Keresés

Részletes keresés

zabfaló Creative Commons License 2008.02.01 0 0 335
Miért ne volna? A heftalita hunok végigmentek Indiáig a Nagy Faltól.
Előzmény: Motun (334)
Motun Creative Commons License 2008.02.01 0 0 334

Igen igen... csak azt azért nem irtam mert nincs hun vonatkozása.

Egyébként roppant érdekes volt a film.

Előzmény: zabfaló (333)
zabfaló Creative Commons License 2008.02.01 0 0 333
Vmit láttam én is ilyesmit. De a mai kínai fickó nem tudta genetikailag bizonyítani a római őst, de az iránit igen! Azok is ott serte-pertélhettek a régi hun táborban valaha! Majd sok déli hun elkínaisodott...
Előzmény: Motun (332)
Motun Creative Commons License 2008.02.01 0 0 332

Láttam egy nagyon érdekes műsort a címe ... Rómaiak Kínában

A müsorról röviden.... arról szólt hogy a római hadsereg a Carrhae menti csatában vereséget szenvedett a parthusoktól, és a rabul esett legionáriusokat elvitték keletre a parthus határvidékre, besorozva a saját seregükbe,

Ezen csapatok megtartották ott keleten is többé-kevésbé a római viseletet, fegyver-zetet és harcmodort. Onnan aztán még keletebbre vonultak.

Na most ez a hunokhoz úgy kapcsolódik, hogy a keleti hun birodalom szétválik, egy részük Hohansa sanjüvel helyben marad részleges kinai fennhatóság alatt, a másik részük a szabadságot fel nem adók pedig nyugatra vándorolnak Csicsi sanjü vezeté-

sével.

Csicsi sanjü a Tarim-medence környékén "munkálkodott", és kínai források szerint ott alapitott magának birodalmat, és székvárost. Kínai források szerint várszerű erődit-

ményt. Kínai tábornok vezette hadsereg támadta meg Csicsi birodalmát és fogta ostrom alá a székhelyet.

Az ostrom sikeres volt, a székhelyet lerombolták a kínaiak, Csicsi birodalmát  lerom-

bolták a kinaiak.A kinai tábornok a császári udvarba küldött jelentésében beszámolt az osrtomról. Többek közt megemlékezik valami igen furcsa csapatokról is, akik a hunok oldalán harcoltak a kínai seregek ellen.

Alakzatuk zárt, szabályos alakzat. A sárkányhoz hasonlatos, egyforma pajzsuk fedé-

se a sárkány pikkelyeire emlékeztette a tábornokot.

Tehát a kutatók feltételezték hogy a Carrhaei vesztes csata, rabul esett római katonái a hunok oldalán harcoltak,és a római teknősbéka alakzatot a "testudot" vélte felfedezni a kinai tábornok.

Tehát feltételezhető hogy Csicsi sanjü székhelyének a védelmében "római vagy azokhoz igen hasonló" egységek vettek részt a hunok oldalán.

Ennyi a hun vonatkozás.

A történet folytatódik az ugyancsak rabul hurcolt harcosok Kinába való vitelénk a tör-

ténetével.

 

 

Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.01.30 0 0 331
lol youtube mint történelmi forrás :DDDDDDDDDDDD
Előzmény: zabfaló (330)
zabfaló Creative Commons License 2008.01.30 0 0 330
Nem vagyok én olyan erős, hogy a törököket átneveljem. Engem nem zavar, ha nekik jó a "turáni népek" rokonsági kategória, nekem is megfelel. Nézz csak bele a youtube-ba is, tudják ők nagyon jól ki hány kiló és ki súlytalan...
Előzmény: Motun (328)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.01.30 0 0 329
ez nem belekötés, pont arra utaltam, hogy a turánit ezért nem helyes etnikumokkal összefüggésben használni.
Előzmény: Motun (328)
Motun Creative Commons License 2008.01.30 0 0 328
Most már én magam is sajnálom hogy a "türk" szócskát beírtam, mert igy bele lehet kötni a csómóba is.
Egyébként a turáni medencében (ez megint egy belekötős földrajzi fogalom) élő népekre (és itt a népekre a fő) igenis alkalmazták a turáni kifejezést.
Az hogy ez helyes vagy sem legfőképp az elnevezőn kell számon kérni és nem azon aki azt idézi.
A Wikin. van lehetőség szócikket írni a "turáni népekről" vagy "nem turáni népekről"

