre,

 

köszönöm szépen a megerősítést, akkor nem tétovázom tovább, hanem megrendelem a 2259-est.

 

Kata

 

 

Előzmény: Imre# (810)
Imre# Creative Commons License 2015.07.13 0 0 810

T. Talinn!

 

A hozzászólásod alapján én mindeképpen az olcsóbbik singer gépet választanám.

Indoklásom: a drágább gépbe több kényelmi funkció van beépítve, ezért a gép mechanikailag gyengébb, és a több és gyengébb alkatrészek miatt a mehibásodás sokkal nagyobb valószínűséggel fog bekövetkezni. Pl: (automata tűbefűzés > elég egy rossz mozdulat és már nem is működik többet "olyan sérülékenyek az apró alkatrészek).

A Singer 2259 Tradition egy egyszerűbb, ezért stabilabb, és olcsobb varró gép. És a megfogalmazott elvárásoknak is meg felel.

A döntés joga a vásárlót illeti!

Imre

Előzmény: Talinn (808)
Talinn Creative Commons License 2015.07.13 0 0 809

Igazad van, tényleg be kellene szabadulnom egy ilyen boltba, elcsábulnék rögtön:-)))

De örülök, mert akkor ezek szerint jól látom és tényleg nincs nagy különbség a 2 gép között, amit kinéztem; és ne ácsingózzak a drágábbik, kacskaringós mintás talent-re, mert az is ugyanazt tudja.

 

Előzmény: zsenzso (805)
Talinn Creative Commons License 2015.07.13 0 0 808

Szigorúan otthoni felhasználásra szeretném. Csak, ha már veszek, akkor egy jó és tartós gépet szeretnék, ami kiszolgál:-)

Havi néhány alkalommal használnám és jobbára vékony anyagokat varrnék rajta. De azért 1-1 alkalommal kirojtosodott térdű munkásnadrágot is kellene foltoznom vele.

A varrógépvásár honlapján találtam meg a legolcsóbban, az egyik 35, a másik 51 00 Ft. Viszont a 3323-ast megtaláltam használtan is, valószínűleg egy varrógépszerelő árulja 37-ért. Tehát nagyjából ugyanazon az áron tudnám megvenni mindkettőt, csak nem tudom, hogy melyiket érdemes.

 

Köszönöm a válaszokat!

Előzmény: Imre# (806)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.12 0 0 807

szervusztok!

 

Eladó - helyhiány miatt - egy kiválóan működő asztalos Veritas márkájú 23 programos varrógép. A gép megkímélt állapotú, fém alkatrészekkel rendelkezik. Nem gagyi műanyag. A gép megtekinthető kipróbálható Ára: 20 ezer Forint

Imre# Creative Commons License 2015.07.11 0 0 806

T. Talinn

 

Ahhoz, hogy segítséget lehessn adni, tudni kellne, hogy mennyire gyakorlott varró?

Illetve, hogy milyen elvárásai vannak egy varrógéppel kapcsolatban:

-hobbi célra használná?

-milyen vastagságú anyagot szeretne vele varrni?

-milyen gyakran hsználná? naponta vacsak havonta?

és még nagyon sok kérdés lehetne.

 

Előzmény: Talinn (804)
zsenzso Creative Commons License 2015.07.11 0 0 805

Szia!

 

Az előbb szétnéztem a neten, és úgy látom, hogy csak kis különbség van az általad említett 2 gép között. Mindkettővel 4 lépésben lehet gomblyukat készíteni, a 2259-es 21 varróprogramot tud, a másik 23-at, ez elsőn nincs automata tűbefűző, a másodikon van. Nem tudom, mi a túró lehet az árkülönbség oka.

