Keresés

Részletes keresés

Anagami Creative Commons License 2009.04.09 0 0 1572

Na, örülök, hogy tudtam hasznos infót adni.

Miután a neten megrendelted a travel cardot stb., kapsz emailen egy ún. PNR számot tartalmazó visszaigazolást. Ezt nyomtasd ki, és valamelyik  Venice Connected Point-nál mutasd be, ennek alapján adják ki a cardot, egyebeket. Az alábbi linken megtalálod a connected pointokat, ill. a térképet is: http://www.veniceconnected.com/node/318. Többek közt a Marco Polo reptéren, aztán a Piazzale Roma-n is vannak ilyen "pointok". Arra figyelj, hogy legkésőbb a felhasználási időpont előtt 1 héttel rendeld meg a kártyákat, különben már nem kedvezőbb az áruk.

Előzmény: *Mithrandir* (1570)
csapa Creative Commons License 2009.04.09 0 0 1571
*Mithrandir* Creative Commons License 2009.04.09 0 0 1570
Köszönöm, sokat segítettél! Azt hiszem, ez lesz, számlatípust változtatok (mi is OTP-sek vagyunk). Megnéztem azon a honlapon, ha neten veszem meg a kártyákat, jó pár eurót spórolok. Még egy kérdés: ha már megrendeltem a museum.passt és a travel cardot, hol vehetem majd át?
Előzmény: Anagami (1569)
Anagami Creative Commons License 2009.04.09 0 0 1569

Szia!

 

Jók a képeid!

A kártya téma miatt éppen mi is most intézkedtünk látván, hogy mindenféle foglaláshoz, netes ügyintézéshez kérik a kártyát. Nekünk otp-s számlánk van, és egy egyszerű számlavezetési forma módosításával áttértünk egy ún. netes számlavezetésre, amihez jár ingyen web-es kártya. Erre a web-es kártyára, ami egyébként MasterCard elég mindig annyi pénzt rátenni, ami az adott foglaláshoz kell. A netes számlavezetés kb. ugyanannyiba kerül, mint a normál, kártyadíj nincs, a normál bankszámláról a kártyára való átutalás pedig ingyenes. Maga a web-es kártya virtuális, csak az adatait kell használni. Gondolom más pénzintézetnél is van ilyen típusú kártya, ha nem az otp a számlavezetőd.

 

A velencei travel cardot éppen most vettük meg a főnököm web-es káryájával (a miénk kb 2 hét múlva kerül kiadásra). Minden ment, mint a karikacsapás, a kártyaszám megadása után két perccel már jött is a megrendelés visszaigazolás emailen, a pénzt persze ezzel párhuzamosan lekapták a kártyáról. Szerintem ez a legegyszerűbb és tulajdonképpen plusz költség nélküli megoldás. A travel card, illetve belépőjegyek bp-i megvásárlását valószínűtlennek tartom, mivel a http://www.veniceconnected.com/ honlapon semmi erre utaló infó nincs, ettől persze még bármi előfordulhat.

 

Szeptemberben valószínűleg már előfoglalás nélkül is lehet szállást találni, de kemping ügyben nincs semmi infóm, én is csak a neten szemlélgettem a bungalókat.

