Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

_Gabesz Creative Commons License 2007.01.03 0 0 16127
Nekem is úgy "tanitották", hogy a tetőablak még -10-ben is legyen nyitva ;)
Előzmény: poiuzf (16125)
KODI Creative Commons License 2007.01.03 0 0 16126
így van csak annyi a külömbség, hogy nekem 2 hónapot kellet rá várnom


Kodi
Előzmény: _Gabesz (16120)
poiuzf Creative Commons License 2007.01.03 0 0 16125
Biztos történt ilyen pl az én főnökömmel Angliában, a záron keresztül fújtak be neki valamit.
Ha leereszted az ablakot lehet hogy nem hat annyira, viszont ott könnyebben bejönnek. A legjobb erre a spojler alatti tetőablak szerintem.
Előzmény: EBah (16124)
EBah Creative Commons License 2007.01.03 0 0 16124

Mennyire jó ötlet kissé leeresztett ablakkal aludni? Biztonságos az ilyen parkolókban?

Valahol mintha találkoztam volna olyan infoval, hogy a résen át valamilyen gázt nyomtak be, aztán meg kirámolták az egész kamiont... (bár lehet hogy ezt csak álmodtam... :) )

Előzmény: poiuzf (16123)
poiuzf Creative Commons License 2007.01.03 0 0 16123
Talán valahogy a szellőzést is meg kéne oldani, szerintem nem lehetetlen, az állófűtéshez is kötelező.

Egyébként pont ebben a parkolóban vártam tavaly nyáron a kamionmentőre kb 10órát
Előzmény: EBah (16115)
karimax Creative Commons License 2007.01.03 0 0 16122
Mert Ti biztos a Dunától nyugatra laktok:-))
Előzmény: paypal (16121)
paypal Creative Commons License 2007.01.03 0 0 16121
Fater is most ment kártyát csináltatni a digitachográfhoz, neki a mozaik utcába kellett mennie!
Előzmény: _Gabesz (16120)
_Gabesz Creative Commons License 2007.01.03 0 0 16120
Megkerestem>>

mivel pestmegyei illetőségü a bejelentett lakcímem ezért a komócsi utcába kellet menni a főfelügyelethez. névre időpontot kellett kérni, és papírmunka meg a fényképezés kb. 20-perc alatt megvolt. ha kész (kb.2 hét) hívnak telefonon és be kell menni érte. ott helyben fizetés
Előzmény: farkasfog (16118)
_Gabesz Creative Commons License 2007.01.03 0 0 16119
Itt utánna tudsz nézni:
http://www.kff.hu/fofelugyelet/szakteruletek/jarmu/Dig_Tachograf/Alt_tajek
Vagy KODI régebben leirta.
Előzmény: farkasfog (16118)
farkasfog Creative Commons License 2007.01.03 0 0 16118
Sziasztok!
Még csak mostanában kezdtem érdeklődni a kamionozás után és több helyen olvastam, hogy digitális sofőrkártyát kérnek. Ez pontosan mit jelent, és hogy lehet hozzá jutni?
Előre is köszi a segítséget!
_Gabesz Creative Commons License 2007.01.03 0 0 16117
Egyébként németben meg is büntetnek ha bent az utastérben tartod a camping palackot.
Előzmény: _Gabesz (16116)
_Gabesz Creative Commons License 2007.01.03 0 0 16116
A nevéből itélve valami nagyobb parkoló lehetett, akkor pedig simán lehet.
Bár ha tényleg szénmonoxidtól haltak meg, akkor tökmindegy mennyit álltak, abból már az első nap után se tudták volna őket feltámasztani :(
Előzmény: EBah (16115)
EBah Creative Commons License 2007.01.03 0 0 16115

"Magyarok fulladtak meg egy furgonban Olaszországban

 

Holtan találtak két magyar állampolgárt egy furgonban szerdán az olaszországi Firenze közelében egy autópálya-pihenőhelyen - írta az MTI.

 

A két férfi holttestét szerda késő délelőtt fedezték fel. Az olasz hatóságok szerint a kocsiban talált kisebb gáztüzelésű kályha okozta szénmonoxid-mérgezésbe halhattak bele, és legalább öt nappal ezelőtt.

Török Tamás római magyar konzul az MTI érdeklődésére közölte, hogy az olasz rendőrség a halálesetekről értesítette a magyar hatóságokat, s folyamatban van az áldozatok hozzátartozóinak felkutatása. A tragédia Calenzano település közelében, a Bisenzio-Nyugat nevű pihenőhelyen történt az észak-déli A1-es (Napfény-)autópálya mentén.

