Keresés

Részletes keresés

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.07.07 0 0 77069

"akár fixen is lehet IPje :-D"

 

- Laikus bemegy a boltba.

- Eladó levezi a polcról a mobillal távirányítható csodakonnektort/csodalámpát/csodakamerát.

- Laikus hazaviszi, bedugja a konnektorba és a hálózatba és máris tudja használni a csodaketyerét.

Szerinted a fenti folyamat közben a készülék MIKOR/KITŐL kapott volna fix IP címet?

Előzmény: Jahno (77058)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.07.07 0 0 77068

Sherlock Holmes üzemmód:

- Ki mit csinált a házban a lecsapás pillanatában?

- Bekapcsolhatott-e magától pont akkor bojler, szivattyú, akármi?

- Eső esett?

- stb

 

"Vissza nem lehetett kapcsolni, még úgy sem, hogy az összes kismegszakító le lett kapcsolva. A szerelő visszajött és kicserélte a relét,"

 

A régi relét lehetetlen volt felkapcsolni, a szerelő két perc alatt kicserélte egy újra, SEMMI MÁST NEM CSINÁLT és az új relét meg egyből fel lehetett kapcsolni?

Khm...Laikusok és az ő félrevezető mellébeszélő hihetetlen történeteik... ilyenkor szokott kiderülni egy óra ordítozás után, hogy "őőő izé... hát az nem volt egészen igaz, hogy semmi más nem történt FI relé csere közben, mert én kiszaladtam egy pillanatra és kihúztam a kerti szivattyút..." DE AKKOR MIÉRT MONDTAD EGY ÓRÁJA B+ HOGY SEMMI MÁS NEM TÖRTÉNT KÖZBEN???

Egyes ügyfeleket rugdosni kell, hogy ne akarjon már okosabb lenni a szakembernél :)

Előzmény: pupákdézi (77059)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.07.07 0 0 77067

"ha csak nyomógombot szerelek fel az eddigi kis doboz helyett, az működteti-e a kaputelefon beltéri egységét, mint csengőt?"

 

Ennyire egyszerű kaputelefonnál van rá némi esélyed, de egyáltalán nem biztos a dolog.

Ha szerencséd van, akkor a vandál csak a kültéri egység dobozát törte össze, a benne lévő kis áramkör működőképes maradt. Ebben az esetben meghagynám az eredeti áramkört (új, nagy nyomógombot kötnék rá), csak az áramkört becsomagolnám eső-álló módon.

 

http://www.global-export-import.hu/WEBSET_DOWNLOADS/611/RL-3207B_HU.pdf

Előzmény: apeeng (77061)
King_of_Giants Creative Commons License 2017.07.07 0 1 77066

Elöbb nézd meg.

Előzmény: apeeng (77065)
apeeng Creative Commons License 2017.07.07 0 0 77065

Köszönöm, valószínű, hogy valami váltóérintkező lesz benne. Akkor marad az új kültéri vásárlása.

Előzmény: King_of_Giants (77063)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.07 0 0 77064

Nem tudom Elek mire gondolt, de több fórum foglakozik problémás wireless kamerákkal.

Nem csak arról van szó, hogy túl egyszerű az alap jelszó, de több van ahol van olyan jelszó amit még sem lehet változtatni, van aminek a képét csak egy weboldalon tudod megnézni, van aki azt mondja tűzfal mögött nyitott port nélkül is piszkálják a kameráját, vagy felhasználói beavatkozás nélkül tudja frissíteni a firmwaret a gyártó.

http://www.insecam.org

Nyitott kamerák, valószínűleg a legtöbb tulajdonosa azt hiszi csak ő látja.

Szóval a probléma létezik.

Előzmény: Jahno (77058)
King_of_Giants Creative Commons License 2017.07.07 0 0 77063

Ha nem váltóérintkezőt működtet a nyomógomb akkor igen. Szétszedni és megnézni, így már ugysem használható

Előzmény: apeeng (77062)
apeeng Creative Commons License 2017.07.07 0 0 77062

bocsánat, elfelejtettem..

ez egy egyszerű kétvezetékes, egylakásos kaputelefon (RL 3207 B)

Előzmény: apeeng (77061)
apeeng Creative Commons License 2017.07.07 0 0 77061

Tiszteletem!

