Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

webinas Creative Commons License 2011.02.02 0 0 1090

AH Turbó Szerviz Hungary Kft.
2120 Dunakeszi, Lajos u. 13.

Tel:  +36-27-540-340
        +36-27-540-341
Fax: +36-27-341-255

 

Velem korrektek voltak. Csak ajánlani tudom őket.

Előzmény: BIG-s (1085)
webinas Creative Commons License 2011.02.02 0 0 1089

Ki kell szedni a rádiót, és a rádió keret alatt van 2 csavar, + 2 csavar van fent a felső kiömlőknél.

Ha ezeket kiszeded, akkor ki lehet buktatni a a műanyagot. Alul nincs csavar csak pár műanyag fül.

Előzmény: 110CDI (1084)
PowerZ Creative Commons License 2011.02.02 0 0 1088

Már nincs 100e forint a porlasztó,ne fizess érte annyit!

Előzmény: j.attila1118 (1087)
j.attila1118 Creative Commons License 2011.02.02 0 0 1087

Sziasztok sorstársak!

 

Mégmindig az injektorokkal küzdöm Brünhildán (99'112 CDI).Az öreglány minuszokban nem szívesen

indul.Eddig prémium gázolajjal próbálkoztam és ez működik de ez sem az igazi az öreglány így is

nehezen indul.Azt a választ kaptam, hogy jó az izzitás jó az üza szivattyú talán még az injektorok is

de az injejktor alatt van tömités lehet az szállt el???!!! Lehet de ezt csak akkor tudják megmondani ha szétkapják...Ezzel csak az a gond, ha szétszedeik akkor az esetek nagy részében az injektort nem tudják sérülés nélkül kiszedni.Ennek darabja pedig 100.000 Ft.Csak a reggeli hideg inditáskor indul nehezen,és csak mínuszban.Találkozott már valaki ilyen hibával?????

csokiszem Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1086

Szia ! 813 - as Válaszomban írtam egy elérhetőséget elég sok Vito alkatrész kapható náluk . Racing Bazár . Google Turbó javítás . Remélem tudok ezzel a pár infóval segíteni .Üdv. Csokiszem

Előzmény: BIG-s (1085)
BIG-s Creative Commons License 2011.01.31 0 0 1085

szevasztok! 97-es 110es vítóra turbót tudtok-e eladót,esetleg helyet ahol jól felújítják?  (601-es m.kód)   kössz!

110CDI Creative Commons License 2011.01.31 0 0 1084

Szia,

 

Ilyen gondom nekem is van. Próbáltam korábbi írások alapján szétszedni, mert azt írták, hogy a legfelső beömlőt teljesen el lehet zárni. Én hibá zárom le, még is érzem hogy picit jön be a külső levegő (gyárilag ott a külső levegőnek kell jönni).

+ gondom, hogy nagyon nehezen tudom lepárátlanítani a szélvédőt és az oldal üvegeket is...4-es fokozatnál is alig érzek valamit a szélvédőnél.....ezért is és a gomb forgatási nehézségei miatt is szeretném szétszedni ezt a középső részt....ja +a műszerek megvilágításainál is van ami nem világít, ki kellene cserélni az égőket....

 

Kicsavartam két csavart a beömlőknél, de utánna már nem mertem feszgetni....próbálgattam itt ott, de féltem hogy eltörök valami fület ezért feladtam....ha van valami infót mit és hol kell feszgetni, remélem megosztod...tudom nem segített, csak gondoltam megosztom veled én meddig jutottam....

 

Üdv!

Előzmény: webinas (1082)
flaming 1998 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 1083

Kedves Vitós társaim.

Van három darab 215x65x16-os Dunlop vitóra való téligumim eladó,80%-os állapotban.A negyediket sajnos  valami kivágta az autópályán.Ez a multhéten történt Svájcban,pótolni nem tudtam így kénytelen voltam venni négy ujat.Az ára: 6000/DB.

webinas Creative Commons License 2011.01.30 0 0 1082

Sziasztok!

Fűtés választó (rádió feletti 3 kör alakú kapcsolók közül a középső) kapcsolót szedett már szét valaki?

