Keresés

Részletes keresés

Múzsla Creative Commons License 2004.01.13 0 0 5821
Rendben. Megírtam.
Előzmény: Joeyline (5816)
Vlaszij Creative Commons License 2004.01.12 0 0 5820
namármost

kep.tar.hu/vlaszij

itt vannak a Mátrás képek:)
Még azt írja ki hogy feldolgozás alatt de kattints rá és láthatod:)

:)

Előzmény: Vlaszij (5819)
Vlaszij Creative Commons License 2004.01.12 0 0 5819
lükepék:)

Hihi:)
Na igen:)

Előzmény: lükepék (5818)
lükepék Creative Commons License 2004.01.12 0 0 5818
megmondom én, hogyan jutnak hozzá átlagnál alacsonyabb emberek a galyatetői pecséthez:
1. lábujjhegyreálló izmok bemelegítése
2. lábujjhegyre állás
3. sűrű imádkozás, hogy ne legyen darászfészek a dobozban
4. felnyújtózkodád, kotorászás, illően buzgó nyelvkidugással segítve a munkát
5. boldog sóhaj, hogy a darazsakat megúsztuk
6. másik kar felnyújtóz, pecsétpárna oszlopra helyez
7. pecsét a párnára
8. a papír gps-es betájolása, hogy tuti jó helyen legyen a pecsét, még mindig magastartásban
9. uccu neki
10. sikeres pecsételés után egy hárompontos dobással bélyegző visszahelyezése

én valahogy így csináltam mindkét esetben

Előzmény: Vlaszij (5810)
Lud Creative Commons License 2004.01.12 0 0 5817
A turistaösvény valszeg nem szerepel egyik topográfiai térképen se, de a makadámutak, erdei földutak biztosan. Katonaiban a 25000-es, polgáriban a 10000-es térképekből van országos lefedettség (papír). A katonai DTA néven vektoros formában is fellelhető, bár szakértők szerint a jelkulcsok mennyisége a papírtérképnek csak egy hányada.
Persze ezek mind fizus dolgok, de ha konkrétan érdekel egy terület akkor kereshetünk rá megoldást magánemilben.

A www.turistautak.hu oldalon beindult, és most téli álmát alussza egy projekt, ami arról szól, h GPS-szel felmérnénk az összes turistautat, az output pedig egy GPS-be visszatölthető turistaút, menedékház forrás csúcs stb. lenne, ill. a "mezítlábas" nemtechotúrázók itinerként használhatnák, lenne terepprofil, meg minden amit a fantázia elbír.
Egy béta-mintának itt a Gerecse bejárása.
http://turistautak.hu/maps.php?id=gerecse
Joeyline-ékat már meg is környékeztem, de ajánlom mindenki figyelmébe az oldalt.

Hozzáteszem, én csak amatőr vagyok, ha valaki közelebb ül a tűzhöz korrigáljon.

Előzmény: Törölt nick (5806)
Joeyline Creative Commons License 2004.01.12 0 0 5816
Elérhetőségük?
Előzmény: Múzsla (5812)
Güsziológus Creative Commons License 2004.01.12 0 0 5815
H.G.
Nekibuzdultam az irattározásnak.
Voltak restanciáim is.
Nem találom a Kaposvár - Fonyód szakaszt a táblázatodban. Nincs menetrendi mező számom. Mi a teendő?
Güsziológus Creative Commons License 2004.01.12 0 0 5814
Solymár, Szarkavár

Elddig csak háromszor jártam a vár közvetlen közelében, de pénteken du., végre becserkésztem.
A Z- jelzésű agyagos útról, mielőtt elérnénk a kis házat és rákanyarodnánk az aszfaltra, jobbra indul egy széles, emelkedő út, mely felkanyarodik a várhoz. A kitérő nem több, mint 10 perc, a szint jelentéktelen.
Legközelebb a Zöld 45 túrán lehet egyszerűen levadászni egy várat.
A panoráma sem utolsó, ha szép az idő.

Múzsla Creative Commons License 2004.01.12 0 0 5813
Mail ment!
Előzmény: Törölt nick (5808)
Múzsla Creative Commons License 2004.01.12 0 0 5812
Rendben.
Jó szervezést!

Nekem résztáv méréseim nincsenek, de lesbőltámadó és offtopic Pisti egy darabig írogatták az igazolófüzetükben a résztávokat.

Előzmény: Joeyline (5807)
Franken Creative Commons License 2004.01.11 0 0 5811
És még egyszer az OKT?

