Keresés

Részletes keresés

Berényi József Creative Commons License 2018.01.22 0 1 8468

A vessző fotója elmaradt. Sarizeybek, a négy vesszőből három csúcsrügy, nyolc dugványt csinálok belőle.

 

 

 

 

Előzmény: 55judit (8467)
55judit Creative Commons License 2018.01.22 0 0 8467

A 9. meg tele van terméssel, és van egész nagy is közte.  Nagyon jó volt látni köszönöm. :)

Előzmény: Berényi József (8466)
Berényi József Creative Commons License 2018.01.22 0 1 8466

Nekem ízlett, de igazából majd akkor tudok többet tudok mondani, ha már annyi lesz hogy ehetem számolatlanul.

 

Lőttem néhány fotót:

12345 678 9

Az első fotó egy porzós, második  a Főkajári, a negyedik a zöld töppedő, az ötödik a Siófoki fekete, amit dugványozáskor hirtelen felindulásból Black & White nevet adtam.

A nyolcadik a brogiotto Nero az összes tavalyi levelével.

Előzmény: 55judit (8465)
55judit Creative Commons License 2018.01.22 0 0 8465

Nekem az a különös, és most jut eszembe hogy írod,  a Babits fügét sok éve hallom hogy méltatják, de a termést soha senkinél nem látom. Sem a jellemzőit nem olvasom. Egyetlen fotó kering róla a neten bizonyos árudákban. Ez miért lehet? Árudák leírása alapján tetszett meg ezért kértem tőled is, de szeretném ha magán kis kertész áradozását is hallhatnám róla. :)

Neked mi a véleményed? Gondolom, csak pár szem termett még nálad is. Finom volt?

Előzmény: Berényi József (8464)
Berényi József Creative Commons License 2018.01.22 0 0 8464

Nálam a Babitsnak volt hasonló termése, na meg egynek amit a helyi lakótelepről szereztem.

 

Igaz van még egy hely ahova el kell menni mert állítólag ott is hasonló méretes termések vannak.

Előzmény: 55judit (8460)
55judit Creative Commons License 2018.01.22 0 0 8463

Feltétlen meg kell. Olyan szerencsénk nem lesz hogy 2 egymást követő évben takarás nélkül túléljen a füge.

Előzmény: Berényi József (8462)
Berényi József Creative Commons License 2018.01.22 0 0 8462

Szerencsére nincs hideg, ez nagy öröm, de sajnos így nem tudom tesztelni a teleltető módszereket. Igaz minden elő van készítve, de remélem az idén már nem lesz rá szükség. Majd jövőre indul a tesztüzem, mivel jövőre nem leszek itthon, ezért ha hideg lesz ha nem mindenképp meg kell csinálni a takarást már december közepén.

Előzmény: 55judit (8456)
55judit Creative Commons License 2018.01.22 0 0 8461

Nagyon örülök a haladásnak! Remélem tavasszal jönnek a fotók is.

Előzmény: Berényi József (8458)
55judit Creative Commons License 2018.01.22 0 0 8460

Tudtam hogy kiszúrod. :)

Tőlem a Kőhegyi nevet kapta amíg ki nem derül az igazi neve ha van neki.

 

Tavalyelőtt őrült mód rohantam a kőhegyi kilátóhoz Zamárdiba, mert egyik fórumtárs azt az információt adta hogy ott ő valószínű szivarfügét látott. Akkor még nem volt szivarfügém, csak a vágyakozás utána. Érési időben kerestem fel a bokrot, és kiderült nem is hasonlít az érett termése a szivarfügéhez amit ezt a képen is bemutatom, viszont az éretlen fügék rajta megtévesztően hosszúkásak voltak. neked azért nem ajánlottam fel hogy adok mikor itt jártál, mert egész kicsi a csemetém, a fejlődése sem a normális, ezért nem tudnék venni róla vesszőt. Talán 50 centi sincs az egész.

