Keresés

Részletes keresés

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.06.18 0 0 76749

"a tűzhelyeket 3 vagy 1 fázisról szabad csak üzemeltetni"

 

Számos tűzhely gyárilag két fázisú bekötésre van előkészítve.

Talán olyan is van közöttük, amelyikbe nem is lehet mindhárom fázist bekötni.

Előzmény: ficere50 (76747)
ficere50 Creative Commons License 2017.06.18 0 0 76748

Ha ez az utasítás nincsen látható helyen, akkor még ezt kellene megvalósítani, (ellenőrizni) mivel elvileg ez szabványosított:

 

Előzmény: kogabi77 (76729)
ficere50 Creative Commons License 2017.06.18 0 0 76747

Én inkább abban látom a hibát, megoldást, hogy a tűzhelyeket 3 vagy 1 fázisról szabad csak üzemeltetni. Az 1 f-nál pedig áthidaló kell a 3f-es sorkapcsokra és ezzel a veszély/hiba/ megoldódik.

Én így járnék el, igaz, akkor lehet, hogy a "reteszeléses" üzemmódot is be kell vetni a teljesítmény szűke miatt...

 

(üdvözlet: cosbeta)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (76742)
horex Creative Commons License 2017.06.18 0 0 76746

A lényeg amiért jöttem

Szerelvény, szerelvényezi tanács kellene

Tavaly vettem a házamat és én kuka villanyás létemre elnéztem az elektromos rendszert

Voltak új konnektorok földelve, megnéztem a fogy.mérő szekrényt, régi fadoboz vezérelttel. OK majd beforditom a lakásba és cserélem az elosztót

 

Most vinnék 3x4-es MBCu-t a majdani műhely és kapunyitóhoz a padláson keresztül

Ekkor látom hogy az összes villany MÜIII. csövön van vezetve mindenfelé és onnan megy le konnektorokhoz és világításhoz + MMfal, de az  is 2 eres

Leköpöm magam ilyen figyelmetlenség miatt, keményen lealkudtam volna többet az árbol, igaz, már vagy egy éve keresjgettem és menni kellett a lakásbol

 

Naszoval,

feltételezem egy dzsungel lesz a padláson illetve az elosztó gumantáblához menőcsövek sé vezetékekben

A padlás/tető faszerkezet deszkázva stukatur menyezet. A falakat nem vésném ki belül, de a padláson valami "biztonságos" dobozokba csatlakoztatnám be a MÜIII-as csöveket, közvetlenül ahol feljönnek a padlásra

Hogy, milyen dobozzal, csak illeszzem be egy méretes OBO-ba, vagy valami éghetetlenbe?

Kell tűzálló kötödoboz, ha a csövezés nem az? Nem olcsó az ilyen doboz!

Tömítsem szilikonnal a cső és az OBO csatlakozását?

A dobozokbol már gégecsővel mennék a főelosztó felé, bár nem szeressem a gégét, mert rögzités nélkül nyűgös a vezeték behúzás, viszont nincs kedven csövet hajligatni

 

Dobjam csak le a földre a gégét vagy kerülgessem és rögzitsem a faszerkezetre?

Ugyanigy az uj MBCu-t is, vagy megfelelő ha a födémen rögzités nélkül kanyarognak?

Olyan rész biztos lesz ahol a földön van a kötödoboz, akkor érdemes a csövezést rögziteni faszerkezetre?

 

Szoval mit, hogy?

horex Creative Commons License 2017.06.18 -1 0 76745

Nem kellene.

Előzmény: Teaway (76743)
horex Creative Commons License 2017.06.18 0 0 76744

Kiváncsi leszek a hiba okára, már ha a kérdező utánajár és nem elégszik meg a korábbi válasszal, hogy ez OK

Azt nem gondolnám hogy "valaki belenyúlkált a kötéseibe", de esetleg gyárihibás

Előzmény: Mekk Elek ezermester (76742)
Teaway Creative Commons License 2017.06.18 0 0 76743

Szeretnék venni elektromos sütőt, 230V/16A kell neki 1 fázison, 3x2,5mm2 rezet gondoltam neki, a távolság a főelosztó szekrénytől 10m. Nem kéne inkább 3x4mm2 ?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (76742)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.06.18 0 0 76742

Én úgy tudom, hogy háztartási tűzhelyeket kizárólag "csillag" kapcsolásban gyártanak (tehát két fázis között soha nincs közvetlen fogyasztó), pont az ilyen balesetveszélyes helyzetek elkerülésének érdekében.

