Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.03 0 0 83924
Előzmény: Caitlin (83916)
jwdo07 Creative Commons License 2015.05.03 0 0 83923
http://m.hazipatika.com/gyogyszerkereso/termek/daedalon_vegbelkup/394

Regen volt tablettaban is. A hatoanyag alapjan kerd az itteni gyogyszertarban.
Előzmény: Caitlin (83916)
Caitlin Creative Commons License 2015.05.03 0 0 83922

hehe. vw polo nem gyorsulasi versenyre valo. legalabbis a standard berelt nem. es gyerekkel amugy sem versenyzek :)

egebkent mindig ruhelltem a saroktol sarokig gyorsulast. gyorsulni (auto)palyan, egyenes szakason o. mi a poen a gyorsulas - kormany lefejeles komboban?

Előzmény: seci (83920)
seci Creative Commons License 2015.05.03 0 0 83921

Ja, Stonehenge most is kb 1 ora (legyen 1.5 full extrasan), utana irany Salisbury - ott el lehet siman tolteni a maradek 4-5 orat!

Avagy kozepkor-maniakusok menjenek meg el Old Sarumba (ez a ketto kozott van, szinten English Heritage site).

Esetleg Winchester, az is utba esik es szep kis varoska.

Avagy Salisbury-bol legurani delutani naplementer Durdle Doorhoz.
-seci

Előzmény: seci (83919)
seci Creative Commons License 2015.05.03 0 0 83920

Nem lehet, hogy a gyerek a "normalis" kozlekedesi eszkozok (busz, metro) gyorsulasahoz szokott hozza, ti meg nyomtatok a 150LE-s kocsit, mint egy autoversenyzo (aztan meg a feket, hogy megalljatok)???

En eletemben egyszer hanytam majdnem ossze magam autoban - Toyota nem-tom-mi-a-neve-sportkocsi, egy hallgatom nyomta neki, ahogy szokta a Brody S. utcaban, saroktol-sarokig gyorsulasi versenyt rendezve...

-seci

Előzmény: Caitlin (83916)
seci Creative Commons License 2015.05.03 0 0 83919

"hacsak, elnem keszult mar a tourist attack hellokitty pavilon"

Mar elkeszult, nincs mar parkolo a kovek mellett, busz visz oda a jo par kilometterre levo centrumbol - ahol vagy egy-ket egyeb dolog is (pl pre-historic telepules)

 

-seci

Előzmény: cam aro (83917)
cam aro Creative Commons License 2015.05.03 0 0 83918

meg egy ide. 

(kezdek sas lenni :) 

 

par napja/hete /honapja siman beleszaladt a RAM-om a 80%-ba. (pedig van boven ) ugy. hogy szinte csak az index futott.. plusz adblocker. plusz win background. 

ma, vegig a sky broadband-el..  60% fole meg nem ment..

ha vissza valtok virginre ( ugyanez kondiciokal) .... mert meg el.. megint futyul a gepem.. 

 

osszeeskuveselmeletemvan. 

======================== 

Előzmény: cam aro (83915)
cam aro Creative Commons License 2015.05.02 0 0 83917

stonehenge felora maradando nyomot fog bennetek hagyni.

ennyi ideig tart korbe setalni.. azt slusz felejtos is. (szvsz a googlin jobb ) 

(hacsak, elnem keszult mar a tourist attack hellokitty pavilon, de arrol nincs infom.  ) 

 

tipp szinten en onnan lefele vennem az  iranyt. 

old sarum nem nagy durr..(marmint de, de nem atrohanos turista celpont )  viszont salisbury chatedral meger ket miset. (ateista vagyok ) 

onnan tovabb egyenes ut visz new forestba.. ahol most epp valami kek bokrok tobzodnak tavaszi mamorukban az erdo kozepen.

csak itt eveket tudnek  bolyongani otod rendu utakon, de legyen gombolyu a story.  

milford on sea egy kopes mar new forestbol.. jo kis videki ferry feeling szemben az isle of wightel. 