Kicsit összetörte valaki a kaputelefonom kapun lévő egységét.   Azt szeretném kérdezni, ha csak nyomógombot szerelek fel az eddigi kis doboz helyett, az működteti-e a kaputelefon beltéri egységét, mint csengőt? telefonálni nem lehet, azt vágom, de megszólal-e a benti egység?

cfoto Creative Commons License 2017.07.07 0 0 77060

Nagyon csak tipp, szóval egyáltalán nem biztos, hogy ez van, de lehetséges hogy valahol nulla-föld zárlat van a Fi relé után 1 nem használt részen és amikor valami nagyobb fogyasztó (pl. villanybojler) bekapcsol akkor felborul az az egyensúly, mivel az áram 1 része a földön is folyik (ami ugye nem üzemi vezető és nem is megy át a Fi relén). (Az, hogy mennyi rész folyik a földön a vezetők ellenállás arányainak a függvénye.)

Próbáltam közérthetően fogalmazni és e-miatt biztos pongyola is, viszont vannak akik ezt részletesen leírták (nagyon jó, leírás, de érdemes a mellékes körülményektől függetleníteni, lehámozni a lényeget):

http://ans.atw.hu/

Ha ez van a hibakeresés sem egyszerű, mert nem elég úgy leválasztani az áramköröket, hogy a fázist leválasztod (kismegszakító lekapcsol), hanem nullát is le kell választani (szóval meg kell bontani).

Ha nem segít akkor szakember, ill. ha nem vagy járatos ebben a témában akkor is ajánlott a szakember.

Aztán lehet, hogy egyáltalán nem is ez van, de ezt ugye távolról a körülmények ismerete nélkül ezt nem lehet megmondani.

Előzmény: pupákdézi (77059)
pupákdézi Creative Commons License 2017.07.07 0 0 77059

Üdv!

Tegnap beszerelték az a bizonyos Fi relét, ami kb 4 óra múlva lekapcsolt. Vissza nem lehetett kapcsolni, még úgy sem, hogy az összes kismegszakító le lett kapcsolva. A szerelő visszajött és kicserélte a relét, hátha hibás. Valamikor az éjszaka folyamán lekapcsolt és hosszú ideig nem lehetett visszakapcsolni. Majd egy próbálkozásnál fel lehetett kapcsolni és lőn világosság. Kb 3/4 óra után hallom a kattanást, újból lekapcsolt és nem lehet visszabillenteni. Tudom, hogy ezer oka lehet, de valakinek valami tipp?

Jahno Creative Commons License 2017.07.06 -1 0 77058

"Márpedg ennyire "rugalmas" rendszer csak úgy hozható létre, hogy a kamera DHCP-vel kapja a helyi IP címert és a kamera képe egy, a nyílt interneten lévő szerveren át elérhető a kliens számára"

 

Nem. Mondjuk sallangba nem kötök bele, hogy akár fixen is lehet IPje :-D

 

Googléval meg nem keresek, mert lesz n+1 valami, aztán lehet nem is arra gondoltál. Vannak lófasz termékek, amúgy elég hamar kiderülne, ha így működnének, már csak azért is, mert marha lassú lenne ésatöbbi. De fújd csak tovább az okosságot, azt hittem konkrétabbal jössz.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (77057)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.07.06 0 0 77057

Google keresés a következőszavak kombinációjára. hone surveillance, remote view, motion detection, cloud storage

A találati eredmények között számos olyan kamera lesz, aminek

- a képe megtekinthető távolról is

- a kamera és a kliens szoftver beállítása olyan könnyű, hogy a leírásban nem szerepel sem az ip cím, sem a router, sem a tűzfal szó.

Márpedg ennyire "rugalmas" rendszer csak úgy hozható létre, hogy a kamera DHCP-vel kapja a helyi IP címert és a kamera képe egy, a nyílt interneten lévő szerveren át elérhető a kliens számára (tehát a kamera képének ki kell mennie az internetre, arra a szerverre).