A napok óta a benzinkút parkolójában álló furgonra a töltőállomás üzemeltetője lett figyelmes, s hívta ki az autópálya-rendőrség járőrét. A furgon úgy volt kialakítva, hogy abban aludni is lehessen."

 

Nem semmi, hogy 5 napja ott feküdtek a kocsiban, és csak akkor tűnt fel valakinek...

 

 

 

karimax Creative Commons License 2007.01.03 0 0 16114
" Logikám szerint a forgózsámolyos meg a nyerges is becsuklik, ha tényleg helyszűke miatt kell még tolatni."

Hát azoknak akik megbuknak a vizsgán:-)))

Ha tényleg szükséged lesz az Y megfordulásra úgyis megtanulod.


Annak idején Bp-en a Fény utcai piacon dolgoztam egy darabig. /Most átépítve Mammut/

Járt föl egy kecskeméti sofőr pótos Ifával. Na ő a Lövőház utcából 90°-os szögben

seggel betolta mindenféle pöcsölés, oda-vissza korrigálás nélkül a forgózsámolyos

szerelvényt a piac végéig a raktárhoz. / kb 100 m/

Előzmény: csaklaci (16113)
csaklaci Creative Commons License 2007.01.03 0 0 16113
Sziasztok,

kiskorom óta érdekelnek a nagy járművek, a kamionozás viszont azt hiszem, el fog kerülni. (Bár még van másfél évem a diplomáig, a CE-s pecsét pedig benne van a jogsimban, tehát ki tudja... :)

Visszaolvastam pár oldalt. Lenne is egy kérdésem: az "összeollózott" levélváltásban szerepelt olyan, hogy ipszilon megfordulás. Ezt hogyan kell elképzelni? Logikám szerint a forgózsámolyos meg a nyerges is becsuklik, ha tényleg helyszűke miatt kell még tolatni. Világosítsatok fel légyszi. (Még biztos lesz "szakértő" kérdésem, lévén a vizsga óta szerelvényt vagy 40 km-t vezettem :)
Köszi előre is!
Gasolin Creative Commons License 2007.01.03 0 0 16112
Olvasható volt (gondolom 200%-os méretben volt szkennelve), de valamiért nem tudtam lementeni (igaz ez annyira nem probléma).
Előzmény: deps (16104)
Gasolin Creative Commons License 2007.01.03 0 0 16111
Nézzétek meg, olyan barátnőt választott akinek fuvaros az apja. Az ilyen nő hozzá van szokva, hogy sokáig nem látja a szeretteit, és még az apjával is van közös témája.
Nem hülye a gyerek! :o)
Előzmény: _Globetrotter (16107)
Gasolin Creative Commons License 2007.01.03 0 0 16110
A tolócsuklós busz mind ilyen (mármint nem kormányzott a C híd).
Előzmény: S.Zola (16108)
S.Zola Creative Commons License 2007.01.03 0 0 16109
Majd engem is érdekel a történet! :)
Előzmény: zozoka 23 (16100)
S.Zola Creative Commons License 2007.01.03 0 0 16108
Van olyan csuklós is, aminek nem kormányzott a hátulja. A kormányzottnál kanyarodáskor a jobb hátuljával kell vigyázni, nem kormányzottnál meg a bal hátuljával, hogy el ne vigyünk valamit.
Előzmény: poiuzf (16106)
_Globetrotter Creative Commons License 2007.01.03 0 0 16107
Vezettem egy kicsit (kb. 50-60km) barátnőm apjának a nyerges automata Premium rútját, hu az automata technika besz@rás milyen kényelmes csak löksz kettőt induláskor és tűz, nagyon jó.
Viszont furcsa volt a nyerges, termelni kell vele az íveket szorgosan, oda kell figyelni rá, nem úgy jön utánad, mint egy forgózsámolyos, de jó érzés, pláne az automatával:-))))
Flesh volt egy szinettel közelebb lenni a lombokhoz, meg a fülke is leng, szóval nagyautó nagy élvezet:o)
poiuzf Creative Commons License 2007.01.03 0 0 16106
ÁÁÁ nem a csuklósbusz az a lehető legviccesebb a kormányzott hátsó tengelyével:)
Egy jó forgózsámolyossal is rá lehet érezni a tolatásra, azzal könnyebb amelyiknek hosszabb (3 tengelyes) pótja van.
Nyergesnél arra kell figyelni hogy mindig a középső tengelyen fordul el a pót, azt kell a helyére tenni, annak kell kiszámolni az ívét hogy jó helyre érkezzen. Ha valami nem akar a helyére menni mindig jól lehet korrigálni egy rövid kb 2m-es előremenettel. Kezdő sofőr ne akarjon egyből a helyére tolatni! Nagyon érdemes figyelni a traktor jobb első sarkát és a rámpatükröt, azzal nagyon jól el lehet kaszálni valami akadályt (saját tapasztalat:)).
Ami a legfontosabb: nem szégyen kiszállni és megnézni mennyi hely van még!!! Sokkal jobb mint neki menni valaminek.
Elöre menetkor kisívű kanyarodáskor érdekes lehet hogy ilyenkor a pótkocsi első sarka nagyobb ívben kanyarodik mint a traktor első sarka.
Előzmény: S.Zola (16105)
S.Zola Creative Commons License 2007.01.03 0 0 16105
Nyergessel könnyebb tolatni, lényegében úgy kell, mint egy sima utánfutóval az autón :) VAgy egy csuklósbusszal :) Igaz, én még zsámolyost nem vezettem.
Előzmény: zozoka 23 (16100)
deps Creative Commons License 2007.01.03 0 0 16104

