Keresés

Részletes keresés

a nagy pékség Creative Commons License 2012.11.13 0 0 10400

A feleségem arra panaszkodik,hogy egyik nap jobb,másnap pedig reggel megint zsibbad a lába.Ez mitől van? Attól,hogy előző nap megeröltette magát vagy pedig azért mert éjszaka rosszul feküdt? Oldalt nem szabad feküdni vagy csak inkább háton? De már fáj a háta a sok fekvéstől...Ma van 2 hete,hogy ez egész elindult.

 

olvastam nadájtő krémről meg a közönséges galajról amik állítólag segítenek.Ezeket ismeritek? Mert szerintem sima lóbalzsam már nem segít...

 

Mit tanácsoltok? Mi a véleményetek a fekvésről?

ghepard Creative Commons License 2012.11.12 0 0 10399

Nekem is voltak olyan időszakaim és napjaim, amikor csak annyit tudtam elérni, mint Te. A foci után mondjuk másnap reggel nem tudtam lemenni a lépcsőn, csak úgy hogy két kézzel támasztottam magam és hátrafelé mentem lefelé. A cipőt óriási fájasokkal tudtam csak valahogy befűzni és megkötni. A melóban, a vonatban/buszban/villamosban ülni kín szenvedés volt. De valahogy elmúltak a fájások a sok mikromozgástól, a hangoktól, a rengeteg odafigyeléstől minden mozdulatra minden helyen stb....... Tehát nemcsak 10, 20 percet naponta, vagy egy órát - hanem szinte egész nap igyekszem valahogy szem előtt tartani -hogy még egyszer nem akarok olyan helyzetbe kerülni.......

 

Ezért tudom megcsinálni azt a gerelyt is. Tegnap még előtte melóztam a kertben 2 órát. Majd mentem dobálgatni, visszajöttem, aztán megint ástam 2 órát játszi könnyedséggel. A mikromozgásokat TV nézés közben is csinálom, nálam már olyan tudatalatti, mint a légzés. Úgy 10 éve nagy gond volt felmásznom egy fára, ma pedig úgy felfutok rá, hogy magam is csodálkozom. Hát én is azt hszem, hogy koromhoz képest elég rugalmas vagyok.........

Előzmény: GeriSoft07 (10398)
GeriSoft07 Creative Commons License 2012.11.12 0 0 10398

én a gerincnyújtó állványt használom, ezt a lógós verziót nem bírnám ki

de 1,5 hét gyógytorna után jobb nekem is

előtte a térdkalácsom az ujjammal tudtam megérinteni nyújtott térd, előre hajlással, most a csuklóm ér a térdkalácshoz

 

te igencsak rugalmas lehetsz

Előzmény: ghepard (10397)
ghepard Creative Commons License 2012.11.12 0 0 10397

Mindenféle mozgás edzi az izmokat és az inakat, tehát ezek is, amiket betettél. Mondjuk azt a párnánlógós dolgot (Gerinctorn2.doc) én is szoktam csinálni, mikor kimegyek a patakomhoz. Van ott egy vasúti híd, annak a korlátján szokok lefelé lógni. Kezekkel is tartom magam az elején, de aztán simán elengedem és csak a combokon lógok fejjel lefelé. De én a szemek miatt kezdtem el. De a deréknak is jót tett lehet. Májustól azonban a gerely miatt nem is voltam ott. A gerelynél is van mit csinálni, hogy egészben maradjak.

 

Hogy nem rossz a dolog, azt ez a két adat is bizonyítja. Mindig úgy tudtam, hogy 192 cm magas vagyok. Itt a melóban valami 15 évvel ezelőtt mértük meg magunkat pontosan. Én 191.8cm voltam. Most hogy dobálgatok, megmértem a kinyújtott kéztávolságomat - na ez 198cm. Voltak dumáim gerelyhajítókkal, egy kollégám is az, már hogy fiatalkorában dobálgatott, van is ezüstérme az Univerziádéról. Na, júliusban megmértem a magasságomat is - nem akartam elhinni, többször is megmértem, 193.4cm. Na ez egy kicsit döbbenetes, hisz 60 éves vagyok és összébb kellene mennem, én meg mintha 1.6cm-t  nőttem volna......