A hasonlóképpen "könnyen konfigurálható" valamennyi rendszer (szoftverből vezérelhető lámpák, dugaljak, stb sőt akár komplett házvezérlő rendszerek) szintén ugyanezen az elven működik. Tehát úgy is fogalmazhatunk, hogy a lámpánkat/dugaljunkat/házunkat tulajdonképpen egy (kínai/amerikai/akármilyen) szerver vezérli, a mi mobiltelefonunkról érkező utasításaink nyomán.

Ennyit mára a naiv (szak)emberek elképzeléseiről az adatbiztonságról

valamint a titkosszlgálatok illetve különféle bűnözők jövőbeli lehetőségeiről :)

Előzmény: Jahno (77053)
King_of_Giants Creative Commons License 2017.07.06 0 0 77056

A hír miatt tettem ide és megint egy okos szomszéd mondatáért

 

Egyszer beleestem egy hasonló esetbe. Ráz a csap, földszintes irodaház

Odamentem, mert ajánlottak hogy én aztán mindent megoldok. Aztán csak néztem kifelé a fejemböl

ÉV relé volt, csap éppen nem rázott, és amúgy sem az én profilom volt. 

Előzmény: Peter atyuska (77048)
Jahno Creative Commons License 2017.07.06 0 0 77055

:-D Na jó, én is szoktam közvetíteni, de már elmúlt. Face élő közvetítés ingyen van. Igaz néha olyan is. Tényleg, lassan a videós rack másik felét is szét kellene szednem.

Előzmény: tfe_tng (77054)
tfe_tng Creative Commons License 2017.07.06 0 0 77054

En ugy tudtam hogy a Knezi Jeno szokott kozvetiteni, de nem vagyok szakmabeli ;)

Előzmény: Jahno (77053)
Jahno Creative Commons License 2017.07.06 0 0 77053

Kamera szerintem nem közvetít semmit, de egy olyasmi modellt szívesen megnéznék úgy tanulmányilag. Láttál is úgy rendesen közelről, vagy csak vízió?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (77051)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.07.06 0 0 77052

"Szerintem a mentősök kapcsolták le a fogy.mérőnél a kismegaszakitót"

 

Valószínűleg ember kapcsolta le a kismegszakítót vagy a FI relét és nem magától lépett működésbe.

 

Valószínűnek tartom, hogy megrázás közben az emberen szinte soha nem megy át annyi áram, ami képes leverni egy lakás fő kismegszakítóját (vagy akár csak egy bojlerét). 15-25 A áram eléréséhez annyira alacsony átmenő ellenállás kellene (10-14 ohm), ami az emberi szervezetben életszerű körülmények között soha, vagy csak NAGYON nehezen alakulhat ki.

Ráadásul egy gyereket akár annyira gyenge áram (pl 20 mA) is megölhet, ami egy FI relé számára még nem ad okot a leverésre.

Előzmény: King_of_Giants (77047)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.07.06 0 0 77051

"A mostani tendencia meg a WEB szerveres megoldások"

 

Egyes ilyen termékek büszke tulajdonosai közül sokan megdöbbennének/felháborodnának, ha tudnák, hogy mi volt az új csodalámpa/csodakonnektor könnyű használatának (gyors konfigurálhatóságának) ára: bizonyos készülékek vezérlése egy távoli (pl kínai kézben lévő) szerveren keresztül történik. Tehát pl egyes mobiltelefonról kapcsolgatható csodalámpák/csodadugaljak és mobiltelefonos vezérlőjük közötti kapcsolat furamód megszűnik, mihelyt leválasztom a lakást az internetről, ezt a jelenséget sokan nem értik, hiszen a lakás belső hálózata továbbra is jól működik ;)

Ez a dolog akkor kezdett izgalmassá válni, amikor megjelentek a piacon azok csodamikrofonok és csodakamerák is, melyek szintén távoli szerverekre közvetítenek mindent amit a lakásunkban látnak és hallanak ;) de nem baj, az eladási statisztikák erősödnek és különben is: tudatlanság = boldogság ;)

Előzmény: Peter atyuska (77050)
Peter atyuska Creative Commons License 2017.07.06 0 0 77050

A relék után jön a KNX/EIB rendszerek, amik valójában sarkosan sok relé egymáshoz kapcsolt logikával. A mostani tendencia meg a WEB szerveres megoldások kis mini PC egy relével és szoftver melléje aztán szóljon. Na igen ennél a kategóriánál lehet olyan konfig utasítást adni hogy megzakkan minden :) és csak a rezett segít.

