Keresés

Részletes keresés

kks Creative Commons License 2007.01.14 0 0 4268
Üdv !

Itt küldöm Isten szemét, a Krasznahorkai ( Felvidék ) várból. A konyhában volt / van a kép kifüggesztve. Azért ott, hogy a konyhások ( tótok ) lehetőleg ne lopjanak !



üdv : Norbi
Előzmény: hb-tatus (4260)
LUDLUM Creative Commons License 2007.01.13 0 0 4267

Szeva!

 

Egy aparhanti , ha lesz még cserealap, érdekelne engem is.

Előzmény: csóricica (4265)
LUDLUM Creative Commons License 2007.01.13 0 0 4266

Szevasztok!

 

Reggel megszállt az ihlet, délelőtt hazavágtam minden melót, délután pedig Győrön keresztül szomszédolás.

Izgalmas napon vagyok túl, 35 db újdonsággal beljebb. Hálás vagyok mindezért Gyugyeráknak és Felvidék22-nek. Tényleg szép nap volt.

Azt a vendégszeretetet, amit  a szomszédban kaptunk/ a többesszám a család hölgy tagjai miatt van/ , csak remélem hogy egyszer viszonozni is tudom.

csóricica Creative Commons License 2007.01.13 0 0 4265
Unatkozós idejükben a légiósok is tégláztak.Volt még mindenféle állatnyomos is.
A téglák beépítésének iránya hűen tükrözi a maligánfokot ,és gyakran a hozzáértést is.Láttam már nagyon elszomorító kerítést.A 12-es is római,és az enyém már(kinceckém)!!!Cserém később lessz,de csak az aparból egyenlőre.
Az évszámosból még egyugyanígy elfaragott darab van, de azon alig van látható jel.
Nem is tudom mijjért hoztam el.
Előzmény: hb-tatus (4264)
hb-tatus Creative Commons License 2007.01.13 0 0 4264

szia!

Nem semmi alak vagy Te sem! Úgy látom, eredményes és hasznos technikával guberálsz, gyanítom a családod osztatlan tetszésétől kísérve.

Kérdéseim/kéréseim/hozzáfűzéseim:

az első tán egy purdé talpnyoma?

második: asszem fordítva építették be (v.ö.alkohol),  =Ausch Sámuel Bonyhád (?)

negyedik: tán A.Sámuel, (de volt egy Ausch Géza nevű tgyáros Keszőhidegkúton) ??

6-7: fáj a szívem

10: kéééérek!

12: római??

Előzmény: csóricica (4262)
csóricica Creative Commons License 2007.01.13 0 0 4263
A képek szövegét nem küldte el. Pótlom:
Római lábnyom (nem kacsa)
S V ismerősnél
A K ism.
AUSCH ism.
első szívecskésem
leszakadt az ereszalja bonyhádon
H J bonyhádi sittelep
bonyhádi sittelep
D bonyhádi sittelep
Aparhant
V K bonyhádi sittelep
első rómaim
B B bonyhád sittelep
csóricica Creative Commons License 2007.01.13 0 0 4262
Habe die Ehre !
Délelőtt bevásároltam ódalbordával ,és az évszámos mellett parkoltam le. Utána lelkes felbuzdultsággal túrtam a sittelepet.Délután pedig meglátogattam egy múzeumban dolgozó ismerősömet.Hálám üldözni fogja! Asszem joó napom volt .Kétszer raktam meg a csomagtartót,csak a lényeget lőttem fel. Mindenkinek hasonló szerencsét kívánok,és további jó időt!!
orca75 Creative Commons License 2007.01.13 0 0 4261

Ebben a Világ közepe dologban lehet valami mert a cimborákkal akárhonnan indul is a beszélgetés mézespálinkázás közben előbb-utóbb ide lyukadunk ki! :-)))

Előzmény: hb-tatus (4260)
hb-tatus Creative Commons License 2007.01.13 0 0 4260

szia!

Már elfeledtem, hol olvastam a p...  egyezményes jelről. Aszerint az írás szerint a jelnek a régi korokban egész más értelme volt: Isten szeme, világ közepe (meglehet, ez utóbbi értelmezés adja meg a ma használatos jelentését).

A 150-200 éves veleméri rajzos tetőcserepeken nem is ritkán fordul elő. A helybéliek emlékezetében ez úgy él, hogy azok a házak kaptak ilyen cserepet (is), ahol eladósorban lévő leány lakott.

