Keresés

Részletes keresés

Joeyline Creative Commons License 2004.01.09 0 0 5788
Pontosan így van.
Hogy is nézne ki egy Kiváló után újra Bronz!?

A Kiváló Természetjáró a minden feletti csúcs, ennél magasabb minősítést nem szerezhetsz. Igazából tulajdonképp megszerzésével elérted a maximumot, amivel az MTSZ minősíti a túrázói tevékenységed, de az ember szeret pontokat gyűjtögetni, így logikus egy második Kiválóhoz a könyvelés elkezdése.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (5787)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.01.09 0 0 5787
Hogy van ez???
Tehét ha egyszer végigmentél a vertikumon (500+800+1500+4000+15000 pont), akkor másodikra már csak 15000 pont kell a kiválóhoz, nem az összes? Vagy félreértelek? Mert a minősítési szabályzatban ilyet nem olvastam, de nem is hallottam róla!
Előzmény: Joeyline (5785)
Joeyline Creative Commons License 2004.01.09 0 0 5786
Mi természetesen viszünk.
Gyuri aktív GPS-használó, most ősszel is sokat használta a közel-keleti 2 és fél hónapja során, többek között a leendő "Szent Pál nyomában" turistaút térképi felméréséhez. Ő csinálja a majdani turistatérképet arról a területről.
Előzmény: felazso (5784)
Joeyline Creative Commons License 2004.01.09 0 0 5785
Igen, kiszámolom :)
Egyébként nem csinálok még egy bronzot, stb., újra gyűjtögetek a Kiválóhoz. Nem kötelező elölről kezdeni, és különben is, egy Kiváló után bronz, hogy úgy mondjam, már nem dukál.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (5779)
felazso Creative Commons License 2004.01.09 0 0 5784
Kék-körözők!

Micsoda remek alkalom a túristautak minden eddiginél pontosabb felmérésére. Ugye mindkét "csapat" visz magával GPS-t az út és egyben a teljesítményük regisztrálására?

Felazso

Vlaszij Creative Commons License 2004.01.09 0 0 5783
asciimo...

nah ja:) atlasz furin írja egyirányban de mindegy:)
megoldom eddig még életveszélyesen nem tévedtem el sose:)

Téyleg tudja vki hogy a Peták István féle kéktúrás könyv második trésze vmikor megjelenik???

Előzmény: asciimo (5782)
asciimo Creative Commons License 2004.01.09 0 0 5782
nem baj a forditva teljesites, mint mar arrol korabban beszeltunk, nincs "forditva" irany, csak a fuzetet valamilyen iranyban irni kellett.

Annyi a hatranya, hogy az atlasz leirasa elegge egyiranyu.

Előzmény: Vlaszij (5772)
lükepék Creative Commons License 2004.01.09 0 0 5781
mikor csináltad a képet? az eredetit én is láttam még a "kiskocsma" falán, de azóta egyszer láttam, és igencsak felfejlődött fehérvakolatú kacsalábas palotára... vajon a belső berendezést megtartották?
Előzmény: nagypapi (5777)
Vlaszij Creative Commons License 2004.01.09 0 0 5780
Na:)
Ezért praktikusak a Kék túrázások:)
az ember müvelődik:)
Előzmény: nagypapi (5777)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.01.09 0 0 5779
Időben számold ki! Tudod, hogy nem adják vissza a maradék pontszámot, és szerencsétlen dolog lenne a következő bronzjelvényedet egy több ezer pontos túrával megszerezni! :-))) Ha kell, akkor csinálj több túrajelentést inkább.
Előzmény: Joeyline (5775)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.01.09 0 0 5778
Itt röhögök a monitor előtt hangosan! Még jó, hogy egyedül vagyok! :-)) Abszolút ontopic a hozzászólásod, hiszen kéktúráról és országismeretről szól. :-)
Előzmény: nagypapi (5777)
nagypapi Creative Commons License 2004.01.09 0 0 5777
Hát, ha már szóba került a TKM mozgalom, és a Kéktúra mentén található nevezetességek, akkor mindenképp meg kell említeni a pilisszentkereszti kocsmában (pilisszántói elág.) található naív népi remeket is (olaj, kb. 40x80 cm).
Aki Joeyline-ékkal tart, mindjárt az első nap megtekintheti!
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
:-)))

Ui.: Az érzékenyebbektől bocsánatot kérek, a modiktól kis toleranciát várok...

