Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.06.17 0 0 76725

Mit is csináltál...

 

Ja megvan!

Elkezdtél magyarozni és fórumtagokat ekézni.

Csak mert neked nem tetsző választ adtak/adnak.

 

Hmmm?

Előzmény: zsolt kis100 (76719)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.17 0 0 76724

Mert azt tuti nem fogja kidobni a gugli hogy mennyiért csinálnak kint egy lakást.

Dehogynem...

Előzmény: zsolt kis100 (76715)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.17 0 0 76723

Nos, ha diplomamunka íróként ezt az infó sort

nem találja meg önállóan pár óra alatt az interneten,

akkor

sajnos nem érett még arra a diplomára...

 

Hisz képtelen az önálló adatgyűjtésre is.

Ami ez egyik alapkészség kéne, hogy legyen!

 

Tudod, google és pl. 

 

electrician salary norway

 

...és lőn csoda :-)

Előzmény: zsolt kis100 (76712)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.06.17 0 0 76722

"Nem is értem hogy miért ne lehetne diplomamunkához ilyen adatokat gyűjteni,"

 

Mert NEMLÉTEZHET olyan témájú diplomamunka, amihez MIND AZ ÖT adatcsoportra szükség van

viszont egy, a területre készülő vállalkozásnak pont ezekre az adatokra van szüksége.

 

"ez az igazi magyar mentalitás,"

 

Az igazi magyar mentalitás: ravaszkodással ingyen megszerezni információkat, hozzáértő szakember becsületes megfizetése helyett.

Előzmény: zsolt kis100 (76712)
ficere50 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 76721

Nálam kétféle kondi létezik: 1. Zárlatos, ahol semmiképpen nincs értelme még a kérdésnek sem. Zárlatra bármit is feltenni                                                     értelmes kérdés? Elektrolitikusoknál nem is igazán jellemző a tök zárlat. Inkább durrannak, ha                                                   tényleg elko.

                                           2. Kapacitásvesztett, ahol nem szakszerű a párhuzamos kötés, az általam írtak miatt. Itt az ESR                                                   megnő, vagyis kiszáradás áll fenn. (Lehet szakadt is.)

                                              Ezt neveztem "rossz kondi"-ként...

 

Ki az a naív, aki zárlatra bármit is párhuzamosan kötne (?), mert ezt el sem mertem hinni.

 

 

Bár cosbeta feltételezte...(rólam) Puszta jóindulatból.

Előzmény: cosbeta (76704)
zsolt kis100 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 76720

Viszont ez egy fórum, szóval szerintem zárjuk is le mert csak elfajulnak a dolgok. Köszönöm azokat a válaszokat akik eddig olyat írtak, ha esetleg tud még valaki valami hasznos infót azt megköszönöm. Ennyi.

zsolt kis100 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 76719

Jhano, mit is csinálok Én? Összegezném hogy átlásd a dolgokat,

- egy villanyszerelési fórumon feltettem egy kérdést

- erre általában olyan választ vár az ember ami a kérdésre vonatkozik

 persze hogy így reagálok ha megvádolnak olyannal ami nem igaz, pont ezért is mertem kiírni ide ezt mert eddig nagyon sok mindenben segítettek itt sokan. Tény és való.

Te is elgondolkodhatsz a hozzáállásodon, mert elég alpári, Én csak kiálltam magamért mert ha nem tudnak választ adni a kérdésre akkor nem is kell válaszolni rá, ez ilyen egyszerű. Egy kicsit átléptél egy határt szóval vissza is vehetsz. Kár is hogy kiírtam, mert látom segítséget nem úgy kap az ember ahogy azt elvárja, még ha rosszul is fogalmaztam meg és félreérthető voltam akkor sem így kell reagálni a dolgokra. Persze most az jön hogy Én is rosszul reagáltam stb de ok okozat, na. Amúgy meg szerintem ha visszaolvasod ennyire nem ment el a ilyen rossz irányba mint ahogy te reagáltál.

Előzmény: Jahno (76717)
Jahno Creative Commons License 2017.06.17 0 0 76718

Ez mondjuk valóban csöppet másnak néz ki, elmúlt 20 évben láttam pár diplomamunkás kérdést, bár utána az elkészült anyagot csak 2 helyről kaptam vissza. Engem az is érdekelni szokott.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (76708)
Jahno Creative Commons License 2017.06.17 -1 0 76717

"Nem hiába ez az igazi magyar mentalitás, nem a segítő készség hanem egyből mindenben a rosszal látni, kötözködni stb."

 

Te ispont ezt csinhálod, szóval engedd már meg így pár itteni jó arc nevében, aki csak kitermelt pár ezer hozzászólást és rakott be magyarázó ábrát, vagy idézett szbaványt, hogy takarodj a bús picsába za ilyen hozzáállással.

