Keresés

Részletes keresés

Tzsike Creative Commons License 2007.01.22 0 0 142

Szia!  A pillangóval kapcs írok  Kérlek küld a mintákat a köv .címre: stiszai@freemail.hu

 Köszi

Előzmény: szorsolya (138)
omimanó Creative Commons License 2007.01.22 0 0 141

Sziasztok!

 

Tanácsot szeretnék kérni Tőletek. Egy 80*120 kocka (azaz kb. 15,5*24,5 cm) nagyságú képet szeretnék kihímezni keresztszemes öltéssel. Egy fényképet alakítottam át a segítőkész topiklakóktól kapott progik segítségével.:-)

 

Szóval:Ti be szoktátok avatni a kongrét, ill. aida vásznat, amire hímeztek?Egyáltalán fontos kimosni a hímzés előtt és után?Nem deformálódik el akkor a kihímzett minta?

A másik, hogy Ti használtok hímzőkeretet?Mert ez elég nagy kép, és nem fogná be az egészet, de nem tudom, hogy a kihímzett területre is rá lehet-e csatolni következmények nélkül? Nem bolyhosítja ki a fonalat? Olyat is olvastam, hogy olyan mély nyomot hagyott az anyagban, hogy mosás , vasalás után sem jött ki a nyoma.

HA nem használom a keretet, és középen kezdem, nem "csúszik" majd el a minta?

 

Még egy apróság:Kezdeni és befejezni milyen bombabiztos öltés tippetek van, hogy ne jöjjön ki a fonal?

 

NAgyon köszönöm előre is a segítégeteket.

 

Omi

zsongika Creative Commons License 2007.01.21 0 0 140

Sziasztok!

 

Többen kértétek tőlem azt a programot, amivel fénykép alapján lehet képet kivarrni. Egyszerűbbnek találtam, ha adok egy elérési útvonalat, ahonnan le tudjátok menteni, mint hogy e-mailben küldjem. Íme:

 

http://www.pbt.hu/bea/photox.rar

 

Fontos infó, hogy egyelőre ez csak ideiglenesen van itt, majd ha les időm, akkor megcsinálom rendesen az oldalt.

 

Addig is, jó varrást :)

 

Greylupus Creative Commons License 2007.01.21 0 0 139
Sziasztok,
Én még teljesen új vagyok ebben a topicban és a keresztszemezésben is - még csak egy-két pici képet csináltam.
Viszont megakadt a szemem ezen a fotóból képet programon. Nekem vadászgörényeim vannak, akiket szivesen megörökítenék ilyen keresztszemes képeken is, de sajnos görényes mintát nem nagyon találok.
Nagyon örülnék, ha ezt a programot át lehetne valamilyen módon venni - esetleg ha én is megkaphatnám, hogy honnan lehetne letölteni. A mailcimem: greylupus@chello.hu

Köszönöm

Kriszti
Előzmény: zsongika (113)
szorsolya Creative Commons License 2007.01.21 0 0 138
És még ilyen pillangó is van:
Előzmény: Tzsike (136)
szorsolya Creative Commons License 2007.01.21 0 0 137

Szia! Én ilyen pillangókat tudok felajánlani. Ha érdekel, adj email címet és küldöm.

Orsi

Előzmény: Tzsike (136)
Tzsike Creative Commons License 2007.01.20 0 0 136

Üdvözlöm a topikon lévőket!

Sokféle kreatív technikát kipróbáló  pedagógus vagyok. Segítségeteket szeretném kérni :  pillangó mintás "dolgokat "készítek most különböző technikákkal  ehhez keresek olyan mintát amit többféleképpen is lehet használni. (  keresztszemes Üvegfestés, Tiffany, kötés, horgolás,

Előre is köszi! 

szorsolya Creative Commons License 2007.01.20 0 0 135
Sziasztok! Na megnéztem a progit jobban, menteni nem lehet benne, mivel demo, de megnyomjátok a Print Screen-t (F12 mellett), megnyitjátok a Paint-ot, beillesztés és úgy el lehet menteni. Én tegnap este ezt a képet csináltam vele... Sógornőm testvérének a kisfiának lesz szülinapjára.
Előzmény: szorsolya (134)
szorsolya Creative Commons License 2007.01.19 0 0 134

Köszi! Már válaszoltam is rá.

A többieknek is mondom, találtam egy frankó kis progit. Alapból benne van a Venus és a Puppets is. Demováltozat, de egész jónak néz ki. Azt még nem tudom, hogy menteni lehet-e benne. A link: http://www.stitchcraft.com.au/demo.htm

 

Jó éjszakát mindenkinek!

 

Előzmény: omimanó (133)
omimanó Creative Commons License 2007.01.19 0 0 133

Szia!

 

Dobtam Neked privibe mailt!

 

Üdv:Andi

Előzmény: szorsolya (130)
szorsolya Creative Commons License 2007.01.19 0 0 132
De hülye vagyok... hehehe persze, hogy megkaptam! Kikészít ez a szabadság!
Előzmény: edinacs2 (125)
szorsolya Creative Commons License 2007.01.19 0 0 131
át tudnád küldeni nekem is a progit? vagy legalább azt, hogy honnan lehetne letölteni? mert én nem találtam meg sehol... :(
Előzmény: zsongika (124)
szorsolya Creative Commons License 2007.01.19 0 0 130

Szia! Sajnos a te emailod nem kaptam meeeeeg.... :S Zsongikáét igen, már válaszoltam is rá.

Omimama: érdekelnének a japán minták is.

Köszi!

