Keresés

Részletes keresés

mackalac Creative Commons License 2012.08.13 0 0 61788

köszönöm!

 

brá nem értem ettől miért javulna,hiszen teljes hosszában 10 cm hideg kivul belul

 

udv

mackalac

 

Előzmény: ANONYMOUS (61787)
ANONYMOUS Creative Commons License 2012.08.13 0 0 61787

jobb felül be,bal alul ki.

Előzmény: mackalac (61785)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.08.13 0 0 61786

létezik

nézz szét a pufferes topikban puffer témában sok okosság van ottan....

ESBE VTA sorozatból valamelyik....

vagy

Honeywell V135 + T100R

Mivel van puffer, ezért kérdezném, hogy a kazán előtt van "kazánvédő" szelep beápítve ? ESBE VTC, REGULUS TSV1-2, stb ?

Előzmény: HDImi (61783)
mackalac Creative Commons License 2012.08.13 0 0 61785

Nincs rajta thermo,csak sima,teljesen nyitva.

Elötte kisebbek voltak rajta, de azok lassan fűtötték fel a szobát.

 

A régiek 22K 1800x300 2271 W x 2db + 2000x300 2523 W 1 db azaz 7065 W

 

Most pedig 33K 1800x300 3558 W x 2db +200x300 3202 W 1 db azaz 10318 W

 

Jelenleg jobb felül be jobb alul ki kötés van.

 

Mi az átlós kötés?

 

üdv

mackalac

 

Előzmény: PetiCsokvaomány (61784)
PetiCsokvaomány Creative Commons License 2012.08.13 0 0 61784

Helló!

 

Termosztatikus szelep van rajta? Ha van, ott a ludas, bár mégse az, mert akkor az tökéletesen működik. Ha van rajta, vedd le a termofejet, és elvileg át kell, hogy melegedjen az egész radiátor. De utána tedd vissza!

 

Ha nincs rajat, akkor meg valamiért kevés a radiátorba a tömegáram, aminek több oka is lehet, de a legtöbbször az szokott lenni, hogy nincs beszabályozva a rendszer.

 

A szerelőd meg szerintem arra gondolt, hogy "farba" (átlósan) kösse a radiátort. Olyan 1200-1400 tól felfelé már így szoktuk.

Előzmény: mackalac (61782)
HDImi Creative Commons License 2012.08.13 0 0 61783

Üdv.

Megszeretném kérdezni a szakikat, hogy létezik e olyan előremenő fűtési vizhőfokszabályozó egység, amit radiátoros rendszerembe építhetnék be, és ennek azt kellene tudnia, hogy ha a pufferemet felfüttöm kb 90-95 fokra, akkor is csak kb 60-70 fokos viz menjen be a radiátorokba.

Ugy gondolom, hogy a visszatérő vizet kellene belekevertetni az előremenőbe, csak az a gond, hogy az sem sokkal hidegebb mint az előremenő.

Létezik ilyen szelep?

 

mackalac Creative Commons License 2012.08.13 0 0 61782

Szép estét!

 

Radiátor bekötés ügyben szeretnék kérdezni:

 

Van 3 új nagy méretű radiátor,mindhárom az alsó 10 cm-en hideg. (nem levegős). Víz be 50C, ki 33C.

A kérdés az, h állítólag 2 féle képen lehet bekötni őket és ha átkötik a mostaniról másikra akkor ez elmúlik.

Amit nem hiszek, de próbából elzártam teljesen a középsőt,azaz több meleg jutott a másik kettőnek,de mégsem csökkent a hideg zóna rajtuk.

 

Köszönet

 

mackalac

 

 

topikolos Creative Commons License 2012.08.12 0 0 61781

Köszi! Próbálkozok...

Előzmény: nixon70 (61780)
nixon70 Creative Commons License 2012.08.11 0 0 61780

A menetet borzold fel fűrészlappal,a kender hosszának kb1/3 részét tartsd a bal kezedben,kezd el a maradékot a menetre tekerni szorosan,(nem kell vastagon)óra járásával és menetemelkedéssel megegyezően,3-4 kör után fogd össze a maradékot a bal kezedben levővel és a kettőt együtt tekerd tovább!
Utána drótkefével húzd bele a menetek közé a tekerési iránnyal megegyezően,utána faggyú vagy zsír,és mehet rá a cucc,nem kell atomig behúzni:)).
Az első 1-2 menetre ne tegyél kendert,könnyebb rákapatni!
A rátekerés közben figyeld a kendert,nem szabad a meneten megfordulnia,ha megfordul,vissza kell szedni,újraborzolni!!!