Joeyline Creative Commons License 2004.01.09 0 0 5776
"Előttünk még senki sem járta végig ezt a három hosszútávú túraútvonalat egyhuzamban pihenőnap nélkül.

Mire beértek - remélhetőleg - már lesz."

Igen, kicsit szerencsétlen a két dolog úgymond egybeesése, már javában szervezkedtünk, amikor az ősz elején hallottam, hogy Matyi le akarja futni. Az "celok.doc" a második elkészült dokumentumunk volt még anno, akkor még nem tudtunk a futásról. Persze ettől még mindig igaz, amit anno megfogalmaztunk, de a média miatt kellett ezt a mondatot mindenképp bennehagyni.

"Sok sikert!"

Köszönöm, remélem, ott leszel az indulásnál!

Előzmény: larzen (5773)
Joeyline Creative Commons License 2004.01.09 0 0 5775
"Legalább egy szakaszt tegyetek meg két jól megválasztott e. p. között, és szerezzetek pecséteket!"

Nem tudom, hogy mi az útvonala az EU-ttúrának, de elképzelhető a dolog...
Mi aznap a Bozsok - Írottkő - Hét-forrás - Kőszeg 22,3 km-es szakaszon leszünk.

"Kiszámoltad már, mennyit ér MTSZ-pontban ez a túra? Kicsit lehet még dobni rajta, ha sátoroztok pár helyen. :-)"

Nem, nem számoltam még, egyébként is jelentős elmaradásom van az MTSZ-könyvelésben (valószínűleg már megvan a Kiváló Természetjáró minősítéshez szükséges pontszám), de még az indulásunk előttig le akarom tudni a dolgot.
Sátorozás nem lesz, a sátor cipelése semmiképp sem fér bele ebbe a terhelésbe.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (5771)
Vlaszij Creative Commons License 2004.01.09 0 0 5774
Na...:)
Most nézem hogy a Kékestetőn reggel óta lett még 2 centi hó azaz 8 centi és 3 órás adat szerint -8 fok van fent:)

Remeke téli idő:)

Előzmény: larzen (5773)
larzen Creative Commons License 2004.01.09 0 0 5773
Előttünk még senki sem járta végig ezt a három hosszútávú túraútvonalat egyhuzamban pihenőnap nélkül.

Mire beértek - remélhetőleg - már lesz. Sok sikert!

Előzmény: Joeyline (5727)
Vlaszij Creative Commons License 2004.01.09 0 0 5772
Levcso ascimoo...:)
Infokat köszi mejd beszámolok hogy mit hol találtam meg minden:)
Képek és hasonlók:)

asciimo....:) a fordítva teljesítés baj?:)

Előzmény: Levcso (5750)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.01.09 0 0 5771
Pedig az az igazi, nekem nagyon nagy élmény volt tavaly a DDK közben megcsinálni a Tolna-Baranyát, majd a végén visszamenni lezárásként a Zengő-Misinára. Legalább egy szakaszt tegyetek meg két jól megválasztott e. p. között, és szerezzetek pecséteket!
Kiszámoltad már, mennyit ér MTSZ-pontban ez a túra? Kicsit lehet még dobni rajta, ha sátoroztok pár helyen. :-)
Előzmény: Joeyline (5765)
Joeyline Creative Commons License 2004.01.09 0 0 5770
"Haláp - Itt tudtommal csak kocsma üzemel. Mellette van egy magánház ugyan, de úgy láttam, hogy ott a tulaj él a családjával"

Haláp nem gond, oda néhány km Debrecen széle, ahol Urszán Móni lakik, be- és kibuszozunk, Nála alszunk.

