Keresés

Részletes keresés

(budai-)H.G. Creative Commons License 2004.01.16 0 0 5866
"Bükki kék - NEM
Börzsönyi kék - NEM
Jubileumi sárga - NEM
Gödöllői zöld - NEM, de a kék igen. "

Az Útvonalkövetők Klubja (UKK) azon munkálkodik, hogy ezen a helyzeten változtasson. Reményeink szerint így a jövőben ezek közül mind kevesebbhez lehetne a NEM szócskát illeszteni. A klub elnöke már eddig is tett lépéseket, mégpedig a "Gödöllői-kék" túramozgalom beindításával. :o)

Előzmény: Múzsla (5844)
Güsziológus Creative Commons License 2004.01.16 0 0 5865
Lesz túra a hétvégén Százhalombattán.
Van 34 km-es és 17 km-es táv.
A kiírás olvasható a honlapon, a 2004-es előzetesek között (pdf).
Előzmény: HEV (5862)
Múzsla Creative Commons License 2004.01.16 0 0 5864
Ez nagyon jó hír!
Köszönjük!
Figyelmesen várjuk az információkat.
Előzmény: ssimi (5861)
olahtamas Creative Commons License 2004.01.15 0 0 5863
Íme a Vágtató Csigák programja.
Előzmény: HEV (5862)
HEV Creative Commons License 2004.01.15 0 0 5862
Továbbitott levél, a cim benne van oda irjatok ha akartok !!!

Kedves Mindenki!

A http://ttt.tr.hu honlapról szoktam kinézni egy teljesítménytúrát Budapest
kb. 70 km-es körzetéből - ha ráérnék egy hétvégén, de akkor sem a baráti
körben nincs túra, sem a Műanyag SC nem szervez.

Sajnos ma a fenti honlapon nem találtam túrát, talán hiba van az oldaban,
esetleg nincs még feltöltve a 2004-es adatokkal.

Tud-e valaki kisebb (max 25 km) túrát Budapest környékén holnapután szombatra?
Esetleg tippet, hol érdemes még keresgélni?

Gábor

- --
Dr Borgulya Gábor borgulya@rezso.sote.hu
Küldj nekem ingyen, telefonról hangüzenetet: 06-80-014141, kódom:
7700-210-9291-15

ssimi Creative Commons License 2004.01.15 0 0 5861
A Rákóczi turistaút a Mátrában Gyöngyöstől Parádsasvárig tart a sárga sáv jelzésen , mintegy 45 km hosszban (2002-ben lett meghosszabbítva Parádfürdőtől). A Kékes Turista Egyesület jelvényszerző túramozgalmat szervez erre az útvonalra, melynek megnyitója április 3-án lesz. Időben jelzünk majd ezen a fórumon is. :-)))

Üdv
ssimi

Előzmény: Jesper Olsen (5843)
olahtamas Creative Commons License 2004.01.15 0 0 5860
Amikor én elkezdtem a kéktúrát akkor vettem GPS-t és most már elég sok fel van mérve belőle. De mint tudjuk egy mérés nem mérés és ráadásul eleinte igen csak kezdetlegesen bántam a szerkezettel így szakadozottak és pontatlanok a logok. Ha jól sejtem georgejj is a csapattag lesz és neki van GPS-e és a geocaching -ból kifolyólag már van gyakorlata is. Viszont egy teljesítménytúrán, amikor az embernek nincs sok ideje megállni egy-egy élesebb kanyarnál és nincs sok felesleges súlynak hely, ott elég nehéz pontos méréseket végezni. Amit jelenleg pontos mérésekhez használunk az legalább egy külső antenna és lehetőség szerint minél nagyobb mérés sűrűség. Ezért naponta le kell tölteni a méréseket számítógépbe. (vagy cipel magával az ember egy PDA-t további sok akkumulátorral) és abba mennek a mérési adatok.
Bocs, hogy a végére kicsit offtopic lettem de a GPS -fórumon lehet további részleteket is olvasni erről a témáról is.
Előzmény: nagypapi (5836)
Güsziológus Creative Commons License 2004.01.15 0 0 5859
Vác
(városnéző séta)

