Keresés

Részletes keresés

JóKilátásAblakstúdió Creative Commons License 2016.11.04 0 0 25593

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de kicsit túlbonyolítod ezt a dolgot!

Vekából eladnak több millió ablakot.... nem lesz mind tökéletes, ahogy egyetlen másik márkából sem.

Az hogy ki hibázik, sok mindentől függ, lehet a profil is egy hibás széria, a vasalat is, az üveg is, a gyártásban is lehetnek hibák, szóval erre nem lehet egyértelmű választ adni.

 

Nálunk idén kb 15 ablaknál voltak hibák, pedig jó profilokkal és jó vasalattal dolgozunk, de előfordul. Nem ebből kell kiindulni!

 

Jelenleg a 90-es Veka, a legjobb műanyag profil a lakossági ablakok piacán. ( Az Internorm és társait nem beleértve!)

48mm-es, melegperemes üvegezéssel a legjobb a piacon! Ennyi! Többet erről felesleges is mondani.

 

Amiket eddig írtál, azok mind alatta vannak.

 

Ha 2 rétegű üvegben gondolkodtok, akkor meg elég egy 70mm-es alap jó minőségű Német profil is! A Nyílászárók 1x1-ében ott vannak, hogy melyek azok, amikkel érdemes foglalkozni.

 

Ne agyald túl ezt a dolgot, mert csak egyre jobban belekavarodsz, és a végén tényleg nem tudod majd, mit és miért válassz!

 

Előzmény: mancs31 (25592)
mancs31 Creative Commons License 2016.11.04 0 0 25592

Köszönöm a választ. Olvastam egy másik fórumon, hogy volt aki úgy járt a Vekával, hogy a sarkokban ki volt keményedve a tömítés és nem zárt rendesen mert mint egy távtartó, úgy funkcionált. Volt hasonló tapasztalat valakinek? Vagy ez nem a profil miatt van hanem a gyártó ronthatott el vmit?

Előzmény: kiss_atti (25591)
kiss_atti Creative Commons License 2016.11.04 0 0 25591

még kapnék szakmai alátámasztást amit érvként tudok használni a veka mellett.

---

 

A Veka maradt az egyedüli profil,

 

amely valódi középtömítést használ a 90-es Alphaline-jánál, a többiek által alkalmazott, "behúzott" gumi helyett.

Tudok/tudnék olyan, 90-es profilból gyártott szerkezetet szállítani, amit Roto NT-vel szerelnek, amivel meg szintén semmi baj nincsen.

 

A Vekát sosem kell csiszolgatni, festegetni....

Előzmény: mancs31 (25589)
mancs31 Creative Commons License 2016.11.03 0 0 25590

Brügmann Art Line és Brügmann Salamander 82 ablakra kértem még ajánlatot 2 rétegü üveggel.

mancs31 Creative Commons License 2016.11.03 0 0 25589

én a vekát szeretném, csak egyenlőre ezzel egyedül vagyok a családban. sikerült egy kicsit nyakatekerten is kérdeznem. Egy hasonló minőségű profil mint a veka, 70-80mm profillal és dupla üvegezéssel nem annyival olcsóbb, hogy a veka által nyújtott többlet komfortot ez az anyagi megtakarítás kompenzálja. Erre gondoltam a "megérje" alatt. Ezért örülnék, hogy az eddigi válaszokhoz még kapnék szakmai alátámasztást amit érvként tudok használni a veka mellett. Amennyiben mégsem sikerül meggyőznöm a családot, akkor van valami dupla üveges profil amit tudtok ajánlani?

Előzmény: kiss_atti (25581)
mancs31 Creative Commons License 2016.11.03 0 0 25588

ezt akkor jó tudni. köszönöm.

Előzmény: JóKilátásAblakstúdió (25587)
JóKilátásAblakstúdió Creative Commons License 2016.11.03 0 0 25587

A Veka azért komolyabb!

Előzmény: mancs31 (25586)
mancs31 Creative Commons License 2016.11.03 0 0 25586

Szia,

nagyon köszönöm az infót. Az Aluplast profillal akkor nem szabad foglalkozni? 

Előzmény: JóKilátásAblakstúdió (25585)
JóKilátásAblakstúdió Creative Commons License 2016.11.03 0 0 25585

A fa ablak sem levegőzik!

A Veka 90-es pedig az egyik, ha nem a legjobb műanyag profil a piacon, főleg ha 48mm-es, melegperemes 3 rétegű üveggel adják.

 

Illetve annyit még, hogy a 3 rétegű üveg, komfortérzetben sokkal többet ad, mint a 2 rétegű. Az, hogy megtérül-e a felára, nehéz kérdés. Télen kevesebbet kell fűteni, nyáron pedig nem biztos, hogy kell majd klímát használni. Szóval sok mindentől függ. Szerintem van olyan helyzet, amikor megtérül.