Orsi

Előzmény: edinacs2 (125)
minni27 Creative Commons License 2007.01.19 0 0 129

Szia!

 

Én sem boldogulok a Pcstitchel! Sajnos, pedig nagyon sokat próbálkoztam vele!

Valakinek van hozzá használati ötlete esetleg?

Előre is Köszönöm

Előzmény: omimanó (121)
minni27 Creative Commons License 2007.01.19 0 0 128

Szia!

 

Esetleg nekem is eltudnád küldeni a Photo-Xpro programot? Nagyon hálás lennék érte!

minni_820327@hotmail.com

 

Nagyon szépen köszönöm előre is!

 

Ha valamire szükséged lenne valamilyen témában anyagra szóljál!

 

Köszi mégegyszer!

Előzmény: zsongika (124)
zsongika Creative Commons License 2007.01.19 0 0 127

Szia Orsi!

 

E-mail ment :)

 

B.

Előzmény: szorsolya (123)
omimanó Creative Commons License 2007.01.18 0 0 126

Szia!

 

Körülnéztem, de sajna kimondottan egyiptomit nem találtam. Illetve egy terítő van, amit egyiptomi név alatt fut, és virágok vannak rajta. DE szerintem te nem ilyenre gondolsz. Távol-keleti mintákat találtam inkább, kínai, ill. japán. HA érdekel, szívesen küldök. Meg van egy térkép, ami szerintem nagyon szép.

üdv:Omi

Előzmény: szorsolya (123)
edinacs2 Creative Commons License 2007.01.18 0 0 125
Orsi!

Írtam neked mailt! :)

Dina
Előzmény: szorsolya (123)
zsongika Creative Commons License 2007.01.18 0 0 124

Szia!

 

A fényképet egy Photo-X Pro nevű programba vittem be, és a program maga elkészítette a leszámolható mintát és a színkódot. 20 színnel készült, de készülhetett volna többel is.

 

A dícséretet köszönjük :)

 

 

Előzmény: omimanó (121)
szorsolya Creative Commons License 2007.01.18 0 0 123

Szia! Lenne esetleg egyiptomos mintád? Kicsit egyiptommániás vagyok és sehonnan nem tudok szerezni mintát. :( Előre is megköszönném. Az emailcímem kicsit lejjebb olvasható.

Orsi

Előzmény: omimanó (122)
omimanó Creative Commons License 2007.01.18 0 0 122

Szia!MEgkérhetnélek, hogy küldd át nekem is a használható programot ?

Nagyon-nagyon köszönöm.

 

Van nagyon sok leszámolós mintám, szívesen cserélek, küldök, akinek kell.

Előzmény: -Lujza- (100)
omimanó Creative Commons License 2007.01.18 0 0 121

Sziasztok!

 

Engem is nagyon érdekelne, hogyan lehet puppes fonnalat beletenni a programba.

Szeretném kivarrni a KISfiam fotóját, de nem tudom hogyan lehet a PCSticheel átalakítani mintává. Próbáltam,. de reménytelen. NEm tudna valaki segíteni?

 

 mail címem nyilvános azt hiszem. omi28kukacfreemailponthu

 

Szeretnék gartulálni a kislány fénylépének kivarrásához. GYönyőrű a munka is és a kislány is. Ezt a PCSTICHben alakítottad át?

 

KöSzi, Omi

szorsolya Creative Commons License 2007.01.18 0 0 120

Megtudhatom én is, hogy lehet bele puppetset rakni? Én is azzal varrok...

szoke.orsolya@gmail.com

Köszi szépen előre is!

Előzmény: -Lujza- (117)
szorsolya Creative Commons License 2007.01.18 0 0 119

Köszi! :D

Nem ismerem az oldalt, de mindjárt ráindulok... :)

Előzmény: zsongika (116)
zsongika Creative Commons License 2007.01.18 0 0 118

Lujza, engem érdekel.

Most éppen egy Susanna nevű újságból viszek be a programba egy mintát. Ha kész vagyok, feltöltöm.

 

Előzmény: -Lujza- (117)
-Lujza- Creative Commons License 2007.01.18 0 0 117

Zsongika ez az oldal nagyon jó, nekem is tetszik! Ha tudsz még hasonlót beírhatod:)

Ja, és rájöttem, hogyan lehet a psstitch-be betenni a puppets fonalakat, ha valakit érdekel elmondom.

zsongika Creative Commons License 2007.01.18 0 0 116

Szia!

 

Nagyon szépet varrsz az unokaöcsédnek. Ismered a http://www.cross-stitch-board.com/index.php oldalt? Itt regisztrálni kell, és ingyenesen le lehet tölteni mindenféle jófej mintákat. Nekem a babybook tetszett nagyon, amiben sok fús minta is van (pl. kisvonat, traktor, helikopter, stb.)

 

Indiánost sajnos nem találtam...

 

 

Előzmény: szorsolya (115)
szorsolya Creative Commons License 2007.01.17 0 0 115

Szia! Köszi a dícséretet.

Valahonnan majd megszerzem...

Tök jók azok az indiánok is... biztos jól néznek ki.

Én most jelenleg egy magasságmérőn dolgozok az unokaöcsémnek. Jelenleg így állok:

ez volt az első kép róla.közelről a rakétaaz alja...autótricikli
Előzmény: minni27 (112)
zsongika Creative Commons License 2007.01.17 0 0 114

Köszönöm a segítséget!!! :)

 

Előzmény: Ariadnee (111)
zsongika Creative Commons License 2007.01.17 0 0 113

Na, szóval akkor egy ilyen volt, ilyen lett:

 

 

dorkadorka1

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!