Keresés

Részletes keresés

felvidek22 Creative Commons License 2007.01.09 0 0 4183
HB-Tatus!

Megkérnélek, hogy akkor nekem rezerváld a trencséni Szilvási Gróf téglát,ha még megvan. És ha véletlen hozzájutnál egy fölös Fischamed-eshez, az is kéne. És 2kulcs keresztezi egymást (padlástegla, ha jol emlékszem pécsről), az nemtudom kinek volt, de ha van még belőle, akkor nekem olyan kéne.
Egyebként amirol beszéltőnk Tatus, az a CLAYTON'S - GEM - TATA - PATENT feliratu tégla volt. Most már emléxel?

Még 1 kérdés. Ezt Vizkeleten hol lehet talalni?

vizkelet

Örülök hogy eljöttetek.
felvidek22 Creative Commons License 2007.01.09 0 0 4182
Hát az a fénymásolat bizony érdekelt volna. De gyugyerák, ha még megvan, akkor tedd férre nekem légyszives. Ugyis te leszel az első akit meglátogatok, mert te vagy a legközelebb. Nameg elugrok akkor Gyeneséhez is. Meg kicsit giberálok Abda felé,de lehet hogy csak tavasszal lesz belőle valami, habár ha ilyen jó idő lesz,kitudja??
Ma egy jót guberaltunk. :)))
LUDLUM Creative Commons License 2007.01.09 0 0 4181

Szeva!

 

Javallom, hogy az egyik példányt felvidék-nek vidd magaddal. Egyrészt neki biztosan nincs ilyen, .másrészt a csizmasarokra is talál utalást benne.

Előzmény: gyugyerák (4176)
tamtomi Creative Commons License 2007.01.09 0 0 4180
Üdv. cyness. Én sajnos nem tudom megmondani a felirat jelentését ,de a többieknek is sokat segítene ha meg tudnád mondani az országban merre találta édesapád a téglát.Megye esetleg város vagy falu.Így sokkal könnyebben beazonosítható lesz.
Előzmény: cyness (4178)
V.M. Creative Commons License 2007.01.09 0 0 4179

 

  Norbi!

 Ránéztem a relytélyes téglaképedre és egyértelműen egy gugoló a kezét hátranyújtó ember alakja jelent meg előttem, mint egy startoló úszó kicsit hátradölve. Lehet, ogy a tégla avalóságban másként mutat, de nekem kifejezetten

ember alak és nem irásjel. Elképzelhetetlen, hogy a tégla esetleg törökfürdőhöz

kapcsolódjon, netán sportolót ábrázoljon. Túl nagy fantázia ez?

 

 Üdv!

Előzmény: kks (4169)
cyness Creative Commons License 2007.01.09 0 0 4178

Sziasztok!

 

Édesapám gyűjti a pecsétes téglákat, és van neki egy olyan, amit nem tud beazonosítani. A felirat: S C N I

Ha valaki tud róla valamit, kérem segítsen.

Köszönöm!

Lymphater_az Alapító Creative Commons License 2007.01.09 0 0 4177

ha így elforgatom és megtükrözöm, és a bal meg alsó jelet egybeolvasom, akár egy örmány N (nu) betvet is ábrázolhat

ez persze merő spekuláció

viszont örményekkel elég jól állunk Kis Hazánkban (bennem is van némi hányad), a 18-19. században még írtak is örményül

 

örmény ABC:

http://en.wikipedia.org/wiki/Armenian_alphabet

 

üdv, lymph

gyugyerák Creative Commons License 2007.01.09 0 0 4176

4161

 

Sziasztok! A fenti számon ajánlottam egy fénymásolatot, illetve 2-őt, Ludlumnak köszönhetően megvan és van szabad préda.

