Keresés

Részletes keresés

morgen66 Creative Commons License 2012.09.11 0 0 62147

Én erről hallotam http://www.spiroterm.hu/index.php?m=8649

 

Új kazán elé a visszatérőbe szűrőt v.iszapleválasztót előír a gyártó.

Előzmény: zludas (62144)
morgen66 Creative Commons License 2012.09.11 0 0 62146
Előzmény: softis01 (62143)
krups87 Creative Commons License 2012.09.11 0 0 62145

Sziasztok! 2 lakrészes udvari házikó felújításán gondolkodok, panel 7 milleres helyett megvenni a 2lakrészt jó áron, de egyik teljesen elhanyagolt kell bele víz és gáz, vagyis -én hagyok helyet a kreatív (és olcsó)) megoldásoknak, szóval fütés és víz. Mennyiért kötik ezeket, mit ajánlotok, olvastam, hogy padlófütés. Mi mennyiért számolható? 70 m^2 az amelyikbe kellene villanyon kívül a közmü. A szomszédban van minden, meg az egész utcában. Mi az amivel olcsítható ezek bekötése? pl. ásnám én az árkot, hogy legyen esése ilyenek.

zludas Creative Commons License 2012.09.11 0 0 62144

Sziasztok!

 

Valami miatt nem jelent meg a hozzászólásom. Most rövidebben újra. :(

 

Kérdésem lenne, hogy 17 éves FÉG kazánunkat lecseéljük Új, korszerű, ésgondolom érzékenyebb kondenzációs készülékre.

Előtte ki szeretném tisztítani a rendszer. Hallotam, hogy léteznek olyna adalékok, amik pár napig keringtetve, leoldják a szennyeződéseket, és kiöblíthetől a renszerből.

Milyen adalékokat ajálnlotok erre. Minőség, és ár alapján is!

 

Előre is köszönöm válaszaitokat!

 

Z

softis01 Creative Commons License 2012.09.11 0 0 62143

Sziasztok!

Az összes FÈG típusú (régi és új) parapetes konvektornak egy fajta felfogatási módja van? Magyarán, ha cserélni szeretném a konvektort, akkor a parapet szet (és a falban lévö töcsavarok) maradhat a régi, nem?

 

Elöre is köszi

bzsolti73 Creative Commons License 2012.09.09 0 0 62142

Hú ez nekem kínai.

Igen van a rendszerben gázkazán is. A vegyesnél az előremenőnél van biztonsági szelep 2 báros, a visszatérőbe nincs.

Szünetmentes a héten jön meg.

A radiátor tipusát nem tudom alumínium kb 11 éves és magyar, nincs rajta légtelenítő, de amiket a neten láttam légtelenítőket a radiátorok végébe nekem annál nagyobb zárócsavar van benn.

A rendszerem nyomása hidegen 1,1 felfűtve 1,6.

Van amikor tél közepe felé már csak 0,9 hidegen pedig nincs szivárgásom.

Üdv

Előzmény: joevagyok68 (62134)
Elisabeth65 Creative Commons License 2012.09.08 0 0 62141

Hálás köszönet, naná hogy segített! Már szét is szedtem, hétfőn megyek kerámiabetétet venni, ha összeraktam, jelentkezem. Köszi.

Előzmény: Teaway (62127)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.09.08 0 0 62140

"Javítható még egyáltalán vagy már gazdaságtalan lenne és kuka?"

öööö...ezt miért nem a szerelőtől kérdezted meg, mielőtt kicserélt volna dolgokat benne ? :-)

Vagy hívd vissza és akkor kérdezd meg....

Mennyit fizettél a szerelőnek ? Lehet, hogy azt érdemesebb lett volna egy ugyan ilyn - van ilyen még ?? - új kazán árába belerakni....

Előzmény: Expi72 (62139)
Expi72 Creative Commons License 2012.09.08 0 0 62139

Sziasztok!

 

Segítséget szertnék kérni.

Van egy Renova C24-es  kombi kazánom kb. 10 éves. Napi szinten letilt F1 hibakóddal fürdésnél, és télen a fűtésnél is már vagy egy éve. Hívtam szerelőt az kipucolta és egy-két dolgot ki is cserélt rajta. De még mindíg ugyan úgy letilt. Mi lehet a baja? Javítható még egyáltalán vagy már gazdaságtalan lenne és kuka?

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.08 0 0 62138

(ja, a csatorna már kerten belül van, már kifizettük a csatlakozási díjat az önkormányzat felé, csak a csat. művek felé lesz ha jól sejtem adminisztrációs költség...)