Előzmény: *Mithrandir* (1564)
*Mithrandir* Creative Commons License 2009.04.09 0 0 1564
Sziasztok!
Mi a kisebbik gyerekemmel szeptember közepén megyünk vissza Velencébe ( voltunk februárban is és a gyereket elvarázsolta, igaz, engem is). Elég olcsón kaptam repülőjegyet is ( két személyre oda-vissza, poggyászdíjjal 26E Ft.), bár a mostani WizzAir botrány egy kicsit megrémített....
Kérdéseim a következők, hátha tud valaki segíteni:
-Feltétlen fontos lefoglalni a szállást? Úgy értem ezt, hogy kempingben laknánk, és valaki azt mondta, hogy szeptember közepén biztosan lesz szabad hely...azért problémázok ezen, mert nincs sem Visa, sem Mastercard kártyám ( olyan van, amit nem fogadnak el egyik helyen sem). Persze, váltok ki ilyen kártyát, ha kell, de ez ismét plusz költség..
-Nincs-e valahol Pesten olyan iroda, ahol lehet vásárolni Velencébe érvényes Travel Cardot és Museum Passt? Sokkal egyszerűbb volna itthon elintézni mindent...Februárban szervezett úttal voltunk, azért nem kellettek ezek. ( akkor megfogadtam, hogy soha többet nem ülök 12 órát buszon!!)
-Esetleg volt-e valaki velencei kempingben és mi a véleménye róla? Mennyire biztonságosak ezek, ott lehet-e hagyni a cuccot a bungalóba bezárva?
Minden segítséget előre is köszönök!!!
Felrakok néhány képet a februárban készültekből:
namox Creative Commons License 2009.04.08 0 0 1563
Nem vagyok egy rutinos irogatós, de tényleg jogos, hogy összefolyik a beszámolóm, úh. mivel ez volt a legnagyobb probléma, így tudom, hogy legközelebb odafigyeljek.
Málnaszőr Creative Commons License 2009.04.08 0 0 1562

Részemről köszönet a hosszú beszámolóért.  Szivesen olvasok még több legalább ilyen hosszút tőled is.  

 

Tartalmilag nem volt kifogásom.

 

Egyszerűen összefolyik. Ennyi. 

 

 

Előzmény: namox (1554)
bbmagdi Creative Commons License 2009.04.07 0 0 1561
Nicsak-nicsak felpezsdült a topikélet! :)

Nincs azzal semmi baj, ha valaki nem csúszott teljesen szét Velencétől, de azért én is azt mondanám, hogy senki ne zárkózzon el egy esetleges következő látogatástól.
Én harmadszorra megyek hamarosan, és tudom, hogy még utána is vissza fogok vágyni, mert nekem nem lesz elegem a vízből, a "koszos öreg" házakból, Velence hangulatából. Nem vagyunk egyformák és szerintem nem is lenne az jó, ha itt mindenki csak ömlengene a gyönyörtől. :)

Namox beszámolója szerintem tartalmazott hasznos infókat, úgyhogy Köszi!
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2009.04.07 0 0 1560
Ninda, egy csendes olvasó! :)
Előzmény: Korben Dallas. Világjegy. (1559)
Korben Dallas. Világjegy. Creative Commons License 2009.04.07 0 0 1559
Nem viccelt, valóban nagyobb élvezed a tördelt, esetleg képekkel tarkított (udvar-udvar) beszámolókat olvasni, mint az ömlesztettet!:-D
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2009.04.07 0 0 1558
Én szeretem a jó részletes beszámolókat, de Málnaszőr is csak viccelt szerintem.
Előzmény: namox (1554)
Kereva-5 Creative Commons License 2009.04.07 0 0 1557
Tudod, amikor először jártam Velencében (8 éve), hasonló volt a véleményem, mint most Neked. Meleg volt és tömeg, részemről kipipáltam. Azután a véletlen úgy hozta, hogy a következő évben is eljutottam - Horvátországból egy kirándulás keretében hajóval - és akkor elvarázsolt a város, azóta visszajárok, amikor csak tehetem télen - nyáron.
Ha egyszer mégis újra elmész, ki ne hagyd Buránót, nagyon szép kis város! :)
Egyébkén Párizst és Londont is imádom!!!
Előzmény: namox (1552)
Anagami Creative Commons License 2009.04.07 0 0 1555
Szerintem tök jó, hogy ilyen hosszan tájékoztattad az érdeklődőket. Kösz az infókat!
Előzmény: namox (1554)
namox Creative Commons License 2009.04.07 0 0 1554
Mért haragudnék, amikor sokan segítettek nekem utazásom előtt, csak kicsit hosszúra sikerült az élménybeszámolóm, bocsi, csak gondoltam segítek, de ezek szerint tévedtem.Így olvashatóbb?
Előzmény: Málnaszőr (1553)
Málnaszőr Creative Commons License 2009.04.07 0 0 1553
Most haragszol ránk ?