Ha mégis átjut az egyik fázis a másik (lekapcsolt) fázisvezetőre a tűzhelyen keresztül (életveszélyes helyzet!), az valószínűleg nullázási problémát jelent: vagy túl gyenge/szakadt a nulla a tűzhely bekötési pontján, vagy rossz helyre van bekötve a tűzhelyen a nulla. 

Még az is lehetséges, hogy valami nagyokos belenyúlt a tűzhelybe és össze-vissza kötözgette a belsejét.

Első feladat: megfelelő óvatosság mellett "normál" állapotban (amikor mindkét fázis fel van kapcsolva) egy műszerrel figyeld a tűzhely bekötési pontjain a feszültséget a tűzhely nulla és két fázis pontja között, miközben ide-oda kapcsolgatod a tűzhelyet. Ha a feszültségek 180-200 V környékén mozognak, akkor baj van, mert nincs nulla a tűzhelyen. Sürgősen hívj villanyszerelőt, hogy keresse meg a nullvezető kötéshibáját.

Ha a tűzhely kapcsolgatása közben a kapcsin MINDIG kb 220-230 V-okat mérsz, akkor nem a nulla hibás, hanem a tűzhely belseje lehet összekócolva valami önjelölt zseni által.

Előzmény: kogabi77 (76729)
cucu Creative Commons License 2017.06.17 -1 0 76741

Ugyan...

Előzmény: zsolt kis100 (76740)
zsolt kis100 Creative Commons License 2017.06.17 -1 0 76740

Tudod egy már gyerekes, ennyire lesarkítani a dolgot, megköszöntem azoknak aki segített.

Előzmény: Jahno (76739)
Jahno Creative Commons License 2017.06.17 -1 0 76739

Kérdés, hogy miért van még itt, ha úgyis mindenki köcsög és nem segítünk? És majd toppant a lábával, hogy akarom, meg ilyenek.

Előzmény: Törölt nick (76737)
zsolt kis100 Creative Commons License 2017.06.17 -1 0 76738

Egyáltalán nem vagyok elszállva, ok okozat, de te ezt nem értheted. Neked meg fáj az igazság, nézd vissza te miket írtál pfff de ahogy írtam már írj privátba ha akarsz valamit.

Előzmény: Törölt nick (76737)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.17 -1 0 76737

"de azt hittem ez egy fórum ahol segítik egymást az emberek. Nem hiába ez az igazi magyar mentalitás, nem a segítő készség"

Ezért vagy köcsög... ilyet csak egy magától elszállt, kőbunkó ír le egy fórumon.

Ennyike.

Előzmény: zsolt kis100 (76727)
zsolt kis100 Creative Commons License 2017.06.17 -1 0 76736

Jó szerintem hagyjuk abba, semmi értelme ha akarsz még valamit írj privátba.

Jahno Creative Commons License 2017.06.17 -1 0 76735

Azért, mert ez teljesen átlagos egy csomó csoportban és eldöntöttem, hogy aki legközelebb ilyenket írogat, azt felrúgom a holdig:

 

"de azt hittem ez egy fórum ahol segítik egymást az emberek. Nem hiába ez az igazi magyar mentalitás, nem a segítő készség"

 

 

Előzmény: zsolt kis100 (76733)
kogabi77 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 76734

Ok, értem.

Köszönöm a válaszod.

 

Előzmény: Peter atyuska (76730)
zsolt kis100 Creative Commons License 2017.06.17 -1 0 76733

Tudod, magyarázd már el hogy ha te ilyen ember vagy akkor miért veszed magadra azt amit írok. Most komolyan kinek akarod magad fényezni? látom nem olvastad végig az egészet, és azon kéne nagyon elgondolkoznod hogy megköszöntem azoknak akik segítetek, a kötözködés volt felesleges. Már kétszer is lezártam ezt a témát és te csak folytatod, na ezen kéne elgondolkoznod. Nem engem kell meggyőznöd. Mindenki a tapasztalatokból ítél, te is így vagy ezzel gondolom.