 

car sicknessre nem tudok mit mondani. 

szerintem az pszihes. 

tehat apuci elore veszi a gyermeket, . .es engedi kormanyozni. 

komolyan gondolom. persze nem autopalyan. (new forest :)

 

Előzmény: Caitlin (83916)
Caitlin Creative Commons License 2015.05.02 0 0 83916

ha valaki tervez roboporszivot venni: megeri :) kaptunk egyet ajandekba. aldi, legolcsobb. elvarasom az volt, h ne csinaljon nagyobb koszt (nem hiszek a legolcsobba, de tudom... lo, meg fog...) ezzel szemben a kis dragat bezartam a haloszobaba 15 percig elszoszolt benn es tenleg kiporszivozott :) a nappali/konyha trukkosebb. meg nem olvastam el a manualt, de ha meg programozni is lehetne, h 30p utan kapcsoljon ki, akkor minden reggel itthagynam ketyegni es szottyogni es este nagyjabol tiszta lakasba ernenek haza. most mar csak egy felmosorobot kell, de arra megvan a terv.

veszunk egy taviranyos autot es azt atepitjuk es a gyerek feladata lesz vele a felmosas :) mivel igy is az o feladata, szerintem az atepites hamar menni fog. 

mas.

gyereknek car sickness-re van vmi bogyo? es kialakulhat ez egyik naprol a masikra? eddig sose volt ilyen. par hete Mo-n wellnesselni indultunk, de hatvan kornyeken roka miatt visszafordultunk. ma rokakergetes nem volt, de meg londonbol sem jutottunk ki :( pedig sandwich volt a megcelzott allomas. holnap ujraprobalkozas, mert stonehenge van betervezve.

Arra a kornekre vonatkozo kiszallasos/megnezos otleteket is szivesen veszek ...

cam aro Creative Commons License 2015.05.02 0 0 83915

virgin 60 mbit/s helyett immar sky 20 mbit/s ketyeg.

(ha helytelen a mertekegyseg, , esetleg koblabhuvelykel is behelyettesitheto ) 

 

 

mint mondjak.. 

fenyevekel gyorsabb. (plusz 190 tv csati, minusz 10 font/h. )

azt lehet pofara eses lesz, mert uj sopru jol sopor..

de virgin akkor is monnyon le.  

cam aro Creative Commons License 2015.05.01 0 0 83914

volt valami bus/vidam pince buli annak idejen. (hagyomanyos falusi, ahol sirva vigad a magyar. :) 

teny hogy korul az a fomotivum amit leirsz.. 

de akkor,  ott,  a felhomalyban,  vegtelen szamu egyenletet birtam a nickemhez tarsitani.

....amibe most kozos oromunkre nem mennek bele.. :) 

 

====

megjottem kozepfolde szelerol. 

Bibury bubajos. .de ha felnonek a kis kacsak,.. max szep lesz. 

puzzlewood.. fantasztikus. bar pici, mint altalaban ekszerek

ha gyermekkorom indian csatait itt jatszhattam volna le.. 

..lehet meg mindig gyerek lennek.

 

ami viszont veletlen/nem tervezett celpont, es  dobbenet tetszett. az a clearwell-i iron mine. 

ebbol hianyzott az a tipikus angol hellokittymuanyagstyle.. 

ettol volt jo. 

===========

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (83890)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2015.05.01 0 0 83913

Hasznos lehet, uj: https://www.youtube.com/watch?v=zn2A8E2xo1I&feature=youtu.be

Hiring a vehicle: how to prove your driving record after the 8th June 2015 

DVLA video

aknot Creative Commons License 2015.05.01 0 0 83912

Ez engem is roppantul idegesít, viszont még sosem láttam, hogy elütöttek volna egyetlen gyalogost is ilyen helyzetben.

Előzmény: seci (83904)
aknot Creative Commons License 2015.05.01 0 0 83911

Na nem kellett sokáig várnom, hogy lássam, itt is vannak ilyen tahók.

Csak itt az 'agresszív' nem annyira agresszív (némi dudálásban éli ki agresszióját) és az 'okosabb enged' elvet vallja és így elkerüli a balesetet.

 

Helyzet a következő:

Mile End kereszteződésnél állok a piros lámpánál a Mile End Roadon. Kb 20 méterre a nagy kereszteződésen túl egy (piros) gyalogoslámpa (a Tube Station miatt) utána 10-20 méterre megszűnik a bal oldali sáv útépítés miatt.

Gyaloglámapánál áll egy Audi a jobb oldali sávban (mivel látja, hoyg a bal oldali hamarosan megszűnik).

Balról kikanyarodik egy fehér busz balra a Mile End Roadra és megáll az Audi mellett a gyaloglámpánál a bal oldali sávban.

Illetve nem egészen áll meg, lassan csurog, az orra már bőven benne van a biciklisták számára fenntartott négyszögben (így az orra a szabályoasn álló Audi orra előtt van.)

A lámpa zöldre vált és az Audis elindul, hogy megelőzze a buszt még a sávlezárás előtt.

A busz indexelés nélkül ráhúzza a kormányt az Audira és átmegy a jobb oldali sávba.