Komoly büntetéssel ér fel ez a Tecso gazdaságos ömlesztett betűhalmaz. A második sor után keresztbe állt a szemem, aztán úgy maradt.
Előzmény: namox (1545)
namox Creative Commons License 2009.04.07 0 0 1552

Teljesen igazad van, izlés dolga. Nem mondom, hogy megbántam, hogy elmentem megnézni, mert tényleg érdekes város, tényleg meg kell nézni egyszer, de nem csöpögök a gyönyörtől, és van annyi város még amit meg lehet nézni, és rövid az élet, nem megyek kétszer ugyanoda, még Párizsba se, pedig az jobban tetszett, és még az időjárásra se tudom rákenni pedig bőrig áztunk, mert Párizsban augusztus közepén is kifogtuk az esős időt, tehát nem emiatt nem tettszett annyira a város, hogy visszavágynék, hanem egyszerűen annyira nem fogott meg, az összes érdekes dologgal együtt, amit ott láttam, és a 4. napra már őszintén szólva untam a vizet.

Előzmény: Zebrina Pendula Heritage (1550)
namox Creative Commons License 2009.04.07 0 1 1551

ezen vaporetto járatok vannak, meglehet keresni, hogy honnan hova mikor és mivel lehet utazni, plusz egyéb infók

http://www.hellovenezia.com/jsp/it/index/index.jsp

 

ezen lehet lefoglani a jegyeket (travelcard, museumpass, asszem a wc kártyát is)

http://www.veniceconnected.com/

 

ezen meglehet nézni a vízállásjelentés  és meglehet hallgatni, hogy hogy szólnak a szirénák, ha dagály van (aqua alta)

http://www.comune.venezia.it/flex/cm/pages/ServeBLOB.php/L/EN/IDPagina/1748

 

ezen a velencei tömegközlekedés járatai vannak

http://www.actv.it/

 

ezen a 6-os busz menetrendje van

http://www.actt.it/uploaded_files/fer_inver_08_Linea6.pdf

 

ezen a közvetlen buszjárat van

http://www.atvo.it/

 

ezen keresztül foglaltuk a jó szállásunkat

http://www.planigo.com/

 

 

Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2009.04.07 0 0 1550
Nem vitatkozásképpen írom, mert elfogadom, hogy nem mindenkinek tetszhet Velence, de én alig várom, hogy visszamehessek. :) Nyilván érdeklődési körtől, beállítottságtól, sok egyéb dologtól függ, talán még életkortól is.
Előzmény: namox (1549)
namox Creative Commons License 2009.04.07 0 0 1549
Én is egyetértek veled, Párizsba én is bármikor visszamennék, pedig ott 1 hétig voltam, és a kötelező túristaútvonalat (+Versailles+Disneyland) bejártam, de Velencébe nem vágyok vissza, viszont egyszer tényleg meg kell nézni.
Előzmény: denes (1547)
namox Creative Commons License 2009.04.07 0 0 1548
A gép 16:30-ra ért Trevisoba, a busz 16:55-kor jött, 17:10-re ért a pályaudvarra, a vonat 17:25-kor indult, és 17:56-ra ért Velencébe.
Előzmény: bbmagdi (1546)
bbmagdi Creative Commons License 2009.04.07 0 0 1546
Mennyi idő volt a reptérről Velencébe érni busz+vonattal?
Előzmény: namox (1545)
namox Creative Commons License 2009.04.07 0 0 1545

Mivel sok infót találtam ezen az oldalon, gondoltam én is írok, hátha másnak is hasznos lesz. 1 hete jöttem haza Velencéből, tehát márc.28-31-én voltam kint.

Minden szép és jó, de asszem nekem elég volt ez a pár nap így nagyhirtelen, kipipálhatom, hogy itt is jártam, de én nem tudok ömlengősen írni, mint sokan mások, de azért tényleg érdekes város, mert ilyen nincs mégegy, tele csatornákkal, csíkos pulóveres gondolásokkal, de mivel minden utca számomra egyforma volt, így őszintén szólva nem tudom mit lehet ott csinálni 1 vagy több hétig, talán akkor kell több idő, ha valaki múzemból múzeumba, templomból templomba megy, én városnézni mentem, arra meg elég volt egy hosszú hétvége is.