Nem rossz. Egyébként a Nógrád Megyei Természetbarát (vagy járó) Szövetség csak így fogadta el 6-7 évvel ezelőtt az újabb Kíváló teljesítését.

Gondolkodtam azon, hogy a Kíváló felett lehetne egy újabb kategória, mert egyre többen vannak akik 2×, 3×, 4×, 5×(!) teljesítették a Kíváló feltételeket. Csak hogyan hívják? Nagyon kíváló, Kíválóbb, Továbbtenyésztésre alkalmas (SZLA után), Kemény Legény/Leány, Az MTSZ örökös természetjárója, stb?

Várom az ötleteket.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (5790)
Vlaszij Creative Commons License 2004.01.10 0 0 5810
Na:)
Megtértem:)
és beszámolok:)

Kékestető - Mátraverebély
kb 30 km (eltévedéssel:)) és 900 szint.

Nos..:)
Reggel hajnalban indultam busszal Kékesre 9 re fent is voltam és egy gyors pecsételés után hajrá:)
Háát egy tény lehet hogy nincs nagyon sok hó de ami van az csúszik ezt garantálni tudom:)
Meg azt is hogy egy teremtett lélek sincs a Kékesen:()
Na szal lefele sípályán kicsit néha jelzések nélkül habár persze ott eltévedni nem lehet:)

Mátraházára hamar beér az ember pecsételés a buszvégállomáson, és még mindig csak 8 és du 4 között lehet pecsételni ajánlom mindenki figyelmébe:)

Vörösmarty turistaház felé gyönyörü volt a táj.:) Kár hogy a fényképezőgép hangot nem tud felvenni csak képet...:) A befagyott patak alati vízcsörgedezést nem lehet visszaadni sajnos...:()
Pecsételés sikeres és még turistaházas pecsétet is beszereztem:)

Nyírjesi erdészház fele még több patak és még mindig egyáltalán semmi nyom se:) Senki se jár ott ahol én:) Remek:) Alapvetően könnyed volt a gyaloglás mmert a hó még csakpár centi és nem zavaró..:) Nem nehezít ezerrel...:) Kellemes...)
Nyírjesi erdészháznáál pecsét a kerítésen még mindig és mérges kutya a kerítés túloldalán:)
Meg láncfürészzaj sokfelől...:(

Galyatető fele néha az ember köpködi kifele a tüdejét és csodálkozik, hogy hogy lehet ennyire szép a természet???????:) És tényleg:) Nagyon szép havas minden és a Kékes ködbe vész csak az adótorony látszik ki belőle:)
Szépen lassan eléri az ember a Nagyszállót is..) Elötte villanyoszlopon a kéktúrapecsét szerintem egész jó mínöségü...:) Habár az tényleg érdekes kérdés hogy aki alacsonyabb az átlagnál az hogy éri el?:) nehezen....:)
Kilátóra sajnos semmi értelmét nem láttam felmenni mert az alján se lehetett látni a nagy nagy ködtől... Sebaj járok ott még tiszta időben is majd:)

Mátraszentistván fele elöször az ember a Piszkés tetőre még felkapaszkodik és most nincs hóember, meg már sielőkkel is találkozik az ember:) Sífutnak meg szánkóznak sokan. Galyatetőn van élet:)
na szóval Mátraszentistvánra hamar beér az ember és közben elmegy Mátrszentlászlón a síház mellet ahol a Mátrabércen a Hanák Kolos teázó van/volt..:) Szép emlékek:)
Vidróczki csárda elött megvan a bélyegző ez se rosszab mint a többi:)

Ágasvár fele menet gondolkodtam el azon hogy felmenjek e Ágasvárba a kék 3szögen vagy maradjak a kéken aztán mivel kékezek most kihagytam az Ágasvári csúcsot:)
Viszont turistaház nyitva volt és 120 forintért nagyon jó teát adnak:) Melegít testet lelket:)
Pecsét itt is megvan:) Meg még a karácsonyi dekoráció is:)