 

A másik adat. Már nagyon régen nem hajolgattam előre, hogy meddig tudom letenni a fejem összetartott nyújtott lábakkal. Emlékeztem, hogy bármikor simán ment, hogy a homlokomat a nyújtott láb térdkalácsához nyomtam. Na most jó 18cm-rel lejjebb tudom tenni a fejem és simán az ajkam ér hozzá a térdkalácsomhoz, a homlokom meg 18cm-rel lejjebb van.....

Előzmény: GeriSoft07 (10395)
ghepard Creative Commons License 2012.11.12 0 0 10396

De tudod, hogy sokszor (majd mindig) az is hat, ami nem is hat. Vagyis nincs benne semmilyen arra a célra alkalmas hatóanyag. Ha az emberrel elhitetik, hogy ez erre vagy arra hat, pláne ha egy orvos mondja, akkor be is indul a hatás. Ezt számos kisérlet igazolja......

Előzmény: GeriSoft07 (10394)
GeriSoft07 Creative Commons License 2012.11.11 0 0 10395

vilsi nevű társunk kéri ezeket felrakni:

https://dl.dropbox.com/u/94956900/Gerinctorn2.doc

https://dl.dropbox.com/u/94956900/Gerinctorna1.doc

 

 

Ezt pedig én tenném hozzá:

https://dl.dropbox.com/u/94956900/tartasjavito_gyakorlatok.pdf

GeriSoft07 Creative Commons License 2012.11.09 0 0 10394
Erre algopirint? Semmit nem er!
Diclofenac, aflamin, esetleg contramal, az algo max enyhe fejfajasra jo
Előzmény: a nagy pékség (10393)
a nagy pékség Creative Commons License 2012.11.09 0 0 10393

Köszönöm mindenkinek a választ,remélem ez elég erőt ad Neki a folytatáshoz...Egyébként valamilyen kenőcs (kígyókenőcs,lóbalzsam) valamennyire nem segít? Ez még mindig jobb mintha állandóan az algoprint szedné, nem ? Mert amikor nekem kiakadt a derekam április végén ezek valamennyire segítettek, igaz 3. nap végén kaptam egy adag infúziót...

ghepard Creative Commons License 2012.11.09 0 0 10392

Na, ez nekem is volt, de már jó pár éve nincs ilyen problémám. Volt olyan időszak, hogy arra keltem fel, hogy nem érzem az egyik lábam, vagy az egyik kezem (azon a felén, melyen aludtam akkor) - úgy el volt zsibbadva. Mondom megfordulok a másik felemre, de nem ment - a kezem vagy a lábam nem akart (nem tudott) utánam jönni....... Nem voltak szép idők olyan 10 éve....... Előfordult elég szépen az is, hogy görcsberándult a lábam csak úgy, mintha magától....... Én irogatom, hogy hogyan oldogatom a görcsöket, fájásokat, nyomásokat, gyulladásokat stb.......

Előzmény: a nagy pékség (10387)
ghepard Creative Commons License 2012.11.09 0 0 10391

Szoval meg ilyen ne forduljon meg a fejeben, hogy nem latja a veget :)

 

Igen, a végét, mégpedig a jó végét látni kell - és az után menni kitartóan. Ott van valahol elöl a jó vég, látni kell lelki szemeink előtt és kitartóan menni a cél felé........

Előzmény: GeriSoft07 (10388)
ghepard Creative Commons License 2012.11.09 0 0 10390

Hát, mint írtam, nálam az egyenes az nem felfelé akar egyenes lenni, hanem egy bizonyos szögben - hogy a görbület ne görbüljön tovább és próbáljon valahogy visszaállni az eredeti helyzetébe. A fájások nagyon szépen mutatják nekem, hogy mikor csinálom jól és mikor rosszul - gondolom, ha megszüntetem a fájásokat és mozgóképes vagyok minden irányban - akkor valahogy jól csinálhatom......... Persze gyakorlat nélkül ezek a dolgok nem nagyon mennek, én pedig rengeteget gyakorlom a mikromozgáskat. Nekem ez szimpla szórakozás......