Előzmény: zsolt kis100 (76712)
horex Creative Commons License 2017.06.17 0 0 76716

Túlzás hogy összefogtunk, de egy ilyen bonyolúlt témában nekem is hasonló a véleményem

 Találni villanyászt aki az északi országok mindegyikében dolgozott mint fővállalkozó? Nagyon kicsire adom az esélyt

Nem szakmabeli, de 

határátkelő svédország

Ugyanez a többi országra és érdeklődni

 

Angol nyelven nyilván lehet kapcsolatot teremteni bármely északi szakmai céggel és leirni a miértet

 

Áruld el milyen végzettségre/okbol késziti ezt a diplomamunkát a barátod!

 

Előzmény: zsolt kis100 (76715)
zsolt kis100 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 76715

Tudod nem értek egyet veled sem :) persze megértem hogy összefogtok ezzel nincs is baj, de ez már legalább segítségnek mondható amit írtál:D amúgy biztos keresgél a guglin, meg máshol is, csak megkérdezett és gondoltam feldobom a témát itt is hátha valaki ismer kint dolgozott. Mert azt tuti nem fogja kidobni a gugli hogy mennyiért csinálnak kint egy lakást. Amúgy nem is gondoltam hogy valaki majd nekiáll önkéntesen és kikeres mindent a nettről. Akkor kihangsúlyoznám hogy a kérdés csak olyanoknak szól akinek esetleg van már infója, nem szeretnék senkit leterhelni ilyen plusz munkával :D

Előzmény: horex (76714)
horex Creative Commons License 2017.06.17 0 0 76714

itt milyen rendes emberek vannak, nagyot csalódtam..."

 

Ilyenek ezek, nem segítenek!

Azért beállok én is a soraikba

 

A haverod ha ilyen diplomamunkát ir, nyilván beszéli, érti legalább az angolt

Nomost van ugye a gugli a másik barátod

Beirtam, hogy swedish electrical wholesalers. Hát nem kidobott egy halom témát ezzel kapcsolatban?!

Ugyanezt svédre forditva beirtam a svéd Yellow page-be, az is adott pár találatot

 

Aztán azt irtam bele, hogy "sweden hourly wages according to professions"

Innen már csak egy ugrás kibogózni és ugyanezt alkalmazni a többi országra

 

Azért ez elég nagy segítségkérés ahhoz hogy ingyenesen valaki kikeresgesse az adatokat

Szerencse hogy nem orvosi phd vizsgára készül a barátod és a netröl lesné el a sérvműtét fogásait :)

Előzmény: zsolt kis100 (76712)
ficere50 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 76713

Üdvözöllek cosalf...már hiányoztál.

Látom figyelsz és most örömöt szereztem neked, hogy megszólaltam...beteg lélek.

Ez van neki: 

 

Rser vagy más néven ESR (Equivalent Series Resistance = megfeleltetett soros ellenállás): főként elektrolit kondenzátoroknál jelentős. Az ESR-be beleszámít az elektrolitban levő ionok vándorlásának lomhasága is, amely villamos szempontból tényleg ellenállásként jelentkezik.

Most ehhez vegyük hozzá, hogy tényleg zárlatos lenne?

De ne izgulj megint kilépek, de nem úgy, hogy másik nicknevet használok sunyi módon, mint te...

Előzmény: cosbeta (76704)
zsolt kis100 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 76712

Tudod eszembe nem jutna ilyen helyről infót gyűjteni ha mondjuk arra kellene amit te írsz, de azt hittem ez egy fórum ahol segítik egymást az emberek. Nem hiába ez az igazi magyar mentalitás, nem a segítő készség hanem egyből mindenben a rosszal látni, kötözködni stb. Nem csoda hogy itt tartunk. Nem is értem hogy miért ne lehetne diplomamunkához ilyen adatokat gyűjteni, mi olyan különleges ebben? hol kérdezzen akkor szegény, majd megmondom szegénynek hogy, menjen keressen valamilyen céget az infókért mert ezt ajánlották a fórumon. Én meg még büszkén mondtam neki hogy itt milyen rendes emberek vannak, nagyot csalódtam hogy egyből ilyennel jössz.

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.06.17 0 0 76711

Vajon milyen diplomamunkához kellhetnek négy, területileg szomszédos (minden másban különböző) ország villanyszerelési anyag nagykereskedéseinek listája?

Királyfi, te még hiszel a mesékben? Éppen egy vállalkozónak dolgozol ingyen (esetleg te vagy a vállalkozó és bennünket nézel baleknak ;)

 

Az ilyet úgy hívják, hogy kereskedelmi célú adatgyűjtés és nem ingyenesen kellene végeztetni naiv balekokkal, hanem szakembert/céget kellene megbízni vele, pénzért.

Előzmény: zsolt kis100 (76709)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.06.17 0 0 76710

"Ha bekötni bírod, akkor a lábait is el lehet vágni."

 

A kondi annyira rá lehet ültetve a NYÁK-ra, hogy nem fér oda a lábához a csípőfogóval. Sokáig forrasztani/melegíteni meg talán azért nem mer, mert túl erős a pákája, furatgalvanizált (kétoldalas / több rétegű) a NYÁK, vagy rengeteg érzékeny pici (smd) alkatrész van a közelben. Ilyen esetben ésszerű megoldás lehet a NYÁK alsó oldalán odaforrasztani az új kondenzátort a régi kondi lábaihoz.