Az Audi persze satufék, majd hogy ijedségét, frusztrációját, nemtetszését kifejezze, rádudál a buszra.

Mikor már benne járnak az útszűkületben, a busz fékez és olyan lassan megy, hogy én is utolérem őket biciklivel, pedig vagy 50 m-rel mögülük indultam!

 

Ha rendőr lennék, ez lenne az a pont, ahol félreállítanám a buszt, elkérném a sofőr jogosítványát (igen , tudom, hogy sajnos itt nem kötelező magánál tartania) és az orra előtt darabokra törném.

Majd megkérném, hogy egy másik busszal folytassa útját. Egy pirossal.

 

 

Az már csak hab a törpén, hogy nem sokkal előtte nagy barátaim, a robogós pizzafutárok egyike majdnem feldöntött, amikor a jobbra kanyarodó sávban araszoltam lassan bele a kereszteződésbe, hogy elengedjem a szembe jövőket, amikor a jófej tapló csutkagázzal megelőzött jobbról, majd hirtelen balra bevágott elém, hogy egyenesen folytathassa útját, ugyanis a kanyarodósáv elfogyott előle és a kereszteződés közepén álló lámpával találta szemben magát!

Előzmény: aknot (83887)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2015.05.01 0 0 83910

http://totalcar.hu/magazin/bologatokutya/2015/04/30/ez_a_milliomos_kocka_zuzta_ossze_a_kinai_laferrarit/

Ebben nem is az a lenyeg, hogy lezuztak egy 300+ millio forintos autot, hanem hogy ki. Hihetetlen, hogy online jatekbol ugy meg lehet elni, hogy ilyen autora fussa. Utolso bekezdes a legerdekesebb, erdemes kovetni a linkeket. "Fen Weibo-profilja szerint korához képest igen jól áll a sportautó-gyűjteménye: rejtélyes sanghaji garázsában már áll egy McLaren P1, egy Koenigsegg Aegera R és egy G65 AMG, de állítólag magánrepülője és tengeralattjárója is van már. A sportautókhoz és a magamutogató luxushoz erősen vonzódó 27 éves srác igazi sztár a gamer szubkultúrában. Fen a Team King nevű csapat tulajdonosa, amely az egyik legnagyobb profi esport-csapat Kínában a Legaue of Legends nevű, valós idejű stratégiai, fantasy játékban (a játékról itt olvashatsz, itt pedig megnézeted, milyen ha játsszák). Az ilyen játékok nagy küzdelmeit jellemzően milliós online közönség előtt játsszák, innen a sok pénz. Ebből a világból lapátolja ki jelenleg ügyesen a maga milliót Fen, akinek üzleti vállalkozásai és egy kosárlabda-csapata is van. Szóval ez a srác kente falra a képen látható 963 lóerős Ferrarit kedden. Ha még mindig nem rühelled, itt egy kép a csajáról."

seci Creative Commons License 2015.04.30 0 0 83909

Jo, a biciklis arra vonatkozik, hogy a jarda meg van osztva gyalogos+bringa modon.

Persze, itt sem mehet - elvben. Mas kerdes, hogy megy, mivel gyalogos ugy sincs...

-seci

Előzmény: KawaBazsy (83908)
KawaBazsy Creative Commons License 2015.04.30 0 0 83908

Itthon a gyalogosnak van elsőbbsége a járda meghosszabbított vonalában a kanyarodó autóssal szemben, a biciklis nem mehet a járdán 12 év felett.

Előzmény: seci (83904)
seci Creative Commons License 2015.04.30 0 0 83907

 

-seci

Előzmény: Dorka 57 (83902)
Zlot Creative Commons License 2015.04.30 0 0 83906

Jo, egy eset nem bizonyit semmit, nem tudod a rendor eppen hova ment, radion volt-e kozben vagy sem, stb. Az a gaz, hogy az atlag allampolgar nem lat be a rendorautoba, nem tudja eppen ki-mikor-hova megy, mit beszel, mire figyel, stb. Egyszer eppen egy kurva nagy dugoban ultunk, utfelujitas, stb, mikor kaptunk egy Grade A-t (azaz kekfenyes job-ot). Na, szirena, feny, mindenki be, mindenkit letur, atmegyunk a felujitason ezerrel, majd 100 meterrel kesobb radion bejon a "stand down" uzenet .... 