Amúgy bocs Ludlum, a 4161ben rosszul klimpiroztam be a neved... ;c)

gyugyerák Creative Commons License 2007.01.09 0 0 4175

OFF

 

Szia Soma Mama, az én fiaim, Soma és Zalán, ikrek... A művésznő Soma neve nálunk is bekavar, de okítom a népet! Amúgy a nevek az Ősi magyar névtárből valók, mégha Zalán bolgár eredetű is, 950 éva magyarul "á"-val írják... ;c))

 

Soma és Zalán Papa

Előzmény: Soma mama (3590)
hb-tatus Creative Commons License 2007.01.08 0 0 4174

Norbival értek egyet én is (török ember még a látszatát is kerülte a kocsmának ill. kocsmázásnak, hisz' inni is csak éjjel mert, nehogy Allah meglássa). Meg aztán: ha valóban csak egy család maradt a településen, akkor kinek építettek volna vendéglőt?

A hosszú török uralom alatt többen helybéli nőt "vettek" el, gyermekük született, próbálták otthonossá tenni az ittlétet. Megsebesülve, megrokkanva, vagy csak egyszerűen megöregedve nem mindenki tudott/akart hazamenni Törökországba. Különösképp érvényes lehetett ez a félig magyar, félig török emberkékre. Így aztán a sereg kitakarodása után szinte mindenütt voltak visszamaradók, néhol többen is (Törökkoppány pl.). De: ezek már szinte asszimilálódtak, és emiatt csak részben lehet róluk, mint törökökről beszélni.

10 évvel a kitakarodásuk után emelt épületről nem lehet azt mondani, hogy azt a "törökök építették", még akkor sem, ha azt -mint a példa is feltételezi- valóban egy török építette.

Nem beszélve arról, hogy akkoriban a téglaégetés egyházi és nemesi jog volt.

Abban az időben ilyen formájú számok voltak "divatban" hasonló számokat égettek Kapuváron az Esterházy és Nádasdi grófok, Győrben némelyik várkapitány, pedig őket nem lehet török befolyással vádolni

 

Előzmény: kks (4169)
felvidek22 Creative Commons License 2007.01.08 0 0 4173
1690 - holnap amennyit találok,mindet elhozom,és név szerint becsomagolom, és ha meglátogattok, megkapjátok, addig rezerválom.
felvidek22 Creative Commons License 2007.01.08 0 0 4172
majd teszek, de most nincs fenykepezőm. lehet hogy ha holnap talalunk akkor tatus lefenykepezi és feltesz egy jobbat.
Előzmény: kks (4171)
kks Creative Commons License 2007.01.08 0 0 4171
Felvidek22 !

Az 1690-esről 1 jobb képet nem raknál föl ?!

köszönettel : Norbi
Előzmény: felvidek22 (4168)
hb-tatus Creative Commons License 2007.01.08 0 0 4170

szia!

Jó hogy fennakadtál rajta, asszem' tévedésemet kell korrigálnom: 1743 és 1783 között 40 éven át volt Zichy Ferenc a győri püspök. A téglád ebben az időszakban készült, tehát nem lehet Josephus a megfejtés. A kérdés tehát nyitott, mi lehet az I betű?

Lébényből több évből (1773, 74, 76) ismerek CI(J?)ZEI(J?) jelű darabokat. A betűk és számok elrendezése, formája megegyezik a CFZEI téglákéval. Csak érdekesség, hogy a Lébényhez közeli Tárnokrétin a Győrből ismerthez hasonló CFZEI 1778 tuglát leltem

Előzmény: gyugyerák (4163)
kks Creative Commons License 2007.01.08 0 0 4169
Szeva Felvidek22 !

Isten mentsen hogy vitatkozzak veled, de az "echte" törökök tudtommal nem ilyen írásjeleket használtak, ráadásul kocsmát meg végképp nem nyitottak, de az biztos, hogy aki ezeket csinálta, turbánossal még találkozott, és már ez a tudat is bizsergető !
( Az írásjelek ilyen jellegű cifrázása, - mint a tégládon - abban a korban jellemző volt. )











Én a szegedi Takaréktár u.-ban, ahol kb. a valamikori vár sóraktárai voltak, a boltozott pince maradványinál a köv. téglákat találtam. Létezik állóban is. Ezek a krix-karxok inkább hasonlatosak a számomra a török írásjelekre, de megkérdeztem turkológus prof.-ot, és azt mondta, hogy nem tudja értelmezni őket.
Vagy a prof. nem ismerte a kb. 400 évvel ezelőtti "szögedi szlenget", vagy az akkori törökök nem tudtak írni ? ( Na ez csak 1 gyönge poén volt. )














Ugynaz a tégla, csak a felirat kiemelve.