Előzmény: gyugyerák (4255)
hb-tatus Creative Commons License 2007.01.13 0 0 4259
a halas tégla -ha jól tudom-, egy Ron Richter nevű Ausztriában élő német sráctól származik. Ő Gyenese Béla kacsolata, 3 db-t hozott két-három évvel ezelőtt. Egy-egy db van GyB-nál, Norbinál és nálam, tudomásom szerint más gyűjteményben nincs (?). Fischamendben készült
Előzmény: LUDLUM (4256)
kks Creative Commons License 2007.01.13 0 0 4258
Felvidék22, Gyugyerák !

Kössz mindent, hálám, és a cseretégláim örökké üldözni fognak Benneteket !
Amúgy, ha Szeged felé jártok szeretettel várlak Benneteket.

A legközelebbi viszontlátásig,

" Allah növessze nagyra dicsőséges szakállatokat fényességes Hercegek !"

Norbi
kks Creative Commons License 2007.01.13 0 0 4257
Gyugyerák !

Qui desiderat pacem, praeparat bellum - Vegetius.
Ezt találtam a latin szállóigék között.
Akkor így nem jó ?

üdv : Norbi
Előzmény: gyugyerák (4255)
LUDLUM Creative Commons License 2007.01.13 0 0 4256

Szeva!

 

Sztem azért nem reagáltak a többiek a halas témára , mert nekik, nekünk sincs ilyen.

Eddig csak egy helyen láttam én is , Gyenese Béci vitrinjében.

De ugye megígéred, ha hirtelen Rád zúdul egy raklapnyi, gondolsz majd ránk is!

Előzmény: felvidek22 (4253)
gyugyerák Creative Commons License 2007.01.12 0 0 4255

 

F22!

 

Mutattál nekem és KKsnek ma egy érdekes téglát, olyan volt a rajza, mintha vicces felnőttek p...át rajzoltak volna, meg egy csillag és egy fektetett V betű...

 

Nos megint jövök a szimbólumokkal, íme 2 rovásírásos kép, a neten sok ilyen van, szerintem még meg is fejthető....

csóricica Creative Commons License 2007.01.12 0 0 4254
Köszi ,de már Gyugyeráknállestoppoltam eggyet. Nincsen halasom,én is vágyom rá.
Előzmény: felvidek22 (4252)
felvidek22 Creative Commons License 2007.01.12 0 0 4253

Szervusz Cyperus.

 

Természetesen még van belole pár db. Valamelyikeken már a nullás másik fele nem látszik, de gondolom, hogy T  G   169 es és egy fel 0 se olyan rossz. de van még egész is ha sietsz. Gyere el valamikor, egyeztetunk majd. Neked nincs véletlen 1 fischamedes???? én ettol porognék fel.

 

bocs az ékezetekért szlovák a billentyum, most nem otthonrol irok.

Előzmény: cyperus (4247)
felvidek22 Creative Commons License 2007.01.12 0 0 4252

szervusz Csoricica.

 

bocs.olyan sokan érdeklodnek érte, hogy valahogy elfelejtettem visszairni. Nálam is van még pár egész,meg jopár torott. meg forditott irásu is. Tatus és Gyugyerák is vitt tolem pár szép darabot, csak rajtad mulik kitol viszel.

1 kérdés. - mindenhol ezt keresem. Neked nincs véletlen 1 fischamed-es cseredarabod? naon kéne.

Bocs az ekezetekért, de nem otthonrol irok, szlovák billentyuzet,és itt nincs o meg u.

 

szervusz

Előzmény: csóricica (4251)
csóricica Creative Commons License 2007.01.12 0 0 4251
jóó,csak nem válaszolt senki.
Előzmény: gyugyerák (4249)
csóricica Creative Commons License 2007.01.12 0 0 4250
Ezt a sajtot nagyon szépen megköszönöm!
Az ami az én hollóm szájában van az akkora ,hogy éjszakánként nem tudok aludni tőle! Az alap hossza 70-80 cm,a vastagsága pedig a 20 centi környékén van!!
Ha nem sikerül kicsalnom a holló szájábol( vadász lévén egyszerűbb lenne ......),akkor is lefotózom és fellövöm a topicra.
Konzultáltam egy helytörténetben jártas ismerősömmel,és érdekes dolgokat tudtam meg tőle.Mindenki ókulása érdekében ezt most közzéteszem:
A bötűs vályogtéglaként emlegetett dolgaink valójában kiszáradt,de ki nem égetett téglák!Annakidején a csórók vették féláron.A napfényen csillognak bennük a homokszemcsék.A vályogtéglákban pedig a jobb szigetelés végett pelyva vagy szalma van keverve. Elméletileg ezeket a félkézs darabokat ki lehetne égetni.A kérdés csak az,hogy melyik állapotukban van nagyobb értékük a mi szemünkben.
Egyébbként a húsos som rügyezni kezd,és nemsokára beindul az akác is (egy méhésznél dolgoztam )beindul.Ha ijen marad az időjárás.Holnap énis megyek téglázni.
Üdv mindenkinek!!