Az anyanövény első terméséből származik ez az 1 szem júliusban. Nagyon szép és finom is volt, de nem tudok róla semmit. A bokor a kőhegyi kilátó büféjének a tulajdonosáé, de olyan nagy munkában volt, hogy nem tudtam beszélgetni vele csak kiküldött hogy vágjak vesszőt, és kóstoljam meg. :)

Nyáron mikor ismét jöttök biztosan terem az enyém is mert kezdeményeket látok rajta, és akkor vágunk róla legalább egy dugványnak valót is neked amennyiben érdekel. :)

Előzmény: Berényi József (8459)
Berényi József Creative Commons License 2018.01.22 0 0 8459

A középső képen az a "csúnya" repedezett milyen fajta?

Előzmény: 55judit (8449)
Berényi József Creative Commons License 2018.01.22 0 0 8458

Ma kaptam meg a törököktől első vesszőket, remélem a többi is hamarosan ideér. Már pénteken itt volt, csak nem voltam itthon így nem tudtam átvenni.

 

A dugványaim is szépen hajtanak, a zöld töppedő nő veszettül, de a többi is próbálkozik:)

 

Jó néhány konténeres is beindult már, van amelyik már a harmadik levelet hozza.

 

A Mayeri citromon rengeteg bimbó mutatkozik, habár ez nem fügés téma, de hátha kegyelmet kap, és nem töröltetik:))

Előzmény: 55judit (8456)
Berényi József Creative Commons License 2018.01.22 0 1 8457

Valóban ilyenkor a füge nyugalmi állapotban van,  de ennek ellenére bizonyos biokémiai folyamatok zajlanak a növénybe! A fügének fajtától függően 100 nap körüli mély nyugalmi állapotra van szüksége addig amíg ennek a végére nem ér semmilyen körülmények közt sem indul növekedésnek!

 

Ez a tény arra utal, meg ha kívülről nem is látszik, hogy valami zajlik a növényben! Kár volna úgy tekinteni rá mint egy száraz fadarabra, és nem is volna helytálló!

Előzmény: CBNora (8451)
55judit Creative Commons License 2018.01.22 0 0 8456

Köszönöm Józsi hogy legalább te megértetted a lényeget és kiálltál mellettem. Ők meg amíg a témával foglalkoztak, addig sem volt üres az életük. :)

 

Arról mesálj hogy állnak az új dugványaid, hogy haladnak a legújabbak. Szerencsére most nagy hideg nincsen, így nálad is fagykár nélkül vészelik át a kintiek is a telet.

 

Jön a tavasz!!!!!

Előzmény: Berényi József (8455)
Berényi József Creative Commons License 2018.01.22 0 1 8455

Judit felvetett egy lehetőséget, ha nektek nem fájt volna annyira, akkor már rég a feledés homályába veszett volna!

 

Mellesleg a gyökereztetéssel kapcsolatban is lett néhány közeg javasolva, ennek ellenére senkit sem zavart az hogy néhány ember más irányelvek alapján lát hozzá, illetve mer ajánlani a fórumon!

Előzmény: bombaba (8447)
55judit Creative Commons License 2018.01.22 0 0 8454

Sajnos nem tudom. Siófokon van a lelőhelye, ezért amíg nem tudjuk beazonosítani Siófoki fekete néven fut. :)

Előzmény: PathosVerdesIII (8450)
illetlenke Creative Commons License 2018.01.22 0 2 8452

Elhangzott egy szemlélet.

Tiltakozásul tovább dagasztottátok.

----------------------------------------

CBNora Creative Commons License 2018.01.22 -1 0 8451

Annyit talán még megjegyezhetünk, hogy mint pacsepa már utalt rá, konkrétan a füge ilyenkor nyugalmi állapotban van, és bármi is amúgy az álláspontunk a kérdésben, nem sok szerepe lehet ilyenkor a nedvek áramlásának (legalábbis bízzunk benne, hogy még ez a helyzet).

Amúgy tényleg máshová való a téma, talán ide belefér, épp föl lett élesztve:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9174774&la=146581931

Előzmény: bombaba (8447)
PathosVerdesIII Creative Commons License 2018.01.22 0 1 8450

Ami az első képen nagyon szép :) Tudod esetleg milyen fajta?