Előzmény: Jahno (76732)
Jahno Creative Commons License 2017.06.17 0 0 76732

"Te is elgondolkodhatsz a hozzáállásodon"

 

Elgondolkozzak? Nekiláttál magyarozni, meg nem segítésről ekézni. Beleolvastam pár dolgodba, ahogy látom Te sem sokat segítettél. Itt millió egy embernek adtam kölcsön cuccot, segítettünk, ha nem volt netje akkor letöltöttem, elpostáztam CD-n, még Venezuelába is küldtünk segélyt, vagy Duna TV-ről adást mert ott nem fogható, rendőrségre járok mert neten gyanús lopott cuccot találtam és voltam olyan tökös, hogy ha már valakinek hiányzik akkor bejelentem, és így tovább. Aztán ugrálhatsz tovább, de nézzünk magunkba, hogy esetleg itt netes csoportban az elmúlt héten mit segítettél opciósan tök ismeretlen embereknek.

 

Ez is beesett, hogy valaki jó fejnek érezte magát, kinézett valakit a világban és ajándékozott egyet. A köcsög magyar nem segít. Szerintem magadból indulsz ki, mert egy élősködő gyökés lehetsz, aki csak kér és kérdez, aztán ha éppen nincs kedvünk vele foglalkozni, akkor fröcsögve megsértődik.

 

Ez meg nem adja el aukciós oldalon sok 100 Euróért a cuccot, hanem haccójjon:

 

 

De itt van aprónetes oldalról, ingyen odaadja. Első jelentkező voltam, még házhoz is hozta a srác. Tudod mit találtam ki? A többi jelentkező közt körbeadjuk játszódni:

 

 

 

Mert ilyen a hozzáállásom. Elgondolkoznék rajt, de szerintem nem szar. Segítesz mit rontok el?

 

 

 

Előzmény: zsolt kis100 (76719)
ötfelezős Creative Commons License 2017.06.17 0 0 76731

Szerintem, ha "visszaad" feszültséget, akkor nem is úgy működik, mintha az L1 is be lenne kapcsolva. Másképpen, ahhoz a kapcsolóálláshoz is két fázist igényelne.

 

Előzmény: kogabi77 (76729)
Peter atyuska Creative Commons License 2017.06.17 0 0 76730

Ez gyártótól függ, belső kapcsolása. Ez ellen védekezni úgy lehet ha a tűzhely csak az L2-re van kötve.

Előzmény: kogabi77 (76729)
kogabi77 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 76729

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy egy lakásban 2 fázis van. L1, L2. Az L1-en van a világítás, és az összes konnektor, valamint egy tűzhely sütője, és néhány főző lapja (1-vagy 2). Az L2-őn csak a tűzhely egy zónája van, néhány főzőlap.

Ha a mérőnél lekapcsolom az L1 biztosítékát, akkor természetesen nincs világítás, és a dugaljakban sincs áram. Ha viszont a tűzhelynek egy bizonyos kapcsolója van bekapcsolva, az amelyikre az L2 van kötve, akkor a lámpatestek elkezdenek világítani, kb. 180-190 V visszajut a konnektorokra.

Ne kövezzetek meg, de szerintetek ez normális? Mert a főzőlapon keresztül visszajut az L1 fázis az L2-esen lévő áramkörökre? Vagy a tüzhely hibás?

A tűzhely 1-es pontjára ment az L2, a 2-3 pontjára az L1, a 4-5 pontjára a nulla, és persze a PE is be volt kötve.

Köszönöm a válaszokat.

zsolt kis100 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 76728

Ja és aki olyat írt annak még egyszer köszönöm a válaszokat.

zsolt kis100 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 76727

Ohh vudergraf, ha nem láttad volna már írtam hogy zárjuk le de ezzel csak megerősíted ezt a magyar mentalitást,  sőt az egész ezt bizonyítja sajnos. Tudod feltettem egy kérdést és ha csak az arra fordított kötözködésre szánt energiának csak a fele is válaszadásra ment volna el szerintem már az össze kérdésre lenne válasz. Ezt mondhatod akárhogy írhatod akárhogy tök mindegy hogy fogalmazod magyarázod, ez így van és így is marad. Persze az emberi ego nem fogja engedni hogy ezt beismerd, de magadban tudod hogy így van. Persze most megint ezen fogsz agyalni hogy mivel vágj vissza meg hogy mibe lehet belekötni, de most komolyan mi értelme van, semmi. Elfogadom hogy ilyen válaszok érkeztek rá és kész. Most hogy valaki azt hiszi biztos valami multinak dolgozom és nekik kellenek ezek az infók, na ne röhögtessük már egymást, most komolyan ahogy írta is is az illető a multitól ki ülne gép elé fórumozni, ja meg már nem tudom hány éve fent vagyok itt na ez az ami fura. A diplomamunka meg, én nem diplomáztam de szerintem itt senki de biztos nagyon különleges dolgot kérdeztem ezzel, ami tuti hogy nem lehet egy diploma munkába. Szerintem mindenki szálljon magába és gondolkozzon el hogy mire jó ez, leszögezném én csak egy kérdést tettem fel semmi kötözködést nem írtam utána be letten piszkolva, és ebből indult ki az egész. Szóval ismét írnám hogy zárjuk le. Köszi