 

Mire fogod használni a gépet? Ha hobbivarrásra, szerintem elég az olcsóbb gép. Azt már 38.000.- forinttól megveheted. Sokan fikázzák a Singereket, nekem egy 8280-asom van, a múltkor olyasmiket varrtam, amihez jók lettek volna a díszítőminták, na, az aztán alig van az én gépemen, az általad kinézetteken van.  Egyébként nagyon megbízható, klassz kis gép, a múltkor ugyan megadta magát, de szerencsére csak olajozni kellett. Ezek az úgynevezett hobbivarrógépek például farmervarráshoz nem alkalmasak, illetve az enyém csak 2 rétegben viszi a farmeranyagot.

 

Ha például foltvarrás tűzéséhez is használni akarod, olyan gépet nézz, ahol azt írja, hogy extra talpemeléssel rendelkezik, az enyém nem olyan. Vettem hozzá felső kelmetovábbítót, hogy foltvarrott takarót tűzzek vele, de sz...t se érek a kütyüvel, mert egész egyszerűen nem fér oda a takaró a kelmetovábbító és a gép közé. Persze a kurta drága gépek már alapból tudják a felső kelmetovábbítást, na, az számomra csak álom... 

 

Ha pesti vagy pest környékbeli vagy, például nézz szét a Varrógépcentrumban, előtte meg a honlapjukon. Ott annyiféle gép van, hogy csak tátottam a számat, nem is beszélve a foltvarróknak való dolgokról. 

 

 

 

 

Előzmény: Talinn (804)
Talinn Creative Commons License 2015.07.10 0 0 804

Üdv mindenkinek!

 

Varrógép vásárlás előtt vagyok és kettő között vacillálok. Esetleg tudna nekem valaki segíteni?

Az egyik singer 2259, a másik, szintén singer 3323-as. Az összehasonlítások alapján úgy láttam, hogy nagyjából ugyanazt tudja mindkettő, mégis árban óriási különbségek vannak. Miért? A 3323 strapabíróbb lehet?

Nyitott vagyok más típusokra is, de egyelőre ez a kettő, ami tetszik nekem.

 

 

papuka Creative Commons License 2015.07.06 0 0 803

Megvételre keresek üzemképes karos varrógépet, vagy oszloposat, vagy suszter stoppolót, aki tud olcsón eladót, kérem jelezzen. Saját használatra kellene.

Garázslakó Creative Commons License 2015.06.20 0 0 802

Szép gyűjtemény.
Nekem is lehetett volna hasonló, de nincs helyem tárolni. Ráadásul fűtött, nem túl párás helység kell az ilyesmihez...

Előzmény: Törölt nick (801)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.20 0 0 801

Egy gyűjtőtárs eladó varrógép gyűjteménye:

http://eladovarrogepek.weebly.com/

 

 

Anihermione Creative Commons License 2015.06.18 0 0 800

Sziasztok!

 

Van egy Textim altin varrógépem,még a lányom hagyta itt nekem ,de én még befűzni sem tudom! Nincs véletlenül valakinek egy útmutatója a géphez? Nagyon szépen megköszönném!

 

Üdv.Ani!

 

Előzmény: Chris75129 (680)
Garázslakó Creative Commons License 2015.06.13 0 0 799

Farmervarrásra csak ipari gép alkalmas.
Próba nélkül semmilyen használt gépet (még egy fúrógépet) sem vennék. Ez a véleményem.

Előzmény: erda11 (798)
erda11 Creative Commons License 2015.06.13 0 0 798

Sziasztok!

 

Úgy látom itt hozzáértők fórumoznak, ezért bátorkodom véleményt kérni gép vásárlás előtt.  Van egy 20 éves  Toyota varrógépem, elég gyenge, mert farmert, vastagabb anyagot nem tudok vele varrni. Most egy erős gépet szeretnék, olcsót, de megbízhatót, azt gondoltam, hogy egy Naumann (bivaly) nem okozhat csalódást. Patchwork munkákhoz, applikációhoz kellene amúgy a gép. Tegnap viszont belefutottam egy Bernina 717-be, és nagyon megtetszett. Nincs módom kipróbálni egyiket sem, Interneten keresztül venném meg a kiválasztottat. Mi a véleményetek, melyik lenne alkalmasabb a fenti munkákhoz? Esetleg egy harmadik? Előre is köszönöm, ha válaszoltok.