Elég nehezen jár. Jobbra még lehet tekerni, de vissza már birkózni kell vele.

Esetleg egy kis zsírzás???

Vitusz112 Creative Commons License 2011.01.30 0 0 1081

Szia!

 

Úgytudom,h az AGR szelepnek a kipufugógáz visszavezetés a szerepe. Mármint ,h visszavezeti a motorba és mégegyszer elégeti, hogy kevesebb szennyezőanyagot termeljen a gép. Ezt gondolom  valami érzékeli ,h mikor nyisson v csukjon. Ez nem bizti,h így van,én így tudom. A pillangószelep viszont passz. Alaphelyzetben teljesen nyitva van.

 

Adam

Előzmény: PowerZ (1078)
PowerZ Creative Commons License 2011.01.30 0 0 1080

Véletlenül ma is egész délelőtt a Vitot szereltem, AGR ki kitisztit, lepróbál,pillangószelep kitakarít,válumcsövek csere.

De sajna igy is füstől,ez már motorkopásból eredő füst.

csokiszem Creative Commons License 2011.01.30 0 0 1079

Szia J.attila1118 ! A Kormány kardánra később tudok választ adni neked , kb. március 15. körül ! A leírásodból is sok mindent  hasznosat tudtam meg és mihelyt többet tudok a dologról , lefogom írni ide a tájékoztatás végett . Külföldön dolgozom és kevés időre szoktam csak haza menni ezért megy nehézkesen a dolog  ,és én mindig szeretem rendbe tudni az autót ,de van mikor nekem is sok az az összeg amiket mondanak néha egy hiba kijavításáért !! Karácsonykor kicseréltettem a szervóolajat , és a műhelyből indulva kicsivel jobb lett ,de amikor indultunk vissza Német.o.-ba , ugyan olyan volt mint előtte,a szerelők és az autósboltosok váltig állították kérdésemre mennyi kell bele .. 1 liter ... Aha  1. 4 liter mert hozattam otthonról és töltöttem bele annyit ,hogy a tartály kupakján lévő jelölő pálcán a kettő rovátka között van most a szintem és " eddig szinte mondhatom TÖKÉLETES " !! :-))))D Remélem nem fog romlani !!! De mind ettöl függetlenül megnézetem a kardánt és leírom ide mit tudtam meg !!! Ja és múlthétvégén alá feküdtem 4 helyen szivárgást észleltem 2 szimering a féltengelycsuklóknál  mind két oldal ,,aminek nem örülök az automata váltó is ereszt valahol !!!:-((((      Olvasgatom Írásaitokat minden nap szinte , és azokból is sok mindent ki lehet szürni Köszi hogy írtok ti is mindenről !!! 

 Hiba mentes autózást mindenkinek Üdv. Csokiszem

Előzmény: j.attila1118 (1073)
PowerZ Creative Commons License 2011.01.30 0 0 1078

Oké. akkor inkább ugy kérdezem mi a szerepe az AGR nek? Az a pillangószelep a szivócsonkba?

Előzmény: Vitusz112 (1077)
Vitusz112 Creative Commons License 2011.01.29 0 0 1077

A 112 ben szemből nézve a motor jobb oldalán van hátul egy kb 8-10cm átm műanyag burkolatú kerek valami. Megy rá egy vákumcső hátul. Elölről meg egy rezgéscsillapítós dróthálós cső megy rá. Nem tudom, hogy a sprinternél hogy néz ki. A viton a tűzfalon van egy vákumszelep. Három vákumcső és egy kéteres vezeték megy rá. Erről a szelepről megy az egyik vákumcső az AGR re, és ugyanezen a csövön van egy Y elágazás ami megy a pillangószelepre. A pillangószelep ott van ahol a nagy karvastagságú gumicső ami már a turbótól jön föl, rá van csatlakoztatva a szívósorra.

Előzmény: PowerZ (1076)
PowerZ Creative Commons License 2011.01.29 0 0 1076

Meik az AGR??? mert én egy sprinteremmel szivok hasonló gondokkal.

