Keresés

Részletes keresés

Never Man Creative Commons License 2015.02.09 0 0 174

De biztos nem szeretnék elhagyni az itt született gyerekeiket.

Előzmény: Törölt nick (172)
halkergető Creative Commons License 2015.02.09 0 0 173

Talán az "otthonülőket" képezni kellett volna, hogy legyen használható szaktudásuk, és akkor be tudnák tölteni az üres munkahelyeket.

Volt erre az országnak már 25 éve, hogy ezt megtegye!

Ami pénzt ez az ország a szakképzetlenek képzésére az elmúlt negyedszázadban elköltött, az alapján már kéne lenni valami látszatnak. De nincs látszata!

A jelek szerint ablakon kidobott, vagy lenyúlt pénz lett a ráfordításból!

 

Te nem olvasol mostanában híreket? Arról zeng a qrmánypropaganda, hogy nincs segély, hanem munka van! Akkor a termelt érték milyen hasznát viszik el a nem létező segélyezettek? Hmmmm?

Előzmény: ELŐRE! (171)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.09 0 0 172

A bevándorlás akkor jó, ha munkaerőhiány van.

 

Én akkor sem tartom jónak.

A munkaerőhiány megszűntével menjenek Isten hírével, ahonnét jöttek?

 

 

Előzmény: ELŐRE! (171)
ELŐRE! Creative Commons License 2015.02.09 0 0 171

A bevándorlás akkor jó, ha munkaerőhiány van. Addig, amíg a saját országunkban lévőket nem tudjuk megtanítani dolgozni, mikozben tömegével vannak betöltetlen munkahelyek, addig nincs pozitív eredményű tömeges bevándorlás, mert az othhonülők elviszik a termelt érték hasznát segély formájában.

 

A munkaalapú társadalom elvének egyenes következménye a fenti megállapítás, és Orbán véleménye is.

 

az olyan országok, mint mi, csak így élhetik túl. Mert a gazdagab országok nem kérnek a mi hátrányos helyzetű problémáinkból.

versesvili50 Creative Commons License 2015.02.09 0 0 170

Ha napi ezren jönnek, az bizony probléma. Még akkor is, ha 99%-uk tovább is akar menni. 

panthera negra Creative Commons License 2015.02.09 0 0 169

Egyszeri 5 milliárdot kapott Gadhafi látogatása eredményeként Berlusconinál. 

.

Líbiából a terrorizmus és a polgárháborús helyzet miatt van kivándorlás (főként Szicília), amúgy ha béke lenne Afrika harmadik leggazdagabb nagy-országa lehetne az olajvagyon miatt. (Saud-Arábia és Oman után).

Előzmény: allaid (163)
panthera negra Creative Commons License 2015.02.09 0 0 168

168

 

 

(írj egy számot topik?)

Előzmény: SzJ2 (167)
SzJ2 Creative Commons License 2015.02.09 0 0 167

166

Előzmény: King_of_Giants (161)
SzJ2 Creative Commons License 2015.02.09 0 0 166

Mindegy . Csak hozzank ne jojjenek.

Előzmény: allaid (158)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.08 0 0 165

Magas kerítést a határra.

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.08 0 1 164

Könyörtelen ? Kikkel ?

 

Az a baj, hogy legtöbbjük(sőt szinte mind) európai mércével képzetlen és tanulatlan, de a hivatalos indoklás szerint épp a képzett és a hajlandó munkaerő miatt van igény rájuk az EU-ban és ezért vannak tárva-nyitva a határok. Ehelyett csak anyanyelvüket beszélik és max. még az arabot pl. a fekete afrikaiak is.
Odahaza nem tudtak/tudnak egy prosperáló országot építeni kultúrális és genetikai okokból, itt se fognak tudni. Még a Demján is azt mondta, hogy pár évtized és az európai országok kb. Marokkó szintjére süllyednek.

Előzmény: egy hazafi (-)
allaid Creative Commons License 2015.02.08 0 0 163

aha....akkor ok. de szerintem azért is kell majd fizessenek ha azt akarják, hogy itt tartsuk a határátlépőket.

Khadafi Líbiája ha jól tudom több mrd eurot kapott évente erre és most nem tudom mennyit kap pl Olaszország.

Előzmény: Törölt nick (162)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.08 -1 0 162

Nem a nyugat. Az unió a schengeni egyezmény szerint a közös költségvetésből.