A szállásunk Lido di Venezián volt, amit jószívvel tudok ajánlani. Villa Albertina a via Luigi Vallaresso utcában (van magyar honlapjuk), a vaporetto állomástól az A-s vagy B-s busszal 4 megálló. Mindenki kedves volt, a szobát, ami fürdőszobával, wc-vel volt, minden nap kitakarították, 3 éjszakára 3 főre 195 euro reggelivel, ami tökéletes büféreggeli volt, igaz még tavaly októberben lefoglaltuk, ahogy a repjegyet is tavaly szeptermberben. Március elején a 72 órás TravelCard-ot 24,50 euroért és a MuseumPassot 16 euroért rendeltük meg a neten.

Treviso reptrérről a 6-os busszal mentünk a vasútállomásra, 1 euro az ACTT járatra a jegy, a vonatjegyet automatából vettünk 2,35 euroért. Mindent meglehet találni, úh. csak az menjenk a jóval drágább ATVO közvetlen busszal, aki nem tud tájékozódni, vagy nagy csomagja van, de mi a nemegészen 4 napra egy-egy hátizsákkal mentünk, amibe nem szakadtunk bele. Velencében a Santa Lucián kiváltottuk a TravelCardot, és az 51-es vaporettoval lehajókáztunk Lidora, majd elbuszoztunk a szállásra, a Travel Card a lidói buszra is érvényes. A szállásra való bejelentkezés után, elmentünk a Billa-ba, ami 8-20 óráig van nyitva, mi éppen 19:50-kor estünk be az ajtónk, úh. csak egy vacsoráravaló kaját szedtünk össze és már ki is raktak. Lehet, hogy kihagyhatatlan esemény egy étteremben enni, de mi úgy voltunk vele, hogy ha a Billában olcsóbb, akkor az nekünk tökéletes lesz.

Vasárnap pechünkre szakadt az eső, úh. reggeli után szépen beöltöztünk, a kabáton esőkabát, gondolhatjátok, milyen gyögyörűen néztünk ki, vicces volt. Behajókáztunk a Szent Márk térre, és egyből a Dózse-palotába mentünk, ahol szép kis sor állt, de mivel nekünk a neten foglalt jegyünk már megvolt, így előrementünk, és a kódos papírt lobogtatva, már bent is voltunk, meg is csinálták a belépőkártyát, és mehettünk bámészkodni. Végigjártuk a egészet, a Sóhajok hídján is átmentünk. WC van bent, nem kell érte fizetni, de a wc-s néni jattban reménykedve körülugrál. A táskát le kell tenni mielőtt felmegyünk a termekbe, a ruhatárért se kell fizetni. A Dózse után felakartunk menni a Harangtoronyba, de úgy gondoltuk, nincs elég jó idő, úh. lehet, hogy potyán fizenénk ki a 8 eurós beugrót (ide nem jó a MuseumPass), mert nem látnánk semmit. Szombat és vasárnap este szólt az első fokú sziréna, de mi a szobánkban ültünk, úh. nem tudom, hogy milyen magas lehetett a vízállás, reggel nem láttunk semmi különöset, de az eső úgy szakadt, hogy semmi perc alatt álllt a víz a téren, a rutinos boltosok már nylon zsacskóval a lábukon szaladgáltak, de mi hiába készültünk zsacsival, már nem volt időnk magunkra húzni, úgy körülfogott a víz, hogy azon az úton ahol mentünk, még száraz lábbal, ahogy megfordultunk már tócsa volt, úh. mentünk egyenesen tovább a bokáig érő vízben. Hát így jártunk, a cipőnk beázott, úh.így indultunk csatangolni, de csak a Rialtoig jutottunk, ott feladtuk, mert már fáztunk is, úh. felpattantunk az első vaporettora, ami a Lidora ment, és mivel már ebédidő volt, bementünk a Billába ebédnek valóért, aztán visszamentünk a szállásra, és már délután 2-kor pizsiben ültünk a szobában, mivel minden ruhánk bőrigázott, a fűtést csak éjszakára kapcsolják be, úh. csak reménykedtünk, hogy reggelre mindeünk megszárad. Szerencsére így is volt. Lehet, hogy kellett volna váltásruhát, cipőt vinni, de valószínűleg az is két pillanat alatt vizes lett volna, úh. inkább egy gumicsizma kellett volna.