Tudom, hogy a városnézés nem túra, de az érintőpontok felkeresése túramozgalom. Márpedig csak azért nem keresek fel egy pontot, hogy bélyegezzek.
Vác két mozgalomnak is érintőpontja (VÁRTÚRÁK, 10/100).
Különleges hely, hisz patinás város. Mivel rég jártam arra, és tegnap különleges alkalom volt, összeszerveztem egy kiruccanást asszonykámmal, részben dologidőben.
Csodás napot fogtunk ki, volt napsütés, hóvihar, kevés jéggel, majd naplemente a hajóállomásnál.

Városnéző sétáim kritériumai viszonylag egyértelműek.
Legalább egy óra séta.
A városközpont, legalább 3 műemlék/nevezetesség és legalább egy vendéglátó-ipari egység felkeresése.
Vácon mindez nem okoz gondot.
A sétát természetesen elő kell készíteni, térképpel, leírásokkal, stb. „felfegyverkezve” indulok útnak.

A Géza király téren parkoltunk. Itt van a műemlék templom és a vár feltárását is meg lehet nézni, távolról. Patinás hely.
Innen végig a régi főúton, végül a Főtér. Közben hangulatos terek, szobrokkal. A börtön előtt kicsivel fordultunk, innen már látszott a diadalív.
Ismerős épületek, terek, templomok. Ismerős a hajóállomás a „Hegyes” (a vár északnyugati sarka, látható a honlapon is). Nyitva volt a Halászkert.
Áradt a Duna és enyhe szellő fújt a hegyek felől. A nagy víz látványa mindig lenyűgöz. Ezt csak „tetézte” a naplemente.
Visszafelé még sétáltunk egyet a Múzeum utcán (kár lett volna kihagyni), majd irány a „kocsma”, a szokásos halászlé. Ezt nem lehet megunni!

Állítólag készül a TKM-es füzet a templomról. Csak előzetes bejelentéssel látogatható. Van mobil szám.
A szomszédos levéltárban kaptam bélyegzőt. Mások is jártak már hasonló cipőben.
199 (100+99) pontból 1 nem sok. A 120 várból 1 hasonlóan „jelentéktelen”. De Vác várát nem lett volna jó kihagyni!
Nem ígérem, hogy minden pontról írok (ennek biztos van, aki örül), de néhány különleges hely azt hiszem, megérdemli, hogy regisztrálva legyen.

Joeyline Creative Commons License 2004.01.15 0 0 5858
Jövő héten derül ki, hogy a felszerelés támogatás pontosan hogyan is lesz.
Előzmény: nagypapi (5857)
nagypapi Creative Commons License 2004.01.15 0 0 5857
Felazso!
Hú, köszönöm a magyarázatot. Lehet, hogy eccerűbben megérteném, ha legalább eccer láttam volna ilyen kütyüt.
De nagyon teccik a dolog, lehet, hogy majd én is beszerzek egyet (majd ha eccer sok pénzem lesz...), gondolom a geocatching vagy a túrafelszerelés topikban lehet találni ezzel kapcsolatos infókat.

Joeyline!
Hamár úgyis támogat Titeket egy sportszer-forgalmazó cég (nevet nem írok!!!), akkor szvsz adhatnának valami olyan ketyerét is, ami a szintkülönbséget (viszonylag pontosan és eccerűen) méri. Úgy tudom vannak olyan órák, amik erre képesek, persze nem olcsók, és ott is van hibahatár.

Levcso!
Ezek nagyon jó hírek!
Ha kommunikálsz velük, meg kellene érdeklődni, nem lehetne-é letölthető igazolólapot "gyártani". Ők úgy láttam nagyon sokat adnak az internetes tájékoztatásra.

Joeyline Creative Commons License 2004.01.15 0 0 5856
"Budapest környéki piros = Pest megyei piros IGEN"

Vigyázzunk, ez tárgyi tévedés!!!

