Keresés

Részletes keresés

asciimo Creative Commons License 2004.01.20 0 0 5896
Hagyjuk mar gyerekek ezt a TM MT ellentetet. Nem tudom mi tortent a hatterben, de lassan ott tartok, hogy nem is erdekel.
Váci Creative Commons License 2004.01.20 0 0 5895
Én se vagyok tagja semminek, mégsem tudok nyugodtan élni egy ideje... :-(

Napról napra rosszabb a helyzet, pár hónap múlva itt az Unió...csak az vigasztal, hogy ha mindenünket elveszitjük, a hegyeinket akkor sem tudják elvenni.

Előzmény: Vlaszij (5894)
Vlaszij Creative Commons License 2004.01.20 0 0 5894
Váci:)
hehe na ja:)
sőt senkinek semminek se vagyok tagja meg akármije:))

Így lehet nyugodtan élni:)))

Előzmény: Váci (5892)
kvte Creative Commons License 2004.01.20 0 0 5893
Mielőtt nagyon mélyre süllyedne a topik a "Ki, mit, miért olvas vagy miért nem" vitába, talán egy kis háttérinfó.

Ez a melléklet nem ingyen jelenik meg, a számlát az Egyesületünk állja. Eredetileg 4 megyébe terveztem, Békésen kívül a szomszédos 3 megyéről lett volna szó. (Anyagi, hangsúlyozom: ANYAGI okokból viszonylag hamar lemondtunk az országos terjesztésről - fájó szívvel ugyan.) A 6 megye végül is a terjesztési körzetek miatt alakult így.

Miért pont a TM. Több oka van: A TM ismertebb, Máté Istvánt ismerem régebbről. A kettős megjelentetés (TM+MT) elmaradásának szintén anyagi okai vannak. Ennyi pénzünk volt erre a célra, igyekeztünk a legtöbbet kihozni belőle. Kis egyesület vagyunk, és a nehezen megszerzett bevételeket (pl.: 1%) szinte csak a túrák rendezésére fordítjuk (nálunk nincsenek fizetett túrák, tehát a versenyeken, stb. való részvételért sem fizetjük vissza az utazási költséget). Ennél több pénzt már nem ért volna meg nekünk a hírverés. A Magyar Turistával semmi bajom nincs, mindkét lapot meg szoktam venni. Ha jól töltöm ki a lottót, akkor ott is megjelenhet a melléklet. Egyelőre ennek a kiadványnak érdekelne a fogadtatása, elsősorban az olyan olvasóktól, akik a neten nem tudnak hozzájutni a túrainformációkhoz. Vannak további terveim is: pl: hírlevél, Az Alföldi Kéktúra megyei szakaszának részletes leírása (országos terjesztésben), de ezekhez mind idő és főleg pénz kell.

kvte

Előzmény: Váci (5888)
Váci Creative Commons License 2004.01.20 0 0 5892
Igy számodra legalább eggyel kevesebb létezik a hétköznapok konfliktusai közül ...
Előzmény: Vlaszij (5890)
Vlaszij Creative Commons License 2004.01.20 0 0 5891
Felazso..)
csak ahhoz szólok hozzá ahol jártam:)
Lesencistvándban Fatehén nevü kocsmában is van pecsét-...:)
Várgesztesen van pecsét lent a faluban is az útba eső kocsmában a buszfordulónál.
csak ennyit tudok hozzászólni:)
reemélem építő.)
és persze drakula és kitartás és ha segítség kell alaphoz valami szívesen segítek:)
Előzmény: felazso (5889)
Vlaszij Creative Commons License 2004.01.20 0 0 5890
jé ezt nem is tudtam:)
de egétségükre:)
egyiket s veszem:)
Előzmény: Váci (5888)
felazso Creative Commons License 2004.01.20 0 0 5889
Frissítettem az OKT bélyegzős listámat. Akit érdekel, lehet tanulmányozni és hozzászólni...