Előzmény: topikolos (61777)
nixon70 Creative Commons License 2012.08.11 0 0 61779

Bízzál a kócban!!!! :-)) (de főleg magadban)

Ne fotózz,úgy van ahogy sejtettem,egy félhollandit esztergáltattál; bizony voltak olyan gyártású hollanderek,amelyeknél más volt a menetemelkedés.

Előzmény: topikolos (61777)
topikolos Creative Commons License 2012.08.11 0 0 61778

Igen, ilyesmi kellett volna, de az egyik menetes résszel gond volt, mert olyat nem tudtak adni. A hollander kb. 2 coll külső átmérűjű menetet igényel, a másik végének pedig csak kb. 4 cm a belső átmérője (az nem tudom, hány collosnak felel meg). Na ez utóbbit nem tudtak adni, nem volt az egész boltban, pedig nem kicsi hely.

Ja, és természetesen a hossz is adott.

Előzmény: morgen66 (61776)
topikolos Creative Commons License 2012.08.11 0 0 61777

Köszi.

 

Zsírt természetesen tettem, de valahogy nem bízok a kócban (vagy magamban). Az a baj, hogy lent van 3 radiátor, kicsit felújítunk, és csak amikor végzek mindennel, akkor tudom kipróbálni, ereszt-e. Addigra meg jó lenne már lefesteni.

 

Cső a csőben: az esztergált darab egyik vége  csatlakozik csak hollanderrel, azon a részén tehát külső menet van. A másik végén viszont belső menet, ami a csőrendszer csövének külső menetével van egyszerűen összecsavarva, vagyis ez olyan, mintha egy csavart meg egy anyát összecsavarnék, nincs semmiféle perem, felfekvési lehetőség tömítésnek.

Ha nem vagyok érthető, este tudok fotózni.

A csődarab egyébként anyagtömbből lett esztergálva, mert annyi különbség van a két végének átmérője között, hogy nem talált az esztergályos olyan vastag falú csövet...

Előzmény: nixon70 (61775)
morgen66 Creative Commons License 2012.08.10 0 0 61776

Esetleg ezzel http://vasmuszakibolt.hu/12_radiator_hollander_egyenes_rez_kb_tecnovielle_7600?utm_source=argep&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link

 

Persze ha már kész az esztergált cucc,akkor ahogy az előbb írták.

Előzmény: topikolos (61768)
nixon70 Creative Commons License 2012.08.10 0 0 61775

Zsírozd  kócot is,meg a tömítést is valamilyen gépzsírral,a tömítést pontosan vágd ki(nem baj ha passzos a külseje),mert ha kisebb,akkor elcsúszik és nem fog tömíteni rendesen.

Amúgy ezt hogy értetted?:

"A másik oldal, a cső a csőben menettel csatlakozik"

Van egy menet a csövön(külső)és van egy a hollanderen(belső)?

Előzmény: topikolos (61768)
halaloszto Creative Commons License 2012.08.10 0 0 61774

nemtudom mennyire vagy sportos, meg idos, meg pehelysulyu, de egy ilyen gazpalackot par km-re el lehet vinni bringan egyedul is. gyerekkoromban tok altalanos volt. a profiknak volt egy megfelelo kotel/gumi(belsobol), amivel keresztbe fel volt teve a csomagtartora. es erosnek akartam latszani, en siman kezben vittem. de a klasszik parasztbiciklin a kormanyra is fel lehet akasztani, a csengot kell behangolni, hogy engedje becsuszni kozepre.

 

Vajk

Előzmény: szulejmanszultan (61772)
Lacivill Creative Commons License 2012.08.10 0 0 61773

Indukciós lapnál kb 1:1 az arány!

Előzmény: KalásziM (61770)
szulejmanszultan Creative Commons License 2012.08.10 0 0 61772

6-7 hónap 11,5 kg-os palackkal. Ez nem is rossz. Ez a méret - úgy látom - a legelterjedtebb változat, amit mindenki ismer (http://www.trudykft.hu/trudykft/eshop/0/0/5/15-Gazpalack-11-5-Kg) Ennél a cégnél 5500 buznyákot kérnek érte.

 A házhozszállítás nyilván nem ingyenes, annyira nem opció nekem. Hazaviszem én, bár akkor vagy egy kerékpáros utánfutót kell vennem hozzá, vagy egy kézikocsit. Mondjuk nem szeretném kilométereken keresztül tologatni, lehet, hogy tényleg jobb hazaszállíttatni. Itt (http://gazcseretelep.info/index.php?option=com_sobi2&sobi2Task=sobi2Details&catid=3&sobi2Id=39&Itemid=0 ) 300 Ft-ért ki is szállítják és csak 5200 Ft-ba kerül. Majd megismerkedem a környékkel.

Előzmény: KalásziM (61770)
KalásziM Creative Commons License 2012.08.10 0 0 61771

 Pedig egy mikró kitűnő dolog.

