Keresés

Részletes keresés

brenduska Creative Commons License 2007.08.24 0 0 75198
Még annyit hogy nekem is nézték a pajzsot is.Mert a doki mondta ,hogy mindent néznek .Sorolta hogy miket.De kérdezz majd rá az intézetbe, ha mész vérvételre.
Előzmény: Enikőaliz (75193)
Dongo.75 Creative Commons License 2007.08.24 0 0 75197

Szia! Nem csinálnak lombikot anélkül,  hogy ne ellenőriznék a pajzsmirigyhormonkat, ne aggódj! Biztosan rendben vannak az eredményeid!

Üdv, Dongo

Előzmény: Enikőaliz (75193)
brenduska Creative Commons License 2007.08.24 0 0 75196
polimeli !!köszi az infót.Van egy méhész ismerős,de nincs pempője.Úgy hogy holnap megyünk Pestre a piacra,remélem lesz.Te meddig eszed?A transzferig,vagy utána is eszed?Mondjuk immunrendszer erősítő is.Hogy sikerült a szuri beadás?
Enikőaliz!!Mindent néznek vérvételkor a pajzst is. Ne aggódj!!Mikor kezded a stimut?Milyen kezelésed lesz?
Üdv:Brenduska
Előzmény: polimeli (75191)
Perdo Creative Commons License 2007.08.24 0 0 75195
Enikőaliz! Automatikusan nem nézik! Vagy endokrinológus nézeti, vagy lehet hogy a meddőségi központba az orvos is kérheti. Ha jól emlékszem a pajzsmirigy működését a T3 és T4 szabad frakció és a szenzitiv TSH mutatja.
Előzmény: Enikőaliz (75193)
brenduska Creative Commons License 2007.08.24 0 0 75194
Perdo!!Én is úgy vagyok mint te várom a pirit,utána meg szedem a fogit.De nekem szerintem a stimu kezdete szept vége.Remélem a piri nem késik sokat.Már alig várom a kezdést,remélem minden rendbe lesz.Jaj az szupi lenne ha már mennél jövő hét végén vérvételre.
Előzmény: Perdo (75192)
Enikőaliz Creative Commons License 2007.08.24 0 0 75193
Sziasztok már rég jártam itt a fórumon. két sikertelen lombikon már túl vagyunk most indulunk neki a harmadiknak.Most olvastam hogy a pajzsmirigy működése befolyásolja a terhesség létrejöttét,szerintetek vérvételnél nézik a pajzsmirigy működését???
Perdo Creative Commons License 2007.08.24 0 0 75192
Brenduska!! De jó hír!!!! Csak így tovább!! Akkor így indítja is a stimut most ugye? Én már várom pirit. Talán jövőhét végén mehetek is a vérvételre.
Előzmény: brenduska (75188)
polimeli Creative Commons License 2007.08.24 0 0 75191
Szia.Én eszem a pempőt.Napi 2-3- fogpiszkálóhegynyit teszek egy kiskanálra,és arra mézet.Fémmel nem érintkezhet és hűtőben kell tárolni.Június közepe óta szedem,és 10mm alatt azóta nem volt a nyh.Egy 10 gr-os doboz nekem ált. elég másfél-két hónapig.Az első adagomat Pestről a Lehel téri piacon a mézboltból hozattam,a második dobozt meg Pécsről,a gyártó ua. 
Előzmény: brenduska (75189)
K.Moncsi Creative Commons License 2007.08.24 0 0 75190

Szis Szeperzso,

 

én Tiszaújváosi vagyok s a Debreceni Kaáliba vettem az ikreimet több mint 2 évvel ezelőtt. :-) Nagyon meg voltam velük elégedve, pikk-pakk zajlott minden, elsőre sikerült.

Bejelentkezés utáni hónapban kezdtük a vérvételeket,teszteket,  majd a következő hónapban ment élesen a dolog s a harmadik hónapban már állapotos voltam.

 

Ha szükséged lenne több infóra kérdezz bátran. Náha-néha benézek!

 

A többieknek is sok sikert kívánok, kitartást és nemfeladást!

 

Pusza:

M.