Előzmény: allaid (160)
King_of_Giants Creative Commons License 2015.02.08 0 0 161

Ezt már Kanadával Ljátszották honffytársaink

Mire észbekaptak kifizettek egy halom szoc.segélyt nekik

Előzmény: SzJ2 (156)
allaid Creative Commons License 2015.02.08 0 0 160

Nem tudja valaki? Fizet nekünk egyáltalán a nyugat valamit a zöldhatár őrzéséért?

allaid Creative Commons License 2015.02.08 0 0 159

Nem probléma, meg is szüntetném a zöldhatár ellenőrzését hanem szegeden állandóan állna egy vonat szerelvény ami mikor megteleik akkor irány a szabad világ.... Bécs, mert ugyebár munka is van, demokrácia is, multikulturális meg stb..... (-:

allaid Creative Commons License 2015.02.08 0 0 158

Csak éppen az otthon maradásnak az a veszélye, hogy akkor ott kényszerítenek ki valamit, akár új vasfüggönyt aminek a védelme alatt felépül a saját ipari társadalmuk. A keleti block is a nyugat gyors bedőlését okozta volna már ha fennmarad.

Előzmény: SzJ2 (156)
SzJ2 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 157

Mert a liberomokus felfogas szerint e l o r e nem feltetelezheted senkirol hogy itt akar maradni , tehat be kell engedni ha vizummentes orszagbol jon. Ezen az segitene ha senkinek nem fogadnak el a menekult statuszert valo kerelmet csak otthonrol! ( a gazdasagi menekulteket, a haborus orszagokbol persze mas)

Előzmény: Törölt nick (155)
SzJ2 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 156

"Pristinában az a hír járja - tették hozzá a jelentésben -, hogy Németországban a menedékjog iránti kérelem elbírálása igen hosszú ideig tart, és a menekültügyi szociális ellátás ezekre a hónapokra "jó megélhetést biztosít". A fővárosi kocsmákban így az az első számú téma, hogy ki mikor indul Németországba. "

 

Ugye a nacikoknak kellene lepni hogy semmifele menedekjogi kerelmet nem lehet beadni , csak az otthoni , illeto orszag( jelen esetben Nemetorszag) nagykovetsegen. Hatha igy otthon lehetne tartani az emberek legalabb egy reszet! Aki meg megis megprobalja , az irany vissza!

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.08 0 2 155

Én az egészet nem értem. Ha mindenkit be kell engedni, akkor miért volt annak idején feltétel a schengeni határ kiépítése? Ez most akkor milyen baromság? Ilyen alapon aki átlóg a schengeni határon, azt miért kel babusgatni? Hiszen állítólag be van az egész szakasz technikázva, mert különben nem léphettünk volna be ebben a "biztonságos övezetbe". Aztán még egy dolgot nem értek. Ha ezek a menekülők nem Magyarországra jönnek, akkor (ha már itt vannak), miért rángatjuk le őket a vonatról? Ha Brüsszel annyira ellene van, akkor irányítsuk őket egy különvonattal egyenesen Belgiumba. Vagy ne engedjük őket be, vagy pedig (ha nem akarunk balhét) engedjük őket tovább a fenébe, hogy OTT OKOZZANAK BAJT, ne nálunk. Fel sem tudom fogni ezt a béna elvtelenséget.

King_of_Giants Creative Commons License 2015.02.08 0 0 154

Kirekesztés ügyben 1et értünk

:)

Előzmény: baculum (153)
baculum Creative Commons License 2015.02.08 0 0 153

:-) elszaladtam egy kicsit

 

:-)  de látod ha csinálnak valamit az a baj, ha nem akkor az, egyébként ez a vallásszabi elv itt bukik meg ezen a ponton

 

gondolom ebben egyetértünk

Előzmény: King_of_Giants (151)
baculum Creative Commons License 2015.02.08 0 0 152

régebben olvastam róla, és egyébként egy komoly belső társadalmi problémát is okozott állítólag, mivel gyakorlatilag szétszakadt az algériai társadalom a tanult arabokra és a tanulatlanokra - a komolyabb iskolák mind keresztény ( de szerintem júdaista is ) ideológia szerint mentek, amire esélye sem volt egy szerencsétlen csóró tevehajcsárnak

 

nem a vita miatt, nyilván súlyosan diszkriminált törvények voltak ezek, de prevenciós célból hozták

 

ma meg megszüntették érthetően, viszont itt az eredménye - na ennyi a nagy veszekedésről :-DDD

Előzmény: King_of_Giants (148)
King_of_Giants Creative Commons License 2015.02.08 0 0 151

Aludtál idáig és még nem vagy elég éber?