Előzmény: Törölt nick (10386)
ghepard Creative Commons License 2012.11.09 0 0 10389

Igen, pontosan ezért alakultak ki ezek a görbületek. Na, de a görbület már nem tart olyan jól, mit az egyenes - és sokal kisebb erővel aztán továbbgörbül. Ezért is fáj, mert még befelébb megy, s idővel nagyon nehéz onnan visszahozni. Ha ráütsz a már említett meggörbült szögre, akkor sokkal de sokkal kisebb erővel is már továbbgörbül. Tehát legtöbbet az egyenes derék tartana, ezért is nekem sokkal jobb, ha egy kicsit megdőlök és a derék akkor az izmok miatt igyekszik egyenesedni. Hogy az izmok ne görcsöljenek, merőleges mikromozgásokkal próbálgatom kompenzálni. Tehát, ha megyek előre, akkor a kezekkel pici oldalmozgásokat lehet produkálni. A lábakat is lehet egy kicsit kifelé fordítani (tehát az ujjak olyan 10-15 fokos szögben kifelé, a jobb jobbra a bal balra) és így is valamivel nagyobb lesz az oldallengés, oldalrezgés - ami görcsoldóan hat. Elő kellett vennem ezeket a régi tapasztalataimat, mert mint említettem, gerellyel kezdtem dobálgatni - ami kegyetlenül terheli a derkat. Hogy ne legyen bajom més ne fájjon a derkam, a legjobbat kell nyújtanom, hogy egészben maradjak. S nem csak a derékra kell figyelnem és edzenem, hanem a vállakat is, könyököket is - mert azok is nagy erővel és sebességgel fordulnak el hajításkor. Eddig májustól kb 9200 kisérletem volt (fele bal kézzel fele jobb kézzel) s nem is akármilyen dobások, hanem nagyon az országos csúcs közelében, amit már 20 éve nem dobtak túl. S méghozzá helyből akarom túldobni.

 

A derékizmok nagyon erősek, de ha nincsenek edzve, akkor megnyúlnak (például a sok üléstől) és nem tudnak nagy húzóerőt kifejteni. Például egy szál spárga semmit se tart lazán, de ha kifeszíted, akkor nagy az összetartóereje. Tegyél például 10 lyukacsos téglát csak úgy egymás fölé. Most olyan 2 méteres távolságból találd el ezt a sort egy focilabdával. A téglák szét fognak potyogni. Most fogd a spárgát és fűzd át az egyik lyukon lefelé és húzd fel a másikon felfelé és jó szorosra húzd és kösd meg. Most hiába fogod nagy erővel dobálni, rudgálni a labdával - a téglák egybemaradnak, még ha az erős ütéstől az egész oszlop le is dől.......

Előzmény: Törölt nick (10385)
GeriSoft07 Creative Commons License 2012.11.09 0 0 10388
Szia
Par nap agynyugalom, utana par nap pihenes, kimelo eletmod, es utana johet a javulas, torna, egyeb kezelesek
Egy het nem sok minden, en 2008 ota vagyok kiutve hol jobban hol kevesbe, es ebbol itt tucatnyian vannak
Szoval meg ilyen ne forduljon meg a fejeben, hogy nem latja a veget :)
Előzmény: a nagy pékség (10387)
a nagy pékség Creative Commons License 2012.11.08 0 0 10387

Sziasztok!

 

A következő problémát szeretném elmesélni:a feleségemnek múlt kedden nagyon el kezdett zsibbadni a lába. Mivel hosszú hétvége előtt nem volt ideggyógyász, ezért csak egy injekciót kapott,ill.algopirint.Most hétfőn az ideggyógyász azt mondta,hogy idegbecsipődése van. Folymatosan azt érzi,hogy zsibbad a lába. Először csak a combjánál aztán fokozatosan ment lefelé a zsibbadás érzée.A ct kezdő sérvet állapított meg.Azt mondták,hogy még épp időben jött a jelzés a szervezetnek,hogy innen től kezdve nagyon kell vigyáznia magára.Mennyi ideig tart amíg kb. feküdnie kell?Az elmozdult porckorong hamar kezd visszaállni az eredeti állapotába, vagy még az is külön idő? Három hetet hallottam, hogy annyit kell biztosan feküdnie Igaz ez? Mert már nagyon unja. Ha reggel felébred, akkor is érzi a zsibbadást, napközben, most már annyira nem.A reggeli zsibbadás normális? Lábujjhegyre tud állni.Holnap kapja az 5. utolsó injekciót (meg nem mondom mi a gyógyszer neve), utána majd meglátjuk mi várható.Nektek volt ilyen tapasztalatot? Mire számítsunk? Hogyan történjen, és mikortól a fokozatos terhelés? Három hónapig semmit sem szabad csinálni állitólag aztán elkezdeni a gyógytornát, és az úszást.Mik az optimáli idők az uszásnál és a gyógytornánál ami eredményre vezet?