A Budapest környéki piros a Piros 85 ttúra 87 km-es jelzése a Pilis, Visegrádi-, és Budai-hegységben, a Pest megyei piros viszont a Gödöllői-dombságban és a Pesti-síkságon halad Verőcétől Apaj-pusztáig; tudtommal mintegy 200 km hosszan.
Előbbi nem, utóbbi túramozgalom!

Előzmény: Múzsla (5844)
felazso Creative Commons License 2004.01.15 0 0 5855
Az alábbi térségekben lévő jelzett túristautakról tud valaki infóval szolgálni:

- Csepel-sziget (piros sáv és csatlakozó egyebek)
- Tolna megye, Lengyel község környéke
- Dunaújváros

Felazso

Joeyline Creative Commons License 2004.01.15 0 0 5854
Köszi itt is! :)

Mail ment!

Előzmény: HEV (5840)
Joeyline Creative Commons License 2004.01.15 0 0 5853
Igen, ez szerepel a tervek között.
Előzmény: nagypapi (5836)
Joeyline Creative Commons License 2004.01.15 0 0 5852
Szerintem is nagyszerű a kezdeményezés, jó lesz az oldal!
Amint lesz időm, és összeszedtem a szükségeseket, küldök kiegészítéseket Zala megyével kapcsolatban.
Előzmény: felazso (5824)
Levcso Creative Commons License 2004.01.15 0 0 5851
Kedves Jelvényszerzők!

SZOLGÁLATI KÖZLEMÉNY

nemrég ment az agyalás a KDP-ről a topicon. az alábbi infót kaptam a FMTbSz-től:

"A Közép-Dunántúli Piros útvonalának kialakítását befejeztük,
igazoló füzete szerkesztés alatt van.
Avatását Várpalotán tervezzük, ennek kiírása és további részletek
honlapunkon lesz látható."

a honlap mai állapota alapján a hivatalos start 04.03-én lesz!

üdv,Levcso

felazso Creative Commons License 2004.01.15 0 0 5850
nagypapi!

A szintemelkedéseket picit nehezebb kiszámítani a GPS által szolgáltatott adatokból, mert a gömb alapú WGS84 koordináta rendszert használja és arról kell/lehet átszámítani a magassági értékeket a gömb-geoid "magasság" eltéréseinek alapján. De nem lehetetlen. A vízszintes (nevezzük X;Y-nak) koordináták viszont egyszerübben használhatók. A körülményektől és a vevőtől függően 3-5-10 m-es pontossággal lehet számolni. Vagyis, ha kiszámoljuk, hogy egy túrista térképen (főleg ha kézzel) húzott vastag vonal "holtjátéka" 10-30-50 m is lehet, akkor azonnal szembetűnik a GPS jelentőssége a túristálkodás kapcsán. Nem is szólva a hazai térkép helyzetről. :-)

Egyébiránt vannak GPS-szel már bemért túrista utak. Néhány túrista társunk nem rest használni a szerkentyűjét kirádulásai alkalmával. Pár útvonal fellelhető a neten is. Általában az OziExplorer nevű proggit szokták alkalmazni arra, hogy "térképre tegyék" a felmért adatokat. Ez Shareware. Persze még a térkép is kell hozzá, amit esetleg (nem túl legálisan) bescannel az ember. Arra mindenképpen megfelelő, hogy látni lehessen a technika lényegét.

FLZs

Előzmény: nagypapi (5836)
Jesper Olsen Creative Commons License 2004.01.15 0 0 5849
Köszönöm az infókat!
Előzmény: Múzsla (5844)
Múzsla Creative Commons License 2004.01.15 0 0 5848
A Gyöngyös - Parádfürdő közötti sárga sáv jelzés Rákóczi turistaút néven fut.
Előzmény: nagypapi (5847)
nagypapi Creative Commons License 2004.01.15 0 0 5847
OK, mea culpa, megint nem olvastam figyelmesen :-(

Akkor viszont millen túra is ez valójában? Nem hallottam még róla.

