Keresés

Részletes keresés

Joeyline Creative Commons License 2004.01.15 0 0 5854
Köszi itt is! :)

Mail ment!

Előzmény: HEV (5840)
Joeyline Creative Commons License 2004.01.15 0 0 5853
Igen, ez szerepel a tervek között.
Előzmény: nagypapi (5836)
Joeyline Creative Commons License 2004.01.15 0 0 5852
Szerintem is nagyszerű a kezdeményezés, jó lesz az oldal!
Amint lesz időm, és összeszedtem a szükségeseket, küldök kiegészítéseket Zala megyével kapcsolatban.
Előzmény: felazso (5824)
Levcso Creative Commons License 2004.01.15 0 0 5851
Kedves Jelvényszerzők!

SZOLGÁLATI KÖZLEMÉNY

nemrég ment az agyalás a KDP-ről a topicon. az alábbi infót kaptam a FMTbSz-től:

"A Közép-Dunántúli Piros útvonalának kialakítását befejeztük,
igazoló füzete szerkesztés alatt van.
Avatását Várpalotán tervezzük, ennek kiírása és további részletek
honlapunkon lesz látható."

a honlap mai állapota alapján a hivatalos start 04.03-én lesz!

üdv,Levcso

felazso Creative Commons License 2004.01.15 0 0 5850
nagypapi!

A szintemelkedéseket picit nehezebb kiszámítani a GPS által szolgáltatott adatokból, mert a gömb alapú WGS84 koordináta rendszert használja és arról kell/lehet átszámítani a magassági értékeket a gömb-geoid "magasság" eltéréseinek alapján. De nem lehetetlen. A vízszintes (nevezzük X;Y-nak) koordináták viszont egyszerübben használhatók. A körülményektől és a vevőtől függően 3-5-10 m-es pontossággal lehet számolni. Vagyis, ha kiszámoljuk, hogy egy túrista térképen (főleg ha kézzel) húzott vastag vonal "holtjátéka" 10-30-50 m is lehet, akkor azonnal szembetűnik a GPS jelentőssége a túristálkodás kapcsán. Nem is szólva a hazai térkép helyzetről. :-)

Egyébiránt vannak GPS-szel már bemért túrista utak. Néhány túrista társunk nem rest használni a szerkentyűjét kirádulásai alkalmával. Pár útvonal fellelhető a neten is. Általában az OziExplorer nevű proggit szokták alkalmazni arra, hogy "térképre tegyék" a felmért adatokat. Ez Shareware. Persze még a térkép is kell hozzá, amit esetleg (nem túl legálisan) bescannel az ember. Arra mindenképpen megfelelő, hogy látni lehessen a technika lényegét.

FLZs

Előzmény: nagypapi (5836)
Jesper Olsen Creative Commons License 2004.01.15 0 0 5849
Köszönöm az infókat!
Előzmény: Múzsla (5844)
Múzsla Creative Commons License 2004.01.15 0 0 5848
A Gyöngyös - Parádfürdő közötti sárga sáv jelzés Rákóczi turistaút néven fut.
Előzmény: nagypapi (5847)
nagypapi Creative Commons License 2004.01.15 0 0 5847
OK, mea culpa, megint nem olvastam figyelmesen :-(

Akkor viszont millen túra is ez valójában? Nem hallottam még róla.

Előzmény: asciimo (5846)
asciimo Creative Commons License 2004.01.15 0 0 5846
de hat odairta JesperOlsen hogy Matra.
Előzmény: nagypapi (5845)
nagypapi Creative Commons License 2004.01.15 0 0 5845
Szerintem a Rákóczi-piros jelvényszerződe lehet, hogy nem ugyanarra gondolunk.
Füzér-Sárospatak között van egy jelvényszerző túra, szerintem az a Rákóczi turistaút. Talán még TT-t is szerveznek rajta.
Előzmény: Múzsla (5844)
Múzsla Creative Commons License 2004.01.15 0 0 5844
Már miért lenne naív?!

Budapest környéki piros = Pest megyei piros IGEN
Bükki kék - NEM
Börzsönyi kék - NEM
Jubileumi sárga - NEM
Gödöllői zöld - NEM, de a kék igen.
Bányász körtúra - részben IGEN. Része ugyanis a Nógrád megye természetjárója mozgalomnak.
Kossuth piros - IGEN. Nemrégiben volt erről itt egy eszmecsere.
Rákóczi turistaút - NEM, bár egyes részein van mozgalom

Elnézést, ha valamit nem jól tudok, de nekem ezek az infóim vannak.