Előzmény: Törölt nick (62137)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.08 0 0 62137

12 centi grafit 25 centi silkán/38cm ikersejten (bővítéses játék)

 

Mindenképp kell a gáz, ragaszkodunk a gáztűzhelyhez, plusz már a kazánt is megvettük...

 

Én kb. fél millával kalkuláltam a pesszimista forgatókönyv szerint a gázszerelésre (szerelés, anyag, hatósági rész), csatornázásra (mi szereljük ha lehetséges, anyag, hatósági rész) és a kéményre (legolcsóbb 6 méteres szerelt kémény plusz hatósági rész) - de ezt csak a hasamra csapva, mindenféle előzetes kalkuláció nélkül - és jó lenne tudni, hogy mennyi lehet a vége a valóságban... (sajna ugye lelépett a "mester", még egy nyamvadt árajánlatot se izzadt ki magából)

 

Előzmény: joevagyok68 (62135)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.09.08 0 0 62136
Előzmény: joevagyok68 (62134)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.09.08 0 0 62135

Milyen lesz a ház hőszigeteltsége ?

Nem lehet olyan opció, hogy nem is kötitek vissza ? :-)

Vegyes vagy faelgázosító+ puffer, elektromos tűzhely, oszt jó napot...gázművek..

Az évec "havidíjból" megvan 1 erdeim3 fa...már majdnem...

Előzmény: Törölt nick (62133)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.09.08 0 0 62134

Milyne tipusú a radiátor ?

Nem lehet "bele" rakni kézi légtelenítőt mielőtt felrakod ?

"kb 10 éve rá se volt nézve."

Akkor lehet érdemes lenne megnézni -0 rendszenyomásnál-, hogy magában a tágulásiban mennyi a nyomás !

Majd beállítani a nyomásviszonyokat...

-tágulási előfeszítési nyomását, ami függ a statikus magasságtól = rendszermagasság méterenként 0,1bar+0,3bar

- kezdeti nyomás (rendszernyomás) beállítása = előfeszítési nyomás + 0,3 bar

- mivel a tágulásid mérete adott, -és remélhetőleg megfelelő méretű,és az adott rendszerhez van méretezve - a felfűtés végére, a nyomás még kevesebb lesz mint a biztonsági szelep nyitóértéke - 0,5 bar.

Valahogy így olvastam...itt...a keresések között a 4. elem...vfg szaklap

http://www.google.hu/url?sa=t&rct=j&q=z%C3%A1rt%20t%C3%A1gul%C3%A1si%20m%C3%A9retez%C3%A9se&source=web&cd=4&cad=rja&ved=0CDMQFjAD&url=http%3A%2F%2Fwww.vgfszaklap.hu%2Fcikkek.php%3Fid%3D59&ei=tmtLUJS-EObU4QTfz4CoBg&usg=AFQjCNGDEffeh0teUezv7yjISs41nLKE2w

 

Gázkazán nincs a rendszerben ?

Biztonsági szelep(ek) VAN(nak) a vegyeskazánnál ???

Előzmény: bzsolti73 (62132)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.08 0 0 62133

sziasztok!

 

próbáljuk összeszedni, hogy kijövünk-e a költségvetésünkből, ehhez kérnénk segítséget.

 

Gáz: leszerelték az építkezés elején a gázórát - a végén vissza kell majd hozatni, nyomáspróba, miegymás. Kondenzációs kazán lesz, eddig cirkó volt, a kettő teljesítménye kb. ugyanaz, nem kell bővítést vagymit kérni. Kérdés: milyen költségekkel számoljunk a szolgáltatók részéről? (MEO kell ha jól tudom és nyomáspróba ki tudja mennyiért... tippjeim szerint 50-60e körül)

 

Plusz azon filózunk, kb. mennyibe kerülhet a gáz ismételt bevezetése a házba és a kazánba bekötése. Saccra talán 18 métert kell majd föld alatt vezetni talán 3 kanyarral (mi ásunk, azt nem kell), befordul a házba és ott a kazán. Emellett megy majd kb. 10 métert a pincében 2-3 kanyarral a konyhába (főzőlap), plusz az óra helyének a kialakítása a kazán mellett.  Szóval talán 30méternyit kell vezetgetni, benne max. 10 kanyarral... (tudom, hogy ez így nagyon hülyén hangzik, de még nincsenek nálam a tervek, hogy berakjam őket).

 

Plusz a kémény. Azt ki szereli? Kinek kell engedélyeztetnie a végén (Bp)? Ki adja át a kéményseprőknek? A gázszerelő? Ehhez kell valami spéci papír?

 

A tervek most készülnek, az engedélyezés folyamatban - nekünk a kivitelezés és a kész munka átvétele a teljesen sötét folt... (még mester sincs a munkára... akit meg akartunk bízni, egyszerűen felszívódott).