Előzmény: Joranne_Sutt (326)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.01.30 0 0 327
vicces egy figura vagy te, a rokonságelméleteddel meg az alternatívban ügyködj.
Előzmény: zabfaló (325)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.01.30 0 0 326
csak az ezzel a probléma, hogy nem csak türk nyelvű népek éltek a turáni alföldön, hanem sok más is kezdve az irániakkal, egészen a mongolokig. magát a kifejezést sem szokás használni.
Előzmény: Motun (323)
zabfaló Creative Commons License 2008.01.29 0 0 325
Úgy értem, ahogy írtam. Csak mindenféle laskafülű suttyókkal nem állok már szóba, főleg, ha hun kérdésről van szó. Átnézek az ilyesmi pitiánereken, mint az üvegen. A törököknél erős az Attila-kultusz,egyik ősüknek tartják a hunokat, a magyarokat meg közeli rokonnak. Ősi kulturális és genetikai rokonság ez, van, akinek ez világos, van, aki kiabál ellene.
Előzmény: Motun (323)
Motun Creative Commons License 2008.01.29 0 0 324
Merthogy az ott élő szorgoskodó népeket nevezték "turáni népeknek"....
A jurtás íjfeszítő nomád népek elnevezése volt ..aszem...
Előzmény: Joranne_Sutt (322)
Motun Creative Commons License 2008.01.29 0 0 323
Valszeg Zabfaló olvtárs is úgy érti hogy a turáni medencében területen élő, átvonuló, valamilyen formában tevékenykedő (hivatkozott is rá) türk eredetü népek...
igy már elfogadható.....
Előzmény: Joranne_Sutt (322)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.01.29 0 0 322
a turán egy földrajzi fogalom móricka, nem konkrét népet jelöl.
Előzmény: zabfaló (321)
zabfaló Creative Commons License 2008.01.29 0 0 321
Ne vergődj semmivel, ha beütöd a youtube keresőbe, hogy "turan" vagy "turáni népek" kapsz annyi anyagot, hogy hetekig hallgathatod-olvashatod.
Előzmény: Motun (318)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.01.29 0 0 320
nincs olyan hogy turáni.
Előzmény: zabfaló (317)
zabfaló Creative Commons License 2008.01.29 0 0 319
Ez így van, de a bolgároknál még jobban megvan a fejedelmek névsora Attilától kiindulva több száz évig utána! A Szász Béla Attila-könyvében ott vannak pontosan,sorra, nemcsak a legendákban.
Előzmény: Motun (318)
Motun Creative Commons License 2008.01.29 0 0 318
Nagyon érdekesnek tartom hogy amig a művelt nyugaton barbár tudatlan népségnek tartották a hunokat,(a németek hunos Attila kultusza kivétel) addig keleten "magára
valamit is adó" íjfeszitő ill. nomád keleti nép mindig megteszi a hunokkal való rokonsági kötelékeire felhívni a figyelmet, nem szégyelve a barbár tudatlan hunokhoz rokonítani magát, sőt büszke a rokoni szálakra.
Ezt a rokoni szálat mongolok,törökök,avarok,magyarok kötik a hunokhoz, és örököse-
inek kiáltják ki magukat a hunoknak és Attila nagykirálynak.
Említették ezt a mongolok Batu idejében, az avarok Baján kagán idejében a törökök a mai napig rokonságot tartanak a hunokkal.
Mi magyarok sem maradtunk ki a sorból.
Attila nagykirály halála után a hun birodalom felbomlása után színre lépő íjfeszítő nomád birodalom az "onogur-bolgár" birodalom vezető rétege is hangoztatta a hunokhoz való rokonságát. A felbomlás után a keletre visszavándorolt hun törzsek
nem lettek "leigázva" az akkori szokások szerint, hanem az onogur birodalom vezető rétegébe olvadva tovább vitték a hun vérvonalat.
Előzmény: zabfaló (317)
zabfaló Creative Commons License 2008.01.29 0 0 317
Igen. Vmi filmet láttam, (Nat.Geo. vagy ilyesmin) ahol egy hatalmas emlékpark van a törökök őseinek emlékére. Sokkal nagyobb, mint a mi Ópusztaszeri emlékünk. No, ott hatalmas Attila-emlékmű, de több másnak is. Itt mesélte a vezető, hogy nálunk minden iskolás tanulja Attila hőstetteit az órán, a hunok leszármazottainak tartják részben magukat is, részben a magyarokat is. A törökök és a turániak unokatestvérnek számítanak ebben a körben, minket, magyarokat és a székelyeket is turáninak tartanak.A youtube teli van ilyesféle türk képekkel, zenével...
Előzmény: csörgő.morgó (316)
csörgő.morgó Creative Commons License 2008.01.29 0 0 316
"törököknél hatalmas az Attila-kultusz."