Mátraverebélyre a teázás után indultam tovább 2 kor azzal az elhatározással, hogy 4 kormegy vonat és 7.4 km er az egész csak összejön habár mindenki ígéri hogy a tarvágásos részen el lehet tévedni:)
Király volt nem tévedtem el ott..:) Elötte tévedtem el:)))) Nem is icsit vagy 40 percnyit oda vissza...:) távban nem sok meg minden csak időben arra elég hoogy vonatom elmenjen:) Szóval ott tévedtem hogy a térképen is jelölt magasfeszültésg alatt átmentem és az Y elágazásban sikerült balra azaz egyenesen menni... Jobb helyett..:) Alaposan mendegéltem:) De végülis mindegy vissza és onnét tovább most már a helyes úton:) Na és itt kezdődött a tarvágás ahol csak arra emlékeztem hogy magasles rossz:) Így balra kanyar és mentem mentem mentem bizakodva:) És nyertem:) Méghozzá egy kék jelzést:) Így már az ember hamar leér Mátraverebélyrem mert innét többé kevésbé van már jelzés..:) Vasútállomáson vasbélyegző meg se próbáltam....:) De van ott egy kocsma a környéken nem messze ésott az eddigi legjobb minőségű kéktúra bélyegzőt lehet kapni:) Már ha a csapos hölgy megtalálja..:)
Nekem meg volt szerencsém a vonat miatt egy teljes órát eltölteni ama müintézményben ami nem drága és a falusi pletykéákat is megtudja az ember..:)
Csak füteni nem fütenek..:)

aztán meg vonat vonat és hazaérés:)

És a Mátra tényleg mindig mindenkor gyönyörü pláne így télen:)

Hát ennyi kábé:)

Holnapvagy holnapután meg képek is lesznek ha érdekel valakit:)

és 9 pecsétet gyüjtöttem pecsétdús hely:)

Előzmény: Joeyline (5809)
Joeyline Creative Commons License 2004.01.10 0 0 5809
"...az EREDETI RP-DDK útvonalat írom ide be nektek."

Pontosabban ez az az útvonal, amit a TV-sek jártak végig. Az RP DDK-t ennek nyomán kezdték később kialakítani, és az útvonalavató túra is már többé-kevésbé a mostani nyomvonalon zajlott.

Előzmény: Múzsla (5800)
Joeyline Creative Commons License 2004.01.10 0 0 5807
Köszönöm, megérkezett. Biztos, hogy sok hasznát fogjuk venni!

A napi szakaszokon belül nincsenek részmérések?

Előzmény: Múzsla (5798)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.01.10 0 0 5805
Ha ismertem volna, már régebben vicceltem volna. :-)
Nem hiszem, hogy ebben bármi kegyeletsértő lenne.
Előzmény: nagypapi (5804)
nagypapi Creative Commons License 2004.01.10 0 0 5804
Valszeg azért viccelődsz, mert nem ismerted.

A sors fintora, hogy tegnap tudtam meg, hogy meghalt (egy könyv szerkesztői között láttam bekeretezve a nevét), és tegnap kaptam az említett mélt is.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (5803)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.01.10 0 0 5803
Vezetéknevéből ítélve a rokonom lehetett! :-)
Előzmény: nagypapi (5802)
nagypapi Creative Commons License 2004.01.10 0 0 5802
Bevallom töredelmesen, hogy a képet nem én készítettem, mélen kaptam, hozzá a szöveget, hogy hol található.
Jónéhány éve egy biogeográfiai terepgyakorlaton a nemrég elhunyt kitűnő biológus, Sánta Antal mesélt egy esti sörözés alkalmával a Képről, akkor elhatároztam, hogy megnézem. Sajna, a mai napig nem jutottam el oda, de a kép létezik, és az emil szerint a mai napig megvan.
Előzmény: lükepék (5781)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.01.10 0 0 5801
Boldog szüleztésnapot! :-)
Előzmény: Múzsla (5800)
Múzsla Creative Commons License 2004.01.10 0 0 5800
Második szülinap.

Nekem ez január 10, azaz a mai nap. Pontosan 10 éve, hogy az adataimnál is olvasható mondatom fontos megállapításként vonult be az életembe.
Bár otthon is készülök bizonyos értelembem, úgy gondoltam hogy ide is beírok Nektek valami érdekeset és szépet.