Kérlek bennteket adjatok tanácsot, mert már nagyon el vagyunk kenődve. Mindig azt hallom a feleségemtől,hogy nem látja ennek a folyamatnak a végét. Bocsánat ha nagyon össze-vissza írtam,de csak futottam  a csapongó gondolataim utánJ.

 

Előre is köszi a segítségeteket.

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.08 0 0 10386

Ha a gerinc görbületei megváltoznak kiegyenesedett vagy fokozott, akkor még jobban oda kell figyelni a helyes testartásra, mivel nem jól terhel a gerinc, mert ez miatt alakul ki a gerincsérv. Ha előredölve mész állandóan, akkor féloldalasan terheled a porckorongot és ezáltal kiboltosulhat.

Előzmény: Törölt nick (10385)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.08 0 0 10385

A gerinc anatómiai görbületei a képen ábrázolt módon:

  •  
    • nyaki lordosis (egy hátrafelé homorú ív a nyaki részen)
    • háti kyphosis (egy hátrafelé domború ív a háton)
    • ágyéki lordosis (hátrafelé homorú ív)
    • keresztcsonti - farokcsonti görbület (hátrafelé domború)

Saggitális (nyílirányú) deformitás esetén a normál fiziológiás görbületek különböző behatások miatt megváltozhatnak. Adott esetekben az ívek kilaposodhatnak, vagy épp ellenkezőleg, a görbület fokozódhat. Ezek az elváltozások a csigolyák kisízületeinek károsodását, degenerációkat eredményeznek, ez a folyamat pedig komoly fájdalmakkal járhat.

 

Nos, ha egyenesen állsz, akkor a gravitáció nyomja össze  a derékcsontokat, mert gyakorlatilag egymás alatt vannak.

 

Ezért vannak a gerinc anatómiai görbületei!

 

 

Előzmény: ghepard (10383)
ghepard Creative Commons License 2012.11.08 0 0 10384

Probald ki, a fej 6-8kg, tegyel egy dinnyet egy bot vegere, ami kb 80cm, fuggolegesen tartsd meg egy kezzel csuklobol
Majd dontsd elore csak 5-10fokkal, meddig birod tartani? 20mp?


Nos, nem tudom meddig bírnám úgy, ahogy írod. De, már lejjebb írtam, hogy mikromozgásokkal sokkal tovább. Írtam, hogy egy kicsit edzek a gerely miatt (olyan 10 percet naponta) bicajgumival. Feszegetem, hogy rugalmasabbak éís gyorsabbak legyenek az izmaim. Az egyik végére ráállok és az egyik kezemmel próbálom emelni és tartani egy bizonyos magasságban. Pár mp után már jelentkezik az általad említett izomgörcs, ha nem hagyom abba, akkor szakadhat is az izom. Na de egész meghökkentő - ha icipici gyors oldalirányú (tehát nem fel/le) mikromozgásokat végzek a feszített kézzel, akkor sokkal de sokkal tovább bírom szinte játszi könnyedséggel.........

Előzmény: GeriSoft07 (10380)
ghepard Creative Commons License 2012.11.08 0 0 10383

Igen, mondom hogy abban egyetértek, hogy álló helyzetben tartani egy nehéz testet úgy, ahogy írtad, az nem jó. Na, ha csak gyalogolsz, akkor is már van légellenállás, ha futsz, akkor még nagyobb. Ha a súlypont előrébb van, akkor mész utána. Azok az említett mexikói indiánok nem véletlenül tudnak akkora hatalmas távolságokat lefutni egyhúzomban. Ők is előrébb teszik a súlypontot, mert nem a sarokra landolnak. Nem tudom Nálad hogy van, de nekem mindig jobb lesz, ha előrébb van a súlypont. Szerintem akkor nem a csontokon lesz nagyobb teher, hanem az izmok és az inaknak kell jobban tartani - mert ugye mondtuk az előbb, a csontok nem tartanak össze semmit. Próbálj egy szöget vasba verni függőlegesen - meg fog hajolni valahol a közepén. Ha mondjuk ferdén fogod tartani mondjuk 45 fokos szögben é lefelé ütsz rá, akkor sose fogod meggörbíteni, mert lefekszik. Nos, ha egyenesen állsz, akkor a gravitáció nyomja össze  a derékcsontokat, mert gyakorlatilag egymás alatt vannak. Ha azonban egy kicsit ferdébben állsz, mész, futsz - akkor kb az egész úgy lefeküdne, mint az említett szög.......