Hétfőre szerencsére jó idő lett, úh. reggeli után lementünk a tengerpartra, sétáltunk egyett, koszos volt, és homokbuckák voltak végig, azokat fogják biztos szétteríteni nyárra. Megkerestük a híresneves Nemzetközi Filmfesztivál épületét, amit most renoválnak, hófehérre van kenve, sehol egy felirat, és ahogy a nagy ajtókon le volt húzva a redőny, úgy nézett ki mint, egy egy tűzoltósági épület. Aztán elmentünk Muranora ami nem egy nagy szám, az Üvegmúzeumot is megnéztük, amiért őszintén szólva egy árva figyinget se adnék, de mivel a MuseumPass érvényes volt oda is, így belefért. Buranora már nem jutottunk át, mivel úgy gondoltunk, hogy az is kb. ilyesmi lehet, legalábbis azokból a képekből ítélve amiket láttam, úh. a szines házak helyett, inkább Velencét akartuk megnézni, végülis azért mentünk, ráadásul valamikor be kellett hozni az előző félnap lemaradását, így visszahajóztunk, és egy nagyot csavarogtunk estig, aztán visszamentünk Lidóra, megint sétáltunk egyet a szigeten, aztán a tengerparton, aztán átmentünk a másik oldalra, megnéztünk a naplementét. Szerencsére az idő jó volt, és érdekes, hogy a hőmérséklet este is ugyanannyi mint nappal.

Kedden megettük az utolsó reggelinket, kijelentkeztünk a szállásról, és útnak indultunk az 1-es vaporettoval a Canal Granden a Santa Luciaig, ott megvettük a vonatjegyet automatából, bevonatoztunk Trevisoba, ott is csavarogtunk egy nagyot, egy újságosnál vettünk buszjegyet, és a Dómnál felszálltunk a 6-os busszal, amivel kimentünk a reptérrel.

A buszt Lidón is és Trevisoban is le kell inteni, különben nem áll meg.

Lidón a hátsó ajtónál nem lehet leszállni.

A TravelCard-ot le kell csipogtatni a vaporetto állomáson is és a buszon is, Trevosoban be kell dugni egy kütyübe.

Hát ennyi, ha van valakinek kérdése, csak tegye fel, ha tudok, válaszolok, mert azért egy-két infót én is összeszedtem, attól, hogy ilyen rövid ideig voltam kint.

Anagami Creative Commons License 2009.04.07 0 0 1544
Köszi nektek az infót!!! Tényleg jól összehangoltátok! :-))))
Előzmény: bbmagdi (1541)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2009.04.07 0 0 1543
Vén Velencések vagyunk mi már! :)
Előzmény: bbmagdi (1542)
bbmagdi Creative Commons License 2009.04.07 0 0 1542
Zebrina ezt elég jól összehangoltuk! :) Ráadásul én még szépen magyarul is írtam: "meg fogod látni" :))
Előzmény: Zebrina Pendula Heritage (1540)
bbmagdi Creative Commons License 2009.04.07 0 0 1541

A Brek: ha a vasútállomással szemben állsz elindulsz jobbra a Lista de Spagna-n, meg fogod látni az utca bal oldalán. Ha itt a fórumon rákeresel a nevére jó néhány hozzászólást találsz róla.

 

A travel card érvényes Mestreben is. Még meg tudod venni kedvezményesen, jó pár eurót spórolhatsz.

Előzmény: Anagami (1539)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2009.04.07 0 0 1540
Ha szemben állsz a vasútállomással (Santa Lucia), akkor jobbra van a Lista di Spagna nevű utca. Rögtön az elején találod a Breket, fél perc sincs. Szerintem is jó hely.
Előzmény: Anagami (1539)
Anagami Creative Commons License 2009.04.07 0 0 1539

Szia!