 

Kollega meg tovabb ment 200 metert, befordult balra es lekapcsolt mindent es mentunk tovabb. Aztan mintegy magyarazatkent mondja: "Ha azonnal lekapcsolok mindent, nincs az az isten, hogy a public nem azt hiszi, hogy csak az utfelujitason akartunk tuljutni" .... :)Es tenyleg

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (83905)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2015.04.30 0 0 83905

Mar piros lampara se fogadnek. Mult heten lattam egy urget, "nagyon sargan" kezdett el atmenni, mar piros volt mire a keresztezodes kozepere ert. (Veletlen, hogy BMW-s volt? :-)) Kettovel mogotte rendorauto volt, tuti latta, megsem csinalt semmit.

Előzmény: Zlot (83903)
seci Creative Commons License 2015.04.30 0 0 83904

Azert a szabalyoknak esszerueknek is kellene lenniuk. 

 

Mondok - ezen a parkolas dolgon kivul - egy masik peldat: a gyalogosnak/bringasnak NINCS elsobbsege a kanyarodo autoval szemben (magyar megy egyenesen es nezned kell, hogy jon-e a kocsi mielott atmegy). No de HA mar megkezdted az atkelest, akkor meg megiscsak elsobbseged van. Logikus, nem? ;) Foleg, ha (nem tudom ki volt itt par hete) ugye baxik indexelni a kedves autospajtas... Es ez VESZELYES, raadasul nagyon.

 

-seci

Előzmény: Zlot (83903)
Zlot Creative Commons License 2015.04.30 0 0 83903

Tok rohejes, hogy jarorozunk, javareszt megyunk egyik melobol a masikba szuntelen, ha utkozben latunk egy rossz parkolast / kiegett lampat / stb, megallni nincs idonk. Ha esetleg egy piroslampan atmegy az illeto, akkor kiszedjuk, vagy ha mondjuk tul gyorsan megy, felreallitjuk, gyorsan egy vehicle / person check-re, de igazandibol nincs egyszeruen ido, hogy az ilyen "csipcsup" ugyekkel foglalkozzunk. Szoval, koszonjuk a kormanynak, hogy ennyi penzt megvontak a rendorsegtol. Komolyan mondom, el fognak harapozni a dolgok, mert lassan mar tenyleg csak a fobun lesz bun ... az aprobb dolgokkal nem lesz aki erdemben foglalkozzon ... 

Előzmény: Zlot (83900)
Dorka 57 Creative Commons License 2015.04.30 0 0 83902

Senki sem tartja be ..........

 

 

soxor én sem

Előzmény: seci (83896)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2015.04.30 0 0 83901

Ez nem semmi... http://totalcar.hu/magazin/bologatokutya/2015/04/30/ellopott_egy_utat_ket_tolvaj._egy_utat/

Kinaban lopjak az utakat es a buszmegallokat...

Zlot Creative Commons License 2015.04.30 0 0 83900

Nem buntetunk mi lassan semmiert sem ... :)

 

Annyira le vannak redukalva mar a szamok, hogy a rendoroknek arra van ideje hogy az egeto fontos dolgokkal foglalkozzanak, nem pedig holmi parkolassal ... :)

 

Amugy szerintem parking enforcement officerek talan buntethetnek, de nem vagyok jartas a temaban ... 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (83899)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2015.04.30 0 0 83899

Zlot kollega - buntettek erte, ha valaki a forgalommal szemben parkol?

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (83898)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2015.04.30 0 0 83898

Koszi, ezt en sem tudtam. Mindenesetre vannak helyek ahol szinte mindenki csinalja ezt, i.e. ahol keves a parkolohely sokan (en is) beallunk a legelso helyre, meg ha az a rossz oldalan van is az utnak, mert nagyon valoszinu, hogy mire megfordul es visszajon az ember, addigra valaki mar beallt a helyre...

Előzmény: Dorka 57 (83895)
Zlot Creative Commons License 2015.04.30 0 0 83897

Milyen jo kis sztori ez:

 

https://www.facebook.com/gemma.paterson.7/posts/825832384166553

 

Rogton osztja mindenki aki csak latja :) Komolyan mondom, egy kicsit megkonnyeztem. Faith in humanity: RESTORED :)

 

Kozhely, de igenis vannak rendes emberek, es el tudom kepzelni, hogy orulhetett a kissrac hogy meglett a biciklije. Halfords valasz £50 voucherje meg szerintem azert korrekt volt ... 

seci Creative Commons License 2015.04.30 0 0 83896

:D

Akkor ez vagy mostanaban valtozott es/vagy csak senki sem tartja be (legalabbis a kornyekunkon).

-seci

Előzmény: Dorka 57 (83895)
Dorka 57 Creative Commons License 2015.04.30 0 0 83895

https://www.gov.uk/waiting-and-parking/parking-239-to-247

Előzmény: seci (83894)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!