Igaz néha meglepő dolgokat tapasztal az ember.

 Németországban jártam Felsőbajorországban egy rokonnál. Az egyik reggelinél hideg volt a kávén és  mondom nem probléma belőköm a mikróba. Nézek jobbra,  nézek balra a mikro sehol. Erre az unoka húg kiveszi a kezemből és eltűnil majd 3 -4 percmúlva jön a kávéval, hogy jó forró. Hát ők a kb. 140 m2 -es lakásukban az amerikai konyha maga vagy 35 -40 m2,   csak a pincében találtak helyet ennek  a készüléknek.

 Ja és fiatalok.

Előzmény: szulejmanszultan (61769)
KalásziM Creative Commons License 2012.08.10 0 0 61770

 Nos reggel elnagyoltam a villany gáz közötti árarányt. Tehát  durván 3 :  1 -hez a gáz javára. De egy sütés főzésnél az abszolut szám viszonylag kicsi, így kibírható.

 Ja a másik bérleményemben Pb. gázpalackkal főz a bérlőm. Olyan 6 - 7 hónapra elég normál háztartásvezetésnél egy 11,5 kg palack gáz.

 De a  palackot házhoz szállítják, meg a mai világban egy gurulós bőrőndben is haza lehet gurítani.

Előzmény: szulejmanszultan (61769)
szulejmanszultan Creative Commons License 2012.08.10 0 0 61769

Srácok, jó dolgokat mondotok, köszönöm!

 

KalásziM

Egyedülálló vagyok, de nem egyedül költözöm oda, hanem egy családtagommal. Nagy sütés-főzés már rég nincsen nálunk, csak egyszerűbb ételeket csinálunk. A villanytűzhely talán elég lehet, de van bennem egy alapos félsz a költséges működésétől. Mikrót nem használunk. Alighanem ezt itthon meg tudjuk beszélni, hogy elég lesz nekünk a villanytűzhely is, persze sütő nélküli változat. Később, mikor már egyedül maradok, nekem bőségesen elég lesz a villanytűzhely. Azt hiszem ez jó kompromisszumos megoldás.

 Jó lenne valamiféle fogódkodó, hogy mennyivel drágább a villanytűzhely használata a gázénál. Néhány adat konkrétabban.

 

halaloszto

Igaz, hogy vehetek egy kocsit, de el is viszi a hőszivattyú magasabb bekerülési ára (készülék ára, beszerelés, stb). Amúgy egyáltalán nem kívánok kocsit venni, nem állunk olyan jól anyagilag, hogy fenntartsunk egy autót. (Másrészt nem is szimpatikus közlekedési mód, de ez most nem tartozik ide)

 

Wattocsak

Köszönöm a tippet, erre nem is gondoltam. Mennyibe kerül egy ilyen 3 kg-os palack? Ha valóban ilyen sokáig jó, ekkora fogyasztás mellett, akkor ez ideális két embernek kevés főzéshez, melegítéshez.

 

Azt szűröm le a válaszaitokból, hogy jobban járnék, ha nem gázt vezettetnék be, hanem hőszivattyút. Ezek után már tényleg csak az a kérdés, hogy mennyiből lehetne kihozni a hőszivattyús fűtési/melegvízellátási rendszert, és mennyiből a gázt?

 

 

topikolos Creative Commons License 2012.08.10 0 0 61768

Üdv!

 

Egy régi öntötvas radiátort kell visszakötni a fűtési rendszerre, kiiktattam a régi csaptelepet, csöpögött, nem is érzem szükségét, hogy ott legyen, és mivel nem tudtak adni szerelvényboltban helyettesítő elemet, így esztergáltattam.

A radiátor felől hollander van, oda megy tömítés, van klingeritem, abból szabtam ki tömítést, az jó oda, ugye?

A másik oldal, a cső a csőben menettel csatlakozik, ott elég simán kóccal összetekerni a csöveket, vagy van valami jobb módszer? Van pl. 200 fokig hőálló szilikonom, azzal megkenhetem?

A fűtés régi, gravitációsan is működő, és  nyitott, tehát nincs nyomás a rendszerben.

 

Köszi.

 

Wattocsak Creative Commons License 2012.08.10 0 0 61767

Náluk a lakásban nincs gáz, csak a házban, tehát villannyal főzünk. Mivel a vok-ban készült ételeket is nagyon kedveljük, így vettem egy gázrezsót ami pb palackról működik. A palack 3 kg-os és kibír fél évet, úgy hogy szinte minden hétvégén ezzel főzünk. Sajnáltam 300 ezert adni a gáztüzhely kialakításra.

Előzmény: szulejmanszultan (61764)
halaloszto Creative Commons License 2012.08.10 0 0 61766

a gaz bevezetes arabol vehetsz kocsit! komolyan!