Felazso

Váci Creative Commons License 2004.01.20 0 0 5888
Van még Magyar Turista.
És Ti is tudjátok, hogy igazándiból az a Turista Magazin, csak más a cime.
Aminek meg az a cime, az valami más. Nem biztos, hogy rosszabb, de más. És bár a másságot tisztelni illik, az bosszantó, amikor valamilyen célból a mássághoz kell fordulni. (Jelen esetben a Békés magyei anyagért.)
Előzmény: Vlaszij (5887)
Vlaszij Creative Commons License 2004.01.20 0 0 5887
Van Turista Magazin... és még?:)
Előzmény: Váci (5886)
Váci Creative Commons License 2004.01.20 0 0 5886
Ma még kettő van, de reméljük, hogy egyszer ismét csak egy lesz.
Mert ez már a második eset, amikor meg kellene vennem a cimében "Turista Magazint" azért, hogy hozzájussak valami kapcsolt dologhoz. Olyasmihez, ami érdekelheti mindkét lap olvasóit.
Előzmény: ssimi (5885)
ssimi Creative Commons License 2004.01.20 0 0 5885
Csak egy "Turista Magazin" van, Te is nagyon jól tudod.
Előzmény: Váci (5883)
Vlaszij Creative Commons License 2004.01.20 0 0 5884
Miért több is van?:)
Előzmény: Váci (5883)
Váci Creative Commons License 2004.01.20 0 0 5883
Melyik "Turista Magazin"?
Előzmény: kvte (5882)
kvte Creative Commons License 2004.01.20 0 0 5882
Úttörő kezdeményezésként a februári Turista Magazin regionális különszámmal jelenik meg február elején. A Békési Barangolások nevű mellékletet a lap Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei számaiban jelenik majd meg (az előfizetői és az utcai példányokban egyaránt).

A békéscsabai Körösök Völgye Turista Egyesület (KVTE) által szerkesztett füzet tartalmazza a békés megyei turista szervezetek 2004-es programjait. A rendezvények közt más tájegységben rendezett túrák is megtalálhatók, így nem csak a helyben lakók számára lehet érdekes a kiadvány.

A programok egyébként elérhetők az interneten is a Körösök Völgye Turista Egyesület honlapján is (http://www.kvte.hu/turak), így azok sem maradnak ki semmiből, akik nem az adott régióban vásárolják meg a lapot.

kvte

Jesper Olsen Creative Commons License 2004.01.19 0 0 5881
Ki tudja, hogy működik-e még a Vértesi tájjáró jelvényszerző túramozgalom?
Güsziológus Creative Commons License 2004.01.19 0 0 5880
A Tápió-mente turistája

A fogalmak metamorfózisa érdekes jelenség. Mikor gyerek voltam, a „Tápiók” azt jelentette, hogy jó sok megálló, Újszász előtt. Akkoriban a nyarakat Békés megyében töltöttem és a személyvonat bizony minden állomáson és megállóhelyen megállt. Korán reggel indultunk és a 200 kilométer (átszállás Gyomán) bizony az egész napot igénybe vette. Felüdülés volt Újszász, mert innen kezdve begyorsult a vonat. Szolnokon fél órát állt, mert vizet vételezett. De rég volt!

A Kincsem túrán vettem a térképet és kezdtem az ismerkedést ezzel a különleges vidékkel.
11 pont a penzum.
Öt ponton van múzeum, ill. kiállítás.
Nagykáta város.
Kicsit jellegtelen Tápiószecső és Tápióság, de nem lehetetlen bélyegezni.
Szentmártonkátán van egy jó étterem.
A Farmos pontot a Kincsem túrán igazolták, ez a település tehát kimaradt.

Az utolsó két múzeum (Tápiógyörgye és Tápiószele) meglátogatása maradt a végére.
Tápiógyörgye vasútállomástól jó 15 perc a Főtér, itt van a Falumúzeum. Kár kihagyni. Lelkes gondnok, sok-sok érdekesség. „Történelmi” szobor a kertben.
Innen aszfaltúton átsétáltunk Szelére. Öt kilométer ingerszegény környezet.
A temető mellett indul a Múzeum utca.
A kúria és ami benne van, minden képzeletet felülmúlt. Ilyet még nem láttam.
Ideiglenes pipagyűjtemény kiállítás is volt, március 31.-ig tekinthető meg.