Előzmény: Törölt nick (76725)
Peter atyuska Creative Commons License 2017.06.17 0 0 76726

Adott ország gazdasági attaséjának írt levél vagy az adott ország honlapjának felkeresése. Az hogy egy lakás mennyibe kerül az ugyan olyan kérdés mindenhol, mit akar és hogy. A nagy kerek, a gyártók honlapjain így ABB, Stb megtalálhatók azon cégek listája akik az adott országban szerződtek velük mint kereskedelmi partner azon cégek honlapján meg 99% van fenn árlista. Ja igaz a végfelhasználói nem a kereskedőknek vagy kivitelezőknek adott árak, mint mindenhol számít hogy mennyit és mekkora összegben veszel tőlük. Vagyis google a barátja.

Előzmény: zsolt kis100 (76705)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.17 0 0 76725

Mit is csináltál...

 

Ja megvan!

Elkezdtél magyarozni és fórumtagokat ekézni.

Csak mert neked nem tetsző választ adtak/adnak.

 

Hmmm?

Előzmény: zsolt kis100 (76719)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.17 0 0 76724

Mert azt tuti nem fogja kidobni a gugli hogy mennyiért csinálnak kint egy lakást.

Dehogynem...

Előzmény: zsolt kis100 (76715)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.17 0 0 76723

Nos, ha diplomamunka íróként ezt az infó sort

nem találja meg önállóan pár óra alatt az interneten,

akkor

sajnos nem érett még arra a diplomára...

 

Hisz képtelen az önálló adatgyűjtésre is.

Ami ez egyik alapkészség kéne, hogy legyen!

 

Tudod, google és pl. 

 

electrician salary norway

 

...és lőn csoda :-)

Előzmény: zsolt kis100 (76712)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.06.17 0 0 76722

"Nem is értem hogy miért ne lehetne diplomamunkához ilyen adatokat gyűjteni,"

 

Mert NEMLÉTEZHET olyan témájú diplomamunka, amihez MIND AZ ÖT adatcsoportra szükség van

viszont egy, a területre készülő vállalkozásnak pont ezekre az adatokra van szüksége.

 

"ez az igazi magyar mentalitás,"

 

Az igazi magyar mentalitás: ravaszkodással ingyen megszerezni információkat, hozzáértő szakember becsületes megfizetése helyett.

Előzmény: zsolt kis100 (76712)
ficere50 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 76721

Nálam kétféle kondi létezik: 1. Zárlatos, ahol semmiképpen nincs értelme még a kérdésnek sem. Zárlatra bármit is feltenni                                                     értelmes kérdés? Elektrolitikusoknál nem is igazán jellemző a tök zárlat. Inkább durrannak, ha                                                   tényleg elko.

                                           2. Kapacitásvesztett, ahol nem szakszerű a párhuzamos kötés, az általam írtak miatt. Itt az ESR                                                   megnő, vagyis kiszáradás áll fenn. (Lehet szakadt is.)

                                              Ezt neveztem "rossz kondi"-ként...

 

Ki az a naív, aki zárlatra bármit is párhuzamosan kötne (?), mert ezt el sem mertem hinni.

 

 

Bár cosbeta feltételezte...(rólam) Puszta jóindulatból.

Előzmény: cosbeta (76704)
zsolt kis100 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 76720

Viszont ez egy fórum, szóval szerintem zárjuk is le mert csak elfajulnak a dolgok. Köszönöm azokat a válaszokat akik eddig olyat írtak, ha esetleg tud még valaki valami hasznos infót azt megköszönöm. Ennyi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!