Előzmény: killerlaca81 (77043)
Peter atyuska Creative Commons License 2017.07.06 0 0 77049

Nem fog semmit cserélni. Csak az órát.

Előzmény: Gillebeart (77044)
Peter atyuska Creative Commons License 2017.07.06 0 0 77048

Van a közismert neve KLÉSZ csak basznak betartani :) meg a hatóság is szereti hanyagolni a lakossági részt. A társasházakkal már nem elnézöek de ott a hatáskör a mérőnél véget ér.

 

Csak megfelelően és jól kialakított hálózatnál működik az RCD, de ebbe bele tartozik az is hogy mindenkinél jó legyen. Van egy társasházam, a mai napig nem tudta más sem és én sem kideríteni miért veri 16 lakásban az RCD-t le a rendszer abban a pillanatban hogy bárki bárhol elkezd használni valamilyen vizes részhez kapcsolt illetve gázhoz kapcsolt berendezést. Ez lehet bármi. Odáig jutottunk el, hogy valahol a nulla rámegy a vízhálózatra és ez bekavar, földelés nem segített.

Előzmény: King_of_Giants (77047)
King_of_Giants Creative Commons License 2017.07.06 0 0 77047

Zárlatos villanybojler, gyermekhalál

 

"Egyből levert mindent, még a mentősök is elemlámpával világítottak” – mondta a szomszéd"

 

Ha testzárlatos volt, jó földelésnél leverte volna a kismegszakitót

Nyilván nem volt földelés és a kádon vizen-gyereken keresztül záródott az áram

De akkor mi az hogy leverte és sötét lett?

Szerintem a mentősök kapcsolták le a fogy.mérőnél a kismegaszakitót

 

Ha évtizedek óta kötelező a kéményseprés, ellenörzés, a földelés ellenörzését miért nem lehet kötelezővé tenni, vagy legalább az ÉV relét és ellenőrizni?

Törölt nick Creative Commons License 2017.07.06 0 0 77046

Öööö, ez így ebben a formában hülyeség.

Én pl. korántsem tudok mindent, de a semminél azért sokkal többet tudok,

ugyanakkor mégsem hiszem hogy nincs olyan világítástechnikai megoldás amiről még nem hallottam.

Viszont egyáltalán nem érdekelnek ezek a bizonyos legújabb technológiák, mivel a világon semmi szükségem rájuk.

Egy ufólámpa a plafonra szórt fénynek, bele ledes villanykörte, az íróasztalra meg az éjjeliszekrényre egy-egy olvasólámpa és kész.

Tudom hogy léteznek jobb, szebb megoldások, de egy fillért sem vagyok hajlandó áldozni a megvalósításukra.

Még mennyezetre is a hagyományos e27 foglalatos lámpatestet veszem, nem a beépített ledest, mert ha kiég, ezt ki tudom cserélni egy perc alatt.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (77045)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.07.06 0 0 77045

"jó dolgokat lehet ezekkel a relékkel összehozni"

 

Kétféle ügyfél van, akinél van esély arra, hogy a lakásában a legkorszerűbb elektromos megoldásokkal találkozhassunk:

- az az ügyfél, aki ismeri a legújabb elektromos megoldásokat,

- az az ügyfél, aki a világon semmit sem tud az elektromosságról és ezt nem is szégyelli bevallani.

A fenti két csoport között vannak azok a megrendelők akik egy icipicit már értenek a villamossághoz, ők valamennyien azt hiszik, hogy nem létezhet olyan trükk/megoldás a világon, amiről ő még nem hallott,

néha úgy érzem, hogy ezen "nagyeszű+mindentudó" ügyfelek képezik a megrendelők 99 százalékát :)

Szóval az új lakások túlnyomó részénél a magukat túl okosnak képzelő megrendelők hibája az, hogy leginkább elavult, korszerűtlen megoldásokkal találkozhatunk...

...no meg egyes alulképzett villanyszerelőké... ;)

Előzmény: killerlaca81 (77043)
Gillebeart Creative Commons License 2017.07.06 0 0 77044

Lejárt hitelességi idő miatt lesz a csere, nagyobb kismegszakító nem lett kérve.