Előzmény: szeperzso (75151)
brenduska Creative Commons License 2007.08.24 0 0 75189
Sziasztok csajok!
Azt szerettem volna kérdezni ismer-e valaki jó reflex talpmasszőrt? A méh pempőt mikor lehet el kezdeni enni?Mennyi a napi adag?Mert ki szeretném próbálni ha sikerül szerezni.
brenduska Creative Commons License 2007.08.24 0 0 75188
Szia perdo!Kébzeld el azt mondta a doki hogy tökéletes az értékem.Nem tudom azt mondja hogy csinálta,de nem kell gyógyszer.Hát én sem.Na mit szólsz ehez?Én hülye nem kérdeztem meg az értéket,mert tiszta ideg voltam.pedig ez nem jó.Remélem a te értéked is majd jó lesz,én szorítok hogy minden klappoljon. Majd írj hogy mizújs?Pihenj sokat ,kapcsolj ki.Én is meg próbálok.Üdv:Brenduska
Előzmény: Perdo (75187)
Perdo Creative Commons License 2007.08.23 0 0 75187
Brenduska! A normál prolaktin szint 0-20 ng/ml, terheseken 10-300 ng/ml. Nekem a normál érték többszöröse volt... A 27 az még nem olyan vészesen magas! Bár elvileg a ciklus második felében jobban emelkedik, de ott más az értékhatár akkor.
Várom nagyon a holnapi eredményed!!!
Elvileg most is short protokolom lesz. Az elsőnél nagyon jól reagáltam rá. Csak kíváncsi voltam hogy megy a long.
Előzmény: brenduska (75186)
brenduska Creative Commons License 2007.08.23 0 0 75186
perdo örülök hogy válaszoltál ilyen gyorsan.Mert én most tiszta ideg vagyok,főztem is egy nyugtató teát.Lehet hogy ki nevetsz,igazad is van mit kell paráznom.a prolaktinom 27 volt 3.-napon.Kíváncsi leszek a mai vérvételre ,holnap tudom meg délbe az eredményt..Majd megírom mennyi lett. A tiéd mennyi volt?Remélem a tiéd rendbe lesz majd.Nekem már volt hosszított kezelésem.21.-naptól megy a suprefact végig a mensi 2.-napjától pedig a gonalf-is.Nekem összesen ha jól számolom 21 -22.-napig ment összesen a szuri .Nyugodtan kérdezz,ha tudok segítek.
Előzmény: Perdo (75183)
polimeli Creative Commons License 2007.08.23 0 0 75185
Szia! Hát most két dobozzal kaptam,az 14 napra elég.Számításaim szerint szept. 1.-jén kezdődik a ciklusom,és 3.-ától kapok mást is (talán Gonalt) a Decapeptyl mellé.Tehát ez tényleg hosszú lesz:-) Mindenképpen beszámolok,pláne mert még nem adtam magamnak,és nem lesz segítségem se:(
Előzmény: Perdo (75184)
Perdo Creative Commons License 2007.08.23 0 0 75184
Hancurka! Jó babavárást neked! Jó volt olvasni a történeted!!!

Polimeli! Húú, szombaton indulsz! Gyere majd beszámolni feltétlen. Long protokolom még nem volt, meddig kell a decát szúrnod??

Előzmény: polimeli (75179)
Perdo Creative Commons License 2007.08.23 0 0 75183
Brenduska! Nekem is a magas prolaktin az egyik gond... Én annak idején bromót kaptam rá. Én alapból szedem a fogigátlót, mert anélkül a pco meg az endo miatt megőrülnék a fájdalomtól... Így én tulajdonképp magamnak indítottam a ciklust... Négy nap múlva fogynak el a bogyók, aztán a kövi hét napban jön meg. Ahogy megjön rá 3 napra vérvétel, ha az jó akkor már aznap indítják szurikkal. Ha jól számolom 18.-a körül már túl leszek a punkción. :) Na ezért mondtam én hogy extra gyorsan indítják ezt a stimut.
Mennyire magas a prolaktinod??
Előzmény: brenduska (75181)
brenduska Creative Commons License 2007.08.23 0 0 75182
Szia hancurka!
Őrülök hogy meg osztottad velünk,a te siker történetedet .Legalább erőt tudunk meríteni.,hogy nem szabad fel adni!!!Van esély,te vagy a példa.Kívánom sok örömöd legyen a gyerkőcökbe.
Előzmény: Hancurka (75178)
brenduska Creative Commons License 2007.08.23 0 0 75181
Szia perdo!
Örülök hogy már majd kezdesz.Én ma voltam megbeszélésen,meg vért is vettek.Mert a 3.-napi prolaktinom nem valami jó volt.Így meg nézik még egyszer,és utána dől el kell-e gyógyszer vagy sem.Nem vagyok valami boldog,ettől az eredménytől.Te hogy értetted az elcsúszást?Te kaptál rá valamit?Én rá kérdeztem a dokira,hogy ez véget kezdjünk-e egyáltalán.Azt mondta majd ad gyógyszert.Nekem ultra rövid kezelésem lesz.Mivel a mensim most megbolondult,az előző kezelés óta.Fogigátlót kell majd szednem,mensi 2 napjától.Ha a jó isten is úgy akarja,akkor 18.-körül megyek uh-ra.Te mikor mész majd?Lehet hogy össze futunk.Azt szeretném kérdezni csajok,volt-e valakinek magas prolaktinja,és kezte -e valaki így a kezelést mint én?Mit kaptatok rá stb.....Bocsi!!!Lehet hogy hülyén fogalmaztam.Üdv.Brenduska
Előzmény: Perdo (75177)
polimeli Creative Commons License 2007.08.22 0 0 75180
Kívánom,hogy minél több örömöd teljen a gyerkőcökbe:)És hogy hipp-hopp a világra jöjjön a kistesó:)
Előzmény: Hancurka (75178)
polimeli Creative Commons License 2007.08.22 0 0 75179