 

Köszi!!!!

bzsolti73 Creative Commons License 2012.09.08 0 0 62132

Sziasztok.

Az lenne hozzátok a kérdésem, hogy festés miatt levettünk egy radiátort, kizártuk a rendszerből. Most visszatettem de még a csapokat nem nyitottam rá erre az egyre.

Leírnátok nekem a helyes feltöltés menetét? Az egész rendszert ujra kell töltenem ugye? A radiátoron ezen az eggyen nincs légtelenítő, az utolsókón viszont van automata.

A másik, a vegyeskazánom elött van egy tágulási tartály, kb 10 éve rá se volt nézve.

Ha ujratöltöm a rendszert akkor üres rendszernél mennyi legyen benne a nyomás?

Feltöltve hidegen 1-1,1 felfűtve 1,5-1,6 a rendszerem nyomása.

Köszönöm ha válaszoltok.

 

 

Gyurco78 Creative Commons License 2012.09.08 0 0 62131

Mondd meg neki, hogy adja írásba ezt az ablakcserés baromságot.

 

Előzmény: natureins (62122)
morgen66 Creative Commons License 2012.09.08 0 0 62130

Semmivel sem rosszabb,150 watt/tag a hőleadása.

Előzmény: Lennon1213 (62118)
morgen66 Creative Commons License 2012.09.08 0 0 62129

Épületgépész tervező kellene ha jól értem,meg gázt is kell tervezni,van ilyen tervező aki a cégünknek tervez

ha ez kell keress meg mailben.

Árakat mondani nem tudok.

Előzmény: _Zsolesz_ (62111)
KalásziM Creative Commons License 2012.09.08 0 0 62128

 

Még mindig ?

 

 

De ha szivárog egy lakásban a gáz, akkor azt kell kizárni !!

 

Pl. nálam tavaly egy vásárolt használt lakásnál szivárgott a gáz , erre kizárattam magam.

Nem vicc !

Így történt . Megvettük a lakást május végén , némi ismerkedés után megtörténtek az átírások. A gáznál pl. kijött egy üge, fotozott adminisztrált, stb., majd elment.

Pár nap múlva nézegetem a készülékeket mit kell javítani felülvizsgálni. Támadt egy ötletem. Elzártam az összest és néztem az órát.

Hát bizony napi 20 litert mutatott. megismételtem. Ugyan annyi, majd sorra a készülékeket bekapcsoltam. Azok nem engedték át a gázt.

 

lényeg . kb. 6 -9 m hosszú vezetéken valahol szivárgott a gáz. Csavaros kötéses volt a rendszer, volt vagy 10 -12 kötés. Persze jelentkező lett volna aki műszeresen vizsgált volna, de amikor rákérdeztem javítani lehet é, csak egy nagy hallgatás volt a válasz. Akkor meg mi a faszért fizessek 20 et -ot. Ez olyan mint amikor a rákbeteget CT -zik, de gyógymód már nincs.

Nos az összel elkészül az új gázvezeték rendszerem, kitünően működik. Új készűlékekkel.

viszont azóta is bennem van a kisördög, mi van ha másutt gázszagot érzek. És ezt kiírom a ház hirdető táblájára.

Elvégre a döglött macska szagot is lehet gázszagnak érezni!!

Előzmény: natureins (62122)
Teaway Creative Commons License 2012.09.08 0 0 62127

Nem tudom, mennyi látszik belőle, de talán vmennyire segít ---> link

Előzmény: Elisabeth65 (62126)
Elisabeth65 Creative Commons License 2012.09.07 0 0 62126

Sziasztok! Segítsetek: egy Kludi csaptelep maradt a kezemben, eltört a kerámiabetét (kb. 15 éves), alkatrészboltot már találtam, de hogyan kell kicserélni? Részletes leírást kérnék, mert nem vagyok vízszerelő... Köszi előre is.

halaloszto Creative Commons License 2012.09.07 0 0 62125

mert csovet kell hegeszteni. es a papir betuje szerint mukodo (gaz ala helyezheto) halozaton nem er hegeszteni.

 

Vajk

Előzmény: Wassernyolcas (62124)
Wassernyolcas Creative Commons License 2012.09.07 0 0 62124

Nálunk kb. 5-6 éve volt kazáncsere. Egy álló kazánt fali kazánra cseréltettünk. Szó sem volt gázóra leszerelésről. Nem is értem, miért kellene? W8.

Előzmény: Törölt nick (62121)
_ZE Creative Commons License 2012.09.07 0 0 62123

A csapokat cserélni kell, gondolom, még a jó régi kulcsos csapok vannak - az bizony kuka. Ugyancsak kuka az összes hagyományos (fémhálós gumi) flexibilis bekötés, helyette fémet kell berakni. Ez után jöhet bármi más.