 

Vajk

Előzmény: szulejmanszultan (61764)
KalásziM Creative Commons License 2012.08.10 0 0 61765

 Bocsás meg de a főzés miatt abszolute feleleges a földgáz/vezetékes gáz.

 

 Olyan korszerű és szép villanytűzhelyek vannak, meg van az un. indukciós tűzhely is.

 Meg mintha írtad volna legény ember vagy ( remélem egy hölgy csak nem  solimán sultán ), tehát rítkán főzöl.

 De ha mán a témánál.

 Lakásokat adok ki. Az egyikben jó sokáig villanytűzhely volt - így vettem. Nos jöttek a leendő bérlők. Nehány fanyalgó arcát érdemes volt nézni, amikor meglátta, hogy csak villanytűzhely van. Azután megelégeltem, korszerűsítettem nálam egy modern tűzhellyel és ment a jó öreg karancs a bérleménybe.

 Működik, nem csicsás, ugyan úgy ég mint a modern ( csak az égésbiztósítoját tovább kell lökögetni ).

 De a lényeg : tény a villany drágább, viszont egy főzőfunkciónál aztán nem számít, hogy villannyal 800ft / hó, gázzal meg a fele,azaz  400 ft/hó . Jó az arány nem pont ez.

 Az étel melegítésre meg a mikrónál jobb nincs !!

 Azzal főzni azért azon már lehet vitatkozni, hogy jó é vagy sem.

Előzmény: szulejmanszultan (61764)
szulejmanszultan Creative Commons License 2012.08.10 0 0 61764

Néha főznénk, vagy kaját melegítenénk is, ezért ebből a szempontból a gáz (gáztűzhely) elvárás. Tudom, PB palackról is mehet egy gáztűzhely, de hol van ott a közelben csere lehetőség? Autóm nincs, bringával járok.

Előzmény: szulejmanszultan (61760)
Wattocsak Creative Commons License 2012.08.09 0 0 61763

Svédországban elég jól viselkednek:-)

Itt is megállnak a saját lábukon, melegvíz termeléssel együtt. 

Tartalék a rendszerben az másként úgy is lehet mondani, hogy felesleges pénzkidobás. Megjegyzem a hőszivattyúk mindegyike rendelkezik tartalék elektromos patronnal. Ami akkor kapcsol be amikor valamiért a hőszivattyú nem működik, vagy kicsi a teljesítménye.

Előzmény: szulejmanszultan (61761)
szulejmanszultan Creative Commons License 2012.08.09 0 0 61762

Felvetődött egy fontos kérdés, hogy mennyibe kerül egy ilyen hőszivattyús központhoz kiépíteni a hozzá való fűtésrendszert. Ugyanis nem a szokványos radiátoros fűtést, hanem padlófűtést, falfűtést és mennyezeti fűtést ajánlanak.

szulejmanszultan Creative Commons License 2012.08.09 0 0 61761

Rendben, de voltak kemény fagyok az utóbbi években. (-10 Celsius körül sőt még hidegebb is) Nem tudom, hogyan visekedik ilyenkor ez a gép, inkább legyen tartalék a rendszerben.

Előzmény: Wattocsak (61759)
szulejmanszultan Creative Commons License 2012.08.09 0 0 61760

Ebben igazad lehet. Hogyan fűtenek ezek a klímák? Hasonló a működésük a hűtő klímákhoz? Én még sohasem láttam ilyet működés közben. Gondolom ezek is mehetnek H tarifáról? Igazából központi fűtés rendszer szimpatikusabb nekem, de lehet, hogy ésszerűbb lenne a külön klímák beszerelése. Persze így még külön meg kellene oldani a fürdőszobába a melegvizet is.  ???? Talán mégis jobb a melegvizet szétosztani egy kazánból, vagy hőszivattyúból...

 

Nem könnyű.

 

Előzmény: Lacivill (61758)
Wattocsak Creative Commons License 2012.08.09 0 0 61759

Gáz becsalogatása a házba, kémény kiépítése, kondenzációs gázkazán már majdnem milla, de ha veszel hozzá egy klímát is, akkor már olcsóbb a hőszívattyú. :-) Ja és a működtetése is egy kicsivel olcsóbb mint a kazáné.

 

 Használati melegvíz is kellene, és persze -20 alatt is működnie kell (teljes fűtés)

 

Hol élsz? Svédországban? Mert nálunk a -20 C meglehetősen ritka. :-) Az elműlt 100 évben 8 nap volt amikor a napi átlaghőmérésklet - 15 alatt volt. A fűtési idény átlaghőmérséklete +4 C fok körül van.

Előzmény: szulejmanszultan (61756)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!