Szia Perdo! Húúú,ez gyorsan ment:) Biztos valaki spontán bebabásodott,ezzel is esélyt adott Neked:)))) A prolaktinnal nekem is gondjaim voltak,tavasszal jó volt,azóta nem mondták,hogy gond lenne,talán nálad is szuperül alakul  minden.

Elég rég írtam ide,én szombaton kezdem a Decapeptylt, long protokoll lesz.Az első:) Sok sikert Neked!

Előzmény: Perdo (75177)
Hancurka Creative Commons License 2007.08.22 0 0 75178

Sziasztok!

 

Valaha én is tőzsgyökeres medlombos voltam, aztán mára 1,5 gyerekes mami lettem (a feledik gyerek szeptember végén érkezik :-)). Kicsit nosztalgiázni jöttem vissza és eszemben sincs nagy öregként az észt osztani, de hátha segíthetek valakinek a tapasztalataimmal.

 

Mindkét babó a bp.-i Kaáli intézet (és Bernard prof.) "műve". Az első a 6. próbálkozásra jött össze, a második 3 évvel később az elsőre. 2000-ben kezdtem járni az intézetbe és az ötszöri sikertelenség ellenére csak pozitív tapasztalataim vannak. Több dokit is ismerek, mert néha helyettesítés miatt egy-két dolgot ők csináltak nekem, de tényleg mindegyik a végletekig figyelmes, kedves és szakmailag meggyőző volt. Az asszisztensek, laborosok, biológusok, de még a beszerző bácsi is iszonyú kedves, nagyon szeretjük őket. Fantasztikus jó érzés, hogy mindig örömmel fogadnak, megismernek, amikor kellett együtt szomorkodtak és amikor lehetett, együtt örültek velünk. Most már tényleg haza járunk oda.

 

Ez a hosszú várakozási idő tényleg szörnyű, de közben van időtök, hogy testileg, lelkileg felkészüljetek. Kezdjetek terhes vitamint szedni, mozogni, egészségesebben étkezni, hogy a szervezetetek is a legjobb formába kerüljön.

 

Gebu!

Én átéltem azt, emitől te most félsz (5. sikertelen beültetés), de olyan édesen mondta le nekünk a prof, hogy ez csak egy adminisztratív határ, semmilyen orvosi alapja nincsen, hogy végül tényleg nem estünk kétségbe (nagyon).Az én példám is remekül mutatja, hogy nem szabad feladni utána.

 

Amúgy az évek múlásától sem kell félni (34 évesen szültem az elsőt, most 37 leszek a másodiknál): Nekem azt is mindig hangsúlyozta a prof, hogy abszolút ideális korban vagyok a babához! És így is érzem! Sőt, mivel ilyen pici gyerekeim vannak, mindenki fiatalabbnak hisz :-))

 

És még egy jó tanács, ha elfogadjátok. Mi egy sikeretlen próbálkozás után, azonnal tervezni kezdtük a következőt (volt, hogy a kötelező 3 hónap helyett egy kicsit többet vártunk, hátha jobban regenerálódunk). Közben "élveztük az életet". Így hamarabb telt az idő. Jó, nem volt szuper érzés, amikor egy újabb ismerősünk jelentette be, hogy babát várnak, de elmentük, megnéztük a picit, és a végül már tényleg tudtunk örülni nekik.

 

Szóval tudom, hogy frázis, de ne adjátok fel, a gyógyszerek is egyre jobbak (most még egy picit olcsóbbak is), a statisztikák is javulnak és higgyétek el, tényleg létezik pozitív terhességi teszt!!!

 

Most már tényleg eltűnök ezzel a csöpögős szöveggel, sok sikert mindenkinek!