Jelenleg a légbeejtő nélkül valóban nem felel meg a lakás az előírásoknak. Én fognék egy gázmérnököt, kérnék tőle szakértői véleményt arra nézve, hogy megfelel-e (a helyi gázszolgáltató esetleges kötekedéseit is beleértve) a légbeejtő, illetve hogy maradhat-e a gázos vízmelegítő. Aztán ennek az anyagnak a birtokában lépnék tovább a szolgáltató felé.

 

 

Előzmény: natureins (62122)
natureins Creative Commons License 2012.09.07 0 0 62122

Sziasztok!

 

A közös képviselős gázfelülvizsgálós téma tovább fokozódott sajnos...:(((

 

Hétfő óta a két lépcsőházban elzárta a t.gáz a gázt....:( Oka: pár helyen szivárgást mértek..érdekes, hogy a mi felülvizsgálónk nem??

 

Szerdán rendkívüli közgyűlés volt, melyen kiderült, hogy lehet decemberig nem lesz gáz.:(

 

Az egy-két gázszivárgásos lakás miatt:

 

1. mindekihez kijönnek és elviszik az órát.

2. lenyomáspróbázzák, visszahozzák tizeakárhányezer forint ugrott mindekinél

3. a felülvizsgáló minden óránál kicseréli a csapágyat vagy mit, hegeszt stb..de jó, legaább ő profitál ezen...

4. Miután mindekinél megcsinálták ezt, kijön a felülvizsgáló-szerelő(aki hegeszt stb..). láttamozza, hogy az általa felírt cserélnivalók kilettek cserélve, majd kijön a t.gáz embere, az is láttamozza, és csak uátna kapjuk vissza a gázt..:(

 

Továbbra sem oldódott meg a kérdés: a paraszt szerint műanyagablak helyet fa kell a konyhába, vagy villanybojler a gázmelegítő helyett...

 

A műanyagablakba építhető légbevezető,mely képes akár 70 köbmétert is beengedni óránként!!!!!(+15-be érdekes lehet), a felülvizsgáló "úr" szerint nem elfogadható! Pedig az kizárná az ablakcserét, és boilercserét! Már most fűtenek a másik háztömbbe, ahol van gáz, és az ablakokat zárni kell, mert émejítő hányingerkeltő füst és kojt áramlik be!

 

Ez érdekes lesz, de semmiképp se egészséges!

 

Kérem, hogy aki még érez magában emberi érzést, és tisztába van egy alternativ megoldással, lásd műanyagabalba szellőző épitése, az segitsen tanáccsal vagy akármivel, mert ezzel az emberrel úgy érzem nem fogunk dűlőre jutni... 250000 Ft-os cakk-pakk munkadíj+anyagdíjat vázolt fel ezekért amit nekem kiírt cserélni...

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.07 0 0 62121

Ha hivatalosan akarod, akkor kell, sajnos... és ez akár 100e ft-tal is drágíthatja a kazáncserét (gázterv, levétel díja stb.)....

Előzmény: friizer (62119)
halaloszto Creative Commons License 2012.09.07 0 0 62120

elvileg ha lesz csoszereles, akkor le kell. gyakorlatilag meg az ilyen kerdeseket a szereloddel kell megbeszeld, ugyis az lesz amit o mond, nem amit mi.

 

Vajk

Előzmény: friizer (62119)
friizer Creative Commons License 2012.09.07 0 0 62119

Milyen esetekben kell leszereltetni a gázórát? Ha kazán cserét szeretnék, és 1 méterrel máshová kerül a kazán akkor is le kell szerelni?

Előzmény: SolnesN (62060)
Lennon1213 Creative Commons License 2012.09.07 0 0 62118

Sziasztok. 

Ki kellene cserélnem a radiátort a hálószobánkban. A most meglévő egy 16 elemes radar aluminium radiátor 115+65, és kicsit kevés. Szeretném kicserélni egy nagyobbra. A garázsomban található egy 20 elemes 145+65 radar aluminium radiátor. 

A házban központi fűtés van, vízteres kandallóval. Már csak a hálószobában van ilyen radiátor, a többi helyiségben lecserélésre került már kétsoros lapradiátorokra. 

Mivel most inkább még fát vennék (és legalább ilyen méretű lapradiátort nem úsznék meg 20 e. alatt), így ha nem kell feltétlenül kicserélni ilyen lapradiátorra, akkor felraknám a 20 elemes radar aluminium radiátort.

 

Mennyivel volna az rosszabb, mint a lapradiátor? (Elméletileg én megvagyok elégedve az ilyen raidátorral is, mert elég forró elejétől végéig. )

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!