Előzmény: asciimo (5846)
asciimo Creative Commons License 2004.01.15 0 0 5846
de hat odairta JesperOlsen hogy Matra.
Előzmény: nagypapi (5845)
nagypapi Creative Commons License 2004.01.15 0 0 5845
Szerintem a Rákóczi-piros jelvényszerződe lehet, hogy nem ugyanarra gondolunk.
Füzér-Sárospatak között van egy jelvényszerző túra, szerintem az a Rákóczi turistaút. Talán még TT-t is szerveznek rajta.
Előzmény: Múzsla (5844)
Múzsla Creative Commons License 2004.01.15 0 0 5844
Már miért lenne naív?!

Budapest környéki piros = Pest megyei piros IGEN
Bükki kék - NEM
Börzsönyi kék - NEM
Jubileumi sárga - NEM
Gödöllői zöld - NEM, de a kék igen.
Bányász körtúra - részben IGEN. Része ugyanis a Nógrád megye természetjárója mozgalomnak.
Kossuth piros - IGEN. Nemrégiben volt erről itt egy eszmecsere.
Rákóczi turistaút - NEM, bár egyes részein van mozgalom

Elnézést, ha valamit nem jól tudok, de nekem ezek az infóim vannak.

Előzmény: Jesper Olsen (5843)
Jesper Olsen Creative Commons License 2004.01.15 0 0 5843
Lehet, hogy túl naiv a kérdés, de az alábbi túramozgalmakról szeretném megtudni, hogy jelvényszerzők-e (nem is biztos, hogy ez a hivatalos nevük):
Budapest környéki piros
Bükki kék
Börzsönyi kék
Jubileumi sárga (a Bükkben)
Gödöllői zöld
Bányász körtúra
Kossuth piros (Zemplén)
Rákóczi turistaút (Mátra)
Minden információt örömmel - és köszönettel - fogadok.
HEV Creative Commons License 2004.01.15 0 0 5842
A túrautak számozása:

Itt található a Somogyban alkalmazott rendszer:

http://www.extra.hu/zselic/smtsz1.htm

Nézzétek és "köpködjétek" , de hasznos infó is jöhet.

Előzmény: felazso (5832)
Vlaszij Creative Commons License 2004.01.14 0 0 5841
Ez azért nagyon becsülendő:)
Előzmény: HEV (5840)
HEV Creative Commons License 2004.01.14 0 0 5840
A Somogy megyei Természetbarát Szövetség 2004.01.14.-i Elnökségi ülésén többek között az alábbi –egyhangú – határozatot hozta:

A 80 napos folyamatos kéktúra teljesítésre vállalkozó kettő fő sporttárs részére a megadott időpontok és helyszínek figyelembevételével 4 éjszakára átvállalja a szállásköltséget az alábbi községekben , Gálosfa, Zselickisfalud, Somogysárd, Mesztegnyő., maximálisan 10.000.-Ft összértékben.
A szálláshelyeket feltárjuk, lefoglaljuk és arról időben értesítjük a két túrázót. Amennyiben a költség meghaladja a fenti összeget azt ki kell fizetni.

Háttér infó: a szövetség elnökségének mandátuma 2004.február 21-én lejár, nem tudjuk ki lesz az új elnökségben így mivel a teljesítés már az új vezetésre hárul nem lett volna korrekt esetleg nagyobb anyagi kötelezettség vállalás, viszont a meghozott döntés végrehajtása kötelező.

2004.01.14. Kaposvár .

Váci Creative Commons License 2004.01.14 0 0 5839
Kedves HEV!

Kérlek, nézz át a Vicinális topicba, és keress rá a Babócsa szóra!

Előzmény: HEV (5828)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2004.01.14 0 0 5838
Már elkészült a táblázat frissített változata. Ha nem felejtem el, magammal hozom, és elküldöm Neked és Larzennek is, hogy cserélje ki a ttt.tr.hu-n levő kiírást is. Küldök az új, igényes igazolólapból is.
Előzmény: Güsziológus (5815)
lükepék Creative Commons License 2004.01.14 0 0 5837
csak formai nyavalya, nem tudom, mennyire könnyű állítani: tudnál fix margót adni a szövegnek? mert akármekkora az ablak, 0 pxl-t hagy a szöveg elején meg végén..
Előzmény: felazso (5834)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!