 

Szép napot mindenkinek!

Garázslakó Creative Commons License 2015.06.13 0 0 797

Még az egész attrakció előtt nézd meg a szorítórugót, nincs-e szorítása 0-ra állítva.

Garázslakó Creative Commons License 2015.06.13 0 0 796

Szorul a tengely. Gondolom szétszedni, csiszolni nem szeretnéd, ezért a következőt javaslom: Vedd le a homloklapot és a tetőt, hogy lásd a talprúdtengely alsó persely feletti részét. Nyomj ide WD-40-et, majd a talpnál fogva le-fel irányban, meg kell járatni a tengelyt addig, amíg magától könnyen nem mozog. Ha hozzáférsz a felső perselyhez is, akkor ugyanígy kell tenni. Ha ez nem válik be, akkor meg kell bontani, kivenni a tengelyt, és megpucolni a perselyekkel együtt.

Előzmény: Virgi45 (795)
Virgi45 Creative Commons License 2015.06.12 0 0 795

Üdv.Mindenkinek!

 

 

A gondom a következő:A varrógépem nyomótalpa nem ereszkedik le. Aláteszem az anyagot és mikor a talpemelő kart le engedem a talp nem megy le magától csak ha kézzel lenyomom. Elkezdek varrni, de közben felugrik vissza a nyomótalp vagyis nem szorítja le kellő képen az anyagot és csak egy helyben topog a tű. Nem értem mi lehet a baj, egyik nap még simán működött, a következő varrásnál már ez volt! Köszönöm előre is a válaszokat!

szanik86 Creative Commons License 2015.06.12 0 0 794

Nagyon szépen köszönöm a választ!

Garázslakó Creative Commons License 2015.06.11 0 0 793

Nem ez okozta a bajt, az biztos, de többet látatlanban nem tudok mondani.

Előzmény: szanik86 (792)
szanik86 Creative Commons License 2015.06.11 0 0 792

Köszönöm a választ! Igen, tudom, hogy a szilikon nem volt a legjobb, de sajnos nem volt más otthon...

De Ön szerint ez okozhat bármilyen mehanikai problémát? És csak az egyik programon?

 

Köszönöm,

 

Anikó

Garázslakó Creative Commons License 2015.06.10 0 0 791

Ezt látni kéne, minden más csak találgatás. Viszont annyit megjegyeznék, hogy a szilikonolajjal tű hegyét, vagy a cérnát szokták kenni, fém felületeket nem.

Előzmény: szanik86 (790)
szanik86 Creative Commons License 2015.06.10 0 0 790

Üdv!

 

Remélem így valaki leírás alapján tud segíteni.

Régebbi típusú(sajnos így fejből nem tudom) Privileg lock-om van.

Tegnapelőtt kitakarítottam és megolajoztam a lockomat, utána tegnap varrtam vele, és 2 méter után elkezdett szorulni az alsó hurokfogó. Vagy legalábbis én úgy látom hogy az. Mert lehet állítani a programot, a hurkolt láncöltésnél megy simán a gép, nincs baja, pörög. De ugye ekkor "lecsukódik" az alsó hurokfogó. Viszont ha lockolásra átváltok, akkor az felugrik, és pár fordulat után szorul, és a motor csak "bőg" de nem hajta meg a kart. Kézzel tudom tekerni, de szorul, főleg ha épp alul van a kar, felül nem szorul.

 

Így ennyiből van esetleg valakinek ötlete, hogy mi baja lehet? Lehet ez az olajozástól, hogy esetleg oda került, ahova nem kellett volna? Nem is olaj volt egyébként, hanem szilikon.

 

Előre is köszönöm a segítséget.

Garázslakó Creative Commons License 2015.06.09 0 0 789

Ment.

Előzmény: zurbanyi (788)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!