Előzmény: GeriSoft07 (10382)
GeriSoft07 Creative Commons License 2012.11.08 0 0 10382

A gyorskorcsolyázók a légellenállás leküzdése és az egyensúly megtartása miatt teszik ezt, én is korcsolyáztam, hokiztam is

 

"De a maguk a csigolyák nem képesek tartani a testet - az izomzat és az inak körbefogják. Ezek nélkül a csontok lehet szétpotyognának."

 

Pontosan, ezért mondtam, hogy tartsd meg egy ideig. amit a csuklódban érzel izomgörcsöt, az éri azokat az izmokat, amik az ágyékodnál egyensúlyozzák a fejedet.

Előzmény: ghepard (10381)
ghepard Creative Commons License 2012.11.08 0 0 10381

De a maguk a csigolyák nem képesek tartani a testet - az izomzat és az inak körbefogják. Ezek nélkül a csontok lehet szétpotyognának. A dinnyét már valóban nehéz tartani úgy ahogy mondod, de az már egy másik test. A sajátomnak csinálhatok ellensúlyt és akkor nem érzek semmi terhelést a deréknál. Ha a kezek hátul vannak, akkor elég szépen ki van egyensúlyozva és nem érezni, hogy feszülne a derék. Plusz még a sarkot alig éri terhelés, így még egy kicsit előrébb lehet a test. Persze állva ez nem megy. De mivel megy az ember, akkor a sebesség miatt úgy néz ki, mintha nem is volna az ember előbbrehajolva. Jó pár ember járkál ilyen helyzetben még az utcán is. És ha megnézed a sportot, még ott is művelik ezt - a gyorskorcsolyánál. Lehet láttál már gyorskorcsolyaversenyt. Na a hosszabb számokban már csaknem az indulás után hátrateszik a kezüket és a felsőtestük szinte vízszintes helyzetben van és úgy teszik meg szinte az egész távot. Még a kanyarokban is csak egy kézzel ellensúlyoznak, a másik  a háton van. Ha miért csinálják ezt? És hogyhogy nem enek orra? Ha jobban kifárasztana, akkor nem mennének olyan gyorsan és biztos, hogy nem csinálnák. De úgy néz ki, hogy így jobb eredményt érnek el. Ezt én is tapasztalom a gyaloglásnál és a futásnál is.

Előzmény: GeriSoft07 (10380)
GeriSoft07 Creative Commons License 2012.11.08 0 0 10380
Sajnos nem igaz, a fuggoleges allas alatt is S alaku a gerinc, ez rugozik, ha eloredolsz, terheled az also csigolyakat

Probald ki, a fej 6-8kg, tegyel egy dinnyet egy bot vegere, ami kb 80cm, fuggolegesen tartsd meg egy kezzel csuklobol
Majd dontsd elore csak 5-10fokkal, meddig birod tartani? 20mp?
Előzmény: ghepard (10379)
ghepard Creative Commons License 2012.11.08 0 0 10379

Nem szóltam volna semmit, hogyha el tudja magyarázni, úgy, hogy megértsem, hogy az miért jó amit Ő csinál. De sztem már nem is fogom megtudni, hogy miért nem jó a gyógytorna meg a masszázs és miért jó az amit Ő csinál. 

 