 

Én a Veka-t választanám!

Előzmény: mancs31 (25584)
mancs31 Creative Commons License 2016.11.02 0 0 25584

köszi, de akkor van különbség. nem anyagiakban mérhetően észrevehető előnyei vannak akkor? Mi a helyzet a fa kontra műanyag terén? 250e a különbség a sima fehér veka 90 és a 88mm 3 üveges festett fa között a veka javára. levegőzik a fa vagy a felületkezelés lezárja majdnem mint a műanyagot és inkább csak esztétikusabb? 

 

Foxtherm-ről mit lehet hallani?

 

Aluplast balance 85-tel van már tapasztalat?

Előzmény: kiss_atti (25583)
kiss_atti Creative Commons License 2016.11.02 0 0 25583

Sosem térül meg. Pénzben.

De ha nem veszel, akkor sosem érzed a különbséget.

Előzmény: mancs31 (25582)
mancs31 Creative Commons License 2016.11.02 0 0 25582

hát köszönöm. ennél azért több segítségre számítottam. csak van tapasztalat, hogy megéri e a 3 üveg vagy nem? 

kiss_atti Creative Commons License 2016.11.02 0 0 25581

Két rétegű üvegnél van olyan profil amit esetleg tudtok ajánlani és van olyan számottevő árkülönbözet, hogy "megérje"? Esetleg a veka helyett vmi alternatíva ami hasonló minőség de árban kedvezőbb?

----

 

A kiemeléseket figyelembe véve én speciel nem erőlködöm. És a mennyiség sem számottevő, úgyhogy én passzolom, sorry.

Előzmény: mancs31 (25577)
ganser Creative Commons License 2016.11.02 0 0 25580

ilyenkor?

Ősz van!

Ablakos ilyenkor látástól vakulásig nyomja!

Majd karácsony után.

Előzmény: mancs31 (25579)
mancs31 Creative Commons License 2016.11.02 0 0 25579

senki??? :((((

Előzmény: mancs31 (25577)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.02 0 0 25578

Az pech az öregnek, ott se lehetett kidobni a szekrényt. :)

Előzmény: Skhyzo (25574)
mancs31 Creative Commons License 2016.11.02 0 0 25577

Sziasztok,

 

elérkeztem én is oda, hogy nyílászárót kell választanom. elkezdtem ajánlatokat kérni. kicsit el is vagyok veszve a sok variáció között. szigetelve is lesz majd a ház 10-12cm, ezért én a 3 rétegű üvegezés felé hajlok. a veka alphaline 90-es profilt néztem műanyagba és az aranyablak 88mm-es fa ablakát. család azt mondja, hogy fölösleges a 3 réteg üveg, elég a kettő. Két rétegű üvegnél van olyan profil amit esetleg tudtok ajánlani és van olyan számottevő árkülönbözet, hogy "megérje"? Esetleg a veka helyett vmi alternatíva ami hasonló minőség de árban kedvezőbb?

 

ilyen ablakok lesznek:

ablak:

szélesség/magasság

150x120: 2db kétszárnyú, bukó-nyíló

90x60    : 4db bukó

90x180  : 3db bukó-nyíló

90x150  : 1db bukó-nyíló

60x150  : 1db bukó-nyíló

90x120  : 2db bukó-nyíló

 

kell a kicsiket kivéve redőnyelőkészítés. oldalanként kb 3cm, fent pedig kb 8cm. 

 

Rakott már valaki parasztfödémes házba fehér műanyag ablakot?

 

Köszönöm előre is!

kiss_atti Creative Commons License 2016.11.02 0 0 25576

Én mindenesetre megfontolnám a helyedben.

Ha tudok segíteni - tapasztalatokkal, szükséges papírokkal - esetleg csörrenj rám.

Előzmény: ganser (25575)
ganser Creative Commons License 2016.11.02 0 0 25575

Már hónapok óta fűzik a fejem a svábok valami "gewerbe"-vel.

Még néhány elvarázsolt vásárló és megadom magam.

Vélemény?

Előzmény: kiss_atti (25571)
Skhyzo Creative Commons License 2016.11.02 0 0 25574

Földszinti... (hibásan írtam, hogy lakás, igazából kertes ház volt, afféle magas földszinttel)

Az ablakokat is mi cseréltük és különböző okok miatt ragaszkodott a tokosztott ablakokhoz.