Mindkét helyen TKM-es bélyegző. Az utolsó pontnál megkaptam a kitűzőt.
Igen tetszetős.
Egy madár van a jobb oldalán, feje kék, szárnya narancssárga. Kár, hogy nem tudom a nevét. Lipák Pisti biztos tudja.

Nagyon örülök, hogy bejártam a környéket.
Négy alkalommal ismerkedtem a vidékkel.
Kincsen túra (3 pont)
Szent Iván Éji Sóút túra előtt (4 pont)
Autós kirándulás (2 pont)
Mixtúra (2 pont)

Ajánlom mindenkinek.

Güsziológus Creative Commons License 2004.01.19 0 0 5879
10 megye 100 nevezetessége (10/100)
9 megye 99 nevezetessége (9/99)

Érintőpontos mozgalom. Múzeumok, templomok, kastélyok, nvezetességek vannak a felkeresendő pontok között.

40 pont elég a kitűzőhöz (megyénként minimum 3).
Sok az átfedés a megyei érintőpontos mozgalmakkal, de vannak egészen különleges helyek is.
Pest megyében pl. Vác közös pont a VÁRTÚRÁK mozgalommal. Erről írtam is.

Önálló mozgalomként számomra elképzelhetetlen, de ha túrát tervezek, akkor próbálom a környéket felderíteni.
A Karancs-Nedves túrán pl. Salgótarján és Salgó vára "lukba" szeretnék bélyegezni.

Előzmény: Múzsla (5878)
Múzsla Creative Commons License 2004.01.19 0 0 5878
Nos, egyenlőre az AK-ról.
Tisztul_a_Visztula pár hozzászólással lejjebb írt a megyei füzetekről és azok megszerzési lehetőségeiről. Csak felsorolnám őket ismét:
Bács-Kiskun
Csongrád
Békés
Hajdú-Bihar
Szabolcs-Szatmár-Bereg

Aztán kvte tippje.
Güsziológus írt már többször ia a 9/99 ill. 10/100(?)-as mozgalmakról. (Nem vagyok biztos a nevükben.)

Ezeken kívül:
Magyar várak - Gyetvay Iván, Tiszaújváros, Árkád sor 15.
Román kori templomok Magyarországon - Gyetvay Iván, Tiszaújváros, Árkád sor 15.
Hazánk tájain - andrasigab@fremail.hu

Jó szervezést!

Előzmény: Joeyline (5871)
ssimi Creative Commons License 2004.01.16 0 0 5877
Ja, ja. :-)))
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (5876)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.01.16 0 0 5876
Erről jut eszembe: kattints rá a mikuláslemezen a BAZ megyei túramozgalmakra, biztos találsz ott is.
Előzmény: ssimi (5875)
ssimi Creative Commons License 2004.01.16 0 0 5875
A www.matrahegy.hu "Túraajánlatok" menüjében 11 olyan túramozgalom van, amely teljesen vagy részben a Mátrában fut. Ezek majd mindegyikének egy-egy szakaszát teljesíteni lehet az OKT mátrai szakaszával.

Üdv
ssimi

Előzmény: Joeyline (5871)
kvte Creative Commons License 2004.01.16 0 0 5874
Benkő Gyula emléktúra, AK, Szarvas - Réhely (Túzokrezervátum)

Igazolólapot a mezőtúri Református Gimnáziumtól szerezhetsz, ez a fő téren van, pontos postacímmel adós vagyok.

kvte

Előzmény: Joeyline (5871)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.01.16 0 0 5873
Megelőzve HEV-et: a Somogy Turistája félig meglesz a DDK-val. :-)

Gödény mesélt valamikor a Száz kilométer a Vörös Hadsereg nyomában nevű néhai mozgalomról, ezen szórakozom itt, hogy micsoda poén lenne megkeresni a szervezőket és lenyúlni valamit a maradék jelvényekből. :-)))) Már a Google is csak egy halvány említést talált róla. :-)
http://www.mancs.hu/legfrissebb.tdp-azon=9623eletmod1.htm

Előzmény: Joeyline (5871)
asciimo Creative Commons License 2004.01.16 0 0 5872
Dorogtol-Nogradig (Csongrad megyei TSZ)
Matra-Bukk utjain (BAZ megyei TSZ)
Előzmény: Joeyline (5871)
Joeyline Creative Commons License 2004.01.16 0 0 5871
Kedves Sporttársak!