Nos, megértetted egy kicsit az előbbi két hsz-ból? Még hozátenném, hogyha nem egyenesen állunk menet/futás közben, hanem egy kicsit megdöntve akkor a derék is rúgózhat, sőt még a fej is  - és így jobban tudja ellensúlyozni a rá nehezedő nyomást. Persze megint mondom, hogy én így látom és ezt tapasztalom. Én nem úgy állítottam be, hogy nem jó a gyógytorna meg a masszázs - hanem pont annyira nem természetes, mint hogy én a hónom alatt próbálok hátrafelé nézni. Mert valahogy felhoztad, hogy az ember hátrafelé nem a hóna alatt néz. Gondolom nem fogsz el gyógytornázni a villamosban, vagy a buszban, vagy csak úgy az utcán az emberek között. Vagy nem fogod magad masszíroztatni ezeken a helyeken..... Az élet az egyensúlyról, összhangról, harcról, mozgásról stb szól. Ami nekem most jó, az holnap nem biztos, hogy jó lesz - ha ugyanúgy csinálom. Hátmég másnak még nehezebb ugyanazt, pontosan ugyanúgy csinálni - és azt várni, hogy ugyanaz legyen az eredmény. Ezért ugyanaz a dolog egynek bejön a másikat viszont még rosszabb állapotba hozhatja. Ezért keresem én is, ami nekem a legjobb........

 

Én azt sem mondtam, hogy nem jó az úszás. Az klassz dolog és megmozgat sok izmot. De azért látnod kell, hogy egész másképp. Látnod kell azt is, hogy a vízben kb 2 kilót nyomsz - mikor meg gyalogol az ember, akkor mondjuk már 90 kilót (mint mondjuk én). Na ez azért egy kis különbség......

Előzmény: Törölt nick (10353)
ghepard Creative Commons License 2012.11.05 0 0 10378

Mikor a legrosszabb volt, akkor még 4kézláb is járkáltam a lakásban, csakhogy szétmozgassam a dolgokat.....

 

Ja, még meg akartam említeni az ásást. Ez is olyan tevékenység, melytől nincs jobban a derék. Pár órai ásás után még a derékproblémamentes ember is érzi a derkát. Hát még az, akinek valami derékproblémája van/volt. Ha azonban többféleképpen ás az ember, akkor szinte megállás nélkül lehet ásni. Én kitaláltam magamnak vagy valami 8 félét. Már az is sokat segít, ha váltogassuk a jobb és bal kéz tartását - tehát egyszer a bal van fent, máskor a jobb. Lehet egyszer a jobb láb legyen elől, máskor a bal. Lehet a legmélyebben az egyik kéz, aztán majd egymás mellett a kettő. Majd lehet szinte egyenesen tartani a derkat és a lábakkal rúgózni. A nyelet lehet alulról is tartani, de lehet felülről is......

ghepard Creative Commons License 2012.11.05 0 0 10377

Hát szépen beindultatok. Nincs szándékomban okoskodni, nincs és nem is volt soha szándékomban, hogy valakit valamire kényszerítsek - megint említem, az én nézetemet irogatom. Ez nem jelenti azt, hogy más is így csinálja.

 

Nos akkor miért nézek a hónom alá hátrafelé és egyáltalán miért is járok néha hátrafelé? Hátrafelé a focin elszenvedett nyaksérülésem miatt kezdtem el véletlenül járkálni, hogy nem e lesz jobb. Hát jobb lett....... S nemcsak a nyak javult....

 

Ha az ember előre vagy hátra megy, akkor  a súlypont valahol van. Ha netán a sarokra állunk, akkor akaratlanul előrébb megy a súlypont is és ezt ki kell egyensúlyozni. Mivel a lábuj előbbre van, akkor a természetesebb, hogy előrébb megy a fej és hátrébb a segg - s  mivel ekkor az orunk után megyünk eg kicsit könnyebb járni. Ezen még lehet egy kicsit segíteni, hogy a kezeket hátratesszük. Így egy kicsit még előbbre mehet a fej és hátrébb a derék - így jobban ki van egyensúlyozva és könnyebb a járás - mármint én ezt tapasztaltam. Tehát nem fáj annyira a derék és lehet menni nagy távolságokat. Persz így egy kicsit kényelmetlen egy idő után, de semmi gond - lehet változtatni. Lehet menni oldalt is, balra/jobbra. Majd lehet menni hátrafelé is.

 

Lehet hátrafelé is. Ekkor nagyjából fordított a helyzet. Ekkor a seggünk után megyünk, ilyenkor jobb ha a kezek az orrunk előtt vannak, tehát a menetiránnyal megint ellentétesen. A fejünk is előbb lehet és így hátrahajolva a fej lejjebb van és akkor könnyebb kilátni a kéz mellett vagy a hónalj alatt. Ha oldalt néz az ember hátrafelémenet, akkor könnyebb elveszíteni az egyensúlyt.