Rockenbauer Pálnak sokat köszönhetek. A két filmjén és a benne előhozott értékeken túl Ő volt az, akinek a hatására elkezdtem a mozgalmak teljesítését és ezzel Magyarország megismerését.
Korábban is sokat sportoltam, de ez elsősorban a környékbeli aszfaltos utakon való tekerésből állt. Azt már 14 évesen tudtam, hogy a Salgóbányára vezető szerpentinen hol, milyen keménységű emelkedőre számíthatok, de 22 éves koromig fogalmam sem volt arról, hogy mit jelent az OKT rövidítés.
Az utóbbi hetekben elővettem a "Még egy millió lépés" című filmjét és apránként végignéztem. Tettem ezt azért, mert már nyolc éve, hogy utoljára megnéztem és azért is, mert készülök az RP-DDK folytatására. Nagyon jó volt végignézni az öt kazettát és számos új információval és megállapítással lettem gazdagabb.
Most ezekből kiragadva - mintegy vázként - az ERDETI RP-DDK útvonalat írom ide be nektek. Az útvonal tartalmazza a fontosabb kitérőket is. Ám a rövid letéréseket (pld. aranymosók megtekintése a Dráva-parton)nem vettem bele a felsorolásba. Az egyes földrajzi nevek mögötti távolságadatok a filmben elhangzottak alapján olvashatók.

Velem – Bozsok – Torony – Ondód – Sé – Szombathely (23 km) – Nárai – Ják – Egyházasrádóc – Körmend (62,5 km) – Halogy – Ivánc – Hegyhátszentmárton – Kondorfa – Szalafő – Őriszentpéter (100 km) – Nagyrákos – Kerkáskápolna – Magyarföld – Magyarszombatfa – Gödörháza – Velemér – Szentgyörgyvölgy – Kógyár – Felsőszenterzsébet – Kerkafalva – Pusztaszentpéter – Csöde – Pankasz – Kisrákos – Szaknyér – Hegyhátszentjakab – Zalalövő – Salomvár – Kávás – Zalaegerszeg (190 km) – Babosdöbréte (200 km) – Milejszeg – Pálfiszeg – Csonkahegyhát – Kislengyel – Vörösszeg – Győrfiszeg – Petrikeresztúr – Zalatárnok – Szentkozmadombja – Rádiháza – Szentpéterfölde – Bázakerettye – Kistolmács – Borsfa – Valkonya – Obornak (250 km) – Homokkomárom – Palin – Nagykanizsa – Nagybakónak – Nagykanizsa – Miklósfa – Surd – Őrtilos – Zákány – Somogybükkösd – Pátró – Ágnes-lak – Csurgónagymarton – Csurgó – Berzence – Somogyudvarhely (334 km) – Babócsa – Komlósd – Drávaszentes – Barcs – Szulok – Kálmáncsa (400 km) – Lad – Diós-puszta – Magyarlukafa – Somogyhárságy – Kishárságy – Visnyeszéplak – Szilvásszentmárton – Patca – Szenna (455 km) – Kaposvár – Simonfa – Gálosfa – Ibafa – Hollófészek (500 km) – Kán – Gorica – Hetvehely – Abaliget – Orfű – Petőc-akna – Jakab-hegy – Kővágószőlős – Kővágótöttös – Bakonya – Cserkút – Jakab-hegy – Remete-rét – Dömörkapu – Misina – Pécs – Fehérkúti kh. - Mánfa - Fehérkúti kh – Árpád-tető – Béta-akna - Zobákpuszta – Máré vár – Kisújbánya – Pécsvárad – Zengővárkony (599 km) – Óbánya – Mecseknádasd – Apátvarasd-telep – Ófalu – Bátaapáti – Mórágy – Zsibrik – Mőcsény – Szálka – Grábóc – Sötét-völgy - Szekszárd

Teljes táv: 680 km
Időtartam: 42 nap
Filmek száma: 18

Szép napot!

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.01.10 0 0 5799
Én pedig megcsináltam egy kéthetes erdélyi kerékpártúrát sátrazással, mert nem volt meg az OKT-m. Lett belőle >800 pont (a maradékot már könnyű összetekerni), egy életre szóló élmény, három értékes ember társasága és egy új életforma, amit akkor kedveltem meg, pedig azelőtt azt hittem, ez tőlem idegen.
Akár az OKT-t választod, akár ezt, vagy akár csak a sok rövidebb túrát más szakágban, a minősítési szabályzat alkotói elérték a céljukat. Én hálás vagyok érte.
Előzmény: asciimo (5795)
Múzsla Creative Commons License 2004.01.10 0 0 5798
A teljes információsbázist elküldöm neked mail-ben.
Remélem hasznát veszed!
Előzmény: Joeyline (5770)
Vlaszij Creative Commons License 2004.01.10 0 0 5797
Mindenkinnek szép KÉK napot:)
Előzmény: Joeyline (5796)
Joeyline Creative Commons License 2004.01.09 0 0 5796
"Petro Zolieknak is hianyzik az OKT, viszont jo par aranyuk van. Iden viszont nekiallnak az OKT-nak, es ugy tervezik GPS helyett egy kereket tolnak."