Előzmény: Jesper Olsen (5843)
Jesper Olsen Creative Commons License 2004.01.15 0 0 5843
Lehet, hogy túl naiv a kérdés, de az alábbi túramozgalmakról szeretném megtudni, hogy jelvényszerzők-e (nem is biztos, hogy ez a hivatalos nevük):
Budapest környéki piros
Bükki kék
Börzsönyi kék
Jubileumi sárga (a Bükkben)
Gödöllői zöld
Bányász körtúra
Kossuth piros (Zemplén)
Rákóczi turistaút (Mátra)
Minden információt örömmel - és köszönettel - fogadok.
HEV Creative Commons License 2004.01.15 0 0 5842
A túrautak számozása:

Itt található a Somogyban alkalmazott rendszer:

http://www.extra.hu/zselic/smtsz1.htm

Nézzétek és "köpködjétek" , de hasznos infó is jöhet.

Előzmény: felazso (5832)
Vlaszij Creative Commons License 2004.01.14 0 0 5841
Ez azért nagyon becsülendő:)
Előzmény: HEV (5840)
HEV Creative Commons License 2004.01.14 0 0 5840
A Somogy megyei Természetbarát Szövetség 2004.01.14.-i Elnökségi ülésén többek között az alábbi –egyhangú – határozatot hozta:

A 80 napos folyamatos kéktúra teljesítésre vállalkozó kettő fő sporttárs részére a megadott időpontok és helyszínek figyelembevételével 4 éjszakára átvállalja a szállásköltséget az alábbi községekben , Gálosfa, Zselickisfalud, Somogysárd, Mesztegnyő., maximálisan 10.000.-Ft összértékben.
A szálláshelyeket feltárjuk, lefoglaljuk és arról időben értesítjük a két túrázót. Amennyiben a költség meghaladja a fenti összeget azt ki kell fizetni.

Háttér infó: a szövetség elnökségének mandátuma 2004.február 21-én lejár, nem tudjuk ki lesz az új elnökségben így mivel a teljesítés már az új vezetésre hárul nem lett volna korrekt esetleg nagyobb anyagi kötelezettség vállalás, viszont a meghozott döntés végrehajtása kötelező.

2004.01.14. Kaposvár .

Váci Creative Commons License 2004.01.14 0 0 5839
Kedves HEV!

Kérlek, nézz át a Vicinális topicba, és keress rá a Babócsa szóra!

Előzmény: HEV (5828)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2004.01.14 0 0 5838
Már elkészült a táblázat frissített változata. Ha nem felejtem el, magammal hozom, és elküldöm Neked és Larzennek is, hogy cserélje ki a ttt.tr.hu-n levő kiírást is. Küldök az új, igényes igazolólapból is.
Előzmény: Güsziológus (5815)
lükepék Creative Commons License 2004.01.14 0 0 5837
csak formai nyavalya, nem tudom, mennyire könnyű állítani: tudnál fix margót adni a szövegnek? mert akármekkora az ablak, 0 pxl-t hagy a szöveg elején meg végén..
Előzmény: felazso (5834)
nagypapi Creative Commons License 2004.01.14 0 0 5836
Lyól sejtem, hogy akkor egy ilyen GPS dologgal Joeyline-ék fel tudják mérni a szinte méteres pontossággal az OKT szakaszok hosszát (és esetleg a szintemelkedést). Nem lenne haszontalan, főleg szintemelkedés ügyében igen hiányosak (és valszeg pontatlanok) az adatok, de számosan jelezték, hogy szerintük nem egyezik a füzetben leírt távolság a terepivel.
Kíváncsian várom a Kék-kör pontos távolság és szintadatait!!!
Előzmény: felazso (5833)
Vlaszij Creative Commons License 2004.01.14 0 0 5835
Gondoltam:)
Nem is igazán kritika volt csak érszrevétel:)
Elhiszem hogy ezer meg ezer dolog van egy ilyen lappal kapcsolatban:)
Előzmény: felazso (5834)
felazso Creative Commons License 2004.01.14 0 0 5834
Vlaszij!

Az OKT-s rész még nem tudtam frissíteni a (ttt.tr.hu/okt) fórumba írt adatok alapján.
De ami késik, nem múlik.
Ettől függetlenül infók jöhetnek mail-ben!

Felazso

Előzmény: Vlaszij (5829)
felazso Creative Commons License 2004.01.14 0 0 5833
A GPS-es dolgokról csak nagyon light-osan:

A GPS-sel (körülményektől függően, bizonyos pontossággal) meg lehet határozni (egy adott/beállított koordináta rendszerben) az aktuális pozíció (=ahol állsz) koordinátáit. A készülékek funkcionalitása nem merül ki a koordináták kijelzésében. Alap funkció pl. a pontok és/vagy bejárt útvonal tárolása.

Vagyis eltárolhatod, ha látsz valamit, annak a koordinátáját és/vagy a bejárt utadat is. Majd ezt áttöltheted a számítógépedre, ahol pl. térképen megjeleníted. Vagyis ezzel az kis eszközzel fel lehet mérni pl. a túrista utak nyomvonalát (is). Az már más kérdés, hogy idő adatokat (is) tárol, tehát a bejárás sebessége is meg lesz. És rögvest kiderül, hogy mennyire "pontosak" a térképeink.