Előzmény: 55judit (8449)
55judit Creative Commons License 2018.01.22 -1 3 8449

Úgy látszik, ki kell emelnem: Akit érdekel! Direkt így kezdtem. Egy plusz alternatívát mutattam a dugványozás eredményességéhez azoknak - ismétlem - akit érdekel. De úgy látszik ez a fogalom is magyarázatra szorul. Vagy csak azért generálnak vitát olyasmiről ami őket nem is érdekli mert annyira üres az életük hogy már ez is megfelel csak legyen valami? Ez esetben örülök hogy hozzájárulhattam magányuk oldásához.

Remélem az alábbi képek hozzásegítenek mindenkit a lenyugváshoz:

 

Előzmény: 55judit (8440)
pacsepa Creative Commons License 2018.01.22 -2 1 8448

Örülök, hogy NEKEM kell bizonyítani! :-) Nem én állítottam...

Én ebben a témában nem szólok hozzá!

Előzmény: Berényi József (8446)
bombaba Creative Commons License 2018.01.22 -1 2 8447

Nem itt kell ezen vitatkozni, ez egy FÜGE témájú kertészeti fórum.

A hold nem csak a fügére van hatással, azaz nem növényspecifikus az elmélet szerint. Akkor miért is kellene itt tárgyalni?

Ha valaki olyan témával akar foglalkozni, ami nem fér bele egyik topik témájába sem, akkor nyisson új topikot, abban kifejtheti az elméleteit, és megbeszélheti a hasonló érdeklődésűekkel.

Előzmény: Berényi József (8444)
Berényi József Creative Commons License 2018.01.22 0 1 8446

Nézd ha te minden áron vitát akarsz kezdeményezni szíved joga, De akkor azt tedd bizonyítékokkal alátámasztva.

 

"Van abban némi ellentmondás, hogy a "tudomány nem tud rá magyarázatot adni", másrészről meg nincs mire magyarázatot adni, de ennél fogva kiváló magyarázatot adnak azok aki ezeket "legyártják"."

 

Pont erről beszéltem ez egy "hitbéli hablaty". A "csak" meg a "valahogy" nem magyarázat! Kérlek oszd megvelünk a forrást ami hitelt érdemlően alátámasztja az állításodat, és ha ez miden kétséget kizáróan bizonyítja az általad elmondottakat, akkor mi meghajlunk a tudás előtt:))  

 

Mellesleg az apály-dagály jelenségről mi a véleményed, vagy mivel nálunk nincs az nem is létezik?

 

 

Előzmény: pacsepa (8445)
pacsepa Creative Commons License 2018.01.22 -1 2 8445

A tudomány mai állása szerin még nagyon sok mindenre nincs magyarázat, ezért dőreség volna hit alapján bármit is babonának tévhitnek beállítani!

Emellett egy normális közösségben értelmes emberek között nem volna szabad egy ilyen fajsúlyú témának elmérgesedni.

Pont ezért nem szeretném a témát tovább vesézni.

Van abban némi ellentmondás, hogy a "tudomány nem tud rá magyarázatot adni", másrészről meg nincs mire magyarázatot adni, de ennél fogva kiváló magyarázatot adnak azok aki ezeket "legyártják".

Ez meg az én véleményem.

Január-februárban a vegetációs időszak negatív pontján, milyen nedváramlásról beszélünk? Még nyáron erős fenntartásokkal azt mondom esetleg...

Előzmény: Berényi József (8444)
Berényi József Creative Commons License 2018.01.22 0 2 8444

Szerintem mielőtt elkezdenénk összehordani a fát a boszorkányégetéshez, nem árt leszögezni hogy van köze a fügéhez, mivel ez is egy alternatíva a füge szaporítási idejének a meghatározására. Emellett útmutatást nyújt a az egész éves gondozásra.

 

Igaz én személy szerint nem hiszem hogy akkora jelentősége lenne a módszernek mint ahogy ezt a hívei állítják, de azt sem állítom hogy teljesen haszontalan.