Előzmény: Gebu70 (75157)
Perdo Creative Commons License 2007.08.22 0 0 75177
Sziasztok! Lehet hogy várólista van mindenhol, nem is értem hogy hogy csináják, de amint megjön a vérzésem kezdik a stimulációt!!!! Úgy örültem neki. Remélem jó lesz a harmadik napi prolaktinom... azon szoktam elcsúszni.
Edina 22 Creative Commons License 2007.08.21 0 0 75176

Sziasztok!

 

1 teljes doboz (15db)Crinone Progesteron Vaginagél /Pfarmafutártól rendelt/ Hűtőben tárolt, Szavidő>2009.06-ig. ELADÓ!!! Érd:szucsedina@maíl.kabelnet.hu

Mindenkinek sok-sok sikert kivánok!

Perdo Creative Commons License 2007.08.20 0 0 75174
Brenduska! A doktornőhöz jártam. :) Most is hozzá fogok menni. Kíváncsi leszek hogy mit fog mondani... Félek kicsit, de majd lesz valahogy...
Lehet hogy még össze is fogunk futni majd. :)
Előzmény: brenduska (75172)
Perdo Creative Commons License 2007.08.20 0 0 75173
Gaspi!
Nagyon köszönöm a gyors választ!! Akkor szerdán fel is íratkozok a listára. Azért kíváncsi leszek, hogy mikorra lesz időpontom.
Előzmény: gaspoltshofen (75170)
brenduska Creative Commons License 2007.08.20 0 0 75172
Szia!
Szegedre járok én is.Úgy van ahogy gaspi írta, hogy mindenütt váró lista van.Most ha mész szerdán, már beszéld meg hogy mikor szeretnétek a kezelést pontosan.Hogy elő tudjanak jegyezni.Kihez jársz?Én a Zádorihoz járok,és csütörtökön megyek.A Gonal f 450NE-volt áprilisba 15000ft.A suprefact 1 doboz 2amp 5000ft körül.Majd jelentkezz?
üdv:brenduska
Előzmény: Perdo (75169)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.20 0 0 75171
Igazad van, teljesen béna nem dolgozhat ott :).
Minden dokinak megvan a saját rajongótábora, de csodatevők sajnos sehol nincsenek.
Ne izgulj, az a legfontosabb, hogy bejelentkeztél és elindul a dolog.
Előzmény: zsu7 (75168)
gaspoltshofen Creative Commons License 2007.08.20 0 0 75170

Szia,

 

sajnos igen, minden intézetben várólista van, és ez nem az ő hibájuk, hanem az állami döntés következménye, ugyanis meghatározták intézetenként, hogy évente mennyi beültetést finanszíroznak, így ha többet csinálnának, akkor az az intézet vagy az lombikos költségére menne, de hát egyik intézet sem akar csődbe menni, így tartják a szigorú kereteket. Mindegyik intézetben más-más a várakozási idő, vidéken azért ált. rövidebbről lehet hallani, a legegyszerűbb, ha SOS bejelentkezel, és az első konzultációkor a listára is feliratkozol, és akkor ki fog derülni, bár eddig még csak ideik időpontokról hallottam, de sajnos bármi megeshet.

Ami viszont jó hír, az a gyógyszerek árai, ugyanis az 50 %-os támogatást növelték 75 %-ra, így olcsóbbak lettek a gyógyszerek.

 

Minél előbbi babásodást.

 

Gaspi

Előzmény: Perdo (75169)
Perdo Creative Commons License 2007.08.19 0 0 75169
Sziasztok!
Mi most kezdjük a második lombikot. Az első két éve volt. Nem sikerült, túl stimulálódtam, mostanra jutottam el odáig hogy belevágjunk ismét. A szegedi Kaáliba járunk. Kedden telefonáltam időpontért, és jövőhét szerdán mehetek.
Lenne két kérdésem: valóban lista van ami alapján csinálják a beültetéseket??? Ez azt jelenti hogy lehet hogy az idén már nem is kezdik el a stimulációt??
Sokat drágultak a gyógyszerek?
zsu7 Creative Commons License 2007.08.19 0 0 75168
Mindenkinek köszi az infókat. Már kértem időpontot a Kaáiba, elsőre 2 hónap várakozást mondtak, de aztán, hogy nem én akartam dokit választani 1,5 lett belőle.

Most ki tudja kihez kerülök.. Gondolom azért teljesen béna nem dolgozhat ott.

Olvastam néhány orvosról, hogy ők aztán a csodatévők, de azért bízom a többiben is.
A net szerint nincsenek is túl sokan...

Zsu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!