Előzmény: Vitusz112 (1075)
Vitusz112 Creative Commons License 2011.01.29 0 0 1075

Sziasztok!

 

Megoldódott a füstokádási problémám. Merciszakinál jártam a héten. Átnézte az autót. A vákumrendszert egy kézi pumpaszerű mérőórás műszerrel.Kiderült,hogy a pillangószelep szabályozó vákumvacak membránja átereszt. Ez azt eredményezte, hogy vákum ugyan volt a rendszerben,de nem elegendő. Ez egy körön van a AGR szeleppel, ami szintén vákumvezérelt. Emiatt az AGR nem tudott rendesen működni. Egyszerűen ledugóztuk a pillangószelep felé menő csövet az Y elágazásnál és megjavult az autó. Nem füstöl és megy mint az atom és nem tilt le lépten nyomon! Évek óta küzdöttem ezzel a problémával. Voltam már egy csomó merciszervízben,ahol kicseréltettek egy csomó drága alkatrészt,de aztán csak széttették a kezüket, hogy nem tudni mi baja a kocsinak.

 

Adam

PowerZ Creative Commons License 2011.01.28 0 0 1074

Nagyon sok 100 ért a porlasztócsúcs. Láttam valahol 40/db ért is.

Előzmény: j.attila1118 (1073)
j.attila1118 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 1073

Szia Csokiszem

A kormány kardán kérdés engem is érdekelne.Gyárilag csak kompletten cserélhető( 354 000 Ft ajánlatot kaptam a  szervízben bontott 25 000 Ft),

de Pesten XIX ker -ben a Merci boltban lehet kapni keresztet.Igaz kell valaki aki megbütyköli

mert gyárilag sajtolva van.

Más.Nekem csak reggel hidegben indul nehezen.Merci szerviz nem tudja, hogy miért

de 27 500+ áfáért szétszedik az inyektort mert állítólag van egy alátét és ennél a tipusnál

ez az egyik típus hiba ( az 1000-ből )  112CDI.Ilyenkor komplett befecskendező csere, 100 000 / db .Javitott 83 000/ db de le kell adni az eredetit amit hibátlanul kellene kiszedni ami persze szintén nem nagyon jön ki sérülés nélkül.Persze ezt csak mínuszokban csinálja.

Ilyenkor  prémium gázolajat teszek bele ( mol jött be) így könnyebben indul és kevésbé füstöl.

Remélem tudtam segíteni.

 

üdv  

Előzmény: csokiszem (1068)
hidegimi Creative Commons License 2011.01.26 0 0 1072

Szia.Nekem is ugyan ez a problémám a kocsival,de már pár dolgot kiszürtünk.Porlasztó jó,adagoló jó,kompresszió jó,és ugyan az a tünet mint nked.Ha hamarabb megtudom csinálni mint te akkor megírom,hogy mi volt a baja,de ha te is tudsz valamit akkor írd már meg köszi.

Előzmény: ambrozia (1031)
Texaco Havoline Creative Commons License 2011.01.25 0 0 1071

Üdv Mindenkinek!

Nekem van egy Vito 112 Cdi V220-om, 2000-es évjárat, műszerfal óracsoportot keresek hozzá, mert nem megy a km órám és csal az üzemanyag szintjelzőm is. Állítólag egy benzines óracsoport van benne.... :(Üléseket is keresnék hozzá, 3 db-ot.

Előre is köszi, Zsolt

thibiba Creative Commons License 2011.01.25 0 0 1070

Tanácsotokat szeretném kezdödő rozsda foltok, eltávolitás festésjavitás,stb , ötleteit kérní .Egy kék hét éves 108 cdi -m van. elöre is kösz .

PowerZ Creative Commons License 2011.01.25 0 0 1069

Enyém még hagyományos porlasztós, az kicsit olcsóbb.

Az a ühitő h a sprinterem mindent kibir.

Lehet abbol kéne hétvégi auto is.