Februárban szívesen ellátogatnék Hozzád, üdv :

Norbi
Előzmény: felvidek22 (4154)
felvidek22 Creative Commons License 2007.01.08 0 0 4168
sőt,ha tudnatok holnap jönni,az nagyon jo lenne,mert eljöhetnétek reggel is,és elvinnélek titeket magyerre a pax 1832 -es, SL , 1839, pax,aztan az ami ugy néz ki minta tihanyi apatsagos koronával de nem az, Első komáromi, ezekért megyerre elmehetnénk, meg a koronás eszterhazyakat is megnézhetnénk tallóson GEA, GEM, EA, + pár darab van nekem is, még a nagyudvarnoki 1690, gkj, HM. gondolom akkor már megérné eljönnötök. irjatok. Én holnap reggeltől ráérek. Mit szoltok ?????
felvidek22 Creative Commons License 2007.01.08 0 0 4167
Szia Ludlum. Egy kérdésem lenne. Az a csizmasarkas téglám, sacc/kb mikori lehet???
előre is köszi
Előzmény: LUDLUM (4149)
felvidek22 Creative Commons License 2007.01.08 0 0 4166
sziasztok. irtam mailt én is. Megkaptam. A nagykiflisre irjatok mindig. olvassatok el. fontos. es irjatok vissza, vagy ide, vagy mailre.
Előzmény: hb-tatus (4164)
lili84 Creative Commons License 2007.01.08 0 0 4165

Sziasztok!

Nagyon sok minden szépet, jót kaptam tőletek! Mindenkinek mégegyszer köszönöm! Csütörtökön megyek Kádár Józsi bácsihoz, ha valaki üzenne, átadom! Találtam két fajta pecsétes téglát a kerti építményünkben! Kicccsit minimál, de azért pecsétes!:)

Üdv! Lili

 

T IIIV IIII

hb-tatus Creative Commons License 2007.01.08 0 0 4164

szia Felvidék22!

Tegnap feladtam két, ma egy mélt a címedre. A tegnapiból az egyik az imént visszajött. Lehet, hogy a többit sem kaptad meg?

Előzmény: felvidek22 (4159)
gyugyerák Creative Commons License 2007.01.08 0 0 4163

Sziasztok!

 

Van itt valami, ami sokszor szerepelt, de van már megfejtés? És is felraktam, de akkor még rossz megfejtéssel:

 

Cyperus és Pisti66 is írt róla, Tatus megfejtése:

Comes Iosephus Zichy Episcopus Iauriensis

 

Szerintem is "i" a vége, nem "L" - itt látható a pont az I tetején.

Szóval jó ez a Zichy magyarázat? Nem találok semmi mást.

kösz

 

 

gyugyerák Creative Commons License 2007.01.08 0 0 4162

Szia!

 

Tatus írt mélt a rendes címedre. Megjött? Mennénk szerdán...

Előzmény: felvidek22 (4159)
gyugyerák Creative Commons License 2007.01.08 0 0 4161

Sziasztok!

 

Ma megkaptam Lundumtól Lővei Pál: Győri téglák és téglabélyegek tanulmányát, 1983.

Lefénymásoltam, van 2 extra kópiám, mint bizonyára tudjátok több mint 200 oldal több száz rajzzal.

 

((A jogvédelmi részét nem ismerem, ha hülyeséget csináltam szóljatok. ))

 

Szóval felajánlom a 2 pld-t.

 

 

orca75 Creative Commons License 2007.01.08 0 0 4160

orcáról sem elfelejtkezni ám!

 

:-)))

Előzmény: felvidek22 (4159)
felvidek22 Creative Commons License 2007.01.08 0 0 4159
gyugyerák, be-ri.

kössz mindkettötöknek a hozzászólást. Ennyin kéritek? Hát akkor holnap, vagy holnaputan elmegyek,és hozok,ha talalok még.
be-ri Creative Commons License 2007.01.08 0 0 4158

Szia felvidek22!