Ez érdekelne, miben jelentkezik a kultusz?
Egyébként beszéltem egy török nővel és azt mondta, hogy ott az Attila gyakori név
Előzmény: zabfaló (310)
Motun Creative Commons License 2008.01.28 0 0 315

Igaz igaz... keresztény volt, csupán gót származásu...

De ez (gót származása) rányomta bélyegét a hun vonatkozásu értekezésére.

Előzmény: ftonyo2 (314)
ftonyo2 Creative Commons License 2008.01.24 0 0 314
 

Erre nagyon jó példa Attila halála után száz évvel élt kikeresztelkedett gót Jordanes,

sokak által hitelesnek és  szakértőnek mondott feljegyzései, amit a hunokról írt....

 

 

Jordanesnek nem kellett kikeresztelkedni, mert nem volt zsidó. A pogányt ugyanis megkeresztelik.

 

Jordanest  nem tekintik hitelesnek és szakértőnek, csak ő az egyetlen nyugati későantik szerző, akitől számottevő mennyiségű történeti leirás maradt fenn. Amúgy jordanes Cassiodorustól másolt szintre mindent.

 

Ha Priskos rhétor szövegeit előbb ismerik meg nyugaton, akkor nem az a negativ Attila kép élne. (Priskos is pogány barbárnak tartotta Attilát, csak ő csodálta, és nem mellesleg kortársa volt)

Előzmény: Motun (289)
zabfaló Creative Commons License 2008.01.23 0 0 313
(www.delmagyar.hu) -egy mai cikk a Móra múzeum hun aranyairól...
zabfaló Creative Commons License 2008.01.18 0 0 312
Vannak szerintük a török népek és rokonaik a turániak. Ezek vagyunk mi és a székelymagyarok...
Előzmény: Motun (311)
Motun Creative Commons License 2008.01.18 0 0 311
A törököknél a magyarokat is rokonnak tartják ( mivel hogy ők nem szégyenlik hogy türk népek és a magyarokat is türköknek mondják.
Előzmény: zabfaló (310)
zabfaló Creative Commons License 2008.01.18 0 0 310
Például a törököknél hatalmas az Attila-kultusz.
Előzmény: Motun (309)
Motun Creative Commons License 2008.01.18 0 0 309
A témához vág hogy ismerik-e a hunokat külföldön akik a magyarok elött lakták a Km-ét
Előzmény: Aventinus (307)
zabfaló Creative Commons License 2008.01.18 0 0 308
off-szőke csaj volt, nem?-on:)
Előzmény: Carolus58 (306)
Aventinus Creative Commons License 2008.01.18 0 0 307
http://www.coolspace.hu/video/55b615fa963d35507c3045c9e1688902/

Egyébként kéretik nem offolni. :)
Előzmény: Carolus58 (306)
Carolus58 Creative Commons License 2008.01.18 0 0 306

off.

 

most hallottam:

 

Az Okosabb vagy mint egy 5-es amerikai verziójában az egyik kérdés az így hangzott:

 

milyen nyelven beszélnek abban az országban, amelynek fővárosa Budapest?

 

Az ottani 5-es secc-perc alatt firkálta a jó választ.

 

Az amerikai nőci, meg hangos morfondirozásba és csodálkozásba kezdett:

 

- hol is van Budapest?

 

- Komolyan mondja, hogy Európában? Európa az nem egy ország? Mi, hogy ott több ország van?

 

- milyen nyelven beszélhetnek arrafelé? gondolom, franciául...

 

stb, stb...

 

on.

Előzmény: Törölt nick (299)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!