Előzmény: Törölt nick (25573)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.01 0 0 25573

:)))
Földszinti? Ablakot is ti cseréltetek nála? :)

Előzmény: Skhyzo (25572)
Skhyzo Creative Commons License 2016.11.01 0 0 25572

Ha már ügyfelek panaszairól van szó, itt az én egyik kedvencem:

 

Kétszárnyas bejárati ajtót kellett cserélnünk. Az ügyfél sokallta az új szerkezet árát, ezért egyszárnyú lett belőle fix oldalvilágítóval. Felhívtuk a kedves ügyfél figyelmét, hogy ekkora nyíláson nem fog tudni nagyobb bútorokat bevinni. Ez nem érdekelte mivel idősebb volt, neki már nem kell új bútor, de ha mégis, akkor az már úgyis lapraszerelt lesz, stb, stb...

 

Úgy 1 év múlva jött reklamálni, hogy a megunt bútorát nem tudja kivinni a lakásból. Mert tudja, hogy mi mondtuk, hogy nem tud majd nagyobb bútort bevinni, de ő kivinni akarja a régit és azt nem mondtuk, hogy kivinni sem lehet.

 

No comment...

kiss_atti Creative Commons License 2016.11.01 0 0 25571

A fővárosban igen nagy állatkert.

---

 

Bele is untam.

 

Az idén összesen 61 ajánlatot adtam ki és talán, ha 10 projektet csináltam. ( Mondjuk könnyen vagyok idióta, a Lajtától nyugatra másképpen mennek a dolgaim)

Az a 10 ember elfogadta az áraimat, az érveimet és hibátlan munkát kapott.

 

Ennyi volt a 2016. Nekem.

Előzmény: gabeeen (25567)
körte- Creative Commons License 2016.11.01 0 0 25570

Szia, írnék privátban!

 

Előzmény: gabeeen (25565)
JóKilátásAblakstúdió Creative Commons License 2016.11.01 0 0 25569

Nem csodálkozom, hogy beleuntál, sokan járnak ebben a cipőben, rossz irányba tart a szakma. Pedig a tavalyi és az idei év is jónak mondhatók, de sajnos tendencia, hogy még a kedvezmény kedvezményéből is alkudoznak, próbálnak mindent kipasszírozni a kereskedőkből. Persze, az elvárások maximálisak, sőt!!

Ami még szerintem ront a helyzeten, azok a generálkivitelezők, akik tudnának nagyobb munkákat adni, de ugye ott meg végképp az ár a döntő. ráadásul sokszor gyáraktól kérnek ajánlatokat, akik simán kiadnak egy eléggé kedvezményes árat, és elviszik az orrunk elől a munkát. Szóval a minőségnek itt sincs jelentősége, csak az ár dominál.

 

Válaszolva a kérdésedre, sajnos, itthon csak az Internorm-nak van egyedül igazi piaca a felső szegmensben, a Josko-t és az Actualt nem annyira ismerik, kedvelik. Kérdés, hogy mennyire lehet új kereskedőként megfogni a munkákat. Ha jól tudom, ott legtöbbször a központba érkeznek az ajánlatkérések, és ők osztják szét országrészek szerint. Vagyis ez a hivatalos, mert úgy "hallottam", hogy ott is megy a mutyi, és van aki több munkát kap... Persze, ez lehet csak legenda, de nem hiszem, hogy nincs alapja. Szóval én úgy gondolom,hogy annak akkor van értelme, ha van valami kapcsolatod a központnál, és tutira adnak évi legalább 10-20 munkát, mert akkor megéri, ha nem így van, akkor nem biztos. gondolom ott is van egy követelmény, amit partnerként teljesíteni kell, ezt is bele kell kalkulálni.

Előzmény: szajlailaszlo (25560)
JóKilátásAblakstúdió Creative Commons License 2016.11.01 0 0 25568

Nehogy azt hidd!

Itt vidéken is elég alacsony a kerítés!

 

Volt olyan, hogy kimentünk felmérni, és miután elmagyaráztuk, hogy zajlik az ablak beépítést, megkérdőjelezte, hogy miért kell púrhab? Miért nem mérjük akkorára az ablakot, ami takarja az egész nyílást? Így nem kell javítani sem, és a púrhab árát is megspórolja. Mondanom sem kell, azután elköszöntünk egymástól!

Olyan is volt, hogy beltéri ajtókat raktunk, és a régi ajtótok mellé volt burkolva a fürdőszobában, az új tok pedig ugye keskenyebb, és ki akarta burkoltatni a fürdőszobát velünk, hogy ő egyedi méretet kért, és az szerinte azt jelenti, hogy a borítóléc is egyedi méretre van gyártva. Pedig felhívtuk a figyelmét, hogy utánunk még szakembert kell hívnia.

 

Szerencsére, az elmúlt évek megtanítottak arra, hogy mindent írni kell, és aláíratni a megrendelővel! Sok tanulópénzt kellett az elején fizetnem ezek miatt. Simán letagadnak mindent, amit megbeszéltünk.