 

A cél tehát az, hogy könnyebben tartsam az egyensúlyt és nagy távolságokon se fájjon a derkam. Ha több pont, izület, izom osztozik a mozgáson, akkor a terhelés is el van osztva és nem fárad olyan hamar el a test.

 

Pontosan ezért jó sok derékfájásosnak a bicajozás, úszás, nordic walking stb. Ezeknél több izom, izület stb osztja meg a terhelést - és így a derékra kevesebb jut..... A bicajon ugye ülünk, fogjuk a kormányt és lábujjheggyel tekerünk - tehát sokkal több az osztás.  A nordic walkingnál pedig két kézben két bottal segítünk a derék támásztásában és így 4 végtaggal hajtjuk magunkat - s mivel a kezekre támaszkodhatunk is, megintcsak előrébb lehet a súlypont. Az úszásznál megintcsak 4 végtaggal hajtjuk magunkat - sőt még a víz is nagyon sokat könnyít a dolgunbkon...

 

Na, én szimplán a  két lábon gyaloglást és futást igyekeztem könnyíteni magamnak  -ezen mozgások variálásával és egy kicsit másféle tartásokkal is. Így szinte egész nap is mehetek magamnak és nem is leszek nagyon fáradt...........

 

similis Creative Commons License 2012.11.04 0 0 10376

Sőt még alábecsültem, az egyik első google-s taalálat adja ki:

 

"in pools that some have water at more than 50 degrees temperature"

Előzmény: similis (10375)
similis Creative Commons License 2012.11.04 0 0 10375

Ez Dél -amerikában volt... Nem hinném hogy ott Eu és egyéb előírások lennének...

Előzmény: PETYUS (10374)
PETYUS Creative Commons License 2012.11.03 0 0 10374

> Itthon egyetlen termálvíz sincs még megközelítően sem ilyen meleg.

 

Úgy tudom, nincs megengedve, hogy 40 foknál melegebb vízbe beengedjenek fürdővendéget.

Előzmény: similis (10371)
GeriSoft07 Creative Commons License 2012.11.03 0 0 10373
Ilyen vizet itthon meg nem lattam, de az durva lenne
Előzmény: similis (10371)
similis Creative Commons License 2012.11.03 0 0 10372

Sztem nem normális, kivéve akkor, ha amíg nem fájt folyamatosan gyógyszereztek/infúzióztak, és azelőtt hagyták pont abba mielőtt elkezdett fájni újra.

De egyébként sikeres műtétnél a lesugárzó fájdalom rögtön elmúlik ahogy írtad is, és nem is jön vissza, inkább a műtött rész fájdogál/gyenge.

 

Legyél azért türelemmel, durva frontok vannak most, lehet azért van és pár nap alatt elmúlik.

Előzmény: ForeverAutumn (10368)
similis Creative Commons License 2012.11.03 0 0 10371

Na álljunk meg, a denevérpad, meleg, hideg stb terápiák, vitathatók esetleg, de több millió emberen évszázadok óta alkalmazzák, ha a denevérpadnak nem is ez volt a neve. Attól még lehet hogy nekem, vagy másnak nem válnak be.

 

De amit én itthon kitalálok, hogyha fejen állva pörgök pl az gyógyítja a gerincet, az nem terápia, még akkor sem ha nekem esetleg használ, vagy azt hiszem hogy használ, holott anélkül is pont úgy lennék. Ilyesmit ha egy ember terjeszt és megpróbálja ráeröltetni a gondolatát másokra, azt inkább potenciálisan ártalmas hülyeségnek/tudatlanságnak nevezném főleg ha az illetó nem rendelkezik anatómiai végzettséggel.

 

Mert elő lehet úgy adni hogy én ezt csinálom és nekem ettől jobb 1x és ennyi. De nem úgy hogy ez az üdvözítő gyógymód egyedül, és az összes rég bevált hülyeség.

 

Egyébként próbáltál már 40-42 fokos termálvízbe beleülni? Mert szted akkor az csak kicsit meleg. Nekem volt szerencsém hozzá egy hónapja, kb. 10 fok volt kinn, de derékig 1x sem sikerült belemerülnöm, annyira tűzforró volt, ültem inkább kinn a lépcsőn térdig a vízben és még így se fáztam. Itthon egyetlen termálvíz sincs még megközelítően sem ilyen meleg.

 

 

Előzmény: GeriSoft07 (10370)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!