bréékóó gasolin!

 

tudod neked mindent! ja s olvasható volt, vagy megint nem volt az igazi???????

 

cisszzzz

Előzmény: Gasolin (16102)
deps Creative Commons License 2007.01.03 0 0 16103

bréékóó zooka!

 

szerintem s nem tudom, hogy ott ez kivitelezhető e a vizsgán, de én megpróbálnám a vizsgáztatótól kihúzni, hogy legalább ha mehessek egy kicsit előre s addig is meglátod, hogy hogyan viselkedik..... aztán már szerintem vmivel könnyebb a helyzet mert látod, hogy hogy megy előre s a pót hogyan követ, s mit kell ráhagyni kanyarodásnál...... naakkor már csak visszafelé kell gondolkodni!

szerintem meg a másik, hogy ha tolatni kellesz, ez a merőleges tolatásnál érdekes, hogy ne merőlegesen állj meg s úgy kezdj tolatni, hanem egy kicsit a pót legyen közelebb az üres helyhez s a gépes meg legyen közelebb a másik oldalhoz...

 

vhogy igy gondoltam...... a szálkás beállónál elméletileg könnyebb, mert ott már a hely is kicsite el van forgatva, igy ha ott is kicsit igy rátartassz, akkor jóó lehet.....

 

SZERINTEM!

 

cisszzzzz

Előzmény: zozoka 23 (16100)
Gasolin Creative Commons License 2007.01.03 0 0 16102
Tegnap este nekiálltam és elolvastam a cikkeket (Tatra, és a Heavy gépeket).
Köszi!
Előzmény: deps (16099)
EBah Creative Commons License 2007.01.03 0 0 16101

Szia!

Ha meglesz a felvételi, akkor írd már le légyszíves, hogy mi és hogyan zajlott! Köszi és sok sikert, a lényeg, hogy ne izgulj!!

Előzmény: zozoka 23 (16100)
zozoka 23 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 16100

Sziasztok!

 

Tegnap írtam egy önéletrajzot a Gartnernek nem igazán reagáltak rá! Most felhívtam őket le kell mennem Zalaegerszegre a héten és egy tesztlapot ki kell töltenem, meg tesztvezetés is lesz, ami nem is lenne nagy gond csak ez az egész táv oda-vissza 500 km-er. Egyébként van ennek a cégnek Pesten is telephelye de az " origó " Zalában van. Valahogy le kell küzdenem ezt a távot. Remélem nem lesz tolatás mert rutinból 4-szer buktam, bár az forgózsámolyos volt. Nyergest még soha nem vezettem! Picit parás a helyzet. :) de nem félek! Féljen az aki nem mellettem ül.

Valakinek van valami jó tanácsa?

deps Creative Commons License 2007.01.03 0 0 16099

a cikkek már láthatóak :)

van a gaso nak szánt :) giebel féle monstrumok, aztán tettem fel kis tatra-gyárat, meg egy kis wintertyres, s egy kis m.a.n. hydrodrive...

Előzmény: deps (16096)
deps Creative Commons License 2007.01.03 0 0 16098

bréékóóó poiuzf!

 

küldtem e-mailt

 

cisszzzzz

Előzmény: poiuzf (16093)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!