"Kepecs-tag - Csak időszakosan üzemel! Ezt jól beszéljétek le előre, mert d_laciék csak sátrazni tudtak. Bélyegzőt meg ne keressetek, mert az előző tulaj azt megtartotta."

Telefonszámot tudsz?

"Berettyóújfalu - D_lacinak van egy olcsó, nekem egy drágább szállásinfóm."

Nem téma, egyik kollégiumi barátomnál alszunk.

"Mezőtúr - A főiskola vendégháza jó hely."

Telefonszám?
Nem biztos, hogy szükség lesz ugyan rá (onnan is van barátom a koleszból), de hátha mégis.

"Petróczi iskola - Kocsma!!"

Ezt tudom, a közelben busszal könnyen megközelíthető helyen szeretnénk valamit szerezni.

"Pici-paci-tanya - Szintén idényjellegű."

Telszám?

"Hajós - Nagyon szuper hely a Judit panzió."

Nem találtam ide se telszámot a füzetben...
Milyen árfekvésű?

"Keselyűs - Ezt annyira nem néztem meg, de szerintem ez is csak egy kocsma."

Ezt tudom, Szekszárdon fogunk aludni egy netes ismerősömnél, be- és kibuszozunk.

"Kérdezz nyugodtan, ami eyzembe jut az AK-ról arra szívesen reagálok."

Már tanulmányozom egy ideje azt a doksit, amit Güsziológus bejárásáról küldtél még a nyáron, elsősorban a végpontokon, illetve azok közelében lévő szálláslehetőségekre lennék kiváncsi.

Előzmény: Múzsla (5766)
Joeyline Creative Commons License 2004.01.09 0 0 5769
H.G.!

Megköszönném!
Az e-mail címet lásd előző hozzászólásomban.

Előzmény: (budai-)H.G. (5763)
Joeyline Creative Commons License 2004.01.09 0 0 5768
"Én ide ősz elején beírtam a részletes beszámolómat az AK-ról, amely NAPI távolság és szintadatokat tartalmazott.
Vagy nem olvastad?"

Ez valószínűleg akkor volt, amikor a nyári szünet végével még épp nem olvastam újra a topikot...
Amúgy úgy tudom, nem végig a kéken mentetek, ahol nem volt tekerhető.

Elküldenéd a kektura@freemail.hu címre?

Mindenkitől erre a címre várom a segítséget a 80 naphoz!
Ami közérdekű, az mehet a topikba is!

Előzmény: Múzsla (5762)
nagypapi Creative Commons License 2004.01.09 0 0 5767
Jó lenne valahogy az üres igazolólapot feltenni valamelyik honlapra, mondjuk Lienkáéra, Neki úgyis egész szép gyűjteménye van már ott letölthető lapokból.
Persze csak akkor, ha ez nem sérti a túra szervezőjének érdekét, bár gondolom, ha fénymásolt lapról van szó, akkor inkább örülnek, ha nincs sok macera és postaköltség.

Amúgy, Güszi, ma nagyon morbid vagy.

Egy jótanács:
Lassan járj, tovább élsz!

Na persze ezzel nem a rohanós TT-ktől akarom elvenni a kedved, csak a miheztartás végett...

:-)

Előzmény: Güsziológus (5746)
Múzsla Creative Commons License 2004.01.09 0 0 5766
Apróbb észrevételek a napi tervezett szállásokkal kapcsolatban:

Haláp - Itt tudtommal csak kocsma üzemel. Mellette van egy magánház ugyan, de úgy láttam, hogy ott a tulaj él a családjával

Kepecs-tag - Csak időszakosan üzemel! Ezt jól beszéljétek le előre, mert d_laciék csak sátrazni tudtak. Bélyegzőt meg ne keressetek, mert az előző tulaj azt megtartotta.