Persze 1000 más funkciója is létezik más-más GPS vevőknek. Pl. térképet rá lehet tölteni és látod rajta, hogy hol vagy. Vagy feltöltesz utakat és "sipákol", ha adott mértéknél jobban letérsz az útvonalról és hasonló nyalánkságok...
Vissza is vezethet a megtett úton.

Felazso

Előzmény: HEV (5823)
felazso Creative Commons License 2004.01.14 0 0 5832
HEV!

Abban teljesen egyetértek veled (már mások is felvetették), hogy a jelzett túristautaknak jó lenne kialakítani egy országos szinten egységes "kódólási" (vagy ha úgy jobban hangzik "sorszámozási") rendszert. Az, hogy ez pontosan mit is tartalmazzon és azt hogyan tartalmazza (vagyis az azonosítók formája és tartalma mi legyen) közösen kellene megvitatni/eldönteni érvek/ellenérvek alapján. Amig ezügyben nem születik egy szélesebb körben elfogadott döntés, nem igazán szeretnék beírogatni a listámba valami saját elgondolás szerinti kódokat. A sorszámozásom is csupán formai dolog, nem takar semmi konkrét infót.

Tény, hogy a Ti somogyi azonosítóitok a legkifinomultabb, amivel eddig találkoztam. Kérdés, hogy országos szinten megfelelően alkalmazható-e? Másik kérdés, hogy szükséges-e ilyen komplexnek (bonyolultnak) lennie?

Frankó a KTVE-s kódolás is.

Úgy vélem, első nekifutásra össze kell szedni azokat a javaslatokat, amiket figyelembe kell venni az azonosítók képzésében. Majd ezt követően lehetne kialakítani a végleges (v1.0) formátumot.

Kb. ezekre gondolok:
-utalás a jelzés szinére/formájára
-utalás az országon belüli tájegység/régióra
-utalás az út fontosságára (országos szintű pl. OKT, megyei szintű vagy helyi... stb.)
-utalás a funkcióra (pl: főút, összekötő, rövidítő ... stb.)

Más talán nem is kell. (Nem jut most az eszembe.)

--------
Az azonosításon túlnemően célszerűnek látom a nyilvántartásba az alábbi adatokat szerepeltetni túristautanként:
- jelzés
- útvonal rövid meghatározása
- táv
- szint(ek) oda-vissza
- jelzés karbantartó szervezet
- jelzés utolsó karbantartása

Ez utóbbi 2-3 adattal lesznek a fő problémáim, ugyani elég hiányosan e téren a könnyen fellelhető adat források.

Felazso

Előzmény: HEV (5827)
Vlaszij Creative Commons License 2004.01.13 0 0 5829
tényleg nem is rossz ez a turista.uw.hu

:)
én persze a kéktúrás részt néztem át egyből:)
és lenne egypár megjegyzés..:)
Pölö kapásból Mátraverebélyen kocsmában van gumibélyegző is mondjuk.....)

Előzmény: HEV (5828)
HEV Creative Commons License 2004.01.13 0 0 5828
Topic CD-t szeretne kapni egy pesti túratársunk.
Aki kisegitené, ide irjon: polyatibor@freemail.hu

HEV

HEV Creative Commons License 2004.01.13 0 0 5827
Szevasz, jó az uj anyagod, gratulálok, egy javaslat, a Somogynál használt ut számozási rendszert alkalmazni kellene szélesebb körben is.
A DDP-ről kiegészitő infót küldök emailban.

HEV

Előzmény: felazso (5824)
Kornél14 Creative Commons License 2004.01.13 0 0 5826
Nagyon király!
Bekerült a kedvencek közé. :-)
Előzmény: felazso (5824)
felazso Creative Commons License 2004.01.13 0 0 5824
Lassan... lassan... lassan...
ide: turista.uw.hu költözök.

Felazso

HEV Creative Commons License 2004.01.13 0 0 5823
Érdekelne engem ez a GPS-es utvonal bejárás, de semmit nem tudok róla és nincs szerkentyűm se , egyelőre. Valaki/-k/ felvilágositanának, hogy ez miért jó, hogy kell csinálni stb. Persze nem kell itt, az emailom tokeletesen használható. Esetleg adjatok webcimeket ahol találok valamit.

Köszi.

olahtamas Creative Commons License 2004.01.13 0 0 5822
A turistautak.hu folytatása a fejlesztő családjában történt gyermekáldás miatt átmenetileg szünetel :))
A terv szerint bárki tervezhet majd túrautakat a szakaszok kijelölésével. A rendszer a mért adatok alapján összeadja majd a távolságot és az iránynak megfelelő szintemelkedést. Természetesen az összeállított túra betölthető majd GPS-be.
A rendszert Kolesár András csinálja, Ő csinálta a geocaching.hu -t is.
Előzmény: Lud (5817)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!