Előzmény: csokiszem (1068)
csokiszem Creative Commons License 2011.01.24 0 0 1068

Szia PowerZ! Tudom én csak laikus vagyok ,de a nehéz indulás nálam is jelentkezett 2 éve . Akkor az üzemanyagcsövezet levegősödött gyors csatisak elöregedtek 3 db - 15000Ft  , most ősszel megint nehezen indult aksi csere , most indul. A dadogás, füstölés valószínűleg porlasztócsúcs cserével oldódik majd meg már várom ,hogy mikor lesz akciós mert akkor talán 45000-50000Ft /db áron megúszom . Enyém is füstöl már ,tetejére  szögletesen kanyarodik,amit 3 munkanap alatt tudnak csak megcsinálni. Valami kormány összekötő kardány ,--......... nekem magas ! Azon kívül foltot hagy maga alatt ami nagyon bosszant ,pont az automata válltó alatt ,és a mind a két féltengely csuklómnál olajos ! úgy hogy már Én is kezdem azt mondani LEHET HOGY CSERE LESZ A VÉGE!!  :-((((  De szégyelje a Mercedes Gyár magát amiért a nevet kell megfizetni és nem a MÍNŐSÉGET !!!!Gondolom mind annyian gondoltunk már rá hogy egy ilyen MÁRKÁNAK TÖBBET KELLENE A MINŐSÉGRE ADNIA !!!!:-)))) De még gondolkodom a dolgn mert már annyi mindent megcsináltattam rajta ,hogy már ez dühit!!!!!!!!!!!!!!!!! Üdv. mindenkinek S Fel a fejjel neked is !!! Szia PowerZ ! Csokiszem  

Előzmény: PowerZ (1066)
nyonyesz1 Creative Commons License 2011.01.24 0 0 1067

Sziasztok Vitosok!A mély hang,a hátsó dob leszakadásából adódott.A turbót is  megbuhertuk,most megy!! Van rajta egy szabályzó kar,az volt beragadva,azért nem húzta rá a turbót!Megmozgattuk,most ok,ha megint megáll ismét akna!Üdv!

PowerZ Creative Commons License 2011.01.24 0 0 1066

Enyém füstöl,dadog,hidegbe nem indul már inkább nem is írom.....

 

Gondolkozom h becserélem valami kisautóra.

vadállat68 Creative Commons License 2011.01.22 0 0 1065

ha gyári a galytörö akkor ráteheted de csak gyárit, nekem van eladó gyalytörö és küszöbvédö is.

Előzmény: nimre79 (1059)
vadállat68 Creative Commons License 2011.01.22 0 0 1064

Sziasztok!!! Mercedes Vito 110 CDI motor váltóstol eladó. 2002 évjárat,megkimélt ,jo fogyasztás trélerrel 6.2l/100km normál temponál, üzve 7.5l/100 km. Kiprobálható és sürgös! bank.2010@citromail.hu

szinglikiraly Creative Commons License 2011.01.21 0 0 1063

16 óta semmilyen hozzászólás vagyis az összes vito megjavult  :))))))))

(vagy mindenki könyékig az autóban és nem ér rá írkálni)

Buko01 Creative Commons License 2011.01.16 0 0 1062

Sziasztok, Nincs valakinek 4db Téli  C-s gumija Vitora? használt, jó állapotú érdekelne.

 

más: volt nekem is (illetve most újra van) a 3000 Fordulatos problémám...  a vicc az volt, hogy egyik pillanatról a másikra megindult az autó, de most ugyanúgy nem megy.. most megnézem ezt a vákumcsöves dolgot, esetleg pár ötlet amit még érdemes átnézni? gondolom, hogy nem elektromos probléma, mert az nem javul meg magától, nem? Helyileg Kecskeméten vagyok, esetleg tudok erre fele egy MEGBÍZHATÓ szerelőt, mert én eddig akárhol voltam, mindig az átb@szás ment.. köszönöm előre is üdv

szinglikiraly Creative Commons License 2011.01.16 0 0 1061

a világítás hibája kormánykapcsoló.azt hiszem 23-4-5 körül van. apró hibája van egyébként már javítottam. szét-össze 1.5 óra hibaelhárítás 10 perc. (a legbelseje kontaktos, ne játsz vele mert később nem mindíg csak egy pillanatra fog elmenni)

Előzmény: nimre79 (1059)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!