Berettyóújfalu - D_lacinak van egy olcsó, nekem egy drágább szállásinfóm.

Mezőtúr - A főiskola vendégháza jó hely.

Petróczi iskola - Kocsma!!

Pici-paci-tanya - Szintén idényjellegű.

Hajós - Nagyon szuper hely a Judit panzió.

Keselyűs - Ezt annyira nem néztem meg, de szerintem ez is csak egy kocsma.

Kérdezz nyugodtan, ami eyzembe jut az AK-ról arra szívesen reagálok.

Előzmény: Joeyline (5757)
Joeyline Creative Commons License 2004.01.09 0 0 5765
"Hoppá! Vagy éppen TT-znek, mert aznap van a Kőszegi-hg-ben az EU-csatlakozós teljesítménytúra!"

Nem, nem tt-zünk, az már nem fér bele ebbe a terhelésbe, de december 29-én, amikor épp üldögéltem a vendéglőnkben, rájöttem, hogy pont az EU-csatlakozás napján fogunk az Írottkőn járni. :)
Tudom, hogy akkor lesz ott egy ttúra, amibe épp bele fogunk csöppenni :)

Előzmény: Levcso (5749)
Joeyline Creative Commons License 2004.01.09 0 0 5764
"A somogyi szakaszt napi kiirassal nyilt tura formaban meghirdetjuk a helyi mediakban, iskolakban, remélem az idopont nem fog valtozni, és minel többen becsatlakoznak majd, mivel beleesik egy hétvége is."

Köszi szépen!
A zalai szakasszal (szakaszokkal, hisz az RP DDK után Vas megyéből még visszatérünk Zalába az OKT-n) ugyanez a helyzet, a ZMTSZ kiemelt nyílt túraként kezeli ezeket a napi távokat.

Szállásügyben nem tudsz véletlenül segíteni a környéketeken?

Ui: Karácsony előtt küldtem e-mailt DDP-füzet ügyben, megkaptad?

Előzmény: HEV (5747)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2004.01.09 0 0 5763
Úgy két éve jártam végig a BAZ- & SzSzB-megyei szakaszt offtopic Árvai Pistáékkal. Akkor méregettem én is az útvonalat térképről, ha nem felejtem el, elküldöm az adatokat. Talán a tavaly nyári kerékpáros csapatnak vannak pontosabb adataik is...
Előzmény: Joeyline (5758)
Múzsla Creative Commons License 2004.01.09 0 0 5762
Nem tudom, hogy ki volt már itt a topikban a nyáron is, és ki később érkező, de akkor tettem egy felhívást, hogy mind3 nagy kéktúra útvonalról minél pontosabb távolságadatokra van szükségem. Sajnos egyetlen visszajelzés sem érkezett, így...

Na, azért ez így nem igaz. Én ide ősz elején beírtam a részletes beszámolómat az AK-ról, amely NAPI távolság és szintadatokat tartalmazott.
Vagy nem olvastad?

Előzmény: Joeyline (5758)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2004.01.09 0 0 5761
7-kor szeretnék indulni, elkerülve a tömeget (én többszáz résztvevőre tippelek)! Csak nehogy elfelejtsek valamit, Sztancsik Gyuriékkal is vár azon a túrán egy csereügylet :o)
Előzmény: Güsziológus (5756)
Joeyline Creative Commons License 2004.01.09 0 0 5760
"Érdekes, hogy az igazoló lapon „BALATON-FELVIDÉKI” van.
Kértem egy üres igazolólapot, ha valakinek kell, kétoldalasan tudom másolni."

Én szívesen vennék egy fénymásolatot.

Előzmény: Güsziológus (5746)
Joeyline Creative Commons License 2004.01.09 0 0 5759
Köszönöm, SK!
Remélem, ott leszel az indulásnál (meg még sok topikos! :)), és közben is majd találkozunk valahol!
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (5745)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!