 

Üdv a csapatban!

Gyönyörű, eddig ismeretlen téglákat raktál fel. Köszönöm az invitálást, amint lehet sort kerítek egy kis kirándulásra arra felé. 

Az 1690-es téglára az én szívem is fáj, úgyhogy ha találtok mág, gondoljatok rám is.

Köszi.

Be-ri

 

Előzmény: felvidek22 (4154)
felvidek22 Creative Commons License 2007.01.08 0 0 4157
Üdvözletem!
Vágfarkasdon még nem jártam, és még hasonlót sem láttam sehol, sajnos. Még csak 1éve kezdtem a téglagyűjtést, nincs olyan nagy gyüjteményem 425 fajtám van. Ugyhogy még annyira nem jártam be a környéket.
Előzmény: hb-tatus (4153)
gyugyerák Creative Commons License 2007.01.08 0 0 4156

Szia!

 

én győri vagyok, szeretnék menni!

Egyrészt Tatust még nem ismerem, másrészt szerintem a törökök nem álltak meg annál a vonalnál, amit a térképeken történészeink berajzoltak.

Mint ahogy flamand irás is van arról, hogy lovas-nyilas harcosok üzték el az északi hordákat egy faluból, jóval 900 előtt... pontos rajzok magyar/hun őseinkről.

 

De ha nem haragszol hadd legyek népnevelő igy ismeretlenül, remélem nem veszitek rossznéven: "a kivétel erősíti a szabályt" egy félrefordítás eredménye és ha belegondoltok nem is logikus.

Latintanárom szerint a jó fordítás: "A kivétel próbára teszi a szabályt".

kösz, írok a méledre

 

Előzmény: felvidek22 (4154)
hb-tatus Creative Commons License 2007.01.08 0 0 4155
Ez meg a véneki és koroncói
felvidek22 Creative Commons License 2007.01.08 0 0 4154
kks !
Hát igen,de olyan biztos vagy benne hogy mindenki 1-től 1-ig elment???? Amúgy mi is meglepődtünk, mikor mondtak,hogy az egy török épület, ami összedőlt, mert csallóközig állitolag nem jöttek el a törökök. De a kivétel erősiti a szabályt alapon gondoltam egy probát megér hogy utánakérdezgetek a faluban. 70 körüli nénike és férje mondta, hogy az ő anyukája mesélte neki a következőt, aki Kőzségi hivatalban -(egykori faluház)- dolgozott.biztosan volt ott valami feljegyzés,onnan tudtatja. Mikor kivonultak a Törökök, akkor ez a család (csak ez az egy csalad volt a faluban) nem hagyta el az országot, és később kocsma szerűségű vigadót epitettek, és ebből éltek. Nem lehetetlen. Bár lehet hogy kitaláció,-gondoltam én. az 1900as években 2x felujitottak,aztan 1970től gazdátlanul állt. Beázott,és 2006ban dőlt éssze a tetőszerkezet,és a felső szint. Szóval ezek utan kértem engedélyt, hogy bemehessek,furdalt a kiváncsisag. lemásztam a pincébe,és az a jellegzetes ivelt boltozat mindenhol, furcsa tortaszelet alaku téglák, pecsét nélkül. Nagyon szép látvány.Boltives falak. De ami a legfurcsabb jel, azt ti is láthattátok. A törökökre volt jellemző az ivelés. Mint a kardjuk is. Nézzétek a 6-osnak és a 9-esnek a szárát. és a G betűt. Nameg az évszám. Szerintem ennyi véletlen egyben???? hát. szerintem van valami alapja amit a nénike mondott! Ha HB-Tatus eljön,és még meglesznek a romok,akkor megmutatom neki a pincét. Sőt a saját pincémbe is meghivom 1kis itókára. És nem csak HB-Tatust, bármelyikőtöket szivesen látom, ha erre jártok.

Kimeritő volt a válasz kks????
Előzmény: kks (4150)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!