Előzmény: hb-tatus (4219)
gyugyerák Creative Commons License 2007.01.12 0 0 4249

Szia!

 

Ahogy korábban írtam, van nekem is 1-2 csere, Tatusnak is és F22nek is, ha jössz erre megoldjuk. KKS már OK, Ő ma volt... ;c)))

 

 

Előzmény: csóricica (4248)
csóricica Creative Commons License 2007.01.12 0 0 4248
Feltettem már egyszer az igényemet egy 1690-esre ,de senki nem válaszolt . Ezért tőled kérnék egy normál kivitelüt (természetesen cserébe).Várom a visszajelzésed.
Valószínűleg a tavaszi mosonmagyaróvári makettverseny meglátogatásakor mennék érte(április 14-15 ).Előre is köszönöm!
Előzmény: gyugyerák (4187)
cyperus Creative Commons License 2007.01.12 0 0 4247

Üdv Mindenkinek!

 

Sajnos ritkán marad időm mostanában fórumot olvasni. Szinte mást se csinálok, mint a vizsgáimra készülök. Az elmúlt pár napban jól felpörgött a topik, nem is csoda egy 1690-es tégla mindenkit tűzbe hoz:) Felvidek22! Igaz már sokan kértek, de ha jutna még nekem is egy annak nagyon örülnék! Nem baj, ha csorba. Kedvenceim az évszámos darabok! Karácsony előtt vettem egy raklap téglát, Pápáról valók Esterházy-téglák, csak azok 100 évvel későbbiek (1790-esek). Évszám csak kb. 8-10 db-on látszik szépen, a java sima. Azok viszont a pince burkolásához jók lesznek. Ha minden jól megy idén elkészül az a pince amit csak pecsétes téglával fogok berendezni (de nem fixen lesznek beépítve).

 

gyugyerák Creative Commons License 2007.01.12 0 0 4246

Szia Tatus!

 

A látomásos téglához.... kicsi a kép, de ha keresel a neten szimbológiát, ilyenek jönnek elő.

Ez a hármas kar szimbólum 3 kapcsolódó elemet jelöl, de a 4 lehet a "tűz-víz-föld-levegő" ősi négyese, amiben számtalan ősi vallás hitt.

Az Ősmagyar táltosok is.

 

Táltos egyház ma is van...

 

Mindegy, csak gondoltam szólok...

 

 

Előzmény: hb-tatus (4213)
Kékdaru Creative Commons License 2007.01.11 0 0 4245
OK JEGYEZVE!
Előzmény: LUDLUM (4244)
LUDLUM Creative Commons License 2007.01.11 0 0 4244

Szeva!

 

Ha nem tartasz arcátlannak, a SÁSD is érdekelne!

Előzmény: Kékdaru (4243)
Kékdaru Creative Commons License 2007.01.11 0 0 4243
szia. természetesen atiéd ,és vlagyimír ludlum -é is.MPF.Sásdon a zeneiskola melleti bontásbol.A párkánytégla MEZŐD-i bontásból.1828k középen szív,benne CS
Előzmény: hb-tatus (4242)
hb-tatus Creative Commons License 2007.01.11 0 0 4242

szia halászmadár

A két utolsóból van- e még a tarsolyodban? Meg az előző hozzászólásod második kulcsosából?

Előzmény: Kékdaru (4228)
felvidek22 Creative Commons License 2007.01.11 0 0 4241
KKS!!!!!!!
irtam mailt neked. Nézd meg. Aztán irj vissza. Mindjárt elküldöm még a cimem is.
Előzmény: kks (4239)
felvidek22 Creative Commons License 2007.01.11 0 0 4240
Kb mikorra érnél ide? győrtől 35km-re lakom. milyen cseréid vannak???
Előzmény: kks (4239)
kks Creative Commons License 2007.01.11 0 0 4239
Felvidék22 !

1 a gondom, csak du. 1 körül tudok a legkorábban Győrbe érni, és majd csak utána Hozzád !!??

üdv : Norbi
Előzmény: felvidek22 (4238)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!