Sajnos azt látom, hogy az emberek úgy gondolják, hogy vállalkozó vagy, és tele vagy lóvéval, elbírsz mindent, vagyis a cég elbírja, pedig ha tudnák, hogy mennyire pengeélen táncolunk, igencsak meglennének lepve.

Előzmény: gabeeen (25567)
gabeeen Creative Commons License 2016.11.01 0 0 25567

A fővárosban igen nagy állatkert.

Én 2 hete állítgattam a teljesen jól működő ablakokat 2-2,5 órán át mert "még könnyebben akarták nyitni-zárni".

Igaz itt már a felméréskor látszott hogy nem lesz zökkenő mentes projekt amikor is fél óra alkudozás után értette meg a tulaj hogy nem fogok 5 mm-el magasabb erkélyajtót gyártatni neki mivel így is spiccen van a magasság a 100-as vonalhoz nézve:-)

 

Az egyik szintén "kedvencem" 3 napos beépítés során 20-30 mű balhét csinált.

Pl egy 200cm széles erkélyajtó esetében azt vélte felfedezni megdöbbenve hogy a felszerelt redőny lefutóján a bal és jobb oldali furat magassága között 1 mm eltérés van:D

Ezután jött a hab a tortára, megérkezett a felesége aki napszemüvegben nézte meg a dió színű ablakot és alu redőnyt hogy valóban megegyező a szín. Igaz annyi kifogást talált hogy a fa erezet nem teljesen egyforma az ablakon és a redőnyön :D

 

Ezek a szituációk, beszélgetések komoly személyiség és türelem fejlesztő tréningek.

Előzmény: ganser (25566)
ganser Creative Commons License 2016.11.01 0 0 25566

Szép stresszmentes az élet felétek !

Igen,van igény a minőségi munkára.

Csak fizetni nem akarnak érte.

Mindenki a maximumot szeretné-fillérekért.

Tudod Gábor,kissé elborulok mikor egész nap a sarkunkban liheg a tulajdonos és ha készen vagyunk egy faék egyszerűségű panellakással,akkor nem akar fizetni,mert Ő számára természetes a RAL szalag és az miért nincs?Annak-szerinte-kellene lennie,mert manapság már az alapkövetelmény.....

Voltam olyan szemtelen és megkérdeztem tőle hogy a kedves édesanyja hogyan érzi magát.

Talán ha munka közben lett volna szíves az ilyen jellegű kívánságait elmondani,annak örültünk volna,de így csak kifogásként tudom kezelni a "panaszát".

Ja,a másik vicces figurám az volt a múlt héten,mikor a T. vevőnek nem volt elég kemény a purhab a takaróléc mögött...

Szedjem le,kapirgásszuk ki a habot,fújjuk ki újra és lécezzük még egyszer.

OKÉ és ha akkor sem lesz elég kemény,akkor mi lesz-kérdeztem.

Akkor nem hajlandó fizetni,mert első osztályú munkát vár el.

Javasoltam igazságügyi szakértőt számára,de azt is visszautasítja,mert az Őt nem érdekli-csak első osztályú munkát szeretne.Hogy milyen is az első osztályú munka,azt majd Ő eldönti....

Előzmény: gabeeen (25565)
gabeeen Creative Commons License 2016.11.01 0 0 25565

Te tudod ha ezt akarod sok sikert hozzá.

Én szintén a keleti országrészben vagyok és az idén annyi munkánk volt mint legutóbb 10 évvel ezelőtt. Észak-keleti régióban volt az idén több munkám is Veka 90-es profilból ami régebben egyáltalán nem volt itt jellemző. Nekem az a tapasztalatom hogy jelentősen nőtt mostanában az igény a minőségi munkára is.

 

Budapesten is dolgozunk, van ott is raktáram így tapasztalatból mondhatom neked hogy Pest megyében sem kisebb az árverseny semmivel és a munka sem adható el már annyival magasabb áron az ittenihez képest mint pl 8-10 évvel ezelőtt.

 

Előzmény: szajlailaszlo (25560)
pirhera Creative Commons License 2016.11.01 0 0 25564

jó reggelt!! :)

érdeklödnék egy elég-számomra legalábbis-nem világos ügyben :) a müanyag ablak átállitása téliröl nyárira vagy éppen forditva. van ahol azt mondják nincs ilyen van ahol azt mondják van olyan csavar amivel lehet állitani és az ablak nem kezd el párasodni :) van ez a úgynevezet papirproba :) kiprobáltam és azt mutatja hogy téli az ablak és mégis van párásodás..na és a csavar is a nyári üzem szerint áll :) valaki estleg tudja a igazságot? :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!