 

Ha megnézzük a hold földre gyakorolt hatását, azt a gigászi erőt ami a apály-dagály jelenségében nyilvánul meg, akkor számomra könnyen elképzelhető hogy lehet befolyása a növényekre a hold földhöz viszonyított helyzete, ugyanúgy  mint más egyéb környezeti hatásnak. Főleg olyan növényeknél, ami nem honos nálunk, és amúgy is híján van fénynek hőnek nappalhossznak, és ki tudja még mi más egyébnek.

 

A tudomány mai állása szerin még nagyon sok mindenre nincs magyarázat, ezért dőreség volna hit alapján bármit is babonának tévhitnek beállítani!

Emellett egy normális közösségben értelmes emberek között nem volna szabad egy ilyen fajsúlyú témának elmérgesedni.

Előzmény: pacsepa (8442)
unartis: Creative Commons License 2018.01.22 -2 1 8443

Általában a növény melyik részét használhatjuk fel, melyik tartalmazza a ható anyagot, az szerintem nem a holdfázisoktól függ, hanem az adott évszaktól, pl. a bíbor kasvirág esetében, vegetációs időszakban a növény hatóanyaga a levelekben, virágokban van zömmel, nyugalmi időszakban a gyökérzetben. Ez sok növénynél így lehet.

A metszést is a vegetáció befolyásolja.

Előzmény: 55judit (8437)
pacsepa Creative Commons License 2018.01.21 -2 4 8442

Csatlakozom az előző hozzászólóhoz.

Ezt szerintem inkább nem kellene ezen a fórumon terjeszteni, mert a kérdésben biztosan szélsőségesen eltérnek a vélemények, amiből csúnya viták kerekedhetnek...

És tényleg semmi, de semmi köze nincs a fügéhez.

Előzmény: 55judit (8440)
bombaba Creative Commons License 2018.01.21 -4 5 8441

Azt hittem, ez a topik a fügéről szól, nem pedig hókuszpókokról.

Jön majd a chemtrail is?

55judit Creative Commons License 2018.01.21 -3 1 8440

Ha valakit érdekelne, hónap végéig növekvő hold van. A növényekben most felfelé áramlanak a nedvek. Ilyenkor érdemes dugványnak való vesszőket szedni. Febr.-1.-étől fogyó hold lesz, a nedvek lefelé áramolnak, ez az időszak kedvez a gyökérképződésnek. Ezért dugványozáshoz a legalkalmasabb időszak lesz.

 

Bocsi, nem vagyok asztrológus, csak elkezdett érdekelni a téma. Magamon már ki is próbáltam a holdállás szerint bizonyos dolgot, és működött. :) Nem hiszem hogy nehézséget jelentene kipróbálni a kertészkedésben is.

Előzmény: 55judit (8439)
55judit Creative Commons License 2018.01.20 0 0 8439

Nem is fontos ezzel foglalkozni. Mindenki kedve szerint kertészkedjen. :)

Előzmény: CBNora (8438)
CBNora Creative Commons License 2018.01.20 -1 0 8438

Igen, ezekben nem hiszek. Mert pl.: " jó alkalom a gyökérzöldségek vetésére és ültetésére" Behelyettesítve még virágos, gyümölcstermő stb.

Ha azt írná, hogy jó alkalom a vetésre úgy általában, még esetleg utánanéznék, hogyan is áramlanak a nedvek. Mikor arról írnak, mikor vágjam ki a fát ahhoz, hogy hamarabb kiszáradjon, el tudom képzelni, hogy van fizikai alapja.Nem mintha foglalkoznék vele, de nem látszik kapásból marhaságnak.

De hogy a csírázás holdálláshoz viszonyított időpontjától függjön, hogy milyen hosszú is lesz majd félév múlva a sárgarépám... És ne ugyanaz az időpont legyen kedvező mondjuk a paradicsom vetéséhez... Na ez már szerintem hókuszpókusz. Az egészséges csíranövény nyilván minden esetben alap, és a szép paradicsomtőnek a levele is szép szokott lenni, nemcsak a bogyója. Ezek összefüggnek, nem lehet így szétválasztani.

Előzmény: 55judit (8437)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!