Nemes gondolat!
Az OKT-ra is ráférne egy kicsit pontosabb végigmérés.

A minősítésről:
Én már a túrázásom kezdetétől minősítek, hiszen egyből egy MTSZ tagszervezetnél kezdtem, így anno egyből találkoztam a természetjáró minősítéssel. Már akkor hallottam az OKT-ről, de csak sokkal később jutottam el a Zala megyétől távolabbi szakaszokra. Aztán közben aktív ttúrázóvá válva rohamosan gyűltek az MTSZ pontok, ezzel magyarázható a sajátos 5 MTSZ Arany.

Előzmény: asciimo (5795)
asciimo Creative Commons License 2004.01.09 0 0 5795
Erdekes elgondolas. Ha egyszer eljutok odaig, akkor ujra fogom kezdeni. Persze mindenki csinalja, ahogy akarja, aki mar 1 kivalot osszeszedett, rossz ember nem lehet.. :)

Erdekes, hogy joparan vannak olyanok, hogy megcsinalnak 3-4 aranyfokozatot, mielott az erdemest elernek, mert nincsen meg az OKT. Nalam ez pont forditva van. Nem is hallottam errol az egesz min.szabalyzatrol, amikor mar reges reg megvolt az elso OKT-m. Mikor a masodik bejaras 70 szazalekanal voltam, akkor kezdtem turajelenteseket gyartani.

Petro Zolieknak is hianyzik az OKT, viszont jo par aranyuk van. Iden viszont nekiallnak az OKT-nak, es ugy tervezik GPS helyett egy kereket tolnak.

Előzmény: Joeyline (5794)
Joeyline Creative Commons License 2004.01.09 0 0 5794
A Kiváló után már csak játék a számokkal az egész. Attól, hogy megszerzem a 2. Kiválót, nem leszek kétszer kiválóbb... A Kiváló a legmagasabb minősítés, azt ha valaki egyszer megszerezte, az már a lehető legmagasabb elismerésben részesült.
És igen, az már ráírhatja a névjegykártyájára, hogy "Kiváló Természetjáró" :))

Ezzel együtt, tudom, hogy sokan úgy csinálják a 2. Kiválót, ahogy Te tervezed.

Még egy apró helyreigazítás:
Az Arany nem 1500, hanem 2300

Ja, és úgy végképp nem szeretném a 2. Kiválót, ahogy az első lett (500+800+2300+2300+2300+2300+2300+4000+15000), a plusz 4*2300 már majdnem plusz 1 Kiváló! Ezzel együtt jogosnak tartom, hogy egy Érdemes Természetjáró teljesítse az OKT-t, én meg még anno nem teljesítettem, így addig nem is érdemeltem volna meg a címet.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (5790)
Vlaszij Creative Commons License 2004.01.09 0 0 5793
nem is vitattam:)
csak partzalanná vált a beszélgetésetek..
én meg nemtudom vhogy engem az ilyen dolgok sose érdekeltek habár ki tudja ez még változhat azt se értem hogy vannak ezek a minősítések:)

de mindenkit minősít a minősítés:)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (5792)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.01.09 0 0 5792
A topik címe "Kéktúra - jelvényszerző túramozgalmak". Ebbe belefér a minősítéről való beszélgetés is. :-)
Előzmény: Vlaszij (5791)
Vlaszij Creative Commons License 2004.01.09 0 0 5791
Na látjátok nekem jó mert semmi ilyesmit nem gyüjtök:)

de térjünk vissza a kékhez:) mármint a kéktúrához:)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (5790)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.01.09 0 0 5790
"Hogy is nézne ki egy Kiváló után újra Bronz!?"

Jól. Azt mutatná, hogy a második kiválóért ugyanannyit kell dolgozni, mint az elsőért. Különben semmi értelme. Azt hiszem, én így szeretném csinálni, de még van egy kis időm az első kiválóhoz. Vagy a második kéktúrádon csak 700 km-t kell menni 1100 helyett? :-)
(Attól, hogy van egy második bronzod, természetesen a kiválót írhatod a névjegykártyádra, hiszen azt megszerezted. :-))

Előzmény: Joeyline (5788)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!