Persze ha a régi kondi nem megszakadt/kiszáradt, hanem zárlatos lett, akkor muszáj kiiktatni valahogyan, ennek gány megoldása lehet pl "szétroncsolni" a régi kondit annyira, hogy a zárlat helyén szakadás legyen.

Előzmény: Jahno (76703)
zsolt kis100 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 76709

Már vártam az első ilyet :D komolyan nem nekem kell, szerinted ha nekem kellene minek írnám ki. Csak segíteni akarok Én is. Mondtam neki hogy menjen fel a facebook ra keressen kint dolgozókat. Mondta hogy már próbálkozott de senki, még nem is válaszolt neki. Pedig nem tartana semmiből szerintem.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (76708)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.06.17 0 0 76708

Nekem kicsit bűzlik ez a "ismerősöm diplomamunkája" szöveg ;)

gondolod, hogy enélkül nem segítenének?

Előzmény: zsolt kis100 (76705)
Teaway Creative Commons License 2017.06.17 0 0 76707

Olyan, mint a zárlatos szentjánosbogár :)

Előzmény: cosbeta (76704)
Teaway Creative Commons License 2017.06.17 0 0 76706

2016. januárban a 28 uniós tagállamból 22 alkalmazott nemzeti minimálbért (a kivételek: Dánia, Olaszország, Ciprus, Ausztria, Finnország és Svédország).

 

Norvégia pedig nem EU tag, arról nincs adat. Esetleg az ezekben az országokban lakó fórumtagok, van azok családtagjai, esetleg rokonai tudnának többet mondani, de én egyet sem ismerek közülük.

Előzmény: zsolt kis100 (76705)
zsolt kis100 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 76705

Szép jó napot!

Egy kis segítséget kérnék egy ismerősömnek a diplomamunkájához, én nem tudtam neki válaszolni de hátha itt valaki tudna ebben segíteni.

Előre is köszönöm az ő nevében is.

Ezek lennének a kérdések,

- a skandináv térségben pontosabban Svéd, Dánia, Finn, Norvég országokban 
- mennyi a villanyszerelők nettó órabére
- villanyszerelési nagyker hálózatok nevei 
- ezekben az országokban a minimálbér 
- illetve egy kb 60 m2 lakás teljes villanyszerelési költsége mennyi lenne 

előre is köszi

cosbeta Creative Commons License 2017.06.17 -1 0 76704

Aztán még mije van egy "menetzárlatos" kondenzátornak a "veszteségi ellenálláson kívül" ? Lapostetűje?

Te tudod, miket irkálsz?

Előzmény: ficere50 (76700)
Jahno Creative Commons License 2017.06.17 0 0 76703

Ha bekötni bírod, akkor a lábait is el lehet vágni. Szerinted mi jó lehet abból, hogy párhuzamba kötsz egy valamilyen zárlatos rossz cuccot az újjal? Nem is értem az egészet.

Előzmény: remete004 (76690)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.06.16 0 0 76702

Zárlatos kondenzátor ne maradjon az áramkörben.

Legalább az egyik lábát forraszd ki, vagy vágd el.

Előzmény: remete004 (76690)
ficere50 Creative Commons License 2017.06.16 0 0 76701

Nem tilos, az igaz, csak nem szokványos megoldás...ezt elfelejtettem az előbbihez leírni.

Előzmény: remete004 (76690)
ficere50 Creative Commons License 2017.06.16 0 0 76700

"Menetzárlatos" az nem valószínű, ha tényleg kondiról van szó.

A párhuzamos kötést egy jóval, azért nem javaslom, mert a rossz kondinak is van egy belső "veszteségi" ellenállása, ami rontaná a "jó" kondi hatását.

Ha csak egy mód van rá, cseréld!

Előzmény: remete004 (76690)
cucu Creative Commons License 2017.06.16 0 0 76699

A családnevét mindenki úgy írja, ahogyan akarja...:)

Előzmény: ötfelezős (76698)
ötfelezős Creative Commons License 2017.06.16 0 0 76698

Shakespeare korában az angol helyesírás általában, és különösen a családnevek írása még meglehetősen változatos volt. Az író apja, John, Stratford-upon-Avon iratai szerint, tizenhat különböző módon írta le a nevét, és általában a Shaxpeare változatot használta. William Shakespeare maga is hol Shakspere-nek, hol Shakspeare-nek, hol pedig Shakespeare-nek írta a nevét, de jogi iratokon a ShaxperShakp és Shaks rövidítéseket is használta.[1] A név különben gyakorinak számított, Shakespeare idejében csak Warwickshire grófságban huszonnégy településen éltek ilyen nevű emberek, és közülük hármat Williamnek hívtak.

 

 

Előzmény: cucu (76693)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.16 0 1 76697

Kábelcsatorna.

Előzmény: Razi66 (76695)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.16 -1 0 76696

A hitelesítésnek semmi köze a pontossághoz...

A "hiteles műszer" tényleg csak jogi fogalom.

 

Azt jelenti, hogy el kell fogadni vele mért értéket.

Kivéve, ha bizonyítod, hogy a hitelesítés ellenére, mégis rosszul mér.

Előzmény: cucu (76693)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!