Még a végén offolással is +vádolsz :)

 

Miféle terelés a valódi témátol?

Fr.o. és bevándorlás

Hol itt az elterelés?

 

 

Előzmény: baculum (150)
baculum Creative Commons License 2015.02.08 0 0 150

te fogadod el tőle ? :-))) na röhögtess ki, szalmabáb voltál és terelés a valódi témától

 

:-DDDD

Előzmény: King_of_Giants (148)
baculum Creative Commons License 2015.02.08 0 0 149

"29 csoportban összesen 250-nél több határsértőt fogtak el a járőrök két nap alatt Bács-Kiskun megye déli részén – közölte a megyei rendőr-főkapitányság sajtószóvivője pénteken."

 

az a szerencséjük hogy 2015-öt írunk és a magyar rendőrség fogta el őket, mert ha pár száz évvel ezelőtti szépapámék fogták volna el őket, akkor már el lennének ásva a homokos talajban, vagy a fán lógnának - ezt valahogy jó lenne ha tudatosítanák magukban  -  mivel ők azért kapták a birtokaikat és a független bíróságokat annak idején a török után...

 

:-))))

Előzmény: liberális demokrata (127)
King_of_Giants Creative Commons License 2015.02.08 0 0 148

Nem, mos'már nem fogadom el a kimagyarázkodásodat

:))

Nem tudtam róla hogy anno volt ilyen trv-ük

 

Egész Afrika elnyerte a függetlenségét, utoljára tán D.Afrikai Unio

Nézzük meg hol tartanak ma a gyarmatositók nélkül. Mindegyik furakszik a volt gyarmattartó országba

Függetlenek lettetek tartsátok el magatokat!

 

Azok a segélyek amik oda mennek csepp az óceánban, csak a saját lelkiismeret +nyugtatására jó

Sajnálom őket amikor látom  akár a falvaikat vagy a menekült táboraikat, de úgy gondolom fölösleges népség/még ha erre fel is jajdulnak sokan/

Természetesen az ottani felső réteg ott is dúskál a javakban

Előzmény: baculum (147)
baculum Creative Commons License 2015.02.08 0 0 147

"De idézem a hatályost, keresd ki Fr-ot"

 

én pedig arról beszéltem, mi VOLT mielőtt az ilyen bohóc, senkiházi, jöttment, gyökértelen alakok - akik gyakorlatilag ügynökök - bele nem rondítottak az egészbe

 

tehát a mostani "institute" általi magyarázvány előtt is volt élet Franciaországban, de a többi államban is

 

ezzel pontosan azt a hihetetlen erkölcsi, anyagi, morális, társadalmi károkozást támasztottad alá, ami ebből következett - és remélem egy napon feleni fognak az elkövetők

 

mégegyszer a mi a kartárssal a múltbeli dolgokról szóltunk, ami előbb volt mint a jelen, mivel ahhoz hogy ezek a fattyak foganjanak, hanyat kellett hogy lökjék a kedves édes anyukájukat

 

:-DDDDDD

 

(most értem gép közelébe és sajnálatosan ezért a késedelmes válasz, de remélem nem bánod, mert ami késik az nem múlik :-))))   )

Előzmény: King_of_Giants (111)
egy hazafi Creative Commons License 2015.02.08 0 0 146

"Kiharcoltatták a szabadságukat az USA és NATO segítséggel, majd kikiálltották a független Koszovót, aztán nem tudnak mit kezdeni vele és menekülnek onnan."

 

Azért a függetlenség még mindig elfogadhatóbb alternatíva, mintha halomra gyilkolnának a szerbek.

Az már más kérdés, hogy úgy látszik, gazdaságilag nem bírják felvirágoztatni magukat; ez a rossz vezetés miatt van és nem azért, mert mintha nem lenne lehetőségük rá.

 

"Miért is ismerte el a nyugat, USA nyomásra? Szerbia területi egységének sérthetetlensége smafu?"

 

Ugyan már, inkább örülnünk kéne a szomszédos területrabló országok széthullásának. Tudod, legszebb öröm a káröröm, nameg hátha visszacsippenthetünk idővel valamit abból, ami a miénk volt.

Előzmény: liberális demokrata (133)
egy hazafi Creative Commons License 2015.02.08 0 0 145

Azt a dokumentumfilmet én is láttam. De vajon eleve ilyen igénytelen és bűnözőhajlamú menekültek jönnek, vagy a sanyarú körülmények teszik őket ilyenné?

Előzmény: King_of_Giants (139)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!