Aki olvassa ezt a topikot, már nyilván tud a Kék-Kört 80 nap alatt végigjáró kezdeményezésemről. A szervezési munkálatok jól haladnak, ettől függetlenül minden segítséget (főleg a szállásokkal kapcsolatban) továbbra is szívesen veszek a kektura@freemail.hu címen.

Többekkel ellentétben én nem vagyok ellenére "az egy rókáról több bőrt" elvnek, mármint ha ez az jelenti, hogy egy útvonalat végigjárva akár több túramozgalom is teljesíthető, mert bizonyos részei a hivatalos kiírásuk értelmében egybeesnek.
Segítséget kérek egy minél komplettebb lista összeállításához, hogy mely túramozgalmak teljesíthetők (egészben vagy jelentős részben) a Kék-Kör végigjárásával! Itt a topikban kérném ezt, mert közérdekű. Ha lehet, kérnék egy linket is írni a mozgalom nevéhez, hogy hol található a hivatalos kiírás az interneten (már amelyikről van)! Köszönöm!

Joeyline Creative Commons License 2004.01.16 0 0 5870
Én meg is csináltam annak idején ezt a mozgalmat :)

Zselic 50 (1995 ősz), Zselic 40 éjszakai (1996 nyár), Papi pipa 30 (1996) sorrendben.

Egyébként emlékeim szerint a Papi pipának akkor volt az első rendezése, úgyhogy nemtom hogy lehet idén a tizedik...

Az éjszakai Zselicen jól xarrá áztunk, ráadásul egy Csepel 50-ről dupláztunk, és autóval is csak úgy lehetett átérni, hogy meg kellett sietni/futni előtte a Csepelt 6 km/h-s átlaggal (az volt az első 6-os ttúrám, így nagyon rosszul esett abban a forró melegben), és hogy tényleg legyen miért bánkódnom az xarráázott ttúrázáson túl: az addigi jelvénydíjazás ledegradálódott kitűzőre (legalábbis az 1. teljesítést illetőn) az előzetes kiírással ellentétben! Ez nagy csalódás volt. :(

A Zselic 50 tetszett, következő évben is elmentem, a második teljesítésre jelvény járt, nagyon szép!

Előzmény: HEV (5868)
ssimi Creative Commons License 2004.01.16 0 0 5869
Üdvözlöm a kezdeményezésetek! :-))) Amennyiben szükség van rá, a bükki részeken szívesen segítek. Ha igénylitek, az adataimnál lévő mail-címen keressetek.

Üdv
ssimi

Előzmény: (budai-)H.G. (5866)
HEV Creative Commons License 2004.01.16 0 0 5868
Zselic-120

Igen ez létezik, az egyetlen kikötés, hogy folyamatosan kell teljesiteni. Javaslom, hogy Papi Pipa, Zselic 40 éjszakai, Zselic 50 nappali sorrendben csináld, akkor az utolso tura jelvényével együtt ezt is megkapod.
nem vagyok benne biztos, hogy a Zselic-40 éjszakai és a Papi Pipa rendezőinek van készleten jelvénye, a KTTE-nek /Zs-50/ biztos van.

A jelvény itt látható:

http://www.smtsz.ngo.hu/jelv.htm

Előzmény: (budai-)H.G. (5867)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2004.01.16 0 0 5867
HEV! (Ez sem itt - sem a szomszédban nem OFF).

A "Zselici túrázó 120" teljesítmény-túra-mozgalom 2004-ben is teljesíthető???

Mivel kb. 7 éve túráztam, és 9 éve ttúráztam a Zselicben utoljára, tervbe vettem az idén néhány ottani ttúrát. Valszeg azért is hanyagoltam annyira ezt a területet, mert a zselici ttúrák viszonylag rövidek (és szombaton vannak), viszont a megközelítésük aránylag körülményes.
Idén viszont a Papi pipa túrákat 10-szer rendezik, ebből az alkalomból lesz 50 km-es táv is. Kérdés, hogy a Zselici túrázó 120-hoz a Papi pipa 50 km-es távjával kiváltható-e a 30-as?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!