 

Akkor ezek szerint nem kell tartanom semmitől, ugye?

 

Ilyenkor a régi mért oldali fázis és nulla vezetőket ki szokták cserélni? Tehát új vezetékeket kell-e majd bevezetni az új dobozomba?

Előzmény: Peter atyuska (77042)
killerlaca81 Creative Commons License 2017.07.06 0 0 77043

Köszönöm.

 

Ahogy írjátok elég jó dolgokat lehet ezekkel a relékkel összehozni. :-)

 

Előzmény: Peter atyuska (77041)
Peter atyuska Creative Commons License 2017.07.05 0 0 77042

Óra csere esetében két dolog lehet:

- lejárt a hitelesítési ideje, leszarja a cserélő mit lát és cseréli masz ha nagyon nagy a probléma akkor nem.

- meghalt vagy te kérted a cserét lásd fent

Ha csere esetében még biztosíték is lesz cserélve nagyobbra az már más tészta.

Előzmény: Gillebeart (77031)
Peter atyuska Creative Commons License 2017.07.05 0 2 77041

Többféle relé létezik és vezérlési mód. Van amelyik nyomogatásra a két kimenetét cserélgeti vagy csak ki meg bekapcsol van olyan amelyik több kimenete között lépked vagy a "nyomás" ideje alapján kapcsol kimenetet és van olyan ami több kimenetet kapcsol be és ki. Pld "lépcsős" relé nyomógomb 6 láma egyszer nyomsz 1 lámpa egy kicsit bent tartod 2 lámpa stb majd nyomsz egyet és kikapcsol vagy benntartod és 6-5-4 lámpákat kapcsolja le. Aztán lehet bolondítani egy kis fényerő szabályzással is, de az már nagyon kacifántos tud lenni ha beszarik valami :). A másik amikor a kapcsoló csak jelzi a rendszernek hogy te fényt kívánsz és a rendszer a külső fény viszonyok szerint kapcsolja a villanyt ha nem teszik benntartva a nyomógombot felül bírálható a vezérlő.

Előzmény: killerlaca81 (77039)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.07.05 0 1 77040

"TV nézéshez lenne a led szalag aminek tetszőlegesen be tudom állítani a fényerőt."

 

A TV-vel szemben ülő ember LÁTÓTERÉBEN lévő erős, éles fényforrás zavarja a TV nézést. Márpedig ha rálátsz közvetlenül magukra a ledekre, azok fénye igen éles kontrasztban van a félhomályos környezettel. Ez a kellemetlen hatás mérsékelhető, ha magukat a ledeket eltakarod a szemed elől és csak a vetett fényük látható (a falon vagy a mennyezeten).

 

"ezt ilyen precizitással/körültekintéssel meg tudja e nekem csinálni valaki mint Te."

 

Ezt bármelyik értelmesebb villanyszerelő könnyedén meg tudja csinálni neked. Aki már látott impulzus relét, az számára ennek bekötése egyszerűbb, mint pl egy váltó kapcsolás. Jó esélyed van arra, hogy az első arra járó villanyszerelő azt fogja mondani, hogy nem probléma, csinált már ilyet. Ez csak laikus számára tűnik bonyolultnak, értelmesebb villanyszerelők tízszer nehezebb dolgokat oldanak meg naponta.

 

"És ha mondjuk az egyik nyomógombon bekapcsolom(most mindegy hány %-on világít) átmegyek egy másik nyomógombhoz és meg nyomom, akkor a következő fokozat jön?"

 

Pontosan ez történik.

Ezek a nyomógombok egymáshoz képest párhuzamosan vannak kötve, ezért az impulzusrelé nem is tudja, hogy ugyanazt a gombot nyomtad meg háromszor, vagy szaladgálsz a szobában és három különböző gombot nyomtál megy egyszer-egyszer.

 

"Esetleg nem vállalnád el egy új lakás villanyszerelését? :-)"

 

Semmilyen munkát nem vállalok az internet felől (levelekre sem válaszolok, ne is próbálkozz), különben sem ebből élek. De ha elárulod itt, hogy kb merrefelé lax, akkor lehet, hogy innen a fórumból segíteni fog valaki, aki feléd lakik.

Előzmény: killerlaca81 (77039)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!