 

Mi jövő héten kedden megyünk Velencébe és ez az önkiszolgáló étterem szerintem nekünk is megfelelne. Tudnál valmai közelebbit mondani arról, hogy hol található?

 

Lenne még egy kérdésem: a velencei travel card-ok érvényesek a mestrei közlekedési eszközökre is? Mi Mestreben fogunk megszállni, és jó lenne tudni, hogy milyen jegyet érdemes megvenni.

 

Előzmény: petitpois (1536)
bbmagdi Creative Commons License 2009.04.06 0 0 1538
A veniceconnected-en már egy héttel az utazás előtt is meg lehet venni kedvezményesen a travel card-ot, belépőket, stb...
Két nappal korábban is meg lehet vásárolni teljes áron, aminek egyelőre nem látom értelmét.
petitpois Creative Commons License 2009.04.06 0 0 1536

Sziasztok!

Nem vagyok egy nagy fórumozó, de szeretném megosztani Veletek velencei élményeimet, cserébe a sok hasznos tanácsért. Nem kapcsolódok szorosan az előttem szólókhoz, de aki Velencébe készül, hátha tudok újat mondani.

Szóval WizzAirrel mentünk március végén (azóta tervezme, hgoy írok a fórumba:), mert kevés a turista és olcsó a repjegy(még szép, 13.000 Ft volt 2 főre oda-vissza), onnan 10 euróért busszal a Piazza le Roma-ra. A szállás a buszpályaudvarhoz közeli B&B volt, nem túl olcsó (85 eur/szoba/éj), a reggeli szinte semmi, de stratégiai helyen volt, csendes mellékutcában volt, közel az állomáshoz is. Ez azért volt fontos, mert Velencén kívül még Padovaba és Veronába is el akartunk menni. Ezt a 2 várost mindenképpen ajánlom, ha több napra mentek és belefér. Főleg Verona nyűgözött le: van a római kolosszeumhoz hasonló arénájuk, római színházuk, folyó, meg persze minden amit Rómeo és Júliával kapcsolatban ki lehet találni.

A legjobb, hogy 10 euróért verona cardot lehet kapni, amivel az össze fontos helyre be lehet lépni ingyen. Ez elég kedvező, tekintetbe véve, hogy átlag 6 euróba kertülnek a belépők a helyszínen. Velencéből vonattal mentünk, 6 euró valamennyi a jegy egy útra a személyvonattal (ez elég csiga, de a gyors vonat majdnem 14 euró) Padovába 2.90/út, és oda elég gyakran jár a vonat, sőt fél óránként a P.l. Romaról busz is. Padova card 15 euró, de nem vettünk, mert nem érte meg. Scrovegni kápolnába nem tuttunk bejutni (eléggé meglepett, hgoy még márciusban is előre kellett foglalni helyet) ezt lett volna a leghúzósabb tétel (11 euró a helyszínen). ha oda nem akartok bemenni, nem kell Padova Card. Aki kéri tudok küldeni emailben több infót, térképet..)

Visszatérve Velencéhez: vettünk egy 24 órás jegyet a vaporettóra, úgyhogy egy egész nap csak hajókáztunk, megnéztük majdnem az összes szigetet. Nekem Murano is tetszett, perzse rengeteg a giccs, de nem volt sok turista. Az egyik műhelybe megnézhettük, hogyan készítik az üveggyöngyöt. A Lidon a strandot most takarítják, ott elég kaotikus állapotok uralkodtak. Mig el nem felejtem, ha a Dózse palotába mentek, ne szombaton tegyétek, vagy előre vegyetek jegyet, mert az amúgy tűrhetően zsúfolt Velencében valahogy az összes turistának a szombat jutott eszébe, és majdnem 45 percet vártunk a sorban.

Kajálásra a Brek nevű önkiszolgáló éttermet ajánlom, fejenként 10 euróból 3 fogás+bor is belefér. Ha van kérdésetek szivesen válaszolok.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!